Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. máj. 25. 12:19

Nekem kb. 4 éve rendszeresen vannak afták, fekélyek a számban. A szájsebészeten azt mondták nekem is, hogy a stressztől lehet, vagy immunrendszer gyengeség az oka, meg valószínűleg a mandulám is. Rendszeresen tüszős mandulagyulladásom volt, most is fáj egy kicsit a torkom, bár most nincs (még) mandulagyuszim. Szóval kaptam beutalót a gégészetre, hogy kiszedjék.

Nálam nem volt a stresszhez köthető az afták megjelenése, rendszeresen jöttek, ahogy az egyik elmúlt, jött a másik. Sok mindent kipróbáltam már ellenük. Most kaptam én is ilyen Vagothyl oldatot. A régieket el is mulasztotta, de jött helyette 8 másik a leglehetetlenebb helyekre. Az ecseteléstől kiszáradt teljesen a szám, de ha nem kenem, akkor meg fájnak a sebek. Már attól vagyok stresszes, hogy folyton ezzel kell hadakoznom, és nem tudok vele mit csinálni. Most már tényleg a mandulaműtét az utolsó reményem.

285. mamcili
2011. máj. 14. 17:56

fogászat, szájsebészet foglalkozik vele, de a háziorvos is megnézi...

Ja!!!!

Sok folyadékot kell pótolni afta esetén...

ne kérdezzétek miért...gyerek fogorvos mondta...

284. mamcili
2011. máj. 14. 17:55

sziasztok!

kicsimnek rendszeresen előjön a következő dolgok hatására...

hagyma, erős fűszerek, fertőzések, láz esetén...

egyetlen dolog használ a mai napig

a TANTUM VERDE szájspray

már aznap hat ha az előírásnak megfelelően használod...

2011. máj. 14. 15:54
Sziasztok.Nekem is a stressz okozta az aftát mert orrsövénymütét elött bepánikoltam és mütét után jött ki ami 16 napig tartott kezeltem én minden létezővel de nekem az antibiotikum vált be ami 3 nap altt levitte.Próbát megér.Jobbulást.
282. Lilu44
2011. ápr. 26. 19:16
Sziasztok! Engem már kiskorom (4-5 éves) óta gyötörnek ezek a kis hólyagot a számban.Családunk egyik nagyon jó barátja fogorvos, akkor mondta, hogy majd kinövöm . De éppen ez időben is vendégeskedik egy a számban! Sosem tudtuk mitől van, anyum mindíg javasolta, figyeljem mit eszek, mitől jön ki. Kb. fél éve jöttem rá... A stersz. idegeskedés és izgalom ... Mindíg akkor jött ki mikor utaztunk valamerre, mikor nem úgy alakult az életem ahogy én szerettem volna, ha nagyobb trauma ért. Nekem általában 1 hét alatt elmúlnak, hol annyira fáj, hogy beszélni nem tudok, hol gyengébb lefolyású a dolog. Semmifél gyógymódot nem tudok rá, csak azt ,hoyg lazzítok, megpróbálom nem felhúzni magam , és ha mégis sikerül akkor kidühöngeni és nem magamban tartani:) erre egy másfél léteres vizesüveg tökéletesen megfelel :)! Csapkodjátok a földhöz párszor, és máris sokkal jobban fogjátok magatok érezni!!!
2011. ápr. 26. 15:14

Sziasztok! Nekem 17éves koromban jelent meg az afta. Épp 10 hónapja vagyok afta mentes, és mivel annak idején sokat olvasgattam ezt a fórumot úgy gondoltam megosztom, hogy nekem hogy múlt el.


Akik szeretnék megakadályozni: ajánlom a heti minimum egyszeri 1-2órás izzasztó mozgást. Mindegy mi az. Csak kapcsoljon ki; annyira, hogy ne jusson más az eszedbe csak, hogy épp számolod a felüléseidet.

A másik pedig: ha száj és torok(sőt a gyomor is) sűrűn betegeskedik, az nem csupán a stresszel van kapcsolatban, hanem azzal is, hogy valamit legbelül fontosnak érzel, de nem mondod ki. Véleményed van, de nem mondod el. Azzal, hogy ezt magadban tartod, de legbelül tudod, hogy ki kéne böknöd, ezt éred el. 1-3 heti szenvedés minden hónapban...(nekem legalábbis ilyen sűrűséggel volt)

Ez ugyan olyan, mint mikor valaki nagyon nem akar elmenni valahova, erre olyannyira megfájdul a lába, h fel se tud állni, vagy amikor bemesélik magukna, hogy betegek, és fél óra múlva 38fokos a láza lesz az illetőnek. Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de próbáljátok ki. Nem feltétlenül kell a nyers igazságot a másik képébe mondani, de legalább annyit, hogy ne azon rágódj egész nap/héten/stb.

Ahogy Shrek is mondaná: jobb kinnt, mint benn!


És NEM kell semmiféle gyógyszert szednem, vagy függőséget okozó (és nem mellesleg méreg drága)ezüst-kolloidot használnom.


Ha megharapom a szám akkor igaz nehezebben gyógyul, hisz ezt sajnos nem lehet olyan könnyen elmúlasztani, de ha nagyon elegem van belőle, akkor egy vagothyles fülpiszkálót nyomok neki! :)


Remélem valaki hasznát veszi annak, amit itt leírtam. Sok sikert!

2011. ápr. 18. 23:52

Sziasztok!

Én találtam megoldást az afta ellen! Nem biztos, hogy mindenkinél működik, de nálam hála Istennek megoldódott ez az átok! Próbálkoztam eddig Tantum Verdével, Glycosepttel, Phlogosollal, glicerines ecsetelővel, tiszta alkohollal, Svéd cseppel, szopogattam Septofortot, még Teafa olajjal is kenegettem, de semmi nem használt. : (

A barátnőm mondta egy alkalommal, hogy miért nem kenem be fogkrémmel. Na nem simával, hanem a Forever Living Aloe Verásával. Szkeptikusan fogadtam, igaz neki beváltak ezek a Foreverös dolgok, de Én nem hiszek az ilyen csodadolgokban. De azt mondtam, adok neki egy esélyt. Kölcsönadott még egy Aloe First nevű sprayt is, hogy ezzel fújogassam. A napi kezelés abból állt, hogy napi 4-5 alkalommal, jó alaposan fogmosás után ezzel az Aloe Firstel befújtam, majd pár perccel később fültisztító pálcikával befogkrémeztem az a fekélyes-aftás részt a számban.

3 nap alatt elmulasztotta!!!!!!! Eddig általában 2 hét volt mire elmúlt, szóval most nagyon boldog vagyok! Annyit tudok mondani, hogy legalább egy próbát megér! Itt a példa, rám még azt sem lehet mondani, hogy placebo hatás volt, mert abszolút nem hittem benne. De működik és ez a lényeg. Szóval Aloe Firstel fújni, a fogkrémével kenegetni és tapasztalni a javulást! Sok sikert mindenkinek, remélem más is ilyen hamar megszabadul tőlük!

2011. ápr. 14. 06:49

Sziasztok!

Jó hogy van ez a fórum és tapasztalatot cserélünk és kapunk.Hát én már 12 napja szenvedek az aftáimmal mivel orrsövényműtét altatásban történt és a műszerektől tele van a torkom és a garatom.Nekem is beválna a vagothil ha nem szünt volna meg,most clorhexamed öblögetőt,tantum verdét és b.vit.komplexet szedek de még mindig ég,fáj.Már 4 éve nem volt most csőstül jött ki és nem eszek mosatlan gyümit,nem iszok szénsavasatmert nem szeretem és mégis kiújult.Hát ennyi az én sztorim.

278. Nani000
2011. márc. 23. 10:11

Sziasztok!


Azt hiszem eljött az ideje, hogy elmeséljem tapasztalataimat, hátha segít valakinek... Ezek az átkozott kis bibik megkeserítették az én életemet is... sokan és nagyok voltak lehetetlen helyeken mint pl a nyelvem hegye szóval nemhogy enni, néha még beszélni is kínszenvedés volt, de mind1 is, nem ez a lényeg, mindnyájan tudjuk, hogy miről van szó.

Én aztán mindent kipróbáltam amit csak lehetett vény nélkül kapni, vagy hallottam, vagy olvastam valahol...semmi, mégcsak fel sem gyorsította a gyógyulást, egyszerűen semmiŰ!!! már nagyon dühös voltam, ami kissé enyhítette a szenvedést az a Florin szájspray, ezt evés előtt, meg napközben sokszor befújtam, akkor borzasztóan csípett, könnycsordulósan, de utána pár percig érzéketlen volt. Illetve a Listerin szájvíz reggel-este, ezt egyébként most is használom mindig.

Szóval megelégeltem a dolgot és elmentem a háziorvosomhoz, hogy csináljon már valamit, mert ez nem állapot. Vakargatta a fejét, hümmögött aztán elküldött vérvételre, ami kimutatta, hogy gyulladás van a szervezetemben.... nem tudja, hogy hol, meg mi, de ami tuti az a tuti szedjek antibiotikumot. ?????? ezt most sem értem, de mind1 nem vagyok doki, beszedtem. végre 2 hét tünetmentesség, de aztán kezdődött elölről.

Mindezek után ráfeküdtem a témára, és valahol olvastam az EZÜST KOLLOID OLDATRÓL. Napi egy-két korty, és azóta egyszerűen minden ok :D hihetetlen (bioboltokban lehet kapni, egy nagyobb üveg 3000 ft, nekem az kb egy hónapra elég) mostmár csak akkor jönnek ki, ha elfelejtek inni néhány napig ilyen löttyöt, de azok sem olyan durvák.

Viszont most elmegyek egy nagy kivizsgálásra, mert ez a gyulladásos dolog azóta is aggaszt...


Remélem tudtam valakinek segíteni :)

Kívánok mindenkinek afta-mentes életet!!!

277. oanita
2011. febr. 9. 15:04
Sziasztok! Átolvasom majd a fórumot, de addig is kérdezném: Hová, milyen orvoshoz forduljak ezzel a problémával? 1-2 hétig nyugi, aztán jön egy újabb afta, és két hétig legalább, iszonyú szenvedés..Miért jön elő újra és újra? Persze biztosan sok jó ötletet adtok itt, úgyhogy neki is állok olvasni!
2011. febr. 4. 22:15

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek személyes tapasztalataim az aftáról.

Hosszú éveken keresztül boldogított ez a "betegség". A gyógyszertári készítményektől az ecetig mindent kipróbáltam, de csak a fogorvosom ezüst nitrátja bizonyult hatásosnak. Néha a 70 %-os tiszte szesz is gyorsította a gyógyulást, de ezzel nem mindig jártam sikerrel. Emlékszem, legutóbb már annyira el voltam keseredve, hogy Domestossal akartam lekezelni, de a flakon oldalán a leírás és a család lebeszélt róla. TERMÉSZETESEN, EZT SENKINEK NEM AJÁNLOM!!!

No de a lényeg. Hosszú évek múlásával sikerült végre kiderítenem, hogy a MOSATLAN GYÜMÖLCS és a COLA okozza nálam az aftát.

Mióta ezekre odafigyelek, egy darab sem jelentkezett. Bár pontosan állítólag nem tudják, hogy mitől alakul ki a betegség, de az egyik fogorvos ismerősöm szerint allergia lehet a háttérben.

Remélem hasznos volt és tudtam segíteni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok minden (volt) sorstársnak! Üdv!

275. gizus58
2011. jan. 13. 11:29
AGingisol oldat nagyon hatásos, lehet töményen ecsetelni, de öblögetőnek is hatásos.Nem is drága, gyógyszertárban kapható.Próbáld ki, fájdalomcsillapító hatása is van.Jobbulást.Eü.dolg.
274. Diandra
2011. jan. 13. 00:45

sziasztok!


nem véletlen vagyok fenn :-( a dokim szerint gennyes torokgyulladásom van. azonban engem igen aggaszt, hogy az egész úgy indult, hogy az egyik bölcsességfogam tövében illetve egy másfél hónapja kihúzott őrlő helyén az általatok itt taglalt aftaszerűség jött ki. elmentem vele szájsebészetre és a doki a bölcsességfognál lévő "tasit" felnyitotta és kitakarította...itt kezdődött a rémálom...egyre több hólyagocska lett a számban, majd nyelni is alig tudtam, megnéztem a torkomat és az is tiszta fehér gennyfoltos volt. akkor elmentem a körzeti dokihoz (nagyon jófajta) aki meglátta a torkom és adott bazi erős antibiotikumot, meg c vitamint. most hétfő óta ezt szedem, javulás semmi, sőt...hólyagok mindenhol, már a nyelvemen és a nyelvem alatt is. ilyen kínt még nem éltem, sose volt még ilyenem :-( pénteken megyek vissza a dokihoz...az antibigyótól a torokgyuszinak múlni kéne nemdebár? de a kis gennyes tasakok uaott vannak.... de hogy ez mennyire fáj, lüktet az egész fejem, arcom...kicsi gyereknél borzalom lehet.én se merem megpuszilni a kislányomat vasárnap óta :-(

2011. jan. 12. 20:13

Sziasztok


A lányomnak pont most ecseteltem az aftáit, szegénynek nagyon fáj, én glycosepttel kenem, 2-3 nap alatt rendbe hozza neki.

272. f8d7988246 (válaszként erre: 270. - Nika0504)
2011. jan. 12. 19:07
ha nagyon fáj és nem múlik, persze.
271. 2a44b32e51 (válaszként erre: 270. - Nika0504)
2011. jan. 12. 18:59
nekem egy időben nagyon sokszor előjött, és hatalmas sebek voltak a számban, enni is alig bírtam. Én szájsebészetre jártam, kb két naponta, mindig ecsetelték, aztán elmúllott.
2011. jan. 12. 18:57
Ti elmennétek vele orvoshoz?
2011. jan. 12. 18:44
Vagothyl oldatot javasolták nekem is, bár még nem használtam, ezenkívül svédcsepp vagy propoliszos oldat...ezek már beváltak.
2011. jan. 12. 18:41
Van egy ecsetelő....amit pici babáknak is fel szoktak írni szájpenészre.Ronda lila színe van(sajnos a nevét nem tudom).Nekem az az egy szokott használni.Igaz,nagyon fog,de hatásos!!!
2011. jan. 12. 18:40
Nekem egyszer fogorvos mondta, hogy C vitamin hiány miatt is előjöhet, és érdemes szedni mert hamarabb elmúlik tőle.
266. 9c8432d068 (válaszként erre: 265. - Nika0504)
2011. jan. 12. 18:40

Mint írtam is,az aloé vera. Két nap alatt levitte.

Azt elfelejtettem írni,hogy nekem van itthon cserépben ilyen növényem,annak a zseléjéből készítettem az ecsetelőt.

265. Nika0504 (válaszként erre: 261. - 9c8432d068)
2011. jan. 12. 18:35
...és ezeken kívül használt valami?
2011. jan. 12. 18:34
Glycoseptel ecseteltem majd, Aperisan krémmel kenegettem és semmi.Már lassan sírni tudnék még a beszéd is fáj...
263. 2a44b32e51 (válaszként erre: 260. - Nika0504)
2011. jan. 12. 18:27
Igen öblögetni szoktam. De ha "elérhető helyen" van a seb akkor egyszerűen paradicsomot teszek rá, naponta két három alkalommal, ez is segít.
2011. jan. 12. 18:27
Az ezüst kolloid hatásos tud lenni.
2011. jan. 12. 18:25
Nekem a Corsodyl és a Glicosept sem segített,először azzal próbálkoztam.
260. Nika0504 (válaszként erre: 256. - 2a44b32e51)
2011. jan. 12. 18:24
A Corsodyltol elszíneződtek a fogaim... :( Amúgy öblögetni szoktál?
259. 9c8432d068 (válaszként erre: 254. - Nika0504)
2011. jan. 12. 18:24

A keresőbe írd be az afta szót,sok mindent írnak róla.

Én is kb. 2 hétig szenvedtem tőle egy fogászati kezelés után.

Végül aloé verás öblögetést csináltam,attól jött rendbe.

Patikában vannak jó szerek,de elég drágán.

258. Boszy28
2011. jan. 12. 18:23
Glicosepttel ecseteld, az is jó rá
2011. jan. 12. 18:23
Igaz valamikor találkoztam ezzel a témával itt de egyszerűen nem találom...köszönöm, már nagyon szenvedek tőle.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook