Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
346. gizus58
2014. jan. 30. 15:04
Szájban levő aftára nagyon hatásos a gingisol ecsetelő, nem drága, 600ft .körül van.Naponta 2-3 ecsetelés,és pár nap alatt el múlik.szegfúszegolaj a hatónyaga. Nem olyan drasztikus, mnt a vagothyl!
2014. jan. 30. 11:04
mivel elpusztithatatlan és 7-10 napos aktív szakasza van csak a hülyének nem tűnik fel, hogy vírussal van dolga a "betegeknek". Bizonyára valami herpes simplex variáns, jobb kerülni ilyenkor az orális kontaktot, biztos ami biztos.
344. 832344dc9d (válaszként erre: 338. - Jano1976)
2014. jan. 30. 11:01

" A legrosszabb időszak a félig kiesett, kilazult afta, amikor még nem engedi el a nyálkahártyát és ott fityeg, lóg"


neked nem aftád van.

343. esf555
2014. jan. 30. 10:46

Sziasztok!


Mindenképp szeretném megosztani a tapasztalataimat, mert szerintem valakinek még hasznos lehet.

Afta: nekem eddig mindig csak diótól vagy paradicsomtól volt, ezekre vagyok allergiás. Azonban egy hete újra kijött és a szokásos egy-kettő helyett, elég sok. Ráadásul nem csak a nyelvemen mint eddig, hanem a számon is.. És az ínyem is betagadt..

Fájdalmas volt az evés, ivás, de még a beszéd is. De nem csak az afta volt a gond, hanem társult fejfájással, levertséggel (ez úgy látszik egy összetett betegség volt).

Szóval ami segített:

sós-meleg vizes öblögetés (tudom undorító, de ha muszáj..) minden "étkezés" után. Valamint a Carbosan gél! Egy elég sűrű alapanyagú zselé, úgyhogy nehezebben mosódik le a nyállal, mint a többi ehhez hasonló. Evés után 2-3 órát rajta kell hagyni, napi 4x.

Ami tiltott ezalatt: citrusfélék, fűszeres ételek és a csoki!! Irritálja a nyálkahártyát. A dohányzást sem javasolják ilyenkor.

Bár amennyi életkedve van ilyenkor az embernek...

Én 2 napja kezdtem a gélezést, és mára már jó kedvem van, a sebek sincsenek már meg, csak az ínyem dagadt még egy kicsit. Úgyhogy hajrá mindenkinek!!!

Kitartás!! :)))

342. Sly001 (válaszként erre: 338. - Jano1976)
2013. okt. 25. 16:01

Próbáltad már a Chlorhexamed szájöblögetőt?


Hatás:

A Chlorhexamed oldat gyorsan és megbízhatóan ható, széles spektrumú antibakteriális hatással rendelkező szájöblítő, amely elsősorban a szájüreg és a torok gyulladásai esetén ajánlott.



A Chlorhexamed a szájüregben tartósan kötődik a szájnyálkahártya és a fogak felszínéhez. Ezáltal a Chlorhexamed hatása hosszú ideig érvényesül. A chlorhexidin-diglukonát hatóanyag antibakteriális hatású, melynek alkalmazása során eddig nem észlelték bakteriális rezisztencia kialakulását.


(mondjuk állandó használatra nem ajánlanám, mert elszínezheti a fogakat)

341. Redmail
2013. okt. 24. 09:56

35 év szenvedés után megosztom tapasztalatimat és következtetésimet. Amit lentebb írtatok az igaz, a tudomány jelenlegi tudása szerint nincs megoldás, csak tüneti kezelés és kis mértékben megelőzés.

Ami biztos, összefüggésben van az immunrendszerrel, ami nem jelenti azt, hogy le vagyok gyengülve, hanem egy külső fertőzésre jelenik meg az afta. Namost, amint megkezdődik az influenza szezon, a gyerekek hazahozzák az iskolából, ők másnapra lázas betegek, köhögnek tüsszögnek, a feleségem harmadnapra robban le, viszont nekem semmi bajom, csak kijön az afta ami kb 10 napig tart. Az utóbbi 10 év kutatásaimat összegezve, megállapítom, hogy csak 2x fáztam meg 10 alaltt, és azon időben nem is jött ki az afta.

Röviden, nem fázok meg, nem leszek lázas, nincs torokfájás stb., helyette viszont az aftával kell megküzdenem. Az utóbbi 6 ávben a Vagochyl -t, használom, reggel lemaratom vele, és estig tünetmentes, viszont gyerekeknek nem ajánlom!!! egy 6mm -es afta ecsetelése egy kisebb fejlövéssel ér fel :) Kemény gyerek vagyok, de ott bekönnyezek én is :) A citrompótló és egyéb kenceficék csak percekre vagy rövid órákra biztosítanak tünetmentes állapotot. A szájhigiéniával nem találtam közvetlen összefüggést, viszont szájseb esetén 80% -os hogy kijön. (szétharapás, orvosi beavatkozás után). Megelőzénés a különböző multivitamin tabletták napi szedése 30-40 % -al csökkentette az afták megjelenését még influenzás időszakban is. Röviden ennyi...

2013. szept. 10. 13:16
"a hagyományos fogkrémekben található nátrium-lauril-szulfát (SLS) gátolja a klórhexidin elnyújtott plakkcsökkentő hatását". Vagyis nézzétek meg, hogy milyen fogkrémet használtok. Mert ha egy hagyományos fogkrémet és utána öblögettek, akkor annak csökken a hatása és így a bacik jobban támadhatnak.
2013. szept. 10. 12:49
amit még olvastam, hogy ugyan nem írja a betegtájékoztató, de a Neomagnol 1 ezred töménységű oldatával szintén lehet öblögetni (ezt egy fogorvos honlapján találtam). Vagyis egy Neomagnol tabletta 1000 mg-os, egy negyedet kell 2,5 dl vízben feloldani és naponta 2-3 alkalommal 1 percig öblögetni vele. A Neomagnol igen magas klórtartalmú, ezért ezzel óvatosan, ezt a töménységet nem jó túllépni, mert az már kimarhatja a nyálkahátyát.
2013. szept. 10. 12:33

Sziasztok!

Nekem tőletek sokkal, de sokkal összetettebb bajom van, ami miatt gyakoriak (2-3 hetente) az afták. Ez pedig egy neutropenia nevű velemszületett betegség, aminek okán az immunrendszerem időnként "eltűnik", lecsökken, ekkor jönnek az afták. 37 éves "pályafutásom" alatt ezt kezelték már Vagothyl-lal, Phlogosol-lal, Gingisol-lal, millió és egy féle fogkrémmel, öblögetővel. Igazán olyan csodaszer nincs, ami az aftákat 20 perc alatt eltünteti! Sőt, teljesen random módon változtatják a helyeiket és a nagyságukat. Nekem van, hogy 1-2 apróbb (2-3 mm-es) és 1 nagy (6-8 mm-es) jön egyszerre, van, hogy csak 1 közepes. Nekem volt már a torkomtól elkezdve mindenhol. A lényeg a folyamatos szájfertőtlenítés, fogápolás. Szinte makulátlan fog kell hozzá, hogy kevésbé jöjjön elő. Akinek ritkán jön elő, az lehet, hogy csak megsértette a szájnyálkahártyáját, vagy olyan extrém cukros, vagy savas cuccot evett/ivott, amitől felborult a száj ideális állapota és így védtelenebb maradt egy pl. körömrágás során bejutott bacival szemben. Igazából azt sem tudják, hogy az afta az vírus, baktérium, vagy gomba? Nagyon ismeretlen az eredete. Akinek viszont gyakran van, vagy egyszerre sok van, annak javaslok egy azonnali vérképet, mert elképzelhető, hogy valami más áll a dolog hátterében, ami az immunrendszert legyengítette. Nálam ez sajnos alap, így én nem járok vérvételre, mert tudom, hogy 15-21 nap múlva jön a következő ciklusom... Pedig férfi vagyok, de én is havi ciklusokban élek. Ami még totál random az az afták "kiesési", gyógyulási ideje. Van, hogy a 2-3. napon már elkezd kiesni, de van, amelyik 8-10 napig is ott rohad és lehet azzal aztán bármit tenni, az Istennek sem fog engedni. A legrosszabb időszak a félig kiesett, kilazult afta, amikor még nem engedi el a nyálkahártyát és ott fityeg, lóg, miközben a gyökere kapaszkodva húzza a nyelvet, szájbelsőt. Minden mozdulatnál húzódik és nagyon fáj. Ilyenkor jó egy ultraerős ecsetelő, amikor már az afta alatti részt kell ecsetelni, igaz ez nagyon fáj, de összerántja a heget és elzsibbasztja a környékét. Én úgy szoktam, hogy ilyenkor eszek gyorsan, aztán újra fogmosás és ecsetelés... Rá van írva az ecsetelőkre, hogy naponta 3-5x lehet, többet nem. Én volt már, hogy óránként ecseteltem, felváltva más típusúakkal, semmi bajom nem lett, viszont hamarabb kiestek. Én Listerine-t még nem használtam, most olvastam a neten, hogy chlorhexidine 0,2%-ban, vagy illóolajat tartalmazó öblögetőt kell beszerezni. Elvileg a Listerine ezt tartalmazza, bár nem látom az összetevők között. A Cool Minth az erre való (a leírások szerint). Aki édesszájú, annak jobban és többször van aftája. A cukor rossz irányba viszi a bacikat a mi szempontunkból. Én az immunrendszerem erősítésére most vettem vas-komplex tablettát, kíváncsi vagyok, mire megyek vele. Tudom-e nyújtani az aftamentes időszakot, vagy sem...

337. evo666
2013. aug. 19. 10:01
ja és a teaízesítő az nem jó valami miatt! csak a citrompótló! múltkor vettem teaízesítőt az is sárga kisdobozban van mint a pótló mert nem kaptam,de az nem segített!!! az összetétele nem ugyanaz valószínűleg!!
336. evo666
2013. aug. 19. 09:57
Aftára a legjobb a citrompótló tabletta! én mindig azzal kezelem. kb egy percig rajta tartom csípi rendesen, elkezd vérezni! utána kiöblögetem a számat onnastól már nem fáj!! attól a pillanattól mintha ott sem lenne!! nehogy kiadjatok pénzt mindenféle hülyeségekre... próbáljátok ki! én már évek óta ezzel kezelem ha ritkán előjön!!
2013. aug. 18. 08:58
Mióta immunerősitőt szedek s fogmosás után oblogeek Listerinnel nem jön elő afta a számban hiába megsértem
2013. aug. 3. 21:04

Nekem is gyakran van aftám, főként ha megsértem belül a szájnyálkahártyát evőeszközzel, szárazabb zsömlével például, de fogorvosi hadműveletek után is. Sok mindennel próbálkoztam én is, mindhiába, mert akkor is eltelt gyakran akár két hét is, mire a fájdalmas undormány elmúlt. De addigra tovább is terjedt esetleg máshová.

Most viszont úgy tapasztalom, megvan a megoldás, egy-két nap alatt eltűnik a jószág: Carbosan géllel ecsetelés és a Biola valamelyik teafaolajos fogkrémének együttes alkalmazása nálam bevált!!!

333. mamcili
2013. aug. 3. 16:21

Immungyengeség, túl fűszeres ételek, okozzák a legtöbb bajt,

Kammillás öblögetés és sok folyadék pótlás nagyon fontos.

pépes étrend amíg nem gyógyul megfelelően

332. Cippora
2013. aug. 3. 12:26
Nekem egy darab szuvas,tömött fogam sincs,tehát nem feltétlenül rossz fog,vagy nem megfelelő szájhigénia okozhatja.Nálam valószínüleg stressz vagy immungyengülés.Egyébként 1 hete és 1 napja küszködök,a 6 db aftámból már csak 1 van...alakul...
331. HawerStar (válaszként erre: 329. - Akyyy)
2013. aug. 3. 10:48

Hat ja , nemigazan van olyan cucc amivel sokkal hamarabb elmulna mint kezeles nelkul.

Nekem pont ma 2 hete , hogy kijottek, a 3. nap utantol kezdve egesz a mai napig kezeltem s meg mindig megvannak halvanyan igaz ugyan hogy mostmar nemnagyon fajnak de akkor is ennyi ido utan kezeles nelkul is kb ilyenek lennenek. Szar helyzet ez az afta de ha naponta 2x mosol fogat s fogmosas utan oblogetsz Listerinnel akkor jo ideig elmullik a fajdalom kezeles nelkul is.

2013. aug. 3. 10:39
Engem fogszabályozás alatt gyötört rendesen. Most már igen ritkán jön elő, de mindig azt veszem észre, hogy egy jelentősebb stresszes időszakot követően jelentkezik. Fogalmam sincs hogy mi okozza. Vitaminhiány? Stressz?
329. akyyy
2013. aug. 2. 23:48

bárcsak eltünne. már probálkoztam én is öblögetés, szájtapasz, gyógyszer, de tuti módszer nem igazán van. ahogy észrevettem édes mindegy, hogy kezelem, vagy nem, semmivel sem múlik el hamarabb..


ami tippem van az sak az hogy evés közbe pohár vzet kell kortyolgatni ha fáj, és akkor picit elmulassza, legalábbis annyira még lenyelek egy falatot :(

328. akyyy
2013. aug. 2. 23:45

Elég régóta olvasom a fórumot , lehet irtam már korábban is, de általában cask akkor ha érzem hogy kijön vagy már kijött ez a szemét...



nemrég a felső száljrészemnél éreztem hogy ki fog jönni, szinte teljesen fent van, de olyannyira hogy nem tudom kifujni tőle az orromat se, annyira fáj...

iletve az evés is szörnyü, de ha balra viszem az "ételt" és ott rágom, nyelem akkor még elviselhető.


de sajnos érzem hogy kb ugyanott, de a másik oldalon kezd kifejlődni :(


egyébként nálam vannak sajnos hibás fogak, meg lyukasok is ahol vannak elég éles részek, ezeken a helyeken szokott előfordulni, illetve télen (mintha kevés vitamint ennék), valamint ha valamelyik magfélét eszek.


Régeben magvas szendvicseket ettem, és ha huzamosabb ideig csak erre áltam rá, akkor boritékolható volt hogy pár hét éskijön ez az afta.


illetve mogyorót ettem nem is olyan rég, elég sokat, és lehet ettől is kijött most :(

327. HawerStar (válaszként erre: 326. - Cippora)
2013. aug. 1. 11:47

Akkor most valami globalis afta mutacio van :D nekem meg most sokkal tobb jott ki az atlagosnal...

A kezelesek amiket lentebb irtam lassuak de ugylatszik hatasosak, mar az alsoinyemen elegge elvan vekonyodva az afta s mar nemis faj, a legjobban meg a nyelvemen faj

326. Cippora
2013. aug. 1. 08:28

Sziaztok!


Kamaszkorom óta szoktak lenni aftáim,nem igazán zavartak soha,bármelyik vény nélküli szerrel 3-4 nap alatt különösebb fájdalom nélkül elmúlt.Most viszont már egy hete kint van,őrületes fájdalmaim voltak,a patikában kb 6 fajta cuccot kipróbáltam eredménytelenül.Annyit sikerült elérnem,hogy a GINGISOL homeos ecsetelőtől, a gombostűfejnyi két db aftám,kb. 1cm-re nőttek.Olvastam én már ezt,most megtapasztaltam magamon is,sajnos,nem ajánlom senkinek ezt a készítményt.Végül kénytelen voltam orvoshoz fordulni,aki egy 180 Ft-os gyógyszertári vényköteles ecsetelőt írt.Még látszanak az afták,de most 3.napja lesz,hogy ecsetelem,és már csökkent a fájdalom.Gőzöm nincs miért húzódik most így el a gyógyulás...

325. igazság hol vagy? (válaszként erre: 324. - HawerStar)
2013. júl. 30. 19:34
Corsodyl-os ecsetelés,+fádalom csillapító.Pl:Anasthaltika-receptre,corsodyl vény nélkül kapható.Remélem tudtam segíteni,mielőbbi gyógyulást.
2013. júl. 30. 18:27

Na most valami Nistatinos barna keseru ragados cuccal kentem be, ezis csipte majd kiutottem a tukrot de most mintha meg fakobb lenne...

Holnap megyek venni kek metilt, kozben voltam fogdokinal s kiiktatom az osszes rossz fogamat hatha ahoz is kotheto... o javasolta a kek metilt a lanyanak az hasznal.. Azert kicsit megnyugtato, hogy masnak is vannak aftai nemcsak nekem :P de ne feljetek aftasok amint tudok egy jo gyogymodot megosztom veletek is

2013. júl. 30. 14:54
Nemtudok rajonni mitol johet ki... ma rantottat ettem egy szelet kenyerrel, egy pizzat azon sem volt semmi extra csak sonka meg sajt s hozza feher szosz az meg foghagyma tejszin es majonez, akkor meg ket szelet bundaskenyeret is ettem ma.... Szerintem nem etel alergia... Muszaly lessz komolyabb vizsgalatra mennem :( hiaba halasztgatom s ez a netes gyogyitgatas nemsokat er
322. HawerStar (válaszként erre: 321. - Sly001)
2013. júl. 30. 14:50
Hat pedig en megint elmegyek a patikaba s veszek Gingisolt ha van mert megint nagyon faj s ugy erzem mintha megint jonne ki egy a felso ajkamon... A .... kivan mar ezekkel a ... aftakkal megorulok mar teljesen.
321. Sly001 (válaszként erre: 320. - HawerStar)
2013. júl. 30. 14:38
Mindenkinél más válik be! De egyszerre mindent ne használj azért :)
2013. júl. 30. 12:54

"Gingisollal" na ha azt mondjatok ez jo akkor majd kifogom probalni, de most mar annyi mindent hasznalok, hogyha elmulik az aftam nemfogom tudni mi mulasztotta el :D

(amugy meg azert elegge faj hiaba kezelem, letezik olyan ami 1-2 nap alatt elmulasztja? En ketlem...)

2013. júl. 30. 12:22
Gingisollal ecsetelem.Sima kamilla teával öblögetek. Hatásos :)
318. Sly001 (válaszként erre: 316. - HawerStar)
2013. júl. 30. 11:56

Glycosept sem ér többet sajnos mint a többi...

Nekem a fogorvos az Aperisan gélt javasolta, és Borax9 ch golyócskákat, napi 3*5 darabot, ez sokat segít.

Az Aperisan gélt éjjelre kenem rá.

Plusz van egy Gingisol nevű oldat, ami szintén jó hatású.

Van még ezen kívül egy nagyon jó taktika, ami bevált sokaknál, egy E-vitamin kapszulát szét kell nyomni, és az olajával bekenni az aftákat!

2013. júl. 30. 11:39
Vagothyl! Brutális, de hatásos. Évek óta hazsnálom, egy-két ecsetelés és eltűnik az afta! Emellett, amikor érzem, hogy készül kijönni, vagy már kijött, elkezdem az 1000 mg-os C vitamin kúrát (2 hétig).
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook