Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb) fórum

ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb) (beszélgetés)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
2433. orcalin
2013. ápr. 27. 22:22

Dejó, hogy ott vizsgálják! :) Így legalább első kézből tudja az ember mi a helyzet. Ez annyira megnyugtató hír!


A 72 óra tényleg 72? Úgy értem, hogy ha minden okés, akkor valóban kiengednek ha letelt akár hétvége van, akár ünnepnap, akár szabin van az orvos, akár esik a hó, stb?

2432. katie_rose (válaszként erre: 2431. - Judystar)
2013. ápr. 27. 22:02
Éjjel-nappal, folyamatosan. :) Kivéve ha bekönyörgöd a babát a csecsemősökhöz,hogy pihenhess pár órát :)
2431. Judystar (válaszként erre: 2428. - Panndi)
2013. ápr. 27. 21:14
Még 1 kérdés :) éjszaka is melleted van a babóca?
2430. Judystar (válaszként erre: 2428. - Panndi)
2013. ápr. 27. 21:13
Rögtön adnak neki oltást? Nem is tudttam.
2429. Judystar (válaszként erre: 2428. - Panndi)
2013. ápr. 27. 21:06
jaaaj de jó most meg nyugodttam:)Mennyi idős a gyerköcöd?
2428. panndi
2013. ápr. 27. 21:01

Meglátogathat, azért van a látogató folyosó :) Baba egész nap melletted van, csak fürdetni viszik el. Ami tök jó, hogy az orvosi vizsgálatot is a kórteremben csinálják, régen elvitték a babákat, most nem, még az oltást is ott kapta meg mellettem :) Szerintem ez jó változás :)


Jaj de szeretnék megint szülni... :)

2427. Judystar (válaszként erre: 2415. - MViki)
2013. ápr. 27. 20:16

És ha nem jöhet be apa a kórterembe magyarul nem is látogathatnak téged?senki sem?

És a baba egésznap melleted van vagy csak etetési időre hozzák hozzád?

Bocsi hogy ennyit kérdezek.

2426. katie_rose (válaszként erre: 2425. - Orcalin)
2013. ápr. 26. 20:52
Ennyit az okos telefonokról :)))
2425. orcalin (válaszként erre: 2424. - Katie_rose)
2013. ápr. 26. 19:38
A telefonod mindent jobban akar tudni helyetted? :DDD
2424. katie_rose (válaszként erre: 2423. - Katie_rose)
2013. ápr. 26. 19:00
Érkező = étkező :))
2423. katie_rose (válaszként erre: 2422. - Orcalin)
2013. ápr. 26. 18:37
A babak sokat alszanak szóval pisilni tudsz. Enni magaddal viszed az érkezőbe, mindenkié ott lesz :) zuhanyozni akkor tudsz mikor elviszik fürdeni a babát :)
2422. orcalin
2013. ápr. 26. 18:09
Technikai kérdés: ha ettetek / zuhanyoztatok / wcztetek / viszgálatra mentetek, akkor mit csináltatok a babával? Vittétek magatokkal (pl a zuhanyzóba)? A szobatárs vigyázott rá amíg wc-n voltatok? Bevittétek a csecsemősökhöz (nem dobtak ki?)?
2421. orcalin (válaszként erre: 2415. - MViki)
2013. ápr. 26. 16:59

Viki, bőgtem az utolsó bekezdéseden - kiborítanak ezek a hormonok...

Meg teljesen szívemből szóltál/írtál. Persze nagyon bízom a MÁV-ban meg a dokimban és tudom, hogy jó dolgunk lesz. De tényleg remélem, hogy hosszú távon lesz valami emberibb, családközelibb megoldás a magánkórházakat megfizetni nem tudó tömegek számára is.

2420. panndi
2013. ápr. 26. 14:13

Hátha valaki érdekel:


Május 7-én egész napos rendezvény lesz a kórházban:



Budapest, Podmaniczky utca 109-111. 2. emeleti előadóterem



Szeretettel várjuk a család összes tagját a Születés Hete rendezvénysorozat keretében tartandó programjainkra!


Programjaink:

9.00

Megnyitó: Dr. Demeter János Szülészet-nőgyógyászati Osztály és PIC osztályvezető főorvosa


9:00-11:00

Terhesgondozás intézményünkben

Dr. Bálint Koppány szülész-nőgyógyász


Genetikai ultrahang a terhesség alatt

Dr. Tidrenczel Zsolt szülész-nőgyógyász


Bababarát ellátás a progresszív betegellátás csúcsán

Dobrocsi Éva osztályvezető főnővér


Szülőszoba látogatás


11.00-12.00

Praktikus ötletek a babák otthoni mozgásfejlesztéséhez

Bajnok Ildikó konduktor


12.30-13.30

A sikeres szoptatáshoz vezető út

Dr. Sztahovits Petra osztályos orvos és Szalontai Mónika védőnő


13.30-15.00

Hordozzunk! Testközelben a kórházban és a falakon kívül

Dr. Schill Beáta neonatológus


Tanácsadásaink:

A délutáni programok alatt képzett hordozási tanácsadók állnak rendelkezésre. Lehetőség nyílik próbahordozásra, különböző eszközök kipróbálására, kötési technikák csiszolására. Védőnőnktől, gyermekorvosainktól kérdezhetnek a babagondozásról, szoptatásról. A kisgyermekkel érkezőknek játszósarok könnyíti meg a programokon való zavartalan részvételt.


Belépés minden programra díjmentes! A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják!

2419. panndi
2013. ápr. 26. 14:10
Mondjuk így belegondolva, az tényleg fura, hogy a PIC-re apa is bemehetett a babához, a kórterembe nem. Régen volt a baba-papa félóra, az tök jó volt, mert akkor benn lehettek az apukák, és lehetett együtt babázni.
2418. mgesa (válaszként erre: 2415. - MViki)
2013. ápr. 26. 13:46
Hát igen, néhány kórházban lehet súlyos tizezrekert/ nap egyagyas szobát "bérelni" és akkor apuka is mehet, de három nappal számolva durvan sokba kerul, meg ugye nem is mindenhol van ilyen.
2417. katie_rose (válaszként erre: 2416. - MViki)
2013. ápr. 26. 10:56

:/


Nekem tényleg az volt a legrosszabb,mikor kértem,hogy a szülésznő által az ágyam alá behajított táskát valaki tegye már fel az ágyamra,hogy legalább egy bugyit ki tudjak venni és majdnem le lettem hülyézve...


Egyébként én inkább nem számítottam semmi jóra, így nem is ért váratlanul,hogy tojtak rám. :D


Nah, mennem is kell,mert Beni hiányol :D

2416. MViki (válaszként erre: 2412. - Katie_rose)
2013. ápr. 26. 08:18
Na képzelheted az én 156 cm-el....ugrani kellett a ágyról :-(
2415. MViki (válaszként erre: 2414. - Mgesa)
2013. ápr. 26. 08:15

Ebben egyet értünk Mgesa. Kellene átmenet...!


Minden nő, ill. akkor már anya más. Egyik szülés sem egyforma. És itt nem csak arra gondolok, hogy sima meg császár...a sima szülés is lehet elhúzódó, nehéz, sok varrattal, vérveszteséggel ami után az anyának pihennie kellene...a császár is lehet könnyű, de ott is lehet sos beavatkozás, ami után nehezebb a felépülés.

Ez a mostani rendszer ezt egyáltalán nem veszi figyelembe.

Én megértem, hogy nincs pénz mindenki mellé egy nővért adni, de akkor legalább olyan kórterem legyen ahova apa, vagy családtag bejöhet segíteni a kismamának.


A másik ami ebben a rendszerben hibádzik, az az apa teljes kizárása 3 napra. Megszületik a baba, Ő apa lett...neked volt 9 hónapod rá, érezted ahogy mozog...de Ő akkor abban a pillanatban vált apává. (Én ezt így gondolom) Aztán kap 2 órát...és a következő 3 napra ennyi.

A szobába nem jöhet be a babát nem foghatja meg.

A műtét utáni legnehezebb vagy a szülés utáni legnehezebb első pár napban fizikai segítséget így nem adhat. Másokra vagy utalva, hogy hajoljanak le helyetted stb.

Holott annak a babának van apaja, aki jó esetben rész akar vállalni mindenből és neked is van egy párod aki pedig neked akarna segíteni.

Picit azt érzem, hogy a bababarát az azt jelenti, hogy csak az anya és gyermek (küzdj meg a problémákkal egyedül, anya lettél....) de ekkor valójában egy család születik. A rendszer pedig ezt figyelmen kívül hagyja. Még mindig az él, hogy apa a folyóson izgul, aztán elmegy ünnepelni. De sok apa nem ilyen.


Én személy szerint nagyon sajnáltam a páromat, hogy 3 napig úgymond hozzá se érhetett a saját gyerekéhez, üvegen keresztül nézhette csak még és a szülőszobai 2 óra múlva mehetett haza. Láttam a sóvár tekintetét, hogy nagyon szívesen maradt volna még velünk.

2414. mgesa (válaszként erre: 2411. - Judystar)
2013. ápr. 26. 07:20

Nem, mert mondják is, hogy ha sír, akkor kihozzak, így is volt. Igy amikor nem volt ott, akkor tudtam, hogy alszik, mert előtte szopizott. Egész napos vajúdás + szülés után jol esett a pihenés, de nem vagyunk egyformak.


Nem akartam vitat gerjeszteni, csak arra akartam kilyukadni, hogy jó lenne ha nem csak az a két opció lenne a kórházakban, hogy 1. Veled van 3 napig non-stop és kicsit sem tudod beadni és pihenni, 2. Csak szopizni viszik ki és nincs veled. Egyik sem tökéletes.

2413. panndi
2013. ápr. 25. 23:26
Én sajnos két napig "pihentem" baba nélkül, utána meg ki nem adtam a kezeim közül :) Szerintem jó ez a rendszer, bár tény, én nem császáros voltam.
2412. katie_rose (válaszként erre: 2400. - MViki)
2013. ápr. 25. 23:01

Otthon rögtön odavarazsoltuk az ágy melle a legszuperebb fotelunkat. Megváltás volt abban szoptatni. Én magas vagyok de "csak" 174 cm . Nem ért le a lábam . Tényleg borzalom volt. Nem is értem miért nincsenek székek....


És jól írtad, könyörögni kell, hogy akar két órára ott lehessen hagyni a babát. Ha sir, akkor rögtön hozzak is vissza. Én akkor pihentem mikor Beni basargult és vitték lampazni. De onnan is hozták kb óránként, mert nagyon sírt :))

2411. Judystar (válaszként erre: 2410. - Mgesa)
2013. ápr. 25. 22:43
És nem aggodtál hogy mi lehet a picivel? :)
2410. mgesa (válaszként erre: 2403. - MViki)
2013. ápr. 25. 22:23
A "bababarat" kórházat egyformán látjuk... Az tuti, hogy nem mamabarat... Illetve szerintem valahol félúton lenne a jó megoldás: ha akarod beadod, ha akarod veled van. Mert ahogy én látom most vagy ilyen, vagy olyan egy kórház, nincs átmenet. Pedig nem vagyunk egyformák, nekem például jólesett, hogy első este miután lementem, egy kicsit együtt voltunk, aztan elvitték és probaltam pihenni, nem kellett azon gorcsolnom, hogy nem tudok pelenkazni, meg még megfogni sem rendesen...;-)
2409. Judystar (válaszként erre: 2407. - MViki)
2013. ápr. 25. 21:24
Mondjuk ez azért így durva hogy ugy kell kérni hogy legyen meg etetve.Hogy lesz-e tejed vagy nem az attól függ hogy terhesség alatt mekorrára nő az ember melle?vagy nincs köze hozzá? És egyáltalán nem volt késöbb sem tejed?És olyankor mi van ha nincs?
2408. MViki (válaszként erre: 2406. - Judystar)
2013. ápr. 25. 21:14
150 gr szénhidrát/ nap....
2407. MViki (válaszként erre: 2405. - Judystar)
2013. ápr. 25. 21:13

ne aggódj...itt nem adnak neki semmit....


Nekem 48 óra után kellett könyörögnöm, hogy ugyan adjunk már neki valamit, mert 2 napja ordít és egy csepp tejem sincs.....

2406. Judystar
2013. ápr. 25. 21:09
És ez a diéta olyan hogy pl.fehér kenyeret nem ehetsz meg ilyesmi?
2405. Judystar (válaszként erre: 2403. - MViki)
2013. ápr. 25. 21:08
Nagyon köszi hogy le írtad így már érthető minden hogy zajlik csak az nem szimpi hogy első éjszaka el viszik a kisbabát tőled állítólag akkor szokták elrontani a növérkék,mert ha nagyon sír teát adnak neki és az lehet a végeredmény,hogy nem kell majd neki az anya tej. Meg hát nem tudom én olyan vagyok ha már meg van a baba akkor a lehető legtöbbet lehessen velem :)
2404. MViki (válaszként erre: 2401. - Judystar)
2013. ápr. 25. 20:52

Igen, szerencsére el :-)

A szülés után még 6 hétig kellett tartani a diétát. Aztán újra cukorterheléses vizsgálat. Amit évente ismételni kell :-(

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook