Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A világ változott vagy a szülők nevelnek "lazán" gyermeket?!! fórum

A világ változott vagy a szülők nevelnek "lazán" gyermeket?!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
682. a0c1361e44 (válaszként erre: 678. - Trapiti)
2012. aug. 7. 19:02

Igen, ezt kihagytam, mert az enyém már felnőtt és már nem napi rutin a mondókázás, énekelés, mese olvasás, stb.:)


De pl. a gyerekek, ha még nem ismernek vagy ritkán és rég látott rokon gyerekkel találkozok akkor az első 5 perc méregetés után már hozzák is kártyát, könyvet, színest, stb., hogy játszunk.


És igen, ha nem unatkoznak, akkor nincs velük gond.

681. timycat (válaszként erre: 670. - Mazsinka)
2012. aug. 7. 14:31

Olvastál volna engem úgy jó 1,5 évvel ezelőtt - bár lehet csak a klubban a csajoknak borultam ki... mikor elkezdődött a dühödt, fékezhetetlen hisztikorszak egyik napról a másikra, mikor az istenért nem engedte hogy fogjam a kezét, elszaladgált, lótot-futott a közértben én meg vagy bevásároltam vagy a gyerek után szaladtam mielőtt kiszalad az útra :S vagy mikor megegyeztünk egy programban aztán hirtelen nem volt kedve, menjük máshova, de menjünk inkább gyalog (mondjuk 4-5 km-t) vagy majd ő megy gyalog egyedül, aztán mikor átértünk alkudozások árán a másik "helyszínre" akkor menjünk inkább vissza, de feltétlen gyalog és ha lehet ő majd egyedül pffff, vagy nem jön be az udvarról, mert ő egyedül kintmarad vagy bent és snasszul kizárt az udvarra, vagy mikor 2 falat között rájön, hogy ő ezt az ételt is kifejezetten útálja, vagy mikor egy csilivili bevásárlóközpont csilivili üzletében velőtrázóan sikít és fetreng cirka 20ezer forint értékű plüssjószággal, mert azt létfontosságú megszerezni és rájössz hogy ennél 100szor jobb -bár az is rohadt ciki- mikor egy üzletben a gyerek néma csendben fekve hagyja magát magad után húzni és meg sem próbálod már felállítani, mert így legalább haladtok is stbstb.

Komolyan csak a túlélésre hajtottam... aztán 2-3 hónapja ahogy jött a hisztikorszak el is múlt (kop-kop-kop)

2012. aug. 7. 13:09
A gyerekek mindig érzik, hogy kivel meddig mehetnek el. Mikor az enyémek egy hétig a mamánál vannak, ahol mindent lehet, utána pár napig nálam is próbálkoznak, és duzzognak, hogy ha mamánál lehet, akkor itthon miért nem. Ilyenkor azt válaszolom, hogy mamánál maximum 2 hetet vagytok egy éveben, az összes többit velem töltitek. Én vagyok az anyátok, enyém a felelőség, hogy minél jobb embert neveljek belőletek. Mamáé a kényeztetés. Ha mama leszek, akkor majd én kényeztetek, ti meg neveltek, jó? Mindig azt válaszolják, hogy nem jó. :)
679. Mazsinka (válaszként erre: 677. - A0c1361e44)
2012. aug. 7. 12:01
Ebben nagyon igazad van. Adott egy kisfiú, az anyjával hisztis, a mamájával viszont teljesen higgadt. Ez azért lehet, mert anyuka ingerültebb, többet kiabál vele, míg a mama csendes, lassú, nyugodt, kimért, a gyerek is teljesen így vislekedik a társaságában. Érdekes, de igaz.
678. trapiti (válaszként erre: 677. - A0c1361e44)
2012. aug. 7. 09:58
És még egy kulcsa van a dolognak: foglalkozni kell a gyerekkel ;) Ha nem unatkozik, és nem érzi úgy hogy nem figyelnek rá, rögtön nem is rosszalkodik... egyébként az enyém is jó ;)
677. a0c1361e44 (válaszként erre: 670. - Mazsinka)
2012. aug. 7. 09:56

Igen, az én gyerekem is nagyon jó volt kicsinek, kamasznak és most felnőttnek is.

Soha nem volt vele gondom, bár nekem úgy általában nincs a gyerekekkel gondom. Valahogy a gyerekek a társaságomban kisangyalok lesznek:)

Pedig nem vagyok mogorva, nem kiabálok sosem, nem csapkodom a gyerekeket, nem büntetem őket, stb.

Igaz, nem is gügyögök nekik, hanem mindig normálisan beszélek velük, ahogy a felnőttekkel. Így ha gyerekek között vagyok, akkor jellemzőn az összes velem foglalkozik.

Azt hiszem egy gyereknek nagyon számít a szülő és más felnőttek habitusa.

Én egy nagyon kiegyensúlyozott ember vagyok és sokak szerint a gyerekek ezért szeretnek velem lenni és pont ezért nem problémásak a társaságomba.

A házunkban is van néhány gyerek, akik őrjöngenek, visítanak az udvaron, ha kimegyek vagy épp jövök haza, akkor mind mosolygós jó gyerekké válik:) Ha rájuk szólok, akkor utána tudnak viselkedni órákon át, de a szülők fegyelmezését meg sem hallják. Pedig én nem kiabálok rájuk, nem beszélek csúnyán velük. Általában csak megkérem őket, hogy néhány órát legyenek csendesebbek, mert fontos dolgom van:)


Az ismerősökből kiindulva, azoknak van problémás gyereke, akik maguk is idegesebb természetűek. A gyerekek ezt a nyugtalanságot átveszik, valamint leutánozzák.

És akinek problémás a gyereke azok nem nagyon szeretik megosztani a többiekkel, így ezen a fórumon is úgy látszik, mintha mindenki csak kiszínezné a sajátját.

Szülőire sosem jöttek a problémás gyerekek szülei.

Én meg a ballagáson megkérdeztem, hogy mire ez a nagy felhajtás? 8 évig nem volt fontos az egész, akkor most mitől lett?

676. trapiti (válaszként erre: 670. - Mazsinka)
2012. aug. 7. 09:42
Nagyon sok szülő van, akit nem foglalkoztat különöseben a gyereknevelés témája, nő a gyerek ahogy, történnek a dolgok ahogy... mellesleg nevelésről ebben az esetben nem nagyon lehet beszélni. Ők biztosan nem olvasgatnak ilyen témákat... akik ezekben a topikokban hozzászólnak sokmindenben különbözőek, de egy közös biztosan van, foglalkoznak azzal, hogy hogyan neveljék a gyereküket. Emiatt feltehetőleg kevésbé vannak nagy zűrök a családjaikban mint azoknál akik magasan tesznek az egészre...
675. 34c48a3825 (válaszként erre: 663. - Csucsumucsu)
2012. aug. 7. 09:37

Én írtam a Moderátornak. Azt válaszolták, azért hagyták eddig ámokfutni, mert senki nem hívta fel rá a figyelmüket.

Most figyelmeztetést kapott és a következő alkalommal ki is rakják, ha szól valaki, amikor szidja a magyarokat. Csak szólni kell...


Örülök, hogy a téma normalizálódik.

674. Gavrilo1 (válaszként erre: 669. - Globus)
2012. aug. 7. 08:51
Nem V-vel.Egy női névvel kezdődött.
673. globus (válaszként erre: 672. - Mazsinka)
2012. aug. 7. 08:22
Ebben az a szép, amikor húsz év után visszaemlékezik az ember, és összehasonlítja a gyereknevelés előtti elveit a valósággal :) Ha van önkritikája, bevallja, hogy a gyerekek bizony nem olyanok, ahogyan a nagykönyvben meg van írva.
672. Mazsinka (válaszként erre: 671. - Globus)
2012. aug. 7. 08:18

Elég durva dolgok ezek. Bár én nem is hiszek abban, hogy a nevelés minden, azt gondolom, hogy a gyerek személyisége a több. Ahhoz kell igazítani a nevelést. A kettőt összehangolni nagyon nehéz lehet, ezért nem is nevelhet egy szülőpár ugyanúgy három különböző mentalitású gyereket. Ebbe a hibába azért gyakran beleesnek, pl. az én szüleim.

Na, majd kiderül, ha nekem is lesz, hogy mi fán terem a gyereknevelés, s hogy tévedek-e.

671. globus (válaszként erre: 670. - Mazsinka)
2012. aug. 7. 08:10

Itt is vannak problémás kölykök, és a nevelési hiányosság nagyobb korukban éleződik ki. Lásd: "nem bírok a gyerekemmel, haragban vagyunk a fiammal, lopott, az iskolában stb.", most hirtelen nem jut eszembe, számtalan hasonló fórum van. Tegnap is láttam futni egy szülő-gyerek konfliktusos fórumot.

Ha már említetted, hogy nem jól teszik dolgukat, mint szülő, ide tartozik pl. az, hogy egyes családokban úgy beszélnek egymással, mint a kapcával. Hülye vagy, dögölj meg, le vagy sz.rva, 'agggyá' lóvét, büdös ku.va stb. Valahol olvastam, hogy az élet első néhány éve alkalmas igazán gyereknevelésre, az alapok letételére. Ilyen esetekben tizenévesen már eső után köpönyeg.

2012. aug. 7. 08:04
Olvasgatom ezt a fórumot, és felmerül bennem egy kérdés: miért a másik gyereke van mindig lazán nevelve, miért az rohangál összevissza a játszótéren, miért rá vonatkoznak a furcsa jelzők? A hozzászólók gyerekei általában nagyon jók, okosak, több nyelven beszélnek, sohasem lettek megverve, illedelmesek, lehet őket fegyelmezni, tudják, mi a rend...akkor vagy az van, hogy "más" gyerekek szülei nem Hoxáznak, vagy azért néha-néha füllentenek az anyukák a saját tökéletességeiket illetően. Ezt nem rosszindulatból írom, de érdekes, hogy felvetődik egy szülői rossz minta, és a közel 700 hozzászóló közül egyik sem tartozik abba a kategóriába, a gyerekek mégis hisztisek, nyafognak, hülyeségeket csinálnak...aztán tini korban jön a többi. Elképzelhető, hogy vannak olyanok, akik észre sem veszik, hogy nem jól teszik a dolgukat mint szülő? Mert ha körülnézek az utcán, azt látom.
669. globus (válaszként erre: 668. - Gavrilo1)
2012. aug. 7. 08:04
S-sel kezdődő nick, és egy állat neve?
2012. aug. 7. 07:31
Muraja már volt fenn itt a Hoxán más nick néven, akkor is pontosan ugyan ezekkel a témákkal, hozzállással borzolta a kedélyeket, majd töröltette magát.
667. Érdekes73 (válaszként erre: 662. - Minocska)
2012. aug. 7. 00:10

Kb 2 pancser hsz-e után már nem is próbálkoztam vele. Sokáig bírtátok a zagyvaságait olvasni :D

Konkrétan hányok az ilyenektől. Ha nem itt él ne itt ossza az észt...

666. Érdekes73 (válaszként erre: 655. - Egypt)
2012. aug. 7. 00:06

Csak ott vszínű letiltanák hamar :D

Itt is ideje lenne !

665. trapiti (válaszként erre: 664. - Minocska)
2012. aug. 6. 21:01

Furcsa világ ez...

Ha azt mondom, úgy nevejük a kislányunkat, hogy pl. nem néz tévét, esetleg minimális időben dvd-ről mesét (kb. heti egy órányi időt tölt ezzel), ezzel szemben napi egy óra jut meseolvasásra; hogy a 4.5 éves gyerekem nem számítógépezik és különösképpen nem játszik számítógépes játékokat, akkor kinevetnek, mert maradi és túl szigorú szülő vagyok, aki nem engedi hogy a gyereke haladjon a korral... Ha leírom, hogy nem szoktam megütni, nincs - legalábbis az elmúlt időben nem volt, és nem is szeretném hogy legyen - olyan helyzet amikor idáig fajulnak a dolgok, akkor azt mondják túl liberális szülő vagyok aki mindent megenged és nem neveli a gyerekét... Vicces...


Ismét csak ott tartunk, hogy az odafigyelést és a törődést semmi nem pótolja, és aki ezért kinevet, hát tegye... de hiszem, hogy jó úton jár, aki hasonlóan tesz, mint Te is...

2012. aug. 6. 18:58

Helyes. :D Akkor vissza lehet térni az eredeti témára.

Nekem egy "kedves" ismerősöm azt mondta, hogy sokat nevetnek rajtam, mert olyan szigorúan nevelem a gyerekeimet. Ez annyit tesz, hogy hétköznap nem számítógépezhetnek. Nem ülhetnek állandóan a tévé előtt, ellenőrzöm a házi feladataikat, és kikérdezem a leckét. 9 és 11 évesek. Nem engedem el őket csak úgy bele a világba. Nem tűröm a csúf beszédet, és nem hat meg a hiszti. Lehet, hogy ez manapság nevetségesnek számít, de nem érdekel. Megmondtam a "kedves" ismerősömnek is, hogy lehet, hogy kiröhögnek, de az én gyerekeim nem lógnak a suliból, nem beszélnek vissza a tanároknak, nincs állandó problémájuk a többi gyerekkel, és nekem nem kell sírva bejárkálnom a tanárokhoz, hogy jaj, meg ne buktassák őket. És az én gyerekeim nem hoznak haza olyan dolgozatra egyest, amit előző nap teljesen kiveséztek az órán, le is írták a füzetbe, csak át kellett (volna) nézni otthon. Hülyézzenek le, de ha rajtam múlik, akkor az én gyerekeim nem kallódnak el.

2012. aug. 6. 18:43
Úgy tűnik moderálták. Sok írása el is tűnt. Nem mintha hiányoznának.
2012. aug. 6. 18:16
Muraja eltűnt, remélem vissza sem tér. Kínkeserv olvasni az írásait. De ha mégis visszajönnél, kedves, elárulom, hogy én mazohista vagyok. Mert szeretem ezt az országot, minden csúfságával, kínjával együtt. Szeretek magyarnak lenni, és büszke vagyok rá, hogy MAGYARNAK születtem. Mert kicsi az ország, de nagyok az eredmények.
661. 2a69f78972 (válaszként erre: 660. - Timycat)
2012. aug. 6. 17:28
De imádom az okos nőket !:)
660. timycat
2012. aug. 6. 17:20

Hagyjátok! Minden fórumon ezt csinálja, kérdés, hogy minek, mi célja ezzel? Én nem lelem örömöm az északi népek pocskondiázásában, pedig bennük is van bőven kivetnivaló, sőőőőt.

A svédek, főleg a norvégok tipikusan azok a népek akik SOHA nem fogják befogadni maguk közé a "kisebbséget", persze az ember arcába mosolyognak, de a hátad mögött csak kelet-európai cigány maradhatsz (nővéremék több mint 20 éve élnek kint, tapasztalják, noha genetikusan szőkék és fehérbőrűek, valamint dolgozni és adót fizetni mentek, de mégis).

A "magyar orvos car és megvetendő, ördög cimborája" valamiért a svéd ügynökök mégis már a 5-6od éves orvostanhallgatók körül toporognak, biztos mazochisták. És ez nem az elmúlt pár évre igaz csak, mióta "kiszabadultunk" a Vasfüggöny mögül járnak ide a svédek magyar orvosra portyázni.


Ami a gyerekbarátságot illeti... háááát nem a humanitás szülte a törvényt, csakúgy mint a szigorú alkoholgyártási, -forgalmazási törvényt sem. Az északi népek mentalitásukból eredően kegyetlenek, ha még isznak is akkor pedig tömegmészárossá válnak, ill váltak. Pl 3 svédországi sör után okádsz mint a disznó, mert valami nyavalyát kutyulnak bele nehogy felszívódjon a szervezetedben az alkohol, amit eleve csak meghatározott helyen, időszakban és mennyiségben lehet vásárolni. (korrupció pedig ott is van, mert 1-2 ismerősöm csempészi be a "normál" bort, sört és megvan az az ember akinek fizetni kell ha nem akarnak problémát)


Megint más Magyarországot és Svédországot vétek összehasonlítani. Mi az elmúlt 500 évet szopópályán töltöttük, aki csak erre járt lerabolt minket és most is ez folyik, csak nem fegyverrel. Nem sok nép élte meg/túl azt, amit mi és még mindig itt vagyunk. Kár versenyeztetni a 2 népet, mert lehetetlen, más múlt, mentalitás, társadalmi helyzet, problémák és államberendezkedés. Egyik sem jobb a másiknál. Egyébként a svédek szeretnek idejárni.


Diszkrimináció mindenhol létezik a világban és mi még egész jól állunk e téren, az olaszok, franciák, angolok -csak hogy a nagyokat említsem- sokkal kirekesztőbbek.


Muraja a gyerekek életkörülményeit egy rendszerváltáskori a Tököli fiatalkorúak bv intézetéről készült tanulmányból meríti, ennyit a hitelességről.


És most sipircc vízilabda meccset nézni, a magyar fiúk végre magukhoz tértek, épp "okítják" a nagy, példanélküli és utolérhetetlen "Nyugatot" ;)

659. 2a69f78972 (válaszként erre: 658. - A0c1361e44)
2012. aug. 6. 16:59

Egyetértünk !


Gigalájk minden mondatodnak !!!

658. a0c1361e44 (válaszként erre: 657. - 2a69f78972)
2012. aug. 6. 16:55

Igen, mér nekem is volt ugyan ebben a témában vitám vele. Valahogy én ezt nagyon nehezen viselem.

Azt mondja, hogy nem Szovjetunió, dehogy nem, hiszen az anyanyelve is az.

Lehet Ukrán, vagy üzbég, vagy bármely szovjet állam.

Itt élősködtek rajtunk és most meg ránk fujjognak. bezzeg akkor jók voltunk, amikor kizsákmányoltak, elnyomtak minket.


És ha Svéd országba él, akkor el tudom képzelni, hogy ott nem szeretik, ezért kell a számára utálatos néppel beszélgetnie bármi áron, mert erre jók vagyunk ismét. Most ismét el akar nyomni, ki akar használni minket, mert ebben nagyon jó az ő népe.

657. 2a69f78972 (válaszként erre: 652. - 9678a02221)
2012. aug. 6. 16:36

Azért van itt, mert "Vakok közt király a félszemű!" alapon kipécézett magának bennünket, akiket - úgy gondolja - ő is lenézhet, mert valószínűleg ahol székel a pereputtyával, ott szarba sem veszik, lenézik.


Már 100-szor meg lett neki itt mondva a frankó, mégis kényszere van itt pofázni.

Én,- ha valahol ennyire nem látnak szívesen,- biztos nem tolakodnék oda.

656. trapiti (válaszként erre: 652. - 9678a02221)
2012. aug. 6. 16:23
Minden fórumban ugyanezt csinálja...
655. egypt (válaszként erre: 652. - 9678a02221)
2012. aug. 6. 16:22
Igen, ez olyan, mintha keresnék pl. egy német fórumot és elkezdeném ott a németeket meg Németországot szidni. Enyhén szólva is gusztustalan... Ha ez a véleménye, tartsa meg magának, senki nem kérte, hogy minket meg az országunkat sértegesse.
654. trapiti (válaszként erre: 651. - Csucsumucsu)
2012. aug. 6. 15:50
Nem pont erre gondoltam... meggyötört emberek gyökerét vesztett megkeseredett gyereke... törvényszerű, hogy beteg a lelke, amit olvastam az alapján nem tudok haragudni rá azért amiket ír, inkább sajnálatra méltó :(
653. globus (válaszként erre: 651. - Csucsumucsu)
2012. aug. 6. 15:49
... aki egy "minoritás"-hoz tartozik, tetszés szerint behelyettesíthető.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook