Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A világ változott vagy a szülők nevelnek "lazán" gyermeket?!! fórum

A világ változott vagy a szülők nevelnek "lazán" gyermeket?!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
562. Érdekes73 (válaszként erre: 557. - Egypt)
2012. aug. 2. 23:08
Erről a párhuzamról eszembe jutott :A kutya a mindenünk :D A falnak tudok menni az ilyen reklámoktól... Szinte beleszugerrálják az arra fogékonyakba hogy a kutya az első. A gáz csak az hogy sokan tényleg fontosabbnak tartják a kutyákat pl az embereknél gyerekeknél.
561. Érdekes73 (válaszként erre: 537. - Csucsumucsu)
2012. aug. 2. 23:00
Jó a játékos módszer így azért megelőzhető a robbanás. Itt már azért az is játszik hogy ki hogy tud kezelni egy problémát. Mennyire vannak ötletei stb...
560. egypt (válaszként erre: 559. - Érdekes73)
2012. aug. 2. 22:59
Így van. A lelki károk mellett ott van még az is, mekkora veszélynek teszi ki ezzel az ember a gyerekét. Az USÁ-ban nemrég egy pedofil elrabolt, szexuálisan bántalmazott és megölt egy ilyen bébimodell kislányt.
559. Érdekes73 (válaszként erre: 558. - Egypt)
2012. aug. 2. 22:57
Szerintem ez legalább olyan káros mintha fizikailag bántalmaznák a gyerekeket.Be kéne tiltani a gyerekek szépségversenyét. Egy 17-18 évesről már elhiszem hogy tényleg ő akar versenyezni de egy 2 évesről...
558. egypt (válaszként erre: 556. - Érdekes73)
2012. aug. 2. 22:54
Jaj, fb-on mostanában keringett pár kép egy ilyen kiscsajról k-...-nak öltöztetve és k...s pózokba beállítva, és az a döbbenet, hogy egy csomóan azt írták, mennyire cuki, és finoman szólva baj van az agyukkal azoknak, akik ebben rosszat látnak...
557. egypt (válaszként erre: 554. - Csucsumucsu)
2012. aug. 2. 22:53

Összekevertem az orvosos sztorival.

Mindenesetre semmivel sem jobb az elfenekelés meg kézre csapás, mint a pofon, ugyanaz a kategória. A szülő csődje, jelen esetben a tiéd. De ahogy látom, nem is akarod máshogy megoldani a problémákat, neked ez a legegyszerűbb. Lelked rajta.


Állatot bántani nem szabad, gyereket igen... Szerinted így mire tanítod?

556. Érdekes73 (válaszként erre: 521. - Trapiti)
2012. aug. 2. 22:50

Az irreális elvárások döbbenetesek tudnak lenni.

Tegnap a TLC-n döbbenten néztem ( de sokáig nem bírtam :D ) a gyerekszépségversenyeket pont 2-3 éves lányokat produkáltattak a kellőképpen agyalágyult anyukák. Nagyon komoly elvárásokkal. Az egyik kislány inkább pl cumizott volna ahelyett hogy talpig sminkben belőtt séróban fodros-bodros ruciban illegesse magát...

555. Érdekes73 (válaszként erre: 521. - Trapiti)
2012. aug. 2. 22:45
Mikor voltunk kórházba a gyerekkel sajnos ezt a nemtörődöm hozzáállást keményen tapasztaltuk az ápolónők részéről is. A gyerek ha már vki bement a kórterembe már akkor sírt.Az egészségügybe nagyon ki tudják készíteni a gyerekeket sajnos. Utána már nehéz a rossz tapasztalatokat feledtetni a gyerekkel.Elég egy rossz vérvétel utána már nehéz lesz meggyőzni a gyereket arról hogy nem fog fájni stb...
554. csucsumucsu (válaszként erre: 553. - Egypt)
2012. aug. 2. 22:23

Az 537-es hozzászólásomnál már leírtam, hogy én hogyan ,,kezelem,, az ilyen szituációkat. Melyik mondatom nem volt érthető? Szívesen megfogalmazom másképpen. A pofont én sem tartom a hiszti kezelésére megfelelő módszernek. Sőt a pofont sehogyan sem tartom jó módszernek. Ha csapni kell, akkor a fenekére vagy a kezére csapok.

Ki mondta, hogy az a gyerek a játszón ,,sérült,, gyerek volt? Hétköznapi hisztis kiskölyök volt, aki jól tudta manipulálni az anyukáját. Ennyi. Kár belevonni az autistákat, a sérülteket és még nem tudom, kit. Annyira azért nem gyakori ez a probléma.

A helyzet kezelése pedig igenis a szülő feladata. Ha jobb ötlete nincs, akkor a helyszín elhagyása.


De mivel látom, hogy mindenáron belém akarsz kötni a fegyelmezési módszerek miatti nézetkülönbségeink miatt, leírom a két legutóbbi kikapás történetét a családunkban. Esti mese gyanánt.

Mindkét eset Bence sztorija, és kb. 1 hónapja történtek.


1. Panna és Bence összevesztek egy Thomas-vonaton (kb. 20cm-es masszív darab). Alap esetben kiderítem, hogy ki játszott vele hamarabb és azé. Ha nem tudnak megegyezni ezen, akkor pár napra elteszem. Jelen esetben Panna volt a nyerő. Kértem Bencétől a játékot, de azért sem adta ide, hanem Panna fejéhez vágta. A kislány fejéből ömleni kezdett a vér. Szerencsére nem tört be, csak a bőr szakadt ki. Bence ekkor el lett fenekelve.


2.Panna imádja a katicákat, az oviban is ez a jele. Bence viszont Pannát imádja (tudom a fentebbi esetből nem ez jön le)és vele akart játszani. Panna éppen talált egy katicát, azzal foglalkozott egy ideje. Bence hiába hívta, hogy menjen vele, ő nem ment. Bence akkor elkérte a katicát. Hirtelen letette a földre, majd eltaposta. Panna ordítani kezdett, Bence pedig kapott a fenekére.

A fiú is pontosan tudja, hogy állatot bántani nem szabad, tudta, hogy el fog pusztulni. Szándékosan, féltékenységből tette, amit tett és ez szerintem nem elfogadható, még egy katica esetében sem. Ma csak egy katica, holnap pedig ki tudja mi.


Nem érdekel, hogy szerinted jogosan kapott-e ki. Szerintem jogosan, és ma is megraknám, hideg fejjel is.

553. egypt (válaszként erre: 543. - Csucsumucsu)
2012. aug. 2. 21:28
De nem egy pofonnal... Egyébként szerintem aki nem nevelt sérült gyereket, annak semmi joga dumálni, fogalma sem lehet róla, milyen nehéz ez. És mennyire nem egyszerű "kezelni".
552. Muraja (válaszként erre: 551. - Gavrilo1)
2012. aug. 2. 19:10

Bisztonsag bennunk sajat magunkban van , eg mentcs attol hogy egy orvos kezeben legyen .

Ez az en szemlyes velemenyem , anyam orvos volt es a batyja pedig anno Amerikai ut agysebeszet födokija .

551. Gavrilo1 (válaszként erre: 550. - Muraja)
2012. aug. 2. 18:58

Mi soha sem szedünk gyógyszert. És akkor mi van.

Hol élsz te? Mert az bizti tudom, hogy a nyugati országokban ugyan úgy nyomatják az antibiotikumot mint itthon. Na ebben nem sok különbség van.

Nagyon érdekes pl. hogy amngliában élő kismamák visszajárnak Mo.ra vizsgálatokra, mert úgy itélik meg hogy ott nem igazán foglalkoznak velük. Nekem erről személy szerint más a véleményem, de nekik meg kell a biztonság érzet.

550. Muraja (válaszként erre: 547. - Globus)
2012. aug. 2. 18:46

NIncs soha sem medikalis indoklas , ha ne ten nagyon valami degenerativ lep fek de meg akkor is .

Vannak orszagok hol ezt egyaltalan nem csinaljak ne add Ur gyereken , az egy szadizmus es bebeszeles hogy majd utana jobb lesz , tevedes. Inkab a anyak okosan neveljek a gyerekeket ha laz van akkor ne azonnal antiboptikumhoz szaladjanak , teljesen le van rombolva a ottelö gyerekek imun sziszteme mivelt ott all a doktor bacsi kinyujott kezel es diktalja mi az ami igenis " muszaly " szulö meg horgostol beveszi ez egy faktum.

Unokam 17 eves meg eleteben nem szedett antibiotikumot a gyerekim is csak 1 -1 x .

549. a14deb9047 (válaszként erre: 546. - Muraja)
2012. aug. 2. 18:43
Azzal a sok visszajelzéssel nekünk nem lesz jobb.
548. 25d4b44717 (válaszként erre: 545. - A14deb9047)
2012. aug. 2. 18:41
"Üldözték,taposták"...szomorú,de főleg egymást...:-((
547. globus (válaszként erre: 536. - Muraja)
2012. aug. 2. 18:27

Hát azért ez relatív :)

Ismerős nőnek közel 40 évesen vették ki a manduláit, mert ízületi gyulladásokat okozott, szinte egy hónapig alig tudott beszélni, lefogyott, fájdalmas volt nagyon. Gyerekemet 10 évesen műtötték, nyafogott egy hétig. A szobatársai 2-3 évesek voltak, másnap ették a piskótát.

Minél fiatalabb korban átesik rajta valaki, annál jobb.

Persze csak ha indokolt, és szükséges a műtét.

546. Muraja (válaszként erre: 545. - A14deb9047)
2012. aug. 2. 18:25

Ismerös a magyar önmartirkikialtas , kenyeret azt ettem amit megkerestem fuggettlenul attol hol eltem mikor milyen orszagban .

De hidd el minden orszag arra igyekszik hogy fejlödjek. Nem azt hogy visszalegyen dobva olyan nivora ami meg a rendszervaltas elött sem volt ismerös.

Parom jogan mind magyar es sok sok barat ki visszajelez szamomra privat azon a jogon teljesen jo szandekbol igenis szolok hozza. Kis fiu esete a szemeszeten es a aki betette a hozza szolasa minden jozan ember erzelmet megmozgatja ha nincs fabol.

De sajnos töled csak egy ilyen hasonlo reakciot varhat az ember ujra en teged kerlek szaljal le rolam .

2012. aug. 2. 18:08

Jó lenne, ha a saját hazádat értékelnéd!

Kár a hazánk nevét a szádra venni!!

Vagy nálatok kolbászból van a kerítés és mindenki kacsalábonforgó palotában él milliókkal a zsebében?

Ideje leszállni rólunk! Nem etted a kenyerünket, nem éltél, nem dolgoztál itt!! Ez a kicsi nép mindig nagyon sokat küzdött, szenvedett, üldözték, taposták, de még mindig létezik!

544. Muraja (válaszként erre: 539. - Csucsumucsu)
2012. aug. 2. 18:04

Tudom nagyon jol mi megy ott veghez , tul jol . Parom onnan szarmazik es sokat szenvedett kis hazajaban .

Egy ilyen eset amit a szemorvosnal leirtak csak azt igazolja hogy mind ugy van mind anno a paromat es hugait megkinosztak mert az anyuk egy tudaltlan lud volt.

543. csucsumucsu (válaszként erre: 542. - Egypt)
2012. aug. 2. 15:16
Akár autista, akár nem a helyzetet kezelni tudni kell. Ha beteg (tuti, hogy nem volt az), akkor pláne.
542. egypt (válaszként erre: 537. - Csucsumucsu)
2012. aug. 2. 15:11
Ránézésre azt nemigen látod, gogy egy gyerek autista -e vagy sem...
541. Gavrilo1 (válaszként erre: 539. - Csucsumucsu)
2012. aug. 2. 15:11

Mi is meg vagyunk nagyon elégedve a fogorvossal, a fiam is szerti annak ellenére hogy fájt neki. De én semmiféle kéjgázhoz, félig altatáshoz nem járulok hozzá ilyen esetben(természetesen egy nagyobb műtét az más dolog). A hipnózis sem alaklmazható mindenkinél, pl. nálam sem.

Nincs itt semmiféle kőkorszakról szó... kicsit , általában (vagy mindig) félremagyarázza a dolgokat

540. csucsumucsu (válaszként erre: 519. - A54d2c2a30)
2012. aug. 2. 15:07
Van olyan szemcsepp, ami tényleg fáj, majd kiégeti a szemet. Ha ilyet kapott, jogos a két pont, ergo a bőgés.
539. csucsumucsu (válaszként erre: 526. - Muraja)
2012. aug. 2. 14:56

Az én lányom is két hete volt fogorvosnál, tömni kellett az egyik fogát. A már bevált fogorvosomhoz vittem, neki is van három gyereke tehát látott már olyat, aki látott olyat...

Nagyon aranyos volt végig, a kedvenc plüssmacinkon megmutatott mindent, hogy mit fog csinálni. Nem altatta és kéjgázt sem szívatott vele, mégis problémamentesen el tudta végezni a feladatot. A gyerek kicsit hüppögött, de nem sírt. A férjem és én is benn voltunk, sokszor nevetnünk kellett, olyan kifejezésket használt a doki, és ez Pannának is szemmel ltáhatóan tetszett. Egyáltalán nem éreztem, azt hogy a kőkorszakban vagyunk...


Ezt a népileg kőkorszakot kikérem magamnak. Te egyébként merre élsz, hogy ilyen magabiztossággal tudod, hogy mi van itt?

538. csucsumucsu (válaszként erre: 514. - Érdekes73)
2012. aug. 2. 14:46
Igen, és közben ,,szexisen,, fotózzák magukat/egymást, amit fel lehet tölteni a facebookra...
537. csucsumucsu (válaszként erre: 508. - Trapiti)
2012. aug. 2. 14:44

Szerintem sem a pofon a megoldás.

A gyerek ránézésre nem volt beteg (autista stb.) Határozottan jelentette ki, hogy ő márpedig nem száll ki a hintából. Anyuka nem mondott neki ellent. Hiba. Amikor már kialakult a hiszti, szerintem nem lehet mást tenni, mint kiszakítani az adott helyzetből.

Nálam az ilyen szituáció így zajlik:

Ha hintázunk, és beállnak mögénk, közlöm a gyerekkel, hogy most már mások is jönni akarnak. Még 30-szor meglököm, és aztán kiszáll. Ez azért is jó, mert a gyereknek nem megalázó, hogy azonnal ugrania kell, ha más megjelenik. Hangosan, együtt számoljuk a lökéseket így észrevétlenül megtanul számolni. 5 évesen folyékonyan elszámol 80-ig, és 30-tól is visszafelé. A másik gyereknek is jó, mert be tudja határolni, hogy mikor lesz rajta a sor, nem kiszámíthatatlan a dolog. Az én gyerekemnek időközben van ideje rákészülni, hogy vége a hintázásnak, ennyi volt - de engedménnyel, hiszen nem azonnal kellett kijönni.

Az olyan szülőket nem tudom megérteni, akik hagyják, hogy a gyerekük átvegye felettük a hatalmat 4-5 évesen. Mi lesz később?

536. Muraja (válaszként erre: 535. - Gavrilo1)
2012. aug. 2. 14:08

Az a fontos hogy a gyerek ne szenvedjen .

Nem minden altatas mind altatas ez is mar annyira fejledt , beleertve a örömgazt es a hipnozist .

De a gyereknek NEM szabad szenvednie.

Ha arra celzol amikor a serult terdet kefevel tisztittak az remelem a multe es multe is azok a szemelyek kik ezt vegeztek.

Multe az a barom szolas is ha a gyerek le esik " ezert meg leszel katona " undoritto maradi .

De miert is nem kerdik meg a gyereketöl , ök majd valaszolnak hogy elik at a orvosi beavatkozasokat?

Itt ull melettem a magyar szuletesu parom kinek es vele egyutt a ket huganak egyszere vetek ki a mandulait .

Teljesen ebren voltak , az egesz egy szadista megnyilvanyulasa volt a paromnak meg pofont is kapott.

Tudod mitt utalja de igazan utalja az annyat is ezert nem beszelve a orvosrol es az egeszröl.

Borzalmas horror volt az egesz a szamara es az evek multjanak dacara emlekszik mindenre.

Egy akkor barom orvost ki mind harom gyereknek egyszerre javosolta a bandula mutetet hogy is hordhatott a föld ?

Fajdalmat mitt akkor atelt szegeny maig nem feledte el .

535. Gavrilo1 (válaszként erre: 534. - Muraja)
2012. aug. 2. 13:56

Már bocsánat, de te a károsabb altatást vállalnád azért mert egy kicsit valami fáj???

Elesik a gyerek ,beüti a térdét akkor elaltattatod hogy le tudja tisztítani az orvos ?

Itt nem vagányságról van szó, annak semmi köze hozzá. De egyébként minden embernek más a fájdalom küszöbe, másképp tolerálja, reagálja le a fájdalmat és ez a gyerekekre is vonatkozik.

534. Muraja (válaszként erre: 531. - Gavrilo1)
2012. aug. 2. 13:42

Soha nem engednem igy szenvedni ergo nem is lehet ott ahol elek . Hala egnek itt a szabalyok humanisak es a gyerek joletet nezik nem azt hogy menyire kis vagany es mennyi fajdalmat bir ki .

Nem ez a fontos , fontos az hogy a gyerek tudja hogy bar mi is törtenik soha nem engedik hogy szenvedjen fyzikai fajdalmat . Mar magaba eleg az hogy medikal segitseget kell keresni.

533. Gavrilo1 (válaszként erre: 532. - Muraja)
2012. aug. 2. 13:35

Hát az enyém gyerekem ne altassák , meg kéjgázt se kapjon ha nem muszáj- azzal több kárt tudnak okozni. Ja és az altatás után katasztrófális állapotban van általában az ember. Kisfiam mindent összehányt, mellébeszélt. Hát akkor inkább egy kis ordítás .

Én áltlagban jópofizó és kedves orvosokkal találkoztam akik a gyerekeimmel foglalkoztak- párszor megjártuk a balesetit, mert olyan jó gyerekek voltak

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook