Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A mi kis történetünk fórum

A mi kis történetünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mi kis történetünk

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2012. szept. 2. 03:17

Elolvastam a történetet. A lefröccsenő vérfoltnál nagyra nyílt a szemem...leállt a bélműködés stb... egyszerűen nem figyeltek rád a leírtak alapján.

De gondolj bele: az életed és a picid élete forgott kockán, ha császár, akkor császár. De az is szülés..nem természetes úton történt, de senki sem mondta, hogy az az elsőrendű és a császár akár csak szégyen lenne....

Ne értsetek félre, én is sajnálnám, ha nem láthatnám, nem természetes úton szülhetnék, ezt teljes mértékben megértem, mert ez nem mindennapi dolog egy ember életében.

De azt is értsétek meg, hogy TILOS a császárral való szülést vmiféle alsóbbrendű dolognak tekinteni...e miatt romlik a dolog ugynevezett "szépsége" a szülés-születés örömét elveszi ez a hülye gondolat, hogy siránkozunk a császáron. nem kell. minek? ez van.

Megértek mindenkit, de gondoljatok bele, ez tulajdonképpen egy életmentő műtét. Mi lenne, ha nem lenne? Mind a pici életét megmentik vele, mind a kismamáét..szerintem ez az, ami számít igazán.

Senki előtt nem kell szégyellni ha valaki császárral szül. Senki sem gondolja cikinek sem. De amig ezt az ember magában nem rendezi le, addig nem fog tudni pozitívan gondolkodni erről a témáról sem!

2012. szept. 2. 02:51

Egyszerűen nem értem. Miért baj az,ha császárral szültetek?

Szent meggyőződésem, h egészen más okok miatt vannak azok az anyák kiborulva!

Hogyhogy nem nevezitek szülésnek? Akkor minek?

Nem tök mindegy? Nem a babát kéne nézni?

Én tényleg nem értem.

Terhességem során mondtam ismerősömnek, h nem szedek több vitamint, mert vki azért császárral szült, mert nagy lett a vitamin miatt a babba. Erre mondta, h ilyen hülyeséget még nem hallott, és különben is akkor mi van, megszülte császárral, és? Ő is csázárral szült több gyermeket is, a világ legcsodálatosabb gyerekei. Szerintem túlzásba esnek itt anyukák, és nem merik bevallani, h vmi más bajuk van.

285. elizabett85 (válaszként erre: 284. - Megryan)
2012. júl. 3. 09:34
Sajnos ilyenről én is hallottam...Nem biztos, hogy kell császár után erőltetni a természetes szülést..
284. megryan
2012. júl. 2. 17:53

Igen, persze VAN aki császár után hüvelyi úton szül egészséges gyereket.

És van olyan is mint az ismerősöm, hogy minden rendben ment a második terhességnél, megpróbálták császár után a normál szülést, az utolsó pillanatban minden előzetes jel nélkül szétvált a heg és a gyerek a hasüregbe született meg. Minden rohanás, műtő ellenére súlyos oxigénhiányos lett, aki önállóan semmire nem képes és valószínű nem is lesz soha.

Előre nincs garancia arra hogy nem lesz hegszétválás.

283. Kate001
2012. jún. 29. 14:10

Szia Zsukszi!


Nem szeretnék belefolyni a korábbi vitákba, csupán megosztani a tapasztalataimat. Én a Veszprémi kórházban szültem, kétszer is, mindkettő császár volt. Első baba faros, így egyértelmű volt, hogy császár lesz, másodiknál nagyon készültem a természetes szülésre, de nem sikerült. több mint 4 kg volt a lányom. Nem mondom, hogy nem bánt a dolog, hogy így alakult, de bele kell törődni. Egészséges gyermekem van, és csakis ez számít.Örülj Te is ennek, hiszen járhattál volna rosszabbul is. Gyermeked nem fog emlékezni rá, hogy hogyan, milyen körülmények között született, de hogy milyen légkörben nevelkedett, arra sokkal inkább. Próbálj meg túllendülni ezen, és boldog, kiegyensúlyozott anyuka lenni, hiszen mindig is erre vágytál!!!

Minden jót!

2012. jún. 25. 16:48

Szia Zsukszi!


Az összes fórumos hozzászólást nem olvasom végig, igazából csak azt szeretném, ha tudnád, hogy nem vagy egyedül ezekkel az érzésekkel. Én is mindent megtettem, hogy szépen, természetes úton szülhessek, sajnos nem sikerült. Altatásban voltam én is, és ahogyan te is, csak délután láthattam először a kisbabám. Sajna azok a csodás érzések elkerültek, amire annyira vágytam, olyasmi érzésem volt, hogy behoztak egy babát, ami most már az enyém, de valahogy nem tudtam és tudom átérezni, hogy valóban ő volt a pocimban. Ez elég hülyén hangzik. Sokat szomorkodtam emiatt, és még most is, de egyre múlik a fájdalmam. A következő majd jobban sikerül :). Fel a fejjel. Ha nem múlik a szomorúságod, legalább a védőnővel beszélj róla, ő biztosan tud segíteni. Bár lehet, hogy már megtetted azóta.

281. fr.andi (válaszként erre: 279. - Elizabett85)
2012. jún. 15. 11:24

Nekem az amniocentézist ott csinálták, nem is oda tartoztam, de nem sok jót hallottam a baross utcáról.

Bekönyörögtem magam, két nam múlva már fogadtak is, és mondhatom, nagyon emberségesek és nagyon "szakmaiak" is voltak.

Igaz, ez nem a szülészet, de hátha arra is ez jellemző.

280. Dinus26
2012. jún. 15. 07:40
Köszönjük elizabeth :)
279. elizabett85 (válaszként erre: 278. - Dinus26)
2012. jún. 15. 06:03
Akkor ez nem az első bébid :), bocsi, hogy ezt gondoltam...Egyébként a MÁV-ról én csupa jó dolgot hallottam, úgyhogy szerintem ne aggódj! Szorítok nektek!!!
278. Dinus26
2012. jún. 14. 07:27
Köszönöm lányok nagyon kedves tőletek remélem én is hogy minden rendben lesz ha szerencsém van akkor az első két szülésem mintájára max 20 perc ( alig értünk be mind2-vel nagyon kis akaratosak voltak :)) Tegnap bementem a MÁV-ba mert elvileg ott fogunk szülni és elég kellemes légkör fogadott annak ellenére h. nincs fogadott orvosom :) Végülis a remény hal meg utoljára :D Puszi nektek :D
277. Kolli1987 (válaszként erre: 275. - Dinus26)
2012. jún. 13. 19:34

Szia!


Szerintem ilyen fórumokat most már ne olvass csak sokkal jobban fogsz félni.

Készülj úgy, hogy minden rendben lesz de azért a császárt is építsd be a terveid közé, hogy nem maradjon utána űröd, ha netalántán valamiért nem tudnád természetesen szülni. Pl fájás gyengeség miatt. De akkor abban a pillanatban úgy is csak a babádra fogsz koncentrálni.

276. elizabett85 (válaszként erre: 275. - Dinus26)
2012. jún. 13. 19:30

Szia Dinus!

szerintem ne abból indulj ki, amik itt vannak, én november végén szülöm a másodikat, de nincs bennem para, pedig az elsővel nem jártam túl jól.Igaz, program császár lesz, de egyáltalán nem félek. Persze az első szülésnél ez egészen más, mondthatom, hogy ne aggódj, úgyis fogsz, mindenesetre nem biztos, hogy ezt a fórumot kellene olvasnod most. Szerintem az a legjobb, ha készülsz arra is, hogy ha gond van császár is lehet belőle. Az orvos, meg a szülésznő az szerencse kérdése, ha nincs fogadott dokid. Ne gondolj arra, hogy gond lehet, de készülj fel minden eshetőségre, ez kicsit üti egymást, de szerintem érted mit akarok ebből kihozni. Minden jót kívánok nektek!

275. Dinus26
2012. jún. 13. 18:29
Sziasztok lányok, nagyon szomorú hogy ilyen nem törődöm szülésznők egyáltalán a közelébe mehetnek az akkor teljesen sebezhető és érzékeny kismamáknak... melyik kórházban történt mind ez ? Én 3 hét múlva szülök ( ha ő is így gondolja) de nekem új helyen lesz idáig Veszprémben éltem és a Bp-i kórházak olyan idegennek tünnek főleg ez után a történet után :(
274. ad338a2ba0 (válaszként erre: 273. - Elizabett85)
2012. jún. 12. 07:09
Itt már nincs mit beszélni!
2012. jún. 12. 06:26

Tickygirl!

Nekem a hozzászólásaidból nem ez jön le, hogy egy nyugodt, pozitív személyiség vagy (és most nem minősíteni akartalak), nem éretem a felháborodásodat és a végén már a csúnya, durva beszólásaidat. Ez már tényleg nem arról szól, amiről elkezdtünk témázni...Mindenki másképp gondolja, de szerintem ez a normális,nagyon unalmas lenne, ha ugyanazt gondolnánk egyes témákról.

A fórumnyitó nyílván nem erre számított, hogy ennyien ellene lesznek, de egy ilyen témánál ez is benne van a pakliban, mindenesetre a nyílt hülyézés tényleg nem ide való és ez szerintem nem csak az én véleményem...

272. ad338a2ba0 (válaszként erre: 271. - E28c748947)
2012. jún. 11. 23:54
NE UTASÍTGASS!!!!:SSSSSSSSSSSSSSS
271. e28c748947 (válaszként erre: 266. - Ad338a2ba0)
2012. jún. 11. 22:45
Emlékszel a 97-es hozzászólásodra???? Nos akkor tégy most te úgy....
2012. jún. 11. 20:35
Mindenkepp rossz, hogy senki nem ert meg. Engem a doktornom felhivott egy hettel szules utan, mivel fogadott doki volt, es ferjemmel egyutt berendelt a rendelojebe. Eszrevette, mikor hazaengedett, hogy tul konnyen sirtam, valahogy szules utan nem az az eros kiegyensulyozott szemely voltam akit megismert. Ferjem jelenleteben elmagyarazta, hogy hormonalisan mennyire megvaltozunk sebezhetok vagyunk, sok megertesre van szuksegunk. Mindent megoldott ez a beszelgetes, ferjem megertobb lett en tudatosabban kuzdottem a rossz hangulatokkal. Kar, hogy keves az ilyen doki.
2012. jún. 11. 19:18
Ez már nekem is durva...
268. Pandrea1 (válaszként erre: 267. - Fr.andi)
2012. jún. 11. 19:11

Már az elején kiszáll, nincs is értelme tovább olvasni :S


Kicsit eldurvult a helyzet.

267. fr.andi
2012. jún. 11. 18:19

Kétszer írtam már cikket...nagyon szomorú lettem volna, ha a hozzászólók így minősítik egymást, és nem a témára reagálnak...


Aki azért jön ide ,hogy véleményeket olvasson a császár kontra normál szülésről, az itt a vége felé biztosan kiszáll...


Nem lehetne privát szidni egymást Lányok, és a témánál maradni? :)

2012. jún. 11. 14:41
:DDDDDDDD
265. 093a17e5d8 (válaszként erre: 264. - Ad338a2ba0)
2012. jún. 11. 14:34
Minek kiabálsz?
264. ad338a2ba0 (válaszként erre: 263. - 093a17e5d8)
2012. jún. 11. 14:33
ÖSSZETÉVESZTETTÉL!!!!:))))))))))))))))
2012. jún. 11. 14:32
Akkor miért viselkedsz itt úgy mint egy elmeháborodott?
2012. jún. 11. 14:16
Te nem vagy normális!
2012. jún. 11. 13:44
Azért majd akárhogyan is alakul a szülésed (remélem úgy, ahogyan te szeretnéd) remélem meglátod benne a pozitívat, ha már olyan nagyon pozitív vagy...
2012. jún. 11. 13:37
Szerintem neked üldözési mániád van, vagy pedig nagyon nem megy át, amiről itt írogatnak neked...Senki nem akar téged letörni...
2012. jún. 11. 13:35
Úgy legyen. De kérlek,ne ide gyere majd sírni,ha mégsem.
2012. jún. 11. 08:39

Kedves Tickygirl!


Itt senki nem akart szerintem téged meggyőzni semmiről,nekem erős a gyanúm,hogy sokunk egyszerűen csak meg van döbbenve azon,hogy te váltig állítod,hogy a pozitív gondolkodás majd meg fog védeni egy esetleges komplikációtól. Többen mondták itt már,h őszintén kívánják neked,h minden úgy sikerüljön,ahogy te elgondolod,nem támadott senki. Az egy másik dolog,hogy kicsit erősen ragaszkodsz ahhoz,hogy márpedig te választani fogod a hüvelyi szülést,legyen bárhogy is. Kicsit azt vetíted előre,h te hajlandó vagy ordítva,sírva követelni majd egy esetleges baj esetén is,hogy márpedig nem engeded,h "felvágjanak". Attól még senki nem lett "hús",hogy az orvosok egy beavatkozással megmentették az ő és gyermeke életét.

És hidd el,itt mindenki,akivel szörnyűség történt,bármilyen formában is,1000 %,hogy pozitívan állt hozzá...De ember tervez...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook