Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A mediterrán diéta fórum

A mediterrán diéta (beszélgetős fórum)


2008. nov. 27. 16:01

hát családi téma olyan amit asszem nem lehetne sosem feldolgozni, de köszi. Az én agyam kb bklokkolt. Temetésen ott voltam azóta kapuig jutottam el, utána mindig elmenekűltem. Sajna az a fajta ember vagyok akinek ha valami fáj akkor azonnal blokkol az agya és törlődnek a gondolatok, cserébe rossz közérzet ott marad azért:D Soxok szánt szándékkal próbálok belegondolni és néha sikerűl is, olyankor pár másodpercre valami hihetetlen rosszat érzek és azonnal bumm, átpattan a fejem és mintha semmi sem lenne. Ráadás sosem adtam ki magamból. Falat nem vertem szét, beszélni csak exnek akartam volna, baleset után ki sem moccantam a házból néztem magam elé, ő meg nem akart erről beszélni velem. Mindegy, szépen lassan majd.....meg hogyan telik az idő biztosan változik ez is. Néha sajna akár az is fájdalmat tud okozni, hogy pont, hogy nem emléxem, mert nem megy. Mindegy.

Az biztos amúgy, hogy túldramatizálod a dolgokat. Mindig minden ember úgy érzi, hogy milyen nagy baja van és közben pedig mindenkinek van, akár nagyobb is, csak kívűlről mindig mindenki szerencsésebbnek és boldogabbnak tűnik. Én is lemegyek mosolygok, nevetek, ugrálok ide oda aztán hazajövök és egyedűl maradok a gondolataimmal. A legközelebbi barátaim meg pont, hogy nem szeretem terhelni a gondjaimmal, tudom nekik is van, nem hiányzik, hogy még én is nekikezdjek rinyálni. Amúgy is pasi vagyok, bírnom kell mindent. Már voltm dagi, dobbantott csaj akit szerettem, halt meg a család, voltam pánikbeteg is:D mindent túl lehet élni...

Komoly zene annyira nem az erősségem. Ha pl egy gyűrűk ura alatt levő zenéről van szó, vagy valami rendesebb film aminek megkomponálták a zenéjét rendesen, na azokat imádom. Amúgy meg többnyire nem igazán, napi 24 órán keresztúl ezeket hallgattam, így nőttem fel ugyebár a család miatt. Herótom van már tőle:D De mondom annak is van olyan irányzata ami a legjobb szerintem. Mint írtam mindenevő vagyok, van rock zene, jazz, disco, bármi műfaj amiben mindig van valami szám ami jó. Ált mindig arról van szó, hogy valami hangulatot kell, hogy átadjon. A legtöbb ember eleve úgy hallgat zenét, hogy közben vagy totál elereszti magát és virágos réten lebeg, vagy fantáziál valamit, pl sportolás közben milyen leszek, hol mi fog történni vagy kivel mi stb....

Dolgozni persze, hogy dolgozom. Reklámgrafikus vagyok.

Ha nem sportolsz akkor egyél azért, csak rendes ételeket. A legszarabb ha az ember keveset eszik vagy koplal és nem sportol. Mert nem kap ingert az izomzatod, feleslegesnek érzi ami rajtad van és tápanyaghiány esetén elsőnek azt kezdi el enni a tested. Lejön 1kg marha boldog vagy, de közben annak a fele izom volt. Mikor fogyózni kezdtem én is ugráltam örömömben aztán rájöttem az első 20kg fele izom volt. Na 10kg izomveszteség elég elkeserítő:D

Tornára azért időd csak marad, és kedved is lehetne. Nekem az nem para, a tekerés futás stb olyan amit nagyon a hátam közepére kívánok mostanában. Főleg, hogy változott a rendszer. Korán kele súlyzózom és rögtön utána tekerek. Mire befejezem a lábamon állni nem bírok. Azonnal bezabálok és megyek tovább:D Mondjuk most lesz időm. Munkahelyet váltok és lesz 1-2 hónap fordulópont amikor semmit sem fogok dolgozni. Valszeg reggeli edzés után zaba és alvás lesz megint:D Mondjuk most valamin változtatnom kell, mert nem volt cél a fogyás csak alakítgatni magam, másfél hete tolom a szobabicajt és leesett 4kg. Mondjuk remélem a nagy része tényleg csak víz és szénhidrát. Semmi kedvem izmot veszteni. Próbáld meg megállni, hogy karácsonykor beeszel minden sütit. Tudom mekkora kísértés mert ilyenkor szétenném magam. Kérjed meg szüleid legyen husi, tepsis csirke, hal stb. Azokból burkolj bátran amennyit akarsz. Másik megoldás, hogy most rohadt kemény leszel és iganis nekiállsz tornázni. Leveszed a szénhidrátot napi 50-grammra és főleg sovány húsokat eszel, túrót, joghurtot, sajtot, halat, stb. Akkor pucolódsz és Karácsonykor úgymond szénhidráttöltés lesz:D Ilyen alacsony ch-s étrend után a tested sokkal többet tud eltárolni mielött zsírba tenné. Azaz egy totál lepucolt állapot után betolhatnál egy egész tortát kb. Nem kisméretűre gondoltam:D Én ilyet csináltam még nyáron. Tudtam megyünk haverokkal nyaralni, elötte másfél hétig nagyon keményen toltam, nekem volt hogy a szénhidrátot totál kiiktattam, de azt tényleg csak 1-2 hétig lehet ha nem akarsz összeesni és meghalni. Napi 2000kalória ment le zsiradékban és fehérjében. Utána haverokkal nyaralás 5 napig a velencei tónál. Mire hazaértem volt rajtam 7kg plussz, de az mind szénhidrát és víz volt. tested átlag fél kg szénhidrátot tárol izmokkal és májaddal együtt és minden gramm szénhidrátra jut 4g víz. Mikor valaki fogyózik ezért szokott leesni pár nap alaptt 2-3 kg az emberről. Az csak víz és ch. Ha alacsony ch-n vagy utána tested 3-szor, 4-szer annyit tud eltárolni. Azaz 500gramm helyett akár 2kg szénhidrátot is eltárolsz és hozzá még négyszer annyi vizet. testépítők tolják ezt verseny elött töltenek egy nagyott hirtelen iszonyatbedurrannak az izmaik és közben totál zsírtalanok és szálkásak maradnak. EZ az állapot a diéta hosszúságátáól föggően 24-72 óráig tartható. Persze ha nem eszel annyit egy nap akkor kitolható még pár nappal. Embertelen sok ch esetén van csak erről szó. Én most erre gyúrnék de 3 naponta elkap a zabálási hév.

2008. nov. 27. 07:32

jaj...

nagyon sajnálom..és kívánok Neked sok-sok erőt és kitartást mindenhez.

nagyon szomorú..

sokszor én tök depressziós vagyok,meg bánatos,hogy egyedül vagyok itt Pesten..szüleim,rokonság kinn Szerbiában..és sajnálgatom magam,hogy syegény én milyen rossz sorsom van..

közben meg vannak sokkal..nehezebb.dolgok is.

Nekem boldog családom van..szüleim még tartják magukat:)52 évesek..csak én nem vagyok boldog:)

mindegy..ez egy hosszú story..és nem is lényeges..mert mindig én csinálok magamnak sok problémát..és túldramatizálok mindent..

de..

huu..amikor olvastam...teljesen..nagyon rossz lehet..

tényleg KITARTÁÁS!

és egyébként dolgozol?

sajnos nem nagyon ismerem a szüleidet:/


biztos belőled is nagyon jó zenész lett volna:)

Bátyám csellista:)

Nővérem zongorista..

Édesanyám hegedűs..

nálunk csak Édesapám vegyészmérnök:)de Ő is nagyon szereti a komoly zenét:)

Te szereted egyébként?


a fogyival úgy ahogy haladok:)

nagyon nem eszem sokat..szóval azzal nincs gond..

csak még mindig a torna:)

de ezen a héten elég beteg is voltam..ugyhogy nem nagyon akartam betegen erőltetni...

de már nagyon várom,hogy hazamenjek..mert kíváncsi vagyok..ha én is 1-2 hétig tekerem a bicajt..fog e látszani..:)

2008. nov. 27. 00:48

Annyira minimélis a felesleged, hogy gyors eredményeket lehet elérni. Létezik olyan is amikor simáén rendes ételeket eszel, sportolsz, de kalóriákban ugyan annyit eszel és átalakúl a tested. Ezt minimális felesleg esetén érdemes csinálni ami neked van. Plussz 30kg esetén már egy év lenne mire elérné az ember a célt.

Én most kezdtem el újra a szobabiciklit. Másfél hete. Előző héten 4 nap toltam le többnyire egyszer 60 majd 30 percet, ezen a héten eddig minden nap 60. Egyből van eredménye, mert a lábam totál más alakő lesz. Folyamatosan be vannak durranva a lábizmaim, és a legjobb hogy leizzadod magad, avval kimegy a salakanyag méreg meg minden fos, na de alapjáratban az ember teste a sok só meg egyéb trutyi miatt rengetek vizet tart vissza. Ha nem eszel ilyeneket akkor is. Én pl nem nagyon fogyasztok sót, mert elszoktam tőle. Ennek ellenére ha tekerek egyet kb 1 liter víz leugrik egyből. Persze utána iszom de mindig egyre kevesebb van. Ennek eredménye, hogy a lábad inas lesz, kiugranak az izmok, a térdkalácsod is kiszögletesedik, sok csajnak az a baja, hogy oszlop lába van és a térd fele bumszli. Na ezt fél hét alatt meg lehet evvel oldani.

Szülők sok mindent.....anyukám klarinétot tanított, furulyát, szaxit, kottagrafikus volt és volt több együttese is. Ő már meghalt 2 éve egy autóbalesetben 2 öcsémmel együtt. Apám trombitát,harsonát, furulyát, szaxit tanít, de teljesen beteg és és nem nagyon van hagszer amin ne tudna játszani. Szintén kottagrafikusként elég ismert. Elég sok Perényi Éva és Péter kotta létezik talán már hallotál róluk. Én csellóztam annak idején 8 évig, állítólag volt hozzá tehetségem, nekem a zenei irányzat volt kicsit unalmas, mindig is szerettem a vegyes dolgokast, és az agyamra ment, hogy folyton minden versenyen elindított a tanár. Többnyire ráadás úgy nyertem meg, hogy fingom nem volt az anyagról, csak ügyesen feltaláltam magam és elkezdtem improvizálni. A szép az egészben az, hogy nekem fel sem tűnt:D

Futni én sme megyek ilyenkor, most jeges is az út, meg seggem befagy, amúgy meg nem szeretek emberek között futni, azaz az esti időszak maradna amikor a leghodegebb van most. Én sem vagyok egy srinter. Ráadás a Rózsadomb aljánál vagyok, azaz hegynek fölfelé tok futni aztán vissza. Amúgy is ha zsírt akarsz égetni a kocogás sokkal jobb mint futni, futásnál sok zaba kell különben inkább fehérjét kezd el a szervezet felhasználni, azaz izmaid bontja le. Fehérjével lehet amúgy a legeredményesebben fogyni. Kevés szénhidrát sok fehérje. Izmaid nem fogynak el zsír meg lepattan. Mondjuk nekem mostanában egyre inkább kajás korszakom van:D Kezdem rohadt ócskán érezni magam, baleset után fater újraházasodott most nyáron, elköltözött, nővérem megházasodott, ex kibaszott 5év után, kezdem magam tök hülyén érezni és kajálással vígasztalok:D

Amit írtál, hogy tömeg ami rajtad ugrál, az a víz amúgy. Zsírt nem lehet így érezni. Elég két nagy szobatekerés aztéán szintentartás és felesleges víz lejön, akkor nem fogod érezni.

2008. nov. 23. 13:37

tényleg zenészek a szüleid??

min játszanak?

én hegedülök..és énekelek:)

és most lesz nemsokára a felvételi..

és ha minden jól megy..Amszterdamban tanulnék tovább:)

és Te min játszottál?:)

2008. nov. 23. 13:36

"csak tömeget érzek magamon ami ide oda ugrál":)

Ez nagyon jóó!

annyira jó motiváló szöveged van,hogy elképesztő...:)

mindig kedvet kapok,hogy na jó tényleg akkor én is sportolok:)

és feszesítem magam:)

de aztán én is lusta vagyok mostanában ilyen szempontból..

velem aza baj,hogy gyors eredményt akarok...és az persze,hogy koplalással lehet a legjobban elérni.

de tudom mit kell csinálni..meg hogy..meg mit,mikor kell enni..

csak a kitartással van a gond:)

nyáron ebyébként otthon sokat szobabicajoztam..és látszott is..

na de a szobabicaj otthon van és nem Pesten..de karácsonykor amikor hazamegyek..szerintem felhozom Pestre..


szívesen mondanám,hogy mennék futtni..

de nem vagyok sportos alkat:)nem tudok nagyon temposan,gyorsan futtni..szerintem 5 perc alatt kidöglenék..stb.

és most hideg is van nem a futáshoz?vagy Te ilyen időben is szoktál futtni?


ja..én egyébként a hasamat szeretném nagyon széppé tenni:)szép lapossá:)és hogy egy kis izom is legyen:):)JAJ DE JÓ LENNE!!!

és nem ezek a kis úszógumik:)

nem nagy..de mégis van..


én soha nem voltam túlsúlyos..meg nagyon kövér...csak mindig is kerekebb voltam:)

és egyébként fogytam már...

de most jött el az az idő,hogy mivel kevés feleslegem van..nem koplalással kéne fogyni...hanem sokat kéne sportolni:)

és tényleg CSINÁLNI FOGOM:)

majd ide írom Neked hogy mit mennyit csináltam:)

ha nem gond:)

2008. nov. 22. 21:06

byugi most nekem sem kocka a hasam csak annyira mint azon a képen ahol haverral hülyültünk. olyan akkor volt mikor diéta végén nem toltam egy hétig szénhidrátot csak fehéjrét meg zsiradékot és zöldségeket. Majd összeszartam magam, mert minden nap elmentem másfél órát biciklizni, este kocogtam fél órát, és minden nap súlyzóztam egy órát, hogy az izmaim totál bekeményedjenek. Nem tartható állapot. Pl megnézel egy filmet, csajok odavannak pasi milyen jól néz ki benne, de sosem jut eszükbe, hogy a film kedvéért szenvedtek piszkosúl, és olyan állapotban vannak amit max pár hétig lehet tartani, aztán elkezdesz haldokolni. Nem létezik, hogy valaki mindig totál szálkás legyen. Egy kis dzsuva mindenképp feljön, és kell is egy bizonyos szintű zsiradék egészségügyi szempontokból. Én hasam most gyűrődik rendesen ha ülök:D Majd ha jön a meleg lekaparom. Az meg nem fenyeget, hogy belefutnék valami kedves teremtésbe akinek meg akarnék felelni még ha nem is kéne, kerűlnek a rendes csajok.

Hülye kifogás, hogy nincsen időd:D Mindig van ideje ezekre az embernek. Felkészülés alatt sem lehet túlzásba vinni az éneklést vagy zenélést. Nekem Szüleim zenészek azt hitték majd én is erre a pályára megyek csak herótom lett a sok gyakorlástól mert a családi ipartól. Mindenben kell pihenés, mindent a megfelelő arányokban lehet a legjobban csinálni. 200 felülés meg 150 lábemelés amúgy is csak 10 perc. Napi fél óra sport pedig mindenképp ajánlott, de jobb ha megvan egy óra. Én most hihetetlen lusta vagyok. Van hogy lelkesen elkezdem aztán a közepén abbahagyom és elmegyek inkább enni:D Vagy küzdök de hirtelen rájövök semmi értelme magamnak bárhogyan jó vagyok és szintúgy felállok és abbahagyom. Nem tom ez a tél hatása vagy simán ellustultam. Eleve ha diétázol akkor kedved szarabb lesz. Főleg szénhidrátmegvonás esetén. Ha nem eszem meg egy bizonyos mennyiséget akkor 1-2 nap alatt totál depis leszek. Régen tök depisen is egy cél vezérelt, most ebben az állapotban hirtelen feleslegesnek tartom a küzdést és abbahagyom. Aztán mikor újra beettem és jól vagyok, akkor ideges leszek mert megint érzemaz erőt és az értelmét a küzdésnek. Szóval fel-le:D Valami sportos csajszit kell összeszednem akivel lehet kocogni napi fél órát és nem unom magam közben, hanem örülök, hogy azt is együtt csinálhatjuk:D Hasad sima hasazástól és megfelelő diétával is lehet már kontúrosabb, de akkor mi van a többi izommal?:D Ha nem hajtasz meg egy izmot és fogyózol tested azt hiszi nem szükséges és a rajta levő izmot is elégeti szükség esetén. Amúgy is meghajtod akkor kipofásonak az izmok, besűrűsödnek, keményebbek lesznek. Én pl szeretem azt az érzést, amikor érzem, hogy ott vannak az izmaim. Eltelik 3-4nap pihi akkor csak tömeget érzek magamon ami ide oda ugrál. 1-2 nap edzést gyorsan rátolok akkor megint mindent bedurran és bekeményedik. Sportot legtöbbet ezért csinálják egészségen kívűl. Mert feszes leszel tőle. Én nagyon elborúlt korszakomban felkeltem hajnali 5 fele és mentem biciklizni és kb 8-ig súlyzózással együtt mindennel kész voltam. Szóval idő mindig volt rá, ha akartam, csak perpill eltunyultam. Még ex miatt kedtem el csinálni az egészet aki több mint egy évre kirakott és megcsalt stb. Aztán mivel fogyás után is csak kritizált az adott erőt, hogy akkor megmutatom, hogy én csak azért is jó életet élek majd még ha mindenki le is ugat. Végűl azon kívűl, hogy átlagban nyáron napi 4-5 óra sportal ment el és nekem jó volt, egyéb haszna nem lett. Jött az őszi depizés és ha lehet az ágyat nyomom és bambulok:D Most is:D Lemenni inni haverokkal és régi életet élni már tuti nem fogok, de ez sem megoldás, mert hülyét kapok. Majd lesz ami lesz.

2008. nov. 22. 18:55

Te tényleg nagyon jó izmaid vannak:)

Bár nekem is ilyen kocka hasam lenne:/

2008. nov. 22. 18:54

szerinted?

:):)

2008. nov. 22. 18:54

találtam egy jó kis méregtelenítést..:)

[link]

2008. nov. 22. 18:51

de aza baj,hogy nem csinálom:)

de jaj..

megmagyarázható oka van,hogy miért nem csinálom:)

mert zenész vagyok..és minden szabad időmben gyakorlok..

mivel ráadásul felvételi előtt állok:)

2008. nov. 22. 16:02

egyébként szerinted elég egy nap 200 felülés..és..lábemelgetésből..mondjuk 6szor 25??

mennyi idő után látszana egy kis változás..

persze mellette a táplálék bevitelre is figyelni kell!

2008. nov. 22. 16:00
de én úgy érzem..csak akkor tudok lefogyni..ha nagyon keveset eszem:/
2008. nov. 22. 15:59

jaj nekem ez olyan bonyolúltnak tűnik:)

én most azt csináltam ezen a héten,hogy nagyon kevés szénhidrátot ettem..de mindenből keveset...magyarul..koplaltam:/

ami nagyon nem jóóó!

és ma meg többet ettem..sütit is:/

de annyira kívántam..és most meg öl a lelkiismeret!

2008. nov. 22. 14:00
nem tom. nem számolom. mint gabonatermék 150 alatti egy napra. egyebeket meg nem számolok mint gyümi vagy zöldség. ha számolnám, akkor gyümiből letolok napi pár kilót és meglenne 400 fele szerintem. változatlan tartom magam ahhoz, hogy a gyümi csak bizonyos helyzetekben hízlal, míg sokan állítják, hogy biológiai tény, hogy ha májam betelt a maga kis 40-50grammos raktárával akkor többi már nem is megy izmokba hanem jön az oldalamra. magamon még nem tapasztaltam ezt. próbáld ki te is mi van ha betolsz napi 2kg meggyet vagy most almaidény vagy nari van. Lehet téged hízlalna:D De érdemes ezeket egyszer lejátszani mert akkor tudja az ember mitől hízik és mi segíti a fogyást. Faterom fehéjrétől kezd bedurranni én abból ehetek amennyit akarok max izom nő rám. Ha tömöm magam szénhidráttal akkor fehérje és zsír nem gond. Szénhidrátosabb napom van és becsúszik pár tepsi süti is akkor menekülök a zsiradék és a fehérje elől mert tudom olyankor para lesz:D Na meg heti egyszer érdemes egy jó nagy szénhidrátos kajázás, mert lemerúlnek izmaid. utána betöltöd azt a kb 300grammot plussz elhasználsz napközben is ennyit na meg ha szénhidrátszegényen eszel kétszer annyit képes a szervezeted raktározni utána. Azaz az a 300 ami izokba megy lehet inkább 600 lesz már vagy még feljebb. Mikor fogyóztam és szébhidrátot letoltam napi 80 g alá és utána csináltam egy totális megvonást de csak egyetlen hétre, majd egy nagy szénhidrát zaba, utána azt hittem szétpattan a testem. Olyan mintha felfújták volna minden izmom, betegesen feszűlt a karom meg mindenem. Asszem a kondisok verseny elött kb ezért csinálhatják ezt. Mert a versenynapra beesznek értelmes szénhidrátokból, kétszer annyi kerűl beléjük és izmaik még teltebbek és nagyobbak lesznek. Hosszú távon tutira full egészségtelen ez az állapot, meg nem is tartható:D Én kegyetlen sokat eszem amúgy:D Hasam mókás ha nagyon beettem mert olyankor kiáll, de kockás marad. Potroh:D
17. 40af5f9f3b (válaszként erre: 16. - 3a35a2b906)
2008. nov. 22. 07:54

Te nagyon benne vagy ebben:):)

sport..egészséges kaják..minden:)


egyébként mennyi a napi szénhidrátmennyiség?

2008. nov. 21. 13:15

nah én pihenek 2 napja és most toltam be a nagy meditterán diétába 4 zacsi francia drazsét:D ja jól láttam akkor üti a ch szegény kajázásom rendesen:D:D 1 zacsi 70 grammos 83gramm szénhidát 100g-re számolva. Szóval kp most toltam magamba egyetlen étkezésre a háromszorosát. Ezt próbáld meg űberelni:D Most az a szép benne, hogy megyek haverral futni 1 órát,utána pedig este cangaverseny van még a pályán. Szóval ezt le is mozgom kb, csak egy adagba kicsit sok lett asszem:D

Jah meg vettem ilyen pelyhesítőr. Betolom a búzát, árpát, zabot stb és jön ki belőle amit közértben is lehet venni. Lásd pl. zabpehely. Meg találtam egy helyet ahol lehet venni rendes búzát, malom, ilyen ipari kismalom eddig is volt itthon. Betolom, ledarálom, lehet álljtani milyenre örölje. Finomra vagy durvára. Szóval kb 30ft-ból van 1kg teljes kiörlésú lisztem, darám, vagy ami kell. K.jó!:D

15. 40af5f9f3b (válaszként erre: 14. - 3a35a2b906)
2008. nov. 16. 19:08

köszi xenonn a tippet:):)

hasznomra válik az biztos..mert csinálni fogom:)

2008. nov. 13. 15:59
én mozgok, engem ne bántsatok:D tegnap végre futottam. illetve ma hajnalban. meg mentem ki faterhoz hűvös völgybe erdőn át és telepakoltam a tagyót 40kg-al. és nem is olyan rossz edzés:D lábaim le vannak rohadva. na meg súlyzóztam is ma már.....
2008. nov. 12. 17:40
Tök fiatalok vagytok,miért nem a sporttal próbáltok megoldani 4-5 kilót/és itt nem a statikus mozgásokra,hanem inkábba dinamikusra gondolnék ebben a korban/minek ide diéta 18 évesen 4 kilóra????
2008. nov. 12. 17:35
nincsen konkrét helyen zsírégetés. ha csak hasazol nem fogysz le:D megfelelő diéta és hasazástól lesz a hasadnak egy kontúrja, alakja. amúgy az egy helyben futás is használható, csak végtelenúl unalmas. én most akarok szobabiciklit venni, mert fater újraházasodott és elvitte azt is, itthon meg nincsen semmi.futni meg kezdek nagyon utálni ebben az időben. de ha van súlyzód akkor feküdj le a földre és tárogass. mondjuk 6-szor 10-et. aztán mintha fekvenyomnál megint 6-szor 10. utána hajtsad a fejed mögé le a földig és emeld vissza megint 6-szor 10. bicepszezhetsz is vele. vállazéshoz emeld oldalra. vagy dőlj előre és egyik kezeddel táaszkodj le az asztalra mésikban a súly és eeld hátra, ez tricepszre egy. ezekkel mind kalóriát égetsz el, fogysz, és az adott helyek formálódnak. közben hasad is lejjebb megy. hasra meg sima felülés illetve alhasra feküdj le, kezeid tested mellé és lébaid emeljed fel derékszögig majd le. én itthon ezeket szoktam csinálni. nekem hasra napi 4-szer 50 aztán lábemelésből 6-szor 25. Bőven elég. Mondjuk épp most kezdtem el zsírosodni, mert se nem futok se nem cangázom 2 hete, de zabálok:D viszont egyéb helyeken az izmok is most kezdtek el megint nőni. szobabiciklit amúgy olyan 25 fele már kapni mágnesfékeset. én már nagyon kattogok rá, hogy meglegyen.:lábaim pofásak voltak tőle. meg ilyen időben hangulat reggel kelni és letolni egy 45 percet, aztán délután megint 45-öt. cserébe rengeteget zabálhatok és izmok is egyre szebbek tőle.
2008. nov. 3. 15:59

mert a hasamon van egy kis felesleg..meg a combomon..meg a seggemen:):)

tudom,hogy a futás..bicikli..ezek a leghatásosabbak..de egyszerüen nincs időm..és pénzem ráá:/

2008. nov. 3. 15:57

hasizomból mennyit kéne csinálni minden nap,hogy látszodjon:):):)

szóval azért dongolom egy idő után azért lenne v.mi eredmény nem??

ha csak hasizmozom??

vagy ez nagy hülyeség?

9. 40af5f9f3b (válaszként erre: 7. - 3a35a2b906)
2008. nov. 3. 11:34

persze igazad van...

sajnos csak otthon van szobabiciklim...

itt Pesten egyedül élek..és itt nincs semmim..

bár gáz mert most voltam otthon egy hétig..és rá se ültem..rá se néztem:)

hát igen..no comment

de szerintem egy kis otthoni tornával is el lehet érni v.mit nem?

egyébként nagyon sokat szoktam sétálni..

mindig figyelek arra,hogy többször menjek gyalog..és sétáljak..mint villamosozzak..

de sosincs elég időm ráá..

ez az,hogy mindig sietek tanulni..meg gyakorolni..mivel zenész vagyok..

tehát ezért nincs időm túl sok sportra!

2008. nov. 3. 09:59

nem gondoltam volna, hogy ez a mediterrán diéta....kb így élek egy fél éve. az zsiradékos részhez hozzátenném amit minden ember elcsesz. olivaolajat ha hevítem, ugyan úgy telített lesz. ha már serpenyőbe raktam és azon sütöttem semmivel sme jobb mint társai. értékek kimennek belőle, akár disznózsír is mehet akkor már, mert nem kb ugyan az lesz belőle. olivaolajat mindig csak nyersen...!!!



A mediterrán diéta 8 aranyszabálya



1. A diéta alapja gyümölcsök, zöldségek, gabonafélék, főtt tészta, rizs, bab, dió és krumpli bőséges fogyasztása.


2. Az évszaknak megfelelő friss élelmiszereket részesíti előnyben. Törekedjünk arra, hogy mindig az idénynek megfelelő zöldséget és gyümölcsöt fogyasszunk, mert azokban kevesebb vegyszermaradványt, és sokkal több vitamin található.


3. Az ételek elkészítéséhez minden egyéb zsiradékot mellőzni kell, helyette olívaolajjal kell használni.


4. A napi étrendbe – mérsékelt mennyiségben – építsük be a zsírszegény joghurtot és sajtot.


5. Vörös húsok helyett hetente kétszer hal és egyszer szárnyas, illetve legfeljebb négy tojás fogyasztása ajánlott. Ám a vörös hús kedvelőinek sem kell teljes mértékben lemondani kedvencükről, csupán havonta néhány alkalommal ajánlatos 340-450 gramm mennyiséget fogyasztani.


6. Az elfogyasztott zsír az összenergia 25-35 százaléka legyen (ebből a telített zsír ne legyen több 7-8 százaléknál).


7. A napi desszert elsősorban friss gyümölcs legyen; egyéb édességek (csoki, sütemény, stb.) csak hetente 1-2 alkalommal megengedett.


8. Mérsékelt mennyiségben ajánlott étkezés közben vörösbor fogyasztása: a férfiaknak napi 1-2 pohár, a nőknek 1 pohár javasolt, de ez természetesen nem kötelező.


A mediterrán diéta alatt nemcsak finom és egészséges ételeket fogyaszthatunk, hanem zsírpárna is lassan, de biztosan kezd eltűnni testünkről.

2008. nov. 3. 09:54

szerintem ha most felmennél 100kg.ra, te sem hasonlítanál arra amilyen most vagy:D kivétel az arcod, szemeid, orrod, szemöldököd ívelése, stb. ezeket azért fel lehet ismerni, és profi maszkost sem ismerek:D

Akaraterő nem a sportoláshoz kell, hanem a nem zabáláshoz, szerintem...

165cm-hez 54 kg nem reális? Ex 172cm és 60kg és ő akar 50 lenni megint. Kicsit túlhajszoljátok ezt a fogyást. Lapos hasad,feszes tested, kerek popid a mostani sújoddal is lehet. Nem leszedni kell soxor valamit, hanem változtatni. Egyrészt izmaid ha sportolsz feszesek lesznek, beállnak. Elég neki pár nap sport már olyanok, onnantól mozgás sorám folyamatosan besűrűsödnek és formálódnak. Amúgy meg szükség van egy természetes zsírmennyiségre minden emberen. Inkáébb az arányokon érdemes változtatni ilyen minimál többlet esetében. Most kell sportolni és izmot növelni. Ha picit több az izmod akkor zsír arány is kevesebb lesz. Sosem a kilók számítanak, hanem a testösszetétel. A legtöbbször ráadás elég a mozgás nem kell durva étrendváltás, ha csak nem olyan dolgokat és olyan mennyiségben ettél mint én régen:D Kics fél kilós tészta kiló sajtal kiló hússal és paradicsomszósszal uzsira:D Most is betudnám vállalni:D

Az sem mindegy honnan akarsz fogyni. Szerintem az otthoni tornázással ha pl hasad be van zsírosodva, azt onnan nem tod teljesen leszedni majd. Annak futás kell, szobabicikli vagy valami ugrálósabb aerobik. Én most ugrókötelezni fogok egy hónapot meg taposógépezni. Mindig van egy korszak. Addig testem hozzászokik a mozgáshoz, utána váltok egy nagyobbat. Kajarendre mindjárt ránézek.

2008. nov. 2. 22:24

te tényleg 117 kiló voltál???:)

hát az nem semmi:)

én is néztem a fotóidat:)

és..hát..az tényleg Te vagy??:)

nem hasonlitasz 117 kilósra:)

2008. nov. 2. 22:23

[link]


itt olvashatsz egy picit erről:)

és szerintem azért jó...mert ez egy életmód is lehet:)

2008. nov. 2. 22:20

szia:)

nem gondoltam,hogy fog v.ki ide is írni:)

jajaja:)

szóval azon vagyok,hogy egészségesen táplálkozzak..meg sportoljak..bár sokszor nincs időm ráá..

de igyekszem,hogy így legyen..

most van rajtam egy kis felesleg...

54 vagyok,165 cm..és 50 akarok.lenni..:)

de tényleg a sport lenne a legfontosabb..mert igazából feszesedni is szeretnék:)

mondanom sem kelll ..

lapos has...feszes combok..és kerek popsi:)

nem csontsovány akarok lenni..

hanem inkább feszes:)

sajnos konditerembe nincs időm menni..ezért úgy döntöttem..itthon fogok tornázni:)

most úgy érzem van elég akaraterőm...

és szilveszterre szeretnék jól kinézni:)

2008. okt. 28. 00:40
jeah ide még nem írt senki:D mindig látom mikor az első hozzászólók pattognak örömükben nem egészen érzem át 100 százalékosan a dolgot, de valami dereng belőle:D ezt most egy életre elraktározom. Erről a mediterrán kajázásról ha van valami oldal akkor linkelhetnéd, illetve engem érdekelne. Sajnos mindig minden érdekel a gyomorpakolásban ami új:D Mellesleg megnéztem adatlapod, a képeken nem látom, hogy valóban szükséged lenne rá hogy fogyj. Élj egészségesen és sportolj mert iszonyat jó közérzetet ad. Én egy éve 117kg voltam, nulla sport, minden szart megettem amit azért a ami napig megtok kívánni:D Nem kellett semmi extrém koplalódiétába kezdeni, simán elkezdtem mozogni és utánaolvastam mindennek, hogy mi mire jó, miből mennyi kell, miért, mikor, hogyan. Na és sikeresen lecsúsztam 76kg-ra. Mondjuk még mindig nem tanúltam meg kezelni a helyzetet, volt eddig egy életem, hogy megszokjam a kerek búrám:D
2008. okt. 23. 18:40

szóval tényleg nagyon jóó lenne ha jönnétek minnél többen...

mert egyedül mindenki tudja,hogy mennyire nehéz az étkezést megváltoztatni..

de együtt,közös erővel képesek lehetünk rá!:):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook