Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Teljes növényi értékű vegán vagy mindenevő mediterrán étrend fórum

Teljes növényi értékű vegán vagy mindenevő mediterrán étrend (beszélgetős fórum)


2021. szept. 22. 10:34
A második.
20. 55Judit (válaszként erre: 19. - Biológus)
2021. szept. 7. 07:43
Nahát ilyet! A nevét se hallottam a kék zónás étkezésnek így rákerestem. A legelső találat cikkét elolvasva rájöttem, hogy szinte teljesen így eszek. Vannak kisebb eltérések az ajánlásban, de közel állok hozzá. :)
2021. szept. 7. 05:34

Szia!


Szerintem a TÉNÉ is jó, és a mediterrán is (de nem annyira), de a legjobbnak a kék zónás étkezést tartom. Ez gyakorlatilag egy TÉNÉ alap kieegészítve kevés minőségi állati fehérjével. Tényleg kevéssel. Olvass utána, szerintem klassz.

18. _Berry_ (válaszként erre: 17. - Pedroo)
2021. szept. 5. 16:49
Aki kérdez, az nem tényként közöl. Egyébként pedig szinte minden étrend típusban vannak orvosok által megjelentett könyvek, ami azt jelenti, hogy közöttük sincs teljes egyetértés, és nyilván mindenki a magáét tartja a legjobbnak.
17. pedroo (válaszként erre: 16. - _Berry_)
2021. szept. 5. 16:33
Lehet hogy nem az, ezért kérdezem a dolgokat...?
16. _Berry_ (válaszként erre: 11. - Pedroo)
2021. szept. 5. 16:28
Ha tudomány alapján akarod megközelíteni, akkor miért jelented már ki az indítódban rögtön, hogy ez vagy az nem a legegészségesebb? A mértékkel minden nem tudományos érv. Tehát a hited szerint foglaltál állást.
2021. szept. 5. 16:22

Sztem a táplálkozási piramis 1 tök jó kiindulás az egészséges étkezéshez.

Meg a rendszeresség, mozgás, megfelelő foly. bevitel.


A legtöbben még erre sem figyelnek. Nekem ez fura, hogy, amikor az alapok sincsenek meg (Pl. vki túlzottan elhízott/túl keveset eszik/mozog a saját normál testalkatához képest), akkor minek cifrázni ezeket?


De a cifrázás, az már hit, pénztárca, neveltetés, közösségi normák, divat... stb. kérdése.

14. globus (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2021. szept. 5. 16:16

Ühüm.

Ami fontos lehet, inkább a mennyiség.

Mondom én, aki olykor be tudok zabálni...

2021. szept. 5. 16:16

Én úgy gondolom, a táplálkozásnak komoly szerepe van az egészség megőrzésében, a betegségek kialakulásában.


Ha csak a legközismertebb és elterjedtebb étkezési szokást nézzük - a túl sok szénhidrát (fehérkenyér, tészta, krumpli, stb.) fogyasztást - láthatjuk, hogy hasonlóak a következmények: Elhízás,

cukorbetegség, mindenfelé gyulladások a szervezetben amiből nem ritkán kialakul a rák, stb.


Túl sok hús fogyasztása esetén pl. rossz szájszag, anyagcserezavarok, magas koleszterinszint, és az ezekből egyenesen következő megbetegedések.


Szerintem a gyorsan felszívódó szénhidrátokon kívül minden másra szüksége van a szervezetünknek, mindenből mértékkel.

Étrend szempontjából szerintem a mediterrán táplálkozás a legegészségesebb.

12. pedroo (válaszként erre: 10. - _Berry_)
2021. szept. 5. 16:16
Tények és a tudomány alapján szeretném megközelíteni a kérdést...
11. pedroo (válaszként erre: 9. - _Berry_)
2021. szept. 5. 16:15
Azért a táplálkozástudomány nem hit kérdése 🙄😁
10. _Berry_ (válaszként erre: 6. - Pedroo)
2021. szept. 5. 16:14
De minek? Ebben a kérdésben mindenki képvisel hite szerint valamilyen oldalt. Egyiket sem fogod meggyőzni a saját igazadról, mint ahogy ők sem téged a maguk igazáról. Ezért is értelmetlen.
9. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Pedroo)
2021. szept. 5. 16:12
Ha egészségesnek tartod azt, amit más életmód meg nem, akkor minek foglalkozol vele? Mindenki egyen úgy és azt, amiben hisz.
8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Pedroo)
2021. szept. 5. 16:04
Minden tudományos alap nélkül a vegyes étrend híve vagyok.
7. globus (válaszként erre: 5. - Pedroo)
2021. szept. 5. 15:55

60-as években mi is jobban álltunk.

Tulajdonképpen abban is van nagy változás, hogy meg tudjuk mondani a halálozás okát. Kint jártunk a falusi temetőben, tengeteg régi, fiatalon elhunyt sírja van. Kérdeztem az öregektől, miben halt meg? Nem tudják, beteg volt. Fejét fájdította, hasát stb. Vagy rosszul volt, meghalt...ki tidja, hol szerepelnek statisztikában.

2021. szept. 5. 15:43
Akkor témát indítok, szerintetek?
5. pedroo (válaszként erre: 3. - Globus)
2021. szept. 5. 15:43
1960 évekbe vizsgálták őket 1800as évek végén mentek oda
2021. szept. 5. 15:40
Nem is volt kérdés.
3. globus (válaszként erre: 1. - Pedroo)
2021. szept. 5. 15:37
Nem rossz a rosetoi rejtély, elolvastam. Nyomatékosan esik latba a környezeti hatás, de tudjuk magunkat teljesen függetleníteni? 1800-as években történt, vajon milyen lehet ma a falucska egészsége?
2. pedroo (válaszként erre: 2. - Borboleta)
2021. szept. 5. 15:34
Nyilván ezért tettem fel ezt a kérdést, témát hogy erről beszélgessünk ki mit gondol ezekről az étrendektről, valamint az étrend mennyit számít a betegségek terén
2021. szept. 5. 15:18

Sokat néztem a témában melyik lenne a legegészségesebb étrend, szerintem végan étrend mégha TÉNÉ is nem a legegészségesebb étrend, bár igaz hogy a túl sok hús sem egészséges de igenis a hús egészséges mértékkel mint minden.

Szerintem van egy ellen kampány a húsok ellen, végan propaganda nagyon kezd erősödni...

Vagy étrendek mégis kevés szerepe van egészségnek, talán egyik legjobb példa erre a rosetoi rejtély


Én amúgy a betegségeket leginkább lelki tényezőkre vezetem vissza, valamint az elhizást tartom legrosszabbnak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook