Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A mediterrán diéta fórum

A mediterrán diéta (beszélgetős fórum)


61. 40af5f9f3b (válaszként erre: 60. - 3a35a2b906)
2008. dec. 8. 18:00

wow:D

szép..hajnali 4kor:D

jól nyomod:D

majd később írok emailt,hogy miket kajáltam ma:D

elég furcsán ettem ma..

na majd este írok:D

2008. dec. 8. 12:39
na....tegnap esti. illetve éjjeli újabb kaja:D lazán veszem a dolgokat mostanában, valahogy a kaja mindig örök haver. Szóval sütögettem hajnali 4 fele:D Mondjuk liszt az maradt a teljes kiörlésú....de ment bele a szar ízű csoki mikulás figurákból, sütibe jó, amúgy fostalicska íze van. Ment bele gumicukor, nagyon szépen elolvad benne majd mikor kihűlt akkor a tésztába beleáll picit. Ment bele alma, kako por, cukor helyet édesítő, 6 tojás fehérje felverve, 2 sárgája. Pöpec íze lett, az alvás is jobban esett:D
59. 40af5f9f3b (válaszként erre: 58. - 3a35a2b906)
2008. dec. 7. 22:02
köszi:D:D
2008. dec. 7. 18:17

"egyébként már most van olyan dolog amit utálni fogok a fogyiban:)

a natur joghurt:/:/"


édesítő, kis kanál nyers kakao por, citromlé, zabpehely, fél alma, stb.....ezek mehetnek



"és fogalmam sincs, hogy a napi 4-5 étkezést, hogy osszam be?:/"


Másnak sem szokott ideje lenni. Amúgy reggeli, 10 órai, ebéd, uzsonna, vacsi. Én még többször eszem, mert lefekvés elött mindig eszem valami fehérjét.


"egyébként szerinted ilyen időben egészséges futtni???

ha nagyon felöltözik az ember???"


PERSZE:D



"és pl. konzerv halakat ehetek??

szardínia. . meg tonhal???"


Egetsz nyugodtan



"most láttam, hogy a sárgarépának 90 a glikémiás indexe. . . és az magas nem?

akkor nem ehetek sárgarépát?"


Zöldség, nyersen egyél amennyi csak jól esik, valszeg negatív kalória.



"fura. . mert eddig mindig a kalóriákat figyeltem nagyon. . és a szénhidrát és cukormennyiséget meg alig. ."


Kalóriákat sose nézzed. Szénhidrátra ügyelj, hogy ne legyen sok. Zsiradék fogyi alatt napi 30g felett ne legyen, lehetőleg telített zsirsavakat kerűld, amúgy napi 60-80gramm az áltagos, sportolás mellett még több, ha szénhidrátot csökkentesz akkor megint csak. Hétköznapi életben szénhidrát 250gramm fele bővenelég neked. AKkor nem is nagyon fogsz sosem hízni. Szénhidrát az elsődleges energia forrás. Ált az van, hogy abból burkol az ember, utána pedig minden egyéb tápanyag pl zsiradék már nem is kerűl felhaszosításra, alakítgatni sem nagyon kell, egyből megy az oldaladra:D Ha pl reggel sok szénhidrátot eszel akkor kerúld a zsiradékot, de ha délben már nincsen olyansok szénhidrát akkor simáén lehet egy sírosabb fogás.



"a hajdína egyébként milyen??még soha nem ettem olyat. . ."


Hányinger ízű:D



"egyébként diót, meg mogyit ehetek majd?"


Dió, kesu dió, mandula, tökmag, ezeket nyugodtan. Mogyi annyira nem jó. Sem a mezei sem az amerikai. AMiket leírtam kifejezetten egészségesek és tartalmaznak olyan dolgokat amik fontosan és májban találhatóak esetlég még meg vagy halban. Néha májat ha nem utálod ehetsz nyugodtan. B vitamin rengeteg van benne, idegeidnek jót tesz. Valami vitamin kiegészítő azonban tutira jó lenne, mert ha nem eszel annyi gyümit, akkor fontos....



Tegnap már írtam mailben, ma rádobtam még 1 tábla csokit az adagra, 1kg csirkét, rohadt sok joghurtot és pár kg almát. Ráadás nem aludtam lassan2 napja, de jó passzban van a testem, mert most semmi negatív hatása. Csoki maradékát kidobni azért nem akartam, de odaadtam másoknak. írtad múlktkor, hogy valamit kivágtál, talán a kekszet. Ilyet én is csináltam régen, de még most is vannak olyan dolgok amik ha véletlen a házba kerűlnek akkor valszeg szemetesbe landolnak. Tudom más éhezik stb, de vannak olyan ételek amit még haveroknak sem kívánnék még ha rohadt szeretik is.

2008. dec. 1. 17:32

most láttam,hogy a sárgarépának 90 a glikémiás indexe...és az magas nem?

akkor nem ehetek sárgarépát?

viszont a kalóriatartalma meg nagyon kevés..

fura..mert eddig mindig a kalóriákat figyeltem nagyon..és a szénhidrát és cukormennyiséget meg alig..

most meg próbálok arra is figyelni..és egy csomó kaját nem ehetek:(

2008. nov. 30. 22:32

és pl.konzerv halakat ehetek??

szardínia..meg tonhal???

:)

bocsi..remélem nem gond,hogy ennyit kérdezek:)

2008. nov. 30. 12:36

:(:(:(

egyébként szerinted ilyen időben egészséges futtni???

ha nagyon felöltözik az ember???

2008. nov. 30. 12:32

juujjjj:(

megettem egy gyóri édest:(:(

iszonyatosan nagy lelkiismeretfurdalásom van:(

2008. nov. 30. 10:09
és fogalmam sincs,hogy a napi 4-5 étkezést,hogy osszam be?:/
2008. nov. 30. 10:05

ma reggel ilyen zabpelyhes trutyit ettem...egy almával és egy narancsal..

:/

nagyon szar!!!:/

nem ettem sokat mégis tele vagyok..:(

ebédre meg mág maradt a csirkehusiból..remélem nem romlott meg:)

és eszem hozzá jó sok zöldséget..:)

egyébként diót,meg mogyit ehetek majd?

persze ezt már kérdeztem..:)

2008. nov. 29. 19:16

egyébként már most van olyan dolog amit utálni fogok a fogyiban:)

a natur joghurt:/:/

nagyon nem ízlik:/

és ennél biztos lesznek rosszabbak is..

a hajdína egyébként milyen??még soha nem ettem olyat...

2008. nov. 29. 19:06

szióó!:)

bocsi,hogy eddig nem írtam..csak nagyon zsúfolt a napom..és holnap koncertem van..és stressszes vagyok..és ki vagyok idegileg..de majd írok emailt:)

egyébként ma is tornáztam és nagyon jó érzés:)

csak még nem vagyok tisztába azzal,hogy akkor mit szabad ennem és miből mennyit..

szóval..ez még kicsit zavaros..

mert,hogy én nem szeretném a gyümit teljesen kiiktatni..

viszont jövőhéten nem lesz olyan zsúfolt..és stresszes hetem:)

és szeretnék olyat,hogy teljes szénhidrátmegvonás..:)

akkor azt hogy és mit ehetek??:)

tényleg csak egy hétig csinálnám:)

bocsi már lehet,hogy írtad,hogy mit lehet enni..csak mindig olyan hosszút írsz..és felét elfelejtem:):)

persze ÖRÜLÖK:)

nagyon jó olvasni az írásaidat:)

na majd írok este:)

49. 3a35a2b906 (válaszként erre: 48. - 40af5f9f3b)
2008. nov. 29. 05:27

a receptet hagyjad és a cukrot is. cukrot ne a diéta miatt ne edd, hanem amúgy se. de diéta alatt semmiképpen se. Utána is jobb lenne elfelejteni. Vannak ételek mint a fehér kenyér is, amit jobb, ha kiiktatsz. Tudom hiányzik eleinte, de aztán elmúlik. Én mindent kenyérrel ettem és egy éve egy falatot sem. Kicsit sem hiányolom. Cukrot sem. Méz is olyan dolog amit rendes diéta alatt érdemes hanyagolni. Ha gyorsan akarsz változást akkor ezeket mind iktassad ki. Igazából a jó és kemény diéta alatt gyümi sincsen, de éppen ezért kell szedni vitamint. A szigorú diéta nem feltétlen súlycsökkentésről szól, hanem testösszetétel változtatásról. Ilyen testömegindexeket el lehet felejteni, marhaság. Növelni kell az izomzatod az több kalóriát is éget el, már csak ezért is ehet többet egy pasi, naem anyagcserénk gyorsabb is, de ez is a plussz izmoknak tudható be. Szőlőben ott a szőlőcukor. Tömegelés esetén mikor valaki izomzatot épít kötelező hogy az anabolikus hatásokat leállítsad. Edzés után szoktak max 30gramm szőlőcukrot elfogyasztani mivel szinte azonnal felszívódik és leállítja az izomleépítést. Na de te most diétázni akarsz. Vedd véresen komolyan és akkor egyszerúbb is csinálni. Az nem gond, ha csirkéből többet eszel. Plussz fehérje diéta alatt sosem gond. Sőt minnél több kell, igazából a helyes 2-3gramm lenne testsúlykilogrammonként. Szénhidrátot ne mellőzd semmiképpen mert tényleg ritka durván kellemetlen tud lenni az olyan diéta, és szerintem 50 emberből 1 képes rá. Valami ilyesmi lehet az arány. Na de az a szénhidrát amit beviszel semmiképpen se cukor legyen meg fehér kenyér. Ha elérted a kívánt súlyt vagy alakod akkor utána a méz belefér majd természetesen meg egyéb ételek is. Pl a fehér kenyér is olyan amit szerintem akkor sem érdemes enni, de spéci egy edzés után az sem lesz gond majd. Mert nem a fogyás lesz a cél hanem testsúlytartás és edzés után érdemes a tartalékaid visszatölteni. Ki vagy ürülve, olyankor egy bizonyos határig a töltésre megy az étel és nem olyan fontos mi az. Persze azért szart akkor sem érdemes enni. Cukor mérgez, fehér kenyér meg simán értelmetlen étel.

Persze, hogy fos ízú a zabpehely. Erre mondtam neked, hogy az emberi test el van szokva a rendes ételektől. Lehet túlsúlyos valaki és alultáplát mert nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat vagy szar fosokat eszik. Ha tested értelmes ételeket fog kapni és nem eszel szart, akkor elkedzed szeretni az értelmes kaját is. Soha nem rágcsáltam volna nyers zöldségeket régen max répa karalábé meg egyéb kategória, de elég is volt egy darabka 2 naponta. Most meg pont hogy szinte csak ezeket enném és mikor megéhezem vagy vágyat érzek a kajálásra akár csak örömből is, akkor egyből valami zöldséges étel vagy gyümis dolog jut eszembe. Persze így télen átkattan mindenki és megívánom én is a meleg ételeket. De így is a rakott krumpli a legkeményebb amit eszem, és azt is szolídabban csinálom. Mindenkinek szarúl hangzik az ilyen étkezési módszer, napi 5-6 alkalomra bontva, lemondva a cukorról stb, de ha megszoktad akkor élvezni fogod, nem leszel beteg, legalábbis én megfázva sem voltam már több mint egy éve, és aki szeret élni az élvezni fogja, hogy kevesebb a kockázat és sokkal több esélyed van, hogy 90 évet letolj mint másnak. Persze a genetikai adottságokat nem tod befolyásolni. Mindenki szörnyűlködik, engem barátaim őrűltnek néznek amiért így eszem, és folyton megkapom, hogy kecske vagyok, vagy idegbajos amiért nem a zsírral áztatott húst eszem csak simán a szárahúsokat értelmes körülmények között elkészítve, de nem hízom el, folyamatosan izmosodom rendes sportolás mellett, nem vagyok sosem beteg, és szerintem ami a legjobb, hogy alaphelyzetben jó a kedvem. Persze már beszéltünk erről, megvannak a magam gondjai, de nem úgy érzem magam mint régen. Sosem vagyok bepunnyadva, képes vagyok korán kelni, szinte bármerre szívesen megyek, ha épp adottak a körülmények akkor pörgök és iszonyat jól érzem magam. Ezt régen magyarázták nekem akik rendesen éltek, de mindig humbugnak tartottam, vagy azt gondoltam nem lehet olyan nagy a változás, de az, teljesen máshogyan érzem magam. Mindenkinek így kélne élnie mert kurva jó érzés:D Egyik barátom mindig azt mondja segg vagyok, mert sosem fog lemondani a jó ételekről, de nem fogja fel olyan a szar kaja mint amikor mekibe megy az ember. Betolod, úgy érzed iszonyat durván televagy, egy falatot nem tudsz többet enni. Eltelik fél óra és hihetetlen zabás leszel megint. A fos ételre rákattan az ember, ugyanakkor semmit sem ér, és minden olyan kaja ami amúgy egészséges lenne, azt utálod vagy tutira nem kívánod. Fordított helyzetben minden tényleg fordítva van. Meg nem ennék egy mekis ételt. Nem azért mert félek, hogy bajom esik, elhízom vagy ilyenek, hanem mert a szagától undorom lesz már, pedig régen volt hogy hazahoztam 1 gib mac menüt, hozzá még 4 sajtburgert és plusszba még itthon is ettem. Mindezt egy mennyiségben akár este 11-kor. :D baszki....ex miket nem viselt el:D emléxem mindig befeküdtem az ágyba, levegőt nem kaptam és simogattam a hasam, hogy hú de televagyok:D Mondjuk most is így van, csak más ételekkel meg hasam valahogy laposabbnak tűnik egy csöppet mint akkor:D Kis kreativítással amúgy ki lehet találni nagyon fasza recepteket. Majd nézzed mi az aktuális étel ami éppen olcsó és ha nem jut eszedbe semmi szólj. Ha megpróbálod keméynre venni és nem enni cukrot, finom lisztes dolgokat, mézet akkor január végéig kéne csak kibírnod mert addigra garantáltan elérnéd azt amire azt mondanád hú, lehet ilyet ennyi idő alatt? De veheted kényelmesebbre is a formát és akkor lassabban történik mindez meg. Én szeretem látni mindig a változást ezért vagyok képes keményen végigcsinálni ezeket. Most én is csinálok egy szárazítást magamon aztán elindúl a 8-8 hetes periódus. 8hét tömegelés, kemény súlyzózás és zaba, aztán 8 hét kemény diéta sok kardióval és ugyan úgy súlyokkal. Evvel így nyárig magamra tok pakolni még kb 4kg izmot. 4kg pedig azért már látványos. ugye már írtam, hogy másfél most lassan 2 hete tolom a cangát. Köv héten már növelem és napi kétszer 60 perc tekerés lesz. plussz a súlyzó. Még csak durván két hete csinálom, de combomon kezdenek elkülönűlni az izomrostok. Bokám elvékonyodott megint, térdem kiszögletesedett és látni az izomletapadásokat. Lábad amúgy ha hazahozod Karácsonykor a szobatekerőt marha gyorsan fog pofásodni. Izom ha nem is fogysz sport hatására nem csak feszesebb lesz de formálódik és betömörödik, sűrűsödik vagy nem tom hogyan nevezzem.Szerintem amúgy mindenképp dolgozz egyéb izmokra is mert megéri. Máshol is pofásodsz és az is csak segíti hogy fogyj vagy keményedj. Megnézed a legtöbb csak full vékony de trampli lábai vannak mert vizesek, erre neked canga megold mindent, illetve ami tényleg általános az a husis kar. Beesett arc, darázsderék és közben formátlan húsos kar....ez az általános. Pedig pont a darázs derék nem kéne meg az összeesett arc. Egy nőnek mindig jobban áll ha arcán van egy kis hús, és hasnál meg ha látni képes enni de formás a hasa. Nem kockákra gondolok, mert az szerintem egy nőnek sem kell. Egy nő amúgy is legyen büszke az adottságaira, mindenki folyton úszogumi meg segg háklis, pedig egy nőnek ilyen az alakja, más popo és nőies derék. Na és a pasiknak is ez szokott tetszeni, nem a seggnélküli deréktalan nők. Ez csak a hülyeség mikor evvel van bajotok. Minden rohadt reklámban tv-ben, újságban anorexiás ronda libák vannak szarrá gyúrt tetü fejű pasikkal, de a való életben pont ezek a nől ijesztik meg a legjobban a pasikat. megnézem a haverjaim marha kevesen szeretik a totál vékony csajokat. Akik igen azok szintén marha vékonyak. A csajok pedig szerintem szintén inkább az atlétikus pasikat szeretik mint a nagyon vékony vagy a nagyon izmos pasikat. Személyes véleményem szerinte meg totál mindegy, eddig csak általánnoságban beszéltem milyenek az emberek, sosem foglalkoztatott egy nagy mell kis vagy nagy segg, totál lényegtelennek tartottam, aki megtetszett azért tetszett mert olyan volt mint amilyen és az kihatott a külsejére is. A külsőhöz való ragaszkodás a hiány jele. De erre is mondtam már neked példát. Nincsen pasid akkor lehet minden 3.-at megnézem az utcán. Van pasid akkor meg egyik sem érdekel mert nincsen hiányod és nem külsőségekben keresed azt amibe bele tod világítani az álmaid. Túl fontos mindenkinek hogyan nézzen ki és közben semmi emberiség sem marad bennük. Az hogy milyen ember vagy a külsődön is meglátszik. Egy értemes kedves csajnak máris az arca is kedves lesz mert látni a szemeit amiből sugároz az életkedv és a kedvesség kiűl a szájára. Ennyi az egész:D

2008. nov. 28. 18:15

na..:)megvolt a 2.torna is:)

és nagyon jó!!:)

jó érzés,hogy érzem,hogy az izmaimat feszülni:)

csak az a baj,hogy lehet egy kicsit többet ettem..

vettem grillcsirkét..

és hát a fehér húsből ettem bőven..:/

uborkával..

és szőlőt is ettem ma..de

szerintem az nem olyan vészes..vagy?

és vettem zabpelyhet..:)

és..csináltam..rávolt írva a csomagolásra egy recept..

és megcsináltam..fél csésze pehely,fél csésze tej,víz..egy cspet só..és cukor..

és nem v.mi finom:)

de ha belekeverek majd gyümólcsót..vagy magvakat..vagy mézet..:)egész finom:)

egyébként ha pl.natur joghurtot,keverek egy kiskanál mézzel..az akár minden nap lehet a reggelim???

mert a méz ugye hízlal??

ehetek minden nap egy kiskanállal?úgy hogy belekeverem natur joghurtba??:)

most jól érzem magam:)

a torna miatt:)

alig várom,hogy lássak magamon változást:)

2008. nov. 28. 11:43

feta sajtot lehet enni:)????

zöldséggel?:)

2008. nov. 28. 08:25
írtam Neked emailt:)
2008. nov. 28. 01:03

ja és ha egyszerűbb akkor ide is írhatsz, gyakrabban nézem

piidzsii@gmail.com

2008. nov. 28. 01:01
nem értem miért írok mindig ilyen sokat. most pl úgy éreztem csak pár sor lesz.
2008. nov. 28. 01:01

biztos nincsen akkora seneked vagy olyan hasad csak te dramatizálod túl

napi 100g szénhidrátot egyél. nem kell az alá menned. de fölé se menj és meglesz az eredménye. reggeli edzés elött ne egyél. utána egyél.fehérje mindenképp fontos edzés után. ezt ne feledd. 20g fehérje nem lenne rossz edzést követően.

a mézes joghurtod hanyagold amúgy, de holnap edzés utánra még belefér. csak módjával szépen lassan vedd ki az ilyen ételeket. amikor pedig már elérted a kívánt eredményt, egyszerúbb szerintem venni natur joghurtot. átlag helyen jó áron 55ft a 150grammos natúr joghurt. Ultra jó helyen 100ft a 450grammos 1,5 százalékos. Abba pedig tolsz egy kis mézt, kevés zabpelyhet, olcsóbb, több, egészségesebb, finomabb. Gyári maszlagba úgy is kerűl cukor is.

Amúgy mindenféle helyről kardióval jön le jól a maszlag. Szobabicikli megteszi majd a hatását. Letolsz reggel fél órát keményem meg este az frankó. Olyan szintre állítsad be amitől kellemesen elkezdesz izzadni, nem kell nagyon durván, de nagyon egyszerű se legyen. Sajna nekem nem elég erős. Én max fokozatba teszem mindig és átlag 20km\h-val tekerem. Ettől már rendesen izzzadok. olyan 10 perc tekerés után elkezd rólam ömleni a víz. Van rajta pulzusmérő akkor azt is figyelheted. tartsad a pulzudos olyan 120 és 140 között, akkor ég a legjobban a zsír a te koroddal magasságoddal és súlyoddal. Szerintem karodat is bátran edzed. Sima emelgetés bicepszre nem rossz. Seggre nem sok mindent tudok futáson és tekerésen kívűl. Talán a kitörés. Amikor kezeidben valami súly, kilépsz előre egyik lábaddal és behajlítod aztán fel és másik lábaddal csinálod ugyan ezt, de csaj vagy ezeket talán jobban tod. Seggre sosem gyúrtam....Nővérem szerint nekem túl kicsi is lett:D Pedig mammut valagam volt:D

Véletlen vennél zabpelyhet akkor nézzed meg milyen, mert a legtöbbet cukrozzák. Amiben van aszalt banán, mazsola stb, abban tuti van cukor is. Megintcsak egyszerű olcsó helyen sokat venni és magadnak bekavarni. Lefogytál akkor pedig majd adom neked a kíváló cerbona szelet recepteket. Marha olcsón csinálhatzs magadnak 2 hétre előre minden reggelre egy jó nagy vaskos szeletet amiben lesz elegendő fehérje is, lekíséred majd egy kis tejjel vagy gyümilével és lazán indúl a napod:D Nézz majd körűl, mert amúgy marha jó receptek vannak a neten is, amiket elkezdhetsz majd kombinálni vagy továbbfejleszteni. Pl a szinte semmi kalóriát tartalmazó egyik kedvencem a mezei rakott brokkoli. CSak ebben az esetben joghurtot használok, ahhoz hogy összeálljon pedig tojásfehérjét. ha akarsz beée fehérjét is ami fontos akkor pedig egyik rétegben csikremellhús lesz, brokkoli, rá a joghurtos trutyi fűszerezve, de akár kevés sajtot is reszelhetsz rá. Amikor valaki már elérte a kívánt súlyt iszonyat jó dolgokat lehet már enni ha okosan csinálja. Szerintem ettől a feleslegtől ha csinálod februárig már meg fogsz szabadúlni. Utána már jöhet az alakformálás és izomnövesztés. Jókat ehetsz majd:D Télen nassinak a sült alma is marha jó lesz. Meg ezer dolog:D Áhh eszembejutott mikor én fogyóztam keményen. Az a durva valahol hiányzik, mert ez akkor szinte életcél volt. Talán pont ez a bibi, hogy most nincsenek nagy céljaim semmilyen területen. Milyen ételek vannak amúgy amiket nem szeretsz, illetve amiket nagyon durván utálsz? Amiket nem szeretsz valszeg a legjobban fogod szeretni, ezt tapasztalatból mondom, amiket utálsz és hánysz tőle, azokat sosem fogod szeretni de képes leszel megenni és nem lesz vele gondod valszeg. nekem a hajdína volt ilyen. A belem kiokádtam már a szagától is. De szerintem a fogyózás alatt katarzisban lettem volna ha olyat ehetek halomszámra:D Édesítőt majd amúgy próbáld ki ha még nem tetted volna. De abból is van ratyi ami leginkább mérgez. Mondjuk mindegyik ilyen, van egy határ annál többet nem érdemes mert nem ismert mellékhatásai lehetnek. De cukor helyett néha akkor is megteszi. Nagyon ragaszkodom az egészséghez akkor sütibe mézet vagy glukonont használok. Mázet csak olyanokhoz amit nem kell szétsütni mert utána baszhatom, az összes értékét elveszti. Nem laknál messze jöhetnél kocogni:D Nincsen amúgy ismid akinek lenne kedve fogyózni? Sokkal egyszerűbb mással együtt csinálni mindent.

2008. nov. 27. 23:36

jjaj..nyárra olyan jól fogok kinézni,hogy csak na:):)

és magabiztosan fogok szép rucikat felvenni,és nem takargatni magam..és szégyelni a nagy seggem és hasam a strandon:)

41. 40af5f9f3b (válaszként erre: 39. - 3a35a2b906)
2008. nov. 27. 23:33

itt vagyok még:)

másfél óra??huh..

ugye nekem eleinte elég fél óra reggel,és fél óra este?:)

szerintem v.mit hasra és lábra fogok csinálni:)

meg seggre:)

2008. nov. 27. 23:30

:):):)

huuuuh..ez igen..:) TE aztán tudsz..!!

huh...nagyon izgalmas volt...:)de mire a végére értem,elfelejtettem az elejét:)

holnap reggel jövök egy füzettel és kijegyzetelem az egészet!!:)

ok..akkor 100 és 50 gramm között legyen a szénhidrátmenyiségem naponta..!?

huh..egy kicsit még zavaros..

de majd még átolvasom..és mindent leírok szép szorgalmasan:)

és akkor a reggeli torna előtt mindenképp egyek?

csak azt nme értem nagyon,hogy hogy egyek naponta 5ször..és hogy mégis 50 és 100 garmm között legyen a szénhidrátbevitelem?

huh..

na jóó!

ezt nekem is alapsan át kell majd tanulmányozni.:)

de nagyon várom,hogy lássam az eredményt:)

és REŐS LEszek:)

és nagyon köszi,hogy segítesz nekem:):)

2008. nov. 27. 23:06
ja és letoltam másfél óra súlyzózást, hasazást, meg kereken 60 perc szobabiciklit valami ultra fos amerikai tini filmre:D
2008. nov. 27. 23:06
látom nem rég léptél be:D lehet még elolvasod ma. én közben megcsinálom a kajám, szójagranulátumot áztattam be és káposztát pároltam vele össze csípás paprikával:D érdekes kaja, de nekem ez is ízlik. Asszem összesen 280kalória kb. Szójagranulátum kockában 100g-ben van 53gramm fehérje, szénhidrát kb 3gramm zsír 1,5. Szóval egy éjszakai fehérjebomba, de ma ilyen napom volt. Szénhidrátot összesen 20 grammot ettem. Úgy is érzem magam:D
2008. nov. 27. 23:02
húbazd meg:D már bocs, nem neked szól....ez iszonyat sok lett:D
2008. nov. 27. 23:01

:D ez a semmi sem számít szétzabálom magam effektus nekem is ismerős. Ilyet én is soxor toltam:D Amikor úgy gondoltam kit érdekel ha fosúl nézek ki, engem sem érdekel, együnk. Aztán meg jött a francba, de utálom magam ezt nem kellett volna. Asszem ezt tökéletesen ismered te is. :D


A drác a suliban meg olyan dolog, hogy ha belegondolsz mikor valakit szeretsz, közben nem is tetszik meg más. Pont azért tetszik meg valaki, mert egyedűl vagy és belevetíted az álmaid. Mivel nem is beszéltetek, vagy nem olyan sokat, ezért azt sem tudhatod ki ő. Lehet totál más mint ami neked jó lenne, sőt az is lehet még észre sem vennéd, hogy más, mivel ennyire egyedúl vagy. Én pont ez ellen küzdök. Mármint egyértelmű, hogy az ember társas lény, de az a legrohadtabb dolog, hogy ennyire egyedűl érzi magát, ha nincsen mellette senki sem. Ami még alattomosabb, hogyha evvel tisztában is vagyok és nem is akarom, hogy ez legyen, akkor is ez van. Leküzdhetetlen:D Amúgy meg rohadt türelmes vagyok:D Kivárom azt a csajt akit majd megint tudok szeretni, illetve akit sokkal jobban tudok szeretni és okosabban. Nem erőltetem bele magam semmibe se. Engem haverkaim szoktak csesztetni mióta lefogytam, hogy a helyemben végigmentek volna fél Budapesten. Mondjuk kezdenek totál kiismerni és megérteni az én szemszögemből, sajátjukból nem annyira. Néha kicsit fájlalom, hogy nem vagyok 100 százalékosan pasi. Mármint egy csaj szokott olyan lenni, hogy érzelmek nélkűl nem megy neki semmi sem. Evvel én is így vagyok, pedig egy pasinak asszem sosem gond megdönteni egy csajt:D Amúgy meg eleve tök mások az elképzeléseim. Megnézem ismerettségi köröm és kik mit csinálnak. Felkelnek, anyáznak, békülés, meló, haza, tv, rohadás, haverokkal tali aztán alvás. Néha szó szerint dugnak egyet. Ez volt a kapcsolat. Megnézem exem, elmegy bulizni, iszik, folyamatosan pörög, ami nem lenne rossz, de ez többnyire azt jelenti, hogy majdnem minden nap van valami buli, akár hétköznap is képesek többször is beinni. Ilyenek, hogy sport, tiszta élet, kirándulás, nagy dumálás, néha belefér egy beivás is:D, buli, értelmiségi programok is akár egy múzeum, mert néha az is jó, vagy akármennyire hülyén is hangzik de pl karácsony elött egy közös csillagvagdosás, mert igazából ettől lesz hangulata az embereknek, vagy az ilyen apróságoktól, de ameddig nem próbálják ki csak hülyének nézik azt aki csinálja.....na mindegy, ilyeneket sehol sem látok. Ja de, nővérem és a féjre "Alíz csodaországban". Na az egy jó példa milyen amikor tényleg szereti egymást 2 ember és nem csak bulizni meg kaffantani járnak össze. Mindegy, ezt az elvem sem fogom feladni, szeretem a meséket és hiszek is bennük, szerintem létezik tiszta és örök szerelem még ha ritka is mint a fehér holló. Zabbantani azért ne zabbants betegesen nagyokat, mert magaddal nem leszel megelégedve, ha olyan vagy mint amit szeretnél akkor a hozzáállásod is más lesz a dolgokhoz, minden egyszerűbb lesz mert magabiztos leszel.Amúgy is elég valószínű, hogy pont amikor görcsösen akarnál valakit akkor nem lesz semmi komoly. Amikor nem száítasz rá akkor pedig betotyog a herceg fehér lovon. Asszem a legfontosabb viszont az, hogy kb. kurvára lényegtelen hogyan nézel ki. Az a pasi vagy csaj aki azért kattan rá a másikra mert annyira tetszik neki külsőre, az egy agyatlan fasz, ráadás nem is kell tőle semmi komolyat vagy hűséget várni kattog az majd tovább másokra is:D Hacsak nem talál egy kigyúrt brad pitt dzsiándzsót magának. Aki valóban téged szeret megaz meg pont attól fog szépnek látni mert az vagy aki, viszont annak te leszel a legszebb és hidegen fogja hagyni más nő, nálad el sem tud majd képzelni jobbat. De szerintem ezt a dolgot te is ismered vagy tapasztaltad már.


Örülök, ha neked jó olvasni ha írok, pont most futottam bele egy emberbe akinek nagyon nem tetszik a stílusom:D Próbáltam magyarázni, hogy ez egy személytelen folyamat amikor 2 ember sorokból ismeri a másikat, mert léteznek szófordulatok amiket lehet igencsak negatívan is értelmezni vagy éppen pont, hogy poénosan, de azt csak a másik mimifikájából lehet kivenni, vagy ahogyan gesztikulál, viszi a hangsúlyt fől-le, esetleg látom mosolygoni. Én pedig soxor játszom a szavakkal és ha valaki nem ismer rohadt nagy tahónak lehet asszem nézni. Mondjuk néha az is vagyok ha nagyon ellenszenves emberekbe botlom, akik görcsösen ragaszkodnak valami igazsághoz és nem ismerik el hogy létezik bizonytalanság minden mögött és nem ok nélkűl. Ilyen a fogyás is, ami engem fogyasztott nem biztos, hogy mindenkit fog.


Kajázásban ne akarj ebből null szénhidráttal kezdeni, mert összeesel egyetlen nap alatt. Nem viccelek, el fogsz ájúlni. Ez egy folyamat amit szokni kell. Ezért mondtam, hogy tartsad magad 50g szénhidrát fele, és kezdj 100-al. Zöldséget annyit burkolsz amennyit csak akarsz, nem is kell számolni mennyi kalória vagy ch. Azt vedd nullának mintha meg sem etted volna. Minden zöldség olyan hogy több energia megemésztened mint amennyi volt benne. Na és ez elég sok gyümire is igaz csak nem sokan ismerik el, pedig logikusan belegondolva...Pl alma...30kalória 100gramm. Abból kb. csak 20kalória az amit kinyernél, többi emésztetlen marad és átmegy rajtad. Főleg ha sokat eszel, akkor még több marad emésztetlen:D Szóval van 20kalóriád, amit meg kell emészteni.Termelni a gyomorsavat, beindítani mindenféle biokémiai reakciót, szállítani ide-oda. Ok tételezzük fel maradt felesleg. A felesleget energia átalakítani zsírrá, nem lesz belőle egyből trutyi, az még csak szénhidrát. Végereményben marad nulla kalóriád illetve valszeg megintcsak mint zöldségnél - irányba megy el. Persze van egy rakat gyümi amire ez nem igaz, mert tényleg sok benne a ch, nem annyira rostos, nem kell annyit emészteni stb. Ami most szezon kaja mint gyümi az az alma és az tuti nem ilyen. Mindenesetre ha biztosra akarsz menni akkor diéta alatt gyümit is vond ki amennyire csak lehet. Ebben az esetben viszont érdemes valami vitamint szedni. Nem akarok reklámozni de az actival multivitamin felnőtteknek az egyik legolcsóbb és legjobb. Abban főleg vitaminből van sok, ásványi anyagokból kevesebb. Ált a multifosokkal ez szokott lenni, hogy valamelyikből több-kevesebb van benne. Abból a 30 szemes asszem 1200ft a 60 szemes 1800 fele. Egy napra egy szem. Reggel nyugodtan egyél azért valami gyümit, csak ne kilókat mert nem ismerem a szervezeted sem azt milyen dolgot eszel. ha pl banán akkor számold bele a szénhidráttartalmát a napodba. Ha tejet iszol mert kérdezted abban is van ch, tejcukor. Asszem 1 deciben kb 3-4. Vagy ez gondolom tejfüggő is. Meg elég zsíros. Én ha tejet iszom tuti alapból fél litert legurítok, de ha már vettem egy 1 lityósat akkor az egyetlen nap alatt elfogy. Millinek van egy zöld dobozos sajnos tartósítos teje, de az csak 0,5 százalékos. Túróból is ha már megy a reklámozás:D Spar nem tom van e felétek, az elég sok helyen van. Mint saját termék van spar túró zöld tégelyes, és asszem mint bio túró van feltűntetve. Mindig azt veszem bár nem a legtúrósabb az íze, nekem azért bejön. Az 0,2 százalékos, azaz a 250grammban van összesen 0,5g zsír. Az átlag zsírszegény túró az 10 százalékos de szárazanyagtartalomra vonatkozik a dolog, abban van 6,25g zsír egy tégelyben. Félzsírosban ami 25 százalékos pedig 17,5g. Diéta alatt ha szénhidrátmegvonással csinálod zsiradékot nyugodtan lehet fogyasztani napi 80 g fele is, sportolsz akkor még többet is mivel az is energia, és ha nincsen szénhidrát amivel töltve lenne minden izmod akkor hasznosúl és nem beépűl. baromi fontosak az esszenciális zsírsavak is, halat, halkapszulát vagy ilyesmiket mindenképp érdemes fogasztani. vagy oliva olaj. az is rohadt jó. De ha sütőbe teszed akkor már telített zsírsav lesz belőle a hő hatására és semmivel sem lesz értékesebb mint a mezei paraszt olaj. Teát ihatod nyugodtan, gyümi teákban van némi ch de annyira kevés hogy lényegtelen, nem oszt vagy szoroz. Nem tudom neked mennyire fontos az élvezeti érték, de gondolom az, ha néha bezabbantasz. Ilyen szempontból nehéz lesz:D, mert a jó diáta olyan dolgokból áll amik nem éppen a legfinomabbak. Mondjuk az is érdekes, ha rendes ételeket eszel, pucolódik a szervezeted és megszereted őket, ellenállhatatlan vágyat fogsz érezni egy répa elrágcsálására vagy gyümi fogyasztására. Ellenben fos ételeket eszel alultáplált leszel miközben hízol és nem kívánod az ilyen ételeket. Engem mindig csesztetnek haverok hogyan vagyok képes bizonyos dolgokat megenni és nem hiszik nekem ízlik. Mindig mondom nekik, hogy pontosan tudják miket ettem régen és hogy ezeket az ételeket kiokádtam volna egyből, de ha az ember rendesen eszik akkor pomt hogy a fost nem akarja megenni és attól undorodik picit. Arra készúlj fel, ha diéta akkor egy idő után nagyon elkezdesz majd kattogni az édességekre. Majd szólj ha már ez az állapot van és mondok pár dolgot. Amúgy ilyen alapokat szerintem akár te is tudsz mint a kúkuszos csók. Sima felvert tojásfehérje, kúkuszreszelék és édesítő. Sütőbe dobod a halmokat és kész. Kúkuszreszelékben értékes zsírsavak vannak és mivel a fehérje pár perc alatt kiválálik a tojásból ezért nem is nagyon ég meg a zsoradék része a kokusznak és még egészséges marad. Asszem egy 100grammos csomag kb 350kalória de láttam már olyat is amiben csak 240van kb. Ezeket mindig az étel hivatalos oldalán találod meg. Sok étel általánosítva van a táblázatokban. Én mindig mikor hazaértem beütöttem az aktuális márkát és megnéztem a saját weblapjukon. Már a könyökömön folyik ki melyik cuccban mi mennyi, valamit nem találsz vagy csak lusta vagy megnézni akkor kérdezz. Aztán nekem nagy kedvencem a túrótorta. Megveszed a 0,2-es túrót, de veheted a sima zsírszegényet is. Veszel kettőt azaz fél kg. Beletolod egy liter tejbe, mondjuk abba a 0,5-ösbe. teszel bele egy étkezési zselatint, nem a tortazselatint az cukrozott és felmelegíted. Belevagdalsz valami gyümit és betolod a hűtőbe. Kb 4-5 óra alatt de akár hamarabb is megdermed. Persze nem lesz olyan krémes mint amikor tesznek bele margarint is, de kb ugyan az és marha finom. Ráadás ebből lesz egy elég nagy adag. Kalóriákat nézve pedig elég kevés. Ha szénhidrátcsökkentéssel akarsz fogyni akkor mint nő olyan 1500kalória fele egyél nyugodtan, hisz abban csak 50gramm szénhidrát lesz vagy ha elérted azt a szintet akkor majdnem 0. 20gramm alá nem kell menned. Azért ne csináld amúgy hirtelen, mert agyad szénhidráttal működik és át kell állnia arra, hogy a fehérje és a zsiradék is energia adó legyen. Evvel ne viccelj mert hipp hopp eltemetnek vagy korházba kerűlsz. Nagyon sok ember nem is bírja és leginkább a kondisok csinálják ezt akik szuperszállkásságot akarnak elérni. Szerintem neked max 50-grammra lenne szabad leengedni, de inkább tartani 100 fele, avval prímán fogsz fogyni szenvedés nélkűl. 100 gramm alatt már rohadt szar érzés, bágyadt leszel az első napokban , fele annyira energikus, stb. Maradj a 100grammnál, azt pedig délelött fogyasszad el. Reggel mindig érdemes rendesen beenni, hisz egész nap ott lesz feldolgozni ami kell. van is egy mondás, hogy reggelizz úgy mint egy király, ebédelj mint egy polgár, vacsizz mint egy koldus. Ez totál igaz. Amúgy érdemes napi 5-6 étkezést beiktatni és felosztani a kaját ha van rá időd, mert akkor a legeredményesebb a fogyás. Ha nem eszel soxor akkor mindig többet viszel be, tested is érzékeli és akármennyire is keveset eszel elkezd raktározni. Ezért van az, hogy koplalással nem lehet fogyni. Izomból igen, de a zsír arányod akár nőni is kezd, mert minden energiát bemenekít, elraktároz, közben meg izomzatod leszedi. Amúgy lézetnek fehérje porok is, reggel vagy sport után baromi jóak. Én Cytogen pro 360-at szoktam venni. A legrohadtabb ízű, mivel szójafehérje van benne, kazein, tojáspor, és tejsavófehérje koncentrátum. Asszem a szója része miatt olyan fos, mert kicsit sűrű lesz, valaki nem bírja mert undorodik tőle. Nekem spéci ízlik:D Abból reggel egy kupakkal egyből beveszek. Elkavarom 4deci meleg vízben meg kicsit utóédesítek. Az kapásból 20gramm fehérje. van benne kb 4gramm szénhidrát is meg másfél gramm zsír asszem. Szóval reggel egy olyat bekavarok 4deci vízbe és belerakok egy kupak zabpelyhet, vagy mostanában platnira rakom és a teljes kiörlésű búzadarát rakom bele és kb kását főzök belőle. Egy kupakban kb asszem egy olyan 30gramm szénhidrát van, azaz közel 50gramm teljes kiörlésű búzadara van benne. Na de ez is olyan kaja amit sokan meg nem ennének mert fos az íze szerintük. Én imádom. Ha n em fogyózom akkor simán belerakok a vízbe 100grammot és mézzel édesítem édesítő helyett. De a 0.5-ös tejbe is teheted majdnem olyan íze lesz mint a tejbegríznek, annyit a külömbség, ha épp nem fogyózol, akkor ettől marha nehezen fogsz elhízni. Nagyon sokat meg lehet belőle enni para nélkűl. Fogyózásnál azért érdemes evvel is vigyázni. ááá.....most rákattantam erre:D de ennék....tejbe bele kis mazsolával és kókuszreszelékkel. uhhh...:D iszonyat jó ízű.....zabpelyhet is vehetnél. Ha leszedted amit akartál az is olyan étel lesz amiből lehet többet enni mintha sima lisztet ennél, mert ultra nehezen hízlal. Marha sok benne a rost, lassan szívódik fel, stb. A napi 100gramm szénhidrátot szerintem úgy osszad be, hogy edzés elöttre is legyen egy nagyobb adag meg utána is. A legjobb a reggeli mozgás lenne. Akkor utána megehetnéd a 70 százalékát ami kb 100 gramm rízsnek felel meg. Aztán délben a maradékot ami 50gramm rízsnek felel meg. Persze mellette mindig mehetne hús, hal, túró stb. Ha tojást eszel akkor vedd figyelembe hogy a sárgájában marha sok a fehérje. én ált fehérje részét eszem meg és sárgájából max 1-2darabot. Amúgy túl drága. Eddig a legolcsóbban akkor jöttem ki, ha szójagranulátumot vettem, fehérjeport amit írtam, túrót, kevés halat. Sajna csikre kilója átlag 1800fele. Marha drága. Ha azt nézed fogyózás alatt érdemes napi 200gramm fele enned ha sportolsz is, akkor az napi 800gramm csikrének felelne meg. Plussz eszel egy kis zabpelyhet zöldségeket reggelire gyümit és máris elment napi 3000ft kajára. Lencse jó kaja még nagyon....najó meg még sokminden:D De lencse asszem 500gramm 280ft a közértben piacon lehet sokkal olcsóbb nem tom. 100gramm lencsében van 50gramm szénhidrát, de keményítő féle:D meg 27gramm fehérje. Zsiradék minimális másfél gramm fele lehet. Ja és alacsony a glikémiás indexe, lassan szívódik fel, azaz megintcsak nem egy hízlaló dolog, csak akkor ha kilószámra eszed feleslegbe. Hüvelyeseket úgy általában mint ez vagy bab, sárgaborsó, nyugodtan egyed. Nah befejezem mert nem nagyon fog kiférni ez az egész:D

2008. nov. 27. 20:35

és szerintem veszek grill csirkét..és azt beosztom több napra..

de zöldséget ehetek hozzá ugye?:)

uborkát?azt nagyon szeretem..:)

huuu tényleg bocsi:)

csak nagyon lelkes vagyok:)

2008. nov. 27. 20:33

na de holnap:)

KEZDŐDIK..!!a minden napi torna:):)és izomfejlesztés..:)

holnap mit reggelizhetek?

és ebéd..??

az a gond,hogy még egy picit beteg vagyok..

és nagyon megszoktam,hogy minden nap gyümölcst eszem..

mert,hogy egészséges..

meg az utóbbi napokban mézes teát is ittam

holnap kezdhetem a napot egy Activia mézes joghurttal???:)

és teát ihatok simán,édesítés nélkül?

jaj ne haragudj..

bombázlak kérdésekkel:)

2008. nov. 27. 20:30

:)

egyébként(jó most ez furán hangzik)de én nagyon szívesen olvasom ha van v.mi problémád:)

segíteni nem biztos,hogy tudok:)

de nagyon nagyon szívesen végighallgatlak:)

persze..gondolom,hogy fórumba nem írod le,hogy mik gyötörnek belül:)

meg nem is nekem fogod elmondani..akit nem is ismersz..és gondolhatod magadban..hogy minek mond el egy tapasztalatlan,18 éves tini lánynak a gondjaid..:)

2008. nov. 27. 20:24

:):):)

nagyon jó olvasni amiket írsz:)

és tényleg nagyon sok kitartást az életben!:)

nem is tudom mit írjak,hisz belegondolni,elképzelni is szörnyű amin Te keresztülmész...:(

nekem is a nővérem szenvedett autóbalesetet..

szerencsére még él,bár maradandő sérülései vannak...

elég komolyak..


ment át az úttesten..és elütötte az autó..és a jobb oldalát találta el..

és nagyon megsérült,a jobb oldali csipő meg egész láb.

2-3 éve történt...

nagyon nagy sokk volt mindannyiunk számára..

sokáig feküdt a kórházban..


és..élete végéig ezzel kell élnie..

járni tud,bár egy picit sántit,bicajozni is tud..

futtni már kevésbé..

és nagyon gyorsan elfárad..

meg fájtatja is sokszor a csontjait..

neki is sokat kéne lassan,fokozatosan mindenféle gyakorlatokat végeznie..

de Ő még lustább ilyen szempontből mint én:)


de én most tényleg nagyon határozottan döntöttem..

és holnaptól nekivágok..

nagyon kevés szénhidrátot fogok enni...

és azt amit írtál mindent úgy csinálok:)

egyébként azt szeretném,hogy 2 hétig teljes szénhidrátkihagyást csináljak..

akkor mit szabad egyek??

hal,hús,tej?

és gyümölcsöt akkor nem lehet?

mert abban is van szénhidrát...meg cukor..


ma egyébként telezabáltam magam..

ráadásul este..

:/

és annyira megijedtem,hogy soha nem leszek olyan amilyen szeretnék lenni:/

de minden tőlem függ..

és csakis kemény elhatározás kérdése..:)

és jó,hogy itt vagy:)

mert Te sokat tudsz nekem segíteni..:)

ha persze nem unod:)

és tényleg Karácsonyig ez lesz:)


mert lassan nekem se az a cél,hogy fogyjak..hanem hogy széppé tegyem a testem

csak azaa baj,hogy nagyon nem tudom tartani a súlyomat:/

de igenis meg fogom csinálni..:)!!

ráadásul..

sokszor azért is bánatos vagyok..mert nincs barátom..és már nagyon hiányzik,hogy v.ki mellettem legyen..

most tetszik egy srác a suliból..

de..áá..nemhiszem,hogy tetszem neki..

és..együtt járunk egyébként egy szolfézs meg összhangcsoportba...

és nem is nézett rám..meg stb.

és ez anniyra rossz..

:)

az ha tetszik v.ki..és nem tudod eldönteni,hogy Te tetszel e neki..

kezdeményezni..meg félek:)

és nem is tudom,hogy lehetne..

mert nem akarok hülyének kiesni:)

és sokszor(mint ma is)

hazajöttem..és telezabáltam..mindent..ÖSSZE-VISSZA..

azzal az indokkal,hogy én úgysem tetszem senkinek..és akkor mért vonjam meg magamtól a kaját..

de..

ERŐS LESZEK!!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook