Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
213. Catherine.hsz (válaszként erre: 205. - Annamary84)
2010. aug. 19. 11:10

Engem anyósom már alapból utált, így ez nem rontott a viszonyunkon. Szerencsére 150 km választ el tőlük, így mi döntünk, hogy mikor megyünk.

A férjem pedig egyetért a nevelési elveimmel, így már az elejétől kiáll mellettem. Mindenben. Ezért nem tudta anyósom tönkretenni a kapcsolatunkat. Pedig próbálkozott rendesen.

Ne Neked legyen rossz érzésed az ilyen helyzetek miatt. Anyósodnak kellene inkább elgondolkozni azon, hogy mit tesz.

Egyébként anyukám is sok dolgot zokon vett eleinte. Anyósommal egymás vállán sírták el a bánatukat. De mára már megbékéltek. Vagyis inkább elfogadták a helyzetet.

212. lola81 (válaszként erre: 156. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 11:06
Lehet naív vagyok, de nem gondolnám, hogy pár zöldség megpucolása, párolása és turmixolása olyan nagy kunszt lenne, de ha Te ettől érzed magad szuperanyunak szíved joga.
211. Catherine.hsz (válaszként erre: 209. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 11:03

Rosszul fogalmaztam.

Nem konkrétan Rád gondoltam, hanem általánosságban. Csak arról jutott eszembe, amit Te írtál.

210. lola81 (válaszként erre: 190. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 11:01

Sajnálom, hogy ennyire kiborított a véleményem. Kinek a pap kinek a papné!

Ja egyébként a melanin a bőr festékanyaga a melamin pedig amire valószínűsítem gondoltál egy műanyag pontosabban műgyanta!

Mielőtt elbagatelizálod a vegyszerek hatásait ajánlom nézz utána pl.: a DDT-nek! Hasonló bármikor történhet...

209. f8db0709b8 (válaszként erre: 199. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 10:52
Én egy szóval nem említettem,hogy a piacon vásárolok bio cuccot:)
208. tündér74 (válaszként erre: 197. - Weberkitti)
2010. aug. 19. 10:48
Én is tartok attól, ha hosszabb ideig lesz fiam valamelyik nagyszülőnél, vagy rokonnál, akkor adni fognak neki olyan ételt vagy édességet, amit én még nem szeretnék adni és es
2010. aug. 19. 10:45
sztem ez nagyon undorító
2010. aug. 19. 10:45
Ennek az eredménye az lesz hogy mindent elkövetnek a hátam mögött amit én nem szeretnék, csak azért hogy engem bosszantsanak, és ez már ma is így van...ha nem látom, ha nem vagyok épp abban a helységben már "rosszalkodnak"...
205. Annamary84 (válaszként erre: 202. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 10:43

HÁt igen, én is próbálok az elveim mellett kiállni de egyelőre úgy tűnik csak azt érem el vele, hogy utálnak, miszerint én semmit sem engedek és túl anyatigris vagyok...:(

A másik nagy baj, hogy a szerelmemet, a gyerekem apját kényszerítik abba a helyzetbe, hogy anyja és párja között igazságot tegyen vagy kiálljon mellette, és persze egyértelmű hogy mindig én mellettem áll, de nekem sokkal jobban fáj, hogy miattam kerül ilyen helyzetbe...

204. weberkitti (válaszként erre: 202. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 10:38

Nehéz úgy kiállni, hogy nem vagy ott. :( Mert persze az ember háta mögött kezdik. :(

Nagyon ügyes voltál, hogy ennyire résen voltál. Én azt hittem megbízhatok bennük.

203. Catherine.hsz (válaszként erre: 177. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 10:35

Biztos hogy a mamád soha nem volt allergiás?

Vagy csak nem vizsgálta soha senki?


Egyébként nem csak tej allergizál. Sok más étel is. De valóban nagy szerepe van az allergia kialakulásában a környezetszennyzésnek is, a vegyszereknek, és sok esetben a túlfertőtlenítésnek.

202. Catherine.hsz (válaszként erre: 197. - Weberkitti)
2010. aug. 19. 10:29

Nálunk is nagy harc volt a nagyszülőkkel (inkább anyósommal) a csoki és édesség miatt. Ő sem értette, hogy miért nem adunk a gyereknek egyáltalán édességet 2 éves koráig. Cukrot sem tettünk az ételbe, helyette juharsziruppal édesítettem.

Ma már 4 éves múlt. Eszik édességet. Szereti is. De 2-3 kocka csoki éppen elég neki egyszerre, ha kér. (Ez is hetene egyszer-kétszer fordul elő maximum,néha pedig hetekig semmi.) De számára édesség az itthon összekevert túró-tejfö-gyümölcs is. Vagy a palacsinta.

És többször előfordult már, hogy szülinapi buliban az asztalon felhalmozott édességek helyett ős a gyümölcsöt választotta. Mert azt szerette meg az első két évben. Ha aszalt gyümölcsöt eszik, az is édesség számára. De mégis egészségesebb, mint a csoki. Cukrot pedig még nem szopogatott soha. Nyalókát is csak azt, amit mikulásra kapott ismerősöktől. (Aakiknek még nincs gyereke.)


Én mindenkinek csak azt tudom javasolni, hogy álljon ki a saját elvei mellett.

Én a nagyszülőknek mindeig azt mondom, hogy nekik is volt gyerekük akit felneveltek, megtették a dolgukat. Az én gyerekeimet én szeretném felnevelni, úgy, ahogy én jónak látom. Ők sem rajongtak érte, ha mások mondták meg mit tegyenek.

Voltak harcok eddig is , és lesznek ezután is. Ilyen az élet.

De nem szeretném, hogy a gyerekeimbe már most "beprogramozzam" a felnőttkori elhízást. Hiszen nagyon sok betegségnek ez az alapja.

201. a9e1c02a7b (válaszként erre: 197. - Weberkitti)
2010. aug. 19. 10:24
Szörp?! :( Tartósítószerrel, színezékkel, mesterséges ízesítőkkel... Hajjaj!
200. weberkitti (válaszként erre: 193. - F65231edcb)
2010. aug. 19. 10:20
Én pl mindent csak a szezonjában kóstoltattam vele. Nem vettem üvegest, vagy fagyasztottat csak mert már lehet adni, de még nincs szezonja. Lizinek is lehetett volna már adni a gesztenyét, meg a sütőtököt javában, de még nem volt, így addig kapott mást. Plussz, én soha nem kevertem a ygyümölcsöt a főzelékbe, mert úgy én sem enném meg. Valaki meg azért csinálj, mert úgy édesebb a kaja, és úgy talán elfogadja a baba. Ha édes kellett vettem édesburgonyát. :D
199. Catherine.hsz (válaszként erre: 190. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 10:19

A bébiételben az üvegdarabok igen kis százélakban fordulnak elő. Inkább tízezreléknek modanám. Ezzel szemben a zöldség és gyümölcs amit a piacon veszel sokkal nagyobb százalékban szennyezett vegyszerrel.

Csak az utóbbi nem hírértékű, mert megszokott dolog, míg az előbbi botránygyanús.


Olyan ez, mint a repülés. Mindenki fél tőle, hogy lezuhan a gépe, mert egy repülőszerencsétlenség mindig hír, azt megjegyezzük. Az autóbalesetekre már fel sem emeljük a fejünket. Az autóba mégis szinte mindenki félelem nélkül ül be. Pedig százalékos arányban sokkal többen halnak meg autóbalesetben, mint repülőszerencsétlenségben.

2010. aug. 19. 10:13

Ha baba csak anyatejet kap, akkor 6 hónapos koráig nincs is szüksége semmi másra. Sem egy kis almalére, sem őszibarackra... Az anyatejben minden benne van, amire egy ilyen korú babának szüksége van. Ráadásul olyan adagolásban, hogy meg is tudja emészteni. Nem is beszélve arról, hogy nincsenek benne méreganyagok, vegyszerek...

Hat hónapos korban el lehet kezdeni a kóstoltatást. De ésszel. Azokat a dolgokat, amit a védőnő is javasol.

Az álatlunk fogyasztott ételekkel ráér még jó pár hónapig. Nekik először az ételek valódi ízét kell megismerni fűszerek nélkül. Nekünk ez ízetlennek tűnhet, de ne akarjuk elrontani már az elején.

A nagyülők tipikus hozzáállása, hogy mi már mindent ettünk két hónaposan is... Biztos? A memória olykor elég csalóka. És az is érdekes, hogy ma a lakosságnak igen nagy százaléka allergiás, táplálkozási zavarokkal küzd, túlsúlyos. Ezek nagy része mind erre vezethető vissza.

A házilag készített ételeknél pedig érdemes odafigyelni a nyersanyagokra. Akinek saját kertje van és ott termeli a hozzávalókat az szerencsés, mert tudja, hogy van-e benne vegyszer. Akinek pedig nincs? Vegyen biot, ha megteheti. Főleg sárgarépát. Ha nincs rá lehetősége, akkor bébiételt. Az ellenőrzött.

Szerintem ennyit megér, hogy a gyermekünk 30-40-50 év múlva is egészséges legyen.

197. weberkitti (válaszként erre: 174. - Tündér74)
2010. aug. 19. 10:11

Mázlista! Én bármennyire is nem engedtem senkinek, hogy édeset adjon a lányomnak, amikor nem voltam vele azzal tömték. Persze utána alig evett, mert csak az a szar édes kellett neki.

A másik nagy kedvencem a nyalóka! A világ legundorítóbb találmánya. Tuti a fogorvosok találták ki! :D

2010. aug. 19. 10:11

Anyós 70 én 26...gondolom ez a legnagyobb probléma..nehogy már én 26 évesen eldöntsem vagy egyáltalán el tudjam dönteni, hogy mi a jó a lányomnak és hogy mivel szeretném táplálni...:(

Mert én ehez nem értek mert fiatal vagyok és nem volt még gyerekem. Neki volt! Kettő! Mégis mikor megszültem a lányom, 1,2 hónaposan a térdére ültetve lovacskázott vele !!!! Könyörgöm, és amikor szóltam hogy azt nem kéne mert tönkre megy a gerince vérig volt sértve...

195. Annamary84 (válaszként erre: 175. - Cicus62)
2010. aug. 19. 10:08
Hát ez az! Sajnos nálunk már odaáig fajult ez a beleszólok dolog, hogy botrány van a családban...miszerint persze én semmit!! nem engedek nekik a gyerekkel kapcsolatosan..és itt az egyik legfőbb a kaja..mert persze neki már csirkecombot kéne szopogatni...a másik, hogy oktalan ölben való rázogatást senkinek sem engedek...de nem is szereti a lányom! És ettől anyós teljesen kivan...én vagyok az utolsó szemét....
2010. aug. 19. 09:52

nem fogadta el Máté sem a visszaolvasztott tejet, sem a tápszert.

ez kimaradt az előző hozzászólásomból.

2010. aug. 19. 09:51

Máté 5 hónaposan ismerekedett meg először az alma levével, de csak szigorúan pár cseppet kapott. Majd pát nap múlva újra pár cseppet, majd pár nap múlva ismét többet. Majd jött az almapüré és a barack, de a barackkal is ugyanúgy végigzongorázva a fokozatos hozzászokást, mint az almával.

Máté még mindig szopizik, nálunk nagy probléma volt, hogy amikor kevesebb volt a tejem, sem a visszaolvasztott anyatejet (kb 40 zacskó 250ml.-s anyatej figyel még a fagyasztóládában) sem a tápszert. Ezért a védőnővel arra a megoldásra jutottunk, hogy kezdhetem a főzelékekkel a kóstolást.

Mivel már 6 hónapos elmúlt, kóstoltatom vele a krumplit és a sütőtököt is. Mivel nincs szezonja a sütőtöknek, ezért üveges bébiételként kapja és imádja! A krumplit is eszegette, de ugye elég ízetlen. Ma kipróbáljuk a főtt krumplit az üveseges sütőtökpürével.

Természetesen olyan ételeket nem fogok megvenni üvegesben, amit itthon is megcsinálok, pld, alma barackkal, vagy alma krumplival.

Mivel 6 hónapos, itt le is zárult a neki adható ételek listája. Illetve nem, még a sárgarépa hátravan, majd jövőhéten megkóstoltatom vele:))

Hála égnek, nálunk nem szól bele anyós sem, sőt ő étteremvezető és nagyon is tisztában van azzal, hogy jó, ha 6 hónapos koráig szinte csak anyatejet kap a Baba-

Máté eddig nem étkezés helyett kapta a gyümölcsöt, hanem 2 szoptatás között.

Most egy szopi van kiváltva, a délután 4 órási, mert akkora rendszerint nagyon kevés volt a tejem. Így viszont estére sok tejem van:)

Az igény szerinti szoptatás szép dolog, nálunk is az van, de mi is a kötelező 3 óránkénti szoptatással kezdtük, de ez már más tészta, megvolt az okunk rá...

A lényeg: Andi, olvass utána, kérdezd meg a gyerekorvosodat, védőnődet és úgy döntsd el, mit adsz a gyermekednek.

Az idősebb generáció nem akar rosszat, csak nekik még mást sulykoltak és akkor más irányelveket fogadtak el. Azt viszont nem tudom megérteni, hogy miért kell partizánkodni a szülő háta mögött és mindenféle, a korának nem megfelelő étellel etetni.

Ezt viszont meg lehet és meg is kell beszélni az idősebbekkel.

192. a9e1c02a7b (válaszként erre: 189. - Scara.bosco)
2010. aug. 19. 09:43
Az AntalValira gondoltam, de a cosmio is igaz. :-) Ott még a nevem is ez.
191. scara.bosco (válaszként erre: 187. - A9e1c02a7b)
2010. aug. 19. 09:37
hoppá, a cosmio :-).Megvagy. t.bernadette-ként ismersz :-)
190. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Lola81)
2010. aug. 19. 09:36

Egyébként lehet bio cuccot venni,csak tudni kell hol lehet beszerezni!(ez nem Neked szól)

Őszibarack,vegyszer

bébiétel,üvegdarabok

tápszer,melanin

melyik biztonságosabb?......

189. scara.bosco (válaszként erre: 187. - A9e1c02a7b)
2010. aug. 19. 09:36
lehet:-) . Én többnyire antalvaliéktól, cosmio-tól, és jomtom-tól.
188. f8db0709b8 (válaszként erre: 184. - 2e0264df59)
2010. aug. 19. 09:34
Semmi baj:)
187. a9e1c02a7b (válaszként erre: 186. - Scara.bosco)
2010. aug. 19. 09:30
Szerintem mi egy helyről művelődünk. :-)
2010. aug. 19. 09:27

Jaj de imádom ezt a bezzeg az én időmben dumát. Igen, én is szoktam mondani, hogy mi is felnőttünk bizonyos dolgok nélkül, mégis élünk. De ma már sajnos semmi sem az, aminek látszik.

A sajt nem sajt, a gyümölcs nem gyümölcs. Az élelmiszerek jó részében már semmi sincs, aminek eredetileg lennie kellene. Minden porból van, és benne van a fél ABC. Ilyenkor mindig Majka az űrkiscsaj jut eszembe, amikor kinyomták azt a zselés izét, és felbukkantak benne a kolbászok, gyümölcsök, kenyér stb. Sajnos nem állunk olyan messze ettől sem.

Ahogyan mondják, az ablaktisztítóban "valódi" citrom van, az ételben meg citrom aroma. Én is főztem a gyerekeknek, de volt néhány bébiétel. Kell valami, amit csavargáskor lehet adni a babának. Főleg ebben a melegben biztonságosabb egy zárt bébiétellel grasszálni, mint egy üvegbe zárt házi főzelékkel. Igaz, a fiam csak egyfélét evett meg, a lányom meg egyet sem :-).

Sajnos a zöldség, gyümölcs sem biztonságosabb. Ízetlen, agyontartósított, vegyszerezett. ( és tuti nincs messze, amikor elfogadják a génmanipulált élelmiszereket is az Unióban, mert bizonyos cégek nagyon nyomják. NA attól mentsen meg minket a Nagyfőnök odafönt.) És még az sem garancia, ha a mamitól veszed a piacon, mert ők aztán mindent rápermeteznek, amit otthon találnak. Tisztelet a kivételnek.

Igenis el kell olvasni azokat a nyomorult címkéket, és bizony meg kell tanulni néhány óhéber nevű alapanyagot, amit biztosan nem akarunk viszontlátni az ételeinkben, tisztálkodó szereinkben. Sőt, sehol sem. És felhívnám a figyelmeteket a bioboltokban is az óvatosságra. Természetesen, ami biominősítést kapott, azzal nem kell foglalkozni. De van sokféle baromi természetes szappan, izzadásgátló, növényi ez az. Sokszor még a boltos sem tudja, de gyakori, hogy jó hatóanyagokat szemét alapba tesznek. Akkor megette a fene az egészet. És mi bevesszük, hogy gyógynövényes, mert azt írták rá. Nézzetek meg egyszer egy INCI-t. Az összetevőket a mennyiség függvényében kell feltüntetni, csökkenő sorrendben. HA van is benne hatóanyag, mindig a sor végén kullog, és elől az olyan szépségek, mint glycerin, EDTA, SLS stb.


A savanyított tejtermékeket nyugodtan fogyaszthatja a baba is, ahogyan a tejcukor vagy tejfehérje érzékenyek is. Egészen más formában vannak jelen ezek az anyagok pl a joghurtban kefirben, mint a tejben.

185. bettike2007 (válaszként erre: 182. - A9e1c02a7b)
2010. aug. 19. 09:24
Igen de ha választhatok inkább házi tejet forralok mint boltit mert azt tudom mi,de igen ördögi kör az én lányom tápszert eszik,de nem tudom meddig..
184. 2e0264df59 (válaszként erre: 176. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 09:23
bocsi, nem tudtam/tudom az egészet elolvasni. Kicsit belebonyolódtam ebbe a mivel teszünk a legjobbat a gyereknek dologba, aztán ez a mondat megragadott. Mindenféle rosszindulat nélkül írtam amiket írtam.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook