Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tartható fenn a szoptatás, hozzátáplálás mellet? Kislányom 8 hós, idáig szinte csak szopis volt, mióta kanalazunk tejem alig van:( fórum

Hogyan tartható fenn a szoptatás, hozzátáplálás mellet? Kislányom 8 hós, idáig szinte csak szopis volt, mióta kanalazunk tejem alig van:( (tudásbázis kérdés)


1 2
43. newlife101 (válaszként erre: 18. - Tarcalibetty)
2012. jún. 11. 12:59

Ebben a hozzászólásodban látom, hogy írod átalussza 7 hetes kortól az éjszakát.

Hát ez nem tett jót a mellnek az biztos.


Én azt csináltam, hogy odavettem magamhoz, és mindjárt többször evett éjszaka..

Így még azt is meghallottam, ha csak forgatta a fejét, keresve a mellet. A kiságyában ezt nem láttam azelőtt, így általában ő is aludt tovább...

42. tarcalibetty (válaszként erre: 39. - Ezti)
2012. jún. 1. 14:03

szia!

Próbáltam csak úgy fejni, hogy ne feszüljön és beálljon a kereslet kínálat.Eleinte nem is fejtem mert eleve a kereslet-kínálat beálltára vártam.De egyszerűen hiába próbáltam csak minimálisat fejni nem állt be nálalm a dolog.Volt hogy úgy éreztem nem feszül nem csomós és reggelre olyan lázam lett hoggy csuda...

Antibiotikumot csak akkor szedtem mikor lázcsillapítók hada mellett sem ment le a lázam:(

2012. máj. 27. 11:00
Illetve rosszul mondom, ha esetleg sebes a melled azért is gyulladt lehet....
40. newlife101 (válaszként erre: 37. - Tarcalibetty)
2012. máj. 27. 11:00

Nekem is volt begyulladva, nekem az miatt alakult ki, mert erősen indult a tejbelövellés, aztán a mellbimbóm lapos formájú, az újszülöttek még nehezen tudják így bekapni, kiszívni, kicsúszott folyton a szájából.....

Hiába fejtem, 5 perc múlva kőkemény lett.

Antibiotikum nekem hatott, igaz én sosem szoktam szedni, és ezért is segített gyorsan, aki többször beveszi erre-arra, annak megszokja a szervezete, nem úgy használ...

Utána csökkent a tej, de aztán már a baba is erősebb volt, nagyobb, és így szépen megnövelte magának a mennyiséget, plusz a puha mellből már jól ki tudta szívni.....


Gyulladás mindig azért van, mert nem jön ki a tej...nem szív ki annyit, illetve tényleg egyfolytában fejni kell.

Ja meg a másik, igény szerint szoptatni, az a jó, ha éjszaka sem telik el sok idő szoptatás nélkül, az 5 óra az már a maximum, ami teljen el.

39. Ezti
2012. máj. 27. 06:51
Nekem ha lenne tejem, szoptatnèrk Betti bicsi a vÉleményt. Most akkor az a baj, hoy túl sok a tej! Mert nem értem tisztán. Ha fejsz mindig csak annyit hogy ne feszüljön, pár pukpa, akkor beáll a kereslet kínálat bem?
38. 08f14c3a49 (válaszként erre: 37. - Tarcalibetty)
2012. máj. 26. 17:17
Ha a fiad ne igényli, nagyon nehéz, tudom, de fogadd el. Egy korszak lezárult. De egy új is elkezdődött.....-)
2012. máj. 26. 15:26

Köszönöm a bíztató szavakat.Nem tudom ezek nélkül hogy élném túl.Bár reggel úgy látszott Gergőnek nem hiányzik a cici délutánra mégis rájött hogy ez azt jelenti nincs több cumizás..

A baj az hogy nem gondoltam hogy ennyire szívén viseli a dolgot, főleg mert az elmúlt időszakban csak szenvedtünk..

Most cumisüvegből próbáltam neki adni tápszert keverve egy kis fagyasztott anyatejjel...Nem nagyon jön be neki...Próbálok az arányokon változtatni.

A gond az hogy megint elbizonytalanodtam..szoptassak inkább mégis?

Vagy legyek erős..úgyis csak az első pár nap nehéz?Beszéltem a dokimmal, ő azt mondta döntsem el én, de nem garantálja hogy nem gyullad be újra a cicim...Kérdeztem van e valami köztes megoldás...Gondoltam arra, hogy nem veszem be a tejelapasztót és akkor holnaptól szoptathatok..és megpróbálom a homeopátiás bogyót..urtica nem tudom micsodát...az jár a fejemben hogy ha attól csökkenne a tej..talán Gergő magától teljesen leállna a szopival...és talán nem lenne ennyire kiborulva:S

2012. máj. 26. 13:28
Kérlek, -tapasztalatból beszélek- ne görcsölj. Elismerés jár neked, hogy 8 hónapig tudtad szoptatni a gyermeked. A természet mindenkinél másképp működik. Nekem 4 hó adatott meg, és próbáltam homeopátiát, gyógyteát, mindent. Az egész arra volt jó, hogy nem maradt semmi pénzem, és főleg önbecsülésem.Persze most az a trend, hogy minél tovább szoptassuk a babust-ez jó is, csak ha hormonálisan nem megy, akkor ki mondja meg, hogy ne erőltesd, és ne gyötörd magad.Max.én, a nagy büdös senki a netről. Hidd el, az a babóca már megél a vegyes tápláláson is, némi kiegészítő tápszerrel. Sokkal fontosabb az, hogy Te ne őrlődj, mert minden mozdulatodon érzi.Minden jót Nektek
35. Ezti (válaszként erre: 33. - Tarcalibetty)
2012. máj. 26. 12:47
Betti: szép családod van:) ne idegeskedj! Örülj nekik! Jó mama vagy, ha nem lennél ezekkel nem is törődnél:)
34. Ezti (válaszként erre: 32. - Tarcalibetty)
2012. máj. 26. 12:45

Szívből sajnálom:(

Ilyen szopi-stop nekünk is volt többször. 1,5-2 hét volt max. ilyenkor vagy foga rengeződött/bújt, vagy nekem mensim volt és nem ízlett a tej. De mindig rendeződött. Remélem ezen a mostani holtponton is átlendülünk.

Neked minden jót!

33. tarcalibetty (válaszként erre: 28. - Liimo)
2012. máj. 26. 12:36
3310 grammal
32. tarcalibetty (válaszként erre: 30. - Ezti)
2012. máj. 26. 12:33

De gondoltam...',5 hónapja mikor elkezdtünk kanalazni..vagy két hónapja nem is tudom, még aliig evett inkább cicit kért.De aztán egyik napról a másikra elutasította a mellem.Hiába próbáltam szoptatni egy kicsit szopizott aztán befeszítette magát és üvöltés..Volt hogy egy órán keresztül próbáltam mellre rakni..mindent bevetettem csendes környezet besötétített szoba, de semmi nem volt jó.Ezért adtam neki inkább szilárdat(másfél-két hétig szenvedtem előtte vele).Végül a szilárdat szívesen fogadta..és helyreállt a béke.


A mellgyulladás pedig nem a hozzátáplálás óta fennálló probléma.%5 napos volt a babám, mkor először begyulladt a mellem.39-40 fokos lázam volt még a kicsit se tudtam ellátni rendesen nem hogy az örökmozgó két évesem.Kaptam antibiotikumot, ami nem hatott...tucatszám szedtem a lázcsillapítókat.

Napi6-8 lázcsllapító és az antibiotikum mellet sem ment a lázam 38,5 alá..végül kaptam másik antibiotikumot.Ez bevált..de utána hol az egyik hol a másik mellem pirosodott be.Folyton káposztalevelekkel aludtam..ezután még 8 doboz antibiotikumot kellett szednem.Hozzáteszem antibiotikumot csak akkor szedtem, mikor már 38 fok feletti lázam volt.

Az első mellgyulladás után felhívttam egy szopttatási ttanácsadót, hogy segítsen nézzze meg hogy mi lehet a gond...a hölgy nevétt direkt nem írom le, de ott kezdte hogy engem okolt a mellygulladásrt.Idézem:Mit csinált hogy begyulladt a melle?

MAjdnem válaszoltam hogy hát szoptattam..végül egy nővér megnézte a mellem.Azt is megnézték hogy teszem mellre a babát és azt mondták azzal nincs gond...

A korábban említett "kedves", de híres zsoptatási tanácsadó javaslatára próbálkoztam azzal, hogy beálljon a kereslet-kínálat de ez nállam nem akart bevállni...estére olyan kemény lett a mellem ha nem fejtem ki a felesleget, mintha kövek lennének benne...Szóval a hozzátáplálásig úgy nézett ki a szopatás hogy szoptattam fejtem borogattam, gyógyszert szedtem.


Még mindig azon gondolkozom mit ronthattam el, annak ellenére hogy ezer helyen jártam, 100 emberrel beszéltem...

Szörnyen megviselt lelkileg az is hogy nem szoptattam ma már...de a picúrom eghyáltalán nem volt kiborulva.MÉgis valahhányszor meglátom azt kívánom, bár minden rendben ment volna és szoptathatnék még..Nem tudok sírás nélkül erre gondolni..

Az én esetemben azonban a sok gyulladás és a szervezetem állapota orvosilag indokolta a szoptatás befejezését..arról nem is beszélve, hogy a babának sem volt jó hogy folyton gyógyszert szedtem..

2012. máj. 26. 10:38

[link]


Nekem még ezt írták...amúgy nálunk még odébb van...


A hozzátáplálás lényege (ahogy a neve is mutatja), hogy a kiegészítő ételekkel fedezzük a babának azt az energia- és tápanyagszükségletét, amit féléves kor után esetleg az anyatej önmagában nem fedez. (ld. kép)

Ha a kislányának nem a szoptatások kiváltására, tehát nem a szoptatás helyett, hanem a szoptatások után kínálja az egyéb ételeket, akkor az anyatej mennyisége nem csökken (vagy legalábbis nem rögtön). Az egyéb ételek bevezetését amúgy is igen kis mennyiségekkel érdemes kezdeni, fokozatosan emelve a mennyiséget. Természetesen ügyelni kell arra, hogy ne vezessünk be a baba étrendjébe hirtelen, nagy mennyiségű szilárd táplálékot akkor sem, ha szívesen fogadja, mert az valóban túl gyorsan leépítheti a szopásokat és ez nem cél.

Gyakoribb azonban, hogy a jól szopó kisbaba 6 hónaposan még nem fogadja el a szilárd ételeket vagy legfeljebb kis mennyiségben. Ez azonban egyáltalán nem probléma. A babák fő tápláléka egészen egyéves korig vagy akár azon túl is, az anyatej, ami több energiát és tápanyagot tartalmaz, mint a gyümölcsök és főzelékek. A babára rá lehet bízni, hogy mikor szeretne szilárd ételeket is enni, az édesanya dolga csak az, hogy kínálgassa

30. Ezti
2012. máj. 26. 09:55

Sziasztok!

Én vagyok a fórumindító

Szóval Betty arra nem gondoltál, hogy nagyon tele van a kis hasa folyton ezzel a rengeteg kajával ès ezért nem szopizik?

Ezek hatalmas mennyiségek, nem csodálom, higy nincs hely a pocijában.


Nekem Lujzus 2x eszik szilárdat, 1x gyümi 1 főzi, mellette 5 szopi, ebből 2-3x rendesen ki is eszi.


Én nem apasztanám el, az a kicsi ami van is benne neked, sokáig védettséget adna a betegségekkel szemben. (de enm akarok beleszólni , bocsi csak én ezt tenném)


Én most tejserkentőt szedek inkább, meg a szilárd kaját vettem vissza és azok helyett is nellre teszem. Remélem ez ek bevàllnak. Többet már nem tudok tenni:(

29. Peggy73 (válaszként erre: 18. - Tarcalibetty)
2012. máj. 26. 08:21
Szerintem is jól csinálod, a babád igényeire figyelj, és ne foglalkozz az esetleges negatív vélményekkel! :)
28. Liimo (válaszként erre: 27. - Tarcalibetty)
2012. máj. 26. 06:28
akkor jol lattam, h nem egy vasgyuro a picid.:) hany kiloval született?
27. tarcalibetty (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2012. máj. 25. 23:13

1,5 hónapja kezdtük a hozzátáplálást..kezdetben csak nagyon keveseket evett...50 grammokat alkalmanként.Majd este evett hirtelen többet mondjuk úgy 150 gramm körül...és aztán nőtt a mennyiség..Gergi baba 7, 5 kg.

Eleinte próbáltam minnél többet mellre tenni, de szegénykém csak üvöltött az éhségtől, főleg este volt hogy már majd elájult olyan fáradt volt de 10 percenként cicit kért és 8tól 11:30ig altattam...Mióta eszik este sokkal könnyebben elalszik..és kipihentebb is:)


Most vettem be a tej alapasztó tablettát.Tudom, hogy az orvosom azt mondta és a gyerekorvos is hogy ez a helyes lépés, mégis vegyes érzéseim vannak..Félek, hogy a kismanómat lelkileg megviseli a dolog...Nem szeretném ha szomorú lenne..Sok puszival ölelgetéssel és szeretgetéssel talán majd megnyugtatom...:(

Furcsa, mert annyit szenvedtem, szenvedtünk(főleg a vége felé) a szopival mégis órákig gondolkodtam, hogy bevegyem e a tablettát...mikor bevettem mégis sírtam picit...

Majd leírom a fejleményeket és hogy hogy van az én kis manóm....szurkoljatok hogy ne legyen nagyon szomorú!!

26. Liimo (válaszként erre: 22. - Tarcalibetty)
2012. máj. 25. 22:21
...és én még azt hittem az én lányom eszik sokat.:)
25. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Tarcalibetty)
2012. máj. 25. 17:44

szerintem ez picit sok így egyszerre ha most kezdtétek a hozzátápit

próbáld minél többször mellre tenni

és próbáld úgy, hogy tízóraira, ebédre és uzsira adsz neki szilárdat

és a többi szopi


mekkora a súlya Gergő babának?

egyébként így tényleg ne csoda ha kevesebb a tejkó,tényleg rengeteget eszik:)))))))

de legalább jó az étágya



vagy mikor kezdtétek a hozzátápit?

24. Dolores007 (válaszként erre: 22. - Tarcalibetty)
2012. máj. 25. 14:15

Anyááám, durva mennyiség, valóban! :D

Lili kb 200-250 g-ot eszik egyszerre.

23. Dolores007 (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2012. máj. 25. 14:13
Az én lányom 1 éves kora óta (ha jól emlékszem) napi 4x eszik szilárd kaját, 10 órait (amit reggelinek hívunk), ebéd 1 körül, uzsi 4 körül és vacsi 7-kor. Reggel ébredés után szopizik, dél körül, mielőtt elaludna szopi, és este fél 9 körül jön az alváscicizés. :)
22. tarcalibetty (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2012. máj. 25. 14:10

4-5 alkalommal eszik szilárd ételt.


1-Gergő reggel szopizik(nem tudom mennyit, mivel nem mértem)

ezután kb 50 gramm bébiételt eszik

2-Délben először megpróbálom szoptatni

Utána eszik 300-400 gramm főzeléket


Kettő körül fekszik le délután, ilyenkor néha még szopizik vagy iszik

3- 17 óra körül eszik gyümölcsöt(100 gramm)

4- 20 óra körül főzelék vagy babakekszes gyümi(átlag 400gramm)


Úristen ennyit eszik????Még sosem gondoltam,így bele:D

Ne kérdezzétek hova fér...Én sem tudom:D

21. tarcalibetty (válaszként erre: 19. - Dolores007)
2012. máj. 25. 14:05
KÖSZI SZéPEN!!!
2012. máj. 25. 13:31
Hányszor esztek 1 nap szilárd ételt és mennyit?
19. Dolores007 (válaszként erre: 18. - Tarcalibetty)
2012. máj. 25. 13:17
Szia Betty! Szerintem a babád sokkal jobban örül egy nyugodt és boldog anyukának, aki tápteres üveget tart a kezében, mint egy folyton ideges, stresszes, idegbeteg maminak! Szerintem jól csinálod! :)
18. tarcalibetty (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. máj. 25. 11:18

szia!

Képzeld én pont ebben a helyzetben vagyok.Kisfiam 7 hónapos 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát...6 Hónapos korában kezdtünk el kanalazni.Szopi után adtam neki pépet, de napközben csakúgy mint nálatok nem hajlandó rendesen szopizni...reggel még ímmel ámmal elfogadja, de van hogy akkor se nagyon...inkább eszik..ÉN azért vagyok extra eset, mert már 8x volt mellgyulladásom..így az orvosom azt mondta ha nem is hajlandó szopizni váltsunk inkább tápszerre és hagyjak fel a szoptatással...Nekem is csökkent napközben a tejem..ezért is volt annyira ideges minden szoptatás után a babám.Voltunk gyerekorvosnál is..nem látott nálla semmit, ami indokolta volna a cici elutasítását...És képzeld ahhoz képest hogy a babám alig szopizott 600 grammot hízott egy hónap alatt..előtte hónapban már csak 200 grammot(ekkor még nem evett pépeket rendesen)..

Mindezek fényében én úgy vagyok vele, hogy ez van ennyi volt a babámnak nem kell tovább az anyatej..ő ilyen hamar leválasztja magát...(Szerintem ha a babáinknak annyira hiányozna a többlet mennyiség az anyatejből, kiköpnék az ételt és inkább kérnék a cicit.) Viszont az én kisfiam egyáltalán nem úgy megviselne az a dolog, hogy kevesebb a tejem..Inkább attól van kiborulva, hogy etetések előtt minden áron szoptatni akarom, pedig ő vígan el lenne a főzelékkel és gyümölcslével..

A védőnőnk is azt mondta hogy vannak babák akik hamarabb leválasztják magukat...

Szerintem nem érdemes görcsölni azon, hogy kevesebb a tejed.felesleges fejéssel és homeós bogyókkal próbálkozni, mert ez csak energia, idő pazarlás és lelkileg is rámehet az ember!!!Magyarországon sajnos nagy lelkismeret furdalást keltenek a nőkben, ha nem szoptatnak minél tovább.

Én úgy vagyok vele és szerintem te is ezt tarsd szem előtt ha a babád, boldog kiegyensúlyozott így .Átalussza az éjszakát, fejlődik rendesen...hagyd hogy magától leválasztódjon...(reggel és este ha annyira lecsökkenne a tejed, meg adhatsz neki tápszert...

Én sajnos abba a hibába estem hogy nem gondoltam át alaposan ezeket...minden áron fejéssel próbáltam fent tartani a tejmennyiséget..minden szoptatási kísérlet után lefejtem.A lefejt tejeket belekevertem a kajába, de amíg fejtem szegény babó és a másik fiam is nagyon türelmetlen, nyűgös volt.

Fejéssel ráadásul nem is tudtam rendesen kiüríteni a cicim,így az folyton fájt..begyulladt..

Mostanra eljutottam arra a pontra hogy izgatottan várom a szenvedős szoptatások végét...és azt hogy a napi 3 órát amit fejéssel szoptatási kísérletekkel töltöttem a gyerekeimre fordíthassam...

Örülök, hogy nem kell több antibiotikumot szednem, káposztalevelekkel aludnom...Nincs más dolgom mint élvezni a gyermekeim társaságát és szeretni őket...

Kicsit ugyan félek hogy viseli majd a fiam lekileg hogy egyáltalán nem cicizhet...de az is lehet hogy meg se kottyan neki, hisz mostanság úgye élvezte nagyon a szopikat...

2012. máj. 25. 09:38
És ha mellőzöd kicsit a kanalazgatást és szoptatol tovább igény szerint?
2012. máj. 25. 08:08

Szia Ezti,

Nem tudom, hogy van-e mellszivo geped, de ha esetleg megprobalnal fejni is. Az stimulalna es lehet tobb tejed termelodne. Nekem 18 honapos ikreim vannak, rengeteg tejem volt, de en meg fejtem is a szoptatas mellett, biztos ami biztos legyen jo sok es volt is.

Persze ez baromi idoigenyes, de ha legalabb 1 eves koraig szeretned szoptatni, akkor meg ez a par honap kibirhato.

15. be749d73f9 (válaszként erre: 5. - Peggy73)
2012. máj. 25. 01:04
Pontosan!!!! Így kell, én is ezt ajánlottam!!! :)
14. be749d73f9 (válaszként erre: 2. - Ezti)
2012. máj. 25. 01:03
A hozzátáplálást úgy tanácsolják, h ha mellette továbbra is szeretnél szoptatni, akkor előbb szopizzon a baba, és utána kínáld főzivel v gyümivel, így kevésbé v egyáltalán nem fog csökkenni a tejcsi, illetve, ha már le szeretnéd választani, akkor fordítva, előbb etesd és utána a szopi. ilyenkor nyilván kevesebbet fog enni, m szinte már tele van a pocak. A másik lehetőség, minél gyakrabban szoptasd,(ezzel növelni lehet az akár csökkenő tejmennyiséget is) akár, mivel úgyis jön a nyár, folyadékpótlás szempontjából. remélem tudtam segíteni! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook