Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

2010. aug. 18. 23:47
Nem értem miért szól bele bárki is mit egyen a gyerek? Az én fiam 8 hónapig csak anyatejet ismert, nem evett és nem ivott mást, csak szopott. Utána megkóstoltattam vele néhány dolgot, de nem fogadta rajongással, így már elmúlt 1 éves bőven, mikor szilárd táplálékot is elkezdett enni. Ja, és akkor jött nálunk is a probléma, kiderült, hogy gluténérzékeny.:)
152. tulasi
2010. aug. 18. 23:15

en szoptatok, es ugy gondolom, elobb en eszek mindent sorba, probalom, hogy a tejen keresztul hogy reagal a babam a kulonbozo kajakra. most 5hos, es meg nemigen fajt a hasa.

eddig csak tejen es vizen voltunk.

a heten kostoltunk egy kis szilvat meg barackot, par cseppet szajaba csepegtettem, orult neki..

nem kell elsietni


a tema kiborito, par velemenyt olvastam, nekem is forrt az agyvizem..

151. weberkitti (válaszként erre: 150. - Ritmus)
2010. aug. 18. 23:12
Az én "babám" is pont 17 hónapig szopizott. Igz én a tejitalt meg sem próbáltam. Szerencsére sok helyen lehet kapni házi tejet. Nálunk jár egy biotejszállító autó a városban különböző napokon, több helyen is megáll, és ráadásul olcsóbb, mint a bolti tej. A bolti tejes dolgokban teljesen egyetértünk! :)
150. Ritmus
2010. aug. 18. 23:04

Attól jobb a "tehéntejből nyert por", hogy azokat a fehérjéket, amik nehezen emészthetőek a pici számára - szétbontják könnyebben emészthetőekre. Ráadásul hozzáadott vitaminokat és ásványi anyagokat is tartalmaznak legtöbbször. Én a bolti dobozos vagy zacskós tejről sem vagyok meggyőződve, hogy azok annyira "természetesek..."

Mindennek ellenére 17 hónapig szoptattam, tápszert sohasem kapott a babám, a tejitalt pedig nem nagyon fogadja el. A tejtermékek közül a sajtban van a legtöbb kálcium, szerencsére azt szereti.

149. Kiky80 (válaszként erre: 143. - 2e0264df59)
2010. aug. 18. 23:00
Mondtuk neki, hogy ma már nem úgy van mint anno. Remélem megértette és nem akar erőszakoskodni többet.:)
148. weberkitti (válaszként erre: 145. - 2e0264df59)
2010. aug. 18. 22:57
De azért joghurtot már 7-8 hós kortól adhatod nem?? Hogy is van ez?? Legalábbis a mi gyerekkiskönyvünk szerint.
147. weberkitti (válaszként erre: 146. - Ritmus)
2010. aug. 18. 22:56

Persze figyelni kell, de ha a szülöknél nincs vmilyen probléma akkor be lehet próbálkozni vele.


Én nem értem mitől jobb egy tehéntejből nyert por, ami nekem már természetellenes, mint a rendes tej? Én soha nem adtam Lizinek tápszert, mert nem volt rá szükség szerencsére, ez nem jelenti azt, ha vmi gond lett volna a tejemmel nem adtam volna. De ezek a junior italok, amik már mindenféle ízben kaphatók.. ÁÁÁ!


A szomszéd kislámny is ilyeneket iszik. Egyszer belekostólt Lizim tejébe, és majdnem hányt tőle. Mert hozzá volt szokva ahhoz a szar ízhez, amit otthon kap.

146. Ritmus (válaszként erre: 144. - Weberkitti)
2010. aug. 18. 22:53
3 éves korig nem javasolt a tehéntej fogyasztása. Nekem is és a férjemnek is olyan betegsége van, amit a korai tehéntej fogyasztás is okozhatott..... én épp ezért nagyon figyelek erre.
2010. aug. 18. 22:52
igazából tejet csak 3 éves kortól ajánlanak
144. weberkitti (válaszként erre: 140. - Ritmus)
2010. aug. 18. 22:50
Nem hiszem, hogy olyan nagy bajt karavna az a tej, hiszen, ha jól láttam már elmúlt egy éves a lánya!
143. 2e0264df59 (válaszként erre: 139. - Kiky80)
2010. aug. 18. 22:47
mert úgy gondolja, hogy segít és, hogy joga van hozzá. Erről el kell beszélgetni. Jobb esetben megérti és támogat, rosszbban nem érti meg, de rád hagyja. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát -tartja a mondás
142. lola81 (válaszként erre: 138. - Weberkitti)
2010. aug. 18. 22:46
Mi még elötte vagyunk a dolognak és nem kóstoltam még. Én ezt a plusz ízt csak egy márkánál N..lé hallottam, de mondjuk azt eleve nem is vettem volna. Mindennel úgy vagyok, hogy mindenki maradjon a saját kaptafájánál az U..lever is inkább gyártsa csak a piros aranyat és társait. Ez az én véleményem legalább is. A DM-es esetet nem is halottam... Durva. A H.pp-ben viszont azt hiszem megbízom.
2010. aug. 18. 22:44

Kislányom összesen nem evett meg 1 üveg bébiételt pedig sokat próbáltam. Ő szerette amit főzök, és az "ízes" ízeket. Kisfiam gy döntött az elején, hogy ő csak sütőtököt szeret. Nyáron... Ő megeszi az üvegeset. Főleg ami édeskés. Én ebben is az arany középutat választottam: saját főzésű krumpli-hús ehhez egy kevés üveges (mert ugye sütőtök még mindig nincs)

Nem egyszerű dolog ez a hozzátáplálás még úgy sem ha nem kavar be a család....

140. Ritmus (válaszként erre: 136. - Bettike2007)
2010. aug. 18. 22:42
Nem fog ártani, ha előtte utánanézel, hogy mennyi betegség forrása tud lenni a tehéntej, a benne található fehérje nehezen emészthető a picik számára. Nem is csoda, hiszen a kisbocinak van kitalálva, aki egy pár kgmal nehezebb is, mint a kisgyermek.
139. Kiky80
2010. aug. 18. 22:37
Engem is kiakaszt, hogy anyós azt mondja, hogy 4 hónaposan már akkor lehet adni neki húslevest, stb. Én totál kész vagyok. Mert hogy annó ők már azt etették a gyerekkel. Na de az akkor volt, most meg már teljesen más világ van. Akkor lemezjátszó szólt, most meg mp3. Nagyon unom már. Érdekes az én anyukám nem szól bele gyereknevelési dolgaimba. Vajon az anyós miért teszi ezt???
138. weberkitti (válaszként erre: 137. - Lola81)
2010. aug. 18. 22:32

Én is kipróbáltam Lizi nem ette, mert az én főztömhöz szokott. De sajnos sok olyan anyukát ismerek, akik alig bírták leszoktatni a babájuk erről. MErt ugye azt mondják nincs benne semmi olyan, amire rászoknának, de vhogy mégis. És borzasztó poros ízük van, nem tudom kóstoltad-e már. Sztem szörnyű, így én nem is erőltettem. A hiper bio témának sem vagyok híve, mert nem csináltam én sem mindig abból.


Amúgy mi a bio?? Sztem ezek a minden szuper ellenőrzésen átesettek akkor is a legolcsóbb alapanyagot fogják felhasználni, és slussz. Nem egy bióültevényt láttam már iszonyat forgalmas út mentén. Attól még hogy nem permetezik, a levegőből nyeri az energiát a növény és az sajna szmogos.


+ ráírja hogy ez meg az van benne. Ugye most hívták vissza a DM-es márkájú üvegeseket, mert üvegszilánk volt benne. Nem egy hipermárka, de ott is van ilyen. Nálad otthon nem hiszem, hogy ez valaha is előfordulhat! NEM???

137. lola81 (válaszként erre: 133. - Weberkitti)
2010. aug. 18. 22:19
Ne haragudj,de tényleg érdekelne, hogy miért hiszel jobban a piaci bio árusoknak, mint a több különböző eko-öko-bio ellenőrzésen rendszeresen átesett marhasokatveszíthetnekhasumákolnak gyártók "vacak" termékének? Én utóbiakban speciel jobban bízok, de nagyon érdekelne egy kontra vélemény is!
136. bettike2007 (válaszként erre: 131. - Margo34)
2010. aug. 18. 22:12
Én viszont nem tápszeren akarom vagy bolti löttyön felnevelni,tehéntejet kap majd,igaz még nem majd pár hónapon belül..
2010. aug. 18. 22:06
ez nem csak a szemléleti különbségekről szól. A nagyszülők azért sürgetik a hozzátáplálást mert azt már ők is oda tudják adni a babáknak, tehát tudnak velük mit kezdeni akkor is ha éhesek. Ez persze nem kifogás arra, hogy be kellene látni, hogy ezekben a dolgokban (ahogy minden másban is ami a gyerekkel kapcsolatos a szülők döntenek és irányítanak. El kell eről beszélgetni velük...
2010. aug. 18. 21:50
Amúgy meg sztem azért szólnak bele,mert még nagyon fiatalok vagytok, és még nem látták be, hogy felnőttetek, és külön családotok van.
2010. aug. 18. 21:48

Szia!


Ne haragudj, hogy ilyet írok, de...

...ha annyira érdekel, hogy mivel táplálod akkor miért eteted ilyen vacak üveges szarokkal?? Miért nem főzöd te a piaci bio zöldségekből, gyümikből készült kajákat??


+ Nem tudom, de vhogy az én szüleim/nagyszüleim nem is ismerik azt, hogy allergia. Nem állítom, hogy az ételek bevezetése... na de a gyerekkori allergia sem volt még akkor ismert mikor felestejet adtak a szopni nem tudó gyereknek. Nem hogy laktóz intolerancia meg a többi.


De IGAZAD van soha nem szabadna beleszólnia senkinek az ilyen dolgokba. Ő a TE gyermeked, és kizárólag a te döntésed, hogy mit adsz neki! Max. tanácsolni lehet egy-két dolgot.

132. Mindzsi
2010. aug. 18. 21:48
Én is egyet értek veled! Nekem is bele szólnak mindenbe és már nagyon elegem van belőle!! Mi is kényszerítéssel kezdtük el a baba kajákat, mert már nagyon untam hogy állandóan azt hajtogatja az anyósom... És a torta ízleléssel én is kiakadtam, mikor a 6 hónapos kisfiamat belenyomta a párom mamája a tortába, ma meg garone-vel akarta kóstoltatni.. normális? Alkoholt egy kicsinek... pff... tökre kivagyok rájuk!! Az én gyerekem, azt adok neki ami ÉN akarok.. és ezt kéne minden nagyinak felfognia!!!!!!!
131. Margo34 (válaszként erre: 117. - Veronnie)
2010. aug. 18. 21:48

Én és a testvéreim a frissen fejt tehéntejen nőttünk fel, és egyikőnk sem allergiás. Aztán a sors fintora, vagy a gének, (ezt utóbbi a valószínü), hogy a családban senki semilyen tejterméket nem szeret. Kivéve túrórudi, a túró vagy tejfól a kész ételben. De az is csak minimáli mennyiségben.

Ennek ellenére én sem adnám a mai tehéntejet, és ezt a közvetlenül a bociból fejt tejre is értem- a gyerekemnek.

Ott a tejital, az ellenőrzött, igya azt...

2010. aug. 18. 21:38
Totál meg tudlak érteni! Az én kis Lénám most lesz 5 hónapos és családi nyomás hatására kezdtünk el ízlelgetni. Szerencsére eddig még nem volt olyan, ami nem ízlett volna neki, de még mindig a fő tápláléka az anyatejcsi.
129. 47e1558c02 (válaszként erre: 128. - Szilvita)
2010. aug. 18. 21:37
Jó barátnője lehetsz...
128. Szilvita (válaszként erre: 126. - Gyopár)
2010. aug. 18. 21:31
Egyetértek! Van egy barátnőm, a kisfiát az első héten elvitték másik kórházba, ő fejte a tejet. Kb. kétszer próbálta meg megszoptatni, mikor megkapta a babát, aztán elkönyvelte, hogy ez nem megy, jó a tápszer. Aztán fejte a tejet tovább, vagy 5 hónapon keresztül, és kiöntötte, mert a gyereknek fájt tőle a hasa...no comment.
127. Clau26 (válaszként erre: 121. - Veronnie)
2010. aug. 18. 21:29

ez így van,de sajnos ez a "kedves" hölgy ezt teszi a 7hónapos kislányával..és ráadásul ő 2. gyereke..na ez a felháborító,hogy az ilyenek szaporodnak...én embernek nem tartom az ilyet,aki terhesség vagy szoptatás alatt cigizik..


Mentem nézzem a tv-t...jó beszélgetést..jó éjszakát mindenkinek!sziasztok

126. gyopár (válaszként erre: 116. - Clau26)
2010. aug. 18. 21:23

Sajnálom, ha nálad ilyen esemény történt, ez biztosan ellene dolgozott. Én nem erre értettem, hanem amikor valaki egyrészt információ hiányában, vagy téves információk miatt, vagy direkt ellen dolgozik.. aztán meg sopánkodik, hogy nincs tej. Én sajnos sok ilyet látok.


Igen, azzal egyetértek, hogy mindenkinek a magánügye a szoptatás. Csak szerintem nagyon nem mindegy, hogy úgy dönt erről, hogy rendelkezésére állnak ehhez a megfelelő információk, vagy nem.

2010. aug. 18. 21:22
Na megyek, ellenőzöm a gyerekeket. Remélem már alszanak, mert nagy a csend. Jó beszélgetést. Sziasztok.
124. lola81 (válaszként erre: 110. - Veronnie)
2010. aug. 18. 21:21
Igen szerencsére. Én mondjuk még a kórházban kértem tápszer receptet, amit útközben ki is váltottunk mert engem megnyugtatott a tudat, hogy bármi történik nem fog éhezni a fiam. De ez pl. skandallum kategória a fent említett elveket vallók szerint. Én meg úgy gondoltam jobban ismerem magam, de hallottam olyat is, aki kézzel-lábbal tiltakozott a biztonsági táp ellen, és nem is kellett neki, meg olyat is, hogy éppen ünnepek alatt lett hirtelen égető szüksége rá...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook