Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem eszik a baba....a hozzátáplálásról. fórum

Ha nem eszik a baba....a hozzátáplálásról. (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. Zsanzi17 (válaszként erre: 71. - MonGee)
2013. ápr. 10. 16:45

Szia!

Én ugyanígy vagyok a kislányommal:)

71. MonGee
2013. ápr. 9. 21:01
Sziasztok nálunk is ugyanez a helyzet. 8 hónapos a kisfiam és a cicin kívül semmilyen kaja nem érdekli. Erőltetni nem akarom, de minden nap próbálkozom pépeset adni neki, de volt hogy darabossal is megpróbáltam: teljes kudarc. A kanalával jól eljátszik de a kaja semmilyen formában nem megy be a száján. Ha véletlenül mégis bejut valami akkor öklendezik. Ebben a hónapban nem hízott semmit, kezdek komolyan aggódni.8250gr és 74cm jókedvű és kiegyensúlyozott baba amúgy.
2013. ápr. 7. 10:52
Igen van, babám 9 hós, már megint ott tartunk, hogy se tápszer, se tejpép, se főzelék, se gyümölcs. Mindehez 7,4 kg, 73 cm és fiú.
2013. jan. 28. 16:29
Van jelenleg valakinek rajtam kívül ilyen "gondja"??
68. fd8e423e9e (válaszként erre: 67. - Vimitu)
2011. szept. 2. 13:10
Megissza a vizet, ha rá van kényszerülve, de inkább kibekkeli a szopiig, és akkor aztán!!! de még nem fárasztó (inkább testileg visel meg)
67. Vimitu (válaszként erre: 66. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 2. 12:11

Semmiből nem iszik?

Próbáld ki a sport kupakos flakont. Egyik ismerősöm kisfia úgy iszik belőle, hogy csuda.

AZtán lehet Dorkának azzal van baja, hogy nincs íze a víznek :)

66. fd8e423e9e (válaszként erre: 65. - Vimitu)
2011. aug. 29. 14:55
Dorka épp most töltötte a hetet, de inni nem hajlandó semmit (max. pár korty vizet), úgyhogy simán 6-7szer még szopizik, meg egy gyümi és egy főzi.
65. Vimitu (válaszként erre: 64. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 29. 13:42

Mennyire gyakran?


Bene most lesz 9 hós és én már csak 3-4 alkalommal szoptatom.

64. fd8e423e9e (válaszként erre: 63. - Vimitu)
2011. aug. 27. 11:52

azt nem, de jártunk Dévényre, meg otthon tornáztattam


kezd végre Dorka is enni, bár fogacska nincs, így remélem egy-két hónap és elkezdhetek újra tornázni, lehet, hogy akkor már el fogunk járni baba-mama jógára is együtt, de most még mindig sokat szopizik - ebben a nagy melegben meg még gyakrabban, pfff

63. Vimitu (válaszként erre: 62. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 27. 11:02

Próbáltátok már a baba jógát is? Én még csak hallottam róla, de kíváncsi vagyok milyen lehet.


A kézfejfájásom elmúlt ahogy pihentettük a sportkocsit és a nagy babakocsival rodeóztunk. Így rájöttem hogy amiatt fáj, mert azt más szögben kell fogni és sokkal megerőltetőbb a patkára így felpattintani a járgányt. Így nem lett doki sem az ügyből :)


A babám eszik végre rendesen. A titok itt is megfejtésre került, kibújt a felső két foga (egyszerre) tadáááá :D

62. fd8e423e9e (válaszként erre: 61. - Vimitu)
2011. aug. 8. 13:16

fáj, vagy zsibbad? zsibbadni nekem is zsibbad, de az kéztőalagút (nekem volt baba előtt is, meg akarták műteni, de ahogy rendeződött a ciklusom elmúlt, most, hogy nem menstruálok automatikusan újra előjött)


fájni nem fáj, csak a zsibbadás miatt fáj, vagy kellemetlen inkább, így mondanám


nem tudom mit lehetne tenni ez ellen, várom, hogy többet egyen végre Dorka, mert akkor elkezdenék újra tornázni, nekem attól sokat javult (jóga)

61. Vimitu
2011. aug. 7. 11:32

Lenne egy kérdésem:

Többőtöknél probléma volt a terhesség alatt az ízületi gyulladás. Mit csináltatok vele?

Már gondolkozok a dokin :( Pár napja annyira beáll mind a két kézfejem, hogy fájdalmas minden apró mozdulat, ha bébit kell felvenni arról már nem is beszélve. Ha pihentetem a kezem (legyen az újságolvasás, tv-nézés, vagy alvás) és után csinálnám a munkámat fáj az egész kézfejem csuklótól az ujjaim végéig. Mindkettő.

Most csak 20 percet pihentem (kaja kész, bébi alszik) és ahogy ideültem és netezek FÁJ :(


Mi lehet ez szerintetek?!

60. Vimitu (válaszként erre: 59. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 7. 11:08

Köszi. Szerencsére nincs allergiás a családban, és a fiacskám holnap lesz 8 hós :)

Két napja kipróbáltam bébiételes variációban. Nagyon ízlett neki :D


VAnnak ezek a házi készítésű tejtermékek, az talán valamivel emberközelibb. Majd azt most már adom neki uzsira.

59. fd8e423e9e (válaszként erre: 58. - Vimitu)
2011. aug. 3. 13:05
Most olvastam éppen, hogy ha nincs a családban allergiás (tej, tejcukor), akkor egész pici mennyiséget a 8. hónaptól.
58. Vimitu
2011. aug. 3. 10:34
Joghurtot mikortól lehet adni?
57. skuki
2011. júl. 30. 22:18

Sziasztok


Nálunk is nagy szenvedés volt amíg rászokott a főtt ételre. Csak üveges ételt fogadott el, főzelékbe és gyümölcsbe is egyaránt. Aztán kipróbáltam a házi paradicsomos kajákat és akkor elkezdett enni, paradicsomos krumpli, paradicsomos tészta husival és sajttal, paradicsomos rizottó. Meg amikor ehetett már joghurtot akkor a gyümölcs is bejött neki. Addig csak párolt gyümit evett nem frisset. A főzeléket kicsi joghurttal habarom be és nagyon ízlik így neki. Meg a gyümölcsrizs ami kb olyan lesz mint a babakaja, csak jobb. Kicsi rizs, idénygyümi + kicsi fahéj és cukor. Nagyon finom lesz. Próbáljátok ki hátha bejön.

56. fd8e423e9e (válaszként erre: 55. - Vimitu)
2011. júl. 30. 17:33

Egy iszonyat. A sütőtök, a sárgarépa, a cukkini után is zöld fosása volt a gyereknek, jah és csak egy-két kanállal evett ezekből!!! Utálom az egészet!!!


Jah és Dorkám tejcsiből is max. 120-130-at szopizik, akkor most mit várjak??? Szerintem simán fog egyéves koráig csak szopizni, hiszen tejem van több, mint amennyi Neki kell, és mellé jó zsíros (hat hónap alatt 4,5 kg-t hízott ilyen "hatalmas" étvággyal).

55. Vimitu
2011. júl. 29. 22:23

Ja és még ma sem eszik meg normális adagokat, max. 150 ml-t és utána kéri a cicit.

Nyugi, én is alátámasztom, hogy kínlódás még a hozzátápi, de meg van ennek is a szépsége, mert tudsz még szoptatni.

54. Vimitu
2011. júl. 29. 22:21

Judit, nálunk krumpli útálat van. A fiam nem eszik meg se magában, se semmi mással csak akkor ha őszibarack van benne. Szerintem az semlegesíti az ízét.

A tejpépnek szerintem van egy sajátos, pépes íze- ha lehet - így mondanom. Szerintem hagyd, hogy a gyümi természetes ízét szokja a pincur. Majd belerázódik.

53. fd8e423e9e (válaszként erre: 44. - Andi972)
2011. júl. 27. 12:34
Akkor legalább már tudom, hogy "normális", amint be egy kis gyümölcs, rögtön ki is:((( először úgy megijedtem. Tejpéppel adjam a gyümölcsöt? vagy pehellyel? De a burgonyától szabályszerűen rázkódik, öklendezik.
52. fd8e423e9e (válaszként erre: 41. - Sz30)
2011. júl. 27. 12:33
Pont ugyanez van. Tegnap voltunk hat hós státuszon, a doktorbácsi és a védőnéni egymástól függetlenül mondták, hogy csak anyatejes babák nem ritkán a 10. hónap körültől esznek úgy igazán örömmel, addig csak káosz, kínlódás az egész. A doktorbácsi annyit mondott maradjunk a leveknél, ne erőltessem, szerencsére még ebben a hónapban is szépen hízott, meglátjuk mi lesz a következő hónapban.
2011. júl. 27. 12:30
Most kezdtük a hozzátáplálást. A kislányom hat hónapos, kb. két-három hete kóstoltatnám vele a gyümölcsleveket, elég sikertelenül. Többnyire el sem fogadja (talán az őszibarack amit igen, de az sem nagy mennyiség), a többitől borzong, sokszor át is megy rajta. Csináljam tovább, vagy várjak még? Tanácsok?
50. Vimitu (válaszként erre: 49. - Kicsilány25)
2011. júl. 10. 17:23

Még mindig tart a harc???

A súlyára mondtak valamit a dokik?

Próbáltad már hogy vicces szendvicseket csinálsz neki? Amikor vmilyen fej formát adnak ki... hasonló...

/Bár gondolom már mindent megpróbáltál..../


Nálunk a fogzással vége a küzdelemnek, végre eszik a gyerkőc, koppkoppkopp.

Persze most már jönnek a felső fogak és ez a hőség... de legalább hajlandó enni.

2011. jún. 22. 14:06

Sziasztok!

Az én kisfiam 22hónapos de már az elejétől fogva kész káosz az evés.Ha meglátja a kanalat olyan hisztibe tör ki mintha valaki bántaná.Sokszor könyörgök neki hogy egyen mert üres pocival nem jó aludni játszani stb...

De kinevet és eldobja a kanalat.Reggelizni nem szeret ebédre csak pörköltet enne vacsi meg már kész háború.Az én kisfiam is össze szorítja a száját és öklendezik ha belekerül néhány falat.

48. Vimitu
2011. jún. 10. 14:51

Sziasztok!

Mi is most léptünk bele ebbe a cipőbe. Korábban ette a gyümiket a fiam, aztán az ebédet kezdtem bevezetni és azóta eltol mindent. Ma kijött a foga, lehet ez áll/állt a háttérbe. Remélem lassan visszarázódunk.

Ha én főzőm a menüt, ha pattintósból adom, totál mindegy neki. Száját jó erősen összezárja és elfordul :( A barit és banánt úgy eszi, hogy az egész gyümit kínálom neki és azt szopizná, meg nyalogatja. Barackot jó lédúsat vettem, lereszeltem és pohárból megitta, kettőt is. De slussz, ennyi. Semmi mást nem eszik. Főzit egyenesen kiköpi ha valahogy becsalom a szájába.

2011. márc. 28. 15:15
Az én gyermekem11hónapos.Az én gondom hogy nem nagyon eszik főzeléket,csak pár kanál és kész.Mellette még szopik,legalább napi 3 4 szer.Mit csináljak hogy több főzeléket egyen?Aki tudja irja meg.
2010. aug. 7. 15:48
Bocs múlt időben ,mert valószínű már rég vég a problémának!!!:)
45. Andi972 (válaszként erre: 37. - Kattkabano)
2010. aug. 7. 15:47
Szia!!Nekem a nagyobbikkal volt ugyan ez a problémám.Fokozatosan kevertem a kajáját amit én készítettem ugyan azt.aztán csak azt vette észre már anya kajáját eszi!!
44. Andi972 (válaszként erre: 41. - Sz30)
2010. aug. 7. 15:42
A gyümölcsel az a baj savas ,és hajtja az anyatejes babát,megáll a súlynövekedés.tejpépbe keverd inkább ha muszáj neki,a gyümölcsöt.inni meg vizet adj neki.
43. Andi972 (válaszként erre: 1. - Kissildi)
2010. aug. 7. 15:39
Szia !!nekem koraszülöttbabám van!!27.hétre születettegyéves de a korrigált kora 9 hónapos ,folyamatosan kontrollálják Kórházban ,és több helyen,nekem 2 napja fogad el főzeléket csak eddig csak szoptattam,Hízik szépen ,fejlődik nincs lemaradva.1250g született és most8970g a súlya.A főorvos .és a háziorvosom a védőnőnk is mindig azt mondta ne erőltessem eszik majd ha akar,ha szépen gyarapodik nincs baj,rá érünk ,van olyan baba aki rendes időre születik és 11 hónaposan fogadott el tejen kívül mást is.A középső fiam is 8 hónapos koráig a száját se nyitotta ki még a víznek, vagy teának se.Várj egy kicsit,egy hetet és próbáld újra,aztán megint,nem kell sietni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook