Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

2010. aug. 18. 21:21

Nálunk ugyan ez volt, mint a cikk írójánál, állandóan azt hallgattam, hogy adjak neki teát, de jó cukrosat ám, hogy megigya... Mindig mondtam, hogy nem adok bele cukrot. Beteg lett a gyerek, akkor anyós újra mondta, hogy most még több cukrot tegyek a teájába, (mert kell a vitamin, gondolom). Na, ott bepipultam, és jól kiosztottam, hogy a 40 fokos lázas gyereknél még mindig az a legnagyobb problémája, hogy nem fogadom el a tanácsát. És persze minden földi jóval akarták tömni. Amellett, hogy volt tejem, tehát nem voltunk rászorulva, csak szopott, de persze itassam állandóan.

A tehéntejért megvertem volna, az tuti.

2010. aug. 18. 21:19
énis ilyen vagyok nagyon féltem a kisfiamat..nekem is a hajam az égnek áll amikor mondják hogy jajjj ilyenkor már etéttek a lecsót meg ilyenek..mi is most vagyunk 6 hónaposak és adom neki a baba ételeket,gyümiket,és még mellette az anyatejet..énis 4 hónapos kora óta adom neki a baba ételeket..szóval nem te vagy az egyedüli aki ennyire félti a gyereket..énis ilyen vagyok:)
121. Veronnie (válaszként erre: 119. - Clau26)
2010. aug. 18. 21:19
Az igazi anya nem hiszem, hogy veszélyeztetné a babáját. Én legalábbis sose tenném.
120. Clau26 (válaszként erre: 119. - Clau26)
2010. aug. 18. 21:17
bocsánat a szóhasználatért elfelejtettem az a betű helyett kipontozni:-)
119. Clau26
2010. aug. 18. 21:16
Egyébként találkoztam olyan anyukával akinek ott volt a cigi a kezében és szoptat,na ha előbb láttam volna meg akkor leszarom hogy a magánügye valószínüleg leordítottam volna a fejét..na a babának ez esetben úgy gondolom jobb lenne a tápszer
118. bettike2007 (válaszként erre: 115. - Margo34)
2010. aug. 18. 21:15
Hát az én lányom egy ideig bébiételt kapott kb 8hónapos kora óta rendszeresen főzök neki,egyből elfogadta de ha kell az üvegeset is megeszi,nem válogat..
117. Veronnie (válaszként erre: 115. - Margo34)
2010. aug. 18. 21:15
A tejjel kapcsolatban igazad van. A mai tejek -főleg a dobozos- hírből sem látott tehenet. Na, az igazi tejtől félnék. Biztos kijönne az allergia.
116. Clau26 (válaszként erre: 111. - Gyopár)
2010. aug. 18. 21:14
nálam 3 műtét dolgozott ellene..na de mindegy..én akkor is úgy gondolom mindenkinek a magánügye hogy szoptat e és ha igen,meddig..ehhez senkinek semmi köze...
115. Margo34
2010. aug. 18. 21:12

Szia!

Nekem szerencsére nem volt ilyen "rádumálós" a környezetem. Én is 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást, és többnyire én is saját magam főztem neki. A bébiétellel leginkább azért vigyáztam, mert a védőnő felhívta a figyelmem rá, hogy van egy mellékíze, és ha azt megszokják, nehezen fogadják el később a saját készítésüeket. Lehet, hogy igaza van, mert egyik ismerős anyuka pont így járt a kislányával. Perta 20 hónapos lesz, de gyümölcslevet még most sem igazán akar inni, annyira megszokta a vízet. Tejet még nem ivott és inkább megveszem neki a Junior italat.

Azért azt elfelejtik a szüleink, nagyszüleink, hogy mi talán etteünk mindent, de 20-30 éve még nem volt ennyi méreg, hormon minden élelmiszerben. Pl a tehéntej. Ha tartósat veszel, mennyi tartósítószer kell hozzá, hogy 21 napig elálljon? Ha házi tejet venneék? Mit evett az a boci? nem a legelőn legelt mint 20 éve, hanem bezárva tartják, telegyógyszerezik, hogy nehogy elkapjanak valami betegséget egy rakáson...

Egy biztos, ma már nehéz kivédeni a sok káros anyagot. De mindenképpen érdemes megpróbálni. Szerintem hallgass az ösztöneidre, és etesd úgy ahogy Te jónak látod!

2010. aug. 18. 21:09
Semmi bajom az anyatejjel, amennyiben rendelkezik ezzel az anyuka. De igenis adják a tápszert, ha indokolt.
113. bettike2007 (válaszként erre: 84. - Abigél)
2010. aug. 18. 21:09
Igen van benne valami,fél éves koráig én sem engedtem koszos kézzel fogni meg főztem a dolgait,de ahogy mászni kezdett bekapott dolgokat,már nemigen mosok kezet csak wc vagy bevásárló kocsi utcán,és a gyerek is megfog bekap dolgokat de így a jó ha edződik és én sem bio dolgokat veszek neki..
112. Veronnie (válaszként erre: 109. - Clau26)
2010. aug. 18. 21:08
Nekem se volt. Akkor már ketten vagyunk.
111. gyopár
2010. aug. 18. 21:06
Nekem mondjuk tényleg az a furcsa, hogy még az internettel rendelkező generáció tagjaiban, meg eüs személyzettől is sokszor ez a régi hozzáállás jön, ami még anyáink korában volt (korai hozzátáplálás, meg 3-4 óránkénti szoptatás), aztán meg csodálkoznak, ha valakinek a baba 3-4 hónapos korában csökkenni kezd vagy elmegy a teje. Szóval ez így egyáltalán nem csoda, és persze lehet mondani, hogy ők nem tudnak szoptatni, miközben teljesen a tejtermelés ellen dolgoznak. Szóval én csak ezért papolok erről ennyit, mert annyiszor hallom ezt ismerősöktől, meg itt is :(
110. Veronnie (válaszként erre: 104. - Lola81)
2010. aug. 18. 21:05
Jó, hogy azért van tejed. Nekem már az elsőnél nem volt, max. 10-15 ml alkalmanként+tápszer. A másodiknál már mondtam az orvosnak, nem lesz tej. Nem hitt, ráadásul tápszer ellenes volt, és nem segített. 3 hetesen mehettem vissza a kórházba a babámmal, mert narancssárga lett. Aztán nyomták belé a tápot, másnapra hófehér lett, és 12 dkg-ot hízott hirtelen. És még orvosi diplomám sincs...
109. Clau26 (válaszként erre: 107. - Gyopár)
2010. aug. 18. 21:05
komolyan mostmár kezdem azt hinni hogy eláshatom magam mert sose volt tejem...pedig nem hiszem hogy ezzel én vagyok az egyedüli
108. Clau26 (válaszként erre: 106. - Veronnie)
2010. aug. 18. 21:04
szerintem se eröltesd én is azt tettem és nem mentem vele semmire..táp kell neki akkor egye a tápot,csak megunja már egyszer:-)egyébként nem sokat eszik meg összerágva se,de úgy mindent mert tényleg igazad van,azt hiszi az finomabb..
107. gyopár (válaszként erre: 104. - Lola81)
2010. aug. 18. 21:04
Először én is fanatikusnak találtam, bevallom (bár én csak az LLL-t, az Ibclc szerintem nagyon korrekt tájékoztatást nyújt), de aztán több ismerősömtől hallottam, hogy bizony ezek a módszerek (anyatej mindenre), beváltak. Szóval lehet, hogy valakinek a tálalás esetleg nem jön be, de az elvek és az információk attól még jók.
106. Veronnie (válaszként erre: 102. - Clau26)
2010. aug. 18. 21:00
A mai napig kieszik a gyerekek a számból a kaját... Gondolom, azt hiszik, jobb, mint az övék. De amúgy nem baj. A kisebbikkel megakadtam, mert csak zöldséget, gyümit hajlandó enni. Azt mondták, hogy hagyjam, majd rászokik a husira... Nem erőltetem.
105. Clau26
2010. aug. 18. 21:00
köszi a jelet moncsy:-)
104. lola81 (válaszként erre: 80. - Gyopár)
2010. aug. 18. 21:00

Bocs, csak magamból indulok ki. Én még fejni sem tudok nyugodtan, ha nincs körülöttem a megszokott tiszta rendezett környezet. Látom a port a szekrényen felhúzom magam és szó szerint érzem, hogy csökken a tejmennyiségem. Ördögi kör, mert alapból nem vagyok egy jól tejelő alkat, tehát nyugiznom kéne a jobb hozamért.

Én is olvastam az említett honlapokat, de kicsit fanatikusnak találom már az anyatej mindenek felett és az anyatej mindenre jó (orcsepp testápolő, szemcsepp stb.) című hozzáállást.

Bár aki igazán megutáltatta velem ezeket a szervezeteket és elveiket az a Kismama magazin és elvakult (már bocsánat nekem kissé ősanyás) szerkesztősége élükön W. Ungváry Renátával.

Na. de elkanyarodtam a témától...

103. Clau26 (válaszként erre: 100. - Moncsy85)
2010. aug. 18. 20:59
hát ez se jobb akkor...ez a másik véglet..szerintem próbálj jó színésznő lenni holnap és hamar túl leszel rajta
102. Clau26 (válaszként erre: 94. - Veronnie)
2010. aug. 18. 20:57
az enyém meg mostanában semmit nem fogad el,csak tápszert akar enni,én üvegesekből gyümiket,sütőtököt és tejbegrízt vettem neki azokat szerette,mostmár azt se,készítettem is neki zöldségeket,levest,főzeléket azt is kidobtam,most újra tápszert kér..nem tudok vele mit csinálni..7kiló nem akarom hogy lefogyjon inkább adom neki a tápot napközben is csak egyen..közben kínálom a kedven gyümijeivel de nem sok siker..amit szeret:ha megrágom neki amit én eszek és azt oda adom..nem értem miért az kell neki..
101. Moncsy85 (válaszként erre: 99. - Veronnie)
2010. aug. 18. 20:56
irigyellek!!!
100. Moncsy85 (válaszként erre: 96. - Clau26)
2010. aug. 18. 20:56
nem. engem nem is vesz észre a gyereknek csak apja meg mamája van, de 1 méterre vagyok tőlük. A holnapi naptól már előre gyomorgörcsöm van.
99. Veronnie (válaszként erre: 92. - Moncsy85)
2010. aug. 18. 20:55
Akkor mi ritka jóban vagyunk anyóssal. Amíg élt apósom, addig nagyobb volt az ellenségeskedés. Azóta mindketten rájöttünk, csak "ketten" maradtunk, hisz' anyukám rég meghalt. Most már inkább segít, mint hogy hátráltatna:)
98. Moncsy85 (válaszként erre: 97. - Moncsy85)
2010. aug. 18. 20:54
bocsi, mármint a babát?
97. Moncsy85 (válaszként erre: 95. - Clau26)
2010. aug. 18. 20:54
szerintem is! tervezitek már?
96. Clau26 (válaszként erre: 92. - Moncsy85)
2010. aug. 18. 20:54
átérzem nagyon is:-)én se vagyok túl jóban az enyémmel én is kénytelen voltam szabályozni a láthatást mert mindenbe bele szólt..azt meg nem tűröm..de hát ezt gondolom nem kell neked magyaráznom:-)
95. Clau26 (válaszként erre: 91. - Kriszta1111111111)
2010. aug. 18. 20:52
Biztos hamár most így érdekel a dolog hogy rákattintottál a forumra,tuti nagyon jó anya leszel:-)
94. Veronnie (válaszként erre: 87. - Moncsy85)
2010. aug. 18. 20:52
Egyszer kényszerből próbáltam kisfiamnak üveges bébikaját adni. Gondoltam, jó lesz a spenót-krumplival, mert azt nagyon szereti. Persze, szembeköpött. Akkor jöttem rá, csak az otthoni kaját fogja megenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook