Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
63. Nagyir (válaszként erre: 61. - Nagyir)
2010. aug. 18. 19:22
Rosszul fogalmaztam - gyakran mellre tenni nem hülyeség, az első időkben gondolom, még többször kell, de mondjuk 3-4 hónaposan biztos nincs rá szükség olyan rövid időnként.
2010. aug. 18. 19:21

Szia!

Én pont így tettem mindent mint te.Le kell tojni,hogy ki mit gondol vagy mond.

TE!!!vagy az anyja,TE dönts.

61. Nagyir (válaszként erre: 58. - Zsanetta)
2010. aug. 18. 19:20
Szerintem nem hülyeség az igény szerinti szoptatás, de, hogy 15-20-szor is mellre tegyék a gyereket, azt már annak tartom.
60. bettike2007 (válaszként erre: 57. - Snapdragon)
2010. aug. 18. 19:20
az enyém sem ette sokáig a gyümiket főleg hogy télen kezdtem így nem is nagyon volt csak alma banán,tavasszal jöttek a gyümölcsök és addig próbáltam hogy most már csak gyümit eszik,barack,alma,banán,narancs,szőlő dinnye mindent megeszik,persze télen megint nem lesz változatos..
59. gyopár (válaszként erre: 54. - Zsanetta)
2010. aug. 18. 19:19

Szerintem ennek nem ártana utánanézned, mert bizony van nyelvkiöltő reflex is :D Ajánlom neked az Ibclc oktatóanyagait vagy az LLL honlapját. Interneten bárki számára hozzáférhető.


Egyébként lehetnek a babáknak olyan időszakai, mikor valóban olyan sok szopizást igényelnek. Pl.. fogzáskor, egyéb stresszhelyzetben, többemberes babák. Ez nem jelenti azt, hogy az egész szoptatási időszak alatt ilyen sokszor szopik egy baba naponta.

58. Zsanetta (válaszként erre: 56. - Lola81)
2010. aug. 18. 19:16
Én tényleg nem bántásként irok ezeket de ezek tények,és látjátok a fő gond a szabad szoptatásnál hogy sok baba,cscsemő bukik,vagy hány tőle illetve fáj a hasikája.
2010. aug. 18. 19:15

Annyira jó hogy megírtad ezt a cikket!

A kisbabám most 6 hónapos de már 3 hónapos kora óta nyúznak, hogy kostoltassam.

Mivel szerencsére van elég tejem, én ennek ellenálltam.

De nagyon felment bennem a pumpa amikor a 4 hónapos gyerekemmel csokit nyalattak, amikor nem láttam, és amikor szóvá tettem még nekik állt feljebb.

Szerencsére kiálltam magunkért, így nagy részben még most is csak szopizik a Babám, bár már kostoltatom vele a gyümiket.



Gyümi kontra üveges: én minden nap elkészítettem az almát a barackor, kevertem is a kettőt, de sehogy se akarta elfogadni a Babám. Védőnénink tanácsárá, kapott üvegeset azt meg nyakalta. (cukor, glutén, tejcukor mentes, bio, színezés és tartósító mentes, savszegény gyümiből) minden mentes mégis jobban örülnék ha azt enné amit én készítek.

Most ezen dolgozom...:)

56. lola81 (válaszként erre: 49. - Zsanetta)
2010. aug. 18. 19:13
Igazad van én is most jöttem rá, hogy a fiam (3 hónapos) azért bukik sokszor, mert nem telt el elég idő a 2 evés között. Mondjuk én üvegből adom a lefejt anyatejet, de mióta kivárom a min. 3 órát semmi gond. Kopp-kopp...
2010. aug. 18. 19:12

Támogatom a döntésed,a család had mondja, mi a jó szerinte a gyerkőcnek, mert mindenki tud "okos" lenni. Hallgasd meg mindenki véleményét, majd tedd úgy ahogy a szíved diktálja. Nálunk is felmerült, hogy 2 hónaposan már pörköltet kellett turmixolni az unokahugomnak, és milyen édesen cuppogta, az anyukája meg nem értette hogy nagy korára miért allergiás az ételekre...

Úgy döntöttem, nálunk is maradjon csak az anyatej 6 hónapig, az a biztos, majd fokozatosan próbálom hozzászokatni a szilárd kajákhoz, és még így sem biztos, hogy nem lesz allergiás.Ki tudja a gyümölcsök, zöldségek, tejtermékek, mennyire ártalmasak már...

2010. aug. 18. 19:10

én olyanokkal találkoztam akik napjába 15-30x rakták mellre mert 30 percenkét vagy óránként sírt a baba.

egyébként nincs olyan hogy nyelvkiöltő reflex,nyelési az van:P

Engem különben nem is nagyon bosszant,az osztályon lévő anyukák akik ezzel a problémával jönnek minket igazolnak.

2010. aug. 18. 19:10

Nem olvastam a kommenteket csak a cikket,nem viszed annyira túlzásba,de mondjuk abban lazább voltam hogy melyik fajta bébiételt veszem meg vagy un...,vagy Kecsk...i vagy hi...p,de hogy cukor van-e benne nem figyelem mert nincs abban azért sok meg énis teszek a kajcsiba sót vagy ha kell cukrot és glutén mentes sem volt feltétel 6hónaposan..


De attól kiakadok amikor a szomszéd pl nem a gyereknek 6éves korig semmilyen tejterméket hogy ne legyen allergiás és semmilyen édességet sem még kekszet vagy akármi mást-ezt már túlzásnak tartom...

52. gyopár (válaszként erre: 47. - Zsanetta)
2010. aug. 18. 19:08
Ez egy másik véglet. A hozzátáplálást 6 hónaposan el lehet kezdeni, de nem kötelező. Tulajdonképpen akkor még csak kóstoltatni kéne. A mai ajánlások szerint 1 éves korig a baba táplálékának 2/3 anyatej (vagy anyatej hiányában donor női tej, illetve tápszer) kellene hogy legyen.
51. gyopár (válaszként erre: 49. - Zsanetta)
2010. aug. 18. 19:06

Nagyon félreérted az igény szerinti szoptatást, ha úgy gondolod, hogy ez így van. Amikről te írsz, azok bizony félreértések. Szerencsére nálunk a gyerekorvos is tájékozott ebben a témában, a kórházi gyerekorvos is IBCLC-s tanácsadó volt, szóval engem ezek a félreértések szerencsére elkerültek.


Az új ízek nem kellenek annyi idősen az élethez. A hozzátáplálást nem ez alapján kellene kezdeni, hanem egyéb fizikai jellemzők alapján, pl. hogy a babának működik-e még a nyelvkiöltő reflexe, tud-e már ülni, stb. Ma már bizonyított tény, hogy a legtöbb baba gyomra, bélrendszere nem érett arra, hogy 6 hónapos kor előtt egyéb táplálékot kapjon. Ráadásul a túl korán kezdett hozzátáplálás az anyatej idő előtti csökkenéséhez vezet.


Amit a mesterséges ételekről, bébiételekről, vagy az anya által főzött ételekről írtál, azzal egyetértek. Csak nem 4 hónapos kortól :)

50. Nagyir (válaszként erre: 48. - Tereteri)
2010. aug. 18. 19:05
Éppen ez az, amiről nem tudom, hogyan lehet kivédeni, ha mondjuk pár órára nem a te felügyeleted alatt van a baba. Nagyi, nagynéni stb. esetleg az anyatejes négy-öt hónaposodnak, aki még sose kóstolt mást, mondjuk hirtelen finom kis sütikét ad a kezébe, hogy azt majszolja, mert annnnnyira kell neki és milyen kis édes, ahogy tömi a szájába... .S
49. Zsanetta (válaszként erre: 44. - Gyopár)
2010. aug. 18. 19:00

A legjobb táplálék az anyatej ,ezt válljuk igen és így is van,de az új ízek is kellenek az élethez.

A szabad szoptatásról meg csak annyit,hogy ezért van hogy a babák husisabbak,hánynak mert már sok tejci van a gyomrában,nem tudja rendesen megemészteni,a gyomra nem tud kiürülni,ettől fájhat a pocija

Nem beszélve hogy nincs rendszeresség sem,és az anya napja csak szoptatásból áll.

Én a rendszeres szoptatás híve vagyok(3-4 óránként)

És nem csak én szinte minden gyermek gasztroenterológus.

Tapasztalatból tudom,ilyen osztályon dolgozom

2010. aug. 18. 18:58

Sziasztok! NAlunk is aktualis a kerdes, a kislanyom par het mulva 6 hos lesz. Mivel csak tapszert kap, 4 hosan kezdtuk kostotatni az almat, de kikopkodte. Most kezdi elfogadni a gyumiket foziket. Nem hajt a tatar, szepen lassan haladunk, ahogy neki jolesik. Egyelore a turmixknal (tapszer+gyumi) tartunk, lassan baratkozik a kanallal is.

En mar tulleptem a tanacsokon, valahogy nem veszem fel. O elmondja amit gondol, en meg teszem, ahogy jonak latom. elvegre en ismerem a lanyomat.

Az viszont szemtelenseg, ha valaki a kerdesem nelkul elkezdi tomni... plane ha eroltetni!

2010. aug. 18. 18:55

Igy van a korán adott ételek,pl .tej stb azok allergiát válthatnak ki.

De nem hinném hogy gond lenne ha 4 hónaposan gyümit kapna vagy 6 hónaposan főzit.

Szóval nem hülyeség ,de mindenki saját maga dönti el.

Én láttam már olyat is a nagy szoptatás és hogy ne tápláljunk hozzá hogy 16 hónaposan semmit nem fogadott el csak a cicit.

És hízni nem hízott,csak mellen lógott és más ételt szinte el sem fogadott.

2010. aug. 18. 18:52

Szerintem teljesen normális hogy 4 hónaposan megkóstoltatod vele az almát ,majd a burgonya stb.

Miért baj hogy hozzá kell táplálni.

Én pont az ilyen üveges főziktől vagyok készen.

Szerintem az ami nem egészséges,mert bizti van benne vmi amitől eláll jó pár hónapig.

Akkor inkább én főzök és turmixolom vagy töröm neki össze.

Na az biztos fini.

Szóval ezzel csak azt akartam írni hogy nem baj ha hozzá táplálunk ,mert,elkezdjük korán a kanállal evést stb.

De minden ember más,az biztos hogy nem szabad hogy bárki is bele szóljon mit hogyan csinálsz a gyermekeddel,adhatnak tanácsot,és te eldöntöd hogy megfogadod e.

45. hemos
2010. aug. 18. 18:50

Hát ilyenek nálunk is voltak, vannak!

Engem állítanak be idiótaként és néznek rám hülyén, hogy nem tömöm minden sz..al a gyerekemet, mert ahogy Te is írtad az ő idejükbe már bla bla

Hát igen, ők már ettek mindenfélét és most vajon egészségesek. Vagy jól látom, hogy mindenkinek van allergiája vagy épp csak megy a hasa egy csepp tejtől is?! Ó persze vannak kivételek, de azok csak erősítik a szabályt:

Ma szerencsére jobban tudják, hogy milyen hatással van egy gyerekre a nem jókor bevezetett étel!

2010. aug. 18. 18:45

Teljesen egyetértek. Nagyon nehéz az előző generációkkal elfogadtatni, hogy ma más elvek szerint táplálunk hozzá, mint régen.


Szerencsére nálunk elfogadták, hogy a baba csak anyatejes, nem kell neki más. Nálunk inkább azon csodálkoztak, hogy még mindig van annyi tejem.. mondtam, miért ne lenne, hiszen igény szerint szoptatok :), nem úgy mint ők régen, 3 majd 4 óránként.

43. Ella89 (válaszként erre: 40. - Mese habbal)
2010. aug. 18. 18:44
Én szerencsére nem vagyok allergiás semmire, még a dióra sem, pedig 1 éves koromban már adtak nekem. És én is tápszeres voltam, de 21 éve azért már jobb minőségűek voltak, mint 30 éve a férjem idejében (szerencsére ő sem allergiás semmire).
42. winny
2010. aug. 18. 18:44

A döntésed el kell fogadni.

Ezt látod jónak akkor ne is törődj azzal.hogy mit mondanak:)

41. Ella89
2010. aug. 18. 18:42
Jaj meg persze keresztanyám (nagynéném) mondja mindig, hogy "úgy vágyik ez a kislány a sütemény után". Persze, adjak neki jóval 2 éves kor alatt diós sütit, amikor a családban többen is allergiásak rá. Na mindegy.
2010. aug. 18. 18:42

A lényeg, mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik! Senki ne legyen okosabb a másiknál... a TE gyereked, Te tudod mi a jó neki!!!!


ezek engem is kiborítottak, de leállítottam minden ilyet...

nekem mondhatja anyukám, hogy én is feles tejet ittam már három hónaposan... igen, mert akkor az volt, nem voltak ilyen tápszerek, mint ma... (neki nem volt elég teje)... és most meg is nézhetem magam, minden szarra allergiás vagyok!!!


De ehhez még fontos hozzátenni, hogy ezek az allergia, meg immunerő stb dolgok azért örökletes hajlamon is múlnak, szóval azt én nem tartom jónak ha valaki ilyesmivel példálózik, hogy ő így etetett a másik meg úgy és mégis mi lett a gyerekből... mert sosem tudni, mi az ami örökletes, és mi az ami a kajától van...!!!!


amásik fontos, azokhoz, amiket írtatok: az immunitást ne keverjük össze az emésztőrendszer fejlettségével!!! hogy mikor mit kap enni, annak semmi köze ahhoz, hogy leteszem-e a koszos földre és erősödjön az immunrendszere!!!!

39. Ella89
2010. aug. 18. 18:41

Nálunk a gyerekorvos erőltette nagyon a hozzátáplálást, mert a lányom tápszeres volt a kezdetektől. Mondta, hogy nem baj, ha koraszülött volt, 3 hónaposan már illik neki gyümölcslevet adni. Szóval ő piszkált minket mindig, hogy nem adunk elég újdonságot a gyereknek, miért nem kapott még 6 hónaposan joghurtot stb. A védőnő meg nem mondott semmit, mindig csak lemérte a gyereket és annyi, tanácsot sosem adott.


Még anyukám mondta, hogy én 2 hónaposan kaptam először gyümölcslevet, 8 hónaposan tehéntejet, de most már annyi vegyszert használnak, hogy várjak vele és inkább hazudjak a doktornőnek. Hát ezt is tettem, inkább anyukámra hallgattam ebben a kérdésben.

2010. aug. 18. 18:39

Szia!Én is kivoltam..engem is nyomasztott a környezetem hatása..inkább a helybéliek,és az anyós faggatott,hogy mikor kezdem el a hozzátáplálást..?"már 4 hónapos,itt az ideje.."mire én:majd azt én fogom tudni..!

A gyerkőccel egyidős babák,már javában ették a "felnőtt"kajcsikat..egyedül én "lógtam"ki a sorból..bár hozzáteszem,nekem volt tejcsim is..

nos,kivártam és a 6.7.hónapban kezdtem bevezetni a gyümölcsöket,főzelékeket..és 7 hónaposan fogadta el a folyadékokat is..Most 13 hónapos múlt,mindent megeszik,semmire nem fintorog..és emellett még reggel és este szopizik..

Örülök,hogy nem hallgattam senkire..

ui.kezdetben üveges bébiétel mellett,külön főztem neki..

12 hónapos kora óta,pedig azt eszi,amit mi..jópár dolog kivételével..pl,bab,káposzta..

2010. aug. 18. 18:36

Én is mindíg s.k. csináltam a bébiételeket a kislányomnak és már alig várom,hogy megint csinálhassam!

Nekem nagy örömöt okozott és teljesen kikapcsolt!

2010. aug. 18. 18:35

Jó a cikk,igazad van!

Én most élem át másodjára ezt a kisfiammal!

Elsőre a kislánynál én is elbizonytalanodtam a nyomás alatt és 4 hósan tápszeres kieg. mellett (kevés volt a tejem,de azért volt)elkeztük a hozzátáplálást az első gyümikkel,pedig lehet rá ért még volna talán szopztathattam volna még legalább napi kétszer továbbra is,de így ahogy megérezte az étel ízét elutasította a cicit és többet nem kérte!!

Lelkibeteg voltam miatta teljesen,mikor először elfordította a fejét a cicimtől!

A kisfiam most 3 és fél hónapos,(egyenlőre csak anyatejes és remélem 6 hós koráig ez így is marad) de már nem engedek,az van amit ÉN mondok,nem érdekelnek a rokoni jó tanácsok!

Megfizettem én is a tanulópénzt!

Sajna az első gyereknél sokan elkövetjük ezeket a bizonytalanságunkból és tapasztalatlanságunkból eredő hibákat!

Ma már én is tudom,hogy az elsővel is lehetett volna máskép és jobban kellett volna hallgatnom az ösztöneimre!

Szeretnék legalább a kisfiú egy-másfél éves koráig szoptatni,ha Ő is így akarja,de nem csak miatta (igaz főleg) hanem magam miatt is,hogy tudjam képes vagyok rá,megtudom csinálni és legyen e téren sikerélményem!

És mert szeretek szoptatni,a leg bensőségesebb dolog az életben szerintem amit a gyerekünkel átélhetünk!:-)

2010. aug. 18. 18:27
szerintem ne hagyd magad befolyásolni és úgy neveld a gyerkőcödet, ahogy te szeretnéd! Viszont nem kell ám túldimenzionálni a dolgokat, szerintem az a legjobb, ha minden kismama otthon főzöcskézik a babájának. Mi soha nem vettünk babakaját, csak akkor ha elmentünk vhova.
34. lola81 (válaszként erre: 7. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 18. 18:20
Nah a mikor adsz már ezt meg azt a gyereknek témakör mellett pont ez a szoptass 2 éves korig, meg azok lesznek az egészséges gyerekek, meg a tápszerezős anyukák kényelemből választják a táplálás eme módját a másik kedvencem. Nem mindenki születik tejcsárdának és vannak akik szabad akaratból vagy szükségletből nem ülnek 3 de még két évig sem otthon a csemetéjükkel. Az hogy a tápszer kiválasztás, kiiratás, beszerzés, elkészítés, sterilizálás megfelelő cumi ill.cumisüveg kiválasztása egyszerűbb mint felhúzni a pólót (nagyjából bárhol bármikor) nevetséges.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook