Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
33. lola81 (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2010. aug. 18. 18:11
Igen, akkor ha te magad termeled a zöldséget, gyümölcsöt. Mert szerintem a zöldségesnél még annyit sem tudsz meg mint a gonosz bébiétel üvegéről. Én nem szeretnék utólag a tv-ből értesülni, hogy a gyerekemnek 2 napja adott ki tudja honnan származó barack tiltott vegyszerekkel volt kezelve...
32. 6c5f346e46 (válaszként erre: 29. - Márti86)
2010. aug. 18. 18:08
tényleg az..de sz@rni rá,csináld ahogy te jónak látod és kész...
31. Nagyir
2010. aug. 18. 18:04

Szia! Az eddigi hozzászólókhoz hasonlóan azzal kezdem, hogy ne hagyd magad. :) Nekem még nincs babám, de a közelebbi családomban igen, és én is ki voltam akadva azon, amikor 4 hónapos babának a nagyi finom kis tyúkhúslevest adott tésztával. Magamban köpni-nyelni nem tudtam - a néni párom nagynénje, beszólni nem mertem volna. Igaz, hogy a kislány tápszeres volt, mert anyukájának két hónapig ha volt teje, aztán meg hordták az anyatejet, de a tápszer mellett elég lenne négy hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást és nem tésztás levessel, kolbásszal meg szalonnával. :S Tudom, hogy ha nekem is lesz gyerekem, rengetegszer meg fogom kapni a rokonságtól (mindkét oldalról, bár szerencsére anyumnak is más a hozzáállása), hogy "mééé nem adsz neki tehéntejet, már az apja már két hónapos korában azt itta, csak fel kell kicsit hígítani, azt adjad." Mintha a tejfehérjének,-cukornak számítana, hogy éppen vízzel hígítom vagy sem.:S De az ilyen tudományos magyarázatokat meg....szóval nehéz.

A legszomorúbb az egészben az, hogy akik meg vannak győződve arról, hogy a tehéntej nem árt, mert "én is azt ittam, azt mégse lett tőle bajom" felfogás él bennük, gyakran nem is tudják, hogy a tejcukor érzékenységnek és a tejallergiának milyen tünetei vannak. Hozzáteszem, én imádom a tejet, naponta iszom és szinte elvonási tüneteim vannak, ha nem jutok hozzá. 100%-os házitejet és bolti tejet egyaránt sokat ittam már, szóval nem vagyok tejellenes. De nem mindegy mikor iszik ilyet a gyerek, pl. én házi tehéntejjel hét-nyolc évesen találkoztam először és kipattogtam tőle...:)

Minden ételnek megvan az ideje. Amire mindenképpen figyelj pl., hogy mézes ételt két éves kora alatt ne kapjon. Szerintem ma már annyiféle könyv van, az interneten pedig annyi oldal foglalkozik a babák táplálásával, mozgás-,és beszédfejlődési szakaszaival stb, hogy akit kicsit is érdekel a téma, és tudatosan akarja nevelni a gyermekét, az biztosan megtalálja a számára legjobb útmutatót.

2010. aug. 18. 18:01

velem is ezt csinálták. a négyhós lányomnak lerágott csontot nyomtak a kezébe, hogy hadd rágja. Hát én kivettem. És csak 6 hósan kezdtem el kóstoltatni...

és nem igaz, hogy az idősebbeknek semmi bajuk. Ott a sok tejérzékeny, a sok kövér ember...

29. Márti86 (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2010. aug. 18. 17:59

Erről jut eszembe sógornőm és a fia. Ő anyóséknál él. 6 hónapig csak tej, semmi glutén semmi cukor semmi ami káros. 2 éves 9 kg és amire lehet arra ő allergiás, és nagyon válogatós.

Az enyém 7 hónapos. 3 hónaposan hozzátápláltam, nincs elvonva a glutén kap tejterméket kap cukrot igaz csak szőlőcukrot. Nem veszek neki biókaját, főként én főzök neki. Szabinak volt vizsgálva nincs allergiája, 8 kg. mászik feláll magyaráz, fejlettebb koránál.

Mégis mindig engem bírálnak anyósomék és mégis én vagyok az aki nem csinálja jól ezt vagy azt. :((( Kiborító.

28. 6c5f346e46 (válaszként erre: 26. - Noedi)
2010. aug. 18. 17:58

igen..köszi..:)

és már van akarata is,és ha van akarata,akkor használja is..:)

2010. aug. 18. 17:57

Mindenki azt adja a gyerekének, amit jónak lát. Szerintem sokkal inkább azokra az anyukákra kellene figyelni, akik rosszul táplálják a gyerekeiket, mint akik "túl" gondosak. Én is számítottam anyósom megjegyzéseire, mikor levittem neki a tengernyi bébiételes üveget, de nem szólt semmit.

Én nagyon szerettem főzöcskézni a kisbabáimnak és kipróbálni, mit szeretnek és mit nem.

De mikor nagyon meleg volt, vagy utaztunk, vagy sok volt a dolgom (5 fős családnál azért adódik ilyen is) és nem volt időm főzni, akkor én is üvegeset adtam a babának, amiket kifejezetten szeretett. Mióta elmúlt 15 hónapos, próbálkoztam még, de már nem eszi meg.


Azt adj ezután is a kisbabádnak, amit te látsz jónak és az sem baj, ha egy étkezés helyett csak cicit kap. Az "Okos" véleményeket meg ereszd el a füled mellett, mikor fájna a hasa a pörkölttől, akkor te virrasztasz mellette és nem a nagymama.

Boldog babázást kívánok Neked!

26. noedi (válaszként erre: 25. - 6c5f346e46)
2010. aug. 18. 17:56
:) akkor már nagylány! gratula!
25. 6c5f346e46 (válaszként erre: 22. - Noedi)
2010. aug. 18. 17:54

ebben igazad van...

a pörkölt még ráér..

az én lányom imádja..:)de ő már egy éves elmúlt..:)

2010. aug. 18. 17:51

Ez félreérthető:

nem az a kiborító hogy ki, mit, mikor, meddig ad hanem az hogy mindenki valami okosat hozzáfűz és nem tetszik hogy van saját véleményed.


Szóval tetszik nekik hogy van saját véleményed.

2010. aug. 18. 17:51

nem értek egyet a cikk irójával,csak részben,mert nekem mikor megszületett a lányom 9 éve lassan,mi is annnyira odafigyeltünk mindenre,óvtuk a széltől is,meg is lett az eredménye..olyan tápos volt,hogy még,érte egy kis szellő és vége volt,folyton beteg volt...a másik lánykám most egy éves,őt már nem "burokban"neveltük..és nem is beteges..oda figyeltem mit eszik mikor és mennyit,de nem estem kétségbe,hogyha cukor kerűlt a szájába,sőt..most ha a nagyobb csokit eszik,oda megy hozzá és kiveszi kezéből..had vegye,ha izlik neki,ugysem tud akkora mennyiséget megenni,hogy ártson,mert nincs annyi és el telik tőle pár falat után...



de....abban viszont egyet értek a cikk irójával,hogy ez egy valóban undorító szokás,hogy"bezzeg a mi időnkben.."mindenkinek meg kellene hagyni azt,hogy ugy csinálja dolgokat a babával,ahogy gondolja,hiszen a legjobbat akarja a kicsinek,ééés/mert ő az anyja,nem ártani akar neki,hanem a legjobbat....


én azt szoktam,meghalgatom,és vagy hasznositom vagy nem..de ettől az én hajam is égnek áll,mert ha kérdezek,válaszoljanak,de ha nem,akkor valszeg tudom mi a dolgom..nem????

22. noedi
2010. aug. 18. 17:50

Szia, szerintem nem viszed túlzásba, sőt. Nagyon is fontos, hogy minőségi étel kerüljön a baba pocijába. Amúgy én is pont úgy gondolom, ahogy leírtad. Bár mi még nem kezdtük el a hozzátáplálást, csak kóstolgatunk (5 és fél hónapos a kisfiam).

A "jóakaraókről" meg csak pár gondolatot: régen minden más volt, akárki akármit is mond. Én sem biókaján nőttem fel, és nem kentek be Anyukámék tetőtől-talpig naptejjel, ha kimentünk az utcára... De a mai világ teljesen más. Sok az allergiás betegség, meg agyonvegyszereznek mindent, hogy szépen nézzen ki a standokon. A legkevesebb, amit tehetünk, hogy vigyázunk rá, hogy a kisbabáink minél később találkozzanak ezekkel a mérgekkel.

(A pörkölt nokedlivel amúgy nagyon jó kaja. Majd ha eljön az ideje, biztos fogok főzni a kisfiamnak...:) De egy pár hetes / hónapos baba szervezetét ilyennel terhelni óriási felelőtlenség!)

2010. aug. 18. 17:50

Szia! :))

Én korán kezdtem a hozzátáplálást és pont az ellenkezőjét tapasztaltam az égvilágon mindenhol. Mindenki azt hiszi azért táplálom hozzá mert nem akarok neki tejet adni, DEHOGYNEM, mai napig kapja. Az mondjuk senkit nem érdekel hogy hányik tőle mert híg és mindent ami híg azt kihányja.

Itt nem az a kiborító hogy ki, mit, mikor, meddig ad hanem az hogy mindenki valami okosat hozzáfűz és nem tetszik hogy van saját véleményed.

Én már a tejtermékek adásán is túl vagyok, azért is kaptam mindet. És ott sem érdekelt senkit hogy muszáj adnom mert szinte 0 a tejbevitele.

Látszik a gyereken meg egy anya tudja is hogy a gyereke mikor mire áll készen. És nem kell bírálni mert nem egyezik a vélemény.

2010. aug. 18. 17:28
Nekem is jan. elején született a lányom és mindenki a kajával nyaggat. Mikor kevesebb lett a tejem, mert beteg lettem, akkor én voltam a rossz anya, aki nem fej meg nem fagyasztja le későbbre. Majd 4 hónapos korától jött a mit, mennyit eszik a gyerek dolog. Meg a te még turmixolgatsz?! kérdések hada. Persze nem érdekelt az egész, hisz én látom mit bír a gyerek. A húst én főzöm neki és turmixolom, de sokszor adok üveges gyümit, mert olyanok vannak néha a zöldségesnél, hogy én sem bírom megenni. Piacra meg kis sem megyek, mert nagyon sok frissen permetezett dolgot adnak el. Egy ott áruló ismerős mondta egyszer nagy büszkén, hogy bizony náluk már érik a szőlő, mert "megoldották". Spenótot meg zöldségeket permetezés nélkül termesztik anyuék babukának és a csirkehusi sem agyontápozott, hanem otthoni.
2010. aug. 18. 17:22

Sajnállak a rokonok miatt! Sarkadra kell állni, és úgy csinálni mindent, ahogy azt te jónak érzed! Te vagy az anyukája, te döntöd el, hogy mikor, mit adsz neki. Főleg, ha volt tejcid, akkor jó lett volna 6 hónapos koráig kizárólag szoptatni a kislányodat. 4 hónaposan még semmi szüksége az éretlen, még fejlődésben lévő bélrendszernek a bébiételekre!

Az a baj, ha most úgy teszel, ahogy azt a rokonok elvárják tőled, akkor később is ez lesz és mindenben irányítani fognak...:(

18. Masnesz (válaszként erre: 1. - Andy03)
2010. aug. 18. 17:17

Ne hagyd magad! Akkor és azt adj a gyerkőcnek amit és amikor Te szeretnéd.

Anyósom már négy hónaposan csirkemájat akart adni a lányomnak. :)

Mi táposok vagyunk, így gyümit meg zöldségféléket már kóstoltatok vele. (5 hónapos)

Igazándiból én is bébiétel párti vagyok. Sajna a zöldséges nem tudom mit árul. Amit meg magunk termesztünk se sokkal jobb, mert nagyon forgalmas főút mellett lakunk. :(

2010. aug. 18. 17:13

ugyanez volt nálunk is. Teljesen mebgértelek, és szerintem tégy belátásod szerint. A legnehezebb a füled mellett elengedni az okoskodásokat. DE máshogy nem megy.

:-/

16. Ronikutyi (válaszként erre: 11. - Bucimami)
2010. aug. 18. 17:12
Teljes mértékben egyetértek.Bár nekem sem tetszett,mikor anyu mondta,hogy én már 6 hónaposan tarka bablevest ettem.Nekem tápszeres volt a kisfiam,nem volt tejem csak egy hónapig,és mi is bébi ételeztünk kb 8 hónapos koráig,aztán már azt ette,amit mi.Semmi kárunk nem lett belőle,szóval szerintem ízlések és pofonok:)
15. sarild
2010. aug. 18. 17:11

Sajnos én is tudom,milyen érzés ez!

Az első babámat nem tudtam szoptatni(sajnos),ezért tápszerrel etettem.Szegény elég hasfájós volt,így mindig sírdogált.Anyósom kitalálta,hogy biztosan azért sír mert én nem adok neki eleget enni.Rá volt írva a dobozra,hogy mennyit kell neki adni,ezért sokáig nem foglalkoztam vele,de minden nap elmondta,hogy Ő mikor hazahozta a fiát a kórházból annak idején,egy nagy teli cumisüveg tehéntejet adott,nem csak olyan keveset,mint én....Egyszer aztán beadtam a derekam,és adtam neki,minek következtében elkezdett sűrűn bukni,aztán kórházba kerültünk,kiderült,hogy miattam vagyunk bent,engem jól leszidtak,a kislányt 3 hónaposan minden vizsgálaton megkínozták,2 hét kórház,mert közben tüdőgyulladást is kapott...SOHA TÖBBET nem hallgattam senkire...

14. runnic
2010. aug. 18. 17:11

szívemből szól a cikkíró :)

Imádom a szüleimet, de ez nálunk is így van. 3 hónapos a kisfiam, és már most monmdogatják, hogy majd már nemsokára ehet mindenfélét. Én mondom hogy nem, 6hónapos koráig csak szopiztatni szeretném. Erre ők: bezzeg a testvérem, mér 5 hónaposan kapott egy katona szalonnát és hűdejó.... én meg mondom ilyenkor, hogy nem baj, mert az én fiam nem fog. És ilyenkor mintha anyagyilkos lennék úgy néznek rám, és kérdezik, hogy akkor sem ha nagyon nézi.... akkor sem.... a falon az órát is nézi mégsem etetem meg vele....

2010. aug. 18. 17:06

No igen...

Más világ volt akkoriban, és most. Lehet, az én gyerekem haja is égnek áll majd, ha majd mondom, hogy ő mikor mit evett...


A gyümölcsökről pedig, illetve a saját főzésű bébiételekről meg azt gondolom, hogy nem biztos, hogy jobb, mint az üveges. Sőt! Az én esetemben semmiképp.

Annak, akinek van saját kertje, és ott termeli a zöldséget-gyümölcsöt, és tudja, milyen vegyszerrel volt kezelve, vagy épp nem volt kezelve semmivel, annak bátran ajánlom a kotyvasztást.

De én a fővárosi másodikról csak a piacra vagy a boltba tudok menni. Utóbbinál még hihető talán, ha valamire rá van írva, hogy bio, de a piacon? Lehet, hogy gerinctelen és ezzel akarja megszedni magát... Remélem, nem ez az általános, és én lihegem túl, de amíg nem látom a gazdaságot, azt hiszem, élhetek eme fenntartással...

12. Re87 (válaszként erre: 1. - Andy03)
2010. aug. 18. 16:55

Szia!

Engem is rettenetesen felidegesítettek a feles tejjel,meg a többi oda nem való dologgal.Én kaptam olyan kedvességeket,hogy anyósom 4hónapig nem látta a gyerekemet!

tudomásom szerint,ha elég a tejed,akkor a baba fél éves koráig nem kell hozzátáplálni.Akkor kell elkezdeni 4hónapos korban,ha a babesz tápszerezik.

Ne hallgass csak a védőnőre,meg a gyermekorvosra!

2010. aug. 18. 16:52

Rokonoméknál 10 év keserves próbálkozás után végre megszületett a baba- aztán egyéves korában vidáman újságolták, hogy megnyalatták vele a sört. Visszafogtam magam, ezért nem kérdeztem meg, hogy kétévesen cigit nyomnak a szájába, háromévesen meg elviszik a kupiba? :-))

Tudom, ettől még messze van a babapiskóta meg a pörkölt nokedlivel, de én sem értem, hogy miért kell elkapkodni a dolgokat. Ha egyszer abbahagyta a szopizást, soha többet nem kap anyatejet, rakott krumplit viszont még élete végéig ehet. Aztán mikor bekerülnek a közétkeztetésbe, simán bepótolják azt a rengeteg sót, cukrot és ízfokozót, amit addig "megvontunk" tőlük.

Más anyukák mondják, hogy "milyen jó neked, hogy a te lányaid szeretik a gyümölcsöt és a főzelékeket!" Persze, mert annak idején mi a játszótérre nem ropival a táskámban mentünk, hanem valamilyen megtisztított és feldarabolt gyümölccsel. És bár nem a kedvenc helyem a konyha :-), egy kis párolt zöldséget husival összedobni-pláne babamennyiségben- még nekem sem esett nehezemre.

A cukortól én is rettegtem, a fogaik miatt, a nyalóka és a keménycukorka most is tiltólistán van, ha édességet esznek, akkor inkább csokoládét.

2010. aug. 18. 16:40

"Szerintem a mai "fiatal, modernebb" anyukák jobban odafigyelnek ezekre a dolgokra, és teljesen más a gondolkodásunk ezen a téren, mint például a szüleinknek, nagyszüleinknek.

"


Igazad van, csupán ez a mondat nem fedi a valóságot.

Az első fiamat 85 ben szültem, a legkisebbet 2006 ban.

Zongorázni lehet a különbséget, akkor mit kellett a gyereknek adni, és most mit lehet.

A mai "modern" szülők sem jobbak, vagy rosszabbak mint nagyanyáink voltak. Csupán a módszer változott, az orvosi kutatásoknak köszönhetően.

Különösebb bajom nincs a bébiétellel, de vannak nálad "szélsőségesebb" anyukák is, akik pl. rajtad háborognának, miért adsz a gyereknek bébiételt, amikor itt a friss gyümölcs és zöldség szezonja.

Nekem 85 ben 2 hetesen volt kötelező hozzátáplálni almával. És nem azért ,mert nemtörődöm voltam. Akkor azt kellett adni a babának.6 hónaposan már tejjel kellett a tápszert elkészíteni.


egyébként én is háborognék, ha bombáznának a jó tanácsokkal, de a rokonok már csak ilyenek. Nem akarnak ők rosszat, csupán egy más generáció, más tudással. Legalábbis a modern gyermektáplálásban nem jártasak.

2010. aug. 18. 16:38

Teljes mértékben megértelek. Öt és fél hónapos babám van.

Szerintem manapság már azért is más a helyzet, mert minden étel tele van vegyszerrel. Régebben szerintem ez nem volt így. Meg a párommal mi elég hülyén eszünk. Szeretjük sajnos a "rossz" kajákat. Szeretném ha a fiam, csak a legjobbat kapná. Elég szeméttel fog még találkozni az élete során. Ez a pörköltös duma meg kiborít....

2010. aug. 18. 16:32

Sziasztok!


Én is betartottam és a védőnénink segítségével haladtam:-)),mert a barátnők meg a rokonok nálunk is azt fújták amiket leírtatok:-( és engem is agyon idegesítettek..

Ehet még elég sok vackot életében.

Én is főztem a picinek,szinte nem is kapott bébiételt.Erre büszke vagyok:-)).

2010. aug. 18. 16:24
Négyhónapos gyereket még szoptatni kell, mellette persze lehet neki adni gyümölcsféléket. Az anyatejet nem pótolja semmi! Sok gyereket még 1.5-2 éves korában is szoptatnak. Az elválasztás más és más minden gyereknél, hiszen nem egyformák. Egy anya biztosan jobban tudja, mi jó a gyerekének, akkor miért hallgatna másra? Persze, van amit el kell fogadni a nagyitól, rokontól. Beleszólni más gyerekének a nevelésébe nem túl szerencsés, mert az csak ellentétekhez vezet. Bizony édességekkel tömni egy gyereket nagy hiba! Idő előtt tönkremennek a fogai. Csak természetes édességet kell a gyereknek adni, főleg ilyen pici korban! Nem vagyok gyerekorvos, de vannak tapasztalataim, hiszen hatan voltunk testvérek, és én vagyok a legidősebb/sajnos/! Minél tovább szoptatják az anyák a gyerekeiket, annál erősebbek, ellenállóbbak lesznek a betegségekkel szemben. Sok anya kényelemből nem szoptat, és nem tudja, hogy ezzel a saját gyerekének árt a legjobban, hiszen az anyatej tartalmazza a legtöbb olyan anyagot, ami a gyerek fejlődéséhez szükséges. Tévedés azt hinni, hogy a mai tápszerek ugyanolyan jók, mint az anyatej! Soha nem lesz olyan!
2010. aug. 18. 16:21

Szia!

Átéltem amiről írtál,bár én semmilyen bébiételt nem vettem neki,sőt egyiknek sem,hanem saját magam főztem minden nap nekik.

nem a hozzátáplálással van bajom,hanem a bolti,üveges kajákkal,amire hiába van ráírva,nem tudom mi van benne.

2010. aug. 18. 16:17

Teljesen átérzem ezt! Engem is kiborítottak ezzel annak idején.

És nem is a nagyszülők, inkább a tőlünk csak néhány évvel idősebb "tapasztalt" anyukák.

Öt hónaposan babapiskótát nyomtak a kezébe, volt aki mézes sütivel próbálkozott. Engem meg kiborított, hogy kérdés nélkül mindenfélével próbálják tömni az ÉN! gyerekemet.


Meg a sok "miért nem adsz neki ...-t?" kérdéstől a falramásztam.

Nem tudom miért nem lehet elfogadni, ha valaki figyel a gyereke egészségére. Ha túlzásnak vélik egyesek, akkor is ő a mi gyerekünk, úgy csináljuk, ahogy jónak látjuk. Tanácsot akkor adjanak, ha kérünk!

2010. aug. 18. 16:17

szia!


Én is 4hónapos kora óta hozzá táplálok,amit sajnos meg is bántam..bár ne hallgattam volna a védőnőre aki annyi sz.rságot tud mondani...éretlen volt még ő ehhez..most szenvedek is vele mert olyan válogatós és egész nap ha rajta múlna csak tápszert enne...én azért a kecskeméti babakaját oda adom neki,ugyanolyan..ennyire nem kell szerintem félteni...ugyanígy vagyok azzal is,hogy a játszótéren is lerakom ha azt akarja,ha koszos lesz legyen koszos..másképp nem lakul ki az immunrendszer...szóval ebben nem értek veled egyet,de ezért ne haragudj meg ez csak az én véleményem

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook