Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
183. bettike2007 (válaszként erre: 152. - Tulasi)
2010. aug. 19. 09:22
szilva csak 9hónapos kortól adható bár a kislányomat a bolti üveges szilva bébikaja kiütötte 9hónaposan pöttyös lett..
182. a9e1c02a7b (válaszként erre: 177. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 09:21
A nyers tej jó. Abban vannak enzimek, amelyek a megemésztéséhez szükségesek. A pasztörizált tejben nincsenek, mert az enzimek 43 fokon elpusztulnak. Vagyis, nem tudjuk megemészteni. A baj az, hogy a piciknek fel kell forralni a nyers tejet, mert fertőzést kaphatnak, olyankor viszont már az enzimek is elpusztulnak... Szóval, ez egy ördögi kör a tejjel. Persze, a tápszerek kritikán aluliak, undorítóak! Ha most kéne anyatejet pótolnom, bio rizstejet, zabtejet adnék.
181. bettike2007 (válaszként erre: 148. - Weberkitti)
2010. aug. 19. 09:21
én 8hónaposan adtam natúr joghurtot kb 10hónaposan meg a többit meg túrót sajtot dtb,,,
180. bettike2007 (válaszként erre: 147. - Weberkitti)
2010. aug. 19. 09:19
nem olyat nem fogok venni Junior ital miből van az??A tápszer sem az amit szeretek adni neki de azért kivártam az 1 és talán 1.5évet de 3ig tuti nem várok az már szerintem túlzás..
179. Pumi87
2010. aug. 19. 09:18

Teljesen igazad van!Nálunk ugyan ez volt.

Ki is próbáltam az almát 4.hós korában,de úgy fájt a hasa tőle,hogy fél órát torka szakadtából üvöltött,pedig össz két pici kávés kanállal volt.

Nálunk ugye csak hipoallergén tápszert kapott,mert édesanyám és nagymamám liszt és tejcukor érzékeny és így elővigyázatosság képpen vigyázni kellett,nehogy ő is az legyen.

Nekem is dettó a nokedli dumát nyomatták és én is rohamot tudtam volna kapni,mikor mindenféle hülyeséget etettek vele.Amíg a doki nem mondta,hogy azt egyen,amit mi,addig nem is adtam neki,csakis bébikajákat,amiket te!

Szarj bele,te vagy az anyja,te érzed és te tudod mi kell neki!Úgy gondolom nem fog éhen halni a kis csöppség.:)

Mondjuk már mi is pörköltet eszünk nokedlival. :D

178. bettike2007 (válaszként erre: 141. - 2e0264df59)
2010. aug. 19. 09:16
Az én lányom megeszi jóízűen a boltit is meg a főztöm is,sosem válogatott és ha nem tudok vmi miatt főzni mert megyünk valahova megeszi az üvegeset és még néha kérne is repetát,de a levesem is a kedvencei közé tartozik!
177. bettike2007 (válaszként erre: 140. - Ritmus)
2010. aug. 19. 09:13

A bölcsiben úgyis kap igaz nem igazit,de én igazin nőttem fel és attól nincs is bajom,ha bolti lötyöt iszok meg megy a hasam-na melyik is a jobb??Valami van a boltiban ami nem tetszik a szervezetemnek,szerintem ahol én nevelkedtem most is mindenki igazi tejet ad a gyerekének és nekem ez is a normális!Érdekes mikor mindenki igazi tejet ivott nem volt allergia?(ritkán)mamám sosem volt allergiás pedig ő nem 1évesen kapott tehéntejet ám!

A sok szmog meg tartósítószer a ludas,nem kell a tejre fogni,régen még reklámozták is milyen jó a tej!Én ebben hiszek!

176. f8db0709b8 (válaszként erre: 168. - 2e0264df59)
2010. aug. 19. 08:59
Ha kicsit visszaolvasnál,látnád mire reagáltam,kb az 1.oldalon lelhető fel.
175. Cicus62 (válaszként erre: 1. - Andy03)
2010. aug. 19. 08:59

Nagyon megértelek Andi.Sokunk nevében is írhattad volna ezt a cikket.

Ami még ebből probléma lehet,lesz,hogy nem szívesen mész majd olyan helyekre,ahol így jársz,aztán csodálkozik mondjuk a nagymami,hogy az unoka fel sem ismeri:(.

Erre is fel kell készülni.:(

174. tündér74 (válaszként erre: 163. - 864c5534c9)
2010. aug. 19. 08:51

Az én kisfiam már 3 éves, de még csak most kezdtem neki csokit adni.:) Sőt kemény cukrot még mindig nem engedtem neki, hogy adjon a rokonság, mivel pici gyerekeknél fulladást okoz. Én rám is sokszor néztek úgy, mintha ufo lennék. De engem nem érdekelt.

Szerintem egész életükben annyi mérget fognak enni, miért adjunk már pici babaként mindenféle nem nekik való ételt?

Nagyon jól teszed, hogy vigyázol a kisfiadra, és ezeket a gyümölcsöket óvatosan adod neki.

2010. aug. 19. 08:50

Teljesen igaza van a cikk írónak!!

Igen régen mindent előbb adtak meg is lehet nézni mennyi allergiás gyerek meg felnőtt van....

Ha meg a mai dolgok szerint akarjuk a saját gyerekünket etetni akkor meg lehurrognak...

Mondjuk én nem engedtem hogy beleszóljanak!!

Nálam is próbálkoztak de nem hagytam magam.

2010. aug. 19. 08:46
én egyszer akadtam ki anyámra, (ja nem többször) mikor 9hónaposan csokit adott neki, és csak utólag kérdezte nem lett baja tőle. a másik meg amiért haragszom a cukros tea, hiába mondtam neki hogy a forralt lehűtött vizet megissza a gyerek
171. tündér74 (válaszként erre: 159. - Andy03)
2010. aug. 19. 08:40

Szia! Szerintem teljesen jól csinálod, ne is engedd, hogy beleszóljon a rokonság. Amikor kisfiam csecsemő volt ő is kapott üveges bébikaját is. Anno nekem a védőnő mondta, hogy a hozzátáplálás legelején jobb ezzel kezdeni, ha nincs saját kert, mert a hiper-szuper marketekbe, valamint a piacon árult zöldséget-gyümölcsöt ki tudja, hogy mivel vegyszerezték, azaz nem tudjuk, hogy milyen mérgek vannak bennük és milyen mértékben, mert azokat senki sem ellenőrzi. A bolti üveges bébiételek /legalábbis a jobb minőségűek/ többszöri ellenőrzésen mennek keresztül és vegyszer is minimális van benne, ha van benne egyáltalán.


Ezzel nem ártasz a gyermekednek, ha odafigyelsz a táplálkozására és a legjobbat szeretnéd neki adni, azzal ártanál, ha megengednéd, hogy a "kedves" rokonság a babádat életkorának nem megfelelő ételekkel etetné.

170. Andy03 (válaszként erre: 155. - Mapipiti)
2010. aug. 19. 08:25
Na igen. Ez az eset is megtörtént nálunk is sajnos! Dettó ugyan ez!!!
169. Andy03
2010. aug. 19. 08:23

Az azért hozzá kell tennem az egészhez, hogy NAGYON-NAGYON jól megvagyunk a rokonokkal, nagyszülőkkel! Hál istennek! :D Csak ez a dolog ne lenne.


Pl. Még egy story:


Pont most valamelyik nap történt, hogy megkérdezték tőlem, hogy csináltam e már neki tejbegrízt (hozzáteszem kislányom most 7 hónapos). Mondom áááá, hát a tehéntejet még sokáig nem szabad neki adni. Érdekesen nézett rám az illető. aztán mondta megint hogy az fiai már ilyenkor a tejbegrízt ették 2 pofára. hát mondom Hanna nem fogja. És azzal magyarázta, hogy azért tiltják a tehéntejet ilyen pici korban, mert azt akarják, hogy megvegyék a szülők azokat a drága tejitalokat. Nem álltam le vitatkozni, mert úgyis neki lett volna igaza... sajnos nincsenek tisztába a következményeivel. Ezért félek is ráhagyni a kislányomat, ki tudja mire megyek érte mit eszik szegény gyerek!

168. 2e0264df59 (válaszként erre: 164. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 07:57
biztosíthatlak, hogy sokan főznek a kisbabájuknak. És nem azért mert ráérnek. És sokan pedig nem azért nem főznek mert nem érnek rá. Mások az elképzelések és ez nem olyan amit nem lehet lefogadni. Nagyobb gond, hogy a család nem fogadja el az anyuka döntését és nem abban támogatja. Árral szemben elég nehéz evezni. De elkalandoztam, bocsi. Szóval sokan főznek a babájuknak (többek között én is) és nem jobb anyák mint aki az üvegest veszi neki.
167. 2e0264df59 (válaszként erre: 159. - Andy03)
2010. aug. 19. 07:50
teljesen jók az elképzeléseid és a hozzáállásod, ezen ne aggódj. Próbálj kevesebbet foglalkozni a mamákkal. A legjobb ha megbeszéled velük.
166. 2e0264df59 (válaszként erre: 153. - Dbf33b346e)
2010. aug. 19. 07:47
a mai ajánlás szerint 4 és 7 hónapos kora között kell glutént kapnia a babának az allergia elkerülése érdekében. 2 éve még máshogy gondolták. Ezen még a gyerekorvos is ki van akadva, mert róluk gondolják, hogy variálnak. De a két évvel ezelőtt még érvényes ajánlással kapcsolatban nekem az volt a fura, hogy akkor a felnőtt nemzedék miért nem nagyobb arányban érzények, hisz mindenki idő előtt tejbedarát evett....
165. 2e0264df59 (válaszként erre: 148. - Weberkitti)
2010. aug. 19. 07:35
joghurtot igen, az tejtermék és már nem abban a formában tartalmazza az összetevőket. Méjebben nem mennék bele mert frankón "butulok" és keverem a kifejezéseket.
164. f8db0709b8 (válaszként erre: 157. - 5e48d37001)
2010. aug. 19. 07:31
Ketten voltunk ennyire ráérősek úgy tűnik:)
2010. aug. 19. 07:14

Nálunk is így volt!!!

Mindig valaki beszólt, hogy a pár hónapos babámnak már ezt meg azt is adjak, mert már ehet...

Volt, aki az 5 hónapos babámnak 1 tábla csokit!!! hozott ajándékba, s csodálkozott, hogy mondom, hogy azt még nem eszik!!!


Mindig azzal jöttek, hogy az ő idejükbe így meg úgy volt...


Most 17 hónapos a fiam, de még mindig megkapom mások véleményét.

Már szinte mindent eszik, de szőlőt, cseresznyét, szóval olyan gyümiket, zöldségeket nem adok még neki egészben, amitől megfulladhat. Leszedem a héját, s úgy adom neki.

Na, ezért is megkaptam a magamét...


Én sem értem, hogy miért rossz, hogy odafigyelek, mit adok a picúrnak???

Miért rossz, ha egy pár hónapos picúrka még nem eszik édességet???

Miért rossz, ha féletem őt???

És még sorolhatnám...


Úgyhogy nem vagy egyedül, sőt!!!!!


Főleg az idősebb korosztály kioktatóbb, ami rettenetesen zavaró, mert ma már más világ van, másak az ételek összetevői, más felfogás van szoptatás terén, és még sokmindenben. S ezt el kellene fogadniuk!!!!

2010. aug. 19. 07:00
arra az üvegre is rá volt írva, hogy nem tartalmaz sót cukrot stb. és márka volt viszonylag, nem egy nevesincs gyártó. és a biopiacon biot lehet kapni
161. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 1. - Andy03)
2010. aug. 19. 06:57

El kell fogadni, hogy az emberek nagy többsége szemetet eszik, és annyira hozzászoktak, hogy az nekik a normális, és még azt nézik ki aki nem úgy eszik mint egy átlagember. Az a legjobb, hogy próbálják megmagyarázni a hülyeségüket, igaz semmilyen érvel nem tudják alátámasztani...


Nem kell vele foglalkozni, ha valamit nem szeretnél a gyereknek adni akkor szólj, hogy azt inkább ne, kit érdekel, hogy hogy néznek rád, és mit gondolnak rólad.:)

160. Andy03 (válaszként erre: 158. - Jozsi.38)
2010. aug. 19. 06:52
Én sem használok, cukrot, sót és ha üvegeset veszek azt is figyelem, hogy ne legyenek ezek hozzáadva!
159. Andy03
2010. aug. 19. 06:49

Most olvasgatom vissza amiket eddig termeltetek! :)


Egy pár hozzászólásra szeretnék válaszolni!

Kicsit félreértettétek. Nem azt írtam a cikkben, hogy a gyerekem csak üveges bébikaját kap! főzök neki minden nap. de viszont van itthon pár üveggel, mert ha pl. nem eszi meg amit csinálok neki mert éppen újdonság, vagy megyünk valahova, olyankor nagyon is jól jön.

És anyósomék, anyukámék szoktak hozni 1-2 dolgod ha jönnek. Pl bébikaját is. Ezért kérdezték, hogy melyiket szoktam venni, mert akkor olyat vesznek ők is.


Amúgy meg sajnos nincs kertünk és nem tudom magamnak termelni a bio zöldségeket. Azt sem lehet tudni, hogy a piacon éppen mivel "mérgezik" őket a kertbe, hogy szépek legyenek!

Úgyhogy szerintem egyre megy! Sőt talán azért még ha megveszem a minőségi bébiételt és rá van írva, hogy bio abban azért bízom, mert nem véletlenül drágább mint a többi. (Persze hallani a tv-be is 1-2 dolgot a hírekbe, de azt hiszem utoljára ami volt, az nem egy "ismertebb" minőségi termék volt.) na ezeken a dolgokon, sokat lehetne vitázni! De nem ezért írtam a ciket.


És nem az bosszant engem, hogy melyik anya mikor kezdi a hozzátáplálást, és mivel mert ez a saját dolga! Hanem az, hogy miért nem lehet elfogadni az én döntésemet? Azzal nem ártok neki szerintem,ha a legjobbat szeretném neki... és ha pár dologgal várok még, pl az édességekkel, pörivel, stb...

2010. aug. 19. 06:28
a biotermelőket szigorúan ellenőrzik és magas elvárások vannak velük szemben, így az TÉNYLEG bio. a bébiételekről meg annyit, hogy egyszer kaptam valakitől két üveggel, mert az unokája nem ette meg és én szoktam a gyereknek főzni. a gyereknek nagyon ízlett, és kíváncsiságból megkóstoltam hogy miért ízlik a fiamnak. jóval édesebb volt mint amit én turmixoltam, mert én nem használok cukrot
157. 5e48d37001 (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 06:23

Nahát..pont erről írtam este a naplómban,hogy vajon csak én voltam ennyire elvetemült,hogy sk készítettem a bébikját,

Ezekszerint nem:-)

Modjuk az enyém is utálta az üvegeset,jobban szerette amit én kutyulok..de nem szivesen vettem volna amúgy sem a nagyüzemi gyártást,tekintve,hogy diák koromban nyárimunkán lehúztem 2 hónapot egy konzervgyárban, a bébikajás résznél..:SSSS

156. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Lola81)
2010. aug. 19. 06:06
No komment,fő a kényelem.....
2010. aug. 19. 04:34
Nálunk azon folyt a vita, hogy teáztassam a gyereket. Én mondtam, hogy nem kell, mert az anyatej megfeleló mértékben tartalmazza a szükséges folyadékot, de anyám i, és a nagynéném is kötötte az ebet a karóhoz. Mikor megkérdeztem, miért teáztassam, anyám azt mondta, mert szomjas, a nagynéném pedig: ki kell öblíteni az anyatejet a szájából, mert külömben begombásodik! Én fortyogtam, de nem engedtem a magam igazából, nyáro próbáltam felforralt, lehűtött vízzel, de a kisfiamnak nem kellet, csak a tej. Hat hónapos koráig csak szopott, utána kezdtük a hozzátáplálálást. Hozzáteszem , 34 éves voltam, mikor szültem az elsőt, mindennek nagyon alaposan utánanéztem, nagyon határozott elképzelésem volt, hogy akarom csinálni, mégis folyton tanácsokat kaptam.
2010. aug. 19. 00:33
4 gyermekem van,tehát van bőven tapasztalatom.fél évig ált mindegyik szopizott de volt amelyik tápszert is igényelt de inkább több fözeléket adtam meg gyümölcsöt mint mű port ami csak felfujja a gyerekeket ált.És én főztem mindig a főziket mert abba tudom ,hogy mi van:))Anyósra meg nem kell hallgatni csináld azt amit te látsz jónak :) üdv:Kriszta
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook