Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. aug. 20. 22:48

Sziasztok! Szerencsére a legközelebbi rokonaim megértették, hogy semmit nem adok a gyerekemnek amíg nincs 6 hónapos. Igény szerint szoptattam ezért vizet sem. Anyósom említette a teát és vizet, mondtam nem és megértette. Nem úgy mint most. Nemsokára 14 hónapos lesz a kisfiam és tömné, de komolyan. Együtt lakunk, ők lent, mi fennt, és általában 1-2 esettől eltekintve itt eszünk fennt. Mikor lemegyünk már a kajával kezdené.

Nekem inkább a szomszédom szólt bele, aki jó fej csaj, (fiatal), de tipikusan azaz anyuka aki félévesen pörköltel tömte a gyereket. Ő adta 7 hónaposan a gyerekem kezébe a babapiskótát, 8 hónaposan az első rudit (ezt megbántam hogy megengedtem), és később egy kis csokidarabot (szintén megbántam).

Aztán velem is elszaladt a ló. Elég sokat adtam krémtúrót, joghurtot. Most egy pár hete leálltam, ritkán kap ilyeneket.

Sajnos elég nehéz téma a hozzátáplálás, mit adjunk mit nem. Van aki azt mondja lehet már adni azt a bizonyos ételt, van aki nem. Kinek lehet hinni.

242. weberkitti (válaszként erre: 238. - 7bf3e081b5)
2010. aug. 20. 22:45
Sztem semmijen. Mármint,még nincs mit elrontson ilyen fiatalon. Ez nem jelenti, hogy egyetértek, csak hogy nem függ össze, sztem!!!
241. Cicus62 (válaszként erre: 240. - C33bd8536b)
2010. aug. 20. 18:48
A lényegen ez mit sem változtat.:(
240. c33bd8536b (válaszként erre: 237. - 2e0264df59)
2010. aug. 20. 17:48
Bocs, de a gyümölcsfagyik tényleg vízzel készülnek.
239. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 238. - 7bf3e081b5)
2010. aug. 20. 16:30
A jóból, a csoki az fasza.:D
238. 7bf3e081b5 (válaszként erre: 237. - 2e0264df59)
2010. aug. 20. 16:06
Mikor elmentünk a boltba egy anyuka a kb.3-4 hónapos kicsivel nyalatta a csokit.Borzasztó. Meg is kérdeztem tőle, miért adja neki, erre azt mondta, hogy neki (a babának) is kijár a jóból" . Na de azért mégis. Kiváncsi leszek, milyen lesz annak a gyereknek a foga 2-3 évv múlva.
237. 2e0264df59 (válaszként erre: 236. - Cicus62)
2010. aug. 19. 21:15

jajj, látni sokmindent....ne is mondd

múltkor fagyizóban kb 7 hónapossal etette a fagyit anyukája, közben hangosan előadást tartott (biztos valaki már megszólta a körülötte ülők közül), hogy a gyümölcsfagyik vízalapúak. Lehet, valahol bizos, de ott elég volt ránézni a fagyira

236. Cicus62
2010. aug. 19. 21:09

Nekem egy fiatal anyukával volt kis afférom,amikor a fél évessel nyalatta a nyalókát.

Mondtam--nem félted a fogacskáit?

Ettől nem lesz semmi baja--mondta.

Aztán azóta eltelt 4 év és a gyerek mosolya szépen mondva is katasztrófa,fekete minden foga.

Mondjuk anyukáé is.

Most lehet arra fogná

--Biztosan örökölte---.

Naná,meg a rossz szokásokat.

235. 2e0264df59 (válaszként erre: 234. - Tündér74)
2010. aug. 19. 15:19
persze tudni kell a mértéket, teljesen igazad van. Enyém most 31 hónapos és a minap evett először chips-et. Nem én vettem, kínálták. Ö extrudált kukoricát vagy kölesgolyót szokott rágcsálni, egyebeket (ami szintn gyerekeknek vsló...) csak nagyon keveset, de ha kéri megveszem neki, a tiltott dolog mindig jobb -ezt kívánom elkerülni. A csokit nem szereti, de kér néha (egy dolgot minden nap választhat a boltban), hát mi esszük meg. Nyalókát is megveszem neki, de annak is csak a szine és a formája tetszik. Egész kollekció van mert vagy felsem bontja, vagy kettőt belenyal és nem kell neki. Nekem az az elvem, hogy sokkal jobban érdekelné ha abszolút eltiltanám és végét sem látnánk a bolti hisztinek (ami szerencsére nem jellemző rá, remélem köze van ehhez az elképzelésemnek). És hozzáteszem: a gyümöcsöt vagy tejterméket mindig megveszem neki az "exta" ellenére, hacsak nem áll otthon hegyekben.
234. tündér74 (válaszként erre: 226. - 2e0264df59)
2010. aug. 19. 15:00

Az teljesen oké, ha van valamilyen családi összejövetel (szülinap, névnap), vagy gyerekzsúr, hogy akkor esznek mindenfélét a gyerekek.

Sok családban azonban naponta esznek a gyerekek mindenféle felesleges rágcsálnivalót. Rossz nézni sokszor, hogy 2-3 éves csöppségek egy zacskó chipset megesznek. Persze ez a szülők dolga, az ő felelősségük gyermekük egészsége.

2010. aug. 19. 14:16
minap a tanácsadóban említettem sültkrumplit egy olyan anyuka előtt akinek szigorú elvei vannak. Láttam a szemében a nemtetszét, meg morgott valamit az orra alatt. Én erről nem vettem tudomást mert nem vitatkozni járok oda. De honnan gondolta, hogy én mirelit hasábburgonyára gondolok? Kíváncsi vagyok, hogy a sütőben sült friss krumplimat milyen irányból támadta volna meg az elveivel...
232. 2e0264df59 (válaszként erre: 229. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 14:12
szive joga, de a kislány biztos nagyon rosszul érezte magát. A többi szülő pedig akinek vett a kekszből a gyereke (és aki kínált) meg biztos elszégyelte magát milyen felelőtlen szülő. Pedig egy kis keksz azért beleférhet.
231. bettike2007 (válaszként erre: 230. - Ritmus)
2010. aug. 19. 13:59
az sem volt mamámnak anyunak és nekem sem sőt a családban senkinek csak méhszájsebe emiatt rákja de ez nem a tejtől..
230. Ritmus (válaszként erre: 177. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 13:55
Nem allergiáról van szó, hanem cukorbetegségről és vastagbélgyulladásról
229. f8db0709b8 (válaszként erre: 227. - 2e0264df59)
2010. aug. 19. 13:49
Valamelyik nap a játszón egy nagymama kínálgatta a gyerekeket keksszel.Az egyik kislány elindult,hogy vesz belőle(volt vagy 3 éves)és az apja rászólt,hogy nem szabad,mert elhízol.....ez milyen?
2010. aug. 19. 13:44
esetleg vega-akartam írni
2010. aug. 19. 13:43
arról pedig, hogy valaki nagyon szigorú elveket követ a gyereke táplálásában (csak bio, reform, esetleg vegy) az a véleményem, hogy felesleges erőfeszítés. A kicsi elkerül bölcsibe, oviba, iskolába ahol tuti nem ezeket fogja kapni. Tehát ha nem érzékenység vagy allergia miatt kell a gyereket "diétáztatni" akkor csak módjával
2010. aug. 19. 13:39
az az igazság, hogy előbb utóbb úgyis fog olyat enni a gyerekünk amit nem szeretnénk. Teljesen egyetértek abban, hogy inkább utóbb mint előbb. De nem tudjuk kikerülni. Játszótérre megy, a kispajtás hoz magával, persze, hogy ő is szeretné megkóstolni. Mit lehet tenni? A dackorszak kellős közepén megpróbáljuk 30 ember előtt megmagyarázni, hogy az nem jó (amikor 28 abból simán odaadja)? Hát persze, hogy nem és megkóstolja. Tehát nem mindig a nagyszülők viszik bele a "rosszba". Az meg a rosszabbik eset amikor annyira ügyelünk arra, hogy csak egészségeset kapjon, hogy a gyerekzsúron nem tudjuk elhúzni az édességről (mert előfordul, hogy ez nekik mégiscsak izlik mégha nem is szoktak ilyet enni, hát én is imádom a gumicukrot pedig tudom, hogy milyen egészségtelen)
225. tündér74 (válaszként erre: 220. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 13:17
Persze, az nem baj, ha néha eszik csokit, vagy sütit, nem is erre gondoltam. Csak ha huzamosabb ideig ott lesz náluk a kisfiam, mondjuk 1-2 hét, akkor minden nap lesz chips, csoki, stb. És a gyerekek általában hamar rászoknak ezekre a nassolnivalókra.
224. bettike2007 (válaszként erre: 221. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 12:19
A másik hogy különlegesebb ételeket amiket épp nem tudok beszerezni mert pl tél van megveszem/vettem az üvegest hogy olyat is egyen!Ne csak krumplit répával vagy almával..
223. bettike2007 (válaszként erre: 203. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 12:15

Nem nem volt és az sem,hát ameddig él lehet még allergiás de 78éves!


Én tanyíán nevelkedtem,érinkeztem földdel,állatokkal,tyúkkakival egy dologra sem vagyok allergiás,ha leszek is nem ezektől hanem a tartósítószerektől ami az ételekben van:-S

222. Ella89 (válaszként erre: 221. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 12:06
Nekem is ez volt sokáig a problémám! A lányom csak nemrég kezdte el azt enni, amit én főzök. 5 hónapos korában minden nap sírva dobtam ki a répát, krumplit, amiket készítettem neki, mert kiköpdöste. Az üvegesből persze kettőt is befalt...
221. Catherine.hsz (válaszként erre: 217. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 12:03

Nemmindenki azért ad bolti bébiételt a gyereknek mert az kényelmesebb.

Nekem például mindkét fiam elég sokáig szinte csak a bébiételt ette meg. (Abból is voltak kedvencek.)Hiába adtam neki ugyanazt saját készítésűt, nem kellett. Így egy ideig főztem is és vettem is. Nem túl idő- és pénztakarékos módszer. Aztán feladtam.

Eljött az az idő is mindkettőnél, hogy ugyanazt eszik, mint mi. Igaz válogatósak. Az Apukájukra hasonlítanak.

De ez nem azért van, mert nem főzök, vagy nem jól főzök. 15 éve főzök rendszeresen. Akik kóstolták már azok dícsérik.

Ez egy helyzet. Amit a gyerek is alakít.

220. Catherine.hsz (válaszként erre: 218. - Tündér74)
2010. aug. 19. 11:57

Három évesen, ha néha olyat eszik, ami szerinted nem jó, akkor már nem lehet nagy baj.

A négyévessel én is úgy vagyok, hogy már nem mindig szólok a nagyszülőkre. Sokszor nem is kéri azt a sütit, amit adni akarnak. Vagy csoki helyett a mogyorót választja.

Ennyi idős korban már szerintem elfogadható, ha néha tiltott dolgokat is eszik. Főleg mert már tudja, hogy ez a nagyinál lehetséges, de otthon nem. A nagyszülőknek pedig egy kicsit a kényeztetés a dolga.

219. lola81 (válaszként erre: 217. - F8db0709b8)
2010. aug. 19. 11:34
Én úgy érzem Te kezdtél el többünket élesen kritizálni, amiért nem kotyvasztunk a konyhában bébikaját úgy, hogy fogalmad sincs kiket bírálsz én pl.: 20 éves korom óta saját háztartást vezetek amibe a főzés is beletartozik és hidd el nem a paprikás krumpli a fő atrakcióm. Mirelit ill. félkész kaját nem tartok/használok kivétel a fagyasztott gyümölcs, zöldség, hús. Sőt tortát, sütit is sk. készítek. De a gyerekemnek akkor sem adnék, csak saját kertből származó tutira bio cuccot. Én is lezártam...
218. tündér74 (válaszként erre: 214. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 11:33
Fiam már 3 éves és mivel nemsokára visszamegyek dolgozni, biztos lesz olyan alkalom, amikor hosszabb ideig /mondjuk 1 hét/ fognak rá vigyázni a nagyszülők. Én már kialakítottam neki az egészséges táplálkozását, de sokszor látom, hogy a nagyik mivel tömik a többi unokájukat és tartok attól, hogy ha nem vagyok ott, akkor adnak neki olyan ételt vagy édességet, ami nem való neki.
217. f8db0709b8 (válaszként erre: 212. - Lola81)
2010. aug. 19. 11:24

Már megint itt tartunk....

Nem vagyok szuper anya,hangsúlyozom már kb ezredjére,de sajnos nagyon sokan vannak akik nem képesek erre a műveletre,nekik egyszerűbb a polcról leemelni a baba kaját.

ezért tart itt a dolog ahol tart,ezért nem tudnak főzni sokan,mert tele van a bolt műanyag kajával.

Témát lezártam!

2010. aug. 19. 11:18
kikapcsolt a num billentyűm...20évvel fiatalabb
215. Annamary84 (válaszként erre: 213. - Catherine.hsz)
2010. aug. 19. 11:17

Az én anyukám abszoluklt modern és évvel fiatalabb is anyósnál, úhgyhogy vele semmi gondom nincs hála égnek...mikor itt van megérdi hogy kislányom lecseráljem a pelust mert úgy érzem pisis...nem azért kérdezi meg mert annyira analfabéta hogy nem tudja eldönteni, hanem azért mert nem szeretné ha ellenem dolgozna, úgy tesz ahogy én látom jónak..Erre csak anyós nem képes.

Nálunk csak km van sajnos...:( és nem jön sokat, én sem megyek...de a ritka találkozások alkalmával bepótol minden elvesztegetett időt.

Két tűz között érzem magam..pedig saját belátásom szerint szeretném nevelni a lányomat, amivel a párom is egyetért...mégis viszálykodás van...

214. Catherine.hsz (válaszként erre: 208. - Tündér74)
2010. aug. 19. 11:14

Mit értesz hosszabb idő alatt?

Mert szerintem, (ez a magánvéleméynem) ahhoz, hogy a gyerek pár napig nélküled a nagyszülőknél legyen, jó ha már elmúlt legalább 2 éves. De inkább 3. Akkor pedig már megteremtetted az alapjait a táplálkozásának.

Amíg pedig kicsi, de szeretnétek elmenni valahova, akkor a nagyszülő mehet hozzátok vigyázni a gyerekre pár órára. Ha pedig nem tartasz otthon olyan dolgokat, amit nem szeretnél hgy egyen, akkor nem tud adni neki. Remélhetőleg annyira inteligens, hogy nem visz magával, amikor tudja, hogy nem szabad.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook