Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... fórum

A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hozzátáplálásról, és ami nagyon kiborít...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
273. bucimami (válaszként erre: 264. - Tündér74)
2010. aug. 26. 14:22

Nem kell.:-)

Három gyereken is "kipróbáltam" a hőséget, a lázat, a hasmenést, a hányást, de még csak közelébe se kerültek a kiszáradásnak soha. Igaz, ilyenkor egész nap cicin lógtak, de beteg gyerekkel amúgy sem megyek sehova. Nagy melegben is legfeljebb csak strandra vagy egy árnyékos játszótérre- ezeken a helyeken meg nem ciki szoptatni.

272. 470abc56d9 (válaszként erre: 270. - 2e0264df59)
2010. aug. 26. 14:19
Bocsánat a kérdésért, nem bántásból kérdezem, de biztos, hogy szomjas volt akkor?
2010. aug. 26. 14:18

Hát nem tudom!

Nálunk egyáltalán nem kéredzkedett óránként cicire! Még a 40 fokban sem! De biztos van ilyen is...de ha ilyenkor vízet kap, akkor az már nem is igény szerinti szoptatás!:))

270. 2e0264df59 (válaszként erre: 266. - 470abc56d9)
2010. aug. 26. 13:55

sajnos még akkor sem akart mást inni amikor még csak cicizett. Nagy gondom volt ez nekem mert akkor is volt már meleg. És nem is pisilt. De még csak cici sem kellett óránként. Próbáltam én vizet, higított gyümölcslevet, ízesítetlen teát.

Szóval én teljesen egyetértek mert én is úgy voltam vele, hogy léptem nyomon nem fogom szoptatni. Csak leírtam, hogy ilyen is van.

2010. aug. 26. 13:36
de nem árt a plusz folyadék a nagy melegben, de nekem nonszensz lett volna, hogy óránként cicire veszem, csak hogy pár korty tejet kapjon
2010. aug. 26. 13:35

én is adtam vizet Máténak a nagy melegben, pedig akkor még csak és kizárólag cicizett.

Úgy gondoltam, hogy séta közben, vagy bankban, boltban, stb. nem fogom megszoptatni, ha szomjas.

De az igaz, a legjobb az anyatej és a sima, felforralt víz.

sem tea, sem üdítő nem kell egy pár hónapos babának

267. f8db0709b8 (válaszként erre: 264. - Tündér74)
2010. aug. 26. 06:32
Legalább Te egyetértesz!:)
266. 470abc56d9 (válaszként erre: 263. - 2e0264df59)
2010. aug. 26. 06:29

Az megint más, ha már kap mást is anyatejen kívül, akkor nem tudom, hogy mükődik a dolog(bár sztem akkor is elég az anyatej, ha szomjas)!

Én kizárólag anyatejes babáról írtam, hogy nem kell nekik víz!

265. zseska
2010. aug. 25. 22:11
sziasztok,tudnátok abban tanácsot adni,hogy szoktassam le gyermekemet a cumisüvegről? és mikor? most 10 hós,és nappalra nem is lenne gond a dudlisüveg,de éjjel szeretném megvonni tőle. nagyon jó étvágyú,egyfolytában eszik napközben,és éjjel is még egy egész üveg tápszert bevág reggelig. sajnos,azzal alszik... :( szinte nyitott szemmel alszok,nehogy félrenyeljen,és ha picit köhög,akkor már pattanok is ki az ágyból a legmélyebb álmomból.ha elveszem,nagy a baj! van visítás,és képes órákig fent lenni,amíg vissza nem adom neki. volt már valaki hasonló cipőben?
264. tündér74 (válaszként erre: 260. - F8db0709b8)
2010. aug. 25. 21:49
Én is úgy tudom, hogy nagy melegben vagy ha a kicsi lázas kell vizet adni, teljesen mindegy, hogy tápszeres, vagy anyatejes babáról van-e szó.
263. 2e0264df59 (válaszként erre: 262. - 470abc56d9)
2010. aug. 25. 21:23
az enyém nem is hajlandó mást meginni. Ez nekem már gond most, hogy 8 és fél hónapos.
262. 470abc56d9 (válaszként erre: 260. - F8db0709b8)
2010. aug. 25. 15:55

Hát nálunk nyáron sem kapott semmit anyatejen kívül!

Az is folyadék, és ugyanúgy, ha megszomjazik, akkor is cicit kap, nem pedig vizet!

Ez egy tévhit, hogy vizet kell neki adni melegben!

Persze, ha tápszert kap, akkor oké, de anyatejes babánál erre semmi szükség!

261. f8db0709b8 (válaszként erre: 260. - F8db0709b8)
2010. aug. 25. 14:56

Folyadékot=bocsika

és nem feltétlen cukros lötyit,sima víz is megteszi.

260. f8db0709b8 (válaszként erre: 259. - Olgi1977)
2010. aug. 25. 14:54
Azért azt illik tudni,hogy nyári babáknak a tej mellé más folyadék is kell adni,pont azért mert nyár és meleg van,mi több kánikula.
2010. aug. 25. 14:05

Én is, mint sokan mások egyetértek veled.

Amikor az első gyerekem 3! hónapos lett, nekem is anyósom elkzdte mondani, hogy mostmár kaphatna mást is, mit anyatejet. Szerencsére ő nem akaratos, így rám hagyta a dolgot. Jobb is. Az első gyerekemmel nagyon megszenvedtem még a 6 haónapos hozzátápálást is. Én erőltette, hogy már muszály ennie, mert ez az "előírás", ő meg egyre jobban nem akarta. 8 hónapos volt, mikor először normálisan evett. Ő még 6 hónaposan sem volt érett hozzá.

A kisebbik lányomnál mindenki vizet akart itatni szegénnyel, mert nyáron született és hogy szegyének legalább vizet adjak, ha már cukros teát nem akarok. Hát ő sem kapott 6 hós koráig anyatejen kívül mást. Ekkor azért már rutinosabban engedtem el a fülem mellett a dolgokat.

A picur most lesz 5 hónapos. Ő sem kapott még semmit tejcsin kívül.

Legközelebb legyél határozottabb, ne hallgass másokra, úgyis te tudod mi a legjobb a babádnak!


Az pedig, hogy mi fél évesen már tejet ittunk, meg pörköltet kaptunk... Hát ezért van az a sok allergiás beteg. Lehet hogy enyhén én is az vagyok, csak rajtam nem jön ki, de a 3-ból 2 gyerekem tejallergiás. a középső már kinőtte, pedig 1 éves koráiig nem kapott tejet, de kicsin 2 hónapos korában kijött már attól is amit én megettem. Most én diétázok.

És sajnos ezeket mind tőlünk örökölték. Szóval máskor határozottabban!

258. chany
2010. aug. 24. 13:40

Szia!

Engem is mindenki lehurrogott, és ezen mindig úgy kiakadtam. Mi van, ha máshogy volt régen??

A kislányom 8,5 hónapos volt, amikor mondta valaki a családba, hogy bezzeg egy az enyémnél 2 héttel fiatalabb kislány már töltött káposztát is evett, és én túlféltem a gyereket! Fél év múlva a töltöttkáposztás kislányt az anyukája mindenféle vérvételre meg fájdalmas vizsgálatokra hordta, mert agyerek nem kakilt, és megmondták, hogy felkészületlenül érte az emésztőrendszerét az a sok nehéz kaja.

NA, akkor a családi okoskodóim EGY IDŐRE befogták a csipogójukat. De már beletörődtem, hogy aki beleszólós, az bele is fog szólni mindig. Én már elmondtam az anyósomnak, hogy ő lehet, hogy hallgatott az anyjára + anyósára (mert ezt mindig hallgathatom) amikor 21 évesen szinte gyerekfejjel megszült, de én 30 évesen el tudom dönteni, hogy érdekel-e amit mond.

Nem vagyok minden anyós álma :)

257. 2e0264df59 (válaszként erre: 256. - Morwen)
2010. aug. 24. 09:53
épp annyira bizonyítja az intelligencia hiányát ha valaki megszól/lenéz/stb... olyat aki tápszerrel táplálja a kisbabáját. Ez annyira magánügy. Én még azt sem szólom meg aki úgy dönt, hogy tápszert ad a babájának (hisz nem cigit dug a szájába). Hát erről is lehetne hosszasan beszélgetni.
256. morwen
2010. aug. 24. 09:05
sziasztok, én is hasonló cipőben járok. Próbálom egészségesen táplálni a gyerekemet,de mindig van valaki aki megtömné egy kis csokival, chipsszel stb. nagyon ritkán persze adok neki, de nem főétkezés helyett. Most már mindent eszik amit mi (15 hónapos) de igyekszem egészségesen főzni Neki. (pl. olivaolajjal mindent,sok zöldség stb. Pörkölt nem!csilisbab sem.. ráér még ezekkel. A másik idegölőtéma nálam az anyatejes táplálás volt. szerettem volna szoptatni de nem volt sok tejem kellett tápszerkiegészítés és 6. héten kifogyott. na bumm... gyerkem makk egészséges és gyönyörű. És az anyatejes táplálást már annyira erőszakolják h lenézik a másikat akinek nincs teje, és már odáig jutottam hogy már nem is lenne kedvem szoptatni..... (pedig tényleg a legjobb)de tápszerrel is ember lesz belőle.
2010. aug. 22. 17:22
Hello Mindenkinek, én is hasonló cipőben jártam a kisfiammal, mint a cikkírója. Mára már nagyfiú majdnem egyéves (5 nap híján). A lényeg anyukám nem szólt bele mit mikor kezdek el neki adni. Tanácsolt ami jól esett. Viszont anyósom mindent tömt a szájába annak ellenére, hogy először szépen szóltam ezt én így nem szeretném. Erre "óóó, nem lesz tőle semmi baja" válaszom: " én vagyok az anyja majd én eldöntöm." sajnos határozottságom ellenére is többször történt ez meg és nem is szívesen vittem a bébit a közelébe, és eszembe sem jutott, hogy ráhagyjam, mert az járt volna az eszemben mit ad neki, amit én még nem tartok jó ötletnek. Az én véleményem mindenki úgy csinálja ahogy neki illetve szerinte jó a kicsikéjének. Senkire, ismétlem senkire nem kell hallgatni, mert az neki jó volt. Ahogy TE látod az úgy jó, hiszen TE vagy az anyja és TE ismered a babád a legjobban.
254. 7bf3e081b5 (válaszként erre: 253. - Cicus62)
2010. aug. 22. 11:12
Igazad van! Az én szüleim leginkább anyukám is adot Sacinak 4 hónaposan gyümijoghurtot amitől kiborultam. Hihetetlenmilyenek a nagyszülők. Azóta majdnem 2 hónap telt el de anyám még mindigmnem érti meg nem akarokmilyet adni sAcinak még a hozzátáplálást is csak 2 hét múlva kezdjük. Nem akarok elterelődni a témától de mivel kezdjük, Nonóval könnyen kezdtem de semmit sem akart enni. Szerintetek, mit adjak sacinak!
253. Cicus62
2010. aug. 22. 09:32

Amikor beleszólnak a nagyszülők,akkor azt mondják,hogy ők is a szüleiktől tanulták,aki már ugye felnevelt egy-pár gyereket,vagyis anyuká-apukát és testvéreit.Tehát van tapasztalatuk.

Csakhogy szerintem már nem emlékeznek arra,hogy bizony ők sem csináltak mindent úgy,ahogyan a szüleik mondták,csak ezt már elfelejtették:O))).

2010. aug. 22. 07:42
Igazad van. Legtöbbször porból készítik.
251. 2e0264df59 (válaszként erre: 240. - C33bd8536b)
2010. aug. 21. 23:26

köszi, de én úgy tudom, hogy többféle módon is készitenek fagyikat. Vagy a porhoz vizet adnak....

:-)

250. Andy03 (válaszként erre: 248. - Tündér74)
2010. aug. 21. 22:10
Húúú, akkor lesz még min "vitázni" :S már előre félek mi lesz később! Oké, igyekszek kemény, határozott lenni!!! :)
249. tündér74 (válaszként erre: 246. - Andy03)
2010. aug. 21. 21:49
Én is párszor lefáradtam kedves nagyszülők /nagymamik/ miatt anno.:) (még most is néha) Mindig jött újabb és újabb "tanács", hogy a mi időnkben ez meg ez volt. Először a
248. tündér74 (válaszként erre: 246. - Andy03)
2010. aug. 21. 21:49
Én is párszor lefáradtam kedves nagyszülők /nagymamik/ miatt anno.:) (még most is néha) Mindig jött újabb és újabb "tanács", hogy a mi időnkben ez meg ez volt. Először a hozzátáplálással kapcsolatban, később a beszéddel és a szobatisztasággal kapcsolatban mondták a megjegyzéseket. Úgyhogy csak azt tudom neked mondani, hogy ne engedd, hogy beleszóljanak, maradj határozott.
247. Andy03 (válaszként erre: 197. - Weberkitti)
2010. aug. 21. 21:12

Ettől félek én is, hogy ha kicsit több időre hagyom velük akkor mivel fogják tömni. Megmondtam anyukámnak, hogy ha csak 1x is megtudom, hogy olyat adott a gyereknek amit én nem szeretnék még neki adni, nem fogom vele hagyni többet!

Nem tudom, miért nem lehet ezt szépen elfogatni, és miért kell így "fenyegetőznie" az embernek, ahhoz, hogy ott merje hagyni a gyereket pár órára :(

246. Andy03 (válaszként erre: 198. - Catherine.hsz)
2010. aug. 21. 21:06

Na ezt a hozzászólást kéne megmutatni, elmagyarázni pár nagyszülőnek! Beleértve anyukámat, anyósomat is!


De hiába is próbálja az ember megbeszélni velük, akkor is nekik van igazuk, és én csinálom rosszul. Mert nem engedtem hogy 7 hónaposan egye a csokit, a babapiskótát meg a mézes puszedlit!!! Mert neki ismerkednie kell az ízekkel! Mondta az egyik nagyszülő.

Ja meg, hogy kell fognia a kezébe valamit és rágcsálni. Hát mondom nem kell annak keksznek lennie, lehet az gyümölcs is!


És én vagyok a rossz, mert én semmit nem adok a gyerekemnek! Már teljesen kivagyok tőlük! Már lassan az lesz, hogy ritkábban akarok találkozni velük, mert előre tudom már, hogy ezzel fognak nyaggatni.

245. Cicus62 (válaszként erre: 242. - Weberkitti)
2010. aug. 21. 15:02

Amiért nem nőtt ki a fog,attól még romlik a cukortól.

Arról nem is beszélve,hogy nyílván a cukorka adása továbbra is fenn fog állni.

244. tündér74 (válaszként erre: 243. - Bbetti25)
2010. aug. 21. 09:27

Én megmondom őszintén nem hallgattam sem a nagyszülőkre, de még a védőnőmre sem /ő már 4 hónaposan javasolta a mézet, amit 1 éves kor alatt tilos adni/, a szomszédra meg pláne nem.:)Úgyis mindenki mást fog mondani.

Én inkább mindennek utánanéztem, utánaolvastam. A neten is elég jó kis kajaösszeállítások vannak picik részére.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook