Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A duci Jucik hátrányos helyzete fórum

A duci Jucik hátrányos helyzete (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A duci Jucik hátrányos helyzete

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
459. ab61752c45 (válaszként erre: 458. - Arón1)
2016. nov. 29. 12:14
főrészt az.az apám lába nagyon vékony volt,azt örököltem.hízhatok bármennyit,a lábamra semmi sem megy.de a lányom ,ha egy-két kilót hízik,már látszik a lábán is.
458. Arón1 (válaszként erre: 456. - Mazsinka)
2016. nov. 29. 12:06
Pótsegges bugyi? Ráadásul kínaiban is kapható? Miket tudszTe! A vádlit nagyon nehezen fejlődik. Testépítőknek is komoly kihívás. Másrészt genetika.
457. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 456. - Mazsinka)
2016. nov. 29. 11:49

Pótsegges bugyi?? :D :D

Ezt még nem hallottam róla :)

456. Mazsinka (válaszként erre: 452. - Gribedli***)
2016. nov. 29. 11:11
Rékáék azért vannak kritizálva, mert lépten-nyomon hazudnak. Ha követed RR oldalát, láthatod, hogy az ő képei is agyon vannak retusálva. Puffadt szemek, ráncos, aszott bőr. Nem vagyok nagy tornász Jancsi, de állítólag a gyakorlatokat is nagyon helytelenül végzi, az egész alakreform egy térdgyilkos mutatvány. Persze, hogy kifulladsz tőle. Pl. miért nem gyúr vádlira? Miközben a karjai nagyobbak, mint a lábai? Amúgy popsija sincs semmi, csak a gumi mellek éktelenkednek. Nem is lenne ezzel baj, senki nem tökéletes, így is lehet hirdetni a mozgás örömét, de ha azt hirdeti, hogy ő photoshop ellenes, akkor miért van minden képe megdolgozva? Miért hord egy edző kínaiban kapható pótsegges bugyit? Hitelét veszti. Becsülöm, hogy a semmiből ennyit elért, és még így is milliószor jobb alakja van, mint néhány fotelforradalmárnak, de miért kell hazudni? És ha valaki kritikát fogalmaz meg vele szemben, az a válasz, hogy törlik a kommentet és tiltják az illetőt.
455. insecure (válaszként erre: 453. - Gribedli***)
2016. nov. 29. 11:01
Emlékszem régebben írtad, hogy egy hétre előre főzöl, és bedobozolod a kajádat. Na. Szerintem "rékaféléknek" is ennyire szigorú rend szerint kell táplálkozniuk, a kívánt eredmény eléréséhez. Én ezt nem bírnám, több spontaneitásra van szükségem az étkezésben. Illetve arra, hogy ne kelljen annyit foglalkoznom azzal, hogy mit eszem. Mondjuk hétköznap délben jó egy menü a munkahelyhez közeli étteremben. Rékának nyilván oda kell figyelnie erre, mert ebből él, de egy teljesen más területen lévő nőnek , csak azért, hogy jobban nézzen ki, miért? Még csak egészségesebb sem lesz. Sőt.
2016. nov. 29. 10:38
Vicecerca=viceversa (tablet!)
453. gribedli*** (válaszként erre: 449. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 29. 10:36

Én nem is kritizáltam, hogy te miért tartod etalonnak őt. Annak tartod, én meg nem, ennyi. Viszont úgy látom, hogy nagy a szakadék Alexandra képei és videói között. A képei erősen retusálva vannak, ezt nem tartom professzionálisnak. A videóin egy teljesen más, testesebb, nagy darab nő tekint vissza. Ráadásul egyedül is van, így nincs konfront más nőkkel, de még így is látszik. A régi videóin meg pláne, mert más nők mellett terminátornak néz ki (holott mindig Rékára mondják, hogy terminátor). Ellenben ez is tetszhet, mindenkinek más tetszik. Ismétlem, sem RR, sem BA testétnem venném kölcsön, és az arcukat sem, értékelem, amit csinálnak, van, amivel egyetértek, van, amivel nem.


A férfiak ízlése is változó, van, akik az amazon típusú csajokat szeretik, van, akik meg a vékony, szinte iskoláslány alkatúakat. Ezeket az archetípusokat nem változtathatjuk meg, mélyen gyökereznek bennünk, legtöbbször az anyával való kapcsolat is rájátszik.


Személy szerint bennem ezért sincs ilyen összehasonlítgatás, hogy most ki a jó nő meg ki nem. Akinek én tetszem mint archetípus, az rá se néz a többire és nem indul be rájuk, vicecersa, akinek a nagydarab nők tetszenek, annak az tetszik és a többi nem annyira. Nincs ezen mit ragozni.


Ott van Péntek Enikő, magas homlok, babaarc, cicás szemek, ha megmutatom a 3 edző képét a férfiaknak akiket ismerek, talán ő tetszene nekik a legjobban, mert tipikus kelet-európai arca van.

452. gribedli*** (válaszként erre: 446. - Channa*)
2016. nov. 29. 10:21

Erről annyit, hogy Norbit én is utálom, sőt, szerintem Réka azért van annyit inzultálva, mert sokan a férjét utálják, így ő is kap ebből. Egyedül is eljutott volna idáig. Nem hiszem, hogy a férjének akar megfelelni, azon a ponton már túljutott.


Az meg, hogy 45 felett ki lesz jó nő... Az a fontosabb, hogy milyen lesz valakinek a közérzete, és mennyire kerülik el a nyavalyák, ezt viszont fiatalabb korban lehet megalapozni igazán. Szóval aki nem a szélsőségeket helyezi előtérbe, hanem van egy folytonos, következetes törődés, annál biztos, hogy ez látszódni fog idősebb korában is.


Teszem azt, lehet jól sportolni és rosszul. Nem muszáj szétcseszni az izületeket, de egy rendszeres jófajta mozgás nem is tesz ilyet velünk. Ahogy simán a túlsúly is nagy terhet ró az izületekre szóval nem jobb az sem, mint a túlzott sport.


Egyszer linkeltél egy képet, hogy jó lenne, ha annyi idősen, mint a hölgy a képen, majd úgy néznél ki. És az a hölgy is pl testépítő, csak idős korban kezdte el (olyan 70 körül asszem). Ő is bizonyítja, hogy ezek az erőfeszítések nem múlnak egy nyomtalanul, pozitív értelemben.


Ellenben Medvecky Ilonától engem kiráz a hideg. Ő is izmos, csak khm...nem jön be ez a csipkés/flitteres öregasszony imázs:)

451. gribedli*** (válaszként erre: 444. - Channa*)
2016. nov. 29. 10:10
Milyen igazságos vagy:P
450. gribedli*** (válaszként erre: 442. - Channa*)
2016. nov. 29. 10:09

Összegezve: akkor mégsem én vontam le olyan következtetéseket, hogy te csak így tudsz fogyni, hanem te írtad.


A másik meg az, hogy én sosem mondtam olyat, hogy mindenki legyen vékony. Olyat igen, hogy mindenki legyen egészséges, mert az a fő. Azt a súlyt kell belőni, amivel egészségesek vagyunk.


És ugyanígy kérem, hogy nem kellene levonni olyan következtetéseket, hogy akkor aki vékony, az beteg. Van, aki igen, csak betegség árán tudna lefogyni úgy, NE tegye! De ettől még az emberiségnek egy szelete bizony vékonyan is egészséges, mert neki, a szervezetének az a súly a legoptimálisabb.


Ismétlem, az esztétika csak egy következmény, nem a végcél. A végcél egy élhető test, jó életminőség.

449. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 438. - Gribedli***)
2016. nov. 29. 09:14

"Még az is" :DD Dehogy, nekem nem cél, mert sosem leszek olyan, és mint mondtam, én Alexandrát gyönyörűnek látom. Úgy tudok ránézni, mint egy szép, egészséges, kedves nőre (már amennyire ezt a kedvességet érzékelni lehet mondjuk egy képernyőn keresztül). Réka egyszerűen nem szimpatikus nekem, ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom megmagyarázni. De biztos, hogy nem testalkat-függő a szimpátiám.

Tudom, hogy te sportos, vékony nő vagy, és tisztellek érte, hogy ennyire sokat teszel a testedért. Én más típus vagyok. Nincs ezzel semmi baj. Ha választhatnék egy vékony, sportos, 48 kilós test, és mondjuk Béres Alexandra teste között, akkor gondolkodás nélkül az utóbbit választanám nagy boldogan.

Mindenképpen szeretném kihangsúlyozni, hogy én NEM szeretnék vékony lenni :)) A telt, nőies idomokat kedvelem. A nagy cicket, a nagy feneket. Lehet, hogy fordítva vagyok bekötve, de ilyen vagyok, nincs mit tenni :))

2016. nov. 29. 08:53

Késztetést éreztem, hogy le írjam az történetemet.

62-éves vagyok. Most kb 85-90kg körülbelül, mert nem méregetem magam.

gyerekkoromban nagyon vékony szinte sovány gyerek voltam!

Szegények voltunk, és bizony sokszor éhesek, Akkor el határoztam, hogy ha fel növök akkor én nem éhezek és nem fázok mert az nem jó dolog.

17-évessen férjhez mentem 48kg

Gyerekeim születtek. 55-60kg. lettem.

Kezdtem jól ki nézni.

10-év házasság után özv lettem. 2 gyerek és egy félig kész ház! Amit be kell

ett fejezni.

Hát olyan sovány lettem, hogy az üzem orvos azt mondta, rajtam át fúj a szél. És ezt ő nem tudja kezelni semmilyen gyógyszerel. Színt

te kóros soványság vette át a szerepet.

Aztán a munka az évek csak nem akart fogni rajtam m a kaja. Akkor imádkoztam, hogy csak pár kg jöjjön rám, hogy kicsit formásabb legyek.

Új élet új ember. Hát kicsit könnyebb lett és a sulyom is kezdet jó lenni. Önbizalmam lett jóban éreztem magam. 80-90kg Azt jelentette, hogy jól vagyok testileg lelkileg.

25-év után jött valami ami miatt a súlyom el kezdett fogyni, lelkem ette a súlyomat.

70-75kg közé mentem.

kellett pár év, hogy helyre jöjjek. kb 5-év

Aztán kezdtem jól lenni pár kg jött ami jelezte, jól vagyok.

Aztán megint jött valami ami ette a lelkemet, és bizony le ment 20kg. Most itt vagyok 85kg és nem akarok egy dekát sem le adni!!! Mert ha én fogytam akkor valami történt az életembe, ami fájdalom, és csalódás.

Nem fogyóztam soha sem és nem is akarok. De ha fáj az élet akkor nem is kell jön a súly veszteség magától.

Ha meg jól vagyunk akkor azzá leszünk amit eszünk. Tudok menni szaladni is és mindég tudtam dolgozni is, (Fizikai munkából éltem)

A ruhatáramat azt változtatni kellet mindég, de hát ez vele jár.

447. Arón1 (válaszként erre: 446. - Channa*)
2016. nov. 29. 08:42
Azért nem ilyen elkeserítő a helyzet szerintem.
446. Channa* (válaszként erre: 445. - Arón1)
2016. nov. 29. 07:39

A legtöbb ilyen fórum egy idő után át megy egymás kritizálásába.

Mert akárhogy is nyafiznak a ducik, akkor sincs egy épkézláb elképzelésük arra, hogy milyennek kellene lenniük. Jellemzően egy olyan célt tűznek ki maguknak, és olyan rövid időintervallumra, ami nem reális. Hát, hogyne menne el a kedvük az egésztől, aztán jön, hogy ők boldogok így, mert csak a kutyák szeretnek csonttal játszani? Persze ez vicces:DDD, de ők ducik maradnak. És van a másik véglet, akik azt szajkózzák, hogy a jó nő a sovány. Hol élünk? Egyik sem jó, mer sem a duci/kövér, sem a sovány nem csinos és szép.

A ducik mellett rengeteg magát csinosnak vélő sovány nő futkos az utcán. Azt hiszik, hogy övék a világ, mert 50 kg alatt van a súlyuk, de azt már nem nézik, hogy a soványságuk ellenére nem csinosak, mert a súly kevés ahhoz, hogy valaki csinos legyen. Ahhoz, hogy valaki jó nő legyen még egy csomó minden kell. Szoktam mondani, hogy a vékony testalkathoz kell a megfelelő mozgás is, mert ha a sovány megy úgy mint egy dromedár, akkor úgy sem lesz szép. Vagy kell az is, hogy az illető jól öltözzön. Leplezze a testi hiányosságait. Én ennek hívom, ha valaki nem normál testalkatú. Most komolyan, tetszik valakinek, ha egy nő combjai közé befér egy táska? Szerintem az ronda. Vagy szép az, ha a magas vékony nő háta olyan púpos, mint egy tevének? Vagy az, hogy a szintén vékony modell alkatű nő belegyömöszöli magát a minimum 1 számmal kisebb ruhába, mert nehogy már ne 34-est hordjon? Hogy néz ki? Pont úgy hurkádzik majd, mint a kövér nők. Nem?


Ha valaki normál alkat, akkor ezek a sovány nők, lekövérezik őket. Miért is? Mert a normál alkatú csinosabb? Mert nekik nincs önértékelési problémájuk? Mert ők jól érzik magukat és nem akarnak egy eldeformált ideálnak megfelelni?



Valljuk be: Réka és társai ebből keresik a pénzüket, de nem mellékesen egy kicsit sérültek is, miért tették ezt magukkal? Kinek akartak megfelelni? Megfelelnek már neki? Réka Norbinak? A törpének? Ki akarna Norbinak megfelelni? Érdekel valakit Norbi elismerése? Fontos valakinek, hogy Norbinak bejöjjön? Ez már alapjaiban is vicces:D


És itt is vannak jó sokan, akik azt hiszik, hogy ők az etalonok, mert 50 kg alatt van a súlyuk. Most komolyan, érdekel ez valakit? Most ájuljunk el ezektől? Lehet, hogy ennyi az örömük az életükbe. Elmennek hetente x alkalommal a terembe, vagy nyomják otthon, elérik a szerintük ideális kinézetet, amit hangsúlyozok, hogy szerintük az, mert sokak szerint meg nem az, aztán hazamennek és társuk semmibe veszi őket. Na? Mit érnek a 'csinosságukkal'...

Ők ezt miért teszik? Na nem azért, mert szerintük jól néznek ki, hanem azért, mert meg akarnak felelni annak az agyatlannak, akiért oda vannak, mert azt hiszik, hogy csak úgy jók a társuknak, ha a szerintük megfelelő mennyiségű izmuk meg van, nem mellesleg az áhított súlyuk. Nem, nem fognak megfelelni, csak ők ezt nem tudják. Mert nekik sem a kinézetükkel van a legnagyobb gond, hanem a jellemükkel.


És persze ne felejtsük el, hogy könnyű ám 40 alatt jól kinézni, hiszen akkor még úgy is jól nézünk ki, ha nem teszünk semmit....

Tehát, nekem ne veregesse a vállát egy 30 körüli, hogy ő milyen szuper, majd mutassa meg magát 45 felett....


És ha már itt annyira magasztalja magát valaki, akkor dobjon fel egy fotót magáról, hogy elkápráztasson minket, hogy tudjuk mi az etalon....


Minden ember egyedi, mind máshogy néz ki, így kár mások után futni.


Én nem vagyok hajlandó rosszul érezni magam, a mai agyatlan nők miatt. Ha nem lennék elégedett magammal, akkor én is eljárnék hetente több alkalommal a terembe, átszabatnám magam, stb., aztán csak picsognék, hogy miért hagyott el/csalt meg a férjem, amikor olyan gyönyörűséges vagyok....



A lényeg: mindenki egy olyan célt tűzzön ki maga elé, amit képes megvalósítani, mert akkor a sikertelenség nem fogja elvenni a kedvét.


Ne Réka, Alexadra, Dundika, meg a többiek legyenek az inspirálók, hanem keressetek egy olyan embert, ha már mindenképp szükségetek van rá, aki nem a végleteket képviseli, mert úgy egyszerűbb lesz...

445. Arón1 (válaszként erre: 434. - Channa*)
2016. nov. 29. 06:23
Én? Dehogy! Félreértettél! Én csak azt írtam- de bocs ha félreérthető voltam- hogy át lehet venni a jó gyakorlatot, fel lehet fogni motivációként, de nemcsak Réka esetében. A másik meg az volt, hogy kicsit etikátlannak találtam a Réka vagy bármelyik sportoló kritizálását egy duci fórumon.
444. Channa* (válaszként erre: 441. - Gribedli***)
2016. nov. 29. 05:39
Én mindkettőt kritizálom:)
443. Channa* (válaszként erre: 439. - Massalhangzo)
2016. nov. 29. 05:38

Attól, hogy agyon edzik magukat nem lettek jó nők, és még szépek sem. Mindkettő csúnya, és ezen nincs mit szépíteni. Emelgethetjük a kalapunkat, mondhatjuk, hogy inspirál valakit, de minek? A fotóikat retusálják, a melleiket feltöltetik, stb.

Én mindkettőnél idősebb vagyok kb. 15 évvel, de nem cserélnék egyikkel sem. Arcot sem, testet sem, és még életet sem:D


Az egyik egy férfitestű rondaság, a másik meg nagydarab rondaság. Izom ide vagy oda, az összes pasi azt mondja rájuk, hogy rondák. Semmi báj, elegancia, nőiesség nincs egyikben sem, csak annyijuk van, hogy naponta több órát edzenek, mert más dolguk nincs, így természetes, hogy ezzel egy deformál, túl izmos testet elértek. De ki akar ilyet?


Ha bármelyikünk ezt tenné, hasonló eredményt érnénk el, de ugye nem lehet mindenki aerobik "edző", kellenek a könyvelők, eladók, takarítók is, akik meg másban erősek. Inkább ez inspirálja az embereket és ne akarjanak ilyen félszörnyekre hasonlítani, akik azt sem tudják, hogy milyen egy normális élet és milyen boldogan, jóízűen megenni 1 szelet tortát:)

442. Channa* (válaszként erre: 438. - Gribedli***)
2016. nov. 29. 05:28

Azt csak azért írtam, mármint, hogy nagy fogyásom betegen volt, mert én nem szoktam fogyózni úgy igazán, hiszen normál súlyban vagyok általában és ha sokat fogyok, akkor az nem önszántamból történik.

Tudod? A pajzsmirigyem. Ilyenkor csont soványra fogyok, és nem áll jól, hiába kockás a hasam és látszik minden izmom nekem sem tetszik, a férjemnek sem és senkinek a környezetemben.


Persze, múlt évben kiderült az IR-em, és azóta még inkább figyelek a kajámra és a súlyomra, mert nem akarok +30 kg-ot cipelni, illetve nem akarok cukorbeteg lenni.


Összegezve: tudnék sovány lenni, de nem akarok, mert az épp úgy egészségtelen, mint a kövérség.

441. gribedli*** (válaszként erre: 437. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 28. 23:07

Azon még gondolkoznom kell, hogy miből tűnt úgy, hogy én valakit selejtesnek nevezek?


Mellesleg ő is kritizálta Rékát. Én csak annyit írtam, hogy Alexandra nekem vaskos. Rékához meg csúnya kommenteket írtak sokan.


Összehasonlítva a tornáikat, én mindegyiket csináltam régen, de BA meg se tud izzasztani. Réka igen. Azért egy csomószor helytelenül csinál bizonyos gyakorlatokat (de BA is, mert 20-25 évvel ezelőtt azokat a gyaksikat úgy tanították, mai szemmel helytelen és rossz az izületeknek), ettől függetlenül, kijavítva ezeket a mozdulatokat, mindenképpen pörgősebb, keményebb Réka. Ízlések és pofonok, de ugyanazt komunikálják: mozogj, mozogj, mozogj, egyél egészségesen! Nem kell ebből többet levonni.

440. massalhangzo (válaszként erre: 438. - Gribedli***)
2016. nov. 28. 23:04
valahogy mindenki magahoz meri kicsit a tetszest. nem hiaba szoktak mondogatni a ducik, hogy a csontokkal a pasik nem szeretnek jatszani, mint ahogy egy vekony no is mar kovernek lat egy sima telt not. valahol ez termeszetes, izlesek es pofonok
2016. nov. 28. 22:59

szerintem, mint ahogy itt mar irtak, mindenkinek a sajat adottsagaibol kell kihoznia a legjobbat. mindenkinel van szebb, jobb, de olyan, mint o, nincs meg egy, es ez a lenyeg


ha valaki ugy erzi, a legjobb formajat hozza, az sokkal jobban fogja magat erezni, mint egy akar nala jobb no, aki azon gorcsol, van rajta fel kilo plusz vagy nem extrakemeny a feneke.


es ez a legfontosabb, hogy valaki jol erezze magat a boreben, mert a jot eli meg, nem a rosszat


reka es alexandra is inspiralo lehet barkinek, hogy odafigyelessel, munkaval mennyit ki lehet hozni az emberbol. mert valljuk be, egyik sem egy jo no, es ha nem hoztak volna ki magukbol a legtobbet, akkor mindketto alulrol utogetne barmilyen mercet, igy viszont buszke lehet mindketto magara, mert az eletukben, az elvarasaikban hoztak a megfelelo format

438. gribedli*** (válaszként erre: 436. - Channa*)
2016. nov. 28. 22:59

Ezt nem én találtam ki, hogy te csak betegen tudsz vékony lenni, bocs, ezt te írtad az előző oldalon: "az utolsó nagy fogyásom betegen volt, akkor voltam csak vékony, minden izmom látszptt, de nekem nem tetszett, meg másoknak sem"


Te írtad, nem kell hozzá röntgenszem.


Azt meg, hogy PGy 85kg, ő írta, ehhez sem kellett röntgen szem. És nem sértésnek szántam, csak megjegyeztem, hogy neki azért tetszik BA testalkata, mert neki még az is cél.

437. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 436. - Channa*)
2016. nov. 28. 22:08

Gribnek? :)

Nem veszem fel. És nem érzem magam selejtesnek, ezt mind tudjátok.

Nem kell mindannyiunknak ugyanazon szabványnak megfelelni :)

436. Channa* (válaszként erre: 435. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 28. 22:02

De olyan jó az orrod alá dörgölni, hogy te is selejtes vagy ellenben másokkal/vele....

Ahogy szerinte én csak akkor tudok vékony lenni, ha beteg vagyok:DDDD

Röntgen szeme, vagy mije van....

435. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 430. - Gribedli***)
2016. nov. 28. 21:58
Mindig is tetszett, nem csak azóta, mióta meghíztam.
434. Channa* (válaszként erre: 414. - Mazsinka)
2016. nov. 28. 21:55

Arón1 írta, hogy mindenkinek olyannak kellene lennie.


Hát nem tudom...szerintem nem lenne jó.

433. Érdekes73 (válaszként erre: 430. - Gribedli***)
2016. nov. 28. 21:42
Nem madárcsontú nő.
432. Érdekes73 (válaszként erre: 426. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 28. 21:41
Fitneszes versenyzőkben általában van némi szilikon is.
431. túrógombócka (válaszként erre: 430. - Gribedli***)
2016. nov. 28. 21:26
ezen azért már idősebb, valamelyeik videójából van a kép.
430. gribedli*** (válaszként erre: 420. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 28. 21:24
Na, ezen a képen olyan 14-16 éves lehet. Amikor abbahagyta a rg-t. Mert komolyan, már ha megnézed a korai videói közül azokat, ahol túlvan akár 25-ön, elég vaskos. De lehet, hogy a képernyő kövérít, franc tudja. Vagy az van, hogy a képeket lehet retusálni, a videót körülményesebb lenne, ezért ott látszik igazán, milyen alakja van. Én ennél törékenyebb típust tartok ideálisnak (mármint nem a képről beszélek, amit linkeltél, hanem Alexandráról, hogy nála törékenyebb típust találok szépnek), és elhiszem, hogy neked inspiráló a külseje, mert 85 kiló vagy, így nagyon is örülnél olyannak, mint az övé. Ezzel nem akarom kisebbíteni a munkásságát, egyáltalán nem, csak nekem meg az övé nem tetszik.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook