Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ért már valakit hátrányos megkülönböztetés munkakereséskor az életkora vagy a külseje miatt? fórum

Ért már valakit hátrányos megkülönböztetés munkakereséskor az életkora vagy a külseje miatt? (beszélgetős fórum)

1 2 3
73. Akinom-rock (válaszként erre: 72. - 04d410066e)
2012. szept. 22. 13:07
Ha nagyon besokallok, addig inkább nem. :D
72. 04d410066e (válaszként erre: 71. - Akinom-rock)
2012. szept. 21. 22:25
Én már írtam ilyen sokkolót, mikor meguntam, hogy nem hívnak be, és bejött. Azt mondták, hogy az enyém felett nem tudtak átsiklani, inkább be is hívnak. :D
71. Akinom-rock (válaszként erre: 68. - 04d410066e)
2012. szept. 21. 21:10

Szeretek enni, persze, de manapság még jobban a minőségre megyek. :) Sajnos borzalmasan édesszájú vagyok... :)

Nem mernék megírni egy ilyen levelet, lehet aztán mégse a súlyom a probléma. :D

70. agis (válaszként erre: 61. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 21. 17:11
Biztosan van befolyasa annak, hogy hol keresel allast, en speciel a fovarosban elek, de anno megyeszekhely mellol koltoztem ide.
69. agis (válaszként erre: 60. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 21. 17:09
Ha panaszt teszel, elmarasztaljak a munkaltatot es legkozelebb nem fogja megkerdezni.
68. 04d410066e (válaszként erre: 67. - Akinom-rock)
2012. szept. 21. 15:02

Azért nyugtass meg, hogy szeretsz enni. :D Amúgy egy jó motivációs levéllel simán az előnyödre lehetne fordítani, de tényleg. Eladok dolgokat egyébként. Igazából akármit el tudok adni. Az álláskereséskor magunkat adjuk el. Fordítsd meg! Írj egy motivációs levelet, és írd bele, hogy Eddigi tapasztalataim alapján, mely ezen új motivációs levél megírására késztettek, a kövérségem. Ezen tény miatt folyamatos elutasításba ütköztem, holott pontosan ez bizonyítja, hogy mennyire szeretem a szakmám, és mennyire jó is vagoyk benne. Kövérségem a munkában minimálisan sem hátráltat, fizikailag teljesen jó állapotban vagyok ahhoz, hogy szakácsként tudjak dolgozni.

Mindig is imádtam enni, mely természetesen látszik rajtam, így már korán megtanultam főzni. Hobbim a szenvedélyem lett, ezért elhatároztam, hogy hivatalosan is szakképesítést szerzek ezen a pályán.

Ki tudja, még az is lehet, hogy egy ilyen megdöbbentő motivációs levél bejönne. ;)

67. Akinom-rock (válaszként erre: 66. - 04d410066e)
2012. szept. 21. 14:15

Lehet félnek, hogy felzabálok mindent. :D

Amúgy nem vagyok nagy étkű, csak rosszul étkeztem, keveset mozogtam, meg szüleim gyerekkoromban elrontottak és hát, na. :D

Légyszi, keress szakácsot. :D

66. 04d410066e (válaszként erre: 62. - Akinom-rock)
2012. szept. 21. 14:10

Hát először gondolkoztam, hogy rossz szakmát választottál, amit kövéren nem lehet csinálni. Na de hogy szakács vagy? :D Nekem nem lenne egy sovány szakács túl hiteles. :D

Tudom, nem vicces, de elnevettem magam ezen. :D Ha egyszer szakácsot keresnék, akkor szívesen felvennék egy kövéret, vagy legalább egy husit, akin látszik, hogy imád enni. :)

65. Akinom-rock (válaszként erre: 64. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 21. 14:10

Köszönöm!

Megyeget, kisebb megszakítással, és pici hízással már 20 kg-nak annyi. :)

Abban reménykedek, hogy ez majd pozitív változást idéz elő.

A férfiak meg nyugodtan lehetnek terebélyesek, ezt látom, nekik a külső nem számít, ha munkát szeretnének, valahogy a nőket pécézik ki ezzel, miért csak nekünk kell szépnek lenni?

64. bb1e0dc56a (válaszként erre: 62. - Akinom-rock)
2012. szept. 21. 14:03

Azért ne add fel, "fiatal hölgy" koromban nekem is jelentős túlsúlyom volt, és volt munkám mindig. Mostanra leadtam a nagy részét a kilóknak, de már öregnek vagyok nyilvánítva.


A fogyózáshoz sok sikert kívánok és főleg kitartást, mert abból kell a legtöbb.

63. Akinom-rock (válaszként erre: 62. - Akinom-rock)
2012. szept. 21. 13:49

Apám párja, 50 akárhány, nem rémlik pontosan, keresett állást.

Telefonon minden meg lett beszélve, mikor, hova, stb.

Elmegy az interjúra, erre közlik vele, hogy bocsánat, de mi férfi munkatársat keresünk...

Hát nem pofátlanok?! Pedig nem is kétértelmű neve van... biztos a kora miatt volt, sajnos ez van. Ő túl "öreg" én meg túl fiatal vagyok... (23)

62. Akinom-rock (válaszként erre: 1. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 21. 13:45

Külső miatt.

Most azt ne nézzük, hogy szét vagyok varrva, seperc alatt el van tüntetve megfelelő ruhával.

A kövérségem a baj.

Anno járkálgattam ide-oda érettségivel, hogy legyen munkám, és az egyik Intersparban megkérdeztem az árufeltöltőt, hogy véletlen nem vesznek-e fel embert. Elment megkérdezni az üzletvezetőt, aki kijött, kezet fogott velem, végig mért tetőtől-talpig, majd közölte, hogy nem vesznek fel embert. Ezt üzenhette is volna, de az a pillantás...


Nemrég raktam le egy szakmát, és keresek munkát, de csak olyanra jelentkeztem, ahol kikötés a pályakezdő, sehonnan nem írnak vissza. Igaz, még csak 2 hónapja keresek (anno 1 év alatt nem lett semmim, pedig nem olyan helyekre jelentkeztem, ahová 2 diploma, 3 nyelv ismerete szükséges, és minimum 10 év munkatapasztalat...), de szerintem meglátják, hogy nagydarab vagyok és ott el is vágtam magam, pláne, hogy szakács lennék... (amúgy fogyózom, ha valaki szeretne kötekedni :) )

61. bb1e0dc56a (válaszként erre: 56. - Agis)
2012. szept. 21. 13:38

Nem tudom melyik részén élsz az országnak, de ha én itt megbróbálnék feltételeket szabni, az amúgy is kevés esélyeim nullára csökkennének.

De hogy jót is írjak, jövő hét csütörtön az "idős hölgy" állásinterjúra megy. :)

60. bb1e0dc56a (válaszként erre: 58. - Agis)
2012. szept. 21. 13:35

És mit ér vele az ember, ha panaszt tesz? Semmit, és munkád sem lesz tőle.

Attól, hogy tőled nem kérdezték semmi diszkrimatív dolgot, mással még megtehették.

Tőlem már 20 évvel ezelőtt is rákérdeztek a gyerek témára.

2012. szept. 21. 12:24
csak azért írtam le mert tőlem igen.mehetnék a felügyelethez mit érnék vele???????semmit!!
58. agis (válaszként erre: 57. - Cirmoscicajaj)
2012. szept. 21. 12:20

Az utolso ket kerdes diszkriminativ, nem lehet feltenni. Lehet menni panaszra a felugyelethez. Egyebkent is miert kellene valaszolni?

Olyan fura, kobo 15 interjun voltam az elmult egy honapban, es sehol jelzem, sehol nem kerdeztek meg es meg csak utalast se tettek ra.

2012. szept. 21. 10:58

én attól kapok hülyét mikor bemegy valaki interjúra és elmondja,h vannak gyerekei,és akkor máris leírják.

de könyörgöm,attól,h valaki anya/apa az nem feltétlen azt jelenti,h nem jön melózni mert nincs ki vigyázzon rá,és h elkéri magát mert beteg lett a gyerek!!!!!

szerintem pont,h a szülőket kéne felvenni,mert már van annyi felelősség tudatuk,h ne csak tessék-lássék munkát végezzenek!


ja és még 1.állásinterjún:

mikor akar gyereket? akar szülni az elkövetkezendő 1000 évben???? :)))

itt kész vagyok...

56. agis (válaszként erre: 49. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 21. 10:33

Az az igazsag, hogy en alaopvetoen magamat hatraltattam, mert a fejvadaszoknak leszogeztem az elso korben, mit nem vagyok hajlando elvallalni, illetve mi az a szint (pozicio es fizetes is) ami altt fel se hivjon.


Igy is lehet, en tudtam mit akarok.

2012. szept. 21. 08:17
Sem a külsőm, sem az életkorom miatt nem ért hátrány, csak a gyerekeim miatt.Mert elképzelni nem tudják, hogy lehet gyerek mellett keményen melózni.
2012. szept. 21. 07:39
én is 2 éve vagyok itthon,de nem ragaszkodom a végzettségemhez,sőt...
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - 04d410066e)
2012. szept. 20. 07:33

Igen, és nem csak ezért keresnek évekig akár munkát mert nem képesek lejjebb adni.


Én 2 évig voltam munkanélküli és sehova nem kellettem.

Közgazdász informatikus vagyok, nyelvvizsga és egyéb szükséges bizonyítványok. Mindig bankban dolgoztam (nem fiókban, hanem központban) és sehova nem kellettem. Valamiért nem engem választottak, de azt természetesen nem tudom, hogy miért. Én önéletrajzot küldök mindenhova, amiben benne vannak a végzettségeim, munkahelyeim, korom és még fotó is, így felesleges egymás idejét rabolni, ha mégis fiatalabb kollégát akar inkább, vagy szebbet, okosabbat, stb.

2 év alatt mint írtam még egy lidl-be sem vettek fel vagy tescoba, stb., vagy felelős állásokért olyan fizetést ígértek, amilyenért én nem szívesen vállaltam be felelősséget.

Az én véleményem az, hogy ott fontos a kinézet, ahol az ember kirakatban van, illetve a szépségiparban. Én nem ilyen helyekre jelentkezek, így szerintem nem mondhatnák, hogy azért nem vesznek fel, mert nem vagyok elég szép, csinos, stb. Egyszer azt mondták egy bankban tanácsként, hogy a következő állás interjúra több sminket tegyek magamra:) én meg azt mondtam a tanácsod adó hölgynek, hogy ő meg fogyjon le, ha ilyeneket kifogásol:), mert a jó kinézetbe nem fér bele +30 kiló.


Na, a lényeg, hogy én csak hátszéllel tudtam elhelyezkedni, de oda úgy, hogy megvárták, hogy megműtsenek, lábadozzak és csak utána kezdjek. És perszehogy megvárták, hiszen az én ismerősöm a cégvezető volt:)

Így könnyű, de hátszél nélkül, minden korosztálynak nehéz.

52. 298b15dfdd (válaszként erre: 39. - Katus3)
2012. szept. 19. 23:50

Nem voltál alul iskolázott,csak hiányzott a szakmunkás bizonyítványod,hogy be tudd tölteni az állást.


A napokban jártam a Munkaügyi Központban,az egyik fegyveres testületünk ad hok munkaerő toborzást tartott,ott hallottam,hogy csak takarítói bizonyítvánnyal rendelkezők álljanak sorban:(

Az érdekes az volt a dologban,hogy kifejezetten olyan munkaerőket kerestek,akik szociális járadékban részesülnek és természetesen a havi fizetés 47000 Ft,persze kerestek villanyszerelőket,festőket,karbantartókat is... is...:(

51. 04d410066e (válaszként erre: 47. - Agis)
2012. szept. 19. 22:42
Az én párom is 29 éves, és tavaly 2 hét alatt jól fizető, karrierjébe illő vezetői pozíciót talált. Majd kiugrottunk a bőréből. Neki is van diplomája, meg nyelvtudása... Meg még egy csomó jó tulajdonsága. De jó állást találni manapság 1 hónapon belül, na, ahhoz baromira nagy mázli is kell szerintünk, a tudásod és a papírod nem elég. Félre ne érts, biztos rátermett voltál, de sok rátermett és okos, tanult ember keres akár fél évig is állást, mert nem talál egyszerűen hamarabb, pedig nincs velük semmi gond.
2012. szept. 19. 22:34
Köszönöm a hozzászólásokat.
49. bb1e0dc56a (válaszként erre: 47. - Agis)
2012. szept. 19. 22:33

Ennek szívből örülök, sok sikert kívánok!

Még annyit hozzáfűznék, hogy az sem mindegy, hogy az ember (lánya) az ország melyik területén próbál boldogulni, hiszen a lehetőségek igencsak megoszlanak.


Mindenesetre örülök, hogy ilyen gyorsan célba értél.

48. bb1e0dc56a (válaszként erre: 45. - 26092879c1)
2012. szept. 19. 22:30

Egyszemélyes kb. 35 év körüli volt a felvételi bizottság.

No mindegy, ez is elmúlt, túléltem. :)

47. agis
2012. szept. 19. 20:03

29 eves vagyok, es 3 het alatt talaltam jol fizeto, karrierembe passzolo munkat. No vagyok, nem csunya, de nem is egy modellalkat.


Gondolom a nyelvtudas, a tapasztalat, esetleg a vegzettsegem nem is erdekelte a HR-est, mikor elhivott interjuzni. Ket koron voltam, csak nokkel talalkoztam.

2012. szept. 19. 17:45

Egyes cégek/vállalkozók nem véletlenül kérnek fényképes önéletrajzot.

Ha csak az a fontos nekik,h jó munkaerő legyen akkor mindegy lenne,h valaki,férfi-nő fehér-fekete-sárga,20 vagy 40 éves.én beismerem:nem vagyok sem szép,sem csinos,és bizony,volt,h emiatt nem vettek fel.ahova most jelentkeztem (kinai ruházati bolt)feltételek:sem túl alacsony,sem túl magas,sem túl kövér mert akkor nem bír dolgozni,sem túl vékony mert akkor nem áll jól rajta a ruha.(ja és majd elfelejtettem,-hogyis fejezzem ki magam-fehér bőrűek menjenek csak)persze széparcú,csinos legyen.és mindez 2500/napért.

elég gáz,h ha nincs hatalmas cicid,és 60-as derekad már mehetsz a levesbe...

és kérdem én,h legyen tapasztalata a fiatalnak?nem veszik fel mert nincs tapasztalata,de nincs tapasztalata mert nem veszik fel sehova!akkor ez hogy is van?

25 éves,2 éve munkanélküli v.ok.támogatással sem vesznek fel.akkor????

45. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Bb1e0dc56a)
2012. szept. 19. 16:20
Gondolom a felvételi "bizottság" fiatalokból állt, nem nyugdíjasokból, akiknek a 44 éves hölgy még tűzrőlpattant menyecske. :)
2012. szept. 19. 15:44
Ez a munkáltató egyébként perelhető lenne. Én be is perelném, ha nekem valaki ilyet mondana (korom miatt). Dehát az emberek inkább csak a neten pufognak, így minden marad a régiben.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook