Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A duci Jucik hátrányos helyzete fórum

A duci Jucik hátrányos helyzete (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A duci Jucik hátrányos helyzete

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
219. unom (válaszként erre: 218. - Birgit77)
2016. nov. 21. 16:52

"Mások meg mindent arra fognak." Mármint a lelki bajokra.

Többek közt te is ezzel érvelsz.

Kifogás mindenre van, bármit meg lehet magyarázni, csak épp nem megoldás.

Sokaknak nem tetszenek a kövér emberek, nekem sem, ez van. felesleges megsértődni, ha ez bárhol szóba kerül. Egy kövér számomra sose lesz csinos, max. szép az arca, és ennyi.

218. Birgit77 (válaszként erre: 217. - Unom)
2016. nov. 21. 16:45
Ezt írtam én is, csak nem dióhéjban.
217. unom (válaszként erre: 216. - Birgit77)
2016. nov. 21. 16:44

Mások meg mindent arra fognak.

Tulajdonképpen a kövérség és a dohányzás is akaratgyengeség. Az illetőnek nincs elég önuralma, hogy ne tegye azt, amiről tudja, hogy rossz.

216. Birgit77 (válaszként erre: 209. - Gribedli***)
2016. nov. 21. 16:42
Én nem vitatom, nagyon sok a meddő ember, de ne fogjunk már mindent a kövérségre. Jó, azt sem vitatom, hogy sok betegség okozója, de... nagyon sok múlik az ember lelkivilágán is, bár arra sokan legyintenek.
215. Birgit77 (válaszként erre: 208. - Gribedli***)
2016. nov. 21. 16:40
A természeti népek másként működnek. A mi világunkhoz még tedd hozzá a stresszt, a jóakarók jószándékú szavait, saját félelmeinket... s aki hajlamos rá, máris megcsinálja magának a gátló tényezőket. Egészen más "civilizált" világban élni, vagy olyan helyen, ahol nincs sok vesztenivalód.
214. c73db520ef (válaszként erre: 211. - Birgit77)
2016. nov. 21. 16:38
Franciaorszagban hoztak jogszabalyt a manokenek vedelmben.
213. Birgit77 (válaszként erre: 206. - Érdekes73)
2016. nov. 21. 16:37

VAlamilyen szinten mindenki rinyál. Ha zavar ne hallgasd meg, de valljátok be, azért szóltatok a fórumhoz (bár a soraitokból kitűnik, hogy mélységesen megvetitek a kövér embereket), hogy jól beolvassatok a tohonya és zabáló kövéreknek. Miközben ti lehet, hogy egyik cigiről a másikra gyújtotok... a ti portátok sem hófehér, mielőtt még egyet rúgtok a padlón levő emberekbe.

EGyébként is ki tudja? Mi a padlóról még felszedhetünk magunknak valami hasznosat, ti viszont ha mindig ilyenek maradtok, na, az szánalmasabb, mint kövérnek lenni.

212. Birgit77 (válaszként erre: 207. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 21. 16:34
Értem, igen, attól tényleg van hízás.
211. Birgit77 (válaszként erre: 204. - Insecure)
2016. nov. 21. 16:33
Mert aztán a modellek egészségesek, igaz? A legtöbbje csontkollekció. Erről miért nem írsz? Hiszen ők sem egészségesek! A legtöbbje anorexiás és sőt, lehet, hogy java részük hánytatja magát, mert nem tudta megállni, hogy ne egyen meg egynél több salátalevelet.
210. Birgit77 (válaszként erre: 201. - Insecure)
2016. nov. 21. 16:31

Nem ítélem el sem az alkoholistákat (kivéve, ha erőszakos alkoholista az illető, vagy ha egy dohányos a nem dohányosra fújja a füstöt), sem a dohányosokat, szívük joga, hogy hogy élnek, de azért néha elgondolkodtam rajta, hogy lehet ész nélkül vedelni azt a keserű vagy erős löttyöt, ill. hogy lehet szívni azt a büdös dohányt, aminek még a szagától is felfordul a gyomrom.. szálanként, egyiket a másik után, vagy egyik poharat a másik után... az egyik alkoholista, a másik láncdohányos, a maga módján mindkettő "zabál" és "tohonya", ahogy te jellemezted a kövéreket. az egyik az alkoholt vedeli (zabál párja) ész nélkül, ettől lesz tohonya, a másik meg átvitt értelemben a cigiszálakat "zabálja" (mégha nem is rágja meg, de veszi egyenként a szájába) és tohonya módon eregeti a füstöt... na, lényeg a lényeg, szerintem mind az italozás, mind a dohányzás és az evés is lehet szenvedélybetegség, ha átesünk a ló túlsó oldalára és ész nélkül fogyasztjuk őket. A túlevési rohamok sem különböznek ezektől a szenvedélybetegségektől, magyarán elég nehéz letenni az ételt, a cigit, a poharat.

Én tehát az étellel teszem azt, amit ők az itallal, vagy a cigivel. Nem vagyok rá büszke, volt már, hogy sikerült megállnom, fogytam is, de aztán megint visszajöttek a kilók (mert újra szültem, ami persze nem velejárója, nekem "utánjárója" lett a sok súly, próbálok tenni érte, de már nem megy le olyan könnyen mint mondjuk 15 éve, amikor rendszeresen futottam. Sok minden közrejátszik abban, hogy... de nem akarok itt kifogásokat keresni, úgysem érdekel senkit és igen, tudom, hogy nekem kell változtatnom. Azonban ne ess abba a hibába, amit itt leírtál, hogy a többség csak zabál és tohonya, mert nem így van. Vannak rosszabb periódusok is, de szerintem a többségünk igenis tesz érte, hogy fogyjon, csak rajtunk nem látszik meg azonnal.

2 éve még rendszeresen karatéztam a 100 kilómmal, simán felszaladtam egy meredekebb dombon egy nagy farönkkel a nyakamban (nem 1x!, hanem ahányszor a sensei kiadta), simán lefutottam a 10 kört a stadionban (nyilván nem az elsők közt, de energikusan megcsináltam a magamét), a több éves tae-bo edzéseknek köszönhetően az elsők között dicsért meg a senseiünk, hogy milyen magasra tudok rúgni és így tovább. S teszem hozzá terhesen leövvizsgáztam...

Ezeket csak azért írtam, mert a soraidból árad a lenézés a kövérek iránt. Te egyszerűen nem tudod megérteni a kövérség lelki hátterét, vagy mondjuk azt nem is akarod. Mondhatod, miért is tennéd, nem a te bajod, csak akkor talán nem kéne ilyen stílusban hozzászólni. Szerintem ha nincs az embertársaid felé (tök mindegy, hogy kövér, vagy sovány) építő jellegű kritikád, emberi hangnemben, akkor inkább ne is szólj hozzá, hisz úgysem a segítség a célod.

2016. nov. 21. 15:31
Akinél jó helyre rakódik a zsír, azt hiszem, azoknál nem okoz terméketlenséget, szimplán esztétikai kérdés (sőt, van, hogy az sem, mert akinek így tetszik, annak meg pont ez kell), az egészségére sem lesz káros hatással.
208. gribedli*** (válaszként erre: 192. - Birgit77)
2016. nov. 21. 15:28

Igen, aki régóta anorexiás (15-ös bmi alatt nincs menzesz), annál is előfordulhat de az elsőszámú ok mégis a túlsúly.


Persze lehet, hogy valakit nem nevezünk túlsúlyosnak mert ez ízlés kérdése is, de biológiai értelemben meg az, és a rossz helyen is van az a túlsúly.


A fél világ éhezik, és mégis ott minden éhezés és soványság ellenére szaporodnak, sőt, nagyon is! Tehát a soványság nagyon ritka esetben okoz terméketlenséget. A túlsúly meg nagyon gyakran. Az, hogy az emberek fejében mit jelent a túlsúly, változó. Ha sok ducihoz van szokva a szemed, akkor a kicsit ducikat normálisnak látod.

207. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 196. - Birgit77)
2016. nov. 21. 15:00
Nem, 5 éven keresztül elég durván hormonkezeltek.
206. Érdekes73 (válaszként erre: 203. - Insecure)
2016. nov. 21. 14:25
Mindenkinek szíve joga elcseszni a saját életét csak ne rinyáljon utána.
205. globus (válaszként erre: 199. - Bekacomb)
2016. nov. 21. 13:57
Nem hát. Még az is számít, hogy milyen ruha van rajtad, kivel beszélsz, hogyan beszélsz. Ha nem csízelsz, mint a tejbetök, akkor mi bajod van? Ha mosolyogsz, biztosan rosszban sántikálsz, bökd már ki! Ha sminkelsz, ku.va vagy, ha nem sminkelsz, igénytelen.
2016. nov. 21. 13:57
Nagyon károsnak tartom ezt a plus size őrületet is. Önigazolás, önámítás. Pl. Ashley Graham. Nekem ne mondja senki, hogy ő szép, vagy egészséges. Túlsúlyos. Persze szép az arca, dekoltázsa (szándékosan nem a mellét írom, mert az nem is biztos, hogy az). De ennyi. Káros és megtévesztő amit közvetít.
203. insecure (válaszként erre: 202. - Bekacomb)
2016. nov. 21. 13:53
Személy szerint nem érdekel ki milyen, de tényleg rossz nézni, hogy mennyi kövér ember, és sajnos kövér gyerek van. Azért pedig a szülők a felelősek.
202. Bekacomb (válaszként erre: 201. - Insecure)
2016. nov. 21. 13:48
Ítélkezni viszont senkinek nincs joga. Ha valaki zabál, az az ő baja, az ő teste. Neki lesz nehéz megküzdenie ezzel a testi-lelki teherrel.
201. insecure (válaszként erre: 194. - Birgit77)
2016. nov. 21. 13:46
Ez nagyon szép és jó. De a többség egyszerűen csak zabál és tohonya. Lehet, hogy a lelke miatt teszi ezt, de akkor is csak saját maga tud a bajain felülemelkedni és változtatni. Én is rögtön az édesség után nyúlnék ha bajom van, de létezik az önuralom.
200. Bekacomb (válaszként erre: 194. - Birgit77)
2016. nov. 21. 10:04
Érdekes, de én pl. érzem, hogy valamilyen furcsa oknál fogva lelkileg "ragaszkodom" a kilóimhoz. Szóval nálam abszolút játszik a lelki ok. Egy j pszichológus sem ártana.
199. Bekacomb (válaszként erre: 54. - 9a095cf031)
2016. nov. 21. 08:59
Eszemben sincs azt hinni, nem is támadtam senkit. Szerintem nem is álltam le rinyálni, szóval ne ess nekem. Ismerek nagyon vékony embereket, és őket ugyanúgy piszkálják. Az embereknek semmi nem jó basszus. :-)
198. Birgit77 (válaszként erre: 197. - Birgit77)
2016. nov. 20. 23:05
durván 20 kilót akartam írni
197. Birgit77 (válaszként erre: 196. - Birgit77)
2016. nov. 20. 23:05
Én meg a két terhességem után kezdtem el hízni. A vicces az, hogy nem a terhességem alatt, hanem valamiért utána. Sőt, terhességem alatt inkább fogytam legutóbb is, aztán meg hipp-hopp feljött durván kiló. Nem vagyok rá büszke, mert fittebb voltam terhesen. Most még több kilótól kell megszabadulnom, mielőtt rámenne az egészségem.
196. Birgit77 (válaszként erre: 195. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 20. 23:02
Lelki ok?
195. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 192. - Birgit77)
2016. nov. 20. 22:58
Én ott kezdtem el hízni...
194. Birgit77 (válaszként erre: 65. - 0ee0f21726)
2016. nov. 20. 22:34

Egészen soványból lettem mostanra egészen kövér. Te valszeg még nem lépted meg ezt a lépcsőfokot, ha jót akarsz magadnak, ne is lépd meg.

Egy kövér ember valóban többet eszik egy soványnál, mivel farkaséhsége van. S ne mondd nekem, hogy uralkodjon magán, ha még nem éreztél ilyet.

Mondok még valamit. Ahogy már írtam, én is a kövérek táborát gyarapítom, ami nem azt jelenti, hogy nem teszek ellene, mert amióta kövér vagyok, azóta egy végeláthatatlan fogyókúra az életem, igen, eddig elbuktam, de! - de a tae-bo edzéseket jobban bírtam 30-35 éves kövér emberként, mint a fiatal vékony huszonévesek! Rendszeresen kerékpárral jártam dolgozni a szomszédos városba, oda vissza kb. 20 km. Aztán életformaszerűen karatéztam... mégsem fogytam. A pajzsmirigyem rendben volt, úgy egészségileg rendben voltam, rendszeresen mozogtam, de nem fogytam.

Te, és a hozzád hasonlóak gondoltatok már arra, hogy egy kövér embernek esetleg a lelke beteg?? - és hogy talán védekezésként növesztett akkora hájat?? Lehet, hogy valami szörnyű történt vele a múltjában, pl. megerőszakolták, vagy hasonló, s a tudatalattijában az van, hogy már nem akar tetszeni, bár fogyni szeretne az egészsége miatt...

Olyan könnyű leírni, amiket írtál, de vajon te tökéletes vagy? Lehet, hogy te meg napi 10 szál cigit szívsz, vagy egyéb szenvedélyed van, a helyedben nem törnék pálcát a zabáló emberek felett... ami nem jelenti azt, hogy én is díjazom a kövérséget, mert nem, hiszen egészségtelen, de nézz csak magadba, mielőtt a kövér embereket gúnyolod ki, vagy bárki mást.

193. Birgit77 (válaszként erre: 5. - 31bc25d879)
2016. nov. 20. 22:11

Ez a cikk csak annak semmitmondó, aki nem járt még hasonló cipőben! Talán egy kicsit elkanyarodott a lényegtől (mármint a fórumcímtől), de tudni kell olvasni a sorok közt is.


Lényeg a lényeg, én is kövér vagyok, de én még nem éreztem szociális téren a hátrányát. Egészségügyileg már érzem, ezért is vagyok azon, hogy változtassak.

Tudjátok, én voltam nagyon sovány is, jobban mondva életem java részét soványkán éltem le, de aki olyan volt, úgyis beszólt, hogy pl. rakj féltéglát a zsebedbe, hogy el ne fújjon a szél...

Mindig voltak és mindig is lesznek olyan emberek, akik megszólják a másikat az alkatuk miatt. Mára már megtanultam kezelni a helyzetet. Ha valaki beszólna, rögtön keresnék rajta egy gyenge pontot, mondjuk, hogy nagy a füle, vagy az orra, stb. merthogy senki sem tökéletes, még egy sovány, Barbie alkatú lány sem.

... de mondom, hálisten nekem nem igazán szóltak még be, ha jobban belegondolok, soványan jobban cukkoltak. Ennek ellenére, az egészségem miatt szeretnék visszafogyni, mert az a nem mindegy az egészben!

192. Birgit77 (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2016. nov. 20. 22:05
Na, hát ez pont nem igaz. Mármint hogy ducikkal van tele a meddőségi központ. Van ott mindenféle súlycsoportú nő, sajnos. A barátnőm is vékony és hasonló cipőben jár.
191. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 190. - 8a65af67ce)
2016. nov. 20. 20:26
:))
2016. nov. 20. 20:03
Csajszi a Gyakorin az alkata felől érdeklődik, leírja hány kilós, a magasságát, mell-, derék- és csípőbőségét. Alma, körte vagy homokóra? Válaszok: sunaplusz-kategória, szúrnálak stb. Érdemesebb a férfiakat kérdezni...
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook