Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtörtént eseteket keresek, hátrányos helyzetű emberekkel történteket fórum

Megtörtént eseteket keresek, hátrányos helyzetű emberekkel történteket (beszélgetős fórum)


21. Rileey
2009. aug. 8. 19:02

?

Romaságomból kiindulva velem történtek már dolgok, de szerencsére ma már egyre kevesebb incidens ér. Szeretnek a munkahelyemen, szeretnek a szomszédaim, szeretnek a barátaim és a családom is.

2009. márc. 23. 08:53
Köszönöm a hozzászólásokat!Segítettetek!
2009. márc. 19. 21:31
Úgy látszik az emberi gonoszságnak nincs határa..........Őszintén sajnálom azokat a szülőket,akiknek sajnos beteg gyermekük születik!Nem elég,hogy testileg,lelkileg belerokkannak,még ilyen harcokat is meg kell vívni a bürokráciával,az emberi butasággal,és igen a gonoszsággal!
18. 64fa0801a6 (válaszként erre: 11. - Promama)
2009. márc. 19. 19:08

Az én Autista Kisfiammal sok rossazt éltem meg, amikor az utcaán lefekszik a földre, és dühöng, az emberek körülállják, és ellátnak "jótanácsokkal", hogy milyen neveletlen kölyök, hogy így-meg úgy megnevelnék, stb...

Főleg, amikor a buszon szokott cirkuszolni, volt olyan, hogy néhány utas követelte, hogy szálljunk le a buszról, és meg mondtam Nekik, hogy örüljenek neki, hogy nincs ilyen gyerekük, stb...


Aztán itthon, a Szüleim a buszpályaudvar melletti utcában laknak, és az itthoni Volán vezetője engedélyt adott arra, hogy a buszpályaudvaron a parkolóban szállhasson fel a Kisfiam a buszra, mert nem lehet levinni azokba a megállókba, ahol tömeg van, és azért is, mert Senki nem mehet elé a felszállásnál, mert arra rátámad, és a kedvenc helyét sem foglalhatja el Senki, mert abból cirkusz lesz...


Aztán van egy olyan biztonsági őr a pályaudvaron, Aki nem foglalkozik a vezetők engedélyével, egyébként a buszvezetők is értesítve lettek a főnököktől, hogy minket engedjenek fel a parkolóban, és amikor mentünk le a buszhoz, a biztonsági őr elzavart minket a parkolóból, hogy takarodjunk el...

Aztán felvilágosítottam arról, hogy engedélyt kaptunk a vezetőktől a parkolóban történő felszállásra, mert a Kisfiam Autista, és erre Ő úgy reagált, hogy magasról leszarja az engedélyt, és a Gyerekemet is, ha Ő van ott szolgálatban, mégegyszer meg ne lásson ott minket...


Aztán másnap ki akartam rúgatni, elmentem a vállalkozó telephelyére, de az volt a szerencséje, hogy házon kívül volt, utánna meg már a Gyerek miatt nem tudtam megkeresni...

Ez a vagyonőr velünk egy utcában lakik, de hát hiába, a bunkóság osztásánál duplán repetázott...


ÉS volt olyan, hogy úgy dühöngött a GYerek, hogy mentőt akartam hívni segítségül, de a diszpécser felülbírálta, hogy indokolatlannak tartja, és menjünk be az ügyeletre...

Aztán mondtam Neki, hogy 1.: az ügyelet még kb. 2-3 óra múlva kezdődik, 2.: a GYerekkel nem könnyű csak úgy kimozdulni otthonról, mert pont az a baja, hogy lévén, hogy Autista, fél a külvilágtól, és az idegen emberektől...


Demivel még a depressziómmal is küszködtem, ahhoz már nem volt energiám, mivel a naplómban leírtakban benne van, hogy mindenhonnan minden segítséget megtagadtak tőlünk, és Senkit sem érdekelt az ügyünk az elhelyezés előtt, már nem volt arra elég energiám, hogy a továbbiakban bárhová is forduljak segítségért, most meg már késő, mert állami gondozott lett, lévén, hogy a volt eü.miniszter felemelte országosan a térítési díjakat akkor havi 125ezerre,most havi 145ezer forint...

17. anyuca66 (válaszként erre: 11. - Promama)
2009. márc. 19. 17:20
Felháborító amit írtál. Viszont pár év és nekem is mondhatják ne legyen fürdő ruciban. Örökölt betegségem miatt vannak bőrszínű kis csomójaim. Ritka betegség de a dokik ismerik. És ami fontos ! A strandon ha bemennék a vízbe, nem fertőz ! ! !
2009. márc. 19. 14:39
Szerintem az iskolában tanítani kellene az empátiát!A rendőrképzőben is!Komoly elmaradások vannak ezen a téren!!
15. danama (válaszként erre: 11. - Promama)
2009. márc. 19. 12:17

Én a gyerekemnek mindig azt mondtam, hogy mindenki olyan amilyen, nem illik se megnézni se csúfolni az embereket.

Most 8 éves a kislányom és ha elmegy egy tolókocsis ránézz de mint bárkire, szóval nem nézz utána és nem tesz megjegyzést

14. danama (válaszként erre: 11. - Promama)
2009. márc. 19. 12:15
ezt a rendőrt kellene feljelenteni!!
13. erikpipi (válaszként erre: 11. - Promama)
2009. márc. 19. 11:59
Tuti továbbmegyek, ha ilyen megtörténik. "sajnos" ilyenkor kijön belőlem a pióca....:)
12. szazala (válaszként erre: 11. - Promama)
2009. márc. 19. 11:55
Hát ez elképesztő!
2009. márc. 19. 10:40

hali!

Mivel gyógypedagógus vagyok,rengeteg ilyen történetem van.Az egyik azonban igencsak felháborított. Van egy ismerősöm enyhén értelmi fogyatékos és mozgássérült. a bal testfél enyhén torzult,de nem szörnyű módon. Egy szép nyári napon levittem a Balatonra,hogy egy kicsit ő is kikapcsolódjon. Leértünk a partra,bementünk a vízbe,természetesen ő fürdőnadrágba,ahogy mások is.Miután fürödtünk,ő szeretett volna valamit enni. Adtam nei pénzt és ő elment,hogy válasszon valamit a közeli büféből,én nem mentem vele-gondoltam ezzel egyedü is boldogul. Kis idő múlva egy rendőr kísérte vissza.Közölte megbünteti,mivel poló nélkül mászkál és ez sokakban megbotránkozást kelt,vét a közerkölcs ellen.Kérdem én-mivel vét ő a közerkölcs ellen. Erre a rendőr-nézzek rá,hogy nz ki ez az ember???Egy ilyen felsőtestet nem szabad nyilvános helyen mutogatni! na szóval totál kiakadtam és úgy küldtem el a rendőrt ahogy volt,megmondtam neki,hogy még egy szó és feljelentem. Ennek ellenére adott egy csekket,büntetőcédulát 5000 ft-ről és azt mondta,hogy a fiú haladéktalanul öltözzön fel,majd távozott.Én meg azt kérdem neki nincs joga ugyanúgy poló nélkül mászkálni,mint hasonló koru társainak????(20 éves volt ekkor)egy "sérült" ember zárja magára az ajtót és örüljön ha életbe hagyják???vagy mi van??

2009. márc. 19. 09:03

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!Dokikám!mondhatnám,hogy nem politizálunk,de sajnos nem mondhatom!!(na,ezt most jól megmondtam?)

Természetesen a fórum tovább él,várom a hozzászólásokat!

Köszönöm!

9. danama (válaszként erre: 3. - Szazala)
2009. márc. 19. 06:05

Én egyedül maradtam anno a kislányommal és egy állatorvos mellett szerettem volna elhelyezkedni (mert állateü tech a szakmám) és azt kértem tőle, mivel akkor 13 hónapos volt a kislányom, ha lehetne, hogy egy héten csak 3x legyen délután, a hétvégékkel meg a délelőttökkel nem lett volna gond. erre közölte, hogy nem családjogi intézmény

( pedig neki is van 2 gyereke)

2009. márc. 19. 05:55

Állásinterjúra mész, a korod miatt mondják : Sajnos betelt ! ( bőrszín miatt is holott lehet hogy csak egyik szülőd volt félvér, tehát igencsak higult a gén )

Barátnőm szeretett volna nőnapi bulit összehozni valami vendéglátó helyen, Kinézték mert 40 éves elmúlt. Kérdem én csak a fiataloknak kell dolgozni ? Csak nekik jár kikapcsolódás ? 62 év a nyugdíjkorhatár. Hogyan melózzunk így, ha a kor miatt diszkriminálnak minket? ? ? . ( azt azért nem hittem hogy a vendéglátásba is kinéznek pedig ez a hölgy jól néz ki, a korához képest, és csinos is ).

2009. márc. 19. 02:57

Én tudok egy szellemileg elmaradottról, aki nem szenved önkontrollban és morális dilemmái sincsenek, viszont ezt nem hiszi el magáról és nagyzási mániás önmegvalósítási mámorban van leküzdhetetlen szereplési vággyal társítva.


Tényleg érdemesnek tartanám, teljesen viccen kívül - főleg szociológiai oldalról is megközelítve a dolgot - hogy diplomamunkát írjon belőle a rokonod, vagy bárki más. Mire védeni kell már nem jár érte kövezés.


Üdv.

6. 64fa0801a6 (válaszként erre: 5. - Szazala)
2009. márc. 18. 22:54

Nyugodtan, nincs kifogásom ellen...

Már jó páran akartak diplomamunkát írni belőlünk...


Üdv.: Hajni

5. szazala (válaszként erre: 4. - 64fa0801a6)
2009. márc. 18. 22:43

Nagyon megrendített a történeted!Felháborító ami veletek történik,de a legszomorúbb valóban a tehetetlenség,és mondjuk ki:az embertelenség!!

Köszönöm a tippet a naplókkal kapcsolatban,lementettem a Tiédet is,amennyiben felhasználná a munkájához,gondolom nem lenne ellene kifogásod!

4. 64fa0801a6 (válaszként erre: 3. - Szazala)
2009. márc. 18. 22:25

Szia!!


Ha rákattintasz a naplókra, ott én is találtam bőven történetet...

De az én naplóm is elolvashatod...


Nekem egy súlyosan Autista Kisfiam van...

De Autizmus fórumokat is találsz, 3-at...


Üdv.: Hajni

2009. márc. 18. 22:12
Segítségeteket szeretném kérni!A sógornőm szociális munkásnak tanul egy főiskolán,és olyan dolgozatot kell írnia,ami fogyatékossággal élő emberekkel történt meg.Mivel pici gyermeke is van,így próbálok meg segíteni neki,hogy az Általatok hallott eseteket összegyűjtöm !Biztosan sok negatívummal találkoztatok(sajnos),ha van rá időtök osszátok meg velem!Köszönöm!
2009. márc. 18. 22:07
Mire is gondolsz?
2009. márc. 18. 22:06
Megtörtént eseteket keresek, hátrányos helyzetű emberekkel történteket

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook