Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csúnya, gonosz nagykutya fórum

A csúnya, gonosz nagykutya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csúnya, gonosz nagykutya

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
798. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 797. - 119a4bf976)
2010. júl. 31. 22:19
A föállás túlzás.... Mióta van nálatok?
797. 119a4bf976 (válaszként erre: 795. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 31. 22:13

Épp ma beszéltük a párommal, hogy Morzsi nem egy okos kutya, de ezt csak azért látjuk így, mert Dorka rendkívül intelligens volt, és Elek is az. Hozzájuk képest Morzsi butábbnak tűnik, pedig valójában átlagos a kutyák között. Viszont kedves, és szép. Nagyon gondoskodó, és jó vadász. De lusta, és nem szeret tanulni. Neki tényleg csak a legelemibb dolgokat tudtam megtanítani. Elek viszont imád velem dolgozni.

Biony vannak olyan kutyafajták, akikkel nem boldogulnék. Ilyen az ír szetter, és például a collie. Ha az embernek ilyen kutyái vannak, azt csak főállásban lehet csinálni. És nekem úgy tűnik, Elek is ilyen.

796. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 794. - 119a4bf976)
2010. júl. 31. 21:50
Bátor a fekete-fehér. Luna a másik... még kölök, csak 8 hónapos...
795. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 793. - 119a4bf976)
2010. júl. 31. 21:49

Dehogy! Mármint dehogy csak kölyökkorban! Bármikor! :)

Játéknak jó, illetve ha vezetni akarod valahova jutalomfalat nélkül, akkor is jó. (Pl. menjen át a szék alatt... a tenyered a másik oldalon van, menjen megérinteni...) Vagy kiindulópont lehet a tárgyak nevének megtanításához. Ma a tenyeredet, jövö héten a pórázát érintgeti, a vezényszó "póráz". 3 hét múlva meg már hozza, ha kéred a pórázd. Ezt az enyémek sem csinálják még.... de majd megtanuljuk.


Házi kedvenceknél egyébként ez a célja az ilyesminek: kutya és gazdi együtt csinálnak valamit, a kutya használja a fejét, ami nélkül unatkozik, illetve a kutya a gazdi "utasítására" cselekszik, magyarul dolgozik... Erre lettek kitenyésztve.... Ergo azt csinálja, amire kitalálták (mármint a háziasított kuttyokat). Eredmény: boldog kutya.

Nekem bordereim vannak, mindenhol csak azt hallod róluk, hogy munkaalkoholisták, és ha nincsenek fizikailag és szellemileg is kellöképpen lefárasztva, akkor rombolnak és rámehet az egészségük. Szerintem ez kisebb-nagyobb mértékben minden olyan fajtára volatkozik amelyik speciális feladat teljesítésére lett kitenyésztve. vagyis 1-2 kivétellel minden kutya.

Az sem szolgál célt, hogy a kutyáim nemrégiben megtanultak meghajolni.... saját szórakoztatásunkra. Élvezik a jutalomként kapott labdát, a feladatot, és szívet melengetö, amikor a két kutya egymás mellett állva meghajol felém... Aranyosak... Kis bohócok...

794. 119a4bf976 (válaszként erre: 792. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 31. 21:36
Bátor melyik, a fekete, vagy a szürke?
793. 119a4bf976 (válaszként erre: 791. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 31. 21:35
Szerintem ez a gyakorlat leginkább a segítő kutyáknál lehet hasznos. Például egy siket ember kutyájánál, ha valamit jeleznie kell. Meg a kereső kutyáknál, munka közben. Azt nem tudom, hogy a házi kedvenceknél mi célt szolgál, de játéknak kiváló. Ezt csak kölyök korban lehet megtanítani?
792. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 791. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 31. 21:28
Bátorom azt is tudja, hogy a homlokomat érintgeti... Olyan, mintha puszit adna a homlokomra... Ugyan így tanulta, csak a jutalomkaját a homlokomhoz érintettem, hogy átvegye az illatát a böröm....
2010. júl. 31. 21:27
Tanítsd meg az orrával megérinteni a tenyeredet! Ha beleszorítod a tenyeredbe a párizsit és az orra elé tartod (persze kaja nélkül), akkor meg fogja szimatolni, mert jó illata van a kezednek. Akkor dícséred és jutalomfalat! Egy kis gyakorlás után oda teszed a tenyeredet, ahova akarod, mindenhol érintgetni fogja. Azért hasznos, mert késöbb akárhova teszed a kezed kiadva a vezényszót (nálunk ez "touch" angolul, mert se holland, se magyar vezényszót nem találtam, arról nem beszélve, hogy a magyart a párom nem tudná kimondani...), akkor ott foga megérinteni. Pl. azt akarod (nem most, hanem ha már nagykutya), hogy a székre tegye fel két lábát: elég lesz a tenyeredet elég magasra tartani és menni fog utána. (Jár a szám, hogy milyen hasznos, tudják is a kutyáim, de még nem használtam ilyen székes trükkre....)
790. d6b71af9a8 (válaszként erre: 789. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 31. 21:04
Jól van, értelek! Szoktuk egy nap többször is, és nagyon élvezi.:D Annyira édes!:)))
789. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 775. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 20:58

Szerintem az ül még nagyon friss, még nem tud sok mindent, és neki egyelöre az a biztonságos, ha Mami mellette marad. :) Amikor az ül már úgy is megy, hogy bármikor, bárhol, bármilyen körülmények között egyetlen szavadra vagy ujjemelésre megteszi (akkor is, ha 3 másik kölyökkutya van körülötte!), akkor kezdj eltávolodni töle. Most abban a stádiumban vagytok, amikor az egész procedúrát elkezdtétek, most tanultok együtt tanulni. A stabilitás a tanítás rutinjára vonatkozik inkább. (Mi januárban kezdtünk kutyaoviba járni, a kutyám - egy gyakorlat kivételével - mindent megtanult 5 perc alatt. A marad mégis csak valamikor márciusban jött.)


Egy nap lehet többször foglalkozni a kutyával, de egyszerre csak pár ismétlést csinálj egy gyakorlatból, és az egész ne tartson tovább pár percnél.... És naponta akár 5-6 alkalommal is lehet, de nem feltétlenül kell.

788. d6b71af9a8 (válaszként erre: 787. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 19:57
feneke
787. d6b71af9a8 (válaszként erre: 785. - 119a4bf976)
2010. júl. 31. 19:57
Mellkasa nagyobb, de a fenek nem!:)
786. d6b71af9a8 (válaszként erre: 784. - 119a4bf976)
2010. júl. 31. 19:56

Említette a doki, a gyógyszereket, de a párom azt mondta, ő nem híve ennek, mert igazából mi nem érezzük, hogy hat-e egyáltalán a kutyának, és lehet, hogy csak teljesen feleslegesen tömjük tele gyógyszerrel.

Én is jobban szeretem a természetes gyógymódokat, csak a legvégső esetben veszek be, és adok a gyerekeimnek gyógyszert.

Nagyon szeretem, pl. a propoliszt, ami elég sok mindenre jó! A kamillát is szeretem, a körömvirágot inkább krémben használom.:) Tényleg, azzal bekenhetem neki a csípőjét? Nem tudom, hogy a kamillateát megissza-e, de megpróbálom azt is!

785. 119a4bf976 (válaszként erre: 781. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 19:54
Nekünk azt mondták, hogy a nagytestű kutyáknál arra kell figyelni, hogy amikor felülről nézed a hátát, akkor a csipőjénél keskenyednie kell. A mellkasa és a feneke mindig szélesebb kell legyen a derekánál. Ha ezt eléred, akkor már jó a súlya.
784. 119a4bf976 (válaszként erre: 781. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 19:50
Ha hajlandó meginni, akkor javaslom a kamilla teát. Az teljesen természetes, nincs semmi mellékhatása. Vagy a körömvirág tea. Mindkettőnek gyulladáscsökkentő hatása van, és abszolút természetes, nem lehet vele bajt okozni. Ha pedig akarod neki masszírozni az izmait, akkor ehhez is használhatsz valamilyen kamillás krémet, mert a bőrön át felszívódva is segít lehúzni a gyulladást. Ha nagyon nagy fájdalmai vannak, akkor a langyos, kamillás borogatás is segíthet. Csak ne legyen rajta sokáig. Egyébként én az embereknél is jobban kedvelem a természetes anyagokat a gyógykezelésben, de az állatoknál még inkább, mert a gyógyszerek náluk nem ismert mellékhatásokat válthatnak ki. Persze vannak olyan gyulladáscsökkentők, amiket kutyáknak is lehet adni, de én jobb szeretem a természetes dolgokat.
783. d6b71af9a8 (válaszként erre: 779. - 119a4bf976)
2010. júl. 31. 19:45

Szerencsére, egyiket sem csinálja, csak a felugrálást, a kerítésre, amikor megyek hozzá.

Kocsiba is mi tettük be, és vettük ki, mert be sem akart ugrani. Értem, és köszönöm, amiket leírtál!:) Sokat segített!!! :)))

782. 119a4bf976 (válaszként erre: 780. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 31. 19:44
Sokat foglalkoztam ezzel, mert igyekeztem megóvni a kutyámat a bajtól. Mindenesetre Jázmin biztonságban van, mert a csípőízületi diszplázia kizárólag a nagytestű kutyákat fenyegeti. A kistestűeknél ez nem jelent gondot.
781. d6b71af9a8 (válaszként erre: 778. - 119a4bf976)
2010. júl. 31. 19:43
Maffi, most is nagyon jó húsban van, hatalmas kutya. De!!!! Most jött el az a pont, amikor valóban kicsit le kell fogyasztani!:( Nem, nem adott neki semmit a doki, csak ezt a zöldkagyló kapszulát. Majd, ha túl leszünk ezen a kúrán, és meglátom, hogy alakul, akkor adok neki gyulladás csökkentőt.
2010. júl. 31. 19:36
Ezek tényleg jók, amiket leírtál kjmarta! Jó tudni
779. 119a4bf976 (válaszként erre: 776. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 19:00
A férjem épp most mondta, hogy miket felejtettem el leírni neked. Nem szabad lépcsőznie, ne hagyd, hogy felugráljon, és meredeken ne szaladgáljon. Ha valahova elviszitek kocsival, akkor tegyétek be kézben, ne ugorjon be magától. Ezek a faja mozgások mind a csípőt terhelik. Ezt még akkor sem szabad csinálni, ha épp nincs fájdalma, mert ettől begyulladhat az ízület.
778. 119a4bf976 (válaszként erre: 776. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 18:53
Hát minden bizonnyal most épp gyulladásban van. Gondolom a doki adott neki gyulladáscsökkentő gyógyszert. Ilyenkor egyébként sem lehetne műteni, csak ha már lehúzódott a gyulladás, mert ilyenkor sokkal nagyobb a komplikáció esélye. Egyébként a műtéttel nem csak az a baj, hogy drága, hanem az is, hogy nem jelent végleges megoldást, néhány év múlva újra rosszabbá válhat. Szerintem Magyarországon nem is túl gyakori műtét, mert nem sok olyan gazdi van, aki egyrészt anyagilag is tudja vállalni, másrészt hajlandó is ennyit áldozni a kutyájára. Minden esetre a helyes táplálás, és a felelős gondoskodás nagyon sokat segíthet egy ilyen gondokkal küszködő kutyusnak. Egyébként nem tudom, hogy a fénykép Maffiról mikori, de ha most is ilyen jó húsban van, akkor szerintem érdemes lenni egy kicsit leadnia a súlyából. Egy egészséges boxernek még elmegy ez a súly, de neki ne kelljen ekkora testet mozgatnia. Ez persze csak az én véleményem :(
777. d6b71af9a8 (válaszként erre: 771. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 31. 17:59

Nem tudom, nem mondta a doki, hogy kellene még neki. Vettem neki kalcium tablettát, most azt kapja minden nap.:)))

Ne, is mond, egy nap milliószor eszembe jut, hogy Maffinak fáj a lába.:(((( Ki szoktam menni hozzá, megdögönyözöm, szeretgetem, és......sajnálom. De talán mégis van remény!:)))))

776. d6b71af9a8 (válaszként erre: 773. - 119a4bf976)
2010. júl. 31. 17:57

Köszönöm, amiket leírtál!!!!! Megnyugtató!:) Akkor nagyon fogok rá figyelni, és az a lényeg, hogy most a gyulladás megszűnjön, mert valószínű, hogy most az van, ugyanis, nem használja a lábát.:(

Basszus, én meg full azt hittem, hogy itt a vég.:((( De, most ezt olvasva, felcsillant a remény!:D Köszönöm!!!!!!!!!!!!:))))

775. d6b71af9a8 (válaszként erre: 772. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 31. 17:52

Köszönöm! Olyan jókat írsz! Le is írom, ne kelljen majd visszakeresni.:))) Perceb mennyi az az idő, amit egy ennyi idős kutyával lehet/érdemes foglalkozni? Lehet egy nap többször is?

Már nem is kell mondanom, hogy Ül, csak felemelem az ujjam, és a feneke már a földön is van, és annyira figyel....:D

A marad, miért nem jó még? Stabilnak? Milyen értelemben? Olyan édesen marad a helyén, már kettőt hátra tudok lépni. :D

774. d6b71af9a8 (válaszként erre: 751. - Pemete)
2010. júl. 31. 17:49
Vettem, kalcium tablettát, Lavet nevűt, nem volt drága, és jó minőség. :) Úgyhogy, most aztán kapja, nincs menekvés. :DDDDD
773. 119a4bf976 (válaszként erre: 768. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 13:21

A diszplázia nem játék, tudom, mert Dorkának is volt, szerencsére nem túl súlyos. De azért még ne temesd el a család kedvencét. Több dologra is oda kell figyelned. Nem lehet túlsúlyos. Inkább egy kicsit sovány legyen a diszpláziás kutya, egy gramm felesleg sem lehet rajta, hogy ne terhelje az ízületeit. Nem fáj állandóan az ízülete egy diszpláziás kutyának, pláne ilyen fiatalon, csak amikor begyullad. Tehát arra kell ügyelned, hogy minél ritkábban jöjjön elő a gyulladás. Tehát, kerüljétek a nedves helyeken való fekvést, a hosszan tartó terhelést, a hirtelen mozdulatokat. Télen legyen egy meleg, száraz fekhelye, nyáron ne feküdjön bele tócsákba hűsölni.

És még egy fontos dolog. Amikor épp gyulladásban van, akkor a kutya kíméli a fájós lábát. Az ízületnek ez jó is, de az izmoknak nem, mert ha nem mozog, akkor letapadnak, és csak növeli a fájdalmat. Egyre kötöttebb lesz, és egyre jobban fáj. Ezt masszírozással tudod elkerülni. Ilyenkor a comb izmait, és a hát izmait maszírozd neki rendszeresen. Még élvezni is fogja.

Ha a gyulladás lehúzódik, a kutyád újra a régi lesz. Oda kell figyelni a táplálékra, rendszeresen kell kálciumot adni neki pluszban, és kúraszerűen, de rendszeresen zöldkagyló kivonatot, mert az segíti a porcok regenerálódását.

Egyébként amikor Dorkáról kiderült a baj, még kölyök korában, mi is nagyon megijedtünk. Aztán a doki elmagyarázta, hogy ez nem olyan nagy tragédia, csak nagyobb odafigyelést igényel, amikor a kutyának panaszt okoz a gyulladás, akkor gyógykezelést, egyébként meg hogy megelözzük a gyulladást. Még arra is megvan az esély, ha ezekre odafigyelsz, hogy veletek öregszik meg. Persze ez attól is függ, hogy milyen fokú nála a rendellenesség.

772. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 769. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 10:59

:D :D :D

Ha a kutya melletted áll, akkor a vele szemben levö lábadat kell elöre tenni (ergo ha a jobb oldaladról indul, akkor a bal lábad van elöl). Elöször én is bénáztam... :) Menni fog! Ha elkapja a kezedet, akkor se add neki, zárd az öklödbe a kaját.


A "maradnál" pedig szerintem azt csináld, hogy elöször csak egy lépést mész el, számolsz mondjuk háromig, visszalépsz, dícsérsz. Ne várd meg, amíg elmozdul, feláll, mert akkor nincs lehetöséged azért megdícsérni, amit éppen elvársz töle. Két nap múlva már 5-ig számolsz, jövö héten meg 10-ig. A tenyér dolog jó, mi is így csináljuk. De most nézem! Ez már Mentával megy? Mentával még várj egy kicsit vele. (Tudom, gyönyörüen leül, de kell egy kis idö, amíg az nagyon stabil lesz.)


Viszont kipróbálhatod a következöt: ha Menta elötted ül, tarts az orra elé egy darab kaját, és közben lépj szépen mellé, az ö jobb oldalára. Stimmel? Kaja az orr elött, te meg beoldalazol, befordulsz mellé. Ez azért nagyon jó gyakorlat, mert hozzászoktatod a kutyát, hogy azmíg ül, addig te bizony elmozdulsz, és neki ülve kell maradni. És tünemény, ahogy ilyenkor a kajára is koncentrál, de közben figyeli, vajon hova megy a mama...

771. Jázminhercegnő (válaszként erre: 770. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 10:44
nagyon ügyesek vagytok! sajnos amíg ien kicsik, hamar elfáradnak. Hány kálcium injekciót fog még kapni? Hát nem tudom, engem biztos nagyon zavarna, hogy kutyámnak fájdalmai vannak, ahogy gondolom téged is.
2010. júl. 31. 10:08
Menta lába. Amelyiken "elfeküdtek" elsőként az ujjak, az már visszaállt, most viszont a másik mellső lábán állnak úgy. De, remélhetőleg az is vissza fog állni, a normális helyzetbe. :D
769. d6b71af9a8 (válaszként erre: 764. - D6b71af9a8)
2010. júl. 31. 08:52

Az ÜL, az már nagyon simán megy.:))))

Úgy csinálom, hogy elkezdjük, mindig azzal, amit már tud, és annyira tetszik neki, hogy amikor játszani akarok vele, és eldobom a játékát, akkor sem a játékkal foglalkozik, hanem lesi a kezemet...várja a jutalomfalatot.:DDDD

Szóval, ma reggel is Ültünk már, és megpróbáltuk, hogy marad. Az ülnél, a mutató ujjam emelem fel, a maradnál, az egész tenyeremet fordítom felé, és hátrálok közben. Hátra mentem két lépést, álltam pár másodpercig, és addig bírta!!!!!!!!:)))) Olyan ügyes.:)

Poénból megpróbáltam a szlalomot.....elég vicces lehettem, miközben először nem tudtam, hogy hogyan tegyem a lábamat!:DDDDDDDDDDDD

Hááát....ment, ő simán a falat után(ami párizsi volt), de aztán, a második kanyarnál, elkapta a kezemet.:DDDDDDDDDD

Na, mondom, oké, akkor marad az Ül és a MARAD, egyenlőre, aztán majd jöhet ez is, pár nap múlva. :DDDDD

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook