Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csúnya, gonosz nagykutya fórum

A csúnya, gonosz nagykutya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csúnya, gonosz nagykutya

18. pemete (válaszként erre: 11. - Pink sunrise)
2010. jún. 26. 10:36
:D
17. pemete (válaszként erre: 8. - 5e48d37001)
2010. jún. 26. 10:36
Én voltam kisgyerekkel, nem a néni, és nem is baj, ha kikerül, pont nem érdekel már, csak legalább ne szóljon be, ha már én direkt rövidpórázon, és lábnál hozom a kutyámat, pontosan azért, hogy nehogy megijdejenek az emberek.
16. bige (válaszként erre: 5. - 3265084553)
2010. jún. 26. 10:35

aggódni szabad, ha félős vagy, de ítélkezni nem kéne.


Minden esetben a gazda a hibás, mégis a kutya issza meg a levét.


Szegényekről pont azért terjedt el, hogy félni kell tőlük, mert nem a megfelelő gazda kezében voltak, ezért nem lettek jámbor, kezes bárányok. Ha véres hússal etetik a kutyát, és láncon tartják - könnyen vérengzővé válik. ..de ha szeretetteljes, okos környezetben nő fel - kezesbárány lehet.


sőt, az is biztos, hogy a sok idióta gazda erőfitogtatás, kivagyiság miatt élvezi, ha félnek a környezetében a kutyáján keresztül tőle, és nincsenek tekintettel másokra, nem veszik pórázra a kutyát. de itt sem a kutya a hibás, hanem a gazda.


A harci kutyáknak az a bűne, hogy a vérükben nem a nyúlvadászat, a kotorék keresés van, hanem a támadás-védelem. Szakszerűtlen kézben ez a tulajdonság erősödik fel, jön elő. ..de BÁRMILYEN KUTYAFAJTÁBÓL LEHET KEDVES ÁLLATOT NEVELNI, mint ahogy bármelyikből lehet idiótát is, csak kisebbet harap esetleg

15. pemete
2010. jún. 26. 10:34

A kutyakakiért én is nagyon mérges vagyok. Nem egyszer lépett már bele a kislányom a ház mellett, mert sokan lusták arra, hogy ha már odatojt a kedvencük akkor összeszedjék, vagy bevigyék az ebet az erdőbe, és oda intéztessék vele a dolgát. Ha én meg tudom ezt tenni kisgyerekkel, akkor más miért nem?

Mindig pórázon viszem a kutyát, csak a kijelölt kutyasétáltató helyen engedem el, és ha arra jön valaki, akkor is behívom, és megkötöm, nehogy megijedjeneke tőle. Mégis mindig minket találnak meg mindenfélével. Az elkóborolt ebek senkit nem zavarnak, valamelyik nap szedtünk össze egy gyönyörű bulli keverék kölyök kutyust, aki annyira sovány volt, hogy kilátszott az összes bordája. Már azt is tudom ki volt a "gazdája", de ez sem zavar senkit, hogy ez a szerencsétlen jószág étlen, szomjan kóborolt a környéken hetekig. Csak a mi "vérengző vadállatunk" fáj pár rosszindulatú embernek. Aki mellesleg soha nem ugat, mindenkinek örül mindig, és mint már mondtam pórázon sétál a lakótelepen.

14. modeszta (válaszként erre: 6. - Ebba518fdb)
2010. jún. 26. 10:33

De el kéne gondolkodni azon, hogy talán a gazda jobban ismeri a saját kutyáját, talán el tudja dönteni, hogy hogy bánjon vele.

Nekem egy border collie kanom van. Kiállításra és terelni is jártunk vele, nagyon jó eredményekkel. Bárhol, bármikor el merem engedni, mert tudom, hogy megbízhatok benne (az más kérdés, hogy nem engedem el, mert az emberek...) DE... bár megtanulta, hogy kerékpárost látva menjen az út szélére, várja meg, míg elmegy mellette a bicikli, aztán jöjjön vissza hozzám ( ha nem veszi észre, akár 150-200 méterről is le lehet fektetni azonnal), gyakran a biciklisre kell rászólni, hogy ne menjen már keresztül a kutyán, holott látja hogy nem az útban fekszik, de ráhúzza a kormányt. néha már én tudnám megharapni az embereket, annyi hülyeséget tudnak összehordani!

Ismertem olyan kan bullt, akinek a kennelébe kölyök macskákat dobtak be idegenek... A kutya felvelte őket...

13. 5e48d37001 (válaszként erre: 10. - 3265084553)
2010. jún. 26. 10:32
Nem kiskutya volt,kb 35-40kg közötti:-(
12. pink sunrise (válaszként erre: 11. - Pink sunrise)
2010. jún. 26. 10:32
Kávém:DDDDD
2010. jún. 26. 10:30

Szia Pemi:)

Nagyon jó a cikked,és egyetértek veled teljesen.

Nem mindig az a kutya veszélyes amelyik nagy,mert pl a mi kutyánk tacskó-foxi keverék volt,és a nagy kutyák békénhagyták volna,de ez a kis puttancs volt olyan harcias hogy szökött neki a nagykutyáknak....Meg is lett az erednánye,kb másfél hete halálra harapta vmi nagykutya....:S

Az embereket is sokkal jobban ugatta,mint pl a szomszéd nagy farkaskutyája...

Külömben én úgy vettem észre hogy a nagykutyák(főleg amelyikkel sokat foglalkoznak és szeretetet kapnak)azok kiegyensúlyozottabbak mint a kisebb testű kutyák....



Ja,és a cikked elején majdnem kiköptem a kévém a röhögéstől:)

10. 3265084553 (válaszként erre: 8. - 5e48d37001)
2010. jún. 26. 10:30
Kiskutya is tud ám harapni.
2010. jún. 26. 10:29

Engem amúgy szeretnek a kutyák.

Egyer a lábszáramat pisilte le egy, a gazdája szeme láttára, máskor meg a fehér nadrágomnak nyomta neki az orrát egy németjuhász, összekoszolva azt.

2010. jún. 26. 10:28

Ne haragudj előre is bocsánat,de őszinte leszek.Én is kikerültelek volna nagy ívben benneteket,főleg ha kis gyerekkel vagyok,már kapott bele a lábamba jóravaló,békés kutya,aki még a légynek sem tudott ártani a gazda állítása szerint,és nem tudta mi lelhette a Szimatot.Annyi történt,hogy elsétáltam mellettük,és belekapott a lábfejembe.

Én kötelezővé tenném a szájkosarat ezeknél a nagyobb félelmet keltő ebeknél sétáltatás közben,és talán akkor nem lenne felesleges feszültség.

2010. jún. 26. 10:25

Teljesen igazad van.

Sajnos sokszor az a baj, hogy a hirekben, tvben látott dolgokat itélik meg és élnek.

Hozzáteszem nem egy "harci" kutyát ismertem, mind nagyon jól volt nevelve. Még velem is játszottak, pedig én két gyerekkori élményem óta rettegek a kutyáktól, de hihetetlenül szeretem is őket.

Az első egy tacskó harapása volt, pedig csak kedvenc falatját egy csokikockát akartam neki adni, de ő rámtámadt.

A második egy gyönyörű, nagyon is szerethető németjuhász kutya volt. Kiképzett, még engem is mindig megvédet. Csak szegénykém már nagyon öreg és beteg volt...

A további élményeim a kislányom motorozos korszakából valók, a motor hangját nem bíró kutyák rontottak a gyerekemre,

mert a kutyák szabadon futkároztak, míg a gazdájuk beszélgetet.

Engem nem a kutyák háborítanak fel, hanem a gazdáik.

És a társasházak kiskertjeibe piszkittatják a kutyáikat ahelyett, hogy a járda másik oldalán lévő fűrengetegbe vinnék...

Ugye a kutyaürülék mindenütt ott van már, még a járdán sem lehet úgy elmenni, hogy ne kelljen kerülgetni.

A gyereket már a fűbe is nehéz szívvel engedi az ember, mert ott az ürülék, pedig törvény van rá, hogy az ürüléket össze kell szedni...

A csúcs, amikor póráz nélkül sétáltatják tömegben, a játszóterekre behozzák a kutyákat.

pedig abból is egyre kevesebb van...

Csodálkozni inkább ezen kéne, nem azon, hogy kinek mekkora kutyája van.

6. ebba518fdb (válaszként erre: 2. - 3265084553)
2010. jún. 26. 10:24
ez valóban így van sajnos.. :(
2010. jún. 26. 10:24
Egy kívülálló nem tud különbséget tenni a veszélyes és a veszélytelen kutya között, tehát jogos az aggodalma.
2010. jún. 26. 10:23

Tetszik a cikk.Én pont tegnap találkoztam egy párral akik egy bull-t meg egy másik pitbullt (nem tudom pontosan milyet) sétáltattak.El voltak képedve,mikor odamentem,hogy megnézhetem őket?Úgyhogy gondolom őket is éri a támadás.


Ha egy kutya kiegyensúlyozottan van tartva,akkor nem bánt senkit.A terrierek sokkal harapósabbak,igaz,ők túl nagy kárt nem tudnak tenni (pl.tacskó,westi,foxi)


Ha egy kutya megtámad egy embert,akkor azért én elsősorban a gazdáját teszem felelőssé.

Na meg meg kell nézni kitől vesz kutyát az ember...


Én minden kutyát szeretek,a bull terierért meg egyenesen odavagyok.És még soha nem találkoztam agresszív pitbullal.Fura,de így van.

2010. jún. 26. 10:22

szia!


gratulálok a cikkedhez, nagyon tetszett és maximálisan egyetértek veled. minket is megbélyegeztek már a hatalmas kutyánk miatt, sokszor a fejemhez is kapom, hogy csak nehogy bántsa a gyerekeket. pedig sok embernél különb IQ-val rendelkezik, okos, kiegyensúlyozott, képzett kutya. a gyerekekkel türelmes, de ők sem közelítenek soha hozzá úgy, hogy "veszélyben" érezze magát, mert pontosan tudják, hogyan kell az állatokkal bánni. nem is lenne annyi baleset, ha az emberek megtanulnák, hogyan kell felelősségteljesen kutyát (állatot) tartani.


üdv. Móni

2010. jún. 26. 10:18
Sajnos a kutyagazdák elég elvakultak néha, és nincsenek tekintettel másokra.
2010. jún. 26. 10:08
Felháborodtam, bár tudom megint feleslegesen, hiszen semmire nem megyek vele. Attól, hogy én ezt ide megírom, az emberek nem fognak máshogy állni sem a harci kutyákhoz, sem magához a felelős állattartáshoz, de mégis jól esik leírni.

Ugrás a teljes írásra: A csúnya, gonosz nagykutya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook