Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyaszakértő segítségét kérném! Új kiskutyámat hogy fogadtassam el a már meglévő nagykutyámmal? fórum

Kutyaszakértő segítségét kérném! Új kiskutyámat hogy fogadtassam el a már meglévő nagykutyámmal? (beszélgetős fórum)


2017. aug. 2. 10:14
Féltékeny a kutyus. Valahol érthető is, gyerekeknél is megfigyelhető. Nálunk mondjuk pont fordítva volt. A 11 éves nagykutya mellé vettünk egy kiskutyát. Elhozatal másnapján a kicsi már úgy viselkedett, mintha ezer éve ott lenne és bizony ő piszkálta a nagyot :) pl hazaertünk, örültek nekünk és míg mentünk be a házhoz a kicsi lógott a nagy pofáján :) de soha semmi gond nem volt, a nagykutya haláláig nagyon jól megvoltak. A kiskutya a nagy hátán aludt mindig bár tény, hogy sokszor pl nem engedte őt fel a kanapéra :)
2017. aug. 1. 16:43
most néztem a híreket ,angliában egy cica 8db kis sünit fogadott örökbe,mert elpusztult az anyukájuk,ilyen okosak az állatok
2017. aug. 1. 06:39

Nem olvastam el a többi hozzászólást, de az a tanácsom, hogy hagyd őket. Ez normális viselkedés, féltékeny a drága.

Nálunk a cicánál van ugyan ez, pedig együtt nőttek fel (nekünk is németjuhászunk van). Addig amig nem szólsz vagy nyúlsz a cicához nincs gond, amit foglalkozol vele, tiszta féltékeny :D Megszokta csócsálni, de csak úgy finoman. Addig volt ez számomra zavaró, és mindig rászóltunk a kutyára, hogy nem szabad, amig Mirmi kicsi volt, de mostmár nagy, simán megvédi magát, nem kell félteni. Egyébként meg tök jól elvannak, együtt alszanak, hagyja enni a tányérjából, inni a vizéből, együtt jönnek elém a kapuba mikor hazaérek :)

Így lesz nálatok is :) Amig nem bántja, és a picit nem zavarja, addig nincs gond.

2017. aug. 1. 06:28
nem vagyok kutyaszakértő de szerintem féltékeny a szeretetre a nagy kutyád. Ha egyébként nem bántja előbb utóbb elfogadja. Amikor csipkedi határozottan rászólnék hogy nem szabad és amikor abbahagyta nagyon megdícsérném. Nagyon okosak a németjucik meg fogja érteni hogy mit akarsz tőle.
2017. júl. 31. 23:04

Bízom benne, elmúlik és javul, mert most ütközik csak ki igazán, hogy mennyire nincs tekintélyem a kutyám előtt. Szeret és imád engem, de nem tisztel. Sajnos ez most lett világos a számomra. Félek, hogy most a "kapcsolatunk" is megromlik a pici érkezésével, mert látom rajta, mennyire haragszik. Tehetetlennek érzem magam főleg úgy, hogy én is itt hagyom magukra őket a szüleimnél még jó pár hétre.


Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyon kedvesek vagytok!

13. massalhangzo (válaszként erre: 12. - Melody*)
2017. júl. 31. 22:58

szerintem nincs semmi gond ezzel. a nagy megmutatja, hogy ki a fonok. ha bantani akarta volna, mar ver folyt volna. ha a csipkedesre meg csak nem is nyekken fel a pici, akkor nem is bantja picit sem. hagyd, hogy elrendezze ezt a bloki


ha folyton raszolsz, akkor nem szolsz ra jol :D egyszer kell egy kutyanak, tobbszor nem szabadna csinalnia. de en hagynam a helyedben, nem hetek vagy honapok ota vannak egyutt mint irtad. elmulik

2017. júl. 31. 22:52

A picit szeptemberben vinnénk az új, végleges helyére, mert addigra költözünk az új házba, Pár hétig még viszont a szüleimnél lesz.Utána viszont ha meg elviszem, nem tudom, hogy fogják viselni.......... nagyon el vagyok keseredve. A nagy nagyon irigy, de csak a szeretetre.


A csipkedés viszont nem tudom mit jelent. Nem fáj a kicsinek, de idegesítő látni és már tiszta nyál az egész háta.

11. 04424e865e (válaszként erre: 8. - Melody*)
2017. júl. 31. 22:50
Neveléssel biztos lehetne változtatni rajta. testvéreméknél mindkét kutya már felnőtt, de ott sem simogathatom nyugodtan a kaukázusit, mert akkor jön a kisebb és elkezd morogni nem rám, hanem a nagyobb kutyára. Az mikor megunja ráteszi az egyik lábát a kiskutyára, vagy ritkán visszamorog. Ez akkor marad abba, ha a kisebbel elkezdek játszani, a nagy pedig félrevonul.
2017. júl. 31. 22:40
én mindíg azt szoktam mondani ,hogy az állat okosabb mint egyik-másik ,,ember,, nem bánt ok nélkül senkit
9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Melody*)
2017. júl. 31. 22:40
A későbbiekre. Nem szerencsés együtt tartani két ivaros kan kutyát.
2017. júl. 31. 22:39
És az változik majd, hogy nem kell állandóan rászólnom a nagykutyára, hogy ne csipkedje a picit? Engem ez idegesít a legjobban. A nagyot is imádom, de már elegem van abból, hogy állandóan rendszabályozom. A pici csak futna felém, a nagy már csípi is. Persze, hogy rászólok, de ezáltal megváltozik a kettőnk kapcsolata is. Hiába simogatom utána, zaklatott, csak a kicsi érdekli. A pici kutya meg ha kint vagyok, semmit nem mer csinálni, csak feküdni, mert akkor nem csípi a nagy. A kicsin nem látszik, hogy meg lenne félemlítve, de akkor is zavaró, hogy nincs saját tere, nem jöhet felém, mert akkor baj lesz. :-((((
7. Piroska52 (válaszként erre: 5. - 04424e865e)
2017. júl. 31. 22:37
szerintem is ,a németjuhász okos kutya
2017. júl. 31. 22:36
Ez egy ùj helyzet a nagy kutyának is, nektek is. A kutyák féltékeny egymásra, de megszokják, megszeretik egymást. Nekünk is kettő van, tudnia kell, hogy továbbra is szeretitek, továbbra is fontos nektek. A miénk is csipkedte a kicsit, de nagyon rövid idő alatt összeszoktak, vigyáznak egymásra. Türelemmel, odafigyeléssel megoldható. Nálunk mindig a nagy kap először mindent, így alakul ki a rangsor. Nem vagyok kutaszakértő, de nálunk ez így volt. Számtalanszor kellett az elején megvédeni a kicsit, mert a kizárólagos figyelmünket szerette volna a nagy. Érthető, hiszen addig egyedül volt. Olyanok kicsit, mint a gyerekek. Nem kell kétségbe esni, menni fog ez! Kitartást, türelmet kívánok!
2017. júl. 31. 22:31

Ha nem fogadta volna el, már végzett volna vele. Nyugodj meg semmi probléma nem lesz.

Húgoméknál a térdig alig érő kutya simán megrendszabályozza a nála kb. négyszer nagyobb kaukázusit.

2017. júl. 31. 22:17
Nagyon kedves vagy Piroska, köszönöm, hogy írtál és valamelyest megnyugtattál, de a nagykutyám kan és nincs benne az anyai ösztön. Inkább ellenségnek tekinti a picit. Sajnálom mind a kettőt, mert a nagyot sem tudom simogatni (nyugtalan,izgatott, mert a picit figyeli)és a picit sem, mert a nagy folyamatosan csipkedi, rátelepszik. :-(
2017. júl. 31. 22:13
nekünk is volt egy 6 éves kutyánk igaz hogy keverék egy este arra mentünk ki hogy nagyon ugat,ott volt a lábtörlőn egy pici kiskutya,még nemvolt 6 hetes valaki bedobta a kerítésen a mi lány kutyánknak sose volt kölyke,mégis elfogadta vigyázott rá én nem vagyok kutya szakértő de az állatok nagyon okosak csak hagyni kell őket,nálunk most a cica fogadta örökbe a kobor kiscicát addig nem eszik még a pici jól nem lakott,nagyon okosak haggyad tudja mit csinál
2017. júl. 31. 21:38
3 hónapos a kiskutya bocsánat :-D
2017. júl. 31. 21:37

Sziasztok!


Bízom abban, hogy olyan valaki/valakik is látogatják ezt a portált, akik jól értenek a kutyák neveléséhez vagy van tapasztalatuk!


A kérdésem az lenne, hogy új kiskutyámat hogyan fogadtassam el már meglévő 6 éves kutyámmal?Mindkettő fiú és német juhászkutyák.


A nagykutyám sajnos nagyon el lett kényeztetve, egyedül van már ugye 6 éve, nem tanult meg más kutyákhoz alkalmazkodni. Okos és nagyon intelligens kutya, de amióta megvan a kiskutya, sem a kiskutyát, sem pedig őt nem tudjuk simogatni. Ha nincs kint senki az udvaron, akkor semmi probléma nincs, sőt egy tányérból is esznek. A nagykutyám engedi a picit enni, inni, aludni, kakilni, pisilni, de ha kimegy valaki hozzájuk, mindjárt csipkedi. Ez úgy látom, nem fáj a kiskutyának, csak borzasztó zavaró, hogy amint simogatni akarom vagy egyáltalán sétálok az udvaron, nem engedi a picit a közelembe, egyfolytában a hátát csipkedi. Ha leülök, mindkét kutya leül a lábamhoz, a pici úgy tűnik nem ideges, játszik, de a nagy már csipkedi is. Ha a pici alszik, akkor nyugodt csak.


Kérem, akinek van valami hasznos tanácsa, írjon nekem, mert nagyon segítség kellene.Sajnálom mindkét kutyámat, de az a baj, hogy párom nagyon meggondolatlan volt és most hozta tegnap ezt a 3 hetes apróságot úgy, hogy nem beszélte meg velem. Sírni tudnék. Haragszok rá nagyon, de ezt a picit meg már most nagyon megszerettem. Szeretném, ha elfogadnák egymást.


Köszönöm előre is a hasznos tanácsokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook