Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A csúnya, gonosz nagykutya fórum

A csúnya, gonosz nagykutya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A csúnya, gonosz nagykutya

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
738. pemete
2010. júl. 30. 12:45
mikor Sefo kicsi volt akkor ő is kapott jobbfajta tápot, de én inkább vitaminnal tömtem, meg kalciummal. A férjem szerint azért áll fel a kutya füle, mert én túl sok kalciumot adtam neki. Az mondjuk tény, hogy egyik tesójának sem áll a füle:D
737. d6b71af9a8 (válaszként erre: 731. - Nikike1988)
2010. júl. 30. 12:43
Sajnos, igen.:(((( De nem végig kell "jó" tápokkal etetni, csak, amíg ki nem fejlődik teljesen, egy nagytestű kutya. Utána aztán át lehet térni fokozatosan, a Pedigree-re és társaira is.
736. pemete
2010. júl. 30. 12:29

Én nem negatív értelemben szoktam használni.

Mindig mondom neki, hogy gyere korcsocskám:p

Meg mikor esténként megyünk a kiskuttyal sétálni, akkor is mindig azt mondom nekik, hogy gyerünk korcsok.

Amúgy tényleg jó keresztezés a Sefo, olyan jó kutya, bár kicsit lehetne kevésbé kutyabolond, de amúgy tökéletes. Szép is, okos is, gyerekszerető is, jó katona is, mi kellhetne még! :)

735. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 734. - Pemete)
2010. júl. 30. 12:26
Sefo nem korcs, Sefo keresztezési kísérlet! :D :D :D Ne bántsd már... a korcs tök negatív kifejezés.... :)
734. pemete
2010. júl. 30. 12:24

Sefo egy korcs, úgyhogy neki jó a sima mezei kutyatáp is. :D

Igen, hétfőn ment haza, már őrzi az új házát, élvezi a családot. Majd megünk meglátogatni valamikor:)

733. Nikike1988 (válaszként erre: 732. - Pemete)
2010. júl. 30. 12:08

az előző kutyám is aki egy óriási alaszkai malamut volt:D

juhéé most nézem :DD gazdira talált a kutyus:D De jó:D Nagyon örülök neki:DDDDD

732. pemete
2010. júl. 30. 11:58
Sefo mindig a legolcsóbb kutyatápot kapta.
2010. júl. 30. 11:52

sziasztok.

Jesszusom mi meg Friskiessel etetjük:( Akkor az is sz*r?:(

730. d6b71af9a8 (válaszként erre: 728. - Morkika)
2010. júl. 30. 09:14

Bocs, ez lemaradt.... Igen, látható jelei vannak. Nem bír a lábára állni, felhúzza teljesen a hasa alá. A doki kihúzta neki, és érezte, hogy nagyon kötött. Néha azért leteszi, amikor megy, meg az erejéből sem vesztett ez miatt, azt éreztem tegnap, amikor nem akart a kocsiban maradni....:D

Csak, sajnos, iszonyatos fájdalmai lehetnek.

És az a fura, hogy amikor utoljára nagy sétát tettünk, semmi baja nem volt!!!! Vagyis igen!!!!!!!!!!! Ahogy visszagondolok......mert a doki kérdezte, hogy ahogy fut, meg megy, akkor ilyen kaszáló mozdulattal teszi azt a lábát? És igen, valóban...igaz nem feltűnően!!!!!!!!!, de valahogy mégis látható volt. De, most ki gondol bármire is, amikor nem sántít, semmi más jel nincs....hát biztosan ő így teszi a lábát... És mégsem! :(

729. d6b71af9a8 (válaszként erre: 728. - Morkika)
2010. júl. 30. 09:08

Az anyukája sem volt diszpláziás, de nem volt szerződés, meg semmi. Nagyon jó ismerős a srác, régóta foglalkozik kutyákkal, minőségiekkel. Itt van, aki tőle vette, és kiállításra hordja őket, tenyészti....stb. Szóval, tudtam, hogy honnan hozom a kutyát, és törzskönyvet is én nem kértem a kutyushoz, ő felajánlotta!

Bakker, akkor én nem tudtam, hogy ezek ennyire szarok!!!!!!!!


Írok az állatvédőknek, megpróbálom, de nem számítok sikerre.....:(

728. morkika (válaszként erre: 725. - D6b71af9a8)
2010. júl. 30. 08:48

Hú basszus, nagyon sajnálom! És Maffi anyukája is mentes a betegségtől? A tenyésztő szerződésben garantálta a betegség nemlétét?

Igen, a Pedigree, a chappi a darling meg ezek valóban a szar kategória... Sosem vettem a kutyámnak, max rágcsát ebből a márkából.

Igaz, nekem könnyebb, mert kistestű a kutyám, nem eszik sokat, ezért megengedhetem magamnak a legdrágább tápokat is. Szerencsére nincs is semmi bajuk. (Eddig.)


Figy! Az állatvédőkkel azért felveheted a kapcsolatot. Ha nem is vállalják a műtét árát, lehet hogy tudnak ajánlani egy orvost (sőt, szinte bizti), aki olcsóbban elvégzi a műtétet.

Már most is vannak látható jelei a betegségnek?

Vagy mát most is látni, hogy nem tud ráállni a lábára? Nagyon sajnálom, ez annyira szomorú :(

727. d6b71af9a8 (válaszként erre: 725. - D6b71af9a8)
2010. júl. 30. 08:03
Mentánál elkerülendő a rossz táp, tegnap vettem neki, olyat, ami valóban jó, és elhanyagolhatóan drágább csak, mint a "nagyreklámú" társai!:))))
726. d6b71af9a8 (válaszként erre: 723. - Nikike1988)
2010. júl. 30. 07:46
Én is kétségbe vagyok esve.:( De tudom, ez nem segít. Ma reggel már megkapta az első gyógyszert. Sajnos ettől is lassú a javulás, de remélem, azért valamennyire segíteni fog neki!!!
725. d6b71af9a8 (válaszként erre: 722. - Morkika)
2010. júl. 30. 07:45

Szegény Maffit, pont, nem szaporítótól vettük, hanem egy ismerős tenyésztőtől!:) Nagyon jó helyről hoztuk, voltunk többször megnézni, mielőtt hozzánk került, a tenyésztő a mai napig jár hozzánk, amiben csak tud segít, ha valami olyan gond van!!!!! És, az ő kanja nem diszpláziás.

Ez nem csak öröklött betegség lehet, hanem amikor növekedésben van a nagytestű kutya, és nem a megfelelő táplálékot kapja, akkor nem jut elég kalcium és ásványi anyag a csontjaiba, és nem jól csontosodik, így is kialakulhat a diszplázia.

Maffi egy éves koráig Peigreet evett, kapott csonterősítőt is!!! Na, most, épp most hallottam, hogy ez a száraztáp, és testvérei a szarok közé sorolhatók, csak éppen nagyon jó a reklámjuk!!!

Egyáltalán nem olyan az összetételük, ami egy nagytestűvé növő kölyökkutyának kell!!!:(((((

A laikus(akkor még az voltam, első saját kutya), azt hiszi, hogy húúúú, de jó kaját adok a kutyának...... Aztán kiderül, hogy az mégsem volt olyan jó!!!!!:(((((

Végül is, nem tudni, hogy mitől alakult ki pontosan, a lényeg, hogy sajnos ez van.:'(((

Viszont, a nagytestűeknél, a műtét után sem mindig jó a helyzet, mert a súlyukat nem bírják el. Maffi meg amúgy is hatalmas, boxer létére!!!!

Az állatvédők! Igazad van, tudom. De már elkeseredésemben, ez is eszembe jutott.

Már most sírok, ahogy látom magam előtt, hogy el kell altatni!!!!!!!!:'((( Ahányszor ez eszembe jut, könnybe lábad a szemem. Mi lesz, ha netán valóban eljutunk ide?

Úgyhogy, most kapni fogja a gyógyszert, egy hónap múlva vissza a dokihoz, meglátjuk mit mond, aztán, ah jobb lesz neki, akkor várunk, amíg jó, és, amikor újra elkezd sánítatni, amikor megint nem bír ráállni, akkor el lesz altatva, azt mondta a párom, mert ő nem nézi, hogy a kutya szenved.:'((((

Amúgy 3,5 éves.

724. d6b71af9a8 (válaszként erre: 720. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 30. 07:33

Az előzményeket nem tudom, de mikor hozzájuk került a kutyus is szép volt. Azt hiszem, Akita meg németjuhász keverék volt. De azonnal halt meg, ahogy idekerült, hanem talán két hónapra rá. Mindegy, én nem akarom elhinni, hogy túletetésben halt meg, már csak azért sem, mert nem az első kutyája volt a nőnek, csak tudta, hogy mit, hogyan. Viszont, az oltást egyet nem kapott, mert nem láttam, hogy bármikor is elvitték volna valahova. Sztem hülyét is kaptak volna, ha beteszik a kocsiba, és összeszőrözi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na, mindegy, ők amúgy is úgy hülyék, ahogy vannak, mindenki utálja őket itt az utcában!!!!!

Amúgy Menta pont így volt, ahogy írtad. Ahonnan elhoztam, ott párizsival etették, meg állítólag Pedigree Juniorral(amit nem nagyon tudok elhinni az ott látottak alapján), mert ugye, hogy őt nem engedték szopni a többiek. Nem hiába volt csont és bőr, amikor hozzám került! Itt viszont valóban jó kaját kap, egy hét alatt, egy hét alatt, mintha kicserélték volna, és még bírja!!!:)))

De amúgy egyáltalán nem hülyeség, amit írtál, elhiszem, hogy van ilyen is!!! :(

723. Nikike1988 (válaszként erre: 718. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 21:38

szia örülök hogy a kicsivel minden rendben van:DDDD


Viszont a másik dolog:( Nem is tudom mit írjak:( nagyon sajnálom:( Én is nagyon kétségbe esnék miatta:((((

rettentő drága az a műtét:(

húúúú nem is tudok mit írni:(

722. morkika
2010. júl. 29. 20:06

Sajnos egy csípődisplasia műtét nagyon drága... Éppen ezért intenek mindenkit óvatosságra, amikor szaporítótól vesz kutyust, aki nem vizsgáltatja ki a szülőket az öröklődő betegségek miatt. A boxernél, német juhásznál, spánieleknél ráadásul a szokásosnál is gyakrabban fordul elő ez a betegség. Nagyon sajnálom, hogy ez van a kutyuddal.

Az állatvédőkkel kapcsolatban meg csak annyit mondanék (remélem nem haragszol meg), hogy mivel nagyon kevés pénzből gazdálkodnak (általában adományokból, vagy saját pénzükből) nem hiszem hogy tudják vállalni a kutyus műtétjét. Az örökbefogadását meg aztán még nehezebben, mert annyi gazdátlan kutya van... Azért próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot, hátha anyagiakban tudnak segíteni vagy olyan orvost ajánlani, aki olcsóbban vállalja a műtétet.

Hát nem egyszerű... Mennyi idős most a kutyu?

721. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 718. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 19:47

A jó híreknek nagyon örülök, a rosszaknak nagyon nem... :(

Nem akarlak még jobban elkeseríteni, de szerintem az állatvédöknek sem lenne lehetösége megmüttetni... Nem gondoltam volna, hogy ennyire drága egy ilyen operáció.

Fel a fejjel!

720. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 719. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 19:44
Hogyha valaki sokáig nem eszik, koplal, nagyon gyenge tápértékü élelmet eszik, aztán hirtelen sokat és jót kap, akkor szerintem lehet belöle nagy baj. Emberem nagymamája a háború alatt éhezett, aztán a háború végén elküldték egy farmra, hogy megerösödjön, de nem bírta az emésztörendszere a sok nehéz kaját, és meghalt. Szóval szerintem nem is feltétlenül a mennyiségen múlik a "túletetés", hanem a kaja minöségén, és azon, hogy mihez van szokva az a bizonyos szervezet.
2010. júl. 29. 19:00

felteszem itt a kérdést: halhat meg abban egy 3 hónapos kölyökkutya, hogy túletetik???????

Ma összevesztem valakivel, mert okoskodott a kutyámmal kapcsolatban, aztán mondtam neki, az enyémek legalább élnek(nem is akárhogy), nem úgy mint az övé!!!!!!!!!!!!!!!!! Erre azt mondta, hogy az túl lett etetve, azért halt meg. Pfffffffffff

Nem max. elhízik a kutya??

2010. júl. 29. 18:54

Hazaértünk!:DDDDDD Emlékezett rá a doki, és megdícsérte, hogy nagyon szép lett, szép lett a szőre, és igencsak megiperedett!:DDDDDD

Úgyhogy, megkapta a szuriját, és a lábára is kapott kalcium injekciót.:))) Azt mondta a doki, hogy ettől gyorsan vissza kell állniuk az ujjainak. És, valóban, egyre kevésbé fekszenek!:DDDDD

Viszont, amit nem írtam le nektek, mert nagyon rossz kedvem volt miatta, és van is!!!!! A másik kutyum. Őt is vittük az orvoshoz, és beigazolódott a gyanúm.....csípődiszpláziája van. :'(((((( Sajnos, csak műtéti úton "gyógyítható", amit Pesten csinálnak, és 100000Ft. Sajnos, annyi pénzt a föld alól nem tudok előkaparni. :'(((((

Most ajánlott a doki egy kapszulát, azt megvettük neki, az ára is elég tűrhető volt, 6400Ft, és zöld kagyló kivonat. 30 napig kell adni neki, napi kettőt, utána vissza kell vinnem a kutyát.

Lassú lesz a javulás, majd csak a kúra vége felé, lehet észrevenni. Viszont ez csak egy darabig javít az állapotán, utána újra kikopik neki a porc, és kezdődik minden fájdalma elölről. :((((

Nagyon szomorú vagyok miatta, nem is szeretek beszélni róla, mert iszonyatosan kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz vele. Ha nem lesz más megoldás, már arra is gondoltam, hogy felveszem a kapcsolatot valami állatvédőkkel, hogy nem lenne-e valami megoldás.... ?

És, mivel nem akarom, hogy meghaljon, már is eszembe jutott, hogy odaadom állatvédőknek, műttessék meg, és adják örökbe. Vagy egyszerűen nem tudom mit csináljak. Na, megint sírok miatta...... nem írok inkább....

717. Jázminhercegnő (válaszként erre: 715. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 13:34
Ne izgulj, minden oké lesz! Majd írd megm it mondott a doki.
716. Nikike1988 (válaszként erre: 715. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 13:32

sok sikert a dokinál.

Remélem minden rendben lesz a kis drágával:D

2010. júl. 29. 13:18
Megyek, készülődünk, megfürdetem Mentát, meg magamat is...:DDDD Mert hamarosan indulunk a dokihoz! Már most görcsben van a gyomrom!:DDDD
2010. júl. 29. 13:16
Berregjünk, mint egy motor? a barátnőm hívja úgy a kutyáját amikor morog, hogy Babetta, mert olyan hülye hangon morog :D
713. d6b71af9a8 (válaszként erre: 710. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 29. 12:55
Ezzel, csak annak lehet gondja, aki raccsol!:DDDDDDd
712. d6b71af9a8 (válaszként erre: 711. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 29. 12:55
Akkor meg próbáld meg, hogy Te mész oda, és tolod el a kutyát Tőle, és mérgesen mondod, hogy NEM.:) Ahányszor visszamegy, annyiszor kell eltolni. Egy idő után, tuti, hogy nem fogja már "bántani".
711. Jázminhercegnő (válaszként erre: 709. - D6b71af9a8)
2010. júl. 29. 12:51
Fél tőle... Anuy sajnos fél a kutyáktól, pedig Jázmin olyan kicsike, már az is csoda, hogy megszokta hogy ott van.
2010. júl. 29. 12:51
Pont most olvastam valami ösrégi cikkben, hogy az a legjobb, ha azt mondod a kutyának, hogy "rrrrrrrrosssz"! Jól meggörgetve az errrrrrrrrrr-t, mély hangon... :) Merthogy az morrrrrrgás, és a kutya ösztönösen abbahagyja, amit éppen csinál. :)
709. d6b71af9a8 (válaszként erre: 708. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 29. 12:36
Mond anyudnak, próbálja ki, amit leírtam. Azért kell az érintés, mert abból többet értenek, mint a szavakból. Ezért, bármit, akarunk tőle, a szó mellett szükség van arra is, hogy ezt érintéssel is jelezzük nekik. :)
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook