Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta április 20-tól fórum

90 napos diéta április 20-tól (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 20. 11:35
Lehet, hogy nem ártana beszereznem gyümölcsleveket, bár eddig ásványvizen kívül mást nem ittam. De tény, hogy az előző gyümölcsnap estéjén nagyon rosszul éreztem magam. Legnagyobb gond, hogy ilyenkor sem eszek túl sok gyümölcsöt, nem tudom, hogy a víznappal mi lesz. Félek, hogy utána kitör rajtam a farkaséhség.
2011. ápr. 20. 11:28
Olyat lehet, amire az van írva hogy 100% gyümölcs, és hozzáadott cukrot nem tartalmaz. Ilyen a 100%-os ananászlé, vagy vehetsz a lidl-ben narancslét.
79. kimba1
2011. ápr. 20. 11:27

Őszintén én boltba veszek 100% narancs vagy alma levet.Amibe nincs plusz cukor hozzáadva.

Cukrot minden gyümölcs tartalmaz,így az nem gond,csak hozzáadott ne legyen.

78. Mona6908 (válaszként erre: 75. - Jucusdiétája)
2011. ápr. 20. 11:26
Banánnal elég jól lehet lakni, de kettőnél többet ne egyél egy nap, mert magas a kalória tartalma. A sós ropogtatni való tényleg jót tesz. A végére már nélküle is elvagy. Vagy főzz almakompótot, édesítővel, citrom fahéj mehet bele, annak a meleg levével is el lehet telni:)
2011. ápr. 20. 11:25
Milyen gyümölcslevet ittál? Mert sajna most almán kívül nem sokmindent tudok frissen beszerezni, a bolti gyümölcslevek meg mind cukrozottak, higítottak...
76. kimba1
2011. ápr. 20. 11:23

Gyümölcs napon nekem a nagyon sok folyadék segített8tea,gyümölcslé,víz).

És egy kis sós mogyoró.

Mindig ettem gyümölcs napon.És így kibírtam.

Néha ha már nagyon fájt a fejem,és érzetem,hogy az éhég miatt nem vagyok jól,ettem 1-2 falatot.

75. Jucusdiétája (válaszként erre: 74. - Kimba1)
2011. ápr. 20. 11:14

Köszi a tippet, a sült alma nem is hangzik rosszul!

(Diákcsemegét azért nem eszek, mert tudom, hogy nem érném be egy marékkal... :D)


Bár elővettem a hűtőből fagyasztott meggyet, negyed óra mire egy szemet elszopogatok, úgyhogy most nagyon elvagyok vele. :))

74. kimba1 (válaszként erre: 73. - Jucusdiétája)
2011. ápr. 20. 10:50

Igyál gyümölcslevet.

Néha szoktam 2-3 almát felszeletelni,be a sütő egy kis fahéjjal.

Változatosság kedvéért.

Egy kis diákcsemegét is lehet enni.Egy marék megengedett.

2011. ápr. 20. 10:46
Sok sikert csajok! Nekem ma gyümölcsnapom van. :(
72. Mona6908 (válaszként erre: 71. - Kimba1)
2011. ápr. 20. 10:43
Már elküldtem:) még akkor:))
71. kimba1 (válaszként erre: 70. - Mona6908)
2011. ápr. 20. 10:41
Persze,neked kell küldenek a kérést.
70. Mona6908 (válaszként erre: 69. - Kimba1)
2011. ápr. 20. 10:38
Kimba, beengedsz, hogy olvashassalak?
69. kimba1
2011. ápr. 20. 10:34

Crissykriszta és Seashell333

Remélem jól vagytok,és mától együtt csinosodunk.

68. Mona6908 (válaszként erre: 67. - Kimba1)
2011. ápr. 20. 10:15
Köszi, én is figyelni foglak:)))
67. kimba1 (válaszként erre: 66. - Mona6908)
2011. ápr. 20. 10:06
Kedvenceim között vannak...olvasgatlak.
66. Mona6908 (válaszként erre: 65. - Kimba1)
2011. ápr. 20. 09:59
Hát olvass bele a naplómba, abban elvileg benne van minden:) Siker is kudarc is. Mert van mindkettő, és ez így jó, ezek erősítenek:))))
65. kimba1 (válaszként erre: 64. - Mona6908)
2011. ápr. 20. 09:54

Elkezdtem naplót is írni.

Fura kicsit,mert ilyen naplót még sose írtam.

De a cél érdekében bármit:)

Várjuk a tanácsaidat,recepteket és mindent:)

64. Mona6908 (válaszként erre: 63. - Kimba1)
2011. ápr. 20. 09:46
Vezess naplót, abban vissza tudod nézni, hogy mit hogy csináltál:) sokat segít:)))
63. kimba1
2011. ápr. 20. 09:40

És elérkezett az első nap:)

Reggeli: kávé,tejjel,nagyon kevés mézzel.A méz nem lenne szabad csak ch napon,de ez legyen az egyetlen bűnöm:)

Ebédre még nem tudom,nem volt időm tegnap este főzni,így majd a boltból fogok venni valamit.

Valószínű hogy 2 virsli lesz,salátával és egy kefirrel.Leves nélkül.

Nagyon szeretem a tejterméket,így ezen a napot teljes mértékben kihasználom a mai napot.

A "szabály" szerint ugyanazt kell enni ebédre és vacsorára(kevesebbet).

De nem kötelező.Főleg ne legyen nagyon monoton,és emiatt könnyebb legyen a feladás:)

Fehérje napon fontos,hogy ha ebédre tojás volt,akkor legyen este is.

Sok vizet(folyadékot),akár 2-3 litert kellene fogyasztani.

Régi praktika,hogy amikor érzem hogy talán éhes vagyok,akkor iszok,mert lehet nem is éhes,csak szomjas voltam:)

62. kimba1 (válaszként erre: 55. - Martin3)
2011. ápr. 20. 09:06

Nem fogom fel rosszul a terhesség alatt felszedett kilókat.

Csak ismerem az alkatom,és reális vagyok.Most közel 80 kiló vagyok,és csak 160 cm.

Ha csak 10 kilót hízok(és az le is megy),akkor is nehéz lesz a mozgás a 9. hónapba.Kétlem,hogy a 90-100 kiló súlycipelés egy leányálom.

Tehát nem szeretnék 100 kilós lenni.

Nem a divat miatt,nem más miatt,hanem a gyerekem és a saját egészségemért.

Mondjuk,hogy túlsúlyosan miatt más gondok is vannak(pl. befolyásolja a teherbeesést,a terhesség alatti cukorszintet,akár trombózist).De örülök annak,hogy te ezeket sose tapasztaltad meg.Néhány dolgot szem előtt tartok,és nem azért mert trendi,hanem azért,mert engem is érint.

Én döntöttem a diéta mellett,senki nem kényszerített rá,így vállalom a felelősséget.

Nem egészséges a zöldség??Lehet...de ugyanazt a zöldséget eszi mindenki,nemcsak azok akik diétáznak.Te és más is ugyanazt eszi.Sajnos (talán a bio kivételével) minden káros,de igyekszem én is szem előtt tartani azt,hogy lehetőleg mindben legyen egészséges és finom.

Nem azért híztam meg,mert nem tudok mértéket tartani.Hanem más dolgok miatt.De most úgy érzem,hogy kell egy diéta,egy mankó,ami segítségével a súly FELESLEGET leadom.

Nem 45 kiló akarok lenni,csak annyi,ami nekem is kényelmes és egészséges.

61. Jucusdiétája (válaszként erre: 55. - Martin3)
2011. ápr. 20. 07:49

Egyébként gratulálok a gyerkőceidhez, nagyon szépek! :)))


(És mellesleg az én gyönyörű kisfiam is megér minden egyes rámrakódott kg-ot, szóval jelenleg boldogan fogtam neki ismét a diétának. :D)

60. Jucusdiétája (válaszként erre: 55. - Martin3)
2011. ápr. 20. 07:46

Sajnos én erre ellenpélda vagyok, mert én épp a terhességem előtt egy évvel váltottam életmódot, így 45kg-tól szabadultam meg. Ennek alapja pedig a teljes kiörlésű termékek, tejtermékek, zöldségek és a tojás volt. Még ki sem derült, hogy terhes vagyok, de már undorodni kezdtem a tojástól, a tk kenyeret pedig kihánytam (arról nem is beszélve, hogy állandóan palacsintával álmodtam). De emellett is igyekeztem figyelni arra, hogy mit eszek, viszont ahogy nem figyeltem oda, egy hónap alatt 5kg felugrott. Végülis 13kg-ot híztam a terhesség alatt, amiből MINDEN egyes gramm rajtam maradt!!! Annak ellenére, hogy a szülés előtt és utáni egy-két hétben szinte alig ettem valamit.


Ezután jött (volna) a szoptatás, de mivel nem volt elég tejem és nagyon szerettem volna szoptatni, 6 litert ittam naponta. Ezek között ugye volt sok rostos is (mert sokan ezt javasolták), és ugye ennyi folyadék mellett sem tud igazán enni az ember, de ettől függetlenül a sikertelen próbálkozásaim után már a +20kg-nál tartottam.


Persze tudom, hogy hízékony alkat vagyok, de éppen ezért írtam le a történetemet. Igen, mellettem is feküdt olyan csaj, akinek az egész osztály odaadta mindig a maradék kajáját, mert mindig éhes volt és nem volt benne 50kg, s szülés után már a 40kg-ot is alig súrolta, de sajnos nem mindenki ilyen szerencsés alkat.

59. Mona6908 (válaszként erre: 56. - Martin3)
2011. ápr. 20. 07:38

Hát ebben lehet, hogy igazad van, de jön a szép idő, egyre több zöldség gyümölcs jelenik meg a kispiacokon, amik valószínűleg nincsenek tele vegyszerekkel.

többnyire én is a fagyasztott zöldségeket kapom elő, meg a krumplit, de mi kertes házban lakunk, van veteményes kertem és ott termesztek amit csak bírok. Főzelékeket főzök sűrűn, meg krémleveseket, amit fűszerekkel variálok, és krumplival sűrítek. Szerencsére mindenki szereti itthon:)

58. Szmirma (válaszként erre: 56. - Martin3)
2011. ápr. 20. 07:32
Én a keményítő napon, fagyasztott zöldség keveréket szoktam enni, persze megfőzve :). Fehérje napon a húshoz, vagy tojáshoz pedig savanyú ubit általában, bár mostanában már szoktam venni retket, új hagymát, kígyó ubit, vagy fejes káposztát.
57. a96b778af4 (válaszként erre: 55. - Martin3)
2011. ápr. 19. 22:27
Hat ,kedves szegyenloskenk.170cm a 63kg-dal igen kis bombazo lehetsz,foleg 4 gyerek utan!!!!De ha azt nem is nezzuk,akkor is tehat csak huzd fel nyugodtan,biztos jol all.A fogyit pedig hagyd rank:):)
56. martin3 (válaszként erre: 55. - Martin3)
2011. ápr. 19. 22:02
illetve még egy kérdésem van: a mostani zöldégek még tele vannak minden káros anyaggal, hiszen primőrök, most ezzel mérgezzem magam? többet ártok vele, mint a fogyással, nem? vagy honnan veszitek a zöldséget? fagyasztottat?
55. martin3 (válaszként erre: 11. - Kimba1)
2011. ápr. 19. 21:58

szia! már most rosszul fogod fel a terhességgel kapcsolatos "hízást". egyszerűen csak oda kell figyelni az alatt is, és nem úgy gondolkodni, hogy 2helyett kell enni, ráadásul nem kell mindent befalni, amit az ember megkíván(mert tényleg van úgy, hogy 1 falat süti 1 falat sós, majd ezt ismételné az ember 100x is) és nyugtatni a lekedet, hogy most terhes vagyok szabad a kényeztetés. HA meg tudod állni (leginkább fejben dől ez el!) hogy tudatosan és mérséklettel eszel, akkor max 10-12kg-ot hízol és az tök normális, abból 9-10kg mindjárt le is jön a terhesség után, mert az a bébi+ a "tartozékai". Ezt 4 gyerek szülése után mondom, szóval tapasztalatból(egyébként én is elcsábultam, de csak néha!! azt szabad:)

viszont már én is gondolkodtam ezen a 90napos diétán, de ez valóban normális ételeket tartalmaz? illetve hogyan bírható ki? pl munka mellett(ez férjemre vonatkozna, ő is szeretne fogyni, de egy pasi betartaná?) Én amúgy 170cm vagyok és 63kg, a cél a kb 56-57kg. Tudom másnak az én induló súlyom is már jó lenne, de nekem meg ez okoz problémát, nem érzem magam jól a bőrömben...még egy szoknyát sem merek felhúzni.

2011. ápr. 19. 21:31

Én is vagyok, bár én már elkezdtem egy hete, és már 5kg-ot fogytam (bár én jóval nagyobb súlyról indultam, mint ti ahogy látom).

Holnap gyümölcsnapom lesz... :( Az első gyümölcsnap jól sikerült, csak az a lényeg, hogy jól lefoglaljam magam.

2011. ápr. 19. 19:59

Nagyon, de nagyon szeretnem vegigcsinalni!!!9 honapja koltoztem Hollandiaba es az eletmodvaltoztatas ram nyomta belyeget:( 5 kilot hiztam, ami az en magassagomhoz nagyon sok:( 150 cm magas vagyok es 50 kg. mar mielott kijottem volna magamra szedtem 2-3 kilot, gondolom a stressz miatt ami mindig nassolasba ment...:(

Nagyon remelem , hogy bevalik.

Sok sikert mindenkinek!

2011. ápr. 19. 18:08
Hello mindenkinek! Csatlakozhatok???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook