Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos április 1-től fórum

90 napos április 1-től (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2624. macahari
2010. júl. 21. 12:56

sziasztok!


huu rég eltűntem innen, de hát diploma, meg az utáa lévő nagy nyári banzájok, ....


én már abbahagytam a diétát kb két hete....nem mértem meg magam, e a visszajelzések és a ruhák elég jókat mutattak..


ugy tervezem jövőhéttől újra nekiállok valamilyen szinten a diétának, nem biztos h annyira szigorúan mint az első 90 naposnál, de mégis vmit muszáj, mert mióta leálltam vele azóta ugy érem h egyre kövérebb vagyok :D:D:D


a dinnyét meg ne is említsétek...idén még nem is ettem..:S:S:S:S

na de ami késik......


kitartást nektek, ahogy olvasom azért megyeget..sok sok folyadék és marha jo lesz minden :D:D:D


szurkolok ..

kitartás:)

2623. beuska74 (válaszként erre: 2622. - Picurrri)
2010. júl. 19. 15:00

L'ecsó...az jó!Én is azt ettem,fincsi volt.:)

Ma gyümi napom van,dinnyét ettem,finomat:D

Kitartás mindenkinek...

2622. picurrri
2010. júl. 16. 23:53

Gyüminapon én is mindig dinnyét eszem:).

Ma volt keményítő, de krumpli helyett ratatouille-t ettem :D. Nagyon kevés kalória, finom, s eddig minden keményítő napomon csak krumplit ettem s már nagyon untam.

Kitartás :)

2621. beuska74 (válaszként erre: 2620. - Picurrri)
2010. júl. 16. 16:25

Szia!

Én stagnálok 84 kg-on.Nekem nagyon döcögős,izzadok mint a ló,keveset iszok.Ja,többet kéne,de 1.5l az még csak-csak lemegy.Átszoktam a dinnyére,finom hideg,sok lével,lehet menni pisilni:-)

Gyüminapon kifejezetten jól lakok tőle.

Ti hogy vagytok??

2620. picurrri
2010. júl. 11. 16:22

Én ezzel az ivással sem vagyok kibékülve:)). Mikor hőség van, akkor iszom én is max. 2 litert, de mikor nincs akkor alig:(.

Hogy haladtok csajok?:)

2619. Ronikutyi (válaszként erre: 2617. - Beuska74)
2010. júl. 10. 08:43
Na,ezzel én is így vagyok,könnyít a helyzeten egy kicsit,hogy meleg van,így azért több lecsúszik,jóval több,de tényleg 3 litert meg kéne inni télen nyáron naponta,de nekem sem megy,nem vagyok én púpúteve.
2618. picurrri (válaszként erre: 2617. - Beuska74)
2010. júl. 9. 23:54
Köszi:). Úgy is csináltam. Hát én 171 cm vagyok, és holnap 3 hete hogy diétázom. Mikor az elején megmértem magam 79,8 voltam, ekkor szántam rá magam, hogy elkezdem. Mondjuk nagyon fel voltam öltözve, meg este volt, meg tele voltam, úgyhogy én 78-ról számolom, és ma ebéd után voltam 74,7 holnap gyüminap, és utána mérlegelek reggel. Akkor majd megírom mennyi is az annyi pontosan:).
2617. beuska74 (válaszként erre: 2614. - Ronikutyi)
2010. júl. 9. 16:25

Szió!

Talán megindulok én is.Most ment egy kiló megint.

Jogos a kérdés,hogy mennyi az adagom,mert nem vagyunk egyformák.Azt játszom,hogy az eddigi adagom felét eszem csak,mióta diétázom.Az viszont lehet,hogy kevesebbet ittam:(Nem vagyok nagy ivó.


Hogy vagytok?

2616. beuska74 (válaszként erre: 2615. - Picurrri)
2010. júl. 9. 16:21

Szia!

Szerintem,fehérjenapon edd ezt a salátát,a majonéz miatt.Akkor nem lehet gond vele.


Mennyit fogytál már?Mennek a kilók?:)

2615. picurrri
2010. júl. 7. 22:52

milyen kihalt itt minden:(

én a 17. napomon vagyok túl. :D

épp azon gondolkodtam, hogy vinetta salátát melyik napon lehet enni? úgy ennék pár falatot paradicsommal (kenyér nélkül).. csak nem tudom mikor, mert ugye majonéz van benne.. :(

2614. Ronikutyi (válaszként erre: 2613. - Beuska74)
2010. júl. 5. 21:08
Ne aggódj,ez mindig így szokott lenni,mondjuk nálam nem,de sokaktól hallottam,hogy megáll egy idő után a fogyás,de aztán újra indul.Lehet furán hangzik,meg nem tudom mennyi a napi adagod,de próbálj meg még kevesebbet enni,és többet inni,hátha megindul mihamarabb.:)
2613. beuska74
2010. júl. 5. 15:08

Sziasztok!

Én beálltam,85 kg-on rekedtem.Pedig mindent úgy csináltam,ahogy meg van írva.Kényér,cukor nuku,még a szénhidrátnapi tortát sem eszem,hanem az ebédemből eszek.

Hetente 3-szor bicózok 45 percet.

Tudnátok segíteni mit tegyek?


Szép napot mindenkinek.:)

2612. macahari
2010. júl. 1. 16:12

Hát ez a cikk...

Nos vegyes érzelmeim vannak azt hiszem, igazat is adok és nem is...

igazat mert már a diéta elkezdésekor tudtam h kb minden szénhidrát.csak picit mások..plusz a banán...

na ez is megosztja az embereket...de pl. sztem nincs olyan ember aki a gyümölcsnapon egy kiló banánt evett:D:D:D de ha van akkor bocsi :P

Nekem is bevállt a diéta, a visszajelzésekből egyértelműen kitünik, hogy fogytam, én is észlelem, bár valszeg naiv lányálmaim még többet vártak, de ez van :D


Nem tudom, nekem jo, még csinálom..

azonban azt megosztanám veletek, hogy a diplomázésom után enyhén szólva megszegtem a diétát...

és nagyon rossz volt...


rosszul éreztem magam, nem lelkileg hanem testileg...

ahogy kajáltam a finomabbnál finomabb ennivalókból, egyre dagadtabbnak éreztem magam, télleg nagyobb is lett a pocim pedig 3 napról van szó...aztán megint visszaálltam és megint jo...

szóval félek abbahagyni azt hiszem :(:(:(:(


örök életemben 90 naposozom majd :D

és átkeresztelem 90évre :D


jaah az államvizsgához meg annyit, h én is kikészültem rendesen...

alig aludtam, egy héten max 12-13 órát...

plusz a stressz, áááááá

szóval elég kivoltam, ezt a hetet kb végigaludtam :D:D:D:D:D:D

ezért sem irtam :( bocsi

de azt hiszem kialudtam már magam és aktív leszek ujra :D


jah olvasom h kinekmilyen sikerei vannak, hát gratula csajok :D:D:D

hajrá hajrá:D

2611. beuska74
2010. júl. 1. 14:54

Szia!

Erre gondoltam én is,hisz egyszer már én is csináltam ezt a diétát.De azért elgondolkodtam rajta...


Eredményem 2.5 kg mínusz,10.-e óta.Mondjuk sokat szédölgök,és korog a gyomrom.


Roni!Amúgy jól vagytok?Most lehet sokat pancsizni,ha van rá módotok.A csajaim nagyon élvezik.Csak én nem bírom,izzadok mint a ...

2610. Ronikutyi (válaszként erre: 2609. - Beuska74)
2010. jún. 30. 17:23

Ezt én is olvastam,sőt durvábbakat is,még sem jött még ide egy ember sem,hogy neki bármi baja lett volna a diéta után.Persze ez nem azt jelenti,hogy nincs a cikkbe igazság,na de nem véletlenül népszerű,azért,mert nagyon sok embernek bevált,jóval több esetben,mint más diéták,csodalöttyök,bogyók.

Mindenki maga dönti el,hogy mivel szeretné formába hozni magát,miben hisz stb.

Annyit tudok erre mondani,hogy nekem bevált.Nem vagyunk egyformák ez tény,de én sokat köszönhetek ennek a diétának,sok mínusz kilót,és akkor végig se csináltam,még is tartom magam,sőt:)

2609. beuska74
2010. jún. 30. 16:43

Sziasztok!

Én elbizonytalanodtam.Ezt olvastam ma itt a Hoxán.

Valami atifitness írta.Vélemények??



A 90 napos diéta egy nagyon népszerű fogyókúrás módszer, amit én kifejezetten károsnak tartok. Szerintem az egészség sokkal fontosabb, mint a szépség. A cikk olvasása után remélem mindenki ráébred, miért káros ez a diéta. Ezt a cikket több edző kollégámmal megosztottam. Mindegyik azt mondta, hogy jó, hogy megírtam, mert tőlük is sokan kérdezgetnek a 90 naposról és elmondják, hogy ez igazából nemhogy nem használ, hanem még ront is a helyzeten.


„A diéta lényege a szétválasztás. Ez azt jelenti, hogy a gyomorba mindig egyféle táplálék jut, amit így könnyen lebont. A napok sorrendjét mindenképpen be kell tartani. A diéta a fehérjenappal kezdődik, ezt követi a keményítőnap, szénhidrátnap és gyümölcsnap, majd ismét a fehérjenap következik, így követi egymást a 4 nap sorban, 90 napon át. A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely gyümölcsnap után következik, utána pedig fehérjenap jön. Cukormentes kávé és tea korlátlan mennyiségben fogyasztható.


A reggeli minden nap ugyanaz: gyümölcs, esetleg 100 %-os, cukor hozzáadása nélkül készített gyümölcslé. Gyümölcs a délelőtt folyamán is fogyasztható, ebéd előtt egy órával azonban már nem. (A banán is gyümölcs, tehát ez is ehető.)”


Nézzük a tényeket!


„A 90 napos diétát állítólag amerikai sportorvosok dolgozták ki.”


Ezt írja az egyik portál. Azt viszont nem írja, hogy kiknek írták fel ezt a diétát. Időseknek, gyomorpanaszokban szenvedőknek? A diétákat az orvosok valakiknek felírják pl. cukorbetegeknek, de az egy egészséges embernek nem lesz jó. Ez a helyzet ezzel is, nem tudjuk, kiknek szól, így VESZÉLYES.

Figyelmedbe...Figyelmedbe ajánljuk még:

» A 90 napos diéta leírása (cikk)

» 90 napossal 90 kiló ellen (cikk)

» 90 napos mintaétrendek (cikk)

» Létezik-e könyv a 90 napos fogyókúráról? (tudásbázis)

» 90 napos diéta alatt, a fehérje-napon milyen levest kell inni ebéd után? Kizárólag húsleves lehet? (tudásbázis)

» Keményítő napon lehet rizst enni? (tudásbázis)


Már ennyi is elég lenne, de ennél sokkal rosszabb a helyzet.


„A reggeli minden nap ugyanaz: gyümölcs”


Reggel az ember gyomra savas állapotban van. Ezt semlegesíteni kellene valamilyen lúgos dologgal vagy felszívni pl. kenyérrel, zabpehellyel. A gyümölcsök nagy része savas. Ezzel csak növeljük a gyomor savasságát, egészen délig. A víznap esetén pedig végig savban van a gyomor. A savas környezet émelygést, rosszullétet és akár gyomorfekélyt is előidézhet.


Miért kellene szétválasztani a makro tápanyagokat?


Minden nap szükségünk van fehérjére, zsírra és szénhidrátra is, mivel ezek folyamatosan ürülnek a szervezetből. Ha szétválasztjuk és egy-egy nap csak egyfajtát eszünk, akkor hiány lép fel. Na, ez már gond. A fehérjehiány okozhat zsírmájat (szteatohepatitisz a zsírok egy fajtájának a triglicerideknek túlzott felhalmozódása a májsejtekben), vizeletben csökkent nitrogén kiválasztást, károsodott immunválaszt, pókhasat, alsó végtagi vizenyőt stb. Ennél a diétánál nagy eséllyel lép majd fel, mivel csak minden 4.-5. nap ehetsz fehérjét.

Az izom is fehérjéből áll. Az az izom, ami égeti a kalóriákat. Ha nincs fehérje, akkor leépül az izom, ami így kevesebb zsírt éget. Nem ez lenne a 90 napos diéta lényege, mármint a zsírégetés? Lehet, hogy én értettem félre és csak könnyebbek akarnak lenni az emberek és nem zsírmentesek. Ha ez így van, akkor jó ez a diéta, mivel az izom nehezebb, mint a zsír, és így nagy lesz a fogyás mértéke.


Egyébként ez a szétválasztás csak annak látszik. Azt írja, hogy van fehérje, szénhidrát, keményítő, gyümölcsnap. A gyümölcs az mi? Az szénhidrát. A keményítő az mi? Az is szénhidrát. Egyszerű, minden szénhidrátnak számít, ami a földből nőtt ki vagy abból készült. Akkor hol is van a szétválasztás? Erre van egy jobb megoldás, ha mindenképpen válogatni akar az ember, bár szerintem felesleges. Az olyan ételeket, amik gyors felszívódásúak, azokat esszük előbb és a lassúakat utána, persze egy étkezésen belül. Ennyi az egész.


Szénhidrátnap:

EBÉD: Főtt tészta vagy pizza. Vagy bármilyen sós sütemény (egy adag pizzának megfelelően). Ízesítésként paradicsomszósz vagy kevés zöldség használható.

VACSORA: Két kisebb szelet torta vagy 2-3 apró kalács, esetleg 3 gombóc fagyi, és 1 szelet étcsokoládé. (Aki nem kívánja az édes ízeket, ehet sós süteményt is…)


Ezt írja étrendnek szénhidrátnapra. Tészta, pizza, torta? Ez igen mondhatom! Fehér liszt és cukor a szervezetnek. Annak a szervezetnek, aminek csökkent a kalóriaégető képessége az izom veszteség miatt. Ezt nem tartom valami diétás dolognak.


4. nap: Gyümölcsnap:

EBÉD: Bármilyen gyümölcs, korlátlan mennyiségben.

VACSORA: Bármilyen gyümölcs, minden mennyiségben!


Ez itt a gyümölcsnap étrendje. Korlátlan gyümölcsfogyasztás? Ha valaki egész nap csak banánt eszik pl. egy kilót, annak tuti hízás lesz a vége. A banán egy különleges gyümölcs, mivel sok fajta gyümölcscukor van benne. 100 g banán, ami kb. 1db tartalmaz 25 g szénhidrátot. A napi szh. szükséglet háromszorozva a testsúllyal. Ha megeszel 10 banánt az egy 83 kilós ember napi adagja. Ennyit a korlátlan mennyiségről.


Megnézném ezt a diétát ellenőrzött körülmények között. Kíváncsi lennék, hány kiló volt az izom és a zsír veszteség.


Ha tényleg fogyni szeretnél, az egészséged megőrzése mellett, akkor hagyd ezt a diétát. Inkább csináltass egy étrendet szakemberrel, az legalább személyre szabott és ellenőrzött.


Fittséget kívánok!



A cikket írta: atifitness, 2009-04-27 17:03

2608. Ronikutyi
2010. jún. 29. 22:35
Kivel mi a helyzet lányok?Meséljetek,megyeget a kúra,mennek lefelé a kilók?:)
2607. picurrri
2010. jún. 28. 20:07
Tényleg nagyon ügyes vagy.. :D
2606. beuska74 (válaszként erre: 2601. - Macahari)
2010. jún. 28. 18:06

Szia!

Én is szeretnék gratulálni a diplomádhoz,tényleg ügyes vagy,nem semmi egy ilyen államvizsgát megcsinálni.

Nemrég államvizsgázott egy nagyon jó Barátnőn,szegény kicsit ki is készült,de megcsinálta.

2605. macahari (válaszként erre: 2602. - Ronikutyi)
2010. jún. 28. 16:33

Kösziiiiii:):):):)

virul is a fejem :D:D:D:D


jajj hát egyszer egyszer belefér, rövid az élet ahhoz h torta nélkül éljek benne :D:D:D

2604. macahari (válaszként erre: 2603. - Picurrri)
2010. jún. 28. 16:33

szija!


Hát azt h hány gramm én így konkrétan nem tudom, egy normál agad a tányéron :):):)

2603. picurrri
2010. jún. 28. 00:25

sziasztok:)

én még új vagyok itt, ez az első hozzászólásom, de már rég olvasgattam.. :)

olyan ügyesek vagytok:)

én egy hete kezdtem a 90 napos diétát, és azt szeretném kérdezni, ch napon hány gramm spagettit lehet enni? puszi:) és köszi előre is

2602. Ronikutyi (válaszként erre: 2601. - Macahari)
2010. jún. 27. 10:54

Szia,gratulálok a diplomádhoz,nagyon ügyi vagy,sok puszi érte.:)

Meg a fogyi is megy látom,na jól van akkor:D

Mi tegnap ünnepeltünk,párom szülinapja volt,és mindent amit nem lehetett, csináltam.:D

Este 6 utáni tortázás,9után kaja rendelés,pezsgőzés,ez mind mind töménytelen szénhidrát:D

Én is azzal nyugtatom magam,hogy most az egyszer belefért,hiszen nem minden nap van szülinap:)

2601. macahari
2010. jún. 27. 10:37

na sziasztok csajok!!!!

ne hari h eltűntem, de képzeljétek, pénteken lediplomáztam :D:D:D:D


annyira büszke vagyok :D:D:D:D

az elmúlt egy hétben összesen kb 12 órát aludtam...

ugyhogy a péntek délutánom és a szombatomat alvással töltöttem :D:D:D


a fogyi jól megy, mindenki el van ájulva h mennyit fogytam, és képzeljétek államvizsgára az érettségis nacimba mentem :P:P:P

azért az nem semmi :D:D:D:D:D


bár tegnap kicsit eleresztettem magam, mert ünnepi kaja volt, és ettem mindenből :D:D:D:D

de nem érdekel, ünnepeltem ez járt :D:D

látom Ti is haladtok, tök jóóó:D:D:D


gratula nektek :D

2600. Ronikutyi (válaszként erre: 2599. - Beuska74)
2010. jún. 25. 15:27

Szia,kitartást a mai gyüminaphoz.

Nekem most már kéne egy egész alakos képet csinálnom magamról,de még mindig kövérnek tartom magam,és nem volt az előző állapotomról sem kép,amikor 95 kg voltam.Így hogy hitetem el az emberekkel,hogy fogytam?:D

Bár be szkennelni tudnék:D

2599. beuska74
2010. jún. 25. 15:15

Szió!


Naná,hogy csak az előnyösebb fotókat töltöm fel.Vagy csak amin a fejem látszik.:DD

Egyébként 168 cm vagyok,a hasam,fenekem,csipöm nagy,széles.Vastagok a combjaim.Durván ennyi.


Nagyon kopog a szemem,gyümi napom van:-(

Ki kell bírnom valahogy.


Egyébként tényleg agyban dől el minden.Azt mondják.Az a baj,hogy sokáig vagyunk magunkkal elégedetlenek,és amikor megvan amit akartunk,már nem is tudunk örülni neki.:)

Kicsit legyél pozitívabb,próbálok én is az lenni.

2598. Ronikutyi (válaszként erre: 2597. - Beuska74)
2010. jún. 24. 19:32

Hát igen,pontosan,nekünk ez jutott:D

Milyen jó a férfiaknak nem?:D

Egyébként a fotóidon nem látszik.Hány centi is vagy?

Én még mindig ugyan úgy érzem magam,mint ha 95 kg lennék,egyszerűen nem tudok átállni,szükségem van arra,hogy mondják,hogy igen is lefogytál:D

A ruháimon látom,de a tükörbe még mindig nem észlelek változást,agyban még nem fogytam le:D

Vagy még is,rossz értelemben:DDDD

2597. beuska74 (válaszként erre: 2596. - Ronikutyi)
2010. jún. 24. 15:56

Szia!

De jó neked,hogy 73 vagy.:-)Én most 84.5 vagyok.Azért örülök,hogy megy lejjebb is,de mondjuk minden nap mérem magam,amit nem kéne.Igyekszem betartani a napokat,egész kicsi a bűnbeesésem.


A lányok köszönik,jól vannak.A kisebbik egy kis kópé,

másolja a nagyot,sokszor áll égnek a hajam,miket csinálnak.Semmiből sem szeretne kimaradni.

A második császár fájdalmasabb volt,de ott is csak a méhösszehúzódás,a többi elmegy,olyan mint az első.A császárban az a "jobb",hogy nem kell órákat várni míg kibújik,sőt nekik is jobb,nem kell megerőltetniük magukat,kevesebb a vissza maradt szülési sérülés.


Szóval így van ez.A nőknek csak szenvedni kell.Ha fogyni akar akkor azért,ha gyereket akkor meg azért.:D

2596. Ronikutyi (válaszként erre: 2594. - Beuska74)
2010. jún. 24. 11:58

Köszönöm kérdésed,jól van a rosszcsont:D

Hát nem irigyellek két császárral.Bár ha választani lehetne,és lesz második,ami egyenlőre kizárt,akkor ismét a császárt választanám.Jó,nem tudom,milyen a természetes szülés,de biztos,hogy kevesebbet szenved az ember szülés alatt,csak ott a gyógyulás nehezebb jóval.

Neked is jól vannak a lányok?

2595. Ronikutyi (válaszként erre: 2594. - Beuska74)
2010. jún. 24. 11:55

Szia,én 8 naponta fogytam 1 kg körül.

Volt hogy gyorsabban ment,volt hogy lassabban.

De ami a lényeg,és most nagyon örülök,hogy még mindig megy lejjebb,pedig tegnap is túrós tészta volt:D

Ma mérlegre álltam,és 73-at mutatott,szóval boldog vagyok nagyon:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook