Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2018. aug. 24. 22:06

Sziasztok kedves tiebetizők és nem tibetizők!

Jó rég jártam erre, látom komoly eszmecsere alakult itt közben. :D

Ugye én kezdtem anno ezt a fórumot, rápillantottam most, éppen 10 éve.

Az én véleményem az, hogy baromira mindegy, hogy tibeti vagy madagaszkári vagy kamcsatkai, hogy rítus vagy jóga vagy torna, vagy lópikula... :D

Arra is teszek magasról, hogy létezett-e az ezredes egyáltalán vagy nem, hogy őszinte legyek a könyvet is évekkel ezelőtt elajándékoztam már és nem érdekel ki és miért kezdte terjeszteni ezt a valamit.

Nekem annyi a lényeg belőle, hogy amíg csinálom, addig jó hatással van az egészségemre, az erőnlétemre és a hangulatomra. Amikor abbahagyom, szépen elmúlik az a plusz, amit ad, magyarán visszatérnek a kisebb-nagyobb problémák. Ez a tapasztalatom.

Méghozzá sokszorosan ez, mert a 10 év alatt sokszor leálltam vele rövidebb időkre, pl. most nyáron is két hónapra, és minden ilyen szünet alkalmával nagyon rövid idő alatt mélyrepülésbe kezdett az egészségem meg a testi erőnlétem, ugyanígy most nyáron is.

Amikor újra nekiálltam, gyökeres pozitív változások voltak mindig szintén nagyon rövid idő alatt.

Ezzel nem azt mondom, hogy ez csodaszer, vagy hogy mindenkinek mindenre jó, de hogy nekem kell és jó, az biztos.

Aztán persze mindenki csinál amit akar, vagy nem csinálja amit nem akar. Vagy csinálja amit nem akar és nem csinálja amit akar. Ahogy tetszik. :)

Lehet még csomó mindent mellette, biztos még jobb hatás érhető el akkor. Én is próbálkoztam itthon "igazi" jógával, de szerintem nem egyszemélyes műfaj. Kell a visszajelzés, kell, hogy hozzáértő kívülről lásson,hogy tudjad, jól csinálod-e egyáltalán, nehogy végül árts magadnak. Kell, hogy lásd, más is összevissza bénázik eleinte. Mivel sikerélményt és eredményt nem egyik napról a másikra ad, és a magányos gyakorlás önmagában nem okoz semmilyen örömöt, egyedül nehéz kitartani. De egy csoport összetartó ereje, jó hangulata, egymás biztatása már kellő motivációt és élményt adhat.

5979. dokantu (válaszként erre: 5978. - 55Judit)
2018. aug. 21. 16:18
Ne csak szeretnéd, hanem akard! Mutasd meg, hogy te nem húsz évvel hanem legalább negyvennel túl éled, hidd el nincs lehetetlen. Nekem az orvostudomány szerint a sipolyoknál hat év után daganatnak kellett volna kialakulni. Ehelyett már csak egy hajszál választ el a teljes gyógyulástól.
5978. 55Judit (válaszként erre: 5977. - Dokantu)
2018. aug. 21. 12:35

Köszönöm szépen, igyekszem. 63 éves vagyok. Most nincs komoly bajom.

Annak idején azzal vigasztaltak, hogy a kemoterápiát 20 évvel is túl lehet élni. Ha nekem a maximális 20 év jut, akkor ebből már letelt 15. Szeretném azt az időt meghosszabbítani. :))

5977. dokantu (válaszként erre: 5976. - 55Judit)
2018. aug. 21. 12:25
Örülök, hogy megtaláltad. Ha megtanulod akkor már nem olyan bonyolult, ahol a pont ott lehet érezni fájdalmasabb. Egy idő után pedig már azt is lehet érezni ahogy a meridiánon végig megy. Például a húgyhólyag, vese találkozása után ha a talpad masszirozod akkor vizelési inger lép fel.Sok sikert és jó egészséget kívánok neked.
5976. 55Judit (válaszként erre: 5974. - Dokantu)
2018. aug. 21. 08:03

Megnéztem az energiaáramoltatós videódat. Egyszerű lesz megtanulni. Bár nem vagyok biztos abban hogy ott vannak a pontok ahol én gondolom. :)

Igazad van, ezt minden betegnek gyakorolni kellene, aki tudja mozdítani kezét-lábát. Az egészségeseknek pedig alap lenne.

megtaláltam a könyvet magamnál, már régen letöltöttem, és emlékszem hogy a szemem állapota miatt nem olvastam el. Őrült sok írás.

Köszönöm az eddigieket és jó egészséget kívánok neked!

5975. 55Judit (válaszként erre: 5974. - Dokantu)
2018. aug. 20. 19:37

Köszönöm, megvan.

Az aurafotózást én is szeretném megcsináltatni, mint látom a tied nagyon szép. Sajnos az én lakhelyem közelében nincs ilyen lehetőség.

5974. dokantu (válaszként erre: 5973. - 55Judit)
2018. aug. 20. 19:16
Öngyógyító energia áramoltatás videóval menüpont alatt találod. Akár kórházban fekvő is csinálhatná.
5973. 55Judit (válaszként erre: 5972. - Dokantu)
2018. aug. 20. 18:38
Az energia áramoltatást meditációban csinálod? Hogyan áramoltatod?
5972. dokantu (válaszként erre: 5971. - 55Judit)
2018. aug. 20. 17:51
Amióta már én is dolgozom azóta az egész gyakorlatsort csak 3-5 ször végzem el ami max másfél óra, ha megtanulja az ember már könnyedén megy. Más napokon csak energiát áramoltatok az csak egy fél óra és lehet fekve is csinálni.
5971. 55Judit (válaszként erre: 5970. - Dokantu)
2018. aug. 20. 15:25

Köszönöm. Csak végigolvastam a szöveges részt, de elég sok gyakorlatnak tűnnek a leírtak. Ezeket végig csinálod, és ha jól értem 5x ismétled egymás után. Szerintem rámegy az egész délelőtt. Ennyi időm azért nem lesz, nekem mást is kell csinálni. Minden esetre mire eljön a nyugalmasabb időszakom, novemberig lesz időm az elméleti részt tanulmányozni, könyvet is szeretném letölteni, elolvasni. És majd alkalomadtán gyakorlok.

De nem viccelsz hogy azt a rengeteg gyakorlatot mind elvégzed 5x minden nap?

5970. dokantu (válaszként erre: 5969. - 55Judit)
2018. aug. 20. 15:06
Az aurás fotó és a videós mostani, ahol még képek vannak fekete atlétában az 2015-ös. Való igaz sokan nem ismernek meg, amióta elmúltak az állandó fájdalmaim, egyesek szerint fiatalodok. Most voltam 58-éves. A mezítláb az nagyon fontos, mert úgy lehet igazán érezni az energiát. Úgy tartja a fáma, hogy a 3-4-ik emeletig el ér a föld energiája, afelett már nem is lenne szabad életvitelszerüen élni. Nagyon fontos a beleélés,én csak akkor végzem el a gyakorlatsort ha egyedül vagyok, telefon kikapcsolva meztelenül, teljes átéléssel, a szemem is csak résnyire van nyitva. Az energia áramlásnak iránya van amit sajnos sok természetgyógyász sem tud. A tüdőnél kezdődik és végződik és mind a két oldalt. Ha már érzed, hogy melegszik a tenyered közepe biztos lehetsz a sikerben. Sok sikert a leutánzáshoz.
5969. 55Judit
2018. aug. 20. 13:19

Dokantu drága!

Annyira jól nézel ki az oldaladon, hogy feltenném a kérdést, mikori fotók azok? Hány éves voltál mikor készültek? Feltételezem már akkoriban, mikor gyógyult voltál, mert nagyon jó a színed, és teljesen ki vagy simulva. :) Szóval szuper, és gratulálok! Még nem végeztem a tanulmányozással, de eltökélt szándékom, hogy leutánozlak. Valószínű erre novembertől kerül sor, mikortól nyugtom lesz itthon mert nem kell senkit körbeugrálni már reggeltől. :)

A másik kérdésem amiről megoszlanak mindenfelé a vélemények:

Szerinted az energiát fel tudod venni vasbeton aljzaton és ki tudja hány műanyag rétegen keresztül a földből? Szerintem nem. De ha elég hogy elképzeljük az energiaáramlást, akkor jó. Szerintem a kertben, fűben, mezítláb van ennek igazán hatása.

Szeretettel várom válaszodat és kívánom legyél továbbra is egyre jobban!

5968. 55Judit (válaszként erre: 5967. - Dokantu)
2018. aug. 17. 16:44
Szeretném kérni, mutasd meg azt a gyakorlatsor, amit 5x ismételsz. Valahol leírtad, vagy van egy linked? Köszi.
5967. dokantu (válaszként erre: 5965. - Guruljka)
2018. aug. 17. 16:34
Sajnos ilyen a jógaoktatás szinvonala Magyarországon. A jóga is egyfajta torna úgy mint a csíkung is, az életenergia, vagy csí, vagy** és még sorolhatnám, ahány nyelv annyi elnevezés. Minden ember olyat választ amelyik számára a legszimpatikusabb. A végeredmény a fontos, feltölteni magunkat az univerzum energiájával. Egyébként a jógik is csakráikat töltik fel csak ászanákkal, kitartott pózokkal. A cél a fontos, a hozzá vezető utat pedig mindenki maga választja meg. Érdekes, hogy nemrég olvasgattam a nagy jóga könyvet és minden ászana benne van az én gyakorlatsoromban annyi különbséggel, hogy az ászanát kitartja pár percig, én meg végzek 5 ismétlést. A végeredmény mindkettő esetében ugyan az valamelyik nadimat, vagy meridiánomat, stb. feltöltöttem. Szerintem amíg nem foglalkozol a csakrákkal elég behatóan nem kellene itt okoskodni, mert sokan tanácsokért jönnek ide, gyógyulni szeretnének, vagy boldog egészséges életre vágynak. Teljesen mindegy, hogy honnan származik ez a gyakorlatsor, kezdésnek nagyon jó mivel a forgáson kívül talajon kell végezni. Én is ezzel kezdtem mivel még járni is csak segítséggel tudtam. És most 10 évvel később 58 évesen 10 órás éjszakai műszakban raktárosként dolgozok. Semmilyen gyógyszert sem szedek a prosztatám olyan mint egy 25 évesé, de még sorolhatnám. Ezért légyszíves ha már okosat nem tudsz legalább hagyd békén a tanulni vágyókat.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
5966. Guruljka (válaszként erre: 5959. - Százas Evelin)
2018. aug. 16. 14:46
Ez nagyon jó megfogalmazása a dolognak.
5965. Guruljka (válaszként erre: 5964. - Dokantu)
2018. aug. 16. 14:45

A jógaórákon nem volt bemelegítés, illetve izomcsoportokat lazító gyakorlatokkal kezdtünk, messze nem a Szúrja Namaszkárával.

Számolni a légzéssel számol az ember, az pedig főleg a kezdőknél eléggé eltérő.


Én olyan oktatásra jártam, ahol nem degradálták gimnasztikává a jógát. Tudom, hogy vannak ilyen irányzatok is.


Nyilván jól látszik a számodra, hogy sodródom, pedig elmélyülni nem csak a csakrákban lehet, de akár egy tál spenótban is, én általában mással vagyok elfoglalva.


Nem áll szándékomban szabadkozni amiatt, hogy nem foglalkozom a csakrákkal behatóan. És hogy nem töltöm mások számára dicsérendő módon az időmet.


Az alaposságra nagyon is törekszem, erre szükségem is van, mert a büdös életben nem kapnék több munkát, ha nem lennék alapos. A tanulásról nem is szólva.


Hogy nem a testgyakorlási formákban vagyok alapos, kérlek, nézd el nekem. Ugyanis még tökéletlennek sem vagyok elég tökéletes.

5964. dokantu (válaszként erre: 5954. - Guruljka)
2018. aug. 16. 13:41
Kedves Guruljka! Ez nem jóga gyakorlatsor! Ez egy egyszerű bemelegítés! Arra való, hogy jógázás előtt bemelegedjünk. Ez után kellene jógázni, és itt is számolni kell. A nevében is benne van napüdvözlet, beköszönés. A semminél ez is jobb.
5963. dokantu (válaszként erre: 5948. - Guruljka)
2018. aug. 16. 13:29
Próbáltakak megvédeni kedves Guruljka! De úgy látom felesleges volt, mert te a valódi gyakorlásról nagyon keveset tudsz. Az életenergia áramlást, csakrákat, meridiánokat lehet érezni csak sokat kell gyakorolni! A számolás pedig nagyon fontos, mert segíti az összpontosítást és még sorolhatnám az előnyeit . De te úgy látom csak sodródsz az eseményekkel, az alaposság pedig nem az amit te annak hiszel.
5962. 401f36ab4a (válaszként erre: 5958. - 55Judit)
2018. aug. 16. 11:44
Köszi:)
5961. Százas Evelin (válaszként erre: 5960. - Tárnics)
2018. aug. 16. 08:59
Persze. Hol az ördögben írjon erről, a mit főzzünk ma fórumban? :-)
5960. tárnics
2018. aug. 16. 07:54

Sziasztok!

Én egy kicsit másképp látom azokat a dolgokat,amin az utóbbi időben vitatkozgattok.Szerintem Guruljkát a mi tibetivel kapcsolatosan felmerülő kétségeink,tisztázatlan gondolataink vonzották ide,s Ő tudott ennek legmegfelelőbben hangot adni.Szerintem köszönettel tartozunk érte.

5959. Százas Evelin (válaszként erre: 5956. - 55Judit)
2018. aug. 16. 06:59

Jól mondod, nem áhítat az, de valamilyen tisztelet, komolyság, koncentrált odafigyelés, ezt nem lehet automatikusan "lezavarni", szépen, a lehető legszabályosabban, sőt óvatosan kell csinálni. Nem túlfeszítve, de azért elmenve az adott határig.

Egyszerűen megadja az ember a testének azt ami jár neki, és az érezhetően hálás érte, mint ahogy a lélek is meghálálja.

Vidám, felszabadult lesz az ember. Egy ideig kitart ez, az egész napot áthatja. Később sajnos ez már nincs, de akkor meg már valahogy szükség van arra napi penzumra. :-)

5958. 55Judit (válaszként erre: 5957. - 401f36ab4a)
2018. aug. 16. 06:52
Amennyiben gyakorolni jössz és megosztod velünk tapasztalataidat, úgy szívesen látunk.
5957. 401f36ab4a (válaszként erre: 5956. - 55Judit)
2018. aug. 16. 06:29

Minden szavaddal egyet értek.


Amúgybaratkozom a jóga gondolatával (ezért olvaslak titeket), majd visszatérek.

5956. 55Judit (válaszként erre: 5952. - Bözsi néni)
2018. aug. 16. 06:24

Üdvözöllek Bözsi néni!

Az egyetlen probléma Guruljkával, hogy olyasmibe nyúlt bele ami nem rá tartozik. Ez azok fóruma akik végzik a tibetit, a fórum címéből is kitűnik. Erre idejön, és erőnek erejével megmondja a tutit, holott senki aki végzi a gyakorlatokat, nem kérdezte őt. Elhiszem hogy nagy az igazságérzete és sértik bizonyos dolgok, viszont arra meg nem gondol, hogy ezzel az erőszakos tolakodással meg minket sért. Nem jó a közérzetem attól amit csinál, és a másé sem. Tudja, és mégsem hagyja abba. Pedig ha belegondolunk, itt mi vagyunk otthon, akik végezzük a gyakorlatokat. Ő csak idejött belebeszélni és borzolni a kedélyeket.


Bözsi néni! Nem áhítat van a gyakorlatok közben, hanem a a testünkre, a gyakorlatok minél szabályosabb végzésére való koncentrálás. Ettől senki nem lesz rosszul. Még a forgástól sem. Nincs meghatározva hogy márpedig pörögni kell, szép lassan is körbe lehet fordulni. Sőt, először így is kell, és mindenki a saját kényelmes tempóját veszi fel.

Mit veszítenél ha te is kipróbálnád? :)

5955. 55Judit (válaszként erre: 5948. - Guruljka)
2018. aug. 16. 06:09

"Amibe rendszeresen szeretnék írni, azt bezzeg keresnem kell."

Amennyiben bejelölöd kedvencnek azt a témát amit rendszeresen látogatsz, a kedvencekre kattintva rögtön megjelenik. Még rövidebb hozzá az út ha könyvjelzőbe teszed a kedvencek oldalát, és amennyiben nem jelentkezel ki mikor elhagyod a fórumot, következőleg ha úgy jössz a fórumra hogy a könyvjelződben a fórumra kattintasz, egyből a rendszeresen látogatott fórumok listáját láthatod.

Nálam évek óta így van.

5954. Guruljka
2018. aug. 15. 21:37

Aki esetleg néha szeretné mással is váltogatni, itt az egyik (aránylag) könnyű jóga gyakorlatsor.


[link]


Napüdvözlet a neve, én szerettem délutánonként is, vagy éppen ha csak úgy "jött".


Ma is próbálom elvégezni néhanapján, de a hátam elég merev. Remélem, majd kilazul, legalább valamennyire.

5953. Guruljka (válaszként erre: 5952. - Bözsi néni)
2018. aug. 15. 21:16

Ebben végül is igazad van, kár itt ismeretterjeszteni, és mindenki valóban úgy esik orra, ahogy akar és ahogy tud.


Nem szoktam "mi a jó" -féle dolgokat terjeszteni, mert semmi nem abszolút jó vagy rossz.


Motivációm nincs, csak magyaráznék, de lehet, hogy a puszta tényközlés nem jó mód erre.

5952. Bözsi néni (válaszként erre: 5951. - Guruljka)
2018. aug. 15. 20:00

De ha ők "szent szertartásként" éppen így és éppen ezeket akarják végezni, az miért nem mindegy neked?

Nem gyerekek, ha rosszul lesz valaki áhítat közben, majd megoldja. Felnőtt emberekről van szó, ne akard megmondani nekik, hogy mit hogyan csináljanak meg higyjenek.


Nem értem a motivációdat ezt a mindenáron való "majd én megmondom és bebizonyítom nektek, hogy a jó" hozzáállásodat. Ez miért ennyire fontos neked?


Eléggé felnőtt emberek, nem szaros gyerekek, hogy megmondj nekik bármit is.

5951. Guruljka (válaszként erre: 5950. - Bözsi néni)
2018. aug. 15. 19:51

Az elnevezés mindegy, de ha áhítatba ejtik magukat, valamelyik tényleg rosszul lehet a forgás közben.


Az egész történet egyébként csak az ezt végzők számára ilyen harcálláspont jellegű, a bibliográfia történetében csak a nagyobb sikerű konyvcsalások egyike. Mert van hasonló jó néhány, és sajnos zömmel anyagi érdekeltség vezette a kiötlőjét.


Kicsit el is képeszt az itteni reakció.

Nem azt olvassák, amit írok, hogy lehet egyik gyakorlatot valami mással is helyettesíteni, nem kell erőltetni. Hogy végezzék, ha jól esik, mert könnyen és mindenki által végezhető gyakorlatok, de nem szent szertartás. (Ami a rítus szinonimája lenne: "A rítus (latinul ritus, "ceremónia, vallásos szertartás") egy bizonyos csoport által meghatározott, betanított, alkalomhoz kötött cselekvési forma. Lehet vallási, politikai vagy egyéb kulturális háttere"-Wikipédia.)


Nekem esni jobb, akár igazolom az állításaimat, akár nem.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook