Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
5920. 55Judit (válaszként erre: 5919. - Százas Evelin)
2018. aug. 9. 09:14

Most meg. De már 2x is ki kellett hagynom huzamos ideig, mert megsérült a csuklóm. Egyszer elütöttek, aztán kerékpározás közben rám rontott egy német juhász és mindig akkorát tenyerelek az aszfalton, hogy majd szét esek. :) De ez mindegy. Most jól vagyok, és tele energiával.

Időnként ha valami bajom van, nem mindig tudok mindegyikből ugyanannyit végezni. Viszont ha sikerül huzamos ideig gyakorlatozni, akkor jól esik a 21 mindegyikből, büszkeséget, és hálát érzek a lelkemben, amiért képes vagyok rá. Nincs olyan hajlékonyságom mint a videón látható fitnes edzőknek, de lassan csinálom, minden mozdulatra koncentrálok, igyekszem a tökéletességre. Szerintem nem rossz ahogy csinálom. :)


Nem lóverseny, nem kell minél hamarabb lezavarni, és büszkélkedni azzal, hogy hú, már ennyi perc alatt is tudok végezni. Más a cél. :)

5919. Százas Evelin (válaszként erre: 5918. - 55Judit)
2018. aug. 9. 08:56
Nekem a 21 az sok. Elszédülök, jobban mint kellene. Mindegy, elég abból kevesebb is. Én is arra gondoltam, hogy nem hárommal kezdek majd, de nem tudom, mennyivel. Amennyi éppen jólesik. Szerintem a négyest még mindig nem fogom tudni megcsinálni. Te meg tudod?
5918. 55Judit
2018. aug. 9. 07:57

Én ma kezdtem újra egy kényszer szünet után, bár kezdhettem volna előbb is, de volt egy kis hanyagság is a dologban. :)

Újrakezdések alkalmával nem 3-mal kezdek hanem 5-te, mert így esik jól. A forgás az elején mindig 21, vagy ha megfeledkezek a számolásról, akkor ki tudja mennyi. Úgy pörgök 63 évesen mint egy búgócsiga. :))

5917. Százas Evelin (válaszként erre: 5916. - 55Judit)
2018. aug. 8. 15:58

Én is abbahagytam, bár már bánom. Csinálni kellene, annyira jól éreztem akkor magam. Nem fájt semmim, eleven voltam, és lelkileg is nagyon jót tett.

Ebben a hőségben nem fogom elkezdeni, az biztos. Még hajnalban is rettentő meleg van, a lakásba beszorul a meleg. Talán ha ez már elmúlik...

5916. 55Judit
2018. aug. 8. 13:28

Én sokszor abbahagyom. Hol hanyagságból, hol ér valami baleset amiért nem tudom végezni a gyakorlatokat. pedig meg kell hogy embereljem magamat, mert tudom hogy jótékony hatása van. Azzal hogy fiatalosabbá válik az ember, mellette gondolom egészségmegőrző hatása is van. Talán gyógyít is. (?)


Hajrá mindenkinek, és magamnak is több kitartást kívánok! :)

5915. Kék Farkas (válaszként erre: 5914. - Telrim)
2018. aug. 7. 20:30
Ez nagyon biztató :D Én 54 vagyok és remélem jövő ilyenkor hasonló beszélgetést folytathatok a 40+osokkal! :D
5914. Telrim (válaszként erre: 5913. - Kék Farkas)
2018. aug. 7. 18:57

🙂

Ma egy 30-as ismeretlen társaságában volt szerencsém ismerkedni, beszélgetni. Az élet nagy dolgairól esett szó, mármint milyen gáz már negyven felett szerintük az élet, az egészség, stb.

Nem "lepleztem" le magamat, csak mosolyogtam magamban.

2018. aug. 7. 16:35
Köszönöm :) Nagy reményeket fűztem a gyakorlatokhoz, de ez a gyorsaság meglepett. Nagyon ösztönző is. Kíváncsian várom mit fog eredményezni hosszútávon.
5912. 55Judit (válaszként erre: 5910. - Kék Farkas)
2018. aug. 7. 16:31
Nem képzelődsz. Első 1-2 alkalom után már lehet érezni hatását. Aztán egyre jobban megy,élvezed hogy haladsz, és figyelsz rá hogy minden alkalommal tökéletesítsd a gyakorlatok végzését. hamar megszokod a jobb létet de ha abbahagyod, vissza tér a régi állapot. Csináld szorgalmasan, megéri. Kitartást, és egyre jobb közérzetet kívánok neked!
5911. Százas Evelin (válaszként erre: 5910. - Kék Farkas)
2018. aug. 7. 14:42
Létezik. Az eleje a legjobb. Eufórikus érzés. :-)
2018. aug. 7. 14:13
Szervusztok! Tegnap kezdtem el az öt tibetit gyakorolni.Létezik hogy már ma energikusabb vagyok tőle, vagy csak képzelődöm? Nektek mennyi idő után hozott eredményt?
5909. Százas Evelin (válaszként erre: 5908. - Dokantu)
2018. jún. 25. 13:35

Ez már mégis sokkal jobb állapot, mint amikor nagyon beteg voltál.

Mindig szerencse, ha valaki olyat csinál amit nagyon szeret, és még pénzt is tud azzal keresni.

További jókat neked!

5908. dokantu (válaszként erre: 5907. - Százas Evelin)
2018. jún. 25. 12:46
Még van de már nem olyan mint régen, nem jön béltartalom, csak néha egy kis levegő, nem kell stoma tasak, elég csak leragasztani. Nekem ez küldetés nem ebből akarok élni. Állandó éjszakás műszakban dolgozok,így napközben tudok tornázni, alvás helyett meditálok és még pénzt is keresek. Igaz csak heti 4x10 órát.
5907. Százas Evelin (válaszként erre: 5905. - Dokantu)
2018. jún. 25. 11:15

Sőt ezek a mindenféle tanfolyamok elég drágák is.

Még mindig vannak sipolyaid? De mostmár legalább csak kettő, nem hét.

Te ingyen elérhetővé tetted a saját viedódat, köszönjük szépen. :-)

5906. dokantu (válaszként erre: 5903. - Százas Evelin)
2018. jún. 25. 11:14
Helyesebben a bemelegítés végén a tibeti előtt pörgök,csak azt a videót nem akartam itt megosztani, mert ez a tibetisek oldala és sokan félreértenék.
5905. dokantu (válaszként erre: 5899. - Százas Evelin)
2018. jún. 25. 11:06
Köszi jól vagyok, igaz még van két sipolyom, de az biztos azért van, hogy emlékeztesen. Nálunk egyébként mindent jógának neveznek. Az a lényeg, hogy egészségesek legyünk! Az én gyakorlatsoromban, minden van, EFT,jóga,csikung,stb. És nagyon jól kiegészítik egymást. Sajnos ma Magyarországon az a jellemző, hogy keresnek egy messziről jött "mestert" és azt majmolják, drága tanfolyamokon. Pl. olvastam olyan hétvégi tanfolyamról, ahol a "nagy égi kör" gyakorlatot tanították, pedig ahhoz legalább egy év kitartó munkára van szükség, hogy érezd az energia áramlást a testedben.
5904. Százas Evelin (válaszként erre: 5903. - Százas Evelin)
2018. jún. 25. 10:58
Huh, ott viszont jó hosszan pörögsz. Attól egész biztosan szédülnék.
5903. Százas Evelin (válaszként erre: 5902. - Dokantu)
2018. jún. 25. 10:53

Ja, hogy te meg a végén pörögsz? Rendben van, le kell magam földelni. :-)

De nem válaszoltál, hogy vagy?

5902. dokantu (válaszként erre: 5901. - Százas Evelin)
2018. jún. 25. 10:49

Én is pörgök, csak az előző videó végén, azzal fejezem be a bemelegítést. [link]

A pörgés nagyon jó ha tudod, hogy miért csinálod. Egy energia örvényt hozol vele létre, így hozod le az univerzum energiáját,ezzel töltöd fel a három felső csakrát. A földből pedig az alsó három csakrát. Azért kell mezítláb tornázni, hogy le tudd magad földelni.

5901. Százas Evelin (válaszként erre: 5900. - Guruljka)
2018. jún. 24. 18:59

Úgy valahogy. :-)

Tetszett nekem a könyv, hangulatos, aranyos, megkapó. Az étkezési szokások már elég szigorúak.

Láttad? Dokantu nem pörög. Én sem értettem soha annak az értelmét, azon kívül hogy kicsit elszédülsz, az ugyan nem lazítja fel a csontozatot. A lábam viszont leragadt a gumipapucsba, mire rájöttem hogy azt jobb levenni, kicsit meg is húztam.

5900. Guruljka (válaszként erre: 5899. - Százas Evelin)
2018. jún. 24. 18:53

Én mondtam, és fenn is tartom.

Sose mondtam viszont senkinek, hogy ne csinálja, mert a semminél ez is jobb.


Általános lazító gyakorlatok, némi hasonlósággal a jógához, amitől elég nehéz megbetegedni.


A könyvet nem kell nagyon komolyan venni, a címlapon szereplő szerző nem létezik, egy halódó kis könyvkiadó gereblyézett ezt-azt össze. Fel is lendültek. :D


Tehát sokkal okosabb, ha a tapasztalatok szerint végzitek, és nem erőltettek semmit.

5899. Százas Evelin (válaszként erre: 5898. - Dokantu)
2018. jún. 24. 18:35

Köszönöm, ezt jó volt látni. Szép nyugodtan csinálod, nem nehéz elkezdeni.

Én fél évig csináltam a tibetit, aztán azt mondták, hogy az nem tibeti és nem jóga, kicsit elment a kedvem, de fizikailag hiányolom, kevésbé vagyok hajlékony nélküle, a derekam is fáj időnként.

Valószínűleg megint gyakorolni fogom, csak ilyen kis ismétlés számmal, szép nyugisan, mint te a videón.

Hogy vagy mostanság? A vidin már nyoma sincs, hogy valaha is valami gondod lett volna egészségileg.

5898. dokantu
2018. jún. 24. 11:43

Sziasztok tibetisek! Ha van itt még néha valaki, annak szeretném megmutatni, hogy én miként végzem a tibeti 5-öt.

[link]

5897. tárnics (válaszként erre: 5895. - Csipkerózsika)
2018. máj. 7. 20:03
Mit takar ez a kiverte a biztosítékot?
5896. Csipkerózsika (válaszként erre: 5890. - Tárnics)
2018. máj. 7. 20:00
Mindig is nagyon nehezen kelő voltam, kicsit javult azért a helyzet, de el sem tudom képzelni, h reggel csináljam. Mindig este csináltam. :)
2018. máj. 7. 19:59

Nemrég megint felvittem az ismétlést egészen 18-ig és megint kiverte a biztosítékot nálam. :D

Szóval vissza le 7-ig... :)

2018. máj. 7. 19:58
Jelen! Szintén. :)
2018. ápr. 22. 19:32
Dehogynem.
5892. tárnics
2018. ápr. 20. 20:49
Már senki sem tibetizik?
5891. Telrim
2018. febr. 23. 16:47
Ébredés után mihamarabb ☺️
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook