Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
5890. tárnics
2018. febr. 23. 11:05
De fürgék vagytok kora reggel,én reggel tudok jól aludni,nem szívesen kelnék fel előbb miatta.
2018. febr. 23. 09:59
Mindig ébredés után, reggeli előtt.
5888. jennyvagyok (válaszként erre: 5887. - Tárnics)
2018. febr. 22. 21:33
Mindig reggel csinálom, szigorúan reggeli és zuhanyzás előtt! Ha reggel elmarad, egész nap elmarad!
5887. tárnics
2018. febr. 22. 10:40

Sziasztok,szép napot mindenkinek!


Ti mikor tibetiztek? Nekem az a gondom,ha este 8 után csinálom,még ha csak párat,akkor is még éjfél után is csak forgolódok az ágyban.Nem tudok elaludni.Reggel nem szeretem,mert az nem jóga,csak testgyakorlat,nem tudok igazán ráhangolódni,a napi feladatokon jár az eszem.

2018. jan. 12. 20:17
BÚÉK! :)
5885. Telrim (válaszként erre: 5884. - Jennyvagyok)
2018. jan. 10. 13:13
BUÉK a megmaradtaknak ☺
2018. jan. 10. 10:42
Boldog új évet öttibetizők! :)
2017. nov. 30. 21:29
Érdekes, nekem is az 3-5 volt az ideális ismétlésszám amikor tibetiztem.
5882. dokantu (válaszként erre: 5880. - Csipkerózsika)
2017. nov. 9. 13:46
Szia! Én is ötöt csinálok rendszeresen és tapasztalatból mondom, hogy nekem elég. A tibeti egy csakra feltöltő gyakorlatsor, és szerintem nem szabad túltölteni, mert ha valamelyik meridiánban dugulás van akkor a túl sok energia inkább káros mint hasznos. A könyvben is az van írva, hogy maximum 21.Azt mindenkinek saját magának kell érezni, hogy mennyi elég. Ha túl sokat csinálunk szerintem , olyan mint amikor beindítunk egy autót és ráindítunk amivel csak kárt okozunk. Van nagyon sok másfajta gyakorlat is ami legalább olyan fontos mint a tibeti.
5881. Telrim (válaszként erre: 5880. - Csipkerózsika)
2017. nov. 8. 21:20
Egyet értek veled. Mint ahogy írtam:nem a cél a fontos, hanem a gyakorlás, ami ahhoz vezet. Nem mondom, hogy a 21 ismétlés lesz biztosan mindenki számára megfelelő, hanem azt, hogy nem érdemes lekorlátozni magunkat képességünk határai előtt. Én magam sem csinálok mindig annyit.
5880. Csipkerózsika (válaszként erre: 5866. - Telrim)
2017. nov. 8. 18:00

Célnak cél, csak nem mindenkinek megy. Abban igazad van, hogy próbálni kell, de ha sokszori próbálkozásra is inkább rosszabbul van bizonyos ismétlésszámnál, illetve felett az ember, mint jobban, akkor nem kell erőltetni szerintem.

Én legalábbis így vagyok. A sok év óta, mióta elkezdtem, három alkalommal értem el a 21-et, vagy a közvetlen közelét és mindháromszor kis idő elteltével kifejezetten rosszul kezdtem lenni, ami úgy is maradt, sőt egyre rosszabbul voltam.

Mivel a tibetit azért csinálom, hogy jól érezze magát, egészséges legyen a testem, szépen kezdtem visszafelé számolni, míg újra azt nem éreztem, hogy ezt érem el vele.

Amúgy több helyen írják, hogy nem szentírás a 21, cél, de nem mindenáron és mindenkinek. Éppen azért, mert mind különbözőek vagyunk, különbözőképp reagálunk.

Szóval igen, kipróbálni ki kell, de ha nem megy, erőltetni, nem.

Én tudom magamról, hogy a szervezetem nagyon érzékeny, étkezéssel, alkohollal, kozmetikumokkal, vegyszerekkel-gyógyszerekkel kapcsolatban is.

5879. Csipkerózsika (válaszként erre: 5871. - Fügemadár)
2017. nov. 8. 17:47

Bocsánat, elsiklottam a korod felett... Az utolsó mondatot hagyd figyelmen kívül.

Jobbulást!

5878. Csipkerózsika (válaszként erre: 5871. - Fügemadár)
2017. nov. 8. 17:46

A pajzsmirigy alulműködés lehet hiánybetegség jelzője, méghozzá a jódé. Vegyél jódot, a bioaktív kékjódot - cseppes - ajánlom.

Lelki-szellemi szempontból ez a kommunikáció területe, a kimondatlan szavaké, el nem sírt fájdalmaké, bennünk ragadt sérelmeké.

És az alulműködés szervezetre gyakorolt hatása alapján azt mondják, hogy ez határozott üzenet arra, hogy "lassíts, túl gyors a tempó", egyfajta pihenési vágy is van mögötte.


Mindezeket tapasztalatból írom, mert nekem is volt alulműködésem, ami jóddal, a tibetivel és lelki munkával kezelve helyrejött és gyógyszert sem kell szednem.

Jah, és ha szedsz fogamzásgátlót, azt rögtön hagyd abba, nekem attól lett - sok egyéb más problémával együtt...

5877. Telrim (válaszként erre: 5876. - Dokantu)
2017. nov. 7. 14:53

Kedves dokantu! Őszintén tisztelem a "hiteded", és nincsen kétségem afelől, hogy sokat segített neked elhivatottságod az egészséged javításában. Ehhez a továbbiakban is derűt és kitartást kívánok.

A mirigyekkel kapcsolatban azonosan látjuk a világot.

Ha elfogadjuk azt, hogy az elme nem képes meggyógyitani a testet, akkor nem létezik spontán gyógyulás, az agykontroll gyakorlatok gyógyító hatása és a placebo hatás sem.

Az "elme gyógyító ereje" ebben a formában nagyon leegyszerűsített megfogalmazás részemről, mert ez ennél összetettebb dolog.

5876. dokantu (válaszként erre: 5874. - Telrim)
2017. nov. 7. 13:37
Csak a tudattal nem lehet meggyógyítani magunkat. A fizikai gyakorlat ugyanolyan fontos, sőt szerintem még fontosabb. A mirigyek egyébként betegségeket jeleznek nem a mirigyet hanem azt a betegséget kell kezelni amilyek kiváltotta az adott mirigy gyulladását.
5875. dokantu (válaszként erre: 5871. - Fügemadár)
2017. nov. 7. 13:21
Szia. Már többször leírtam, hogy a tibeti egy egyszerű csakra feltöltő gyakorlatsor. Ha csak ezt csináljuk attól még a meridiánjainkban létrejöhet elzáródás. A pajzsmirigyre is vannak külön gyakorlatok. Én másfél óráig végzem a gyakorlatsoromat, mindenre van egy egy gyakorlat. A fejem tetejétől a talpamig. A belső gyakorlatok a testet és a szellemet hangolja össze, tartós egészség csak így érhető el.
5874. Telrim (válaszként erre: 5871. - Fügemadár)
2017. nov. 7. 10:56

Ha elfogadom tényként, hogy valamennyi testi rendellenességemnek érzelmi-lelki oka van elsősorban, akkor egyszerűbb a megoldás útjára találnom. A tudat-alatti/feletti a karmester. Bármely gyakorlat (vagy akár gondolkodásmód, attitűd ) befolyásolhatja, hosszú távon át is alakithatja a tudati szinteket, hacsak nincs totális ellenérdek . A tudat természeténél fogva mindig erősebb lesz a rá hatást gyakorló fizikai hatásoknál (gyakorlatoknál). Ezért van az, hogy valakinél valami működik, másnál nem.

A 4. és 5. egyébként valóban erőteljes hatást fejt ki a pajzsmirigyre abban az esetben, ha az állat a mellkashoz préseljük, és hátra hajlítás során valóban feszül a torok környéke.

Ez jutott erről eszembe.

5873. Fügemadár (válaszként erre: 5872. - Bjudit55)
2017. nov. 7. 10:51
?? :)
5872. bjudit55 (válaszként erre: 5871. - Fügemadár)
2017. nov. 6. 11:15
Én már megtanultam hogy azt higgyem el amit megtapasztalok.
2017. nov. 6. 11:07

Sziasztok, kissé csalódott vagyok....

Lassan 6 éve csinálom napi rendszerességgel reggelenként a tibetit. Odafigyelek magamra, a kajálásra, stb., 51 éves vagyok.

A rítusok mindegyikénél említi a pajzsmirigyre (is) gyakorolt jótékony hatását, ennek ellenére az elmúlt egy évben alulműködő lett, most kaptam kézhez a vérképemet, minden tökéletes "csak" a pajzsmirigy érték a maximálisan elfogadott 4 helyett nekem 6.1.

Megyek orvoshoz, illetve kínai belgyógyászhoz, meg tudom, hogy nem gáz, csak azt gondoltam, hogy - a tibetinek köszönhetően - én védve vagyok bármi ilyentől....

Vélemény?

5870. tárnics
2017. nov. 1. 17:07
Anno,nyolc éve ilyenkor kezdtem a tibetit,csináltam évekig mondhatnám rendszeresen,aztán egyre nagyobb szünetekkel időnként újrakezdtem.Most megint kedvet kaptam hozzá.
5869. SSszonja
2017. nov. 1. 09:58
Sziasztok! Most bukkantam rá erre a témára és nagyon szeretném elkezdeni.segítsetek hol lehet megtalálni a gyakorlatokat?
5868. Telrim (válaszként erre: 5867. - Jennyvagyok)
2017. szept. 6. 12:27
Kedves tőled, köszönöm :). Követem az eseményeket.
5867. jennyvagyok (válaszként erre: 5866. - Telrim)
2017. szept. 5. 23:07
Köszi Telrim! Régen "láttunk"! De jó, hogy újra itt vagy! :)
5866. Telrim
2017. szept. 3. 20:01

A Statikus gyakorlatoknál a légzés visszatartása többnyire a felgyülemlett energia egyenletes eloszlatásához használható.

Az ismétlések számával kapcsolatban: a 21 ismétlés mindenkinek cél! Nem a kettő, az öt, meg a tizenöt.

De nem a cél a fontos, hanem az a gyakorlás, ami ahhoz vezet. Ha pl. öt ismétlést csinálsz egész életedben, honnan tudhatjuk, hogy mit hozna hosszabb távon a tizenöt, vagy huszonegy ismétlés? Ez a "hiszem" csapdája. Hinni és tudni két különböző dolog. Hiheted, hogy lefogysz a tibetivel. Én pedig tudom, hogy lefogyhatsz. Azt is tudom, hogy nem azért fogysz le,mert azt hiszed, hogy ez egy csodafegyver a plusz kilók ellen. De amint lefogysz, TUDNI fogod, hogy miért történt.Tudni fogod, mert megtapasztalod a történést. Az elképzelések, hitek szépek lehetnek, és ugyanakkor félrevezetőek is. Nekem vannak elképzeléseim, de azokat nem írom le az előbbiek okán. Amit leírok, azt viszont TUDOM.

Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek mindig 21-et végig kell harcolnia, ha törik, ha szakad.


Bocsi a "szómenésért" :)

5865. Telrim
2017. szept. 3. 19:49

A Statikus gyakorlatoknál a légzés visszatartása többnyire a felgyülemlett energia egyenletes eloszlatásához használható.

Az ismétlések számával kapcsolatban: a 21 ismétlés mindenkinek cél! Nem a kettő, az öt, meg a tizenöt.

De nem a cél a fontos, hanem az a gyakorlás, ami ahhoz vezet. Ha pl. öt ismétlést csinálsz egész életedben, honnan tudhatjuk, hogy mit hozna hosszabb távon a tizenöt, vagy huszonegy ismétlés? Ez a "hiszem" csapdája. Hinni és tudni két különböző dolog.

Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek mindig 21-et végig kell harcolnia, ha törik, ha szakad.

5864. Telrim
2017. szept. 3. 19:46

A Statikus gyakorlatoknál a légzés visszatartása többnyire a felgyülemlett energia egyenletes eloszlatásához használható.

Az ismétlések számával kapcsolatban: a 21 ismétlés mindenkinek cél! Nem a kettő, az öt, meg a tizenöt.

De nem a cél a fontos, hanem az a gyakorlás, ami ahhoz vezet. Ha pl. öt ismétlést csinálsz egész életedben, honnan tudod, hogy mit hoz neked hosszabb távon a tizenöt, vagy huszonegy ismétlés? Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek mindig 21-et végig kell harcolnia, ha törik, ha szakad.

5863. Telrim
2017. szept. 3. 19:45

A Statikus gyakorlatoknál a légzés visszatartását többnyire a felgyülemlett energia egyenletes eloszlatásához használható.

Az ismétlések számával kapcsolatban: a 21 ismétlés mindenkinek cél! Nem a kettő, az öt, meg a tizenöt.

De nem a cél a fontos, hanem az a gyakorlás, ami ahhoz vezet. Ha pl. öt ismétlést csinálsz egész életedben, honnan tudod, hogy mit hoz neked hosszabb távon a tizenöt, vagy huszonegy ismétlés? Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek mindig 21-et végig kell harcolnia, ha törik, ha szakad.

5862. Telrim (válaszként erre: 5860. - Ilona18)
2017. szept. 3. 19:32
Tényleg nagyon fontos a légzés milyensége gyakorlás közben. A légzés visszatartása is benne van a gyakorlat jellegéből adódóan a 4. és 5. gyakorlatban, ha jobban megfigyeljük a mozgásunkat.A hatodik gyakorlatról nem is beszélve.
5861. dokantu (válaszként erre: 5860. - Ilona18)
2017. szept. 2. 17:09
Kedves Ilona! A helyes légzés a legfontosabb ez az alapja mindennek .. Én a tibetit úgy végzem, hogy minden gyakorlat között van egy légzőgyakorlat is.. A lényege a minél lassúbb légzés kitartásokkal. És teljesen felesleges 21-et végezni, egyébként az a maximum , nem a kötelezően elérendő cél.. Inkább próbálj meg új gyakorlatokat beiktatni. Példál a nyolc irány gyakorlat, vagy a 12 idegi stb. Az öt tibeti a csakrákat tölti fel és azoknál látványos akiknek a csakrái gyengén működik.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook