Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2023. nyárig lefogyok! fórum

2023. nyárig lefogyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
411. 55Judit (válaszként erre: 410. - 55Judit)
2023. febr. 8. 16:33

Itt is van egy régi képem, itt pálcikák vannak leszurkálva, azokon vizes palack, és ráterítettem a fátyolfóliát. [link]

Ez reteknek alacsony, de magasabb pálcákkal ezt is meg tudod csinálni, és akkor nem kell vázat venni. Bár megéri a váz, mert örök élet. Az én vázam egyébként műanyag vízvezeték csőből van vágva.

410. 55Judit (válaszként erre: 409. - Deiss)
2023. febr. 8. 16:24

A 406-os bejegyzésemben van egy link. Abban rá kell kattintani a képre és kinagyítódik. Az egyiken látszik egy kezdetleges alagútfóliámból részlet, sajnos nem találtam meg a jobb képet.

Viszont itt: [link] van sokféle, egész egyszerű házi megoldás is, amiből lehet ötletelni. De ha kérdeznél, válaszolok még ha tudok.

409. Deiss
2023. febr. 8. 15:28

Sziasztok!

Kis hasmozgatóval indítom a posztom.A gyakorlat közben jöttem rá,hogy mennyire merev a derekam és hogy nem jött vissza az epekövem😃.

[link]

Judit55,tudna mutatni fotót a fóliasátorról is?Érdekelne hogy néz ki hogy meg tudjam csinálni.Kipróbálnám ezt a kukacmentesítő trükköt.😊

408. 55Judit (válaszként erre: 406. - 55Judit)
2023. febr. 8. 13:46

Csak kedvcsinálónak mutatok még egy retket. Ez se mostani, de nem rossz. Ez is fóliaalagútban volt:

[link]

407. Icuska538 (válaszként erre: 400. - 55Judit)
2023. febr. 8. 13:36
Ez igy igaz. Anno én is fogytam mindenféle tudományos cikkek nélkül.
406. 55Judit (válaszként erre: 405. - Ancsa75)
2023. febr. 8. 13:33

Csak ezt a képet találtam meg a másik fórumon. Szebbet akartam mutatni.😀 [link] A jobboldali képen látszik egy kezdetleges fóliaalagút részlete. A lényeg, fátyolfóliával kell takarni a retket hogy a gyökérlégy és a káposztalégy lárvája ne tudja károsítani.

Ha nem akarsz vázat venni az alagúthoz, az ágyás mellett 2 oldalt leszurkálsz kis botokat, azokra flakont hogy ne legyen szúrós a tetejük, így ezekre rá lehet takarni a fóliát.

405. Ancsa75 (válaszként erre: 404. - 55Judit)
2023. febr. 8. 12:31
Igen, légyszíves áruld el, nekem még nem sikerült rájönnöm.🙂
404. 55Judit (válaszként erre: 401. - Ancsa75)
2023. febr. 8. 12:28
Eláruljam a kukacmentesség vegyszer nélküli titkát?😀
403. Ancsa75
2023. febr. 8. 12:28
Ma reggelre fél kilóval kevesebbet mutatott a mérleg, ezek szerint "jól" ettem tegnap. Délelőtt anyukámnál voltam, sütött szezámmagos sós rudacskákat, abból megettem jópárat. Zabpelyhes túrógombócot tervezek még ma készíteni és csinálok majd cékla-répa-alma levet. És még ki tudja mi minden kerül bele. Este torna.
402. Ancsa75 (válaszként erre: 395. - Plavalaguna)
2023. febr. 8. 12:20
A kert felásása tényleg jó kis erősítő edzés, én is várom a jó időt és nekifogok. Szeretek a friss levegőn dolgozgatni.
401. Ancsa75 (válaszként erre: 383. - 55Judit)
2023. febr. 8. 12:15
Néha szoktam vetni retket, nekem mindig kukacos lesz. De legalább bio.
400. 55Judit
2023. febr. 8. 09:25

Lehet hogy nem kéne ennyi tudományos megközelítés a fogyás beindításához?


Néha eszembe jut, mikor anyám elmúlt 70 (nem emlékszem mennyi volt) és nálam nézegette magát a tükörben, s mutatta hogy lapos lett a hasa, és hogy milyen csinos lett. Kérdeztem hogyan fogyott le. Csak annyit mondott bevezette hogy délután 4-kor vacsorázik 1 pohár joghurtot 1 kanál búzakorpával. Ennyi volt.

Akkoriban nem volt dietetikus, se internet amiből csőstül dől a sok baromság, csak az egyszerű paraszti ész. Manapság meg csak bohóckodnak a legtöbben mindenféle módszerekkel magukat kínozva azon versengve fórumokon hogy ki bírja, mennyit bír, miközben egyre több a kövér ember. Vajon érdemes erőlködni? Én már tudom a választ, csak a reakciókra vagyok kíváncsi.😀


Közben kitaláltam egy egészséges desszertet ebéd utánra.😀

399. 55Judit (válaszként erre: 398. - Plavalaguna)
2023. febr. 8. 08:26
Csak Siófokig kéne edzőért menni, de már nincs miről lemondjak hogy beleférjen a költségvetésbe. Sőt, tavasztól rákényszerülök hogy eljárjak napszámba, hogy legalább a viszonylag egészséges táplálkozásomat megtartsam.
398. plavalaguna (válaszként erre: 393. - 55Judit)
2023. febr. 8. 08:05

Ebben nem vagyok okos, mert en elsore mindenfelehez mentem anno rendes edzesre, ahol mindent megtanitottak hogy kell helyesen.

Feletek nincsenek tornak? Vagy par ora szemekyi edzo? 2-3alkalommal is hihetetlen sok minddnt meg lehet tanulni es utana tud otthon figyelni az ember a helyes tartasra.

397. plavalaguna (válaszként erre: 388. - VendrinerPiroska)
2023. febr. 8. 08:01

2 kamasz, egy nagytermetű férj... két kenyér sajnos nem elég a hétre. Mikor nem voltak gyerekek ugy eleg volt, akkor meg sutottem. Nyaron lehet sutok majd, akkor jobban raerek.

Elkérhetem az élesztős recepted? Kipróbálom 😊

396. 55Judit (válaszként erre: 395. - Plavalaguna)
2023. febr. 8. 08:00
Ügyes vagy.😀
395. plavalaguna (válaszként erre: 389. - Kelep3)
2023. febr. 8. 07:58

A kerttel nem foglalkoztunk sokat, igy most metszek, egy resz már megvan, a masik reszt szerintem szombat fogom.

Meg ha enged a fagy felasom ahova vetek, marciusban mar lehet retket, borsot.

Mindig férj ássa fel, de idén én szeretném. Erősítő sportnak egynek jó lesz. Gyúrni nem akarok menni, így mindent megragadok most ami fizikai munka és bírom a kertben. Van amit úgyse tudok, mert pici vagyok azokat ferj fogja. De ásni kicsikent is lehet :) és szeretek is.

394. 55Judit (válaszként erre: 393. - 55Judit)
2023. febr. 8. 07:57
Meg csinálok guggolásokat, járok a trambulinon. Ez dolgoztatja az izmokat rendesen, 2 perc után erősen érezni a vádlit, comb és a farizmokat.
393. 55Judit (válaszként erre: 392. - Plavalaguna)
2023. febr. 8. 07:55
Volt már hogy én is elkezdtem flakonokkal kalamolni videó utasítása szerint, de mégis tartok attól hogy nem helyesen csinálom és abbahagytam. Szerinted nem olyan nagy baj az és folytathatnám ahogy tudom?
392. plavalaguna (válaszként erre: 390. - 55Judit)
2023. febr. 8. 07:53

Én izomtömegben jó vagyok. De igen ezt én is tudom, hogy megtartani kell így csinálok itthon sajátsúlyos edzest is. Kardio a sziv és errendszer rugalmasságanak megtartasaert kell. Szóval muszáj kardio is.


Nekem nem sok zoldsegtol lesz bajom (vagy gyumolcstol), egeszen picitol is. Tunetek alapjan valoszinu fruktan vagy mit nem dolgoz fel a szervezetem. Hja es egesz eletemben ez volt, nem most lett idosodve, csak sokaig letojtam.

Ha a sok zoldseg gond, ahhoz hozza lehet szokni fokozatosan, azt a rostok okozzak, az mas :)

391. 55Judit (válaszként erre: 384. - 55Judit)
2023. febr. 8. 07:45
Köszönöm a szivecskéket, örülök hogy nektek is tetszik. Hihetetlen mennyire finom, ezért kedvet kaptam más zöldségekkel is kipróbálni, sőt csicseriborsóval, babbal is megcsinálom és még ötletelek.😀
390. 55Judit (válaszként erre: 385. - Plavalaguna)
2023. febr. 8. 07:41

Kattintottam egyet, mit ajánlhat dietetikus ha puffasztanak a zöldségek: [link]

Este a tévében arról volt szó, mit kell tenni a fogyás érdekében 40 felett. Elkéne kezdeni a súlyzós edzést. Nem a sok mozgás, a kardió segíti nálunk már a fogyást jobban, hanem az izomtömeg megtartása vagy fejlesztése lenne a fontos. Nagy iramban épül lefelé az izom, a zsírégetéshez pedig pont izomra van szükség. nem akarok litániát írni, sokat lehet erről olvasni ha valakit érdekel.


És nem csak jól néz ki a sajtom, főzési idővel együtt 15 perc alatt van kész, tehát még más étel készítése közben is elkészül pikk-pakk.

Mindjárt megeszem a maradék 2 sajtot reggelire, mellé tk. saját zsemle olíva olajosan fokhagymával.

389. kelep3 (válaszként erre: 385. - Plavalaguna)
2023. febr. 7. 20:13

Ne is mondd. Mióta megnöveltem a zöldség és rost bevitelem elég sok bajom lett.


Te mit csinálsz már a kertbe?

388. VendrinerPiroska (válaszként erre: 387. - Plavalaguna)
2023. febr. 7. 19:48

Én kelt tészta stíluban csinálom a kenyerem, élesztővel, csak minimál olajjal. 15 perc alatt bedagasztom, utána áll magában, és csak átformázom, aztán indul a sütöbe. Hetente kétszer félóra nekem belefér. Nekem csak a felébe kerül, mint a bolti, és minden tekintetben jobb, igaz nekem gáz átalányom van.

Persze, mindenkinek megvan a maga módszere.

387. plavalaguna (válaszként erre: 386. - VendrinerPiroska)
2023. febr. 7. 19:43

Nem éri meg kenyeret sutni nekem, és időm sincs rá.

Mininális összeggel lenne csak olcsobb ha energiát, alapanyagokat beleszámolom, viszont marha sok idő. Azt vesszuk. Csomo pekseg van 1 kmen belul, szoval talalunk olyat smut szertnenk.


Pizzat szoktam, avval nem vagyok kibekulve a rendelhetokkel. Ahol jo, ott ezt a napolyi verziot csinaljak, en viszont utalom a szélét, romai verziot, meg eszakit meg nem lehet jot kapni a kornyeken, igy azt sutok. Meg kelt tesztakat, ilyesmi.

386. VendrinerPiroska (válaszként erre: 366. - Plavalaguna)
2023. febr. 7. 19:28
Nem tudom szoktál-e kenyeret sütni, de pld. a liszteket keverve nagyon finom kenyeret lehet sütni, sőt a teljes kiőrlésű lisztet ajánlott is keverni. Én a saját kenyeremből gyártom a zsemlemorzsát, ami sokkal finomabb és olcsóbb. A tönköly búza is sokkal egészségesebb, bár jelentősen drágább is. Én kétharmad fehérhez szoktam tönköly, graham v. teljeskiőrlésű lisztet keverni. Tényleg sokkal jobb, olcsóbb, és ha dagasztasz, akkor egy kicsit dolgozol karra is.
385. plavalaguna (válaszként erre: 384. - 55Judit)
2023. febr. 7. 19:02

ez nagyo jól néz ki :)


nekem van az a "problémám", hogy zöldségekkel óvatosan, mert felfújnak nagyon. cukkinivel még nem tudom hogy állok, folyamatosan teesztlem mi jobb mi rosszabb


Jelentm én ma tornáztam kicsit, meg kicsit kocogtam. a krtészkedéssel éett akkora rnd, hogy tudok megint az udvaron is kocogni :) ami jó, mrt nincs mndig kedvem meberekkel találkozni, lassú edzés meg így itt is simán lehet.

384. 55Judit
2023. febr. 7. 15:59

Hát kéremszépen elkészült a cukkini sajtom:

[link] A képen a kóstolás nyoma látszik.😀

Szilikon kis formákban dermesztettem, így nem falom fel egyszerre az összeset. Nekem azért zöld, mert héjastúl használom fel a cukkinit. Nagyon finomra sikerült a fűszerezés, így már csak 2 db van, amit holnapra el kell tegyek. Készítsétek el, megéri!

383. 55Judit (válaszként erre: 381. - Ancsa75)
2023. febr. 7. 15:52

Amíg nem tudtam hogy milyen igénytelen a cékla, kínlódtam vele sokat. Mielőtt magától kelt, az volt a legjobb módszerem, hogy sorjára vetettem, aztán egyenlő távolságokra szétpalántáltam. Mert nekem össze-vissza kél. Idén nagyon sok lesz.


Retket szoktál vetni? Ha nem, de szeretnél, a legjobb módszert megosztom veled. Ha szoktál, akkor egyél sokat mert segíti a fogyást amellett hogy tisztítja a májat is. Én most a reszelt retket csemegézem, még van az őszi vetésből.😀

382. Ancsa75
2023. febr. 7. 14:10
A YouTube-on van nagyon sok tornás videó Workout néven, nem megerőltetőek, de jól átmozgatják az embert. Nekem nagyon beváltak, igyekszem minden este tornázgatni kicsit.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook