Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 újév körüli, januári babák fórum

2017 újév körüli, januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1600. Babett8511 (válaszként erre: 1598. - Pottom_14)
2017. jan. 30. 00:16
Pöttöm, nem kell megvarni h leessen. Nekem azért sincs egyik ciciben szinte semmi, mert két napot kihagytunk. A másiknál adtam neki ugyanúgy. 3 másodpercig fáj, aztán ha jól csatlakozott, eszre se veszed.
1599. Babett8511 (válaszként erre: 1597. - FeketeBoszorka)
2017. jan. 30. 00:13

Próbálom, de képzeljétek nem kell neki a cumi. Amióta mindig tele a poci, Nem fogadja el. Ha szerencséd van, Nem lesz állandó az éjszakai sírás. 2 éjszaka nálunk is szörnyű volt, bar poci miatt. Ma éjjel aludtunk.


Képzeljétek leesett a csonk.... 😍

1598. Pottom_14
2017. jan. 29. 16:02

Mokuspocok hidd el nem hulyeseg hogy a kiskanalas modszer hatekonyabb ugyanis mi a mult ejjel igy adtunk Balintnak esput minden kajcsi utan es basszus negyed ora alatt elmult neki es el is aludt. Ugyhogy en sem teszem tobbet bele a cumisuvegbe. Ma vegre ujra mellre tudtam tenni a kisfiam, leedtek a sebek a mellemrol :) elegge megszokta a cumisuveget mert kapkod es merges hogy nem jon olyan konnyen de majd szepen megszokja hat eroltetni kell es kesz. Neki is tanulni kell meg :)


Babett nekunk szerencsere nincs szajpeneszunk es remelem hogy mar nem is lesz ha eddig nem volt.


FeketeBoszorka, elhiszem hogy idegtepo amikor a gyerek sir es foleg ejszaka, ezt mindonk tapasztaljuk sajnos, de a ferjednek is rugalmasabbnak kellene lennie szerintem. Ez nem oke hogy mar elore felsz a kovetkezo ejszakatol :(

2017. jan. 29. 15:49

Éjszaka kinek hogy viselkedik a babája?


Nálunk most nagyon nehéz volt az éjszaka, egyáltalán nem hagyott minket aludni mert állandóan kézbe akart lenni és csak akkor nyugodott meg...

Megetettem, tisztába tettem, ringattam meg minden de az istenért nem akart aludni a kiságyába. Hasa nem fájt mert kézben megnyugodott.


Mondtam férjemnek hagyni kéne, nem mindig rögtön ugrani és kézbe venni mert akkor soha nem tanulja meg hogy éjszaka aludni kell, de egyfolytában bömbölt a baba és párom ezt nem tudja elviselni.


Előre félek a további éjszakáktól. :(

1596. FeketeBoszorka (válaszként erre: 1595. - Babett8511)
2017. jan. 29. 15:44
A kislányomnak is volt szájpenésze, de hamar helyre jött. Rózsamézet lehet venni gyógyszertárba és akkor azt kell tenni a cumijára, ez segített nálunk.
2017. jan. 29. 13:07

Sziasztok


Kaptunk ra krémet. Csak otthon adnak rá mindenfélét. Figyelem h lázas a folyamatosan. Az a baj h itt el van csíptetve egy műanyaggal. Az alatt kell betekerni es bekötni steril gézzel. Azt mondták h amíg nem lázas, nincs vész.


Remélem így is lesz. A szájpenész ellen h küzdötök. Arra annyit mondtak h estenként steril, forralt vizes gézzel töröljem az a szájat belülről.


Én az espumisant a szájába csepegtetem kaja előtt. Imádja az izét 😀

2017. jan. 29. 12:30

Nem akarom elkiabalni, de ugy tunik a hasfajos esteket letudtuk.

Immar tegnap volt 3.estenk hogy az ominozus idopontban eves utan csend volt es beke.

Annyit viszont valtoztattunk, hogy ezeket a "segito" cuccokat nem kajaval adjum be, hanem magaban szepen kiskanalrol lenyalatva. Es lehet hogy hulyeseg, de mintha jobban mukodne. Az Espumisan is kajaban szerintem "elveszik", foleg van amikor meghagy 10-20ml-t. Na de persze ez lehet hogy a legnagyobn hulyeseg ami igy nem tudom hany nap kialvatlansag eredmenyekepp eszembe juthatott :)

1593. Mokuspocok (válaszként erre: 1592. - Pottom_14)
2017. jan. 29. 11:20

Sziasztok,


Pottom, nem volt alkalmam, mert a kisasszony mintha megérezte volna hogy mire készülök, (már épp szerilizáluk le) abban a pillanatban és azóta is, olyan szorgalmasan nyomkodja a pukikat, hogy az csak na. Kakit kb 2 naponta produkál, de azt rendesen, az úgy jó :)


De tegnapelőtt itt volt a védőnő, tőle is kérdeztem, azt mondta nem kell tőle félni, könnyebb lesz a babának egyből. Csak elsőre kicsit mindenki ódzkodik használni.

1592. Pottom_14
2017. jan. 29. 10:46

Sziasztok Lanyok!


Hala Istennek Balintmano szeme javul, meg csipas neki persze de mar nem olyan csunyan es nem termelodik annyira sok sem mint tegnap. Es mar ki is tudja nyitni?


A koldokcsonk nalunk a 7.nap esett le de en is kezelem neki a mai napig napi 2x hidrogen peroxiddal es hintoporral.


Mokuspocok, kiprobaltad a szelcsovet? Bevalt? Nalunk az este volt egy nagyon durva hasfajos 2 ora ilyen meg nem volt hogy ennyire fajjon a kis hasa. 1 perc nyugi, 2 perc orditas megmerevedve lekekulve. 2 oran keresztul. Hat a szivem szakadt meg erte :(

1591. Mokuspocok (válaszként erre: 1590. - Babett8511)
2017. jan. 29. 04:44

Te jó ég, ne már....komolyan, hol ennyire hulyek?!

Ezt a baromsagot....az alkohol fertotlenit. Az a minimum hogy lekezeljuk azzal (is) a csonkot. A korhazban meg razokeverek is kellett (szarit) ra. Itthon mar csak alkohol es hintopor. Ez nem jatek, el is fertozodhet, begyulladhat ha nincs lekezelve. Bent (es amig le nem esett) minden pelusozaskor le kellett kezelni az elso napokban, ponr a pisis-kakis pelus miatt..nehogy vmi baci odamenjen. Nekunk 6.nap esett le. De meg a mai napig lekezelem neki 1x minden reggel. Szerintem ne hanyagold el.


Pottom, jobbulast nektek.

1590. Babett8511 (válaszként erre: 1589. - Pottom_14)
2017. jan. 29. 00:45
Szegénykém! Nálunk koldokcsonk pánik volt este, mi is az ügyeleten közöttük ki. Előtte nap haromszor is cseréltem a kötést, mert pisis lett. Este alkoholoztam. Kiderült azt se szabad. 😕 Remélem egy-két nap es leesik.
1589. Pottom_14
2017. jan. 28. 12:30

Sziasztok!


Ja, Balintot sem konnyu felebreszteni. Eves kozben is 20x elalszik a kis mano. Nalunk megvolt az elso panik, fel 5kor evett a gyerekem hajnalban utana meg reggel fel 9kor, fel 5kor meg semmi baja, fel 9kor meg suru sarga csipa folyik a szemebol, szeme osszeragadva, a megszaradt csipa teritve a homlokan. Hurra.. Ferjem azonnal hivta a gyerekorvost, aki felforralt majd lehutott vizzel javasolt tisztogatast es ha hetfoig nem javul vigyuk el hozza hetfon. Na koszi. Addig meg kinlodjon mikor fel perc alatt visszacsipasodik a szeme torles utan? Raadasul tenyleg nagyon durvan. Lof***t! Kivittuk az ugyeletre a gyereket ott a doktorno sapitozott hogy jaaaj de csunya jaj de csunya hat ez fertozes, majd irt fel szemcseppet. Ugyhogy most ez a helyzet nalunk :(

De oszinten nem ertem hogyan lehetseges hogy fertozest kap el es kotohartyagyulladasa lesz a gyereknek ha tisztan van tartva, nincs koszos kezzel piszkalva es nem jon meg hozza senki mert tul kicsi a latogatokhoz? Nem fer a fejembe ezt honnan szedte ossze es hogyan :(

1588. Babett8511 (válaszként erre: 1584. - Eperke663)
2017. jan. 28. 01:06
Mi sem hagyjuk sírni. Eddig mindig volt oka. Mi azt el küzdünk h nem lehet felkelteni ami ugyancsak nem jó. Egy óra alvás után jelek es minimum egy órát ébresztgetek. 😕
1587. Lollipops (válaszként erre: 1585. - Eperke663)
2017. jan. 27. 19:49
Hat eddig mi se hagytuk sirni. Mert szerintem se jo egy ilyen picit sirni hagyni. De sajnos az se megoldas hogy az en hasamon alszik csak el. Egyreszt en total kivagyok mert nem alszom semmit masreszt mert nagyon hozzaszokik hogy rogton felvesszuk ha sir. Es annak nem lesz jo kovetkezmenye.
1586. Lollipops (válaszként erre: 1585. - Eperke663)
2017. jan. 27. 19:21
Hat eddig mi se hagytuk sirni. Mert szerintem se jo egy yen picit sirni hagyni. De sajnos az se megoldas hogy az en hadamon alszik csak el. Egyreszt en total kivagyok mert nem alszom semmit masreszt mert nagyon hozzaszokik hogy rogton felvesszuk ha sir. Es annak nem lesz jo kovetkezmenye.
1585. Eperke663
2017. jan. 27. 18:39
Sirni nem hagyom mert 6 hetes kor alatt nem erti h miert hagyod sirni ezert nincs ertelme szerintem szenvedni hagyni. Kesobb lehet ezzel probalkozni de annak is van egy menete, en pszichologia szakon ezt tanultam. Az idegrendszere nem eleg erett arra se hogy napirendje legyen. Ha van mar esetleg akkor baromi nagy szerencsetek van ha elhallgat siras utan akkor pedi bekefaradt hogy anya utan sir es bealszik.
1584. Eperke663
2017. jan. 27. 18:36

Koszi szepen lanyok, kiprobalom. Enni nem eszek puffasztot se fuszerest se tejtermeket se cukrot ☺tejtermekeket kb 3napja hagytam el miota gyanakszunk az allergiara..


En 3oranal hosszabban nem hagyom aludni egyhuzamban napkozben mert akkor felcsereli a nappalt az ejszakaval de Noel nem a legjobb alvo szoval a hosszu alvas nem fenyeget egyelore se nappal se ejjel. Enni akkor kap ha jelzi hogy ehes de 4 oranal nem varok tobbet ket etetes kozt

1583. Lollipops (válaszként erre: 1581. - Pottom_14)
2017. jan. 27. 17:56

Pottom, koszi a valaszt. Napkozben semmi baja. Eszik, pelenkazzuk, magatol elalszik a kisagyban siras nelkul. Napkozben angyal. Ejszakara bestresszel. Sir, zihal es nem marad a kisagyban. De ma reggel mar annyira egyikunk se birt felkelni hogy hagytuk sirni es vegul elaludt. Jaj de nehez volt hallgatni. Es ma reggel megbeszeltuk ferjemmel hogy igen hagyni fogjuk sirni hogy aludjon el. Meg kell tanulnia es igen tolunk a szuloktol fogja megtanulni. A cumi mem jon be estere mert kiesik mindig es akkor meg azert sir.


Amugy mindannyiotoknak beallt mar az alvas ? Csak nekunk van gondunk vele ejjel ?

1582. Mokuspocok (válaszként erre: 1579. - Eperke663)
2017. jan. 27. 17:56

Eperke, a kiutes lehet attol is hogy eros neki a tejed (mit eszel). Flori a korhazban amig kapta azt a kis tejcsit, olyan volt mint a rudi,olyan pottyos. Eros volt neki az anyatej. A szeklete pedig hat...."higfosas"...majdhogynem viz allagu.

A HA-s hypoallergen tapot szoktak ilyenkor elsonek adni, de ezt is akkor, ha van a csaladban etelallergias, vagy tejerzekeny vagy barmi. Probaljatok ki. Ha nem zold a kaki tole es nem lesz egyeb tunet (mint nalunk) akkor ehetitek nyugodtan. De az fontos, hogy nem lehet zold!! Akkor valtani kell.


Azzal nem ertek egyet, hogy nem keltjuk a gyereket, csak majd ha szol....nincs ezzel baj, csak a babaknak az inzulin szint ingadozasa nem jo, a normal szint szinten tartasahoz meghatarozott idonkent (eletkornak megfeleloen) igenis fel kell kelteni es megetetni. Nekem is kellett Florit a korhazban 2 orankent etetnem, ha kellett neki, ha nem. Kesobb ebbol szep kis cukorbetegseg lehet. Aminek pedig az eros aluszekonysag, szurkeseg lehet az egyik tunete.

1581. Pottom_14 (válaszként erre: 1577. - Lollipops)
2017. jan. 27. 17:42
Lollipops mindenkepp probaljatok ki hogy hagyjatok had sirja ki magat. Meg kell tanulnia megnyugtatnia magat es foleg azt hogy nem lehet minden percben kezben. Tudom, hogy rettenetes hallgatni a sirast, en a gyerekemmel egyutt sirok amikor csavarja a szel a hasat.. de mi vagyunk a felnottek es nekunk kell kovetkezetesnek lennunk, ok meg kis osztonlenyek. Remelem sikerrel jartok mert ez egy eleg nehez helyzet most mindharmotoknak. Nagyon drukkolok nektek.
1580. Pottom_14 (válaszként erre: 1579. - Eperke663)
2017. jan. 27. 17:37
Szerintem nem artasz neki azzal hogy kiprobalod, nem hetekig kell neki adni csak par napig amig meg nem bizonyosodtok arrol hogy helyes a gyanu vagy epp nem. En mindenkepp kiprobalnam a tejmentes tapszert a helyedben. Amint megvonod tole a feherjet javulast kell latnod, ha 2 nap alatt nem enyhulnek a kiutesek es nem javul a hasmenes akkor nem allergia es mindenkepp vidd el orvoshoz, viszont azalatt a 2 nap alatt az eg vilagon semmi baja nem lesz a kicsi Noelnek.
1579. Eperke663
2017. jan. 27. 17:16

Sziasztok Csajok!


SOS kerdesem lenne hozzatok. 2 napja ugy vettem eszre, hogy Noel nem kap eleg tejet a mellembol.. eddig tudtam szoptatni de ahogy no mar nem eleg neki szerintem amim van.. ezert ugy gondoltam biztos ami biztos veszek tapszert mert igy se a hetvegenek de leginkabb az ejszakanak nem akarok nekimenni. Probaltam lefejni de keves jött...


A helyzetunk a kovetkezo: Azt gondoljuk, hogy Noel tejerzekeny, mert az osszes tunete erre utal, keservesen sir szoptatas alatt es utan, kiuteses mindenhol, kicsit megy a hasa, stb. sajnos a vedonomre nem szamithatok az orvosokra meg inkabb nem... lehet itt kapni olyan tapszert amiben nincs tehentej, en par napja nem eszek semmi tejtermeket sem tojast es mintha javulna a helyzet. Szerintetek ha megveszem a tejmentes tapszert es azt adom neki ha kell, de megsincs tejallergiaja akkor artok neki valamit? Vagy lenyegeben a ketfele tapszer ugyanaz es nem lehet artani a tejmentessel ha megsics allergia..

1578. Lollipops (válaszként erre: 1574. - FeketeBoszorka)
2017. jan. 27. 16:01
Feketeboszorka most probalgatjuk hogy hagyjuk sirni es majd kifarad es elalszik. Mi ejszaka csak etetjuk, bufiztetjuk es tisztaba tesszuk ahogy irtad. Kiprobaljuk a nagy szigorusagot ezt mondta a ferjem is.
1577. Lollipops (válaszként erre: 1573. - Pottom_14)
2017. jan. 27. 15:58
Dehogy nem felek. Nem akarom hogy mindigvfel kelljen venni. Csak hat tenyleg egesz ejjel nem alszik el a kisagyaban, cumit ha adunk neki az kiesik a szajabol minden 2 percben es akkor megint sir es vissza kell tenni. Stresszel ejszaka. Pont azert ma reggel hagytuk a kisagyaban sirni mig el nem aludt hogy szokja meghogy nem vesszuk mindig fel es agyikojaban kell aludni. Csak ugye nehez azert egy 13 napossal ☺ de ha van otletetek mindentvszivesen hallgatok !
2017. jan. 27. 15:11
Nappal pedig fölösleges keltegetni a babát, ő felkel ha éhes - mi se mindig vagyunk éhesek meg nem egyforma mennyiséget eszünk egyszerre, így van ez a babáknál is. Ha nem beteg, ha jól érzi magát akkor nem kell zargatni az ébresztésekkel - ő majd szól ha éhes.
1575. FeketeBoszorka (válaszként erre: 1574. - FeketeBoszorka)
2017. jan. 27. 15:09

Tehát mint írtam 2 óra hosszát vett el az éjszakánkból, de ezt nem így kell, ez bőven sok.


Most már bevezetjük azt, hogy ellátjuk ugyan, de hagyni kell aztán az ágyában és aludnia kell, majd hozzászokik - nem szabad magunk mellé tenni meg kézben tartani még 1 órát elidőzni vele amikor neki semmi baja sincs.

2017. jan. 27. 15:06

Sziasztok!


Mi a cumit akkor rakjuk a szájába ha már semmiféleképpen nem nyugszik meg és nagyon sír vagy nem alszik el amikor már kéne. Tehát legvégső esetekben kell neki odaadni.


Éjszakázásról:


Nálunk kb. 2 órát vesz igénybe hogy jól lakjon, tisztába legyen, megnyugodjon és elaludjon szépen. És egyszer kel fel, ezután meg hajnalban amikor már majdnem reggel van.


Éjszakai kelésnél arra kell odafigyelni hogy tényleg csak a szükséges dolgokat kell megcsinálni a babával: etetés, büfiztetés, tisztába rakás. Éjszaka nem szabad "elkapatni" a gyereket hogy ha nincs semmi baja akkor aludni kell tenni akkor is ha sír. Ha kézben nem sír hanem akkor lesz nyugodt akkor az azt jelenti hogy nem fáj semmije csak kézben akar lenni - ezt éjszaka mellőzni kell mert később nehezebb lesz vele.

2 éjszaka és hozzászokik, sajnos kicsit szigorúnak kell lenni, de majd megtanulja.

1573. Pottom_14 (válaszként erre: 1571. - Lollipops)
2017. jan. 27. 14:22

Nalunk a gyerek nem alszik se rajtam se mellettem sem a helyen. Amiota odaadtuk neki a cumit azota egyertelmusodott a helyzet hogy valami kell neki amin cuppogtat a draga igy amikor ejjel nem alszik el, ringatom kb fel orat a karomban, beteszem a helyere megkapja a cumit, es aztan szepen elaltatja magat :) sirni nem szokott, addig sirt mig nem volt cumi mert kellett volna valami a szajaba csak nem kapott semmit.


Nem felsz attol hogy felkap a gyerek es allandoan olben akar majd lenni vagy rajtatok?

1572. Pottom_14 (válaszként erre: 1570. - Babett8511)
2017. jan. 27. 14:07

Babett, kinyulok 😂😂


Osszebeszeltek a babak csajok!! :D

1571. Lollipops
2017. jan. 27. 13:57

Sziasztok,


Mi ugy vagyunk a cumibal hogy ha nagyon sir es megnyugtatja akkir adunk neki. De nem adjuk neki sokat vagy folyamatosan. Csak keveset hogy epp megnyugodjon.


Nekunk is volt mar olyan hogy ferjemet lepisilte engem meg lekakilt 😀


Tul vagyunk meg egy nehez ejszakan. Egesz ejjel nem akart kisagyban aludni. Mellkasomon szepen elalszik majd mikor a kisagyba tesszuk sir. Igy visszaveszem mellkasra. Reggel 6-7 ora fele mar estem ossze a ferjemmel eggyutt es hagytuk sirni vagy 10-15 percet es szepen elaludt. A szivem szakadt meg hagyni sirni egy pindurkat de mar nem tudtuk mit csinaljunk. Enni evett, pelus tiszta volt, hasi nem fajt igy csak jonni szeretett volna Anyuhoz. De hat mar orakon keresztul rajtam aludt. Aztan reggel meg aludt delig edesen.


Nalatok hogy telt az ejszaka ? Pottom nalad van ugyanez a szitu.


Ti meddig hagyjatok sirni majd veszitek fel ? Ha mondjuk tudjatok hogy evette tiszta a pelenka es ugy minden rendben.


Emili most 90 ml tapszert kap majd jovo hettol 100 mlert.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook