Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2022 januári babák fórum

2022 januári babák (beszélgetős fórum)


2021. aug. 5. 10:34

sziasztok, 8 hetes kismama vagyok :) elvileg márciusban születik majd meg a babám, de remélem nem gond, ha csatlakozom hozzátok.


én még egy vizsgálaton vagyok túl, úgyhogy nagy az izgalom, a kombinált teszt és társai még előttem állnak, ideges vagyok egy kicsit miatta. de közben azért drukkolok mindenkinek :)

2021. júl. 29. 19:30

Sziasztok.

Mi is január végére várjuk a közös babánkat párommal. Jelenleg a 14. hétben járok.

Ő a 3. gyermekem lesz, mert van 2 fiam előző házasságomból, akik szintén velünk élnek.

Az első 2 várandósság idején huszonéves voltam, így minden könnyen és lazán ment. Most már 38 éves vagyok, ráadásul tavaly éltem át egy baba elvesztését, így sokkal jobban figyelek, félek, aggódok.

Most már az utolsó leletek is át lettek nézve, minden érték jó lett. Még a kombinált teszt is alacsony kockázatot hozott eredményként. (Pedig a nődoki minden alkalommal felkészített az első vizsgálattól, hogy minimum közepes kockázatot fognak kiadni. Szerencsére tévedett.)

A hőséget viselem a legrosszabbul meg folytonos hányingert. Vannak jobb és rosszabb napok, de a párom mindig vigyáz rám, ami nagyon jólesik.

2021. júl. 13. 09:48

Én addig mentem, amíg meg nem mondta valaki. Első helyen ahol voltunk, a szonográfus hölgy nem szeretett volna nyilatkozni, mert ő nem orvos. Annyit mondott, hogy szerinte esélytelen, hogy ebből gyerek legyen. 7,8 mm-es tarkóredő volt a biztos. Utána elmentem genetikai tanácsadásra sztk-ba, ahol szintén nem mondtak semmit, csak azt hajtogatta az orvos, hogy most gyorsan túl leszek rajta, irány a műtő.... Ebbe sem törődtem bele. És végül elmentünk az Istenhegyi klinikára, ahol ez egyik legjobb genetikus, Hajdú Krisztina doktornő nézett meg, és ő állapította meg, hogy nem alakult ki a üregű szív kamrák egyáltalán a magzatnál, akkorra már el is kezdett lemaradni, vagy is inkább 1,5 hét alatt semmit nem nőtt, és a szívműködés sem volt jó. Ő magyarázta el, hogy ez a magzat pár héten belül meg fog halni, és 14 hét után már nem csinálnak megszakítást, ne akarjam megszülni a halott magzatot.... És ami a legjobban meglepett, hogy teljesen ingyen csinálta a vizsgálatot, egy Ft-ot nem kért az intézmény. Annyira rendesek voltak. Éppen ezértezért csak is hozzá megyünk a genetikaira holnap reggel.

Őszintén megmondva, azóta sem vagyok rózsaszín ködfelhőben, minden napot végig rettegek és ma már full idegbeteg vagyok a holnap miatt....

Telik az idő, és újra itt van egy 13 hetes magzat, de az előzőt nem fogom soha elfelejteni, teljesen sose fogom feldolgozni. Hiába önként mentem be a kórházba, mai napig egy nagyon nagy űr van bennem és úgy érzem, hogy én ezt az egészet nem is akartam, hanem elvették tőlem. Hiába tudja az ember a tényeket, akkor is egy még élő magzatról kell dönteni. Én csak reménykedni tudok, hogy nem fog megismétlődni ez és most nem lesz semmi baj, de ha még is, akkor szerintem én ezt a gyerek témát feladom, többször nem tudom képes lesznek-e feldolgozni. Mert hogy közben volt pár korai vétèlèsem is.

26. Ancsika000 (válaszként erre: 25. - Vivi.12.06.)
2021. júl. 13. 08:45
Először is köszönöm szépen. Tegnap átestem a műtéten. Ne haragudj, hogy ilyet kérdezek, de te már túl vagy ezen. Ilyenkor kiderítik, hogy mitől volt?
25. Vivi.12.06. (válaszként erre: 24. - Ancsika000)
2021. júl. 8. 22:14

Szia!


Átérzem a fájdalmad, nekem 10 hónapja volt 13 hetes megszakításom ugyan ezen okból.

Nagyon sok erőt kívánok Nektek a műtéthez és a felèpülèshez is! Pihend ki magad és sok sikert az újra próbálkozáshoz.

2021. júl. 8. 21:04
Sziasztok! Ma voltam a 12 hetes genetikai Uh-n. Rossz híreket kaptam. Meg kell szakítani a terhességemet durva fejlődési rendellenességek miatt. Hétfőn műtenek. 😭 Én most elhagyom a topicot, de kívánok nektek nagyon boldog babavárást!
2021. jún. 30. 18:52

Sziasztok Szilvi vagyok, szeretnék csatlakozni hozzátok, ugyan van egy januári "babám" aki 14 éves 😀, de most márciusra várom a kis meglepicsomagot. 🙃

40 éves vagyok, van egy 18 és 14 éves fiam. 2 éve volt egy vetélésem a 7. héten. Elengedtük a babatémát amikor is a héten újra kopogtatott a gólya. Július 15-re van időpontom az első vizsgálatra. Nagyon izgulok, bár most úgy érzem minden rendben lesz. ♥️

2021. jún. 30. 05:47
Hát, voltam orvosnál. Kicsit csalódott vagyok, mert nem ultrahangozott meg. Megnézte a leleteimet és megkérdezte, hogy van- e panaszom. Úgyhogy csak jövő héten láthatom.
2021. jún. 27. 08:03

Sziasztok.

Nálunk is minden rendben. Uhn azóta nem voltam, majd 14én megyek a 12 hetesre.

2021. jún. 26. 23:26

Nekem sincs pontos kiírt dátumom, mert épp nem menstruáltam, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Így majd a 12. heti UH-n fognak mondani valamit.


Nekem ez a második terhességem. Más, mint az előző. Most sokszor émelygek, de hányni még nem hánytam.


Hétfőn megyek orvoshoz. Remélem, hogy minden rendben lesz.

2021. jún. 24. 12:37

Sziasztok!

Én a negyedik babám várom.:)

Elméletileg január 24 én érkezik,de még nem hivatalos...valahogy ez a kiírás elmaradt a vizsgalatkor.

Egyébként 2,5 hete hányás hányinger,talán 2 napja javul a helyzet, remélem így is marad.

12 én megyek orvoshoz ,nagyon várom már hogy halljam a szívverését,ugyanis eddig még ,,csak"láttam.

Jó egészséget mindenkinek! :)

18. Ancsika000 (válaszként erre: 15. - Vivi.12.06.)
2021. jún. 23. 13:45
Sziasztok! Igen, minden oké. Akkor volt 8 hetes ( holnap töltöm a 10. hetet) és 17 mm. :) Veletek minden rendben van?
2021. jún. 22. 12:43

Szia!


Nálam megint nagy a boldogság. 3 hét után végre ma reggel voltam orvosnál. 3 cm-es, minden rendben a babával ☺ Így ma vagyok kereken 10 hetes. Újabb unalmas napok jönnek, 3 hét múlva megyek a genetikaira.


Nálad mi újság?

2021. jún. 22. 05:28
Sziasztok. Hogy vagytok?
15. Vivi.12.06. (válaszként erre: 14. - Ancsika000)
2021. jún. 11. 11:09
Minden oké? 😊
2021. jún. 9. 17:17

Sziasztok! Először is örülök, hogy mindenkivel minden rendben van. :)

Én holnap megyek orvoshoz és remélem, hogy pontosítja, hogy hány hetes vagyok. És persze azt is, hogy minden rendben van-e.

2021. jún. 8. 21:52
Sziasztok! Én elvileg január 3-ra várom az első babámat :)
12. Káté91 (válaszként erre: 11. - Vivi.12.06.)
2021. jún. 8. 07:35
7+5 ☺️ január 20 a kiirt dátum
11. Vivi.12.06. (válaszként erre: 10. - Káté91)
2021. jún. 7. 17:03

Na szuper hírek!


És amúgy mi a korának megfelelő? 😁 Hány hétnél jársz?

2021. jún. 7. 14:59
Minden rendben, korának megfelelő, erős szivpulzálás 😍
9. Vivi.12.06. (válaszként erre: 8. - Káté91)
2021. jún. 7. 08:52
Majd írd meg, hogy mi újság 😊
2021. jún. 7. 07:44
Én ma megyek először dokihoz. Elájulok olyan ideges vagyok, a márciusi missed ab mélyebb parát hagyott mint gondoltam.
2021. jún. 5. 10:07

Sziasztok!


Én már eddig 4* voltam orvosnál 🤦‍♀️😂 most lesz a legnehezebb, mert három hétre hívott most vissza.... Szerintem 22.-èig még 5* stroke-ot kapok, magamat ismerve 😅😅😅😅


Én most pár napja már jobban érzem magam. 1 hét volt, amikor minden bajom volt. Hánytam, semmit nem kívántam, de közben majd éhen pusztultam, és egész nap csak aludtam volna, nagyon hasogatott a méhem, nem csak ilyen kis szurkálások, stb... De végre most már újra önmagam vagyok, remélem ennyi volt a rosszabb része az első 12 hétnek 😊

2021. jún. 5. 07:05

Sziasztok. Ha minden jól megy, januárra várjuk Harmaskát ☺️ sajnos idén már volt egy missed abom, de bízom benne , hogy most minden rendben lesz.

Orvoshoz mikor mentek?

2021. jún. 3. 18:45

Hát, jól vagyok. Eddig két napon volt olyan émelygős érzés. Most inkább már csak egy rossz szájíz, ami van. Mondjuk az nem esik jól 😅

Néha van ilyen meg akar jönni érzésem, meg feszül időnként a mellem.

Te hogy vagy?

2021. jún. 1. 20:47

Ha az ovut nézzük, akkor elvileg ma vagyok 7 hetes. Mert nekem később volt 3-4 nappal ovu, mint ahogy a nagy könyvben meg van írva ☺

És Te?

Hogy érzed magad?

2021. jún. 1. 20:08
De jó! És hány hetes vagy?
2021. máj. 31. 08:53

Szia!


Ha minden jól megy, nekünk is januárban születik a babánk 🙂

2021. máj. 30. 20:04
Sziasztok! Ezen a héten derült ki, hogy kismama vagyok. :) Várom kismama társaimat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook