Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 újév körüli, januári babák fórum

2017 újév körüli, januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1630. Babett8511 (válaszként erre: 1620. - Lollipops)
2017. jan. 31. 22:37

Az en férjem heti 2-3 napot dolgozik. Viszont anyu velünk van.


Imádok itt élni, de sokkal nagyobb gondot kell fordítani a higiéniára a pici mellett. Meg én már dolgozom itthonról. Szóval anyukám segít, amiben tud.

1629. Babett8511 (válaszként erre: 1617. - Pottom_14)
2017. jan. 31. 22:34

Marcell nem kell a cumi. Nem tudom miért nem 😀a rozsamezet is kézzel próbálom eljuttatni a szájában mindenhova.


A hízással ne foglalkozz. Biztos lesz olyan amikor majd kevesebb lesz a gyarapodás. Nekem azt mondta az orvos, nagy gyerek, sok kaja. 😊

1628. Babett8511 (válaszként erre: 1615. - Eperke663)
2017. jan. 31. 22:31

Amióta tápszert kap csak oldalt fekve altatom. Rettegek, h bukik. Főleg tegnap óta. Kétszer is nagyon nagy mennyiségét bukott vissza, kb 30 ml-t. Laza nincs, szeklet rendben. Úgy tűnik a sok cicin lógás meghozza az eredményt. Éjjel már tudtam csökkenteni a táp adagját.


Mi pénteken megyünk orvoshoz, ott rákérdezek a hason alvásra. Nekem azt mondta eddig, úgy aludjunk, Ahogy kényelmes nekünk. Amíg csak anyatejet kapott, haton aludt.

1627. Lollipops (válaszként erre: 1626. - Mokuspocok)
2017. jan. 31. 22:26
A gyerekorvos mondta hogy 3. hettol emeljuk 100mlrre, majd egy hettel kesobb 110re es egy honapos koratol 120 mlrre.
2017. jan. 31. 21:42

Pottom, ki mondta hogy a heti 150gr gyarapodas az sok?? Mert nekunk ma a vedono azt mondta, hogy heti 20-23 siman jo.

Eloszor en is sokalltam, hogy Flori szinte zabal. De ha egyszer annyi az igenye, akkor annyi. Vedono is elmondta, hogy nem igen lehet altalanositani mert minden baba mas. Tuletetni nem tudod, mert tudjak hogy mennyi az eleg es vagy abbahagyja, vagy rosszabb esetben kibukja a felesleget.

Egyebkent annyi az "adagjuk" hivatalosan, testsuly x 150 ÷ etkezesek szama. De termeszetesen a "szamok" nalunk sem mukodtek, mert Flori napi 1 evessel tobnet evett es eszik most is mint kellene a "nagy konyv" szerint.


Lollipops, miert emelitek hetente az adagot?? O fogja kerni, ha tobbre lesz igenye. Ne haragudj meg kerlek, tenyleg csak eszrevetel, de ez nekem olyan mintha valami eloiras szerint tomni kellene. Nem fogja megenni ugysem ha nem kell neki. Az meg eleg nagy pazarlas.


Nekem itthon van a parom tud itthonrol is dolgozni, igy mi egyutt vagyunk itthon most. De neha jo lenne a babaval kettesben. Kicsit tultolja ezt a segiteni akarok dolgot neha az okoskodasaval. En attol meg idegbajt kapok, es egybol "megharapom"(=beszolok neki :) )es csak veszekszunk. Szoval jo is, nem is.

1625. Eperke663
2017. jan. 31. 18:51

szj94!


Egyetértek Pöttömmel, és ami a legfontosabb, hogy akármi is van, próbálj ne stresszelni! Ha babát vársz akkor azért nagyon fontos, ha véletlenül mégsem jött össze most akkor pedig azért, hogy könnyebben összejöjjön. èn nagyon rástresszeltem anno, föleg, hogy néhány orvos azt mondta nem is lehet babánk, aztán lenyugodtam, és összejött :)


Nekem a 9. hétig semmi tünetem nem volt, így ebben sajnos nem tudok segíteni.

1624. szj94 (válaszként erre: 1623. - Pottom_14)
2017. jan. 31. 17:37

Szia Pöttöm!


X-epilt használtam. Múlthét elején csináltam az utolsó tesztet.

A mai napom egyszerűen borzalmas. Egész nap feszít a mellem és alhasam is olyan mintha ki akarna szakadni a helyéről.

Nagyon izgulok a holnap miatt.

1623. Pottom_14 (válaszként erre: 1622. - Szj94)
2017. jan. 31. 17:28

Szia!


Biztosat ugyis csak holnap fogsz tudni, de ha 41 napja kesik akkor mar a tesztnek is pozitivnak kellene lennie. Milyen teszet hasznaltal?

Nalam egyertelmu volt a helyzet, igy sajnos nem tudom neked elmondani a tapasztalatomat ebben, 5 napja kesett amikor teszteltem es azonnal 2 csikos volt.

Mindenesetre, drukkolok hogy baba legyen a dologban, es az is jo hogy megnez egy orvos mert ha netan megsem, jo volna tudni mi okozza ezt nalad.

1622. szj94
2017. jan. 31. 16:11

Sziasztok Lányok!


Ne haragudjatok, hogy itt zavarkodok.

Nagyon el vagyok keseredve már.

41 napja késik. Minden korai terhességi tünetem megvan. Csináltam kétszer tesztet és mindegyik negatív lett.

Amúgy minden teljesen rendben, semmilyen kóros elváltozásom nincs.

Ma már annyira mélyponton vagyok, hogy elsírtam magam, egy falat nem megy le a torkomon tegnap óta olyan feszült vagyok.

Nagyon szeretnénk már babát a párommal. Holnapra sikerült időpontot kérnem orvoshoz. Olyan lassan megy az idő ilyenkor persze.

Félek az újabb csalódástól, hogy mégsincs baba a dologba. De mint írtam minden korai tünetem megvan. Tejszerű fehér folyás, mellek érzékenysége..stb.

Szerintetek mennyi az esélye hogy baba van a dologba? A tesztek eléggé elbizonytalanítottak és elszomorodtam kicsit.

Tapasztaltatok hasonlót ti is babavárásnál?


Előre is köszi a válaszokat.

1621. Pottom_14
2017. jan. 31. 15:57

Eperke, Balint ma 2 hetes es behuz tobb mint 100 millit. Nem hagyja abba az evest ha eleg volt neki sem, iszonyat moho. Fal fal es fal.


Velunk a heten itthon van a ferjem aztan jovo hettol egyedul vagyunk hacsak nem draga anyos erre nem jar "veletlenul" minden masnap -.-"

1620. Lollipops
2017. jan. 31. 15:25

Mi se adunk neki enni ket eves kozott meg ha tudjuk hogy ehes is. Ha mar nagyon nem birja akkor elofordul hogy a 3 orat,amit vedono mondott hogy kell 2 tapszeres etetes kozott, lecsokkentjuk 10-15 perccel. De ez csak vegso eset. Mi probaljuk elfoglalni cumival, ringatassal, seta a lakasban. Most epp ilyen szituban voltunk es 15-perccel lecsokkentettunk az idot de ez azert volt kritikus mert ma reggel 9 kor csak 50 ml-t evett meg ha 12-kor meg is ette a 100mlt de azert az 50 ml teggelrol hianyzott.


Mi most emeltuk az adagot 90 mlrrol 100 mlre de a 100 mlt nehezen eszi meg vagy megse eszi. Jovo hettol 110 ml.


Ma is megyunk setalni ma hosszu lesz mert megyunk fotoshoz hogy a szemelyi igazolvanyahoz csinaljanak fotot hogy minnel elobb utazhassunk.


Altatas, nalunk haton fekszik es alszik.


Ma ejjel megint nem aludt el jo sokaig. Viszont 5 ora fele elaludt es 9-ig aludt. Amikor a ferjem etette es en aludtam 10.30-ig.


Amugy ti mar egyedul vagytok otthon a babaval egesz nap ? Nekem a ferjem meg itthon van februar 12-ig. Onnantol egyedul leszek. Kicsit felek hogy fog menni. Ha elkapja egy sirogorcs most megis ketten vagyunk etetni, nyugtatni, pelenkazni etc. Addig a masik pihenhet vagy csinalhat mast.

1619. Eperke663 (válaszként erre: 1617. - Pottom_14)
2017. jan. 31. 15:16

Pöttöm szerintem nem lehet tuletetni :) egyebkent gondolj arra hogy lehet növekedesi ugrasa van es azert ker többet! 3-4 hetesen, 6 hetesen valamint 3 és 6 hónapos kor körul vannak ezek pár napig. Nekem van, hogy óránként szeretne szopizni, szóval mellre teszem. De ez csak az en meglatasom. A mai nap is egy ilyen nap. par honaposan kevesebbet fog majd hizni lecsökken az etvagya is ugy tudom.


En is megprobalkozok a hason altatassal de most is az oldalan aludt el...

1618. Pottom_14
2017. jan. 31. 14:56
Ja, az altatas. En hasom altatom a gyereket pont a bukas miatt. Szepen forgatja a fejet jobbra balra, nem nyomodik el neki es kulon jo hogy sajat sulyat hasznalva nyomja a pocakjat igy konnyebben is pukizik a kis draga.
1617. Pottom_14
2017. jan. 31. 14:54

Sziasztok Lanyok!


En nem tudom most mi van ezzel a gyerekkel, delelott 10 ota meg most aludt el negyed oraja. Az eszem megall. Rafinalt egy kis pocok, ha leteszed uvolt ha felveszed elalszik de ha leteszed 1 perccel kesobb megint fent van es uvolt. En nem tudom most valami front jon?


Babett en ilyenkor cumival probalom nyugtatni, enekelek neki, razom a csorgot, es ha mar minden kotel szakad, akkor olbe veszem es megnyugtatom. Nem adok neki enni 2 etetesi ido kozott mert tuletetem. Igy is, 1 hete 3640 gramm volt most meg 4080 gramm. A heti 150 grammos novekedest eleg durvan tulhaladta! De most ezzel is mit csinaljak? 90 milliket kene ennie de megeszik 100-110 millit egy evesre. Sot tegnap este behuzott 130at mert annyit kert. Ha keri, nem fogom elvenni tole es nezni hogy nem lakott jol csorikam...

1616. Eperke663
2017. jan. 31. 13:55
Mokuspocok kitartas ismerem az erzest ☺☺
1615. Eperke663
2017. jan. 31. 13:54

Sziasztok. Hat nem semmi heten vagyunk tul...talan mar javul a helyzet de ma pl nonstop szoptatok nem ertem mi van ezzel a gyerekekkel😊


Mi ket hetes kora ota fel orakat setalunk par napja mar egy orat is csapattam vele az erdoben. Tenyleg jokat alszik elnyomja a friss levego.


Babett ha sir es tudod h ehes etesd meg 😊 nalunk rendszeres hogy reggel felkel Noel es kb delig nem alszik..

En ezt is rabizom meg az evest is

Ma voltunk vedononel 4 hetesen 4600 gramm 56 cm. Novogetunk..

Ti hogy altatjatok a babakat? Nalunk a haton fekves kilove mert sokat bukik es ma is majdnem.megfulladt a sajat hanyasaban. En ezt nem kockaztatom meg meg egyszer. A vedono meg rinyal h haton kell akkor is mondom neki most akkor fulladjon meg a babam mert a nagy konyben az van h haton kell altatni??!! Amugy oldalt fekszik szinte mindig de azt mondja a vedono h ugy sem lehet. Nappal probalom hasra tenni de nem nagyon turi.. az oldalfekves tenyleg karos?

2017. jan. 31. 13:17

Halihó,


Nekunk tegnap a sz@r is izetlen volt egesz nap. Flori reggel fel8-kor ebredt, evett, es onnantol kezdve semmi sem volt jo. Eleg zuzos volt egesz nap a rinyat hallgatni. Tegnap elkezdtuk a levegozest, 10-perccel, minden nap egy kicsivel tobbet vagyunk kint. De valami baromi jokat durmol a levegon :) akkor meg a kaja sem erdekli :)

Ma voltunk az 1 honapos elso satuszon a vedononel, novogetunk szepen :) 3,75kg es 53 cm. El kell kezdenunk majd hason lenni, mert pici koldokserve van, ami azzal viszont erositheto.

En szoktam meki vizet is adni, mert lehet am szomjas is, nemcsak ehes :)

1613. Babett8511 (válaszként erre: 1612. - Pottom_14)
2017. jan. 31. 09:07
Az éjszaka csodásan. 4 órákat alszik es alig akar ébredni. Viszont a mai nap remalom. Kibekkelt egy alvást ordítással. Ti ilyenkor mit csináltok ha már több mint három órája fent van es egyértelműen éhes?
1612. Pottom_14
2017. jan. 31. 07:38

Jo reggelt! :)


Ki hogy van ma? Nalunk Balint az este kikovetelt maganak, 9-kor evett aztan vagy 11-ig ebren volt mert a karomban/vallamon elaludt de ha letettem azonnal kezdte a sirast, igaz ami igaz hogy bantotta a kis hasa is. Vegul feladtam a harcot hat ha az anyja kell a gyereknek akkor nincs mit tenni igy a karomban aludt egy oracskat mire ejfelkor ujra megehezett. Azutan kicsit nehezen aludt vissza, fel 2-re, de utana csak 4kor es 7kor ebredt fel. Midketszer kaja bufi alvas volt a repertoar igy az apjaval egesz emberi format oltunk ma reggel :D


Nalatok hogy telt az ejszaka?

1611. Lollipops
2017. jan. 30. 19:01

Kepzeljetek az utolso 2 ejszakat vegig aludta a picike. Csak szolt hogy enne, evett, pelenka csere, vagy rogton beajult es kisagy vagy pici altatas olben majd alvas agyikoban. Tegnap ejjel 23.30 korul majd 3.30 korul majd 8 orakor evett. Mi nem nagyon ebresztjuk fel enni. Azt mondtak a tapszert 3 es 5 orankent eheti. A reggeli 8 oranak nagyon orultunk. Mi azt csinaltuk utolso 2 nap hogy delutan nem hagytuk sokat aludni es igy ejszakara elfaradt.


Ti mar mentek setalni ? Mi tegnap 2 hetesen megkezdtuk. Tegnap 6 fok volt es 10 percet voltunk kint. Ma 12 fok es 20-25 percet kint. Nagyon jol bealudt a babakocsiban. Rengeteget fogok vele setalni a parkban.


Kozben hetbegen volt nalunk egy barati par majd a ferjem szulei es olbe vettek a babat es jol turte nem sirt. Orulunk neki hogy jol turi mas karjaiban is.

1610. Pottom_14 (válaszként erre: 1608. - Babett8511)
2017. jan. 30. 16:19
En is kivarom az orditast de olyankor mar hadonaszik is es a kezei baromira utban vannak. Becsavarom pledbe szegenyt igy nem tud belemarni a cicibe. Viszont, hiaba nyomom a szajaba es szoritom ra a cicire szegenyt ordit tovabb cicivel tele szajjal :( baszottul akaratos kulonben ugy latom nem csak kulsore kikopott en hanem termeszetre is...
1609. Pottom_14
2017. jan. 30. 16:17
Lanyok! Azt hiszem rajottem valamire!! Ha kaja elott kapja meg Balint az esput akkor hamarabb vege a szenvedesnek! Eddig kaja utan kapta kanalbol de 1.5 oras kinlodas kovette. Most fel ora volt es szepen elpihent! :) juhuu!! Remelem tenyleg megtalaltam a modjat hogy segitsek a kis dragamon es a tobbi hasfajos baban is!
1608. Babett8511 (válaszként erre: 1606. - Pottom_14)
2017. jan. 30. 15:28

Ne add fel. Én tavasz módon, nagyon sajnáltam, de megvárom amíg üvölt, es nyomon a szájába. Jól magamhoz szorítom. Ha 5 perc, 5 perc, az is valami. Ha nagyon éhes aki előfordul h nem hisztizik.


Köszönöm 😊

2017. jan. 30. 11:48
Altalaban az szokott a baj lenni, hogy miutan a cicizes utan cumisuveget kap a gyerek, "elkanaszodik" :) Mivel a cicibol hogy jojjon valami azert ugymond meg kell dolgozni, a cumisuvegbol meg alig kell es dol a cucc. Elkenyelmesednek. Rafkosak am nagyon :)
1606. Pottom_14
2017. jan. 30. 11:31

Uristen Babett de iszonyu cuki Marcell!!! 😍😍😍 rendesen ossze tudnam puszilgatni a kis dragat! :)


Ugyanez van nalunk is a szopassal-tapszerrel szorol szora ahogy leirtad. Felek soha tobbe nem fogja mat elfogadni a cicit es most mar fejni se merek mert nehogy azert ne kelljen neki mert nem termelodott neki eleg es azt a par cseppet sem tudja kiszippantani :( lehet hogy ezt nagyon elcsesztem..van is buntudatom eleg rendesen..

Pont ma jott meg a tejfakasztos kapszula zabalom marokszam hatha dolne a tejcsi es Balint is kedvet kapna a szopikahoz.

1605. Babett8511 (válaszként erre: 1604. - Mokuspocok)
2017. jan. 30. 11:03

Uh, akkor nem csodálom. 😕

Telefonról rakok fel képet. Jó lenne megnézni Flórit is. 😉


Nekem a fejés nem megy. Ez van, annak örülök, ami még van.

2017. jan. 30. 10:52

Sziasztok,


Jajj, nagyon cuki a Marcell is :) :)

De jo nektek,nekem ez a fostalicska nem tolti fel sosem, nem csinal semmit. Geprol toltitel vagy telo/tablet ilyesmi?,


Nekunk/nekem a szoptatas kesz gyotrelem volt, amig volt az elejen. Flori akkora erovel sziv, ha beteszed a kisujjad a szajaba (osanyaink modszere szerint megnezni hogy ehes-e,) kb eltori, nem viccelek. Gondolhatjatok, ezzel az erovel szivta allandoan a cicit, orditani tudtam volna. Olyan volt hogy mibel tejcsi nem sok volt, ahogy megszivta olyan friss ver jott a kis erekbol, hogy el kellett tole venni. Ugyhogy valahol nalam ezert tudatos is volt, hogy akarmennyire jo lenne, nem akarom szoptatni. Mire a korhazbol meg hazajottunk es fejhettem volna, elapadt az a keves is. Mert ugy akartam hogy akkor lefejem es uvegbol megkapja, es megis anyatejet enne nem tapszert.


Nekunk jok az ejszakaink. 2x kel. Ejfel-1 ora korul es fel5-5 ora korul.Amikor mar nyoszorog, akkor tisztaba teszem, kajcsit csinalok es eszik. Bufi es alszik is vissza.

2017. jan. 30. 09:28
Közben en is raktam fel képeket Marcellről. 😊
1602. Babett8511 (válaszként erre: 1601. - Pottom_14)
2017. jan. 30. 08:18
A tápszer óta nálunk is ez van. Az első pár nap meg 15-15 percet cicizett, most mi is küzdünk h bekapja egyáltalán. Én is fejem, de csak cseppek jönnek 😕 es már azt a szívó érzést se érzem h jön a tej. Pedig napi 8-10szer próbálom rárakni es fejem a cseppeket is. Kész vagyok en is. Jó lenne ha legalább szomjolto maradna, ha már nem lakik jól vele.
1601. Pottom_14 (válaszként erre: 1600. - Babett8511)
2017. jan. 30. 07:30

Hat ezaz, hogy Balint sajnos nem tud jol racsatlakozni. Szep nagy szaja van de ha a cicit kene bekapni benazik szegeny. Kapkodja a fejet, a kezeivel hadonaszik, egyebkent a kezei allandoan utban vannak ezert sem tudom normalisan szoptatni. Hajnalban is peldaul ahelyett hogy szivta volna bekapta, szivott rajta kettot, kikopte, majd a kis kezevel szepen belemart a bimboudvarba. Azt hittem besz**rok hirtelen, lanyos zavaromban. Nalunk csupa szivas es benazas ez a szoptatas dolog :(

Fejtem a tejet amig nem volt a gyerek cicin de most meg mar lehet ugy elszokott a cicitol hogy soha tobbe nem talalunk mar egymasra :(

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook