Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 újév körüli, januári babák fórum

2017 újév körüli, januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1690. Mokuspocok (válaszként erre: 1689. - Pottom_14)
2017. febr. 4. 23:50

Biciklit....meg most is rohogok, ez jo :) :)


En is kiprobaltam tegnap a szelcsovet, de semmi. Ugyhogy ez nagy haszontalan dolog volt. Nekunk legalabb is nem mukodik. En a lazmerot nem merem. Felek hohy megsertem a kis feneket vele ahogy ficankol.


A taptol van a spenotzold kaki...nem cserelted meg le?

1689. Pottom_14
2017. febr. 4. 20:17

Eperke koszonom!! El is olvastam!


Hat lanyok en az elobb mar meghomeroztem Balintot. Annyira kinozta a hasat a szel hogy nem birtam nezni es beledugtam a lazmerot a fenekebe. Hala Istennek kijott belole a puki is es sikerult kivaltani a szekelesi ingert is igy kakilt is a draga. Total spenotzold es hig.. remelem nem a hasmenes lesz a kovetkezo amivel kuzdeni fogunk!


Mokuspocok, nalunk is rettenetesen budi a kaki, nem gyozom a szobajat szelloztetni most is, a biciklit neki lehetne tamasztani ennek a szagnak!

2017. febr. 4. 20:00
Nekunk a multkor 4 napig nem volt kaki. Volt helyette uvoltes es minden mas. Flori is napi egyet virit, vagy ketnaponta egyet, de az irdatlan szagu. Mindig megy utana a ruha a mosasba egybol.
1687. Eperke663
2017. febr. 4. 19:17

Pottom ez esetleg etdekes lehet elolvasni


[link]

1686. Pottom_14
2017. febr. 4. 17:15

Sziasztok lanyok.


Nalunk volt egy kaka, de iszonyu keves volt. Mintha csak kezzel ossze lett volna kenve a pelenka egy kicsi foltban. A tapszer amit kap szekrekedesre is jo, ez van rairva. Es megis, mostanra szinte nincs kaki. Szerintetek ez lehet az atallas miatt? 2 napja kapja az uj tapit. Nagyon aggodom :'(

1685. Lollipops
2017. febr. 4. 15:36

De jo nektek meg van a bcg. Itt 2 honapos koraig kell beadatni. Es raadasul hianycikk itt. Ugyhogy remelem sikerul beadatni.


Nekunk tapszer ellenere 4-5-szor van kaki. Bar mi is eszrevettuk hogy talan mostanaban faj a hasa. Mikor voltunk vedononel kicserelyette a vizet velunk. Mondta hogy az evian viz szorulast okoz. Most cristallinet hasznalunk.


Hogy telt nektek az ejszaka ? Nekunk megint szornyu ejszaka. Reggel majd osszeestem a faradtsagtol. Etettem este 9-kor, majd ferjem 1-kor, es utana nem aludt el kisagyban reggel 8-ig. 1 es 5 kozott nyugos nem alszom de faradt vagyok majd 5 orai eves utan olemben nehezen elaludt. 8 oratol kidolt fel 1-ig majd evett es most alszik 1.30 ota. Remelem ma este jobb lesz.


Ma kihagyjuk a setat mert nagy szel van.

1684. Pottom_14 (válaszként erre: 1683. - Babett8511)
2017. febr. 4. 12:22
Egyem meg a kicsi dragat :( remelem hamar meggyogyultok! De ha a karja nem tetszik nyugodtan csesztesd vele az orvost, azert van! Inkabb 10szer kerdezzunk mint egyszer sem!
1683. Babett8511 (válaszként erre: 1682. - Pottom_14)
2017. febr. 4. 11:01
Itt is 37,5ig normális a hő. Én most adtam neki egy kis paracetamol es végre aludt 2 órát. A szívem szakad meg. 😕😦
1682. Pottom_14 (válaszként erre: 1677. - Babett8511)
2017. febr. 4. 10:36
Hat a karja nem piros es alig latszik a szuri helye. A lazban nem vagyok biztos mert meg a korhazban az oltas masnapjan ugy kaptam meg a gyereket hogy forro volt. Mivel nem volt lazmerom elvittem a novereknek hogy merjek meg a lazat, azt mondtak 37, de ez naluk keg belefer. Masnap a gyerekorvosnal rakerdeztem viziten, es kiderult hogy a gyerek kartonjara 36.7-et irtak. Nekem meg 37et mondtak. Kozben meg forro volt... szoval lehet lazas volt o csak elmismasoltak es kapott lazcsillapitot a tudtom nelkul.
1681. Pottom_14 (válaszként erre: 1679. - Mokuspocok)
2017. febr. 4. 10:33
Koszi a segitseget :) szoktuk itatni a piciket, van hogy elfogadja van hogy csak fintorog neki. Ha eleg almos akkor nyakalja a vizet, ha nem akkor grimaszol :)
1680. Babett8511 (válaszként erre: 1678. - Mokuspocok)
2017. febr. 4. 09:38

Marcell kap mellé anyatejet, igy az allahhal nincs gond. Sőt, sztem lehetne szilárdabb is.


Mi hepatitiszt kaptunk a kórházban. Bárcsak ezt kaptuk volna. Aludni se bír szegénykém 😕

2017. febr. 4. 08:42
Ha nagyon kuzdene a kakival a tapszer mellett, akkor csinaljatok egy hangyanyit higabbra neki. Es kapjon tobb folyadekot. Felteve ha elfogadja, nem ugy mint Flori, hogy erdekesebb az ha ordit, minthogy inkabb inna kicsit.
2017. febr. 4. 08:40

A bcg-t Flori meg a korhazban megkapta, azthiszem a 3.napon. Vegigaludta. Mondta a vedono hogy majd csunya lesz a karja, hat az ive nem lett. Pedig mar jocskan 5 hete a dolognak.

Majd 2 honaposan kapjuk a kovetkezot.


Az hogy darabos, annyira nem gaz, de nyilvan jobb lenne ha meg tudna a kis gyomra emeszteni rendesen. Viszont a tapos babaknal felejtsetek el a napi tobb kakis pelust. A tapszer sajnos kicsit fogja a pocakukat. Sot van olyan hogy nincs is egy nap kaki. De tapszer eseten a 4 nap kakimentesseg fer bele. 4.nap altalaban azert mar illo lennie.

1677. Babett8511 (válaszként erre: 1676. - Pottom_14)
2017. febr. 4. 08:18
És milyen a karja? Nem volt lázas? Marcell rettentően viseli. A napi rendnek tegnap óta oda. Ma meg nem sokat aludt. 😕 es nagyon piros is a helye
1676. Pottom_14
2017. febr. 4. 07:47

Sziasztok Lanyok!


Mokuspocok, azert kezdtem el sensitive tapit adni neki mert lecsokkent a kaki szama a normal tapszertol, feher darabos lett, kezdett a szine zoldbe hajlani es ezzel egyidejuleg megjelent a fulladasig uvoltes. Na ezert gondoltam hogy itt a sensitive tapi ideje, egy probat meger...


Babett, a bcg oltast Balint meg a korhazban megkapta, a szuletese utani napon.

2017. febr. 4. 06:05
A táp miatt a mi kakink is darabos, ez most amúgy tényleg baj?
2017. febr. 4. 06:04
Ha en vérzek valahol akart lenni 😕
1673. Babett8511 (válaszként erre: 1672. - Mokuspocok)
2017. febr. 4. 05:47

Lányok, ti megkaptatok már a bcg oltást. Marcell tegnap kapta es azóta nagyon nyűgös. Úgy őrültem h leesett a koldokcsonk erre most itt van az. 😣


Ha en be ezek valahol már attól is kész vagyok. 😢

2017. febr. 4. 00:02

Sziasztok,


De jó gyerekeitek vannak lányok :)

Én Flóritól 2 napja alig tudok pisilnibis elmenni. Front van, de rendesen :)

Ma voltunk babakocsival eloszor setalni, jo nagy kort mentunk, vagy 1,5orat. Meg az se erdekelte hogy kaja ido lenne, olyan jot durmolt a levegon.


Nalunk a korhazban ejjel is diszfeny volt, a kocsog noverek felb.tak a villanyt mimden szobaban, hogyha bejonnek akkor lassanak. En tokre feltem hogy nem fogja tudni a napszakokat majd. De szerencsere nem. Viszont nalunk mindig vilagit a bebior kis ejjeli kek fenye, es ugy alszunk.


Valtozott az ejjeli evesek uteme is, 1x kel fel enni, utana mar csak kora reggel, ami azert pihentetobb nekem is.


Pottom, ha zold a kaki, hagyd abba a sensitive tapszert. Nem is ertem miert adja mindenki ezt a babaknak?! Te sem iszol laktozmentes tejet, csak mert valaki "jol megmondta" hogy most az a "meno", kozben meg nem birod. Egeszseges baba eheti nyugodtan a normal tapszert. A feher darabkak pedig emesztetlen tapszerdarabok. Ez sem annyira jo.


Az anyatejes babaknal kaki ugyben az normalis, ha 4 napig nincs, de akar 2 hetig sem, mert minden egyes cseppet hasznosit a kis szervezete. A tapszereseknel mas.

1671. Pottom_14 (válaszként erre: 1670. - Eperke663)
2017. febr. 3. 21:15

O hat szivbol kivanom hogy tudjatok pontot tenni a hulye hasfajas vegere! En mar felek nekimenni az ejszakanak, ha lehetne atugranam azt a par orat este 10tol reggel 6-7ig... remelem jobban telik majd az estenk mint tegnap :(


Nem tudod ugy betakarni Noelt hogy ne legyen neki szoros de meg ala tudod hajtani a takarot? Vagy akkor is kitakarja magat? En Balintot halozsakban altattam az elso heten aztan nem lattam szukseget es azota anelkul alszik de valtozni nem valtozott semmi, ugyanugy alszik nelkule mint benne :)

1670. Eperke663
2017. febr. 3. 18:23

Orulok hogy javulta helyzet!!

Nekunk talan enyhult a hasfajos idoszak le is kopogom...

Most nyuglodunk.

Ma este megprobalom halozsakban altatni. Lehet azert alszik nyugtalanul mert mindig kitakarja magat.csak az a baj hogy ha halozsakba rakom nem fog beleferni a bebifeszekbe. Na majd latjuk.


Bocsi az ekezetek miatt telorol irok szoptatas kozben 😊

1669. Pottom_14 (válaszként erre: 1668. - Eperke663)
2017. febr. 3. 18:03

Volt kaki. Egyetlen arva kakis pelusunk van ma. Zold, de nincsenek benne feher darabok. Meg mindig a sensitive tapit adtam neki, csak most masik cumisuvegbol, ezt is ki akartam probalni. Evett, bufizett, elpihent, 10 percig kuszkodott a hasaval, elaludt a kezemben, letettem es mellette maradtam amig kinoztak a gorcsok, simogattam a kis hatat. Mindez kb fel ora volt eves utan, es azota is alszik hala Istennek. Vettunk infacolt par nap es kiderul hogy hasznal-e. Voltunk kint a levegon, ma eloszor :) meg csak az udvarra mentunk ki kb 15 percre de rendesen beajult tole Manoka.


Ti hogy vagytok?

1668. Eperke663
2017. febr. 3. 16:52
Pottom mi a helyzet?
1667. Pottom_14 (válaszként erre: 1666. - Eperke663)
2017. febr. 3. 14:40
Meg mindig nem kakalt Balint :'( basszus csajok kapja a sensitive tapszert es kaja utan azonnal kezdi az uvoltest. Kiprobalom kovetkezo evesnel hogy a regit adom neki es ha nem kezd el orditani rogton eves utan lehet nem jo neki a sensitive? Eszem megall. Apaval hozatok egy infacolt a gyogyszertarbol kiprobaljuk azt is.
1666. Eperke663
2017. febr. 3. 13:47
Kitartas Pottom nalunk is ez a helyzet...
1665. Pottom_14 (válaszként erre: 1662. - Eperke663)
2017. febr. 3. 12:43
Hallottam mar rola hogy bevalik a babaknak! Kiprobaljuk majd mi is egy egy hisztis pillanatban :)
1664. Pottom_14 (válaszként erre: 1661. - Babett8511)
2017. febr. 3. 12:41
Jaj Istenem szegenykek :( nalunk is 3 napja, amiota ez elkezdodott, kevesebb a kaka. Eddig napi 4 kakis pelusunk volt es szep sarga, 3 napja pedig kisse zoldbe hajlo a szine es feher darabkak vannak benne, es osszesen 2 kakis pelusunk van naponta. Tegnap este ota sensitive tapszert adok neki, hatha segitene a helyzeten de egyenlore semmi. Ma meg nem volt kaki sem csak a siras es siras :( :(
1663. Eperke663
2017. febr. 3. 12:21
Babett , Pottom szepen novekedtek!!! 😊😊😊
1662. Eperke663
2017. febr. 3. 12:20

Csajok!


Mi kiprobaltuk a feher zajt, neha bevslik, megnyugtatja. Esetleg segithet nektek is. Nalunk most az a helyzet h semmi nem jo... Enne allandoan tuti novekedesi ugras.. remelem elmulik par nap alatt. 7kor visszaaludt szokas szerint kettokor meg seta lesz szoval tartjuk a rendet valamennyire.


[link]

1661. Babett8511 (válaszként erre: 1660. - Pottom_14)
2017. febr. 3. 11:15

55 centi.


Tudom nem nyugtat, de ugyan az van nálunk is. Kaja jót benn bufiztetek, de mind hiába. Lila szokott lenni a gyerek. Én oldalra fordítom es simogatom a hasat, az általan segít es ha szerencsém van bealszik közben.

Nálunk a kaki is nehezebben megy es kevesebb is. Néha tiszta kemény a pocija 😕

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook