Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 újév körüli, januári babák fórum

2017 újév körüli, januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1450. Pottom_14 (válaszként erre: 1443. - Lollipops)
2017. jan. 15. 15:03
Juhu!!! Hatalmas gratula!!! Gyonyoru neve van!! <3
1449. Babett8511 (válaszként erre: 1442. - Pottom_14)
2017. jan. 15. 14:07

Soha nem költöznék haza, imádok itt, bár itt sem tökéletes minden.


A szeleket inkább hagyjuk. Egyik este már mértem az időt, mire rájöttem hogy ez nem az 😁

1448. Babett8511 (válaszként erre: 1443. - Lollipops)
2017. jan. 15. 14:06
Éljen! Gratulálunk es várjuk h mi volt! Jó pihenést 😉
1447. Eperke663
2017. jan. 15. 14:06
Probalok nem parazni mindenen 😊 akoldokcsonkot nem kezeltuk semmivel csk pici hintopor leesett 8bap utan semmi valadek nem maradt csak tiszta koldok ezen specko nem paraztam. A fejet se forgatjuk csinalja magatol de olyan szep kerek a feje hogy korbe lehet rajzolni 😊 en csak az esetesre vagyok raizgulva...ma pl csak 20perceket eszik ami elegge rovid az eddigi 40 percekhez kepest. A vedono azt mondta h napi 8-12 alkalom normalis de Noel csak 6-7szer eszik en meg nem fogom a cicit a szajaba tomni ha nem akarja...ezert igeny szerinti szoptatas a neve hogy akkor adjak neki ha keri...
2017. jan. 15. 13:44

Csajok, Pottom, Eperke, hagyjatok abba az aggodast, de komolyan :)

Minden jonni fog, zsigerbol. En olyan termeszetesseggel nyultam a kicsihez, mintha mindig is lett volna gyerekem elotte.


A mensis gorcsok jok, olyanoknak kell lennie egyre tobbnek, derekfajasnak, medencecsont es mindennek fajnia kell, amit nem is gondoltok hogy az a szules miatt faj. :)


Nem kell megijedni a koldokcsonk apolastol. Alkohol es (otthon) ra valo gyogyszertari hintopor kell ra meg egy-ket fulpucolo es kesz. Ki kell torolni a csonk alatt is, hogy ne maradjon ott valadek. Verezhet egy picit, nem kell tole megijedni, ebben nem fog a gyerek elverezni :) bar teny hogy elso latasra anyuka beparazik tole altalaban mert nem azep latvany. Nekunk 7.nap leesett,mostmar csak kis var maradvamyok vannak, de persze addig ugy kezeljuk amig total be nem gyogyul. Nagyon szep mar. El is tettuk emlekbe a karszalagjainkkal egyutt :)


A kis buksija ugy lesz szep ha mindig forgatva van. En szinte minden fekveskor masik oldalra forditom. De a biztonsag kedveert vettem egy specko parnat is, ami pont ezt hivatott megelozni.


Sajnos a pocakfajasnak nem tudunk mit csinalni. Max enyhiteni ilyen olyan varazsszerekkel. De egyertelmu mert huzigalja a labacskajat, es piszkosul ordit. Nekunk a BioGaia nem valt be. Viszont tegnap este elkezdtuk adni az Espumisant 5 csepp adaggal. Eddig ugy tunik ez jo lesz, mert vegre 2,5 het utan hallok pukikat. Sor mar tegnap este is nyomta, megkonnyebbules volt a kisdragamnak.

Ma reggel kapott, legkozelebb pedig este kap. Szerintem ez igy most ugy tunik mukodokepes lesz, de nem akarom elkiabalni. 2-3nap mulva meglatjuk.


Nekunk mar megvolt az elso komoly riadalmunk, haaat....huu. De semmi panik :) mert a baba erzi rajtad :)


A vedonor inkabb nem kommentalnam. Amikor kerdeztem a hasfajasra mit lehet adni, auz mondta hogy semmit, jobbam szeretik ha a termwszet megoldja. Aha,ja. A gyerekem meg mar 3.napja orditotr lila fejjel levego nelkul....jat biztos nem fogom nezni, ugyhohy irany a patika, es bizony en megprobalok neki segiteni. Szoktam meg a pocakjat masszirozmi gyengen es a labat emelni, hatha.

1445. Eperke663
2017. jan. 15. 13:31
Szivböl gratulalok Lollipops!😊
2017. jan. 15. 13:28
Lollipops Gratulalok! Pihenj mostmar, szep neve van. Az en kis unokahugom is Emilie, 3 honapos :)Varjuk majd a beszamolot.
1443. Lollipops
2017. jan. 15. 13:25
Ma reggel 7.08 perckor megerkezett Emili kislanyunk 3070 grammal es 48 cmrrel. Beszamolo jon ! Most pihenem a 3 ejszakai nem alvast !!!
1442. Pottom_14
2017. jan. 15. 11:11

Jaaj a koldokcsonkot ne is mondd! En szakmam szerint csecsemo es kisgyermeknevelo gondozo vagyok, 0-3 eves korig tartoznak bele a gyerekek ebbe a kategoriaba. Bolcsisneni, korhazi apolo csecsemoosztalyon, ilyen helyekre jo ez a vegzettseg. Teny hogy egyetlen percet sem dolgoztam a szakmamban, csak az elmelet van meg de az legalabb nem fakult. Ennek ellenere annyira felek hogy elcseszek a gyerekkel mindent... pedig elmeletileg tudok mindent, csak a gyakorlatba nem ultettem at elegge ahhoz hogy bizzak magamban annyira hogy tudjam mindent jol fogok csinalni. Valamikor a koldokcsonk kezelest is ugy tanultam hogy szarito fertotlenito folyadekkal fulpiszkaloval a csonk alatt kitakaritjuk a koldokot es megy ra a sebhintopor, majd steril mull lap amit a pelenkaval rogzitesz oda. Hogy ez mara miben valtozott, par nap es kiderul amikor a korhazban megmutatjak hogyan kell szakszeruen ellatni a sebet.


A meg fog jonni neha erzes meg olyan becsapos, sokszor azt erzem hogy jaj faj a hasam aztan 1 oraval kesobb kiderul hogy csak a szelek bantottak :(


Jo messzire mentel el, Indonezia. Fu hat az nem semmi. Szeretsz ott elni? Miota elsz ott?

1441. Babett8511 (válaszként erre: 1439. - Pottom_14)
2017. jan. 15. 10:00
Az a meg fog jönni nekem is van néha, De jön és megy. Olyankor mindig elkezdek örülni is, végül jön a pofára esés.
1440. Babett8511 (válaszként erre: 1439. - Pottom_14)
2017. jan. 15. 09:59

Mi Indoneziaban vagyunk. És nem vagy egyedül a félelmeiddel. Teljesen rá vagyok parázva, h h fogom ellátni, altatni, fektetni, fürdetni. A köldök csonk pedig igazi mumus.

Arról ne is beszéljünk, hogy az angolul tudó orvos se tud úgy angolul ahogy kéne. 😕


Mi itt nem védőnőt kapunk, hanem gyermekorvos,aki a szülésnél is bent van. 2 éven keresztül, havi szinten kell hozzá járni.

1439. Pottom_14
2017. jan. 15. 08:14

Sziasztok!


Mokuspocok, Eperke, a vedono mond valamit hogy miert pont este kezdik el a kicsik? Ennek oka kell hogy legyen hogy csak este van balhe. Ettol a reszetol rettegek. Hogy fajni fog neki es nem tudok segiteni rajta, de ilyenkor meg annyira kicsi hogy tornaztatni se tudom mert felhuzza szorosan a labat is, felek hogy nem jol forgatom feketetesnel es tojasfeju lesz mert tul sokat van hanyatt pl. Minden ilyen felelem itt tombol most mar es csak gyulnek a kerdojelek :(


Babett ti hol eltek egyebkent? Orulok hogy jol sikerult a kimenos napod :) a hatad jobb mar?


Ki hogy vagy ma? Nalunk az ejjel volt hasfajas, az a meg fog jonni erzes, csak nagyon erosen. Es megint azt almodtam hogy verzek. Mar harmadjara vagy negyedjere almodom ezt a terhesseg alatt hogy verzek es terhes vagyok. Gondolom, a gyerekert valo aggodasnak soha sem lesz vege es mar jo ideje tart pedig meg meg sem szuletett :)

1438. Eperke663 (válaszként erre: 1436. - Mokuspocok)
2017. jan. 15. 03:48

Mi 3350 grammal jottunk haza es 3710 volt a szuletesi. Az elso ket napban nem volt tejem az elso nap hanyt de ezek a gyöker vedonok nem engedtek hogy adjak neki tapszert a 3. napig...idiotak a gyerekem konkretan ehezett... Mar sirtam vele egyutt.. kalvaria volt majd egyszer leirom ha lesz idrgzetem. Amilyen jo volt a szüles olyan sz..r az utogondozas.


Eves utan neha jon vissza valamenni tej de nem veszes remelem..

Nalatok bevalni latszik az espu?

2017. jan. 15. 01:25

Lollipops: kitartás kívánok es őszintén szurkolok, hogy minél hamarabb túl legyél rajta.


Mokuspocok, Eperke: Nektek is kitartást. Annyira hihetetlen h a természet mikre kepes, megis szegény babák mit szenvednek az elején. 😕 De a lényeg h egészségesék es biztos gyönyörűek is 😉 Ettől a résztől en jobban felek mint a szüléstől. Amit Eperke ír, vajon mennyit eszik, elég e a kaki, hogy áltassuk, hason/haton/oldalt???? Ezer meg egy kérdés


Pottom: jól sikerült, rájöttem h a házam már nem nagyon bírja.😕 De jo volt kimozdulni. Itt ugye járdák nem nagyon vannak, ráadásul nekünk motorunk van, szóval érdekes volt azon ülni. Nem nagyon fértem el 😁

Azt hittem jo ha lesz egy kimondott nap. Kb egy napig őrültem, azóta meg csak kattogok....

2017. jan. 15. 00:48

Eperke, egymas matricai vagyunk akkor.:)

En is az Espumisant adtam neki az este. Most probaltuk ki eloszor.

A BioGaia-n mar tul vagyunk, nekunk ablakon kidobott cucc, semmit s em hasznalt.


Ket nap mi kuzdottunk a kaki hiannyal is,mert az egyim tapszer megfogta a hasat, de ugy, hogy csak dionyi, kokemeny mogyorok voltak a pelusban, nagy orditasok aran. Ugyhogy tapszer is masik van. De ez meg olyan budos....


Pisis pelus viszont annyi van,hogy ihaj..de most mar neha kakszi is ugyhogy csak jo lesz ha lassan is.


Nekumk a masim nagy bajunk a bufi....sehogy sem akar, fel-egy orakat van a vallamon es semmi. Utana meg ordit, a labat huzogatja, onnan latom hogy mi a szitu...de bukni sem bukik vissza semmit. Mi 2550-el szulettunk, 2410-el jottunk haza, es most 2,5 hetesen vagyunk kerek 3kg-ok.

1435. Eperke663 (válaszként erre: 1434. - Mokuspocok)
2017. jan. 14. 22:32

Sziasztok.


Mokusocok nalunk detto....espumisant probaljuk ki most. Mindig csak este faj... En mrg hulla vagyok belem mar csak hálni jar a lélek 🙄


Lollipops gondolom rad!! Ugyes leszel minden rendben lesz meglatod a tested tudja mit kell tenni es ha odakerulsz az adrenalin ebren tart majd.


Mar 3870 gramm a kiskrapek bar nem nagyon metegetem mert abba belehulyulnek..azt se tudom mennyit szopizik egyszerre de gyulnek a pelusok gondolom minden ok. Kicsit aggodos vagyok...😐

2017. jan. 14. 22:12

Nalunk hiszti van a kobon. Orditas lila fejjel. Hasfajas.


Keszuljetek :)

Mar a masodik cuccot probaljuk ki hasfajasra. Es milyen erdekes. Mindig csak este faj. Napkozben arany gyermek...eszik, alszik. Este meg remdszerint balhezik...

1433. Pottom_14
2017. jan. 14. 21:04

Olyan sokat gondolok Lollipopsra.. vajon hogy birja szegeny :'( adja Isten hogy most mar mielobb tul legyen rajta :(


Babett hogy sikerult a mai kimenos nap? Remelem jol vagytok a babaval!


Tobbiek, milyen napotok volt? Hogy erzitek magatokat ti es a pici lanyok?

1432. Pottom_14
2017. jan. 14. 17:03

Lollipops orulok hogy jelentkeztel viszont ez elkepeszto hogy meg mindig nincs baba!!! Annak orulok hogy a kicsi meg mindezek ellenere is jol van, de rad is figyelhetnenek igazan, a te egeszseged es allapotod is fontos es nem artana ha maradna erod is megszulni a kicsit. En a legjobbakat kivanom es mielobbi babazast!


Hat Mokuspocok en mar annyira varom a hetfot es hogy az orvos mondja ki a napot! Aaa total be vagyok izzva basszus el sem hiszem hogy a jovo heten a karomban tarthatom a kicsi fiam! :)

2017. jan. 14. 16:03

Jaaaj Lollipops. No comment az az orvosi hozaallas. Remelem marad erod. Probalj tartalekolni.


Pottom. Ne fossaaal :) Annyira azert nem gaz. En csak azt mondom mint korabban, hogy aki kenyelembol valasztja az nem normalis. De ha ugy hozza a szukseg, akkor az mas. Szuri a gerincbe rs vegigrohogitek az egeszet (mint mi). :) Aztan meg a sirvarohoges amikor eloszor felkelsz. De minden nappal jobb :)


Babett, te is tartsal mrg egy kicsit ki ;)

Aztan hozzatok a sracokat,mert mi lesz igy a csajokkal?! :)

1430. Lollipops
2017. jan. 14. 14:53

Ja es csutortok reggel ota nem aludtam.

Csutortok ejszaka vegig korhazi vizsgaloban voltunk reggel fel 8-ig pentek este meg nagyon gorcsoltem.ugyhogy mar total faraft vagyok. Baba voszont szuperul van !!! Van meg eleg magzatvize es pici szivecske tokeletesen ver.

1429. Lollipops
2017. jan. 14. 14:50
Lanyok, gyors bejelentkezes. Meg nincs meg a babank 😥 fajasom rengeteg van es fajdalmadak is nagyon de nem tagulok, osszvissz 2 ujnyi. Antibiotikumot kapok hogy baba ne kapjon fertozest. Ma reggel kaptam zselet ami meginditja a tagulast hat nekem semmit nem tagult csak iszonyatosan nagy mehodszehuzodasokat okozott. Holnap megismetlik a szules meginditast. Ugyhogy igy allunk. Anyukam viszont epp most erkezett !!! ☺ pottom es babette hajra. Mindannyiunknak hajra ! Tobbiek jo babazast es gondoljatok es drukkoljatok nekunk !!!
1428. Pottom_14 (válaszként erre: 1427. - Babett8511)
2017. jan. 14. 11:14
Meg a vegen meghallgatasra lelnek a "jovo heten en mar szulni akarok!" kiborulasaim :D ferjem total begazolt. Amikor vegeztunk a korhazban mondom neki felhivom anyut, azt mondja es mondjad neki hogy panik indul! Imadom hogy ennyire be van tojva :D igazsag szerint en is, de en igy mar nem mutathatom mert attol nagyobb panikba esik a draga :) szoval adom a lazat, kozben meg be vagyok en is panikolva mint az allat
2017. jan. 14. 11:00
Opsz, még a végén együtt leszünk utolsók 😊😊😊😊
1426. Pottom_14
2017. jan. 14. 09:51

Sziasztok!


Megvolt az NST minden rendben kicsi szivverese oke fajas persze egy darab sincs. Viszont, az orvos nem akarja hogy spontan beinduljon a szules. Hetfore elkuldott ultrahangra utana ujra konzultalok vele. Csajok szerintem engem a jovo heten megcsaszaroz :) :) :)

1425. Pottom_14
2017. jan. 14. 06:46

Jo reggelt!


Ne ertsetek felre de orulok annak hogy ezzel a szex dologgal nem csak az en ferjem van igy... aztan remelem hogy mielobb visszaall a rend szules utan mert nekem ez igy nem jo :(


Mokuspocok nagyon ugyes kislanyod van, szepen beallt a rendszer az etetesben es ejszakaban. :) :)


Babett, jo shoppingot meg day out-ot nektek, es nagyon vigyazz magadra!

Mi NST-re megyunk 1 ora mulva. Kivancsi vagyok mit fog mutatni hogy vannak-e mar fajasok igy 10 nappal a kiirt elott...

2017. jan. 14. 06:02

Tudom :) Az utolsó hónapban a hormonváktozásnam köszönhetően nekem is szinte extra igényem kett volna rá, de ugyanakkor a fizikai dolgok már ki is ábrándìtottak.


Én a szülés napjáig zárt voktam, pedig egyfolytában "mindjárt kiesik" érzésem volt, ami nem jó.


17 naposak vagyunk ma :)

Alapjában véve nagyon jó baba, de a tápszertől sajnos nagyon hasfájos és küzdünk a kakival, így vannak nehéz pillanatok is. De imádom minden percét a babázásnak! :)

1423. Babett8511 (válaszként erre: 1422. - Mokuspocok)
2017. jan. 14. 02:53

De jo! Ezek szerint jo baba. A vizesedésért nem irigyellek. Nekem is volt, esélyem nem volt lábra állni.

Nekem jól esne a szex,de en is be vagyok majrézva. Itt nincs méhszáj vizsgálat, fogalmam song mi a szitu, így pedig nem merjük. Bar gyanítom zárt, mert se sok folyás meg semmi ilyen. 3 hete vettek le kenetet, az rendben volt.


Mennyi idős most a pici? 😊

2017. jan. 14. 01:25

Ismeros...akkor nem csak en vagyok az egyeduli ahol nem volt semmi mar vagy 3 honapja...

Mondjuk az utolso kb 4 hetben en mar annak is orultem ha le tudtam ulni vagy ket metert arrebb menni fajdalom nelkul "ott" (a faros gyerek azert mashogy nyom :) ) ugyhogy ebbol a szempontbol nem banom hogy apank nem is forszirozta.


Viszont ha nincs baj es itt a kiiras datuma akkor ne fogjatok vissza magatokat, mert a "cuccosnak" mehszajerlelo hatasa is van am :) De en is paraznek hogy ne kapjunk el semmit ugyis hogy azert megiscsak ferj meg minden, hisba "tiszta" meg ugy cakumpuder ertitek?!...sosem lehez tudni....lassatok engem.Halvany lilam nincs hogy mit es hol kaphattunk be, de legfokepp hogy..


Babett ez jo..pihenj is amennyit tudsz.


Jaa.Azt nem is mondtam. Szerintem nalunk totalis lesz apank kiabrandulasa (pedig allitasa szerint szo sincs ilyenrol) sokat dob a latbam az altestem elefant mivolta, ugyanis a csaszar egyik "velejaroja" es tok normalis, hogy elkezdesz vizesedni derektol lefele. Konkretan a bokaim azok eltuntek, feszul a labam ha hajlitom meg a borom...ahh kesz. Es ez kb 2-3het...hat koszi.


Mi 2x kelunk ejjel enni, egesz nap ugy 3orankent (erre van beallva) most itt szuszmakol rajtam a kisasszony, benyomta a kajcsit, varjuk a bufit (mert hat innentol ezek az elet nagy csodai, ilyeneknek orulunk leginkabb :) )

2017. jan. 14. 00:03

Anyira abbamaradt, hogy vegig aludtam pipi nelkul az éjszakát.

A házas életet inkább hagyjuk. Az én párom félti a picit.

MMára kimenős napot tervezünk, vásárlás, ebéd, hátha. .. 😀

De már elengedtem, 18-a nincs már messze 😉

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook