Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 januári babák fórum

2012 januári babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. jan. 9. 20:13
És eltelt egy évtized! Hogy vannak a "babák"?
7909. vbetty2
2018. szept. 19. 22:11
Nagyon jól, még örömmel jár, gyűjti a csillagokat.
7908. Klauka_ (válaszként erre: 7907. - Vbetty2)
2018. szept. 11. 18:09

Igen 😊

Nálatok hogy alakult a kezdés?

7907. vbetty2
2018. szept. 11. 07:09
Sziasztok! Ti babáitok is elkezdték az iskolát?
2016. jan. 2. 20:12

Nálunk van egy 8,5 éves nagytesó, kicsit nem tervezünk mivel már nem vagyunk mai csirkék.

De azért ha pici csecsemőt látok a környezetemben, azért vágyom rá de gyorsan elhessegetem a gondolatot.

7905. nikletty
2016. jan. 2. 15:23

Halihó

nálunk Lina 11-én lesz 4 éves :)

Imádjuk, kivéve mikor hisztis napja van :D:P

Szépen beszél, szeret szerepelni, énekelni, kis irányítós típus az oviban, nyított, nagyon bartságos, néha kicsit sok típus, de majd megtanulja ő is a határokat ahogy én is.

Szeretni való :)


Van akinél nem lesz kistesó? Vagy fogalmuk sincs még?

7904. marcsika77 (válaszként erre: 7903. - Klauka_)
2016. jan. 2. 13:33

Boldog szülinapot!


Nálunk is minden rendben. Nóra nagyon cserfes akaratos kislány.

7903. Klauka_
2016. jan. 2. 12:13

Hello :)

Mi eppen ma szulinapozunk. Jol vagyunk. Nálatok?

2016. jan. 1. 21:11
Hogy vannak a 4 évesek?
7901. marcsika77 (válaszként erre: 7899. - Wanita77)
2014. jan. 9. 14:27
Az már jó, ha felébred arra, hogy pisilnie kell éjszaka. Képzeld ma voltunk egy bevásárlóközpontban Nórával, bementünk a WC-re és azt mondta, hogy anya én is pisilek! Mondtam neki hogy bezzeg otthon meg nem akarsz WC-re ülni. Haza is értünk és nem volt hajlandó rá ülni.
7900. Vanda87 (válaszként erre: 7896. - Marcsika77)
2014. jan. 9. 12:22

Igen,sztem irtam,de inkább csak olvastam kinél mit csinál a baba,nem sok időm volt 2 mellett irogatni :)

Nem pesti vagyok. Csak úgy vettek fel őket h kellett munkáltatói,és mivel van még férőhely így maradhattak a pici születése után is...

Ikrek fiú lány,majd egy fiú :)

Nálam egyikőjük már sok szót mond,másik csak nemrég kezdett párat... Bilivel sem állunk túl jól,ha kedvük van szólnak....

7899. wanita77 (válaszként erre: 7897. - Marcsika77)
2014. jan. 9. 08:57

Nem, éjszakára még nem szobatiszta, bár sokszor kikéredzkedik pisilni és általában száraz reggelre a pelus.

Mostanában iszik már 100% multivitamint és néha teát is, de tápszert nem nagyon akarja. Bevásároltam több ízűt, pépeket, de alig iszik pár kortyot belőle. Ma lemegyek a védőnőhöz, hátha tud valamit javasolni, talán béres cseppet kéne adnom neki. nem is a súlya miatt aggódom, hanem a vitaminhiány miatt és nehogy később bármilyen baja legyen.

7898. marcsika77 (válaszként erre: 7895. - Klauka_)
2014. jan. 8. 20:01

Igen, nagy szerencséd van ezzel, hogy oda járhat.

Nórát is beírattam egy bölcsibe, de nem ígértek semmi biztosat még szeptemberre sem, valakinek tejelnem kell majd, hogy sikerüljön.

7897. marcsika77 (válaszként erre: 7893. - Wanita77)
2014. jan. 8. 19:56

Gratula Wanita! Író vagy költőnő lesz a lányod, hogy már ennyi verset tud, Nóra is motyogja őket, ami nekem fura mert a kisfiam egyáltalán nem volt erre kíváncsi. Sajnos.


Szobatiszta már éjszakára is? Ügyesek vagytok. Nóra párszor pisilt bilibe még a nyáron, de azóta semmi, ráül, el van ott, aztán feláll és máshová pisil, ezért nem erőltetem egyelőre. Gergő is kétévesen már ágytiszta is volt, de persze minden gyerek más, nem is akarom össze hasonlítani még az én 2 gyerekemet sem.


Nórának változó az étvágya, ő viszont semmit nem iszik meg vízen kívül+reggel este +2dl tápszer. De vizet is keveset iszik, pedig folyamatosan kínálom. Nem is tudom, talán 11 kiló ő is csak, de kis formás, szőke kis fürtös haja van.


Te is írj azért néha!

7896. marcsika77 (válaszként erre: 7892. - Vanda87)
2014. jan. 8. 19:47

Te régen is írtál ide, nem emlékszem rád.


Ú biztosan nem könnyű 3 picivel neked sem, de érdekes, hogy itt Budapesten nem vennék fel bölcsibe a gyereket ha kistesó születik, ahogy Klauka te is írtad, csak az csana., De Vanda cáfold meg, ugye nem vagy Bp-i.

Milyen neműek a gyerekek?

7895. Klauka_ (válaszként erre: 7894. - Marcsika77)
2014. jan. 8. 11:22

A Csana, az családi napközi. Olyan mint a bölcsi, csak magánkézben van, sokkal családiasabb és kisebb létszámmal üzemel. 2 csopi van, 7-7 gyerkőccel, csoportonként 2-2 gondozónővel.

Most nyílt, pályázati pénzből csinálták, és üzemeltetésre is nyertek pénzt, így csak a kaját kell fizetni, így kb annyiba kerül, mint az állami. Nagyon nagy szerencsénk van, hogy ott lehetünk.

7894. marcsika77 (válaszként erre: 7891. - Klauka_)
2014. jan. 8. 10:18

Csana az bölcsit jelent?

Nem lesz nálunk kistesó, van Nórának egy báttyusa , ő már 6,5 éves.


Nóra is kezdett beszélni, szép bővített mondatokat mond már.

7893. wanita77
2014. jan. 7. 20:50

Mi is megvagyunk, BÚÉK mindenkinek!

Niki már fél éve szobatiszta, tud vagy 30-40 verset, mondókát, hihetetlen okos és ügyes. Viszont rossz, mint a kisördög, állandóan hisztizik, visít, ha valami nem úgy van, ahogy akarja. De azért tudjuk kezelni, annyira nem vészes. Egy probléma van csak, hogy keveset eszik és rengeteget iszik, emiatt nem hízott szinte semmit 1 év alatt, emiatt most hízókúrán van. Doki még nem mondta, csak mi döntöttük el, hogy megvonjuk a teát és így már lényegesen többet eszik. Remélem mindenki jól van.

7892. Vanda87
2014. jan. 7. 15:02

Sziasztok!


Boldog Szülinapot Kívánok én is a gyerkőcöknek!


marcsika77 sajnálom a fejelést! Mi decemberben, karácsony előtt voltunk kórházban légúti gyulladással 2 gyerekkel felváltva férjemmel :(


Nálunk is van kistesó :) Nov 16-án született, ikrek tegnap lettek 2 évesek :)Nagyon szeretik a picit és nem is féltékenyek. Sokat segít hogy ők már szeptember óta bölcsibe járnak, sokat tanultak ott, szeretika társaságot :)


Jó egészséget kívánok mindenkinek ebben az időben!

7891. Klauka_ (válaszként erre: 7890. - Marcsika77)
2014. jan. 7. 10:20

Óhhh, hát nem semmi fejelés lehetett... Nóra hogy van? Beszél már? Gáborkám most kezdett el Karácsony előtt, most van a mindentutánunkmond-korszak. :)


A kettővel elég nehéz, de Gáborkám jár Csanába, így azért jó. Sajnos van testvérféltékenység, de igyekszünk kezelni.


Szülés könnyebb és gyorsabb is volt.

Szeretnétek ti is kistesót?

7890. marcsika77 (válaszként erre: 7889. - Klauka_)
2014. jan. 7. 10:00

Jujj gratula!!! Nehéz így, hogy kicsi mindkettő? Nehezebb volt a második szülésed?


Mi jól vagyunk, csak rosszul zárult meg kezdődött az évünk, 29-én Nóra úgy lefejelte az orrnyergemet, hogy agyrázkódást kaptam. Tegnaptól tudom azt mondani, hogy jól vagyok már.


Örülök, hogy írtál, remélem más is jelentkezik.


Írjál néha azért!

7889. Klauka_ (válaszként erre: 7888. - Marcsika77)
2014. jan. 7. 09:23

Sziiiia Marcsika :)


Nektek is boldog szülinapot!!!

Képzeld, nálunk már van kistesó, 2013 augusztus 20-án megszületett a kisöcsi, Marcika. :)


Ti hogy vagytok?

2014. jan. 6. 23:24
Boldog 2. szülinapot kívánok minden 2012 januári babának! Született azóta kistesó valakinél?
2013. júl. 6. 22:33

Nóra még csak 3-4 értelmes szót mond, Gergő is 2 évesen csak szavakat mondott azt is csak ha kértem, most meg reggel 7-től este 9-ig be nem áll a szája.


Aranyoasak lehetnek, hogy igy beszélnek, de ezt nem lehet erőltetni, pedig mi nem vagyunk egy hallgatós család, eleget beszél itt mindenki! Ami késik nem múlik!!!

7886. AnitaT
2013. júl. 6. 16:34

Sziasztok!


Nekünk is Laura már mond mindent amit mi. Nagyon ügyesen, úgyhogy én már nem is írom. Eddig úgy köszönt hogy csá, mostmár helló, szia is megy. És nekünk is szinte mondatokban. Főleg este 9 kor is mama, indul tátá - menjünk sétálni. Reggel enge be fé - engedjem be a fényt, húzzam fel a redőnyt.

Másodszor voltunk babaúszáson. Az első alkalommal mindig keresett engem, ma már vagy csak kétszer nézett ki, apukája volt bennt vele a medencében.

Pár hete az etetőszékben nem akar ülni, eddig legalább addig ült míg éhes volt, mostmár addig se. Legtöbbször az etetőtálcán köt ki. Vettem már ki hogy nem kap enni, kapott már a popóra is, persze előtte volt szép szó bőven, de egyik sem használ. Félek hogy úgy leesik hogy nagy baja lesz.

Amin nagyon meglepődtem én is pár hete kivette a pennys katalógust az íróasztalból és mondta hogy ocsó do - olcsó dolgok. Én mindig kiírom belőle mi van leárazva de hogy ő erre is figyel. Ha valamilyen újság, szórólap a kezébe akad az mind ocsó do.

A sláger mostanában a nem, a bezár, kinyit szó ismétlése, egész nap be nem áll a szája. Szerencsére.

7885. wanita77
2013. júl. 6. 15:13

Ti hogy álltok a beszéddel? Niki már szinte mindent mond, kétszavas mondatokban beszél: a legújabb kedvencem a robogó elment, hajó elment, hadd abba! (hagyd abba) :) Egyszer még azt is mondta, hogy apa elment dodo (dolgozni) :)

De mondja a hattyút, kérsz még, hozom, viszem,kérem, hutá (futás), üje (üres), vége, nem jó, ott van, egyik, másik, ide-oda, stb. Mindent utánoz, már nem győzöm írni a füzetbe a szavait. :)

7884. wanita77
2013. júl. 6. 14:57
Mi is voltunk nyaralni, Balatonlellén, tegnap jöttünk haza. Nagyon jó volt, egy kétszintes kis apartmanban voltunk, anyósék lent, mi fent. Mindenki élvezte, főleg Niki, pancsi a balatonban, cicázás, semmi gond nem volt alvással sem, jó lenne visszamenni!
2013. júl. 1. 22:28

HALIHÓ!


Hogy vannak a másfél évesek? Mindenki eltűnt? Nyaralások ideje van.


Mi már nyaraltunk Horvátországban, Nórának nagyon tetszett a part, a viz, igaz nem volt mellette pihenés, tudott nagyokat alkotni. Kavicsszórás, koktél felboritás, csikkszedés(remélem mától uniósok és jövöre már nem dohányozhatnak a parton).

7882. marcsika77 (válaszként erre: 7881. - Vanda87)
2013. máj. 31. 22:51
Szegénykém, nem lett baja neki? Nóra még rácsoságyban alszik, kisfiamat anno 2 évesen tettek kis gyerekágyba.
7881. Vanda87
2013. máj. 31. 13:16

Szisztok!


Ikreim vannak, egyikőjük éjszaka át szeretett volna jönni hozzánk, mi meg vártunk volna kicsit hátha visszaalszik... Annyira dühös lett h kibújt a hálózsákból és valahogy felhúzta magát a kiságyon és leesett. Majdnem szívrohamot kaptam... Kérdésem az lenne, van akinél már ilyen kicsi nem rácsos ágyban hanem leesésgátlós gyerekágyon alszik? Vagy próbálkozzak előbb a rács kiszedéssel, hogy megszokja most már ha akar kimászhat? Tapasztalatok?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook