Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 januári babák fórum

2011 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
12264. antonka (válaszként erre: 12263. - Szigyuda)
2011. aug. 29. 20:38

mi a doktornő által felírtat nat...land. De mi john....son-t is használunk.

Miért lenne ciki felíratni. Én mindig felíratom.

12263. Szigyuda
2011. aug. 29. 20:06

Ti milyen fürdetőt használtok?

Én eddig a gyógyszertárit,amit receptre kevernek ki. Eddig 2 doboz fogyott el, tök jó volt eddig.

De lehet,hogy már ciki lenne felíratni. :(

12262. Szigyuda (válaszként erre: 12257. - Csobesz)
2011. aug. 29. 20:03
Én már etetés előtt nem cserélek,mert sokszor nyomásszünet van kaja közben is. :D
12261. Szigyuda (válaszként erre: 12255. - Antonka)
2011. aug. 29. 20:01

Nálunk is 5-7 között szokott elmenni egy nap. Amióta szilárd kaját kap, azóta sokkal több a kaki. Van,amikor csak kis pici nyúlbogyó, de van,amikor szép elterített adag! :D

A pisi részét már nem is igazán figyelem. De szerintem sokat kiizzadnak ők is ebben a "kellemes" időben.

12260. Szigyuda (válaszként erre: 12254. - Lina816)
2011. aug. 29. 19:59

Köszi a tanácsokat! :)

Még egyenlőre maradunk a hordozónál,mert szinte csak vasárnapi nagyszülő látogatásnál használjuk. Jó lenne karácsonyig kihúzni (ami sz.tem esélytelen)és akkor azt kérhetnénk a Jézuskától! ;)

12259. Szigyuda (válaszként erre: 12229. - Audrey79)
2011. aug. 29. 19:56
Hogy haladtok az altatással? :)
12258. antonka
2011. aug. 29. 17:02
én most úgy veszem észre hogy nincs annyi pisis pelusa. És nem tudom, hogy azért, mert kiizzadja, vagy mert kevés a kajcsi neki.
12257. Csobesz (válaszként erre: 12255. - Antonka)
2011. aug. 29. 13:33
Én minden etetés előtt cserélek 1-t és min. még 2x kell még kaka miatt! Tehát mi is olyan 6-7 pelus egy nap! :D
12256. ancsaha (válaszként erre: 12255. - Antonka)
2011. aug. 29. 13:00
Én nem szoktam számolni, de sztem min. 6-7. A 42 db-os csomag kb. 1 hét.
12255. antonka
2011. aug. 29. 12:57

Sziasztok!

Ki mennyi pelust használ el egy nap?

12254. lina816 (válaszként erre: 12249. - Szigyuda)
2011. aug. 27. 22:10

Árban tényleg nagyon nagy a választék, de nem mindig a drága a jó, középár kategóriában is lehet ugyanolyan jót találni. Én 33-ért vettem, de nem bántam meg, hiszen hosszútávra kell, és ráadásul a gyerek biztonsága a tét

Törésteszteket nézegesd meg előtte és ha kiszemelsz egy fajtát, akkor keress rá a neten, hogy van-e róla vélemény, ha nem találsz akkor írj ki rá egy kérdést vagy fórumot, ha nem válaszolnak rá, akkor tuti valami noném cucc, és inkább keress tovább, én is így tettem.

12253. lina816 (válaszként erre: 12247. - Antonka)
2011. aug. 27. 22:07
Én erélyesebben rászólok, hogy nem/nem szabad és elmondom, hogy miért, elég türelem játék, de egy idő után megtérül, mert már most abbahagyja, ha mondom neki (amúgy nagyon édes, mert próbál cukin nézni,hogy akkor hátha lehet és próbálkozik még)
12252. lina816 (válaszként erre: 12249. - Szigyuda)
2011. aug. 27. 22:04

Mindenképpen csak úgy érdemes megvenni, ha az üzletben engedik, hogy bekösd a kocsiba, csak így látod, hogy mennyire stabil. Nyilván függ attól, hogy milyen méretre veszed, mert menetiránnyal háttal csak a 0-18/25kg autósüléseket lehet bekötni.

Én 0-18kg autósülést vettem, mert Polett csak 6kg, pedig már szépen ül, ha 9kg-tól veszed szerintem akkor is fontos, hogy dönthető legyen, mert így kényelmesebben alszik benne. De nem vagyok túl nagy szakértő a témában.

Viszont jó volt, hogy bepróbálták az autóba mindkét ülést amivel szemeztem, amit vettünk az háttal bekötve nem tűnik stabilnak (de az), viszont szembe bekötve, olyan mintha maga az autó ülése lenne (meg se mozdul), a másik amit néztem háttal bekötve nagyon stabil volt, szembe bekötve nem tűnt annak, na ezért döntöttem az elsőnél, mert szembe a forgalommal elvileg sokkal több ideig lesz szükséges.

Ha az üzletben nem engedik, hogy bepróbáld a kocsiba akkor keress másik üzletet inkább. Minden autó más és más, ami az egyikbe tökéletes a másikba lehet, hogy nem.

12251. lina816 (válaszként erre: 12250. - Antonka)
2011. aug. 27. 21:59
9kg-tól forgalommal szembe ültethető, de ha jól tudom a hordozók többsége csak menetiránnyal háttal köthető be.
12250. antonka
2011. aug. 27. 20:35

Amúgy mikortól lehet forgalommal szembe ültetni a gyerkőcöket?

Van valami kor vagy valami előírás? Pl.: tudjon ülni és tartani magát? Nekünk a hordozó 13 kg-ig jó, de már leér a lába az üléshez. Pár cm, és nem fogja tudni kinyújtani a lábát rendesen.

12249. Szigyuda (válaszként erre: 12246. - Lina816)
2011. aug. 27. 19:56

Viszont nem semmi mennyi pénz elkérnek érte! :(

Azon kívül,hogy dönthető támlás, plüss legyen,mire érdemes még figyelni a vételnél?

12248. Szigyuda (válaszként erre: 12247. - Antonka)
2011. aug. 27. 19:55
Szerintem hamarosan mindenki szembesülni fog ezzel a problémával, én is kíváncsian várom mi lehet a megoldás! ;)
12247. antonka (válaszként erre: 12240. - Exlappango lepke)
2011. aug. 27. 13:43
Gondoltam, ha negatív élmény éri, akkor nem lesz neki annyira érdekes, hogy a hosszabbító vezetékét rágja, hogy kihúzza a ventilátort, és hogy a konnektorral szórakozzon. Nem lehetek vele minden pillanatban, és az egész házat nem tudom elpakolni. Nem lehet állandóan az ágyában sem. Ezért vesszük meg a babakarámot, de abban sem lehet benne állandóan. Tehát valahogy meg kell tanítani neki, hogy nem szabad. Nem tudom hogy hogyan lehet ezt megtanítani, és mikor. De azért ne képzeld azt hogy szétvertem a kezét.Csak rásuhintottam egy picit egyszer. Nem vagyok állat. Ezért kérdeztem itt hogy hogyan lehet ezt megtanítani nekik, de nem válaszolt senki.
12246. lina816 (válaszként erre: 12239. - Szigyuda)
2011. aug. 27. 08:51

Üdv. köztünk!

Hát hogy más-e az anyaga nem tudom, igazából ebbe is beleizzad főleg ebben a melegben, én azt gondoltam, hogy én vettem rossz fajta hordozót, na mindegy mert ettől függetlenül is utálom, bár néha azért még használom, az autósülés viszont nagyon jól bevált, még ha bele is izzad szegénykém. Ebben az időjárásban, meg tök mindegy hol van/vagyunk szerintem mindenkiről szakad a víz...

12245. biborka83 (válaszként erre: 12243. - Csobesz)
2011. aug. 27. 08:30
:D Andris is így pelusozik:) Imádja pl a fülét simogatni vele szopi közben.
12244. Csobesz (válaszként erre: 12239. - Szigyuda)
2011. aug. 26. 22:55

Szia! Először is üdv! (én is csak később csatlakoztam a csajokhoz,de nagyon jó! :D)


Légzésfigyelő: Nekünk sincs semmi extra a kijelzőjén csak a lámpa("angyalos-vigyázós" :D )az alján van vmi skálás bizgentyű amin tudtam állítani,de ehhez 2 db -egymással összekötött- nagy kocka tartozik hozzá amit végül is úgy pakolok a kis ágyban,hogy a matrac nagy része rá esik! De hála a jó égnek ezen az előző illetve a mostani héten csak 1x fordult elő! :D

12243. Csobesz (válaszként erre: 12229. - Audrey79)
2011. aug. 26. 22:43
Nyugi!Semmi rosszat nem tettél! Én is csináltam már ilyet! Mi például cumizunk és az sem megnyugtató számára,hogy "hang" nélkül el aludjon! Nálunk még a pelus kell alváshoz,amit tud gyúrmázni illetve magát simogatni vele! :D
12242. Csobesz (válaszként erre: 12230. - Krisztina1978)
2011. aug. 26. 22:40
Köszi szépen ki fogom próbálni! :D
12241. kisfari (válaszként erre: 12238. - Alina33)
2011. aug. 26. 22:00

Szia Alina!

Én 2 éves kora körül rontottam el Zalánt, mikor már tudott beszélni és bedumálta magát az ágyunkba. Olyan édeseket mondott, hogy nem tudtam neki ellenállni... Aztán később kapott egy magasabb galériaágyat, ami nagyon tetszett neki. És megbeszéltük, hogy hétköznap az ágyában kell aludnia és hétvégén aludhat nálunk, kivétel ha beteg volt vagy ilyesmi, mert akkor mindig velünk aludt.Ez nálunk bevált. Most amióta ott van Maja is vele egyszobában már nem akar velünk aludni, mert nem akarja magára hagyni a testvérét, azóta 1x aludt csak velünk.

12240. exlappango lepke (válaszként erre: 12233. - Antonka)
2011. aug. 26. 18:43
Rácsapsz a kezére?Miért? 7 hónaposan tényleg nem érti...
12239. Szigyuda
2011. aug. 26. 16:38

4 lapot olvastam vissza, gondolom a többi téma már nem aktuális.

Sőt,lehet,hogy sok itt sem….


Eni26:

Üvegszilánk a bébiételben??????? Nem semmi! Eddig mindenhol azt olvastam,mennyire gondosan ellenőrzött, válogatott alapanyagból vannak stb….Hát ez nagyon durva! Én még nem vettem Nestlét, csak H.P-et és MIlL.-pát. (Nem tudom ezt hogy szoktátok rövidíteni,de látom,nem írjátok ki teljesen a terméknevet)


ENIE:

Mi még a bébihordozóban. Rá van írva valahová, azt hiszem 12 kg-ig lehet abban. Igaz, Dani még nem tud ülni, szóval nálunk igazán még nem is kérdés.


Csobesz:

Nálunk is benn van még a légzésfigyelő. Igaz,egy „antik” darab,mert kb. 10 éves. Nem ennyire modern. Van rajta egy villogó és kész. Nem lehet állítani semmit. Viszont az ágy közepére van berakva az érzékelő lap és még csak 1x mászott le róla,amikor összekuporodott a láb résznél a rácsnál. Nem tudom a tiédhez milyen érzékelő van,próbáld meg esetleg középre berakni,hátha nektek is bejön úgy.


Lina 816:

Az autós más anyagból van,mint a hordozó? Nálunk is folyik a víz szegény gyerekről benne,hiába rakok oda pelenkát. Főleg ebben az időben,ami most van! :S Ezért is van nálunk „szobafogság”, itt CSAK 27 fok van….


Audrey79:

Én is pár hete kaptam meg és 2x rájuk telefonáltam. Egyben a 0-6 hónapig és a 7-12-iget. Először valami x-elés hiányzott. De hát basszus! Ott a telefonszámom,az email címem, miért nem szóltak????

Altatás nálunk szerencsére könnyű,mert kiskora óta este kiságyban alszik, cumival. Előtte persze van egy kis nyekergés, akkor simi az arcán, suttogás és máris csukódik a szem. Probléma akkor van,ha kiesik a cumi,mert annyira kómás,hogy lusta még a fejét is fordítani,hogy visszategye. :D De ez max.2x van. Ja,és mind a 2 oldalon van 1-1 plüss,amihez oda tud bújni.

Szerintem ne égessen a bűntudat, így fog tudni megtanulni egyedül aludni.


Antonka:

Nekem tetszik a babakarám,csak nincs annyi helyünk,hogy oda tudjuk tenni.  De lehet,hogy még szobaátrendezés lesz,ha majd elindul a törpe! ;) Most még jól elvan a 110x110-es járókában.


exlappango lepke:

Nálunk legtöbbször csak hajbevizezés van, főleg ebben a melegben. Hajmosás heti 1x. Ha koszmósodik,akkor meg van hajkefével vagy törölközővel ledörzsölöm,mikor jól fel van puhulva.

12238. Alina33 (válaszként erre: 12229. - Audrey79)
2011. aug. 26. 14:45

Szia,

én már többször is csináltam ilyet...miután az első gyereket -megvallom- elcsesztem. Cicin altatás, ringatás kocsiban tologatás.

Hát most már kevesebb idő jut a kicsire, szóval kénytelen egyedül elaludni.

Ne legyen bűntudatot. Ez egy tanulási folyamat náluk; meg kell tanulnia egyedül elaludni.

Igen, valami monoton dolog kell hozzá. Az enyém az ujját szopizza :)

Én is szoktam hagyni sírni (persze figyelem a sírását, mert néha átmegy egy másik féle örjöngésbe és akkor tuti van valami baja pl bent maradt egy büfi) de alapvetően nekem is elalszik 10 perc alatt akkor is ha sírással ringatja magát álomba. Egyébként inkább az a jellemző hogy beteszi az ujját a szájába és elaltatja magát.

Öhömmmmmmmmmmm a nagyobbik köztünk alszik a hálóban és nem bírom magam rávenni az átszoktatására, mert félek hogy a kicsit felébreszti.

Tudom hogy nem megoldás és hosszú távon pláne nem jó, no és a házas életnek sem tesz jót de annyi sok kifogásom van.

Ha valakinek van jó ötlete hogy a 3 évesem hogy szoktassam át a saját ágyába, szívesen veszem.

12237. Szigyuda
2011. aug. 26. 14:28

Köszi! :)

Akkor magamról tömören:

Január 15-én született a fiam a X. kerületi Bajcsy kórházban, császárral. Első gyerek.

Tejem sajnos későn indult meg, így 4 és 1/2 hónapig fejtem. :S Nem volt igazán kedvenc időtöltésem,de örültem,hogy anyatejet adhattam neki! :)

5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, gyümölcsből almát, körtét, barackot eszik, főzelékből répa, krumpli, tök, zöldbab. Csirkemellet és pulykanyakat adtam eddig neki.

Az első 2 fogacska kinn van, a felső szerintem hamarosan várható,mert piros csík már ott van az ínyén.

Jobbra-balra fordulások mennek, négykézláb hintázás is, a mászással még hadilábon állunk, az ülésre meg szerintem még esély sincs. Bár ha a hátán fekszik folyamatosan nyomja fel a fejét. :)

Egy napunk úgy telik, hogy 6-7 körül ébredés, villámgyors tápszer adás,mert akkor eszmél rá,hogy ő egész éjszaka nem evett és nagyon éhes ;), ha szerencsém van 9 körülig vissza is alszik. Akkor átöltözés, gyümizés, kb.11-13-ig alvás (persze nem mindig), 13-kor főzelék, kb.1/2 3-5-ig alvás, utána babakocsizás, 19-kor fürdés, 1/2 8 körül tápi, és 8-1/2 9 körül alvás. Amikor ébren van,akkor vagy a járókában játszik egyedül ,vagy a szőnyegen velem vagy egyedül. Születése óta kiságyban alszik, de csak este. Napközben amíg nem forgott a franciaágyon, játszószőnyegen, amióta forog,azóta járókában.

Hát tömören, nagyvonalakban ennyit rólunk. :)

Visszaolvasok....

Ti hogy bírjátok ezt a meleget?

12236. antonka (válaszként erre: 12235. - Szigyuda)
2011. aug. 26. 12:12

Szia! Persze hogy lehet.

Mesélj magadról, magatokról!:)

12235. Szigyuda
2011. aug. 26. 11:53

Sziasztok!


Lehet még hozzátok csatlakozni?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook