Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 januári babák fórum

2011 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
12204. lina816 (válaszként erre: 12202. - Audrey79)
2011. aug. 17. 21:15

Én azt nem értem, hogy ez miért lenne rossz??? Meg ha ezzel el is "kapatod" egy kicsit, szíved joga, te vagy az anyja, Te tudod a legjobban, hogy mire van szüksége mire vágyik. És nem is gondolom, hogy ez elkapatás lenne, most erre van szüksége ezt kapja tőled, 10 év múlva majd visszasírod, hogy már nincs szüksége ennyire rád. Remélem érted mire gondolok.

Amúgy mi már több mint egy hónapja leraktuk az ágyrácsot, hát nem egy élmény a ki-be emelgetés (bár én még szerencsés vagyok, hogy csak 6kg a csajsziÖ, de ha be van ájulva nem ébred fel rá.

12203. Audrey79 (válaszként erre: 12202. - Audrey79)
2011. aug. 17. 18:50
úé: amikor már nem cicizünk
12202. Audrey79 (válaszként erre: 12201. - Kisfari)
2011. aug. 17. 18:50

Köszi. Próbálkozom, de lehet feladom :-(( Ma is a babakocsizás maradt és így jóval hamarabb alszik el és tovább...

Az az érdekes, hogy fel sem merült bennem, hogy rossz amit csinálok (elalszik a cicin, vagy vállon és leteszem az ágyába), amíg fel nem hívták rá a figyelmem.

Lehet megoldódik, ha nem cicizünk ??

12201. kisfari
2011. aug. 17. 16:09

Maja eddig még mindig vett levegőt, de én nem vettem fel ha sírt, mert tudtam hogy fáradt és aludnia kell, hogy jobban érezze magát, csak ott voltam vele. Egyszer-kétszer volt olyan amikor már nagyon sírt és nem bírtam és felvettem, de csak rosszabb lett tőle, Ő nem tudott kézben elaludni.

Egyébbként az első hónapban Ő is csak velem aludt, erre volt szüksége, de ahogy éreztem hogy most már nem ragaszkodik hozzá fokozatosan átszoktattam az ágyába. Szerintem ez a kettő kell, kitartás és fokozatosság.

Maja is nyúzza az arcát és kapirgálja a szemét, mikor fáradt, de neki ehhez nem kell sírás, naponta kell vágnom a körmét mert ha kihagyunk egy napot már tiszta karmolás az orra meg a szeme körül. Ő evés közben is rengeteget dörzsöli a szemét, de nem hülyék ezek a picik, nem fogják kikaparni a saját szemüket...mondjuk én sem szeretem hogy ezt csinálja, de ha elhúzom a kezét dühös lesz és kiabál. :)

Sok Sikert! DE ne feledd, ezek csak az én tippjeim, te meg csinálj mindent úgy ahogy azt TE jónak érzed, mert úgyis az lesz a legjobb Melikének!!!!

12200. Audrey79
2011. aug. 17. 12:42

Fogzásra néha-néha dologélt adok és amikor már nagyon nyűgös, akkor kap dentinox-ot (csak picit).

A viburcol homeos kúp, fájdalom és láz esetére ajánlják és picit nyugtató hatású, ezért a nyűgös éjszakákon bevetettem néha fél kúpot.

Mi is gyönyörűen elalszunk cicin, de mivel már 3 hete térdel a lányom és kezd kapaszkodni az ágy szélébe félek le kell raknom a kiságy rácsát. Innentől kezdve elég nehéz lesz betenni a gyereket, hogy ne ébredjen fel.


Kisfari:

Amikor letetted és sírt, akkor sem vetted fel, ha már úgy bőgött, hogy nem kapott levegőt ?

Az a baj, hogy az én lányom szétkarmolja közben a szemét is.

Megpróbálom este, hátha...

napközben pedig marad a babakocsi, amíg jó idő van, vagy az anyával sziesztázás.


Csobesz:

Köszi, hogy írtál, erőt ad a tudat, hogy nem vagyok egyedül (és nem a gyerekemmel van gond).


Jövő héttől járunk ringatóba, remélem a dada is tud okosat mondani.

12199. antonka
2011. aug. 17. 09:43

ma beszéltem az államkincstáros nővel. Akinek az volt a legnagyobb baja, hogy dolgozóval nem beszélhet. Nem az hogy én miért nem kaptam meg a pénzt. Leosztottam rendesen. Talán mostmár elintézi. Azt mondta, hogy nem küldtem be a papírokat. A munkahelyem május 20.-án küldte árt.....

Szól a munkahelyemnek, ha újra be kell adni a papírokat..........ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

12198. lina816 (válaszként erre: 12188. - Audrey79)
2011. aug. 16. 22:51

Polett pár napja kezdte el, hogy leteszem és nem alszik, eddig ezzel sosem volt gond, most anyukáméknál vagyunk és ma is meg tegnap is alig aludt el, csak úgy hogy feküdt mellettünk a nagyágyban és utána vittük át a sajátjába. Alapjáraton beteszem a kiságyba, magára húzza a kis takaróját és kéri, hogy indítsam el neki a forgó zenélőt és amíg az megy szinte el is alszik, ha nem akkor ugraszt, hogy már nem megy... :-)

Mondjuk neki még nem bújt ki egy foga sem eddig, bár szerintem már közel járunk hozzá...

12197. lina816 (válaszként erre: 12186. - Antonka)
2011. aug. 16. 22:48
én megkaptam, pedig július elején küldtem vissza a munkahelyemnek az igénylőt, és ők intéztek mindent. Max. gyedet fogok kapni, most még én is vegyesen kaptam.
12196. Csobesz (válaszként erre: 12195. - Orso1)
2011. aug. 16. 21:32

Igen én sem vagyok gyógyszer párti,de én is adtam már neki 1x 2x Panadolt! De nem szeretném tele tömni vele! :(

A légzésfigyelős storinak (amúgy köszi az érdeklődést) az a mostani állapota,hogy még megfigyelés alatt van a gyerkőc,ugyanis azóta (azt hiszem kb. egy hét telt el mióta "segítséget" kértem) egyetlen egyszer jelzett be! Úgyhogy nem tudom eldönteni,hogy a figyelő "javult" meg vagy csak az én Manócskám vesz rendesen levegőt! :D De hála most már elég nyugis vagyok így nem ijedek meg ha netán meg szólal,meg tudom nézni és eddig az a tapasztalatom,hogy vesz levegőt! Remélem ez így is marad! :D

12195. orso1 (válaszként erre: 12194. - Csobesz)
2011. aug. 16. 20:27
a fogtól mi is szenvedünk, 2napja vergődik éjjel, fel-fel zokog, és én nem vagyok gyógyszer párti, de már nem használt a camomilla, kapott nurofent, és tökéletesen aludt éjjel, sőt a 4.fogacska is előbújt.egyébként én sem tudok tanácsot adni, hisz 3.gyerek létére is veünk alszik egy ágyban, mindegyik velünk aludt, és mi is altattuk a mellkasunkon, de mára már a nagy ágyban simogatás mellett alszik el:-D nekem még csak 8230gramm, és sznte egész nap cipelteti a popóját, ha éppen nem huncutkodik a földön, vagy nem álldogál a kiságyban, én megszoktam már, és roppant ügyesen használom a fél kezemet:-D:-D de a derekam már nekem is kikészül....szóval én sem tudok okosat mondani:-D:-D és mi lett a légzésfigyelős dologgal?lehet már írtad, de nem tudok ennyit visszaolvasni, bocsi:-D
12194. Csobesz (válaszként erre: 12188. - Audrey79)
2011. aug. 16. 14:39

Szia! Teljesen át tudom érezni a kétségbeesésedet,mert én sem tudom mit csináljak vele!Sajnos én nem tudok nyerő ötlettel előrukkolni,csak szeretném "részvétemet" nyilvánítani,tudom milyen szenvedés!Nekünk is borzasztóak 2 hete az estéink!Mi cumizunk,sőt nagyon is és az sem segít!(szóval nem is kell neki adni,ha nem tartja meg)Az első 3 hónapban mindig vmelyikünk mellkasán aludt el,semmi probléma nem volt! Utána( mivel ő tápos ) kikövetelte magának a "nagy ágyban" (a mi ágyunkban) az egyedül eszek és még huncutkodom egy kicsit majd eldőlök alvást! De ezzel sem volt semmi probléma, mert miután elaludt probléma nélkül át lehetett vinni az ő kis ágyába alukálni. Igen de most ca. két hete (mióta a 3.fogacskája miatt nagyon sokat szenved,ami természetesen nem akar sehol sem előbújni) minden okés az evéssel,huncutkodással a nagy ágyban,csak hogy elfárad és minta zsizsik megállás nélkül vergődik sír,nyöszörög és egyszerűen nem tud elaludni! Már tegnap kézben ringatva róttam vele a köröket a nappaliba,mire nagy nehezen el tudott aludni!De ez sem megoldás,mert egyre nehezebb (ahogy te is említetted) és kivan már hátam tőle!... Már délutáni alvás is tiszta nyűg,olyan nehezen tud elaludni és úgy sajnálom mikor sír és sírva alszik el!...

Szóval az én véleményem is az hogy nem vagy elkésve! Reméljük mérséklődnek az alvási gondok,ha már kint van az a fogacska vagy kapunk vmi jó kis ötletet! Kitartás!

12193. kisfari (válaszként erre: 12188. - Audrey79)
2011. aug. 16. 10:52

Szerintem ez nem megy sírás nélkül, és minél kisebb, annál könnyebb. Maja sem volt hajlandó cumizni (kb.6 fajtát vettem) és nem is aludt el cicin, max este mikor már fáradt volt, de akkor is mindig átraktam az ágyába.

Más dolog sírni hagyni egy gyereket és más hagyni megtanulni elaludni. Én mindig ott voltam a kiságy mellett, énekeltem neki, hogy hallja a hangom, de nem vettem ki alvás nélkül azért mert sírt. Ez mindkét gyereknél bevállt. 6 hónapos korára mindkettő nyugodtan, szépen aludt el az ágyában anélkül, hogy sírt volna és nem azért mert rájöttek hogy hiába szólnak én nem törődöm velük, mert ha sír most is bemegyek és megsimogatom, megnézem minden rendben van-e, hanem mert tudja hogy ott aludni kell és biztonságban van.

12192. kisfari (válaszként erre: 12185. - Antonka)
2011. aug. 16. 10:31

Aha...így már megvan. Nekünk járókánk van.

Ilyen: [link] , csak még a régebbi kiadás. Szeretjük. Maja is jól elvan benne.

12191. antonka (válaszként erre: 12189. - Biborka83)
2011. aug. 16. 08:39
én azért gondolkoztam ezen, mert mindig a szekrény és az asztal alatt van, és megemeli a fejét, és beveri. Meg fogja tanulni, hogy vigyázzon?
12190. antonka (válaszként erre: 12188. - Audrey79)
2011. aug. 16. 08:38
nekem is szopi közben alszik el, de én úgy teszem be az ágyába. És alszik, ha felsír megnyugtatom, és ismét be az ágyába.Mondjuk ő mindig az ágyában aludt az elejétől kezdve. Szerintem nem vagy elkésve, soha sem késő. Csak nem lesz könnyű az elején.
12189. biborka83 (válaszként erre: 12181. - Antonka)
2011. aug. 16. 08:38
Szia! Én nagyon ellene voltam az ilyesminek (karám, járóka), de mivel Andris 10 másodperc alatt képes szétpakolni és elkúszni a szobában akárhová, ezért én is fontolóra veszem. Vasárnap lesz bababörze, gondoltam ott majd megnézem.
12188. Audrey79
2011. aug. 16. 08:32

Sziasztok !


Sajna nincs időm visszaolvasni mindenkit (szenvedünk a 3. foggal -- még mindig).

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Ki hogyan altatja a babáját ?

Sajnos én rászokattam a lányomat, hogy cicin alszik el, vagy a vállamon (ez utóbbit a fogzás alatt követelte ki).

Mivel nem cumis nem tudja magát megnyugtatni az ágyban. Könyörgöm ne írja senki, hogy adjak cumit, mert nem tudja a lányom a szájában tartani. Csak rágcsálja és rázogatja, mert azt hiszi csörgő. (Több típussal is próbálkoztam.)

Szóval egyre nehezebb és mivel látom, hogy térdről akar felkapaszkodni - hamarosan feláll- le kell tennem mélyre a kiságyat- azaz egyre nehezebb gyereket egyre mélyebbre kell tenni. A térdem már így is készen van, a derekamat meg hagyjuk..

Ötlet, hogy mit lehet ilyenkor csinálni ?

Megvettem a suttogó könyvet, elkéstem vele... a lányom egy kisangyal, de az alvás tekintetében a leghisztisebb mimóza.

Először csak nyűglődik, ha leteszem, majd bömböl és potyog a könnye, végül már levegőt is alig kap. Behergeli magát.

Már nem kényelmes együtt aludni vele, mert nyöszörög néha és forgolódik álmában és nem úgy alszom, mint egy üregi nyúl...


Teljes kétségbeesés....

12187. antonka (válaszként erre: 12184. - Kisfari)
2011. aug. 16. 07:36
én is ezt olvastam, de azt is hogy a fogzástól nem megy fel 38 felé, ezért mentünk a dokihoz.
12186. antonka
2011. aug. 16. 07:34

sziasztok! Képzeljétek, nem kaptam meg a gyedemet az államkincstártól, holott április végén beadtam az igénylést. Május 20.-án küldte tovább a munkahelyem. Azt ígérték, h múlt héten megjön, erre semmi.

Aki már gyedet kap és teljes gyed jár neki, az mennyit kap?

Nekem ebben a hónapban fél havi gyed és fél havi tgyás jár, még szerencse.

12185. antonka (válaszként erre: 12183. - Kisfari)
2011. aug. 16. 07:32
12184. kisfari (válaszként erre: 12180. - Antonka)
2011. aug. 15. 21:47

Nekünk most jön a 3. fogacska.

Egyszer Majának is volt tőle hőemelkedése, de akkor nem ment feljebb 38-nál és megvizsgálta a doki, de nem volt semmi betegségre utaló jel.

De azt olvastam hogy ilyenkor azért is lázasak sokszor mert a fogzás miatt legyengül az immunrendszerük és könnyebben megbetegszenek.

12183. kisfari (válaszként erre: 12181. - Antonka)
2011. aug. 15. 21:45
Az meg micsoda??? :))
12182. Krisztina1978 (válaszként erre: 12180. - Antonka)
2011. aug. 15. 19:54

Szio!


Nekem is két hete fél napra belázasodott a pici, popsiban 38.6 majd hasmenése is lett és a következő nap kijött az első fogacskája:-)

12181. antonka
2011. aug. 15. 16:30
Valaki vett már bébikarámot? Én azon agyalok, hogy nem lenne hülyeség? Tapasztalat valakinek?
12180. antonka
2011. aug. 15. 16:29

Ki hogy van? Pincurik?

Milánnak még nem nőtt ki egy foga sem, én úgy gondoltam, hogy amiatt szenved és lázas, de a doki szerint nem.

12179. antonka
2011. aug. 15. 16:28

Sziasztok! Hazaértünk végre.

Képzeljétek Milán tegnap óta lázas. Ma azt mondta a doki, hogy torokgyulladása van. Írt fel kétféle gyógyszert egy antibiotikumot, és egy vmi köptetőt.

Nagyon príma napunk van....

12178. lina816 (válaszként erre: 12177. - Kisfari)
2011. aug. 13. 21:50

A hordozó még nekünk is jó lenne, de én nagyon utálom, elég rossz választás volt, és nem érzem stabilnak, ezért tartottam fontosnak lecserélni.

Ebben az autósülésben meg van egy olyan gerinckiemelő (ki lehet szedni), hogy szinte teljesen vízszintesen fekszik benne a csajszi (mondjuk 3 hónapos korig ajánlják), mondjuk szerintem Polett méretei ennek megfelelőek kb. :-)

12177. kisfari (válaszként erre: 12174. - Lina816)
2011. aug. 13. 21:31

köszi, hogy megosztottad a tapasztalatokat, jól jönnek az ilyen tippek, mert akkora a kínálat...bár mi még egy jó ideig beleférünk a hordozóba. Zalán is 6 éves lesz és Ő is 18-19 kg között mozog.

Nekünk concord-unk volt, ami akkoriban az egyik legbiztonságosabbnak számított, jó teszteredményekkel, de ahogy nézem az elmúlt 5 évben sokat fejlődtek kényelmesség terén az autósülések is, így lehet mi is lecseréljük majd.

12176. lina816 (válaszként erre: 12175. - RLindi)
2011. aug. 13. 12:12

Akkor jó, köszi

Bár úgy is szeretnénk 2 max 3 év múlva kistesót, így úgy voltam vele, hogy akkor max. Polett kap egy nagyobbat, ez meg jó lesz a picurinak :-)

12175. RLindi (válaszként erre: 12174. - Lina816)
2011. aug. 13. 10:44
Lina tuti elég lesz:) Jázmin nekem decemberben lesz 6 és 18 néha 19 kg:))
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook