Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 novemberi babát várók fórum

2010 novemberi babát várók (beszélgetős fórum)


324. anett0731 (válaszként erre: 323. - Vvicus)
2010. márc. 23. 11:02

Szia!

Nekem is ez az első! Most én sem érzek semmit: nincs rosszullétem, hányingerem, semmi. Én szombaton teszteltem + at, dokihoz csak jövőhéten megyek, de beszéltem vele telefonon.

Pedig a múlt héten szinte egyfolytában éreztem görcsököt, szurkát, ilyesmit. Leht, hogy az még csak a beágyazódás volt és most már azért nem érzek semmit.


Én inkább gyakrabban megéhezem, mint előtte, de próbálok inkább gyakran keveset enni, nehogy később baj legyen.

323. vvicus (válaszként erre: 322. - Aszija)
2010. márc. 23. 10:15

Ó, szóval Neked már a 3. terhesség? Nekem ez az első.

Lehet, hülyeség, de én már most úgy érzem, hogy fiam lesz...:-) PEdig én kislány párti vagyok, de valahogy annyira fiúban gondolkodom most. Na majd kiderül.

Nekem is szabályos 28 napos ciklusaim voltak.


Van már valami terhes tüneted? Nekem semmi, a kimaradt vérzésen kívül. Meg mondjuk a mostani volt a második éjszaka, hogy a cicim eléggé érzékeny volt, nem tudtam olyan pozíciókban feküdni, mint előtte, és nem esik jól a kényeztetése sem. :-) És nincs étvágyam! Pedig én imádok enni, imádom az édességet, de most semmit sem kívánok, semmi sem esik jól, most egy teljeskiőrlésű zsömlét próbálok lenyomni a torkomon, lassan megy. Inkább állandóan csak innék.

322. aszija
2010. márc. 23. 08:29
Nálam ezek a jelek nem számotteveők.Viszont a mensim napra pontosan 28 napos volt sosem késett semmiért és mindig 6 napot tartott.Igy legalább ezzzel nem volt gondom.Most élvezem a terhességem :) férjem a két fiú után kislányt szeretne és azzal cukkol hogy ő becseréli ha fiút szülök persze poén de hiába mondom ebbe nekem nincs beleszólásom nem érti meg
321. vvicus (válaszként erre: 320. - Aszija)
2010. márc. 23. 08:23

:-)

Én a szokásos jelekre figyeltem oda, nyákváltozás, méhszáj magassága, nyitottsága, hasszurka. Ez mind-mind volt. És utána volt pár napra rá az a védekezés nélküli alkalom. Aztán kb. 2 nap múlva megint gyanúsan tojásfehérjés folyásom kezdett el lenni, szúrkált a hasam. Még mondtam is férjemnek, hogy ezt most nem értem, de majd kiderül. Hát tegnap kiderült.

320. aszija
2010. márc. 23. 08:05
Szia Vicus! Dr Timmermann Gábor honlapján van egy kalkulátor ami elvileg a mensiből kitudja számolni mikor van peteérésed mondom ELVILEG.és ezek alapján azt is megmutatja elvileg mikor eshetsz teherbe.Na mi férjemmel a táblázat szerint akcióztunk és két hónapig abszolút semmi.Már elkeseredtem mi van majd mikor elmúlt a következő mensi rá két napra ismét akció majd különböző dolgok miatt egész hónapban ez volt az egyetlen együttlétünk.És láss csodát következő alkalommal már nem jött meg.Nekem sem akkor volt peteérésem mikor "kellett volna" Most lassan 8 hetes kismami vagyok:) Mindenki szervezete másként működik
319. aszija (válaszként erre: 317. - Viola369)
2010. márc. 23. 08:01
Szia viola! Amikor terhes lettem akkor még fogászatra jártam és koronát kaptam persze ezt három hét kezelés előzte meg és nem tudtam rendesen enni.A dokim ekkor azt mondta ha rendesen vitamindúsan tudok táplálkozni akkor nem kell elevitet szedjek de mivel nem ehettem ezért elkezdtem szedni.mikor beütött a probléma és bekerültem az éjszakai ügyeletre a doktornő aki csinálta az uh-t ő javasolta szedjek magne b6-ot az elevit mellé napi 3x1-et, úgyhogy azóta is szedem.várom a következő uh-t.Ti hogy vagytok?
318. vvicus (válaszként erre: 316. - Marineva77)
2010. márc. 23. 07:57

Sziasztok.

Magneb6-ot vettem be, ennek ellenére görcsölök. Meg szedtem/szedem a femibiont is.

Igazából engem letaglózott a hír, csak a következő hónaptól akartunk próbálkozni, egy hónapja kezdtem a femibiont, meg voltam nőgyógyásznál, hogy minden rendben van-e. A jelek alapján már azt hittem, túl vagyok a peteérésen. Ezek szerint nem voltam. :-)

2010. márc. 23. 06:30

sziasztok, igen tudom, hogy hogyan kell számolni a dolgokat, van könyvem meg kalkulátor meg minden csak azt hittem a friss kismamák egymás között csak a tényeket írják, de persze egyszerűbb is ráállni a szülés szerinti számolásra. Meg hát jobban is hangzik a majdnem 2 hónapos az 5 hetesnél :)))

Én is megkérdezem majd a dokit ha elmegyek, hogy szedjek e magneb6-ot az elevittel együtt. Szép napot sziasztok!

2010. márc. 22. 22:41

igen, jó sokan vagyunk már.

magne b6-ot fog ajánlani a doki görcsölgetésre

315. vvicus
2010. márc. 22. 22:39
Megyek aludni, majd holnap benézek. Jó éjt!
314. vvicus (válaszként erre: 313. - Marineva77)
2010. márc. 22. 22:38

Köszi. Semmit nem olvastam vissza, sok kismama van itt?

Ti voltatok már orvosnál? Nekem minden nap görcsöl a hasam, elég sokat, olyan, mint a hascsikarás. És az egyik petefészkem környékén is fájdogál. Reggel felhívom a dokim, hogy mit ajánl. Március 24-én voltam nála, megnézettem, minden renden van-e, nem gondoltam, hogy egy hétre rá már teherbe is esek.:-)

313. marineva77 (válaszként erre: 312. - Vvicus)
2010. márc. 22. 22:29
:D. Gratula
312. vvicus (válaszként erre: 311. - Marineva77)
2010. márc. 22. 22:26
Szia, persze, rosszul írtam, Valentin napon, február 14-én volt az utolsó mensi...:-)
311. marineva77 (válaszként erre: 309. - Vvicus)
2010. márc. 22. 22:11
bocsi, de nem februárban volt az utolsó mensid?Ha most március 14-én volt akkor decemberben kellene szülnöd, nem?
310. marineva77 (válaszként erre: 309. - Vvicus)
2010. márc. 22. 22:09
üdv nálunk
309. vvicus
2010. márc. 22. 22:07

Sziasztok. Csatlakozhatok? Most lett pozitív a tesztem. :-)

Utolsó mensim márc.14-én kezdődött, ebből kalkulálva november 21-ét gondolom, bár inkább későn, nem félidőben sikeredett be a babóca...:-)

2010. márc. 22. 20:40

folytatva Kingát:

az egy dolog, hogy mit mutat az UH, a 40 hét így is úgy is az utolsó mensi első napjától telik le, így azt veszik számításba mindig.Az UH csak egy támpont, hogy talán nagyobb a baba, talán hamarabb fog jönni. De ez mindig csak talán.Azonban sok változót nem vesz számításba:pl a szülök méretét.nyilvánvaló, hogy 2 180cm-es felnőttnek nem lesz kisnövésű babája.

meg ezekből az Uh méretekből szűrnek ki betegségeket

2010. márc. 22. 19:36

Sziasztok


Viola...a heteket mindig az utolso menszi elso napjatol szamoljak..a peteeres nem mindenkinel felidoben tortenik..ezt tudjuk..annak ellenere, hogy sokan tudjak mikor jott ossze a baba.Pl.lombikosok, akiket a doki vegig figyelt, akik erzik es ereztek a pe-t.

A terhesseg 40 het...ami nem 9 honap ha utanaszamolsz:-)...es ahogy no a terhesseg az idopontok is valtoznak..ez fugg a baba meretetol is.....ugyanakkor azt is tudjuk, hogy "altalaban" a kislanyok kissebb meretekkel rendelkeznek(tisztelet a kivetel)...a tenyezok rengetegek...eleg nehez azert egy kozos szamolast letrehozni...emiatt van a 40 het a menszi elso napjatol szamitva:-)

2010. márc. 22. 18:54
ÓÓÓ, nincs mit. Bár mi is tudjuk, hogy mikor "rakták" össze a babát a lombik miatt, de ez így egységes számolás mindenkire nézve. Persze az uh. majd úgyis módosít rajta. Nekem pl. egy héttel az első uh-m után már nem 7 hetet mutatott méret alapján, hanem 7hét+1nap!
305. viola369 (válaszként erre: 304. - Triniti1020)
2010. márc. 22. 18:48
köszi, akkor ezentúl én is így írok, csak ez nekem furcsa mert nem teljesen igaz. Ok, később már persze mindenki úgy mondja ahogy a dokik (mert ők ugye a szülés dátumát muszáj hogy valami biztos dátumhoz számolják) de így az elején azt gondoltam még a ténylegest tartja számon az ember lánya. Már aki tudja a peteérés pontos napját. Hát én tudom, de jó is hogy már nem azt kell figyelni meg a hőmérsékletet.. Köszi mégegyszer
2010. márc. 22. 18:42

Szia!

Én úgy tudom, az utolsó mensi első napjától kell számolni! Doki bácsim is így mondta és az uh is úgy mutatta napra pontosan!

2010. márc. 22. 18:39
Na várjatok lányok, most összezavarodtam! Én nem az orvosi számítás szerint számolom a terhességet, hanem a fogantatástól. Orvosilag már több mint 7 hetes lennék. De hát az csak egy kreált szám, itt mindenki aszerint írja mennyi idős? Már nem tudom követni. Tegyetek helyre...
302. anett0731 (válaszként erre: 299. - Csibe22)
2010. márc. 22. 15:06
Én egyszer vártam a dokimra 1 órát és nem győzött elnézést kérni, pedig azért nem tudott jönni hamarabb, mert a sürgősségin volt épp kismamákat vett fel - és én egyébként is úgymond soron kívül mentem hozzá a kórházba egy vizsgálatra - amit egyébként a magánrendelésen igen prága pénzért csinált volna meg, így meg nem kellett fizetnem, mégis mint magándoki csinálata.
301. marineva77 (válaszként erre: 295. - Mel81)
2010. márc. 22. 15:02
:D A férjed fog szülni vagy Te? Sztem az a fontos, hogy Te kiben bízol meg. Ha nem érzed magad jól ennél a dokinál, akkor a szívedre hallgass, most ne a férjedre.
300. anett0731 (válaszként erre: 293. - Mel81)
2010. márc. 22. 15:02

Hát ez nekem nagyon érdekes. Nálunk Nyíregyházán totál másképp van. A kórházban van szakrendelés, ahová időpont alapján lehet menni - van külön sürgősségi is ahová nem kell időpont- és ha te mondjuk ráérnél a vizsgálattal kivárni azt a dokit aki neked szimpi nem mondhatják meg, hogy mikor rendel, sőt elméletileg ők sem tudják, hogy melyik nap ki van. Tehát én eddig ahányszor voltam - anno sima vizsgálaton - mindig más dokihoz kerültem. Volt benne szimpi, meg nagyon nem szimpi - és akik nem választanak magándokit is így járnak. Én épp ezért menten most jan.-ban magándokihoz, mert volt egy kis problámám és 3 alkalommal 3 dokihoz kerültem - gondoltam így igen hosszú lesz, ezért felkerestem egy 4. orvost, mint magándokit akit nekem ajánlottak.

Nagyon meg vagyok vele elégedve.

299. Csibe22 (válaszként erre: 295. - Mel81)
2010. márc. 22. 15:01

igen az egyik ő volt, kiborítottak nagyon, 1x vártam kb 2-3 órát, azt se mondták bocs vagy valami, tök sokan vártunk,


én veresi vagyok, nálunk is rendel a vándor, de nálunk nincs meg h ki hova tartozik, mész , kérsz időpontot és mehetsz, veresre is Gödöllőre is.

de én járhattam volna vácra a khba sztk rendekésre is , legközelebb valószínű oda fogok járni , te is mehetnél vácra is amugy.

298. mel81
2010. márc. 22. 14:57
Hú, most visszaolvastam, és azt hiszem jól belegabalyodtam a dolgokba és elkezdtem össze-vissza írni. Bocs mindenkinek. A terhesség kiveszi a maradék energiáimat. Inkább lefekszem kicsit pihenni, amíg Anna is alszik.
297. mel81 (válaszként erre: 296. - Mel81)
2010. márc. 22. 14:55

Bocs lemaradt a vége.

Szóval nekem tök fura, hogy járhat valaki hozzá Vácról.

296. mel81 (válaszként erre: 294. - Marineva77)
2010. márc. 22. 14:53
Igen-igen értem. Mondjuk ha én menni akartam a Vándorhoz, mindig az volt az első kérdése, hogy hozzá tartozom-e. Pedig hozzá tartoztam.
295. mel81 (válaszként erre: 292. - Csibe22)
2010. márc. 22. 14:52
Nem a Várkonyinál voltál genetikai uh-on? Mert én nála szültem. De tudom, hogy rá is sokan panaszkodnak, mert ha valaki felidegesíti, akkor aztán mindenkivel utálatos. Én talán most választanék másik dokit, de a férjem nagyon ragaszkodik hozzá, mert nagyon tapasztalt doki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook