Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 novemberi babát várók fórum

2010 novemberi babát várók (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
32154. fejeragi (válaszként erre: 32153. - Ca6741689b)
2011. nov. 5. 17:53
Köszönjük! Mi is ezt kívánjuk Mindenkinek! :)
32153. ca6741689b
2011. nov. 3. 14:39
Sok boldogságot a most és a hamarosan 1 éves babáknak. :)
32152. anitram001
2011. aug. 26. 18:25

Sziasztok!

Fanninoról tudtok valamit? Olyan rég nem hoxázot....

32151. vvicus (válaszként erre: 32147. - Renibaba25)
2011. aug. 4. 12:54

Szia! juj, az de jó hely, én már kétszer voltam ott. Nagyon szép. :-D


Babás tanácsot sajnos nem tudok adni, mi nem megyünk most ennyire messze nyaralni.

32150. Lili74
2011. aug. 2. 11:11

Sziasztok!

Nekünk van, mert kaptunk egyet,de venni még nem vettünk mi se. Vadi új, magasszárú, bőr cipőcske. A lakásban nem hordjuk még, de már lassan gondolkodom rajta, mert a konyhában/előszobában a kövön mászkál, az meg klasszul csúszik zokniban hiába a tapadós zokni.

32149. fejeragi (válaszként erre: 32148. - Edina986)
2011. aug. 1. 19:23
Szia!!! Jó kérdés! Az én kisfiam még csak most kezdett el felálldogálni,úgyhogy szerintem szeptembernél hamarabb nem kell még cipő!Bár,sosem lehet tudni! :) Azt mondják,hogy a Siesta cipők a legjobbak! Nemtudom!
32148. Edina986
2011. aug. 1. 16:53
Sziasztok! hogy vagytok? ti gondolkoztatok már a cipőő vásárláson?
32147. renibaba25
2011. júl. 15. 08:19

sziasztok


mi decemberi babásak vagyunk, lenne egy kérdésem hozzátok, láttam hogy többen már nyaralnak horvátban tapasztalatokat elmondanátok?


mi augusztus elején megyünk trogir mellé ciovo szigetre, a hasznos ötleteiteke szivesne fogadnám, előr eis köszi

32146. fejeragi
2011. júl. 14. 21:37
Mi szerencsére egész jól viseljük!! :) Már voltunk strandon,nagyon élvezte! :) Télen meg a hideg nem jó...:)
32145. jecsim
2011. júl. 12. 13:54
Nehezen:))))
32144. Edina986
2011. júl. 11. 13:59
sziasztok!hogy birjátok ezt a meleget?
32143. Ennész (válaszként erre: 32141. - Jana523)
2011. jún. 25. 14:04

Szerintem ezt (sem) lehet kellőképpen túlaggódni. Nagyon kell vigyázni a pici bőrére (is)! Természetesen mi is babáknak való naptejet vettünk...

Ha addig nem kommunikálnánk, nagyon jó nyaralást! :)

32142. fejeragi (válaszként erre: 32136. - Egypt)
2011. jún. 25. 11:38
Köszönöm! :)
32141. jana523
2011. jún. 25. 11:14

köszi!! sátor van már balcsin avattuk és be is vállt naptej vichy gyerek/ csecsemő ezt hajlamos vagyok túl aggódni:))) kajákat viszünk persze meg ábinak is mert neki is főzök nem szeretem az üveges kaját csak ha nagyon muszáj:))))


már nagyon várom:)

32140. egypt (válaszként erre: 32138. - Ennész)
2011. jún. 25. 10:20
Az első tápszeres volt.
32139. Ennész (válaszként erre: 32134. - Jana523)
2011. jún. 25. 07:35

Akkor főzni is fogtok magatoknak gondolom... Viszitek a nyersanyagokat? Mi vittük, mert tavaly is ezen a szigeten voltunk, és már tudtuk, hogy jóval drágább a magyar átlagnál, ráadásul a választék sem olyan nagy.

Ha tervezitek, hogy a strandra kifeküdtök, akkor javaslom, hogy vigyetek napozósátrat a picinek. Nekünk nagyon bevált, pedig csak délután 4-kor merészkedtünk le mindig. Babatej, 50+-os ugye. Jól be kell kenni, mert nagyon érzékeny még a kis bőrük, de így sem szabad közvetlen napsugárzásnak kitenni őket a déli órákban! A kicsinek megfelelő sapka, hogy ne süssön szemébe és a fejére sem a nap. Ha belemegy a tengerbe, akkor úszópelenka. (Jázminnak csak a lábacskáját mártottuk bele a vízbe, de rengeteg hasonló kúszó-mászó babóca pancsizott feje búbjáig a vízben. Mondjuk Loparon nagyon sekély még a szélén, csak lassan mélyül, ezért is a családosok kedvelt úti célja. Én nem vagyok/voltam ilyen bátor, meg sós is a víz ugye...)

Ezen kívül szerintem minden olyat vigyél, amit egy 3-4 napos útra is bepakolnál, csak épp nagyobb mennyiséget. :D

Jaj, de jó Neked! Én is újra nekiindulnék egy nyaralásnak! :D

32138. Ennész (válaszként erre: 32137. - Egypt)
2011. jún. 25. 07:16
Ez pontosan így van! :) Második babád a kis novemberi csemete? Az első gyermekednél is sikerült szoptatnod?
32137. egypt (válaszként erre: 32131. - Ennész)
2011. jún. 24. 23:01

Annyira örülök, hogy találtam valakit, aki úgy van, mint mi!:)

Dorka is 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, se vizet, se semmit. Mikor betöltötte, elkezdtük a hozzátáplálást, egyelőre egy étkezést váltottunk ki. Kicsit aggódtam is emiatt, utánakérdeztem, és azt mondták, ez így nagyon jó, bőven ráérünk még, az is elég, ha csak kóstolgat és szokja a másféle kaját. Nem vagyunk semmiről lekésve.

32136. egypt (válaszként erre: 32135. - Fejeragi)
2011. jún. 24. 22:59

Sziasztok!


Petrezselyem, kapor, snidling.

32135. fejeragi
2011. jún. 24. 21:45

Sziasztok! Mi még minden evés után +reggel meg este szopizunk! Igényli még nagyon!!!

Egy kérdés:Milyen zöldfűszereket lehet már adni nekik? Miket adtok? Előre is köszi!

Szép estét Mindenkinek!

32134. jana523
2011. jún. 24. 18:15
bizony ha nagyon korán túl van terhelve akkor lesz az ó láb, akkor szabad szerintem mindent ha magától csinálja...a z ábi is " kicsi" még ahhoz, hogy felálljon mégis megteszi anyósom mondta (gyerekdoki) hogy háát korai még, de HA magától csinálja akkor nem baj... trogír mellé megyünk ..:)) már várom nagyon egy óriási apartman házba megyünk, ami azonnal part összeköttetésű ... ha vannak jó tippjeid amiket érdemes vinni akkor azt szívesen venném....:)))
32133. Ennész (válaszként erre: 32132. - Jana523)
2011. jún. 24. 16:56

Mi is Horvátországban voltunk. Rab sziget, Lopar. Ti hova készültök? :) Éjszaka szoktunk mi is utazni oda. Több szempontból is jobb, mint nappal. Nincs akkora meleg, forgalom az utakon és a határon, már délelőtt át tudjuk venni az apartmant, szóval van egy teljes napunk pluszban... :)

Amit a laktózérzékenységről írtál, nagyon meglepett. Komolyan mondom, azt gondoltam, hogy azt az idő előtti tejtermékek elfogyasztásakor kaphatják meg a gyerkőcök. Amíg nem találkozik az ember a problémával, addig nem is néz utána, aztán mit sem tud... Örülök, hogy megoldódott végül a dolog, de nagyon sajnálom, hogy így lett a szoptatással!!

Amit az ülésről mondtál, én is erre készülök. Mármint, hogy felkapaszkodásból fog hirtelen visszahuppanni és ülni. :) Bizony, anyukám és anyósom is mesélte, hogy a mi korunkban már 4 hónaposan ültettek minket. Kiráz a hideg. Anyukám megérti az új "trendet". (Szinte mindenben másként cselekszünk most, mint ők akkoriban, Ő mégis annyira megértő, és rám hagyja, érdeklődve figyeli, hogy én hogy csinálom a dolgokat. Imádom ezért (is)!) Anyósom viszont épp tegnap kérdezte, hogy hogyhogy még nem ül Jázmin és miért nem ültetjük? Pl. bátyám, akit ugye szintén ültetett édesanyám, 9 hónaposan már ment. nem tudom, hogy ettől-e, de gyönyörű "Ó"-lábai vannak...

32132. jana523
2011. jún. 24. 16:24

mi voltunk már balcsin, és megyünk jövő hónap végén 10 napra horvát országba, eddig jól bírta az utakat, de azért bizti ami bizti horvát országba azért éjszaka utazunk..:))


nem is kell szerintem erőltetni a hozzátáplálást, én is szoptatni akartam amíg csak lehet, aztán jött a durva laktóz érzékenység és le kellett állnom akkor annyi tejem volt még, hogy azt se tudtam mit csináljak vele..:)):(((


ja és kb 2 hónapja kiderült, hogy kinőttük az érzékenységet, szóval szerencsére megúsztuk, de akkor a szopizást abba kellett hagyni, a tápszer meg nem volt elég..:((( éhes maradt 300 ml után is..:(( úgy hogy nálunk sajna nem volt választás, szerintem se erőltesd az ülést.... én nem is ültettem, először mászott, és még nem is tudott ülni, utána mászásból felállt, és csak utána ült magától, szóval az ülés volt nálunk az utolsó...:)))

32131. Ennész
2011. jún. 24. 16:15

Képzeljétek, Jázmin ma lett 7 hónapos! :)

Sajnos én még nem tudok ehhez a "mit eszünk" témához hozzászólni. Én arra törekedtem, hogy amennyiben megfelelő mennyiségű tejem lesz, 6 hónapos koráig semmi mást ne adjak neki. Vizet sem kapott. Épp egy hónapja kezdődtek azok a nagy kánikulák, akkor kapott először. A hozzátáplálást meg 4-5 napja kezdtem csak el. Almával. Azt is csak a déli szoptatás után kapja. :) Szóval másról nem tudok beszámolni. Jaj, és a gluténtartalma miatt már egy hónapja kap őrölt zabpelyhet. Minden nap egy mokkáskanálnyit. Nem egy nagy adag. (A lisztérzékenység megelőzése a cél.)

Jázmin is hintázik, kúszik, a mászás még nem az igazi. Inkább egy részeg kisbéka haladásának mondanám, úgy vetődik előre. Érdekes, hogy a hátrakúszást annyira nem kedvelte meg, inkább ez utóbbit erőlteti. Meg kell őrülni, annyira vicces. Ülésről nálunk még szó sincs... Nem erőltetem, nincs értelme, megvárom, amíg ő is méltóztatik ilyen dolgot művelni. :D

És ahogy "bababababab'-ázik, meg mondja a magáét állandóan, tényleg, mintha közölni szeretne már valamit... :)

Nyaralni mentek valahova? Mit terveztek? Mi most voltunk néhány napra pihenni. Nagyon büszke voltam a kislányunkra, kis hősnőként viselte az utat, pedig volt vagy 10 órás...

32130. jana523
2011. jún. 24. 12:46
ja nem tudom már ki alapította a fórumot, de akartam kérdezi, hogy baba táblázatot, hogyan lehet csinálni,??? köszönöm a segítséget!!
32129. jana523
2011. jún. 24. 12:38
cseresznyét majd az ábi is kap.....tejtermékekkel én várok 10 hóig. anyósom gyerekorvos....úgyhogy hallgatok rá, legjobb a városban, később úgy tudom allergizálhat, úgyhogy azzal még várok. meg a malaccal is 8 hós korig minimum, addig csirek meg pulyka
32128. Edina986
2011. jún. 24. 12:24
én a cukkinit és tököt akarom megpróbálni, mi már ettünk disznó husit is...na meg gyümi levest a mienkből, kenyérhéját szokott rágcsálni ha úgy van...túró, gyümölcsök zöldségek...cseresznyét is kóstoltunk azt mondta a védőnő abból is ehet egy kicsit annyi van azzal hogy csak szelesebb...
32127. jana523
2011. jún. 24. 08:25

sziasztok!

ábi felül, feláll mászik egyedül ahhoz képest hogy 7 hónapos kicsit gyors tempó..:)) eddig még csak két fogacskánk van, de most megint nagy a rágcsálás, nálunk se volt se láz se hasmenés, csak rágás és nyál folyatás amennyi a pici száján kifér. dinnyéket mi még csak kóstoltunk úgy, hogy amikor mi ettünk, kapott belőle és megszopizhatta, egyébként ugyanúgy lemixelitek?? mi ezeket esszük:(ja és már nem szopizik jó ideje sajnos) krumpli, répa, fehérrépa, cukkini, borsó (bár ezt nem szereti), zöldbab, cékla, brokkoli, alma, banán, barack, meggy, szilva, körte, gesztenye, csirke husi...most ezek jutnak eszembe.. ja meg rizsi..:)))

32126. Edina986
2011. jún. 24. 07:37

Sziasztok!a kis lányom...állni próbál, na persze hanyatfekvésből nem tudunk felülni, de állni kell egész nap...ha persze négykézlábról felül nézelődik majd vágodik hátra egy hatalmasat! dinnyét mi is ettünk sárgát is, csak ugy cuppogot :-) két fogacskánk van alul, mondjuk felül pont néztem hogy lila az inye... :-(


ti miket adtok már a babátoknak enni? szoptatással hogy álltok? nekünk szerencsére még van tejcsi

32125. fejeragi (válaszként erre: 32124. - Ennész)
2011. jún. 23. 19:18
Szia! Igazad van,tényleg rég írtam én is! :) Nekünk most bújik ki az 5. fogacskánk! Szerencsére semmi gond! :)Nem volt se hasmenés,se láz,se nyűgösség! Kúszás megy hátrafelé és térden hintázás ezerrel! :)Nagyon aranyos! :) Ma ettünk először görögdinnyét,nagyon bejött neki! Szerencsére jót sikerült vennem! Hát egyenlőre nagyjából ennyi,ami lényeges! Mennem kell,mert Áki vacsorázni szeretne,úgy hallom!!! :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook