Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 novemberi babát várók fórum

2010 novemberi babát várók (beszélgetős fórum)


354. aszija (válaszként erre: 350. - Viola369)
2010. márc. 23. 16:34
Szia! Frissítés.Felül ahol az oldal címe van a www.......annak a sornak a végén a képernyő jobb oldala fele van egy lefele-felfele mutató nyíl.arra kattints az a frissítés és igy maradhatsz az oldalon nem kell ki-be lépkedned
353. aszija (válaszként erre: 347. - Viola369)
2010. márc. 23. 16:32
Szia! Én még mielőtt teherbe estem volna elkezdtem járni magán fogdokihoz gyökérkezelés tömés húzás.Miután megtudtam hogy babát várok közöltem vele és azt mondta ezzel semmi gond ugyanúgy adhatnak érzéstelenítőt a babának nem árt.De max 4 szurit kaphatsz.Nekem anno 7 hónapos terhesen gyulladt be a bölcsességfogam és félig rá volt nőve az inyem.3-an fogtak le mig a doki kiszedte a fogam.Nem ijesztegetésképp írtam csak azért hogy nyugodtan elmehetsz fogászatra ha gond van
2010. márc. 23. 15:38
na majd később újra megkérdezem ezt a frissítés dolgot. Addig is megkérdezném készül-e végül táblázat? Ha holnap már az uh konkrétat mutat (miért ne mutatna)megírom és lassan tényleg jó lenne látni ki mennyi idős, mert ezt nehéz számon tartani. Addig is sziasztok!
351. mel81 (válaszként erre: 348. - Marineva77)
2010. márc. 23. 15:14
Nekem az elmex segített. Nagyon rosszak a fogaim, de nem volt gond a terhességnél és szoptatásnál. Azóta nem nagyon romlanak, hogy elmexet használok. Meg van elektromos fogkefém. Amúgy a fogaknál tényleg a genetika az első, max. ha az ember megtalálja a számára megfelelő fogkrémet, fogmosási módszert, az segíthet a dolgon egy kicsit.
2010. márc. 23. 15:12
Lányok ti hogy szoktatok frissíteni? nekem állandóan ki kell lépnem meg vissza, hogy lássam van-e új levél
349. viola369 (válaszként erre: 348. - Marineva77)
2010. márc. 23. 15:11
Hát az addig ok, mert már amúgy is alig van ép fogam, a legtöbb gyökér-kezelt. Csak ne gyulladjon be valamelyik mert akkor nem tudom mi lesz nem is akarok rágondolni. Egyik kismama ismerősöm nagyon okosan azt mondta a kérdésemre: "hát eddig kellett volna rendbe rakatni". Gyerekkorom óta fogászatra járok, rendszeresen, és mégis a legváratlanabb időpontokban gyulladt be egy csomó. Nem azért mert nem volt kezelve, hanem amit már egyszer betömtek, annak idővel annyi volt. evvan
2010. márc. 23. 15:03
általában azt szokták mondani, hogy egy terhesség egy fog. nekem ez bejött. Mondjuk nem a terhesség alatt ment tropára a fogam, hanem Zita születése után 1 évvel. (16 hónapig szoptattam) ráharaptam egy sült krumplira és ripityára tört a fogam. sajna nem lehet megelőzni, ha genetikailag kódolva van, akkro megtörténik.
347. viola369 (válaszként erre: 319. - Aszija)
2010. márc. 23. 15:00
Szia, most olvastam, hogy írtál nekem, köszi a jó tanácsot, holnap rákérdezek a dokinál de elhiszem neked, hogy lehet egyszerre is szedni. Ma nem bírtam tovább és elmentem dokihoz, de csak reggel lesz uh. nagyon várom. Le kell valamivel foglalnom magam, hogy ne ezen izguljak. Hú a fogászat az nehéz ügy, mivel ilyenkor már nem adhatnak érzéstelenítőt, jaj csak ne legyen 9 hónapig (még 7) semmi mert akkor kínok kínja lesz. Nálam ez kész csoda lesz (mármint ha nem lesz gond addig valamelyik fogammal) mégis bízom benne. Majd figyelem írtál-e
346. marineva77 (válaszként erre: 327. - Vvicus)
2010. márc. 23. 14:57
Az ÁEK-ra kíváncsi vagyok, hogy milyen. Katona vagy vagy "csak" oda keveredtél?
345. mel81 (válaszként erre: 319. - Aszija)
2010. márc. 23. 14:56

A magzatvédő vitamin ennél azért kicsit másabb dolog. Inkább arra hasonlít, mint amikor keményedésre, görcsökre magne b6-ot kell szedni. Elvileg azt is be lehetne vinni táplálkozással, csak a gyakorlatban lenne lehetetlen. A szükséges folsavat is eléggé lehetetlen bevinni táplálkozással, bár elméletben talán lehetséges. Tulajdonképpen a folsav itt olyan, mintha egy mellékhatások nélküli gyógyszert szednénk, hogy megelőzzünk bizonyos betegséget. Ami egyébként egy génhiba, ami egy csomó nőben megvan, és velőcsőzáródási rendellenességet okozhat a magzatnál. És a magzatvédő vitamin azért kicsivel jobb, mint a sima folsav, mert vannak benne olyan B vitaminok, amik még rádobnak egy kicsit a folsav hatására.

Ezeket amúgy onnan tudom, hogy előző terhességem alatt Czeizel könyveket olvasgattam.

344. marineva77 (válaszként erre: 322. - Aszija)
2010. márc. 23. 14:55
:D te magadtól nem tudsz fiút csinálni, ha fiú lesz akkor arról ő tehet és az y kromoszómája!
2010. márc. 23. 14:48
uhh köszi, tisztára kész lettem, de megnyugodtam
342. mel81 (válaszként erre: 340. - Viola369)
2010. márc. 23. 14:48
Ne foglalkozz vele, uh kell a terhesség megállapításához, nem tapogatás, az ilyenkor még nem biztos.
341. mel81 (válaszként erre: 302. - Anett0731)
2010. márc. 23. 14:46
Nekem is van hasonló tapasztalatom. Eleve az orvosok mind túlterheltek, ha nem lenne magánrendelés nem is bírná az egészségügy. Szerintem ezért sem avatkoznak bele. Azt leszámítva, hogy ha egy doki saját kismamája ügyeleti időn kívül szül nála, akkor a kórház fizet a tb-nek, és ezért az orvosok havonta x összeget perkálnak a kórháznak.
2010. márc. 23. 14:46
Most nem olvasom el épp mi a téma, bennetek van minden reményem. Végül csak elmentem dokihoz, most jövök. Sztk, tehát nem mondott semmit, csak elküldött holnap reggelre uh-ra. Az van a papíron, hogy "Grau?" miért, hát nem is biztos, hogy érzett valamit tapogatás útján? Nem értem én meg nem kérdeztem, mert hallani sem akarnám, hogy bizonytalankodik. Pozitív tesztem volt és 54 napja nem jött meg...!!!
339. mel81 (válaszként erre: 301. - Marineva77)
2010. márc. 23. 14:43
Igazából meggyőzhető vagyok, hogy a régi dokihoz menjek megint, és például a szülés nagyon jó volt nála (leszámítva a varrást). Meg hát szakmailag tényleg jó választás, bár a másik felmerülő doki is. Az például nagyon jó, hogy havonta alaposan megnézi a babát uh-gal. A másik dokival azért lenne jobb, mert itt van tőlünk öt percre, de őt se mindenki mondja kedvesnek (én még nem voltam nála soha, anyám egyszer, neki szimpi volt). Más fel sem merül, mert nekem nagy félelmem, hogy szülésnél sürgősen császár kell, és abban ők ketten a legtutibbak Kistarcsán állítólag. Van egy lány a családban, aki oxigénhiánnyal született, és emberhez nem méltó életet él (szellemileg minden oké nála, de szinte egyáltalán nem képes mozogni, csak fekszik).
338. anett0731 (válaszként erre: 337. - Aszija)
2010. márc. 23. 13:03

Szorítok, hogy nem legyen semmi gond!

És azért próbálj meg pihenni is kicsit.

337. aszija
2010. márc. 23. 12:39
Sziasztok! Voltam kisebbik fiammal az esedékes 2 éves státusz vizsgálaton.11-re volt időpontom de ismerve a fiaimat ketten két kismotorral elindultunk a dédihez már fél tízkor és a 10 perces utat sikerült háromnegyed óra alatt megtenni.Mondanom semkell majd kiköptem a tüdőm mire odaértünk nm is tudom miért.Nagyfiam maradt a dédinél a kicsivel meg elsétáltam a vizsgálatra utána vissza.Nagyfiam talált valami játékot amit haza akart hozni de nem engedtem mit ne mondjak végigvisította majd az egész utat hazáig a másik fiam kismotorral 10 perc alatt tett meg 5 m-t most értünk haza, persze a másik fiamnak cipelnem kellett a motorját, hallgatni a hisztijét meg közben az öreglányokat akik mind megállítottak jaj szegény gyerek miért sír hát a végén már alig bírtam megállni hogy durvábban oda ne szóljak, de sikerül.Fél egyre haza is értünk és végre le tudtam ülni de nem lehet nyugtom mert férjem tegnap "elfelejtette" inkább lusta volt megcsinálni a nappalit igy rám maradt.Mindezt úgy hogy észrevettem a barnázás nem múlt el sőt egy csepp piroska is került mellé.Pihennem kéne de esélyem sincs mertha nemcsinálom meg a nappalit férjem ha hazaér utána kiabál hogy már megint nem csináltam itthon semmit.Sebaj.Bosszúból miután hazajött itthagyom és bemegyek a kórházba az ügyeletre egy vizsgálatra.remélem nem lesz semmi gond.Picit parázok ám szorítsatok hogy ne legyen semmi gond. Én amúgy holnap délután 2-re kaptam időpontot a védőnénihez hogy megcsináljuk a kiskönyvemet.
2010. márc. 23. 12:12

Hm.. Lassan indulok a barátnőmhöz, eljön velem a védőnőhöz. Kell neki a séta így a 37.héten!

Ha megjöttem feküdnöm kell, de utána jövök!

2010. márc. 23. 11:50
Persze, hogy nem!
2010. márc. 23. 11:49
De még ha át is csúsznék októberre, szeretnék itt maradni, ha nem gond! ;)
333. triniti1020 (válaszként erre: 330. - Vvicus)
2010. márc. 23. 11:48

Szia!

Hát igen, nem volt egyszerű, de remélem minden legalább annyira rendben fog ezután is menni, mint eddig! Bevérzésemet a doki jövő hét pénteken nézi meg UH-val. De addigra remélem már nem lesz mit néznie!

A 6hetes uh szerint nov. 4; a 7hetes szerint pedig nov. 3.

332. anett0731 (válaszként erre: 331. - Vvicus)
2010. márc. 23. 11:42
Igen, valószínű nov. végén lesz esedékes a szülés. A másik fórumon már megtárgyaltuk, hogy nekünk hamarabb hozza a Mikulás az ajándékot kb. 1 héttel. A múlt héten vagy 4 en teszteltünk, nem! -bocsi- öten pozítívat.
331. vvicus (válaszként erre: 329. - Anett0731)
2010. márc. 23. 11:37
Nekem meg 14., de nem félidőben jött a baba. :-) Nagyjából akkor hasonló időre várhatjuk a babáinkat. :-)
330. vvicus (válaszként erre: 328. - Triniti1020)
2010. márc. 23. 11:36

Szia, most kezdtem visszaolvasni, és láttam, nem zökkenőmentesen indult. Már minden renden?

Gondolom, Neked már megvan, mikorra vagy kiírva.

329. anett0731 (válaszként erre: 327. - Vvicus)
2010. márc. 23. 11:35

Febr. 18.

Igen van, egy nagyon rendes doki - itt Nyíregyházán - és itt is fogok szülni.

2010. márc. 23. 11:31

Sziasztok!

A gyomorégés mintha nálam is kezdene előjönni. Vettem is ma apró háztartási kexet. Du2re megyek a védőnőhöz!!! Jupppíííí!!!!

327. vvicus (válaszként erre: 326. - Anett0731)
2010. márc. 23. 11:30

Mikor volt az utolsó mensid? Van már orvosod, akinél szülni szeretnél? És azt már tudod, hol fogsz szülni. Az én dokim az ÁEKben vezeti le a szüléseket.



Ennél erősebb gyomorégést nem szeretnék, köszönöm szépen. :-)

326. anett0731 (válaszként erre: 325. - Vvicus)
2010. márc. 23. 11:26

Kis gyomorégés nekem is van.


Én is jövőhéten megyek csütörtökön fél 5-re.

325. vvicus (válaszként erre: 324. - Anett0731)
2010. márc. 23. 11:11

Én még sajna mindig görcsölök, remélem, nem lesz semmi baj.

De most mégis megjelent egy tipikus tünet: egyre jobban ég a gyomrom. Persze enni meg nem nagyon bírok, vagy egy óra alatt nyomtam le egy teljeskiőrlésű zsömlét. És olyan fáradt vagyok, mondjuk az betudható az elmúlt rosszul alvós éjszakának.

Én ma beszéltem a dokimmal, megnyugtatott, és azt mondta, ráérek jövőhéten menni, kaptam is időpontot szerdán négyre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook