Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 novemberi babát várók fórum

2010 novemberi babát várók (beszélgetős fórum)


384. vvicus (válaszként erre: 381. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 14:13
Én is küzdök vele. Mondtam is a háziorvosomnak, ajánlott egy gyógyszert, ami nem ellenjavallt terhesség alatt, vettem is, de nem vettem be belőle. Azért majd csak a legutolsó esetben. Azt hiszem, Tisacid a neve.
383. aszija
2010. márc. 24. 12:45
Nekem a napjaim változóak.Van olyan nap mikor alig bírok enni valamit van amikor meg szinte zabálok.Igy volt tegnapelőtt is.Mekibe voltunk a srácokkal férjem vett két bigmac menüt magunknak happy mealt meg a fiúknak amig a férjem elment fürdeni én megettem mindkét menüt neki maradt a párizsi pulyka petrezselymes krumplival.ez van.Viszont azt észrevettem hogy hiába imádom a karamellás tejet olyan hasfájásom lesz tőle hogy azt nem ehetem meg viszont a sima tej kukoricapehely párosítástól semmi bajom, igy tegnap is azt vacsiztam
382. aszija
2010. márc. 24. 12:43
Mindenképpen érdemes még terhesség alatt megcsináltatni a rossz fogakat mert a terhesség alatt még több ca-t veszítesz és tovább romlanak a fogaid.Ne félja fogorvostól a koronától pedig pláne ne félj.Nekem a bal felső egyesemet gyökérkezelték ami nemrég kettérört egy pesti doki húzást javasolt.itt a lakhelyemen a dokinéni megmentette igaz úgy hogy csak a gyökér maradt a fogamból abba épített egy titán csapot és a mellette lévőt is lecsiszolta és egyből két koronát kaptam.Nekem is rosszak a fogaim de most terhesség alatt érdemes megcsináltatni.Nekem még az inyem is gyulladt amire a dokinéni a parodontax fogkrém mellett corsodyl öblítőt ajánlott igaz ettől majdnem rókáztam először baromi rossz de megéri.Higyjétek el addig csináltassátok meg a fogatokat amig lehet semmiképp se halasszátok a terhesség végére vagy szülés utánra vagy a szoptatás idejére.Én is baromira féltem a fogdokitól de ha kell ide legalább nyugodt szívvel megyek tudom mi vár rám.Nekem az volt az egyetlen rossz dolog hogy mikor ment ki az érzéstelenítő hatása fájt a fogam de még elviselhető módon de ugye nem vettem be fájdalomcsillapítót hiába mondta a nődokim hogy lehet inkább átaludtam a fájdalmat
2010. márc. 24. 11:59

Én most a gyomorégéssel küzdök

Nem vészes, de kellemetlen...

2010. márc. 24. 11:58

Szia

nem a dokim javasolta. Majd látom, hogy reagálok rá, ha nem jó, jön az elmex! Ez volt az eredeti terv is!

379. vvicus (válaszként erre: 375. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 11:28

Szia!

Miért azt javasolta a dokid? Én elmexet használok, nekem az nagyon bevált, és a fogkefém is elmexes, soha nem sérti fel az ínyemet.

Szerintetek így terhesen kell még többször fogat mosni? Én reggeli, ebéd és vacsora után mosok mindig fogat. Nagyon félek a fogászattól, így igyekszem mindent megtenni, hogy ne legyen bajom. Sajnos most is egy olyan fogamat gyökérkezelték, amire igazán nem is volt szükség, de olyan betegségem van, amit először fogi eredetűnek hittek, és az a fog volt a leggyanúsabb. Sajnos felesleges volt a kezelés, kiderült, hogy arcidegzsábám van.

378. vvicus (válaszként erre: 372. - Anett0731)
2010. márc. 24. 11:25
Igen, a tömést kellene cserélni, nem vészes, csak a panorámaRTG-n látta a dokinő, hogy cserélni kellene. Nem amalgán a tömésem. Viszont félek, hogy megint rosszul reagálnék a szúrásra, írtam, hogy legutóbb elájultam tőle...:-/
2010. márc. 24. 10:41
Köszi, amúgy egyelőre még elvagyok vele, nem fáj!
376. 127f14054c (válaszként erre: 375. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 10:39

A doki donti el azt, hogy mentheto e a fog vagy sem.Ha szerinte mentheto akkor annyit csiszol belole , hogy az alatta tuti nem fog rohadni...ugyhogy inkabb kerdezd meg a dokid velemenyet mielott eldontened, hogy inkabb kihuzatod.


Ha tudok akkor szivesen segitek.

375. triniti1020 (válaszként erre: 374. - 127f14054c)
2010. márc. 24. 10:25

Szia Kinga!

Én attól félek, nehogy a maradék el kezdjen "rohadni" alatta!! Egyébként nagyon szép fogaim vannak hála az égnek! Most parodontax fogkrémet használok, ezt ajánlották a terhesség alatt nekem. jó hogy értesz ehhez is, lesz, aki segít nekünk ebben! ;)

374. 127f14054c (válaszként erre: 373. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 10:20

Sziasztok


Ez butasag, hogy inkabb vegyek ki mintsem koronat huzzanak ra.Miert? Neked jobb ha minden rossz fogad kihuzzak minthogy kezeljek?Minden egyes fogra nagyon kell vigyazni....nagyon.Ne tudjatok meg milyen fog nelkul lenni...esetleg protezissel.Fogtechnikus (is) vagyok..ugyhogy tudom mirol beszelek.Ha egy fogat meg lehet menteni akkor meg is kell!

2010. márc. 24. 10:17

Sziasztok!

Hát elég kényes kérdés nálam is a fog téma. Még a nyáron kettétört egy fogam, egy része le is tört. Most egy újabb pici darab esett le róla a napokban. Koronát nem akarok rá húzatni, akkor inkább vegyék ki.

372. anett0731 (válaszként erre: 371. - Vvicus)
2010. márc. 24. 10:14

Mármint a fogadban a tömést kell kicserélni nem?

Nekem is a múlt héten csinálták meg. MOndtam a dokinőnek, hogy lehet baba van, mert akkor még nem csináltam tesztet - és mondta, hogy nem probléma és a nődokim is azt mondta, hogy nyugadtan csináltassam meg - a lényeg, főleg ha amalgán tőmés, hogy próbáld meg nem lenyelni amit kifúr és jól öblítsél. Én így csináltam.

371. vvicus (válaszként erre: 355. - Kriszti0711)
2010. márc. 24. 09:24

Sziasztok! Én is fogorvosi kezelésre jártam, amikor még nem is tudtam, hogy babát várok. Gyökérkezelték az egyik fogam, akkor elájultam az injekciótól, azóta is félek tőle. :-) Viszont egy fogamban ki kéne még cseréltessem a fogam, nem túl vészes dolog, de szerintetek megcsináltassam? Vagy inkább várjam meg a terhesség végét? Na mindegy, valószínűleg felhívom a dokinőt, majd ő biztosat tud mondani. :-)

Megyek barátnőzni!

Mindenkinek szép napot. ;-)

370. triniti1020 (válaszként erre: 368. - Viola369)
2010. márc. 24. 08:18

Szia Viola!!

Úgy is tudsz frissíteni, hogy az oldalon nyomsz egy jobb egérgombot és elméletileg ott kell lennie, hogy frissítés és arra katt bal egérgomb!

369. viola369 (válaszként erre: 353. - Aszija)
2010. márc. 24. 06:11
hú nem semmi. azért megnyugodtam, hogy lehet adni érzéstelenítőt. Ha esetleg olyan dokihoz kerülök, aki erről nem tud :) akkor megyek majd tovább. Na persze csak ha gond lesz. Remélem nem is lesz végig.
368. viola369 (válaszként erre: 354. - Aszija)
2010. márc. 24. 06:08
köszi biztos net-analfabéta vagyok (ez legyen a legnagyobb hibán) nem találok ilyen nyilat. Ott csak egy legördülő nyíl van, ami mutatja a legutóbb megnyitott oldalakat. Nem baj azért köszi
2010. márc. 24. 06:03
én meg most reggel megyek, utána megyek dolgozni, de amit hazaérek megírom!
366. Kriszti0711 (válaszként erre: 365. - Marineva77)
2010. márc. 24. 05:19

Szia!

Nagyon jó lesz a táblázat!

Én ma délután megyek dokihoz. Ha hazajöttem megírom a részleteket!:)

Szép napot!

2010. márc. 23. 22:10
Most nézem kész a táblázat. Priviben akkro küldjétel el a szükséges adatokat.(utolsó mensi alapján)
364. marineva77 (válaszként erre: 352. - Viola369)
2010. márc. 23. 22:07
írtam hoxának, de semmi válasz a táblázattal kapcsolatban. addig is úgy gondoltam, hogy holnap megcsinálom az én fajtámat. mindenki küldje el legyen szives, hogy utolsó mensi szerint mikorra van kiírva
2010. márc. 23. 21:47
Gyöngyösön szülök nem lesz fogadót orvosom a lányomnál sem választottunk. Menyi a korkülönbség a gyerekek közt?
362. aszija (válaszként erre: 361. - Enikő88)
2010. márc. 23. 21:42
Szia! Akkor kezet foghatunk nekem január 27 :) Hol fogsz szülni? én kénytelen leszek a barossban pesten mert nemtudok magándokit fogadni 3 gyerek mellett nincs rá keret hogy máshol szülhessek
2010. márc. 23. 21:21
Nekem január 28-án volt az utolsó menstruációm elvileg November 4.ére vagyok ki írva
360. aszija (válaszként erre: 359. - Enikő88)
2010. márc. 23. 21:14
Szia! üdv köztünk. Az utolso mensi első napjához hozzáadsz 9 hónapot+1 hetet akkorra leszel kiírva.Én e számítás szerint november 3-ra leszek vagyok kiírva.Te mikorra?Én most 7 hetes 6 napos vagyok
2010. márc. 23. 21:08
Sziasztok! Én is Novembere leszek elvileg ki írva! Még nem voltam orvosnál Pénteken megyek! A kalkulátor szerint 8 hetes lehetek most.
358. aszija (válaszként erre: 357. - Hoxa)
2010. márc. 23. 20:18
Szia! Hol lehet elérni a táblázatot? még új vagyok itt bocsi ha nemtom :)
357. Hoxa
2010. márc. 23. 19:52

Sziasztok!

Kész a táblázat! :)

Hoxa

356. aszija
2010. márc. 23. 19:01
Sziasztok! ÉN előző terhességemnél kezdtem gyökérkezeltetni a fogam de ahogy nőtt a terhesség elfelejtettem visszamenni a gyökért nem tömték be.Nemrég ez a fogam függőlegesen kettétört de a számban maradt.Elmentem az éjszakai ügyeletre a király utcába ahol közölte velem az ottani doki hogy ki kell húzni és implantátumot behelyezni ami magában alaphangon 80 ezer ft.Hej de jó gondoltam.Itthon elmentem egy magándokihoz aki közölte hogy nem kell kihúzni de inyig lecsiszolta a fogam és a mellette lévőt is és a két első fogamra kaptam porcelán koronát 50 ezer ft-ért plusz a gyökérkezelt fogam inyébe beleépítettek egy titán csapot 12 ezer ft-ért hogy fent maradjon a korona.Jó mi? Mikor elkezdte a gyökérkezelést bejelentettem neki hogy babát várok.Azóta már be is fejezte a két koronám tökéletes és a baba is szépen fejlődik.Nem hiszem hogy bármi gond lenne a fogorvossal,Nekem a nődokim is azt mondta anno inkább terhesség alatt csináltassam meg mert a terhesség végére szoptatás alatt mégjobban romlanak a fogaim.Úgyhogy nekem még lenne mit csinálni de a pénz nagy úr, igy max akkor megyek vissza ha lesz lóvém megint.De a babáért mindent
2010. márc. 23. 17:29

Sziasztok!

Én is ma voltam fogorvosnál, nálam elég komoly dolgok vannak. Ma megint mondta a dokim, hogy nyugodtan adhatnak érzéstelenítőt, nem lesz semmi baj! Pont hétvégén volt továbbképzésen és ott kitértek erre a témára is. Holnap viszont megyek nőgyógyászhoz, tőle is megkérdezem, hogy mi a helyzet, na nem mintha nem bíznék a dokimban, de jobb félni......:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook