Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 novemberi babát várók fórum

2010 novemberi babát várók (beszélgetős fórum)


414. vvicus (válaszként erre: 412. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 19:44

Hát szerintem simán elkisérhet a végéig is, ha arra gondolsz, hogy ahogy nő majd a pocakunk, nyomja feljebb a gyomrunkat. :-S ELég szar, mondjuk én meg most hülye módon meg is spékeltem naranccsal, de valahogy gyümölcsön kívül más most nem esett volna jól.

Mi meg sétálni voltunk, most is megyünk még egy kört.

Olyan kicsattanó jókedvem van, hogy csak csuda! :-) Eddig a letörtség, hangulatingadozás elkerült, szinte folyton jó a kedvem.

Nekem egyfolytában fáj a mellem, elég rossz, pont olyan, mint mensi előtt szokott lenni, csak erősebb és folyamatos. Hozzá sem lehet érni. Pedig ez volt az egyik kedvenc "játékszerem" az ágyban. :-D

413. aszija
2010. márc. 24. 19:25
Sziasztok! Nekem szerencsére gyomorégésem nincs egyedül a karamellás tejtől fáj a hasam.Nekem terhesség előtt 75 b-s melltartó kell.terhesség végére úgy bedurran a cicim hogy 95 c-s melltartó kell.jó mi? nekem még nem fájnak a cicijeim vagy csak nem veszem észre nemtudom viszont a fejem az fáj de nagyon viszont a baba miatt nemvagyok hajlandó bevenni semmilyen gyógybogyót inkább kialszom.Én hamarosan elmegyek tusolni egyet hátha javít a közérzetemen
412. triniti1020 (válaszként erre: 411. - Vvicus)
2010. márc. 24. 18:22

Én sem vagyok eleresztve mellügyileg, de még nem akarnak nőni, fájdogálni meg szakaszosan szoktak. Néha olyat bele tud nyilalni, mintha kisebb áramütés érte volna őket!

mi most voltunk fagyizni, jót tett a gyomromnak, de már most is érzem kicsit a savat. Ez elkísérhet a terhesség végéig minket vagy az első trimeszterben alábbhagy? Jobb lenne az utóbbi! ;P

411. vvicus (válaszként erre: 410. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 18:18

Köszi, megnézem. ;-)

Hát igen, ellustultam, ezt is terhesség számlájára írom. Én is megnézhettem volna, hogy mi az a neten, bár sztem ha a googlebe beírtam volna, akkor ilyen betűkombinációnál nem hiszem, hogy értelmes dolgot találtam volna.

Basszus, annyira fájnak a cicijeim, remélem, hogy ha már ennyit szenvedek vele, legalább megkétszereződnek! :-DDD Nekem olyan kis melleim vannak, hogy még akkor is max. B kosaras melltartó kéne. És ebéd után olyan gyomorsavam volt, hogy amikor akartam volna aludni, nem tudtam lefeküdni vízszintesbe, mert még fájt is. Úgyhogy ülve pihiztem egy kicsit.

2010. márc. 24. 18:15

TTC=szignifikáns bakteriúria szűrése /nekem is utána kellett néznem!/

A hvt-t igen, a nődoki csinálja, de gondolom ez a menete, beutaló mindenhová.

Én is kaptam hepatitis ellen védőoltást, azt majd úgyis kimutatja a labor.

Nem gond a sok kérdés, legalább én is utánanézek a dolgoknak!

Egy hasznos oldal: [link]

Itt fent van a lista, amit én is kaptam a vizsgálatokról lebontva hetekre.

409. vvicus (válaszként erre: 407. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 18:01

Mi a ttc, és a hüvelyváladékvizgsálatra miért kell beutaló? Azt nem a nődoki csinálja?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de nem értem.

Hepatitis ellen én kaptam védőoltást, ilyenkor is nézik ezt?

2010. márc. 24. 17:58
De nyugi! A védőnő úgyis el fog mondani mindent részletesen!!! meg persze azért van, hogy kérdezzünk tőle.. Én is kissé meg vagyok még zavarodva a sok beutalótól.. ;)
407. triniti1020 (válaszként erre: 406. - Vvicus)
2010. márc. 24. 17:55

Ja így már értem, mit nem értesz! Mivel nekemkell mennem 2-án uh-ra a bevérzésem miatt, akkor alá tudom íratni vele a beutalókat. Normál esetben ez nem tudom, hogy műxik. én bevinném az sztk-ba a kórházba aláíratni hozzá, mikor épp ő rendel+persze napló sorszám is kell a beutalókra.

Laborba van vércsop.+ellenanyag meghatározás, hepatitis, teljes vérkép+vizelet,ttc,hüvelyváladék vizsgálat és belgyógyászat ekg-val. hirtelen asszem ennyi

406. vvicus (válaszként erre: 405. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 17:48

Oké, de akkor a védőnő most írtad, hogy kiállít egy csomó beutalót, amit alá kell íratni az orvossal, tehát akkor megint vissza kell majd menni hozzá hamarosan, nem? Vagy azért annyira nem sürgős, mert úgyis csak aztán kéne menjél a beutalókkal vizsgálatra, hogy a második vizsgálaton is túlvagy a nőgyógyásznál?

És különben milyen beutalókról van szó?

405. triniti1020 (válaszként erre: 404. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 17:46
Mivel a védőnőhöz elméletileg az első orvosi papírral mégy...
404. triniti1020 (válaszként erre: 403. - Vvicus)
2010. márc. 24. 17:45
Én 7 hetesen voltam az én orvosomnál magánrendelésen.
403. vvicus (válaszként erre: 401. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 17:43
Na de a védőnőhöz nem csak azután kell elmenni, hogy a nődokinál voltál? Ezt most nem értem, nekem már el kéne menjek a védőnőhöz? A másik, hogy én a dokim magánrendelőjébe járok, és azt mondta anno, hogy a genetikai UH-n kívül semmiért sem kell máshová menjek. Na, most tényleg nem értem, hogy is van ez.
402. triniti1020 (válaszként erre: 392. - Viola369)
2010. márc. 24. 17:40
Óóóóó, nagyon szívesen! ;)
401. triniti1020 (válaszként erre: 399. - Vvicus)
2010. márc. 24. 17:39

Szia/Sziasztok!

Üdv az újaknak és gratulálok!

Igen, most vett fel gondozásba a védőnő. Nőgyógyász csak vizsgál+aláírja a védőnő által kiállított beutalókat. Van egy programjuk, amivel kiállítják a kötelező vizsgálatokra a beutalókat, sztem ezzel is egy gondot levesznek a dokik válláról. Miért jön ki? Hmm... Nekem annyit mondott, hogy összesen 5x kell kijönnie, az első alkalom két héten belül legyen. Így mivel a párom is itthon lesz szabin, a jövő hét keddet beszéltük meg. Gondolom, valamiféle környezet-felmérés lehet.

400. vvicus (válaszként erre: 394. - Szasza2009)
2010. márc. 24. 17:35
Szió, én meg 5+3 vagyok. :-) Én csak jövőhéten megyek dokihoz. Nekem félidő után pár nappal volt csak a megtermékenyülés, szóval nem is látna még valszeg semmit.
399. vvicus (válaszként erre: 390. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 17:32
Neked ez volt az első alkalmad a védőnőnél? Amúgy a nőgyógyász nem is méri a súlyt és nem is ő küld el vizsgálatokra, hanem a védőnő? És miért megy ki házhoz már ilyen hamar?
398. Szasza2009 (válaszként erre: 396. - Aszija)
2010. márc. 24. 17:28
Köszönöm szépen, én is szorítok neked, hogy minden rendben legyen!
397. Szasza2009 (válaszként erre: 395. - Lili74)
2010. márc. 24. 17:20

Szió!


Hogy tudtál úgy menni UH-ra, hogy nem vizsgált meg a doki? Nálatok külön van ez? Amúgy nem is kell dokihoz menni, nekem az UH-n kívül semmit sem csinált, én csak azért mentem. :)

396. aszija (válaszként erre: 394. - Szasza2009)
2010. márc. 24. 17:20
Üdv köztünk! Nagyon drukkolok.Én 7 hetes 6 napos vagyok de vérezgetés barnázás miatt és korábban történt vetélés miatt automatice veszélyeztetett terhes vagyok én is.Mégegyszer nagyon szorítok
395. Lili74 (válaszként erre: 394. - Szasza2009)
2010. márc. 24. 17:14

Szia! Akkor "majdnem" egyidősek vagyunk, nekem az utsó febr. 18-án volt :))

Én is tegnap voltam, de csak uh-n, én még dokihoz nem akarok menni.

2010. márc. 24. 17:04

Sziasztok!


Ha megengeditek, én is csatlakoznék! Az utolsó menstruációm febr.15.-én volt, és ma vagyok 5+2-n. Ma voltam a dokinál, és láttam a petezsákot, holnap a védőnőhöz megyek, egyébként most barátkozom a gondolattal még! :) Első babánk, és két évig vártunk rá, sajnos pajzsmirigybeteg vagyok, meg egyéb nőgyógyászati bajaim is vannak. Úgyhogy veszélyeztetett terhesként nagyon drukkolunk, hogy a picink velünk maradjon!

2010. márc. 24. 16:55

Sziasztok! Ma hallgattam a szívdobogását!! Majdnem sírtam

Micsoda élmény. Na majd valamikor becsatlakozok a cseverészésbe :)))

392. viola369 (válaszként erre: 370. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 16:47
jaj nagyon köszi, ez sikerült!
391. aszija (válaszként erre: 390. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 16:21
Hozzánk szerencsére nem jön a védőnéni mert az előző két babámnál itt volt és tudja mi hogy van szóval meg is mondtam felesleges jönnie.Én eddig csak ekg beutalót kaptam megmondta hova kell mennem gyártelepre a nőgyógyászatra terhesgondozásra.Mázlimra az a doki lesz ott aki a barossban csinálta nekem az első uh-mat.Remélem most is olyan aranyos lesz mint akkor volt.
2010. márc. 24. 16:16

Jajj én is voltam tegnap a védőnőnél. Nem sok minden volt. Kaptam 7 db beutalót, megkaptam a kiskönyvet is! Súly, vérnyomás, vizelet-vizsgálat, ami neg. lett szerencsére. Gyógyszereket kellett bediktálni és az előforduló betegségeket a családban. Meg kaptam egy kis csomagot, Anyák Lapja volt benne, egy kiskönyv és termékminták. Plusz kaptam egy listát a terhesség alatt milyen vizsgálatokat kell elvégezni heti lebontásban. Okos dolog... Most meg is vagyok kicsit zavarodva ez a sok beutaló miatt, de majd tisztul a dolog.

Jövő hét kedden meg is teszi az első látogatását nálunk a védőnő.

389. aszija
2010. márc. 24. 14:45
Megjöttem a védőnénitől megcsináltattam a kiskönyvemet megkaptam ezt a kis újságot meg mintákat azokat olvasgatom, most hagynak a fiúk pihenni gyalog sétáltunk el odáig és már jó előre eldugtam előlük a kismotorjaikat igy normál tempoban tudtunk haladni :)
388. vvicus (válaszként erre: 387. - Mel81)
2010. márc. 24. 14:26
Én azt sem igazán kívánom, de azért leerőltetem. Vettem banánt, narancsot, van itthon alma, ezeket eszegetem.
387. mel81 (válaszként erre: 385. - Vvicus)
2010. márc. 24. 14:24
Én is folyton innék, meg rákaptam a gyümölcsökre. Már alig várom a cseresznyeszezont.
386. mel81 (válaszként erre: 375. - Triniti1020)
2010. márc. 24. 14:23
Egy fog korona vagy tömés alatt akkor kezd el rohadni, ha kontár a fogorvos. Viszont egy koronás fog életed végéig kitarthat, és ha netán kihúzzák, akkor mindenfajta pótlási lehetőség rosszabb megoldás.
385. vvicus (válaszként erre: 383. - Aszija)
2010. márc. 24. 14:14
Eddig nekem nincs étvágyam. Semmit sem kívánok, egy csomó olyan dolgot kínálgatnak nekem, amit korábban kétpofára habzsoltam volna, most meg csak annyit mondok, hogy kösz, de nem. :-) Viszont tök szomjas vagyok, állandóan csak iszom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook