Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 szeptemberében született manók... fórum

2008 szeptemberében született manók... (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 28. 08:01
jaj... a fogzáshoz eddig dentinoxot használtunk, de még az elején tartunk... eddig ez használt, a rágcsálnivalók meg a mélyhűtőben ugrásra készen.
2009. ápr. 28. 08:00

Sziasztok, Timi baba 68 cm és majdnem 8 kg.

Bárányhimlős már volt, de oltással is tudok olyat, aki átesett rajta...

A pneumónia elleni oltást mejd kétéves kor után kérjük, a rotavírus ellenit pedig nem fogom beadatni.

Egy fogunk van, kb, két hete felült, felállt kapaszkodva - ugyanazon a napon :)

Eddig szopizott, mostantól kap Bebe HA 2 tápszert, 2x gyümit, 1x tejpépet, 1x főzit.

138. agitamas (válaszként erre: 134. - Erababa1111)
2009. ápr. 27. 07:16
25 ml-es olyan ezres körül van.
137. hofferke (válaszként erre: 128. - Erababa1111)
2009. ápr. 26. 21:23
Ez az!! Majd megjelenik először egy kicsi dudor, aztán egyre csak nő! Folyik a nyála, néha fuldoklik is tőle. Mi a dentinox zselét használjuk, de 5 perces hatása van csak, bár azt mondják, hogy puhítja az ínyt, így kenem neki szorgosan!
136. hofferke (válaszként erre: 125. - Erababa1111)
2009. ápr. 26. 21:20

Gyönyörűk vagytok, igazi pasis méretek! :D Mi még nem voltunk ebben a hónapban, majd kérek időpontot holnap.

Pneomacoccus ellen 2 hósan kezdtük, már túl vagyunk rajta, a bárányhimlőn és a kullncson gondolkozom, de mind a kettő 1 éves kor után lehet. majd meglátom!

135. hofferke (válaszként erre: 124. - Erababa1111)
2009. ápr. 26. 21:16

Szia!

Minden tiszteletem a tiétek, nem lennék egy lakásfelújtásban! Ne aggódj, a hullámok az én fejem felett is szoktak csapkodni, de ami ma nem megy azt megcsinálom holnap! :D Az apák meg szerintem ezt nem értik, mert ők nem úgy látják az egészet, mint mi, néha én is azt kívánom, bár cserélhetnénk csak egy napra! :D

Fogunk még nincs kint, de harapni már tud!

134. erababa1111 (válaszként erre: 132. - Agitamas)
2009. ápr. 26. 11:52
Köszi a tanácsot! Majd hétfőn veszek a patikában "kencét". Emlékszel esetleg, hogy mennyibe kerül a szer?
2009. ápr. 26. 11:50

Gergő nem eszi a főzelékeket. 2-3 kanál után öklendezik, meg fintorog kegyetlenül. :(

Szerintetek hagyjam a főziket, és adjak továbbra is gyümiket, amit viszont nagyon szívesen elfogad? Arra gondoltam, hogy a husit bele lehet turmixolni a gyümikhez is, az már főzeléknek, ill. rendes bébiételnek számít, nem? Így meglenne a fehérjepótlás is...

132. agitamas (válaszként erre: 131. - Erababa1111)
2009. ápr. 26. 07:43

mi az ujjunkra is szoktuk kenni,mert azt szívesen rágcsálja.Vagy kedvenc rágókájára,de van amikor simán az ínyére kenjük.Van benne kamillakivonat,propolis,és egy kis valeriana ami nyugtató és fájdalomcsillapító hatású.Édeskés ízű,hasonlít a szaga az anyatejhez.

Remélem segít majd.

De ha nagyon ordít és nyűgös,a végső esetben egy fél kúpot adok neki,hogy legalább aludni tudjon valamennyit.De ez elvétve fordul elő.

131. erababa1111 (válaszként erre: 130. - Agitamas)
2009. ápr. 25. 23:43
Köszönöm! Tudod esetleg, hogy milyen "mechanizmus" alapján működik a szer? Gergő pl. egyáltalán nem cumizik (soha nem is cumizott; mivel mindig kiköpte, ezért nem erőltettem), hogyan lehet még bekenni? Egyszerűen csak az ínyére kenem? Azt rötön lenyalja, nem? Nagyon tanácstalan vagyok, hogyan segíthetnék a legjobban...
130. agitamas (válaszként erre: 129. - Erababa1111)
2009. ápr. 25. 13:55
Mi a Dologélt használjuk.Hogy jó-e?Nehéz megmondani.Szerintem a fájdalom milyenségétől,nagyságától függ.Van olyan,hogy bekenem vele a cumiját és rögtön elalszik,de van,hogy semmit sem ér.Az a jó benne,hogy bármennyiszer adható belőle.
2009. ápr. 25. 00:24
Lányok! Használtok valamilyen fogzást könnyítő szert? Ha igen, milyet? Használ a babának?
128. erababa1111 (válaszként erre: 123. - Hofferke)
2009. ápr. 25. 00:23
Milyen jele van a fogzásnak Nálatok? Gergő pár napja rendkívül nyűgös, és az ujjával a száját húzogatja lefelé, meg rágcsálja az én ujjamat. Van olyan is, hogy békésen játszik, majd hirtelen nagyon hangosan felsír minden előzmény nélkül. Arra tudok csak gondolni, hogy mélyen az ínyében talán már dolgozik az a fogacska... Viszont az ínyén még nem látunk semmit.
127. erababa1111 (válaszként erre: 126. - Agitamas)
2009. ápr. 24. 12:58

köszike! :)


a dokit nem érem el sehogy! már sokszor próbáltam reggel, este, stb., de semmi. vagy rögzítő, vagy nem veszi fel :((

126. agitamas (válaszként erre: 124. - Erababa1111)
2009. ápr. 24. 07:54
Szia!Nyugi nálunk is ez a helyzet.Folyamatosan takarítok,mivel soha nincs elég időm végigtakarítani a lakást,így mindig csak egy helységet rakok rendbe,és mire végigérek a lakáson,már kezdhetem előről.Rossz éjszaka után meg örülök,ha alszik egy kicsit,és én is lazíthatok.A főzéssel is mindig hadilábon állok,nehéz kitalálni mit főzzek,hogy egyszerű legyen megcsinálni,laktató legyen,és holnapra is jusson belőle .Szóval nyugi...:)))
2009. ápr. 23. 23:36

Voltunk ma doktornéninél. Mérekeztük is. Az eredmény: 8600g, 68cm.

Többiek hogy állnak?

Ti milyen választható védőoltásokat adattatok be a gyerkőcnek? Mi csak a pneumococcust, amit most kezdtünk el.

Hogyan szerettettétek meg a babával a főziket? Gergő sehogyan nem akarja megenni a nem édes cuccokat :( Illetve megeszi, de sokat szenvedünk vele (legalább fél óra).

Hogy álltok a husis ételekkel? Próbáltátok már? Mi most kezdjük majd, mivel úgy tudom, hogy a 7.hónaptól lehet.


Lányok? Ti neveztetek már a babával szépségversenyre? Nem élőre gondolok, hanem neten beküldött képekre. A babavilag.com-on most próbáltam, és nem akarja valamiért elfogadni a képet, nem tölti fel a rendszer. Ti tudjátok, miért? Ez lenne a 2. próbálkozásom. Az elsőt az Univer honlapjára küldtem 1X... Nem vagyok kitartó ebben.

124. erababa1111 (válaszként erre: 123. - Hofferke)
2009. ápr. 23. 23:18

Szia! Kezdtem feladni a dolgot, hogy sosem fogok géphez kerülni annyi időre, hogy írjak is Neketek!

Képzeljétek! Lakásfelújítás folyik nálunk, úgyhogy minden szabad percünket ezzel töltjük, meg takarítgatok, Gergővel vagyok... Szóval ismételten el vagyok havazva mindennel! :( Ha most megnyugtattok, hogy Ti is el vagytok maradva a házimunkával, azzal egy picit segítetek, hogy nem csak én vagyok "béna", de sajnos ezzel nem lesz kész semmi... Ti hogyan oldjátok meg, hogy minden rendben legyen otthon, de közben meg estére ne legyetek hullák?!? Én valamit biztosan rosszul csinálok! :( A párom szerint "rosszul osztom be az időmet"... viszont Ő nincs a gyerkőccel egész nap, hogy lássa, csak akkor lehet otthagyni, ha épp alszik. Elszomorít, hogy néha Ő sem akar megérteni :(((

Na, jól van! Elég a szomorkodásból!

Tök jó, hogy "fogasok" lesztek! Gergőnél még mindig nincs különösebb jele a fognövekedésnek... Ma (is) olyan édes volt! Ettem egy almát, és persze rögtön Neki is kellett az, ami a kezemben volt. Odatartottam a szájához, és harapni akarta! :) Nagyon édesen nyammogta! Levágtam egy darabkát, és odaadtam Neki. A ínyével teljesen formára "rágcsálta"! Nem tudom, hogy sikerült-e levet préselnie belőle, de teljesen rá volt cuppanva :)))

2009. ápr. 23. 10:53

Írjatok mi újság veletek!


Szerintem napok kérdése és fogacskásak leszünk! :D

2009. ápr. 23. 10:53

Van egy felhívásom, gondolom a pénz mindenkinek pénz.

Anyósomat a napokban felhívta egy Fehér Attila nevű férfi, hogy ő a T-mobiltól telefonál, és kisorsolták a telefonszámát így most nyert 1 700 000 Ft-ot. Annyit kell csak tennie, hogy vegyen egy 10 000 Ft-os feltöltőkártyát 15 percen belül, de ne bontsa ki, mert neki ellenőriznie kell azt. Ja, és bizalmas a dolog, tehát ne beszélje meg senkivel. Először el is gondolkozott rajta a Mama, de hirtelen eszébe jutott, hogy egy évvel ezelőtt volt téma a tv-ben, hogy embereket így csapnak be, beolvastatják velük a kártya kódját és feltöltenek vele más telefonokat, aztán meg eltűnnek. Tehát kérek mindenkit, ne dőljetek be a szélhámosoknak, nem hiszem, hogy a T-mobil, vagy más szolgáltató csak úgy fizetne majd két milliót egy feltöltőkártyáért! Sajnos sokakat sikerül még így is becsapni! :(

Nekünk szerencsénk volt, legyen az nektek is!

2009. ápr. 21. 00:42

Hű! Újabb hosszú és mozgalmas hétvége volt nálam, ami még most is tart :(

Igyekszem nem magára hagyni a fórumot, és Benneteket! HOlnap, azaz ma fogok reagálni, de most hulla vagyok! Megyek aludni, mert minden szót elrontok...

120. hofferke (válaszként erre: 108. - Erababa1111)
2009. ápr. 17. 21:34
Még hordozó, de a 9-36 kg-ig jó ülésen gondolkozunk.
119. hofferke (válaszként erre: 107. - Erababa1111)
2009. ápr. 17. 21:33
Tomi nagyon csikis, így nem nehéz a kacagást kiszedni belőle :D, de nagyon nevet, ha dobálom, hintázunk.
118. hofferke (válaszként erre: 105. - Erababa1111)
2009. ápr. 17. 17:54

Nekünk van babazenénk, 5 cd is. Ebből Tomi 1-et szeret azt szoktuk hallgatni, van/volt, hogy ezen alszik el!


Itt a faluban él 4 nagyobb uncsitesója, szerinted tudom félteni? A bacik, vírusok jönnek, mi meg edződünk! :D

117. hofferke (válaszként erre: 100. - Mint)
2009. ápr. 17. 17:51

Szia!


Nem veszem rossznéven, és teljesen igazad van. Mostmár, hogy délelőtt is fog főzit kapni így is lesz. Ha új délelőtt essszük! :D

116. hofferke (válaszként erre: 98. - Erababa1111)
2009. ápr. 17. 17:49

HOGYAN JELZI A GYERKŐC AZ ÉHSÉGET? ILLETVE HOGYAN JELZI A JÓLLAKOTTSÁGÁT: Elfordul, elgurul a cicitől és onnan gagyog, vigyorog, ha főzizünk, akkor meg csak nem nyitja a száját és elfordítja a fejét.


MILYEN POZÍCIÓBAN SZOPTATTOK: mivel császáros voltam ketdettől fogva feve szopiztunk, de itthon aztán kipróbáltunk mindent, viszont a fő pózunk a fekvés maradt, este így alszik el.


SZOKTATOK TÉVÉT NÉZNI A BABÁVAL: este alapzajként szokott menni, a reklámok, a hangos zenék felkeltik a figyelmét, de gyorsan ráun és inkább játszik.


JÁRTOK VALAHOVA A BABÁVAL: működik a faluban egy baba-mama klubb, oda el szoktunk menni, jó neki is, ha gyerekek és ismeretleek között van, meg nekem is szórakoztató, fórum személyesen! :D

115. erababa1111 (válaszként erre: 114. - Munya)
2009. ápr. 17. 14:37
Köszi a receptet! :) Ez még nekem is szimpatikus... Ki is fogom próbálni, de a keksz helyett inkább rizst fogok használni.
114. Munya (válaszként erre: 113. - Erababa1111)
2009. ápr. 17. 11:37

Nem tudom megnézni neked sajnos, mert most dobtam ki a dobozt, egyébként, ha nincs itthon keksz, akkor rizst szoktam neki főzni bele és azzal túrmixolom!

Úgy szoktam csinálni, hogy a meggyet, meg a krumplit külön-külön megfőzöm, az almát (a védőnő tanárcsára) meghámozom, majd a mikróba megpárolom, ha kész van mind beleöntöm egy tálba, beletörögetem a babakekszet, vagy a megfőzött rizsből egy kanállal, és összeturmixolom az egészet!


Egyébként a babakekszben csak az a rossz, hogy nem glutén mentes!

113. erababa1111 (válaszként erre: 112. - Munya)
2009. ápr. 16. 11:33

Hát, igen! A sóska nem az igazi meggyel :) Mondjuk én a répafőzelékbe tettem egy kis almát :/ ...másképp nem ette meg, és hát Ő a főnök! :)))

A meggyet simán krumplival kevered, vagy mind a 3 "összetevővel" egyszerre?

A babakeksszel én nem vagyok kibékülve... Nem tudom, miért, de valahogy nem szimpi nekem a keksz. Nem tudom, mi van benne pontosan, de igazából a keksz hallatán már nem is érdekelt a dolog. Talán azért, mert amit én eszem, azokban van cukor?! Nem akarok cukrot adni Gergőnek egy darabig, csak a természetes gyümölcscukrokat. Hátha az egyébként rossz szokásainkat nem tanulja meg... Bár, édesen szép az élet... :)))

112. Munya (válaszként erre: 104. - Erababa1111)
2009. ápr. 16. 08:42

Én már adom egy jó ideje Bencének a meggyet! Krumplival, almával és babkeksszel. Nagyon szereti, sőt leginkább mindent csak meggyel enne meg! :)

De ugye a sóskát nem adhatom azzal! Bleee


Mi sokáig Enya-ra aludtunk el! :) A babazenét még a pocakban hallgatta, igaz, hogy csak kb. 4 hónapos terhességig, most játszottam le neki párszor kb. 5 hónaposan, erre nem emlékszem, de nem igazán tetszett neki. Figyelni figyelte, de ennyi!

111. erababa1111 (válaszként erre: 109. - Mint)
2009. ápr. 15. 20:45

Mi is nézegettünk, (jobban a párom) és több is felmerült lehetőségként. Olcsóbbat kerestünk, mert most vettünk lakást is, meg egy csomó mindent kell fizetni (hitelt egy jó pár évig!)...

A lehetőségek: Römer King TS plus, Maxi Cosi Tobi/Priori Fix, BeSafe Isi Comfort X1. Úgy gondoltuk, hogy mi a 2. kategóriát (9-18)vennénk, ugyanis Gergő már több mint 8,5kg. Majd meglátjuk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook