Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006 szeptemberében szültem fórum

2006 szeptemberében szültem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
365. kszilvi (válaszként erre: 364. - Edit78)
2007. ápr. 26. 16:46

Oh, szegénykém! Sajnálom, hogy ilyen beteg! Pedig azt hittem, amíg szopiznak, nem kapnak el betegségeket...

Remélem hamar meggyógyul! Jobbulást kívánok!

364. Edit78
2007. ápr. 26. 15:34

sziasztok!

Remélem, szájpenész múlik!

Ádámnak megint gégegyuszija volt, dr adott ezt+azt. nem javult. tegnap újra dr, már antibiotikumot kapott, mert már lejjebb ment dolog. elég vészes hallgatni ahogy fulladozik.

szép napot mindenkinek!

363. kszilvi
2007. ápr. 26. 07:26

Manónak tegnap főztem brokkolit rizzsel-csirkehusival pici hagymával. Nagyon ízlett neki. Úgy örültem!!! Múlkor a rizses kajcsit nem nagyon ette, most meg picit még a rizs db-os is maradt és csak úgy gyűrte befelé.


Nektek mit eszik-iszik mostanság a gyerkőc? A mai menüt még nem tudom... majd meglátjuk.

362. kszilvi (válaszként erre: 361. - Martica)
2007. ápr. 26. 07:23

szia!


Hát nálunk a sok átaludt éjszaka után, múlkor már 2-kor ébredt a kicsi enni, aztán nem akart vissza aludni vagy 4-ig... tegnap este már jobb volt, csak enni ébredt, de vissza is aludt, aztán 6-kor keltünk-azóta fennt vagyunk (mint mostanában mindig)


szájpenész nekünk nem volt-csak kezdetleges, és gyorsan kenegettem-cumit is, amit persze nem használt, de a szájába dugtam, míg leszopogatta róla a lötyit. Jól fertőtleníts ki újra a cumit, cumisüveget, játékokat. Lehet azért lett neki, mert most hogy fogzik, amúgy is mindent a szájába vesz. Ha a rózsaméz nem segít, a doki tud felírni mást rá!


Remélem elmúlik hamar, mert egyik barátnőm gyerkőcének, még a popsin is kijött valami a szájpenész miatt...


Napsütéses szép napot kívánok!!!

361. martica
2007. ápr. 25. 20:30

sziasztok!

ti hogy viselitek ezt a szélsőséges időjárást? nálunk elég nagy a hiszti, vagy a fene tudja mi ez.

segítsetek! nekünk úgy tűnik most sikerült beszerezni egy jó kis szájpenészt, a nagynak se volt soha, nem tudom mit kezdjek vele?

szép napot mindenkinek!!

360. kszilvi (válaszként erre: 358. - Martica)
2007. ápr. 22. 07:55

Na majd nézünk mi is valamilyet! Csak én félek, hogy amilyen ugri-bugri kifordul a hintából! De biztos nagyon élvezné magát a hintázást, mert kint szoktunk (az ölemben ül-fekszik)és akkor el is alszik.


Legyen szép vasárnapotok!!!

359. kszilvi (válaszként erre: 357. - Triszo)
2007. ápr. 22. 07:53

szia!


Szép a kislányod! A súlya is megvan ám!:-)De mi se panaszkodhatunk kuffer terén...:-)))

Talán azért megy nekünk is csak a forgás!

358. martica
2007. ápr. 22. 06:41

sziasztok!

a hintánk a létező legegyszrübb müanyag hinta, lehet használni kint is bent is.játékboltban vattük,volt olyan is amelyik "zenélt"de attól hosszútávon örítő a szülőnek, a baba meg megijedhet.

szia triszó! Üdv a klubban!:-)

a cumi miatt ne aggódj,ahoggy jött úgy el is hagyhatja.

szép napot nektek!

357. Triszo
2007. ápr. 21. 21:21

Sziasztok!


A babácskám 2006. szeptember 14.-én született. AZ első 3,5 hónap borzasztó volt a hasfájás miatt. Mindent próbáltunk. Most kb.8,5 kg. Még szitnte csak szopik de azért kóstolgatunk már. Forog mintha kötelező lene. Még nem ül, nem mászik de hát nagy a kuffer. Amúgy egy kis angyal. kb 1 hete cumizik... hát.. Na mindegy.

356. kszilvi (válaszként erre: 355. - Martica)
2007. ápr. 21. 16:45

szia!


Nyugi! a forgás nálunk is lassan ment, anno épp tanácsadáson voltunk, mondtam a dokinak, hogy még csak próbálkozik, de nem nagyon sikerül. Erre haza mentünk és sikerült. Azóta állandóan forog...

Ülni már nekem is szeret egyedül, de néha eldől :-)


Milyen hintátok van? Mi is szeretnénk venni/kapni valamilyet:-)tesómék mondták vennének nekünk.


Nektek is jó hétvégét!!!

355. martica
2007. ápr. 21. 12:31

sziasztok!

sajna bedöglött agépem ezért nem járta erre.

edit a kismanód már nagyon sok mindent csinál,és hatalmas:-)))mi jól lemaradva kullogunk mögöttetek, de azért az sem kevés.

öltözni mi nagyon szeretünk, hiába no lány!

ha rajta mulna egész nap a hintájában csücsülne vagy az etetőszékben, mostmár egyedül is tud ülni nem kell neki támaszkodni, próbál ebből a helyzetből kúszni indulni, viszont forogni nem hajlandó. lehet hogy teljessen kimarad nálunk.

legyen jó hétvégétek!!

354. kszilvi
2007. ápr. 21. 10:37

Evett már: alma,körte,banán,répa,krumpli,sütőtök,brokkoli,

gesztenye,borsó,paradicsom,csirkehusi,pulykahusi,a májat ma próbálom majd újra.


céklát is evett,és rizst, de még nem igazán jöttek be...majd később próbálom még.néha a paradicsomos krumpli se ízlik...


Kedvenc: répa-brokkoli,borsó husival, gyümölcsök minden mennyiségben husival is. Ezeket alig győzöm a szájába pakolászni, úgy nyitogatja nagyra...:-))))))))))bezzeg a rizses céklánál összeszorította a száját rendesen néhány falat után.


Inkább az üveges kajcsikat szereti, amit én főzök csak ritkán. Múlkor mondjuk a brokkoli-répa nagyon bejött nála.Ja és a sütőtök, amit régen sütöttem és lefagyasztottam.


Kap még mildis tejpépet most épp málnásat,előtte s.barackosat evett-ezt is szereti nagyon. Adtam pufit, babapiskótát, kenyérhéjat, kekszet, kölesgolyót.


Még nem adtam tejterméket, tésztát, disznóhúst csak brokkolis üveges kajában.


Na azt hiszem ennyi.


Ti adtok már disznóhúst, tejterméket?

353. Edit78
2007. ápr. 20. 20:19

mostanában nagyon cuki ez a kisfiú!!! amilyen grimaszokat vág! :) tegnap mintha 2szer is azt mondta volna, hogy hoppá! jól van, biztos csak hallucináltam.

szopi 4-5-6, attól függ. miket adtok nekik? és mi a kedvencük?

352. kszilvi (válaszként erre: 351. - Edit78)
2007. ápr. 20. 11:15

Az öltözködés, sapi felvétele manónak se tetszik.


Ő még nem áll, mászni se mászik, csak próbálkozik a mozgással (előre hátra) inkább forog végig a szobában, ágyon-nagyon kell vigyáznunk. Szerencsére még nem esett le sose. Szopi után is mindig inkább már átrakom a kiságyba. Mostanában hason alszik, magától átfordul. Olyan édes így!

Ülni se ül még fel magától, de már nagyon erőlködik, gebeszkedik a fejével, nyakával. Ha felültetem úgy szeret ülni már.


Hányszor szopiznak még a kicsik 24 óra alatt? Nekem úgy 4-5x, az éjjeli, hajnalival együtt.

Nap közben reggel, ha felébred, de. alváshoz, du.alváshoz és este fürdés után, éjszaka ált. 1x.


1-jén kellene tanácsadásra menni, de mivel nem lesz, majd köv. héten. Majd megírom mi volt.


Legyen szép napotok!!!

351. Edit78
2007. ápr. 19. 20:24

sziasztok.

most nálunk is "jó" a helyzte. feltéve, ha hagyom, hogy álljon, és sapkával se riogassam! :(

ti hogy álltok állással, mászással?

üdv

350. kszilvi
2007. ápr. 17. 09:43

sziasztok!


Nem akarom elkiabálni a dolgot, de nálunk egész jól telnek a napok. Leszámítva azt, hogy ha már nagoyn álmos, akkor nyüszizik és persze ha unatkozik, és azt akarja, hogy foglalkozzunk vele többet.


Kint a levegőn alszik általában 1 órát.

Este is csak 2 körül ébredt enni, aztán 6 után. Már kezdem megszokni, hogy a kakasokkal kelünk.:-)))(nagy alvó voltam anno...)


Épp most kelt fel manó (3/4 órát aludt) megyünk is ki szerintem az udvarra ebédig.Nálunk nagyon szép az idő!

349. martica
2007. ápr. 17. 09:07

sziasztok!!

Edit!

a tegnapiis az volt, és a mai is annak néz ki!!!! mi van a törpékkel???!!!

szilvi!

a kapcsolat persze jó a tapasztalatokrólmeg csak annyit, hogy marha régen volt, ugyan úgy bugdácsolk mint bármelyik első babás anyuka:-)sőt talán még jobban. vannak dolgok amik persze nem okoztak gondot, de minden baba más és más, sajna a mi az egyiknél müködött az a másiknál soha....

a nagy 2 hét után átaludta az éjszakát, encsi még most is szopizik éjjel,andi viszont írtó hisztis volt kicsinek nálunk most kezdődik csak a hajcihő de valószinü hogy fogból kifolyólag.

legyen szép a napotok!!!

A manócskáitok hogy bírják a hirtelen meleget??alvás evés??

348. Edit78
2007. ápr. 16. 17:40
nálatok is "állatkert" a mai nap???????!!!!!!!! :(
347. kszilvi (válaszként erre: 346. - Martica)
2007. ápr. 16. 16:52

Sajnálom! :-(( Remélem, azért jó a kapcsolatotok!


Akkor te már igazán tapasztalt anyuka vagy, így a második lánnyal!

346. martica
2007. ápr. 16. 15:55

szia!

a nagyobbik lányom Andrea, 16 éves muolt , nem velem él hanem az apukájával, ezért nem szoktam róla túl sokat beszélni.

345. kszilvi (válaszként erre: 344. - Martica)
2007. ápr. 16. 09:03

szia!

Akkor jól értettem, hogy van még 1 lányod.

Nem is említetted eddig, ezért nem kapcsoltam hírtelen! Őt hogy hívják? Írj róla pár sort!

344. martica
2007. ápr. 16. 08:10

sziasztok!

edit gratula hogy már áll a lurkó!

az éjszakai nyöszi sajna nálunk is előfordul, van hogy nem is ébted fel igazán ,csak nyöszög, akkor simogatom a buksiját és lassan megnyugszik, tegnap ahogy a kiságyba tettem keservessen zokogni kezdett nem lehetett megnyugtatni:-( avégén kiraktam a mi ágyunkra mert már nem bírtam tartani,melléfeküdtem kokuszpuszilgatás, szorította az ujamat, és egyszercsak ezer méter mélyen elaludt,. egyszer kelt fel szopizni éjszaka.

a nagylányom alatt nem encsit értem hanem az én tényleg nagy 16 éves lányomat:-)jaj de régen volt!!!!

ma megint menni kell tornára ,kiváncsi vagyok mit fejlődött!most inkább a "beszédre" koncentrál.

legyen szép napotok!

343. kszilvi (válaszként erre: 342. - Edit78)
2007. ápr. 16. 07:10

Akkor ő is szépen növöget ám!:-)


Igen, mostanában minden éjjel nálunk is felsír:-((

Lehet a fogzás.(vagy rosszat álmodik)


Ügyes Ádám, hogy már ilyeneket is megeszik!

Legyen szép napotok!

342. Edit78
2007. ápr. 15. 20:48

sziasztok.

pénteken voltunk mérni: 72 cm, 9320g. aranyos. nagyon büszke a hangjára és arra, hogy tud állni. cuki! :)

ma kapott levesből srépát+borsót héj nélkül+krumpli: nagggyon nyerő volt. amúgy az alma+banán a kedvence.

Ádám már a babakocsiban, ha nagyon akar, fel tud ülni. nagyon szeret a kocsiban üldögélve nézelődni, a fekvés már nem mindig tetszik neki.

mostanában jó gyerek, de pl tegnap este/éjjel 2szer is felsírt álmában. nem tom h mitől. nálatok volt már ilyen?

üdv!

341. kszilvi (válaszként erre: 340. - Martica)
2007. ápr. 15. 17:07

Hát még magától nekem se ül fel, de ha én leültetem, úgy nagyon szeret lenni. Néha már követeli is, nem szeret állandóan feküdni. A babakocsiban is ül néha, ha éppen úgy akarja.


Sóskát én még nem adtam, de majd szeretném megpróbálni a közeljövőben. Ma a husilevesből kapott répát,csirkehusival és pici paradicsommal-hát nem nagyon ette...(legalább is nem úgy, mint az üveges kajcsikat) gyümölcs és gy.hússal jöhet bár mikor:-)


A nagylányod alatt Encsit érted?

340. martica (válaszként erre: 338. - Kszilvi)
2007. ápr. 15. 08:57

sziasztok!


sajna az a fajta csücsülés még messze van:-)hintában, etetőszékben,ölben, mindeggy csak láson, és a két mancsa szabad legyen!

nálunk a zöldborsóleves volt a sztár, meg a sóska.

picit féltem is mert abban volt tejföl, tojás, liszt, de semmi baja nem lett hála istennek.

babapiskótát meg kenyérhéjat már eszünk a tejes dolgokat még nem merem adni met az unokahuga fehérje érzékeny és most parázok......A nagylányom2 hónapossan tejet ivott mert a tápszertöl szorulása volt. jol van nó idősödöm hülyülök:-)))))))

a fog nálunk is így müködik, csak sajna 3 hónapos kora óta, mostmár a felső is bedagad. de elég jól viseli hála istennek, csak néha sikít fel a fájdalomtól akkor megkell vigasztalni.nem könnyű:-(

a játék nálunk is angyon megy, Encsi akkor kacag nagyokat ha tüsszögök,vagy ásítok.imád hajat húzni ennek sem én sem az apja nem örülünk felhötlenül(mindkettönké hosszú)de már szépen elengedi ha kérjük. tegnaplentvoltunk a ház elötti légópince tetején lévő füves területen egész délután ,piknikezett a család, leraktam plédet, encsi a ,duplán nagyon élvezte, szépen lebarnult,ott evett és végre hajlandó volt Inni!

legyen szép nyugodt napotok!

339. kszilvi
2007. ápr. 14. 14:45
Edit mi újság veletek?
338. kszilvi (válaszként erre: 337. - Martica)
2007. ápr. 14. 14:45

szia!


Az ülést úgy érted, hogy fekvésből ő már egyedül felül?

Nálunk is inkább az üveges kajcsik jönnek be, de néha amit én főzök az is ízlik neki:-)

Ami nem jött be: cékla-rizs, cékla-krumpli.Majd később még próbálkozok velük. A cékla-répát a múlkor megette. Szereti a tejpépet, és a gyümölcsös kajákat. Azokra nagyon nyitogatja a kis száját:-))

Amit ti esztek.. pl. miket? én paprikás krumplit adtam neki a múlkor.(nem volt nagyon fűszeres)

Adsz már tésztát, túrót, joghurtot, babapiskótát, kenyérhéjat?


Más: nagyon sírós vagy 2 napja megint a kicsi, biztos a foga miatt. Épp ma volt róla szó a babavilágban, hogy 4-5 napig fájdogál, 1 hét szünet, aztán megint 4 napig fáj, végül kibújik. Hát majd figyelgetem, feltéve, ha hagyja. Annyira vígasztalhatatlan mostanában, csak ölben jó. Nagyon bújós. Szopi közben megint elfordul, sírdogál, aztán megint szopizik kicsit, megint sír. Végül elaludt, remélem kicsit kipiheni magát, és jó kedvűen ébred majd.

Tegnap fürdés előtt olyat hancúroztunk! Feküdtünk az ágyon, én háttal a kicsinek, lógott a hajam(össze volt fogva) el akarta kapni, jól meg húzogatni,én vissza fordultam hamarabb, hírtelen, és jól össze puszikáltam az oldalát,v. pofiját. Úgy kacagott, hogy majd be pisiltem, de tényleg! :-)))))))))))))))))))))

337. martica (válaszként erre: 335. - Kszilvi)
2007. ápr. 13. 11:14

sziasztok!

hát a fogacska még várat magára,sajna hol jobban beindul, hol alábhagy.a forgás encsit valahogy sose izgatta, tudja hogy kell ha már nagyon dühös mert sehogy sem éri el az áhított tárgyat megfordul,de inkább a csücsülés ami a favorit. a gyógytornász néni szerintez nem baj, ha a háta bírja akkor hagy csinálja.

enni már mindent eszünk, de inkább az üvegest favorizálja, amit én direkt neki fözök kiköpi, ellemben amit magunknak csinálok és látja hogy eszem, abból rengeteget képes enni:-)

jó hétvégét mindenkinek!!

2007. ápr. 12. 20:41

Sziasztok!


Az utazóágyal kapcsolatban szeretném a véleményemet leírni.

Nekünk van és nagyon szeretjük. Voltunk vele nyaralni és a kerti partik ideje alatt is nagyon jókat aludt a fiam benne.

Csak ajánlani tudom mindenkinek.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook