Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006 szeptemberében szültem fórum

2006 szeptemberében szültem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
425. kszilvi
2007. máj. 30. 12:17

Újdonság kajában:

8hósnak való tökfőzelék csirkehússal,kaporral(u..ver)és spenót csirkehusival-vagy pulyka már nem is tudom-sajttal,(k..méti):hawai pulyka. Gyümölcsjoghurtok. Kapott már 1x sárgabarackos túróhabot is. Túrórudi csoki nélkül. Imádja a pufit-egyedül eszegeti.

Epret kóstóltattam vele, úgy, hogy meghámoztam az apró magvaktól. Cseresznyét is vagy 3 szemet.

424. kszilvi (válaszként erre: 422. - Martica)
2007. máj. 30. 12:14

sziasztok!

nálunk is van ám éjszakai műszak...:-(mostanában.

Este 8-kor alszik, majd 10 körül sírva ébred-szopi-alvás. 1-kor megint sírva ébred-szopi-alvás. 2kor szintén, majd 5-kor. (ez múlt éjszaka történt, de előtte is 3x keltünk) 5-től fent vagyunk. Hulla fáradt vagyok. Gyanítom, hogy a foga-vagy jön újabb, vagy a meglévő növöget. Szájához nem lehet érni,hogy megnézzem. Ő mindent vesz a szájába, keze állandóan ott matat. Remélem nem tart sokáig ez az állapot. Nap közben egész jó, de van, hogy harcolunk a szopi-alvással, pedig már nagyon fáradt.

423. Edit78
2007. máj. 30. 11:46

sziasztok.

örömmel hallom, hogy kúsztok! mi "csak" tolatunk, meg 4kézlábból felülünk - irányt váltunk-toltunk, és már el is értük a célunkat!

nagggggggggyon cuki, barátságos!!

miket adtok nekik mostanában?

MArtica, kitartás!

422. martica
2007. máj. 29. 09:53

sziasztok!

hát vége a gyereknapnak....

kifáradtam mint adög, meg lassan kezdek az erőm végére érni:-(

ebben a melegben encsi óránként ébred éjszaka, nappal nekem van dolgom azért nem alszom....apa meg napi 18 órát dolgozii, két helyen nem tud felkelni hozzá:-(

viszont mi is elkezdtünk kúszni:-Dmed tolatni mint egy rák, nagyon dühös ha előre akar menni és nem sikerül...

421. kszilvi
2007. máj. 28. 17:26

Sziasztok!

Mi újság? Mindenki gyereknapra-pünkösdre ment?:-) Sehol senki...Na jó, mi is voltunk kicsit csavarogni, és én se voltam sokat gépközelben.


Manóm 25-től úgy kúszik,mint a villám!!! :-))))))

Csak győzzük utól érni!:-)

420. kszilvi
2007. máj. 23. 17:08

Ma megjelent a 4. fogacskája pici fiamnak! Sírt, amikor ráharapott az új fogkeféjére-megnéztem, hát már áttörte az ínyét. Hát ezért szopizott 3x is éjszaka. Mondjuk most nap közben nem volt nyügös,mint korábbi fogaknál.


Én néha főzök neki, de inkább boltit kap még. Lassan már a mi ételeinkből is eszik. pl. ma: rizs, csirkehusi és cékla-már csak villával törtem én is. A tejpépet nekem is szereti, bár nem adok gyakran. A zabkását hogy készíted? Hozzá valót így, mint zab-zabkása lehet kapni? Na majd én is megnézem a boltokban.

419. Edit78
2007. máj. 23. 15:05

sziasztok!

képzeljétek, vasárnap lépett 6ot! hétfőn hasalt, maga alá húzta a lábait, és felült!! ma: integetett!! egyszerűen szuper kis csávó! imádom!!! :)

ma jól megy alvás, este már 8re kiütötte magát, 1szer ébredt fel, majd reggel 1/4 6-ig szundizott. mostanában inkább át szokta aludni az éjszakát, mint nem.

nálunk bent a házban még nincs meeleg, bár ma már adtam rá rövid nacit+hosszú ujjú bodyt, zoknit.

to bolt kaját adtok inkább, vagy azt amit ti főztök?

megvallom, én 1szer turmixoltam csak neki, aztán csak villával nyomkodtam. ma ízlett neki srépa+krumpli+husi, meg tegnap is, de a fő sláger a zabkása almával vagy barackkal, meg a Milupa tejpépek. szép napot!

418. kszilvi
2007. máj. 23. 12:58
jaj, elfelejtettem kérdezni, hogy nektek se kapnak a kicsik tápszert még pótlásnak?
417. kszilvi (válaszként erre: 415. - Martica)
2007. máj. 23. 12:57

szia!


Én is azt szedem.(neked szülés óta megjött már?)


Kajálás: ébredéskor szopi (ált fél 6), 9-10 körül gyümi,vagy joghurt, vagy ha nagyon álmos szopi-alvás. délben főzelék (ha nem aludt de. akkor szopi-alvás)ha nem alszik ebéd után akkor kb. 3 körül alszik szopi után. Du. hát attól függ, mikor éhes úgy 5-6körül főzelék,vagy gyümis husi, vagy joghurt, vagy tejpép.(volt már, hogy a mi kajánkból kapott)


Imádja a pufit enni. Vasárnap pataki tálban volt zöldség, csirke husi-már csak villával törtem össze és bevágta.


Inni mit adtok ebben a nagy melegben?


Én teát (instant 6 dl vízhez csak 1-2 teáskanál tea), hogy szokjunk át a vízre lassan. Most vettem megint gyümilét (már egy ideje nem kapott) azt pici vízzel fogom adni. Most volt épp itt a védőnő, kérdeztem az ásványvizet. Azt mondta lehet adni azt is, ha nem magas a Na-tartalma.


Szép napot nektek!

416. kszilvi (válaszként erre: 413. - Edit78)
2007. máj. 23. 12:50

sziasztok!


Hát már én is annyi féle variációt hallottam, de szerintem is így lehet, ahogy írod. (más szerint ha gyed alatt leszel terhes a másodikkal, akkor is kapsz még mindent-így gyes alatt születik.


Bodrogolasziban veszünk családi házat. Sárospataktól kb.5 km.Remélem már lassan sikerül minden!


Alvás: nap közben szupi: két- két és fél óra ált. ebéd után. Este 2-3X is sírva ébred, mindig szopizik.(szerintem lassan jön a 4. foga,és persze dög meleg van!)


Ablak nyitva van a szobánkban este is-eddig a redőny kicsit le volt húzva, csak a réseken át jött be levegő, tegnap már fel húztuk estére is (nem teljesen)


Manó most, hogy ilyen meleg van csak pelusban és rövid ujjú bodyban alszik- a combiját betakarom vékony paplanszerű takaróval-de mindig lerúgja, ha melege van.

415. martica
2007. máj. 23. 08:16

sziasztok!

én a cerarette nevü " csodát " szedem csak ezt lehet szedni míg szopatsz.

hát a napközbeni alvás úgy ahogy döcögve de müködik. az evés ami gond nálunk ebben a dögletben, reggel szopi, 10 körül egy üveges gyümi álltalában egész üveg, 1kor talán egy kis szopi,4 körül jöhet a fözelék, 1/27 körül valami pép, vagy gyümi és alváskor szopi, éjszaka meg 2-3 alkalommal szopi.....

ti miben altatjátok a manókat? nyitva van éjszakára az ablak?

legyen szép pancsolos napotok!:-)

414. Edit78
2007. máj. 22. 17:13
nálatok hogy ment ma a napközbeni alvás? nálzunk katasztrofálisan, azaz sehogy. bár most vihar is van. :(
413. Edit78 (válaszként erre: 412. - Kszilvi)
2007. máj. 21. 11:35

sziasztok.

nem még nem indult a baby-projekt. :)

ha 2 éven belül születik a 2. gyreeked, akkor kapsz majd továbbra is gyedet. ha nem, akkor gyest. milyen házat vesztek, hol?

tegnap este anyukám fogta Ádám kezét, én guggoltam, és 6ot lépett felém nagggy kacagás közepette!!!!

ilyen még nem volt! nálatok mi a helyzet?

412. kszilvi (válaszként erre: 410. - Edit78)
2007. máj. 20. 09:25

ÉÉÉÉÉÉÉÉs? Akkor már rááltatok a témára?:-)Már te is szeretnél másodikat?

Szerintem mi még várunk vele, főleg így, hogy még szoptatok. Terhesen nem lehet folytatni a szopit. Néha még eggyes is nehéz, most, hogy még ilyen kicsi.

Szerintem nehezen lesz munkahelyem, így majd utána érdeklődünk a tb-nél is, hogy pénzügyileg mik a lehetőségek.(ez se mindegy szerintem)Aztán majd meglátjuk.

411. kszilvi (válaszként erre: 409. - Martica)
2007. máj. 20. 09:21

Te melyiket szeded? Mellette még szoptatsz igaz?


Encsi súlya szerintem rendben van!(a születésihez viszonyítva) Petya 5 hét alatt hízott 500gr-ot. Szerintem ő, hogy jobban mozog, most kevesebbet fog már hízni. :-)

410. Edit78 (válaszként erre: 408. - Kszilvi)
2007. máj. 19. 20:54
a férjem szerint már ha kismama lennék is késő lenne, ő már nagggggyon szeretné. :)
409. martica
2007. máj. 19. 20:51

sziasztok!

kiderült a köhögés oka! a fogamzás gátló amit szedek nyálkahártya szárazságot okoz, ezért ugatok mint a kutya.....

voltunk méreckedni a manóval, megin felszedtünk 400 gr-ot:-)már 7320 a súlyunk. ez hozzátok képest kevés, de mi elég nagy hátránnyal indultunk és így is bájossan hurkás:-)

kicsit irigy vagyok hogy ti már a másodikon gondolkodtok, de nálunk miattam már itt a végállomás:-(nem baj! ez az egy gyönyörű, okos, barátságos...

nálunk is beindult a kuszás, imádom ahogy huzza fel a seggét mint a büdösbogár:-)))))

408. kszilvi
2007. máj. 18. 10:39

Sziasztok!


Manó kúszik, fekvőtámaszba kinyomja magát, hátrafelé tolat! Cukika!:-))


Edit! Ti hogy tervezitek (mikorra) a második babát?

407. kszilvi (válaszként erre: 406. - Edit78)
2007. máj. 18. 10:38

Szia!


Akkor már nem szopi közben alszik el neked?

Milyen az autósülés? (hány kg-tól -ig?)Én még januárban voltam rákszűrésen. Ingyen lett volna, da a dokinak adtam 2e-et. Azóta is voltam már vissza uh-ra, mert gyógyszert szedek és csak szülés után 6 héttel volt kis pecsételés, utána köv. hónapban jött meg 1x. azóta nem.


Mi is szeretnénk 2. babát, de még nem tudjuk mikor... Utána akarok járni, hogy anyagilag is hogy lenne jobb. Te tudsz erről valamit? (gyed-et kapnánk megint...) Most épp házat vásárolunk, úgy hogy van gond épp elég. Hát nem tudom még mi lesz, de a párom nagyon szeretne még egy kislányt! :-)

406. Edit78
2007. máj. 17. 20:39

sziasztok!

jobbulást mindenkinek!

Ádám is állni szeret(ne), ha hagynánk. hátrafelé mászik, de leginkább oda+visszaforog és úgy iszonyatosan nagy távokat tesz meg.

én is most h beteg volt, úgy altattam, h mellé feküdtem. de kedd este óta visszatértünk a kiságyhoz. nem megy zökkenőmentesen. napközben pl ő fekszik kiságyban én + lent a földön 1 szivacson, és ha elaludt, megyek tenni-venni.

amúgy cuki!! :)

vettünk neki 1 új gyerekülést az autóba, mert ez már kicsi. holnap be is szereli a férjem+fel is avatjuk:)

képzeljétek! ma voltam rákszűrésen, és 7ezret kért a dr. amikor utoljára voltam (2005 dec, terhesség előtt), akkor 5ezer volt. eléggé kiakadtam.

ti mikorra tervezitek a következő babát?

szép, nyugodt estét mindenkinek!

405. kszilvi (válaszként erre: 404. - Martica)
2007. máj. 17. 16:05

Szia!

Remélem nem én fertőztem a neten keresztül! :-)

De félre téve a viccet, mielőbbi gyógyulást kívánok!!! Vigyázz, nehogy a kicsi is elkapja...főleg, ha csak így tud picit aludni, melletted.


Mielőtt kibújt a 3. foga Petyának, ő is kevesebbet evett, inkább szopizott, és nyugtalan volt, állandóan felébredt úgy 45 perc után.

404. martica
2007. máj. 17. 14:08

sziasztok!

hát ha segítek akkor álna, de nem nagyon eröltetem, mászni meg nem akar:-(kuszni se.

a vátozatosság kedvéért most én vagyoik beteg, köhögök mint a ló, majd a tüdöm szakad ki.

encsi meg csak akkor hajlandó nap közben aluszkálni ha mellé fekszem, enni sincs nagyon kedve, remélem csak a foga és ez az össze vissza idő viseli meg!

403. kszilvi
2007. máj. 14. 18:12

Nektek másznak, felülnek már maguktól?


Nekem állandóan állna-főleg, ha ülésből segítve felül, rögtön fel is áll.

402. kszilvi (válaszként erre: 400. - Edit78)
2007. máj. 14. 18:12

Remélem már jobban vagytok mind! Együtt érzek veled, mert mi is betegek voltunk-én még mindig egy kicsit! Nagyon rossz volt!!! És még a foga is jött a kicsinek! Nekem is inkább csak szopizott. Mondjuk a súlya megint meg volt!:-)


Engedte, hogy géppel nyírd a haját? Nem félt a hangjától?Elhiszem, hogy más így a kicsi, az új hajjal, de biztos jobb neki ebben a melegben!

401. kszilvi (válaszként erre: 398. - Martica)
2007. máj. 14. 18:06

Nekem is, hogy beteg is volt, a foga is jött felébredt-inkább azt mondanám felsírt keservesen éjjszaka többször is és evett is. Akkor nappal is sokat szopizott. Most az éjszakát néha átalussza, néha 1x-ébred úgy 2 fél 3 körül, aztán 5-6-7 körül végleg kelünk. Ma pl. fél 5 óta fent vagyunk. Ma aludt 3x de csak fél- háromnegyed órákat. Meleg van nagyon! Most csak 1 body van rajta és zokni.


Ette a 8 hós kajcsit-úgy örülök! A joghurtok is bejönnek nagyon nála.

Hugi babát vár!!! Keresztanyu leszek!:-) Holnap megyün védőnőhöz, mert ugyan az lesz neki,mint nekünk.

400. Edit78
2007. máj. 14. 14:32

sziasztok!


kicsit valóban eltünzem. Ádám rossszul volt, azán még én is elkaptam a takonykórt, majd vmi vírust, amitől nagggggggyon fájtak a térdeim+csontjaim+bőröm, alig tudtam menni, este apa öltöztette....

engedtünk a nyomsának, nem a kiságyban alszik, hanem a földön matracon, ahol mellé tudok feküdni, mert nem bírtam berakni a kiságyba:(

ma voltunk drnál: 74 cm+9610g. aranyos, egészséges.:-)

teganp lenyírtam géppel a haját+rövid ujjú body---->mintha nem is a mi kisfiúnk lenne!!!!! :(

közben itthon voltak még a nővéremék is a 3 gyerekkel, de csüt már visszarepültek, így lelkileg nem vagyok a toppon.

mostanában kezdődik asszem a mérgzsák szindróma, mert ha vmi nincs úgy, ahogy egyesek kitalálják, akkor naggggyon hamar jönnek a krokodilkönnyek.

de szerencsére már hajlandó megint szilárdat enni, mert múltkor csak cicizett a gyógyszerek után.

szóval röviden ennyi. nem rossz a helyzte, de nem is vmi jó! :)

szép napot mindenkinek!

399. martica
2007. máj. 14. 13:09

HAHÓ EDIT!!!


ELTÜNTÉL! REMÉLEM NINCS BAJ A MANÓVAL SE ÉS VELED SE!! ÍRJ HA TUDSZ!

PUSZI: Márti

398. martica
2007. máj. 14. 13:08

szia!


még most, hogy jött a fogacskája, 3-4x is felébredt enni éjszaka. kimerítő hogy nappal sem tudsz már aludni mellete.:_(

397. kszilvi (válaszként erre: 396. - Martica)
2007. máj. 14. 08:31

Az a jó, hogy jól viselte Encsi-túl vagytok rajta!

A pakolni való, mosatlan- hát ez a rosszabb része a dolognak:-)


Lehet, már én is nyitva fogom hagyni kicsit az ablakot, mert már most is nagyon meleg van!


Éjszaka hogy alszik a lánykád? Felébred még enni?

396. martica (válaszként erre: 395. - Kszilvi)
2007. máj. 13. 20:33

szióka!

igen ebéd után mi rögtön cicizünk, lehet hogy csak két kortyot, de odafordul felém, megfogja és perceken belül édessen szuszog.

a meleget mi sem bírjuk nagyon, én már éjszakára is résnyire nyitva hagyom az ablakot mert 26 fok van a szobában....

hát túl vagyunk a keresztelőn....

8 felnőtt és két gyerek egy első emeleti 50 m lakásban..horror volt. Encsi nagyon kis türelmes volt, de már korán elalukázott:-)

maradt egy csomó süti, mosatlan, rendetlenség.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook