Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006 szeptemberében szültem fórum

2006 szeptemberében szültem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
395. kszilvi (válaszként erre: 394. - Martica)
2007. máj. 13. 10:00

halihó!


Köszike-de még épp, hogy csak látszik-hátha már nem lesz olyan nyügös. Szépen gyógyulgatunk!:-)

Akkor ebéd után neked rögtön szopizik, és alszik? Nekem nem mindig akar már-lehet elég neki az ebéd, inkább rá 1- másfél órára kéri a cicit és alszik kicsit.


Mi is vettünk joghurtot (banános,sárgabarackos) danoninot is és d. duett-et is. Úgy néz ki, ízlik neki.


Olyan meleg van nálunk! Rövid ujjú body-ban,pólóban és vékony naciban is izzad manó. Most alszik. Nem tudom, mikor lehet nyitva hagyni az ablakot már, ha ilyen jó idő van. Mondjuk most épp mindenki füvet nyír- nagy a zaj, nem is hagynám nyitva.


Várom a beszámolót a keresztelőről!!! :-)

394. martica
2007. máj. 12. 20:04

sziasztok!

gratula a 3. foghoz!!

nálunk az alvás délelött egy röpke 1/2 órácska úgy kilenc körül, aztán 1kor ebéd szopi, eé alvás kb 3 1/24 ig.

nem voltunk dokinál mert ma nem rendelt....

ja most hétvégén van a keresztelő, tehát duplán teli a szamóca mintás napozóm!!!!!!!

eszünk joghurtot, /danonino/meg babatejes pépeket.

legyen szép a hétvégétek!!!!

JOBBULÁST MINDEN MANÓCSKÁNAK!!

393. kszilvi
2007. máj. 12. 15:23

Képzeljétek! Jön a 3. fogacska felül! Jajj szegénykém, a nátha mellé még ez is. Ezért volt sokkal-sokkal nyügösebb, mint máskor!


Jó hétvégét nektek!

392. kszilvi (válaszként erre: 391. - Martica)
2007. máj. 11. 18:07

Az c@ar! Te is és a kicsi is? Orvosnál voltatok? -igaz ma pont péntek van, hát miért is ne most legyetek betegek....


Az én manóm talán jobban van (még kicsit hörög-köhög) én taknyosan...De amúgy tűrhetően. Ma du-án aludtunk mind a ketten 2 órát. Ó de jó volt!

Apa átvette a du-os műszakot!:-)


Nálatok hogy megy a napközbeni alvás? mikor? hányszor?

Eszik már Encsi tejtermékeket?

391. martica
2007. máj. 11. 14:23
elkaptuk:-((((((((((((
390. kszilvi (válaszként erre: 389. - Martica)
2007. máj. 10. 18:05

óóóóóóóó, az a járvány is "jó "! Vigyázz magatokra! Nagyon!


Régen nálunk is volt pánikolás, amikor a tejci jött vissza állandóan-bukott, és félre nyelt. Mi is felkaptuk párszor!:-( Nagyon rossz, amikor látod, hogy vörösödik,mert nem kap levegőt, és fulldoklik.

389. martica (válaszként erre: 388. - Kszilvi)
2007. máj. 10. 13:26

szia!

igen a nyála miatt! de most nem tudta szegénykém felköhögni, a párom meg felkapta , szorította magához, ő meg próbált volna hasra fordulni....

végül kivettem a kezéből hasra tettem uütögettem a hátát, jött is kifelé a habos nyál,picit sírt,hozzámbujt és elaludt.

nem tudom mi volt a rosszabb, szegény pátom majdnem zokogott,pedig nem egy pánikolós fajta.hiába no, én ezt naponta töbször csináltam Ő meg most szembesült vele.

nálunk egyébként a hányás-hasmenéses járvány van kialakulóban, párom már beteg, remélem ezt sem kapjuk el mint az előzőt!

nektek jobbulást!

Edit Ti hogy vagytok??

388. kszilvi (válaszként erre: 387. - Martica)
2007. máj. 10. 10:21

Együtt érzek veled! Totál kivagyok! Igaz most az éjszaka már jobb volt, 8-kor már aludt, éjfélkor kelt szopizni-vissza is aludt,majd csak fél 8-kor keltünk!

Most de-őtt sokat szenvedtünk-sírt, nem kapott levegőt, szívtam az orrát, szopizott-sírt-harapott volna-lehet, mert nem kapott levegőt-nem tudom... aztán próbáltam adni neki gyümit-picit evett-sírt. Megit próbáltunk szopizni a másikból, végre sikerült és el is aludt!


Jajj, én is jól elkaptam ezt a náthát! Remélem már lassan kifelé megy belőle legalább a kicsi! Már több, mint 1 hete beteg! Most köhög, hörög...

Fáradt vagyok én is, de ha lefekszek aludni még rosszabb, mert mire elaludnék kicsit manó úgyis felébred! Igaz tegnap aludt de.-2és fél órát már végre-addig én csináltam a dolgomat.


martica! a nyála miatt fuldokolt?? a foga miatt?


Kitartást! Legyen jó napotok?

387. martica
2007. máj. 9. 19:06

sziasztok!

remélem a manók jobban vannak?

nálunk két borzalmas éjszaka volt, az egyikemn majdnem megfulladt szegény, a párom meg bepánikolt és nem akarta kiadni a kezéből, tegnap meg egy rossz álom miatt sírt elég sokat:-(

remélem lassan visszaálunk a két evéses éjszakára mert már nagyon fáradok.........

386. kszilvi
2007. máj. 8. 17:57

sziasztok!


Manó 10360gr és 77cm! A doki mondta, hogy 1 éves gyerkőcnél lenne ez a minimum...de nem mondta, hogy baj, szerinte szépen fejlődik.


Kaptunk egy csomó gyógyszert, csak győzzem adagolni, mikor melyiket. Hátha segítenek.


Most du-án, úgy megharapott, hogy még vérzett is a cicim (vagyis maga a bimbó) Így most totál kész vagyok!!! Még a fejem is fáj, a mandulám is, még az kell, hogy elkapjam a kicsitől. És még előttünk az éjszaka....

385. kszilvi
2007. máj. 8. 08:44

sziasztok!


Hát érdekes éjszakánk volt... Manó már 8-kor elaludt, de úgy fél 10-kor felsírt-nem kapott levegőt, már köhögött is. Attól kezdve fél 2-ig fent voltunk: hol elaludt-felsírt, szopizott-elaludt-letettem a kiságyba, 5perc múlva köhögött-felriadt sírt, ordított...szívtuk az orrát nem is tudom már hányszor. Végül szopi közben elaludt köztünk. Hagytuk, végre elaludt szegénykém.


Ma remélem mond valamit a doki! Mert már köhög is nagyon. Remélem, ez már annak a jele, hogy szakadozik fel valami slájm vagymi. Lassan javulni fog a helyzet!!!


Majd írok, mi volt...


Legyen szép napotok!

384. Edit78
2007. máj. 7. 22:17

sziasztok!

kitartás!!!

Ádám ma nem votla lázas, de hétfő lévén igen-igen nyűgösre vette a figurát. amúgy cuki, próbálgatja fogacskáját. enni még mindig nem akra, fél h orvosság lesz! :(

ma esti elalvás káosz volt, remélem, hamar visszaállunk normális kerékvágásba!

jó éjt mindenkinek!

383. kszilvi (válaszként erre: 382. - Martica)
2007. máj. 7. 21:05

szia!


Az igen!!! Akkor már jócskán megelőztetek minket fog ügyben!:-) Gratula!


Köszike a jókívánságot! Remélem hamar meggyógyul törpikém!

Jó éjszakát!

382. martica (válaszként erre: 381. - Kszilvi)
2007. máj. 7. 20:19

szia!

jelenleg 3,5 fogacskánál tartunk röpke 1 hét alatt!

a fuladás nálunk is adott de legalább mostmár nem gyanakszom valami rettentő kórra, hanem elfogadom amit a doktornő mondott: félrenyeli a nyálát mert rengeteg van.remélem most lesz egy kis nyugi mert van némi alvás restanciám felhalmozva:-))

gyógyulást minden beteg manócskának!!!!!

381. kszilvi (válaszként erre: 380. - Martica)
2007. máj. 7. 17:41

Na, legalább hallok valami jó hírt is ma!!! :-)

Örülök! Akkor most hány fogacska van már?? már nem is bírom követni!:-))))))


Nálunk a helyzet változatlan...most alszik a kicsi. Ma annyira sírt megint, köhögött is, még fulladozott is, annyira tele volt az orra. Holnap hátha mond valamit a doki! Remélem javul már kicsit!

380. martica
2007. máj. 7. 14:58

sziasztok!

tegnap este belázasodtunk, már arra gondoltam hogy iráy kedden az orvos....aztán ma egy nagy nevetésnél kiderült mitől! ismét két fogacska világra jöttét ünnepelhetjük! ha egy üzlet beindúl:-)!

remélem ti is gyógyulgattok már!!!!

kitartás lányok!

379. kszilvi
2007. máj. 6. 13:12

sziasztok!


Manó még mindig beteg... Úgy látszik most mindenkinél ez a helyzet. Hol nátha-hol a fogacskák miatt. Nem győzzük szívni az orrocskáját. Este nagyon szörcsög, többször ébred enni is. Remélem már hamarosan elmúlik!


Nektek is boldog 1. anyáknapját!!! :-))))))))

Én kaptam a páromtól a pici fiúnk nevében egy fikuszt!


Kedden megyünk tanácsadásra. Megnézi majd a doki néni ezt a náthát, vagy mi a fenét, és a szokásos mérések. Kíváncsi leszek mennyit nőtt! (vagy a betegség miatt nem sokat???) Majd meglátjuk.


Nektek is kitartást! Remélhetőleg, ha már kibújtak a fogacskák nem lesz olyan vészes a növésük! De nálunk is folyik a nyála nagyon! A doki szerint az is közrejátszik, hogy jönnek lefele a fogacskák... Jajj szegénykém!


Ilyenkor nekünk szülőknek se jóóóóóóó!!!

378. martica
2007. máj. 5. 20:29

sziasztok!

Edit! kitartás!!!! gyógyulj meg manócska gyorsan!

mi kaptunk köhögés elleni gyógyzert,de a dokinéni szerint sincs semmi baj..... de ők nem hallják mikor éjszaka majdnem megfullad szegénykém:-(

amugy mindenkinek boldog anyáknapját!

szép napot nektek!

377. Edit78
2007. máj. 5. 20:25
láz. láz. láz. :(
376. Edit78
2007. máj. 4. 20:28

hahó!

asszem kibújt az 1. fogacska csücsköcskéje!

most lázas. szóval változik minden percről percre!

jó éjt!

375. martica
2007. máj. 3. 20:12

sziasztok!


az éjszakák nálunk is durvák. remélem hogy csak a fogacska, de nagyon köhög álmában ahogy félrenyeli a nyálát.holnap megyünk doktornénihez, hogy megerősítse amita védönő mondott.

jó éjt nektek!

374. Edit78
2007. máj. 2. 21:01

hali,

nálunk mostanában nem megy éjszaka vmi jól az alvás. nálatok, mi a helyzet? nehezen alszik el+többször felébred. fáradtak vagyunk. sztem ő is.

jó éjt mindenkinek!

373. kszilvi
2007. máj. 2. 14:32

Sziasztok!


martica! Én is gratulálok a pici fogacskához!


Manó is beteg!:-((( Náthás, folyik az orra, aztán eldugul, szörcsög. Ma voltunk a dokinál, kapott rá orrcseppet.


Vasárnap ünnepeltük a pici első névnapját! Kapott dédiéktől sokt gyümölcsöt, pénzecskét-hogy költsük amire gondoljuk, és egy macis tortát. (a többiektől már korábban kapott ezt-azt-nem bírták kivárni a napját:-))


A kúszással nekem is próbálkozik,már rájött, hogy nem csak oldalra tud gurulni. Felemeli a fenekét, rakosgatja a lábát előre, de a fejét-kezét még nem emeli. Mostanában addig-addig próbálkozik, míg sikerül elérnie a játékait. (vagy fél fordulatokat tesz picit jobbra, picit balra és így jut előre)


Röviden most ennyi.

372. Edit78
2007. máj. 1. 21:21

Sziasztok!


Gratulálunk!! és mivel ünnepeltetetk? 1 fincsi pürével? :)

Ádám javul, de még eléggé taknyos. naggyon cuki. próbál mászni. hátrafelé sikerül is, meg ringatja" magát 4kézláb, és olyan csrfes, hogy mi szóhoz sem jutunk!! :)

371. martica
2007. máj. 1. 13:41

sziasztok!

nagy ujság van nálunk!!közel 5 hónapi csikicsuku után ma megünnepelhettük az első fog kibújását!

2007. ápr. 29. 15:09

Sziasztok!

Csak most kerültem gép mellé, elolvasni amiket írtatok.

A doktornő szerint egyenlőre nem kell tovább vinnem sehová, mint írtam én is kérdeztem tőle.

Allergia?Igen gondoltam rá, mert én magam is, ha épp nem vagyok kismama, akkor mindig előjön a szénanáthám.A szeme nem könnyes, nem is dörzsöli.

369. martica
2007. ápr. 28. 13:04

sziasztok!

Edit! hogy van a manócska?? javul már?

Vandy!gondoltatok esetleg allergiára? szeme nem könnyes?

nálunk nagy a hadelhad

368. kszilvi (válaszként erre: 367. - A900f63755)
2007. ápr. 27. 21:19
Szerintem vidd el a kicsit fül -orr gégészhez is,hogy ő mit mond! Addig is szívd az orrocskáját, nem nagyon tudsz mást csinálni. Gondolom elég ilyesztő ez a szörcsögés-főleg, ha este csinálja.Ha alvás közben is szörcsög-hörög, akkor nem biztos, hogy a nyála-ínye miatt. Nem tudom. Mindenképpen mutatsd meg szakorvosnak is! Ha nem talál semmi szervi bajt, lehet, hogy csak egy felvett rossz szokás.
2007. ápr. 27. 04:54

Sziasztok!

Nem olvastam végig, amiket eddig írtatok, mert rengeteg.A következő a problémám:

A kisfiam most lesz egy pár nap múlva fél éves.3 hónapos kora óta küzd a fogával, de az első ténylegesen 04.03-án bújt ki neki.Kb. 3 és fél hónapos kora óta viszont egy állandó hörgés és szörcsögés jelent meg nála, ami hol erősebb, hol néha azt mondanám, hogy szünetel.Voltunk természetesen dokinál és ő eleinte azt mondta, hogy a foga miatt sok a nyála és valószínűleg az okozhatja ezt a jelenséget.Most utóbb viszont már azt mondta, hogy lehetséges ,hogy hajlamos lesz az asztmára, de sajnos még kicsi és nem tudja kivizsgálásra küldeni.Ha nem szűnik meg 1 éves koráig, akkor el tud indítani valamerre, de igazi asztma kivizsgálásra csak 3-4 éves kora körül lehet elküldeni.Röntgenre sem küldi, mert a tüdejével nincs baj, nincs tüdőgyulladása.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Azt mondta ha nagyon hörög, szörcsög, akkor szívjam az orrát és adjak neki hörgőtágító kúpot.Ha nem lázas, akkor nem gyulladás ( pl. torok, mandula, fül ) okozza.

Azért bízom benne, hogy elmúlnak ezek a tünetek és nem lesz asztmás akisfiú.A családban, visszamenőleg apai-anyai ágon nincs asztmás.Nem tudom ez is miért alakulhat ki.

Köszi a tanácsokat, válaszokat előre is.

366. martica (válaszként erre: 364. - Edit78)
2007. ápr. 26. 20:13

szióka!

remélem jobban van már szegénykém??!!

Encsi is köhög de állítolag csak a félrenyelt nyáltól:-( fel sem ébred rá csak álmában krahácsol párat, ha már mélyen alszik ebba is hagyja.

szurkolok nektek!!!!!!!!!!!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook